ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Πραγματα που εμαθα απο το esoterica.gr
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 14:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματα που έμαθα από το esoterica.gr


Εάν πας βόλτα το βράδυ και είσαι αρσενικού γένους κινδυνεύεις να πέσεις θύμα βιασμού από εξωγήινες.

Εάν πας βόλτα στην Πεντέλη ενδέχεται να καταλήξεις στην Ανδρομέδα…Δεν ξερω τι από τα δυο είναι χειροτερο.Οι διαθεσεις των Ανδρομεδιων θηλυκώ παραμενουν αγνωστες.Το ιδιο και το αν ξυριζουν τα ποδια τους.

Οι αρχαίοι Έλληνες είναι απόγονοι εξωγήινων απο την Ανδρομεδα..ή μαλλον από το Σειριο..ή μάλλον από το Α Λαγού…ή μάλλον από…(insert known galaxy )

Το φεγγάρι δεν είναι δημιούργημα της φύσης αλλά τεχνητό κατασκεύασμα και βάση εξωγήινων.

Το ίδιο και ο Ιαπετός…

Το ιδιο και η ταράτσα του σπιτιου σου.Πιθανον και το Μέγαρο Μάξιμου.

Η Ελλαδα είναι τόσο γεματη από ιπταμένους δισκους που ενδέχεται να τους πετύχεις και στα τυρογαριδακια…

Τον κόσμο των κυβερνούν οι Μασωνοι,που είναι οι Ναιτες Ιπποτες,που είναι οι M12,που είναι οι G8, που είναι Αμερικανοι,που είναι Εβραιοι,που είναι το ιδιο με τους Κινεζους που ειναι ολοι σατανικοι ερπετοειδεις εξωγήινοι και όλοι μαζί έχουν μοναδικό στόχο να μας φανέ λάχανο.

Μπορεις άνετα να υπολογίσεις λεξαριθμικα το υψος των βουνων από το ονομα τους ιδιαιτερα εάν γνωριζεις το υψος εκ των υστερων.Αυτη την καταπληκτικη εφευρεση την επινοησαν οι Ολυμπιοι…

που ηταν αρχαίοι Έλληνες θεοί…

που δεν ηταν ακριβως θεοι αλλα εξωγήινοι…

..οι πληροφορίες ότι ο Ζευς κυνηγούσε αυτές που του γυάλιζαν φωνάζοντας «τι εισαι πες μου τι εισαι,πες μου τι εισαι,εισαι το Ανδρομεδακι μου βζζιν βζνουν!» κρίνονται ως ανεπιβεβαίωτες.

Το Τζελα Δελτα ταξιδευε χωρίς φουγάρα και το χειρότερο ΧΩΡΙΣ διάδρομο προσγείωσης απογείωσης ιπταμένων δίσκων…

Υπάρχουν βρικόλακες…Όχι δεν εννοώ την εφορία.

Και λυκάνθρωποι…

Και φαντάσματα…

Ακομα χειροτερα υπαρχουν νυμφομανεις εξωγηινες που εβαλαν στο ματι τους άνδρες της ανωτερης φυλης μας!Κοριτσια γρηγορείτε!

Το DNA μας έχει 12κλωνους.Το ήξερα ότι κάποτε θα πληρώναμε τις ακολασίες του Δια…


gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 15:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατι τετοια γινονται και οι βζινβζουνιστες βρισκουν πατημα οτι εχουν δικιο

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=3522&whichpage=45&ARCHIVE=

quote:
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1964 Μηνύματα Απεστάλη: 12/09/2006, 14:30:07
--------------------------------------------------------------------------------
τα ιδια καθε μερα

μπαινει ο καθε ενας γραφει για βζιννν βζουνν καταστασεις
θυγεται οταν οι αλλοι οι "τυχαρπαστοι" τολμουν να τον αμφυσβιτησουν
και αντι να φερει αποδηξεις και να τις τρυψει στα μουτρα του καθε
αλητηριου,τυχαρπαστου,κομπλεξικου,στενομυαλου και πολλα αλλα ατομου
ξεκινανε οι συντονηστες να ζητανε εξηγησεις απο αυτους τους "τυχαρπαστους" πως τολμησαν να μην δεχτουνε ως μοναδικη αληθεια αυτα που λεει το μελος για την βζινν βζουνν κατασταση


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1964 Μηνύματα Απεστάλη: 12/09/2006, 14:45:51
--------------------------------------------------------------------------------
και για να μην ξεχναμε ακομη περιμενω να μας αποδηξουν οτι

1)το να καλεις την ματομενη μαιρη στον καθρευτη εχει αποτελεσμα
(οι δικες μου προσπαθειες αν και εκτελεσα ολη την διαδηκασια οπως παρουσιαζοταν δεν απεδωσε)

2)οτι υπαρχουν βρηκολακες
το μελος που ελεγε οτ ιτο νκυνηγουσαν σταματησε να γραφει

3)οτι οι εξωγηινες σεξοβομες οταν σε βιαζουν κανουν βζινν βζουνν

4)ο οραματισμος και η ελειψη γνωσης αποτρεπει το να καιγεσε οταν βαζεις το χερι σου σε καυτο νερο

5)οτι το dna δεν ειναι δυκλονο αλλα δωδεκακλονο

6)οι λαικες παραδοσεις περι καταραμενης συκιας,μετρηση αστρων,λυκαθρωπων αναλογα με την ημερα γεννησης και διαφορες αλλες ειναι σωστες

7)οτι αρκει να ξερουμε το ονομα του βουνου και με μια απλη λεξαριθμικη βρησκουμε το υψος

8)το κοριτσακι με τα γυαλινα ματια υπαρχει

9)αλιεν περνανε πανω απο το σπιτι του αγοριου της και τους προκαλουν διαστευλωση στην χοροχρονικη συνεχια


σε ολα τα παραπανω και σε διαφορα αλλα θεματα τα οποια δεν θυμαμε αυτη την στιγμη οι συντονηστες τραβηξαν το αυτι σε οσους τολμησαν να ζητησουν αποδηξεις

και μαλιστα εκριναν οτι οι μη πιστοι ηταν υπερβολικοι και ειρωνες

στα ιδια θεματα που οι θυγμενοι θεματοθετες κατεβαζαν καντηλια στους
διαφωνουντες οι συντωνηστες ξαφνικα εχαναν το φως τους
ενω μεγενθυναν την δισπιστια των διαφωνουντων σε ειρωνια

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του



Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 19:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τώρα ρε συ medtech να σου πω ότι έχεις άδικο

Δεν μου πάει.

Πριν σου πω την γνώμη μου, θέλω να βγάλω το καπέλο στα δάχτυλα σου, γι’ αυτά που τραβάνε για την πάρτη σου. Αν είχαν στόμα θα μίλαγαν. Μπράβο τους !!!!!
Μετά να παραδεχτώ εσένα, για την υπομονή σου να μεταφράζεις μακροσκελή κείμενα.
Επίσης να σε παραδεχτώ για την αφοσίωση σου σε αυτά που πιστεύεις. Αν και υπερβολική πολλές φορές, και εδώ θέλω να σταθώ λίγο.

Όπως είπα δεν πιστεύω ότι υπάρχει λογικός άνθρωπος, με μέτρο σκέψης, που να πιστεύει αυτά που έγραψες. Όμως δεν μπορούμε να τα βάλουμε όλα σε έναν κουβά. Το συγκεκριμένο site και κάθε site τέτοιου είδους, έχει σαν αντικείμενο συζήτησης τέτοια “κουφά” ίσως για πολλούς θέματα. Άρα δεν πρέπει να προκαλεί καμία εντύπωση, που μπαίνουν άτομα μέσα για να πούνε για αυτά τα παράξενα. Ακόμα και πλάκα να κάνουν, για μένα είναι θεμιτό αρκεί να μην βρίζουν. Ο τύπος που τον βιάσανε οι εξωγήινες, ήταν φανερό ότι μπήκε για πλάκα και όμως, κάτι άφησε. Πέρα από το γέλιο όσο ήταν ανοικτό το θέμα, άφησε και το βζινν βζουνν που είναι πλέον classic. Το forum για μένα είναι ένας χώρος που θα μπω, για να ξελαμπικάρει ο εγκέφαλος μου, για να διαβάσω κάποια θέματα που τα βρίσκω ενδιαφέροντα και που και που να πω και εγώ τη μα……κία μου (συγνώμη για το και). Και δεν το κρύβω ότι έχω πάρει αρκετά πράγματα από αυτό, όπως και από κάποιους ανθρώπους όπως εσύ. Σοβαρούς και με άποψη.

Αρκεί κατά την γνώμη μου να μην φτάνουμε στο άλλο άκρο γιατί στο φινάλε ο χαμένοι είμαστε εμείς. Όταν θα μπει κάποιος για να πει ότι είδε UFO ή το Χριστό φαντάρο, καταλαβαίνουμε ότι έχουμε να κάνουμε ή με πλάκα, επομένως λειτουργούμε και εμείς έτσι ή ότι ο άνθρωπος για κάποιο χ-ψ λόγο το πιστεύει αυτό που λέει ή θέλει να μάθει κάτι σχετικά με αυτό.
Αν τώρα τον πάρουμε από τα μούτρα δλδ και τι μάρκα ήταν ρε το UFO, αφού το είδες ;
Το μόνο πιστεύω που θα κερδίσουμε, είναι η αντίδραση του γιατί θα βρεθεί σε άμυνα και στο μόνο, που δεν θα δώσει βάση είναι τα επιχειρήματα μας, ότι αυτό που είδε δεν ήταν UFO, αλλά κάτι άλλο.
Το μέλημα του είναι να απαντήσει στο κράξιμο μας και όταν τελειώσει αυτή η “ανταλλαγή απόψεων” αυτός πάει σπίτι του και εμείς λέμε τι βλακεία έκανα που ασχολήθηκα μαζί του.
Αν αυτό τώρα γίνει αρκετές φορές χαμένοι είμαστε εμείς γιατί αυτός ήταν περαστικός και έφυγε ενώ εμείς χάσαμε το χρόνο μας.

Είναι φορές που αναρωτιέμαι, με παράδειγμα το θέμα με ύψος των βουνών, είναι τρελοί οι άνθρωποι ; τι κάθονται και ασχολούνται ; τόσες και τόσες σελίδες και αποτέλεσμα κανένα. Αφού ο άνθρωπος δεν καταλαβαίνει ή δεν θέλει να καταλάβει γιατί ασχολούνται. Ποιος πιστεύετε ότι αναλώθηκε μετά από τόσες σελίδες ; στο τέλος δεν “τα είχα” με τα “κουφά” που διάβαζα αλλά με σας γιατί καταλαβαίνω ότι σας τα είχε κάνει τσουρέκια, αλλά με κάποια ειρωνικά σχόλια, δεν είναι ότι χάσατε το δίκιο σας, αλλά τις εντυπώσεις.

Θα μου πεις τώρα, εγώ δεν γράφω για τις εντυπώσεις, και θα έχεις και δίκιο, αλλά όταν αυτό γίνει μερικές φορές, προδιαθέτεις τον άλλο που θα διαβάσει ότι θα έχουμε μια από τα ίδια, χωρίς καν να διαβάσει τι έχεις να πεις. Αν βέβαια το καλοσκεφτείς, αξία σε τέτοια θέματα δίνουμε εμείς που γράφουμε και όχι αυτός που τα ανοίγει.

Το forum είναι τέτοιο που μπορείς να διαβάσεις όλα τα περίεργα και δεν θεωρώ ότι είναι ένας χώρος προβολής γνώσεων, αλλά ανταλλαγής τους.

Ας είμαστε λιγάκι πιο ελαστικοί, όλοι όσοι γράφουμε δεν δίνουμε εξετάσεις. Απλά διασκεδάζουμε, τουλάχιστον εγώ.

Τέλος πάντων πολλά έγραψα και σας κούρασα.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 02:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δες και το θετικό που μπορεί να προκύψει από την υπόθεση φίλη medtech.

Ακόμα και από παράλογα τόπικ στα οποία ένας θα γράφει μπουρδολογίες για δωδεκάκλωνα DNA, απαγωγές εξωγήινων, φεγγάρι φτιαγμένο από πασατέμπους κτλ. μπορεί κάποιος αναγνωστης να αποκτήσει νέες γνώσεις από αυτούς που θα απαντήσουν υποδειγματικά στον "απατεωνολόγο".

ΥΓ. Κουφαλίτσα Ευστράτιε μη νομίζεις πως δεν είδα τη σπόντα για την ομάδα μου στο τόπικ παραδίπλα
Ελπίζω να είσαι καλά μετά το....2-4. Αλλιώς κερνάω ταξιδάκι στην όμορφη πόλη της Βαλένθιας

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 08:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή μου medtech, όπως αναφέρεις η συμμετοχή σου στις Συζητήσεις του Esoterica σου δίδαξε κάποια πράγματα.
Αυτό κάτι θα έπρεπε να σου δείξει όμως, σωστά?

Από την άλλη υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα - σε διαβεβαιώ για αυτό φίλη μου - τα οποία ίσως να μην τα γνώρισες ως τώρα ή να μην τα αντιλήφθηκες.
Κι αυτό κάτι θα έπρεπε να σου δείξει επίσης...

Φίλε μου Ευστράτιε, σε γενικές γραμμές μπορώ να πω οτι συμφωνώ με το μήνυμα σου και χαίρομαι για τον τρόπο σκέψης σου.
Συγκεκριμένα όμως θα ήθελα να σταθώ σε αυτό το σημείο:

quote:
Το συγκεκριμένο site και κάθε site τέτοιου είδους, έχει σαν αντικείμενο συζήτησης τέτοια “κουφά” ίσως για πολλούς θέματα. Άρα δεν πρέπει να προκαλεί καμία εντύπωση, που μπαίνουν άτομα μέσα για να πούνε για αυτά τα παράξενα. Ακόμα και πλάκα να κάνουν, για μένα είναι θεμιτό αρκεί να μην βρίζουν. Ο τύπος που τον βιάσανε οι εξωγήινες, ήταν φανερό ότι μπήκε για πλάκα και όμως, κάτι άφησε.

Κι όμως, φίλτατε!
Πράγματι κάτι άφησε πίσω του.
Και δεν εννοώ την πλάκα ή τον χαβαλέ ή την περιβόητη ατάκα.
Αυτά είναι η κουρτίνα για πλήθος άλλων πραγμάτων.
Το θέμα είναι να τα αντιληφθείς όλα αυτά και να μη μείνεις στην κουρτίνα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 08:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ακομα χειροτερα υπαρχουν νυμφομανεις εξωγηινες που εβαλαν στο ματι τους άνδρες της ανωτερης φυλης μας!Κοριτσια γρηγορείτε!


Αχα !!! να η εξήγηση...ιδού η πηγή των κακών...
medtech λέει πως είναι οι εξωγήινοι? [ για την περίπτωση που χρειαστεί αντιπερισπασμός...]


Λες να μοιάζουν με αυτό? μπρρρρρρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 10:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Agnostic
ΥΓ. Κουφαλίτσα Ευστράτιε μη νομίζεις πως δεν είδα τη σπόντα για την ομάδα μου στο τόπικ παραδίπλα
Ελπίζω να είσαι καλά μετά το....2-4. Αλλιώς κερνάω ταξιδάκι στην όμορφη πόλη της Βαλένθιας

Το ταξιδάκι θα το πάρω

Τώρα για το άλλο που λες, με αυτούς τους αριθμούς, τι να πω

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 10:43:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E παιδες χαλαρωστε!Δεν μπορουμε να γελασουμε λιγο χωρις να το ριξουμε στην βαρια φιλοσοφια?

To τοπικ το ανοιξα για λιγο χιουμορ.Δεκτες και οι δικες σας μαρτυριες.

quote:
Πριν σου πω την γνώμη μου, θέλω να βγάλω το καπέλο στα δάχτυλα σου, γι’ αυτά που τραβάνε για την πάρτη σου.

Και εγω!

quote:
Αν είχαν στόμα θα μίλαγαν.

Πιστεψε με αν μιλαγαν θα πηγαινα μεσα για προσβολη της δημοσιας αιδου!χεχεχε...!!!

quote:
Δες και το θετικό που μπορεί να προκύψει από την υπόθεση φίλη medtech.

Ακόμα και από παράλογα τόπικ στα οποία ένας θα γράφει μπουρδολογίες για δωδεκάκλωνα DNA, απαγωγές εξωγήινων, φεγγάρι φτιαγμένο από πασατέμπους κτλ. μπορεί κάποιος αναγνωστης να αποκτήσει νέες γνώσεις από αυτούς που θα απαντήσουν υποδειγματικά στον "απατεωνολόγο".


Ναι το ξερω φιλε Agnostic.Αλλα αυτο το τοπικ το ανοιξα για να κανω λιγο χιουμορ.

Δεν πιστευω να απαγορευεται η σατιρα ε?

Επιφυλασομαι να επανελθω οταν μου ερθει η εμπνευση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 15:54:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Περισσότερα πράγματα που έμαθα στο esoterica.gr


Η χαμένη Ατλαντίδα έχει βρεθεί σε τουλάχιστον 50 διαφορετικά σημεία του πλανήτη.

Εάν δεν αποδέχεσαι τους Εψιλονιστες είσαι δρακονιος πράκτορας.

Εάν δεν αποδέχεσαι την «εναλλακτική ιατρική» τα παίρνεις από τις φαρμακευτικές εταιρίες.

Εάν δεν αποδέχεσαι τον χριστιανισμό,είσαι όργανο του Σατανά.

Εάν δεν αποδέχεσαι τους δωδεκαθειστες είσαι ιουδαιοχριστιανικο γουρούνι.

Εάν τολμήσεις να υπενθυμίσεις ότι τα συναισθήματα είναι αποτέλεσμα βιολογικών διεργασιών είσαι ρομπότ.

Οι κρύσταλλοι ταχυονιων έχουν ιαματικές ικανότητες.Το γεγονός ότι κανείς δεν έχει καταφέρει ακόμα να εντοπίσει ταχυονια δεν έχει ΚΑΜΙΑ απολύτως σημασία.

Η κβαντική μηχανική εξηγεί τα παντα,ακομα και το γεγονός ότι σου έκοψε η μαγιονέζα.

Ο καρκίνος στους άνδρες οφείλεται στην σεξουαλική ανικανότητα.

Η σεξουαλική ανικανότητα των ανδρών οφείλεται στην νυμφομανία των γυναικών.

Η νυμφομανία των γυναικών οφείλεται στους άνδρες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 04:49:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

Dying_Incubus

Κι όμως, φίλτατε!
Πράγματι κάτι άφησε πίσω του.
Και δεν εννοώ την πλάκα ή τον χαβαλέ ή την περιβόητη ατάκα.
Αυτά είναι η κουρτίνα για πλήθος άλλων πραγμάτων.
Το θέμα είναι να τα αντιληφθείς όλα αυτά και να μη μείνεις στην κουρτίνα...



σε εκλιπαρω, πες μου τι αποκομησες απο το τοπικ του βιασθεντος εν μεσω βζιν βζουν γιαννη!!!


να το πω ωμα?

μηπως διερευσε οτι ειχε σκοπο η αμαλια να ανεβασει κειμενα για τις απαγωγες και καποιος την ειδε να το χαλασει?

γιατι το δουλεμα ηταν ξεκαθαρο και απορω που ακομη δεν το βλεπετε...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 08:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε JBG, αφού με εκλιπαρείς να σου απαντήσω!

Τι αποκόμισα από το συγκεκριμένο topic...
Το θέμα με το περιβόητο πλέον "βζιν βζουν" με έκανε να σκεφτώ οτι τα πράγματα δεν έχουν μόνο μια πιθανή όψη αλλά περισσότερες.
Ο άνθρωπος αυτός μπορεί όντως να είχε μια διάθεση ειρωνική ή μια διάθεση να "δουλέψει" κάποιους.
Ακόμα και μια τέτοια συμπεριφορά ενδεχομένως να κρύβει κάτι το οποίο μπορεί να εξετάσει ο καθένας μας και να συλλογιστεί επάνω σ' αυτό.
Ο άνθρωπος αυτός όμως Jonnie μου, ενδεχομένως να μην είχε καμία διάθεση να ειρωνευτεί αλλά να πίστευε οτι βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Εάν ισχύει αυτή η περίπτωση τότε ποιός είναι ο σωστότερος τρόπος αντιμετώπισης?
Ο εμπαιγμός κι η ειρωνία από μέρους μας ή η υποβολή ερωτημάτων μέσα σε ένα διάλογο?
Πόσο μάλλον όταν η κατάθεση μιας τέτοιας εμπειρίας γίνεται στο Διαδίκτυο όπου λείπει η πιο άμεση και προσωπική επαφή.

Εάν λοιπόν εσύ αύριο βγεις και μου πεις οτι σε πήραν το βράδυ εξωγήινοι και παίζατε μπιρίμπα () εγώ δε μπορώ να γνωρίζω αν με περιπαίζεις ή αν πιστεύεις οτι πράγματι αυτό συνέβη.
Αν ισχύει λοιπόν το δεύτερο, φίλε μου, ο χειρισμός θα πρέπει να ήταν πολύ ανθρώπινος από την πλευρά μου.
Η αντιμετώπιση μου θα πρέπει να ήταν πολύ προσεκτική και πολυδιάστατη δεδομένου οτι μια λανθασμένη κίνηση θα μπορούσε να έχει κι άσχημες συνέπειες...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 11:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και συνεχίζουμε το δεύτερο κύκλο επεισοδίων του “με βίασαν εξωγήινες”.

quote:
Dying_Incubus
Ο άνθρωπος αυτός όμως Jonnie μου, ενδεχομένως να μην είχε καμία διάθεση να ειρωνευτεί αλλά να πίστευε οτι βίωσε μια τέτοια εμπειρία.
Εάν ισχύει αυτή η περίπτωση τότε ποιός είναι ο σωστότερος τρόπος αντιμετώπισης?
Ο εμπαιγμός κι η ειρωνία από μέρους μας ή η υποβολή ερωτημάτων μέσα σε ένα διάλογο?
Πόσο μάλλον όταν η κατάθεση μιας τέτοιας εμπειρίας γίνεται στο Διαδίκτυο όπου λείπει η πιο άμεση και προσωπική επαφή.

Φίλε Dying_Incubus θεωρητικά έχεις δίκιο και συμφωνώ μαζί σου.
Πρακτικά όμως όχι.
Το θέμα έκανε μπαμ ότι ήταν χαβαλές, γι’ αυτό και αντιμετωπίστικε από όλους έτσι.
Ο άνθρωπος (και μάλλον πιτσιρικάς) μπήκε για πρώτη φορά στο forum, έγραψε την εμπειρία του (),ήρθαν οι πρώτες αντιδράσεις και στο καπάκι μπαίνει νέο μέλος, με την ίδια εμπειρία .
Και το καλό είναι ότι δεν ξαναμπήκαν να γράψουν τίποτα, ούτε σχετικό ούτε άσχετο.

Μα βιασμός ;
Είναι δυνατόν ; μα και να συνέβαινε κάτι τέτοιο, υπάρχει περίπτωση να μπει κάποιος σοβαρός άνθρωπος και να το αναφέρει φόρα παρτίδα σε ένα forum ;

Ο άνθρωπος αυτός φίλε μου είχε τη διάθεση και να ειρωνευτεί και είναι σίγουρο ότι δεν πίστευε ότι βίωσε τέτοια εμπειρία.

Για μένα προσωπικά η υπόθεση είναι, «να Λόλα ένα μήλο» και δεν αξίζει να το συζητάμε άλλο γιατί εκτιθέμεθα.


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 16:02:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εάν τολμήσεις να υπενθυμίσεις ότι τα συναισθήματα είναι αποτέλεσμα βιολογικών διεργασιών είσαι ρομπότ.

Μάλλον κάτι δεν πάει καλά με τις βιολογικές μου διεργασίες τελευταία και πρέπει να σπεύσω για μερεντοθεραπεία που πρότεινε και ο φίλος Αγκνόστικ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 16:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ήτανε κάποτε δύο μοναχοί και περπατούσαν στο δρόμο.
Κάποια στιγμή συναντάνε μπροστά τους μία όμορφη γυναίκα, που βρισκόμενη μπροστά από έναν λάκκο ήταν προβληματισμένη πως θα περάσει απέναντι.
Οι μοναχοί προβληματίστηκαν, γιατί δεν τους επιτρεπόταν να αγγίξουν γυναίκα, αλλά ήθελαν να τη βοηθήσουν. Έτσι ο ένας από τους δύο, την πήρε στην αγκαλιά του και την πέρασε απέναντι.

Συνέχισαν τον δρόμο τους και κάποια στιγμή ο καλόγερος που δεν είχε ακουμπήσει τη γυναίκα λέει στον άλλο, ότι δεν μπορεί να ηρεμήσει, γιατί συνέχεια σκέφτεται την αμαρτία που έκαναν και ήρθαν σε επαφή με τη γυναίκα αυτή.
Τότε, ο πρώτος του απάντησε:
"Εγώ φίλε μου την κουβάλησα για 1 λεπτό. Εσύ, την κουβαλάς ακόμα!"...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 17:53:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευστράτιος:
quote:
Για μένα προσωπικά η υπόθεση είναι, «να Λόλα ένα μήλο» και δεν αξίζει να το συζητάμε άλλο γιατί εκτιθέμεθα.

Θα συμφωνήσω μαζί σου Ευστράτιε.
Μπήκε κάποιος, είπε κάτι.
Πολλοί μπαίνουν και λένε κάτι και το συγκεκριμένο, δεν είναι δα και το πρώτο, μέσα σε πολλές παρόμοιες περιπτώσεις που έχουν κατατεθεί εδώ μέσα στα χρόνια που λειτουργούν τα forums. Η ταχτική που αρκετές φορές ακολουθούμε ως συντονιστές των συζητήσεων, στις περιπτώσεις που κάποιος ανοίγει ένα θέμα και εκφράζει κάτι το οποίο είναι αρκετά τραβηγμένο, είναι να τον ρωτήσουμε σοβαρά, τι θέλει να πει, πως έβγαλε το συμπέρασμα το οποίο μας παρουσιάζει, κ.ο.κ.

Αυτό δε σημαίνει βέβαια πως πιστεύουμε πως λέει αλήθεια μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου, αλλά πως λαμβάνουμε επίσης υπόψην μας και άλλες περιπτώσεις, όπως ότι ο συγκεκριμένος άνθρωπος που κατέθεσε την ιστορία του, να την πιστεύει ο ίδιος. Στη συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια, ήταν λάθος μας που παραλείψαμε να ανατρέξουμε στο προφίλ του συγκεκριμένου μέλους, πράγμα το οποίο έκανε ο Mercury, επιβεβαιώνοντας την εκδοχή, ότι το όλο θέμα πιθανότατα ήταν μία πλάκα που έγινε από τον θεματοθέτη.

Το όλο θέμα θα είχε μείνει εκεί, δε θα ήταν ούτε η πρώτη, αλλά ούτε η τελευταία φορά που κάποιος είπε κάτι, τον ρωτήσαμε σοβαρά εάν το εννοεί και μετά από 2-3 μέρες το θέμα απενεργοποιήθηκε.

Δυστυχώς, η περίπτωση αυτή χρησιμοποιήθηκε από κάποια μέλη που τους τελευταίους δύο μήνες ανέλαβαν να δουλεύουν "ψιλό γαζί" κάποιους, των οποίων οι απόψεις είναι κατά τη γνώμη τους αρκετά υπερβολικές. Θεωρώντας τους συντονιστές του χώρου ως "εξαιρετικά εύπιστους", αφού απευθύναμε στον θεματοθέτη με τις εξωγήινες δύο σοβαρά ερωτήματα, αντί να το ρίξουμε κι εμείς στην πλάκα και να κλειδώσουμε μετά από λίγο το θέμα (όπως και έγινε, ακριβώς 4 μέρες μετά), χρησιμοποιούν το επιχείρημα αυτό της "ευπιστίας" από μέρους μας, ώστε να ακυρωθούν οι παρατηρήσεις που έχουμε κάνει σε μέλη, τα οποία φέρονται σε άλλους ανθρώπους με ειρωνικό, χλευαστικό και υποτιμητικό τρόπο.

Έτσι, καταλήγουμε να έχει φτάσει μέσα του Σεπτέμβρη (2 μήνες πέρασαν) και το συγκεκριμένο συμβάν να περιφέρεται από εδώ κι από κει. Η σκοπιμότητα της περιφοράς αυτής είναι εν μέρει η διάθεση κάποιων να γελάσουν με το βζινν-βζουνν, αλλά και να υπονομευθεί η αξιοπιστία αυτού του χώρου και δευτερευόντως των υπευθύνων του.

_________________________________________________________________

Σημ: Ευστράτιε, σου έστειλα χθες ένα email, αλλά δεν ξέρω εάν το έλαβες, γιατί τον τελευταίο καιρό, πολλά email που στέλνω από το yahoo φαίνεται πως δε φτάνουν στον προορισμό τους. Γράψε μου σε παρακαλώ εάν το έλαβες, ώστε σε διαφορετική περίπτωση να στο ξαναστείλω.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 18:26:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πράγματα που έμαθα από το esoterica.gr

1. Μην κοιτάς τις ερωτήσεις που γεννιούνται κοίτα τις χιλιάδες απαντήσεις γύρω σου.

2. Ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται.

3. Αντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

4. Μην κοιτάς την τσίμπλα στο μάτι του διπλανού σου κοίτα το δοκάρι στο δικό σου.

5. Ουδέν κτυπτόν υπό τον ήλιο.

6. Όσοι δεν κάνουν τίποτα κατηγορούν τους άλλους που ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΑ.

7. Εξω από το χορό πολλά τραγούδια ξέρουν.

8. ΤΡΙΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΚΑΘΟΝΤΑΝ ΚΑΙ ΠΛΕΚΑΝΕ ΠΟΥΛΟΒΕΡ.

9. Aλλα τα μάτια του

κι άλλα της:


10. Από τον κορυφαίο ΤΖΙΜΑΚΟ:

...Πάνω απ' του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα μ' έχει κατουρήσει

Μαράθηκε η λουλουδιασμένη ιτιά
και ψήλωσε η κοντούλα λεμονιά
Στα Σάλωνα δεν σφάζουνε αρνιά,
δεν πάει το παπάκι στη ποταμιά
.

Οποιαδήποτε ομοιότητα...κ.λ.π, κ.λ.π.
όποιος κατάλαβε κερδίζει...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 18:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλη amalia είμαι στη δυσάρεστη θέση να σου ανακοινώσω ότι δεν έλαβα κανένα e-mail.
Το e-mail μου στο προφίλ το έχω αλλάξει από σήμερα το μεσημέρι. Ισχύει εννοείτε και το παλιό στείλε μου το μήνυμα σου σε όποιο από τα δύο θες αν έχεις και το παλιό.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dp
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 19:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dp  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
.Raistlin.
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 07:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους .Raistlin.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα παιδια... Που βρίσκετε η εμπειρια του βζζιν βζνουν? Δεν την εχω βρει...

"Please show some sympathy for a guy called Raistlin. Coz he is the SOULFORGED"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 09:58:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.Raistlin.
Καλημερα παιδια... Που βρίσκετε η εμπειρια του βζζιν βζνουν? Δεν την εχω βρει...

Στο Σείριο
Αλλά έτσι κι’ αλλιώς, είναι γραμμένη στα Δρακονιανά και δεν θα καταλάβαινες λέξη.


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 13:48:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
κατι ακομη που εμαθα στο εσωτερικα
το να ζητας αποδηξεις για τις αποψεις του καθε ενα
στο εσωτερικα μεταφραζεται σανειρωνικός, χλευαστικός και υποτιμητικός τρόπος.

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 16:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

κατι ακομη που εμαθα στο εσωτερικα
το να ζητας αποδηξεις για τις αποψεις του καθε ενα
στο εσωτερικα μεταφραζεται σανειρωνικός, χλευαστικός και υποτιμητικός τρόπος.

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του


Δε θα συμφωνήσω μαζί σου καλέ μου, θα το έθετα διαφορετικά:

αν με ειρωνικό, χλευαστικό και υποτιμιτικό τρόπο ζητάς αποδείξεις τότε μεταφράζεσαι -όχι εσύ προσωπικά δεύτερο πρόσωπο- ως ειρωνικός και χλευαστικός.

Για όλα υπάρχει χρόνος και ΤΡΟΠΟΣ που έλεγε και μια ψυχή.

Ο τρόπος που θα διατυπώσουμε τις απόψεις μας παίζει σημαντικότατο ρόλο γιατί ως σκεπτόμενοι άνθρωποι πρέπει να θεωρούμε ότι Η ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΡΕΤΗ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/09/2006, 18:57:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και απο ποτε αρχιζει η ειρωνια και ο χλευασμος;;;

απο την στιγμη που επανελειμενα εχει ζητηθει απο το ατομο να φερει αποδηξεις και αυτο ειναι δυο λαλουν και τρεις χωρευουν


ποτε αρχησε ο χλευασμος στον πανο;;
στον ωγυγο;;
στον αλλον που ελελγε οτι τον κηνιγουσαν βρηκολακες;;;
στην δεσποινης που ελελγε για καλεσμα μεσω καθρευτη της μπλαντη μαιρης;;

μπες σε ολα αυτα τα θεματα και δες πως αντηδρουν οι κυριοι και οι κυριες που γραφουν για βζινν βζουνν περιπτωσεις οτα ντους ζηταμε στοιχεια που να αποδικνειουν οτι εχουν δικιο

πως αντεδρασε η κοπελα που ελλεγε οτι πανω απ οτο σπιτι του δικου της περνανε ατια;;
πως αντεδρασε η αλλη κοπελα που ελεγε για τουνελ μαγνητικο που συνδεει ελλαδα αμερικα;;

ποιος απο αυτους εχει φερει αποδηξεις;;

τις περισοτερες αποδηξεις τις εχω φερει εγω στο θεμα περι κουφιας γης
και μαλιστα δεν ειμαι υποστηρικτης της θεωριας αυτης

το βλεπω λογικο οποιος θελει να γραψει για ενα θεμα να εχει και τις αποδηξεις που θα στηριξουν την αποψη του

τα περι χλευασμου και ειρωνιας ειναι πολυ ευκολο να επιστραφουν σε αυτον που τα ξεκινα αρκει να υπαρχουν αποδηξεις που θα τις τριψεις στα μουτρα του καθε τυχαρπαστου που τολμα να σε ειρωνευτει

οταν λοιπον δεν μπορεις να αποδηξεις οτι αν βαλεις το χερι σου στο βραστο νερο δεν θα καεις καλυτερα να μην το λες

εγω πχ μπορω να αποδηξω οτι εχω την δυνατοτητα να περπατησω πανω σε λυμνη,μεταξυ νερου και ποδιων θα παρεμβαλονται μονο τα παπουτσια και οι καλτσες που θα φοραω


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 02:37:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εγω πχ μπορω να αποδηξω οτι εχω την δυνατοτητα να περπατησω πανω σε λυμνη,μεταξυ νερου και ποδιων θα παρεμβαλονται μονο τα παπουτσια και οι καλτσες που θα φοραω

Αλήθεια το λες;;;
Περιμένω με αγωνία να δω το βίντεο που το καταγράφει

...δεν πιστεύω να υπάρχουν τίποτα δρακονιανοί πράκτορες μέσα στις κάλτσες ε;


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 08:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αλήθεια το λες;;;
Περιμένω με αγωνία να δω το βίντεο που το καταγράφει

...δεν πιστεύω να υπάρχουν τίποτα δρακονιανοί πράκτορες μέσα στις κάλτσες ε;


συντονιστες βοηθεια με χλευαζουν
ουπς συντονιστης με χλευαζει
μα καλα βρε αμαλια εσυ μια εσωτεριστρια και δεν μπορεις να δεχτεις οτι εχω αυτη την δυνατοτητα;;;;;

για να δεις οτι ειμαι συγουρος μπορουμε να το οργανωσουμε
να φερουμε μαρτυρες αλλα γα να κανω το θαυμα θελω λεφτα
αν ειναι συμφωνο το εσωτερικα θα μου δωσει 300.000 ευρο σε περιπτωση που το καταφερω αν οχι θα τα δωσω εγω
τι λες παει το στοιχημα;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mercury
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Netherlands
781 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 12:14:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mercury  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Αλήθεια το λες;;;
Περιμένω με αγωνία να δω το βίντεο που το καταγράφει

...δεν πιστεύω να υπάρχουν τίποτα δρακονιανοί πράκτορες μέσα στις κάλτσες ε;


Aγαπητή Αμαλία,

είναι το esoterica ένας διαδικτυκός χώρος με αντικείμενο του την μεταφυσική,τον αποκρυφισμό,το παράξενο και το μαγικό ΝΑΙ ή ΟΧΙ?

Αν πραγματικά είναι, και δεν είστε (όπως υποψιάζομαι)σκληροπυρηνικοί σκεπτικιστές καλυμμένοι με την αμφίεση της δήθεν μεταφυσικής αναζήτησης, θα παρακαλούσα πολύ να κρατήσετε τουλάχιστον τα προσχήματα και να σταματήσετε να αμφισβητήτε και να χλεύαζετε την αξιοπιστία του γιγενή και των άλλων γνήσιων εσωτεριστών οι οποίοι επισκέπτονται αυτο το σάιτ...Απλά και μόνο επειδή κάποιες "βζιν-βζουν καταστάσεις" μπορεί πράγματι να αποδειχθούν...


Και για να δώσουμε μια και καλή ένα τέλος στις κοροιδίες και τους χλευασμούς των συντονιστών προς όλους εμάς που εξακολουθούμε να πιστευουμε ότι υπάρχουν και άλλα πράγματα πέρα από αυτά που βλέπουν τα μάτια μας,σήμερα το πρωί μαζευτήκαμε όλοι οι εσωτεριστές στη βίλλα γνωστού ανθρώπου του πνεύματος και διεξάγαμε το πείραμα/κόλαφος για τον ψευδοσκεπτικισμό σας.

Ναι λοιπον,ο γιγενής περπάτησε στο νερό της πισίνας του γνωστού εσωτεριστή! Το θαύμα είναι καταγεγραμένο στο βίντεο που παραθέτω πιο κάτω. Ο γιγενής (πραγματικο όνομα Χρήστος Αγγέλου)όχι μόνο περπάτησε στο νερό (κάτω απο τα άγρυπνα μάτια πτυχιούχων επιστημονισών και άλλων σκεπτικιστριών), αλλά στη διαδρομή απο το ένα άκρο της πισίνας στο άλλο πέταξε και τα παπούτσια του (!), αποδεικνύντας με τον πιο ξεκάθαρο τρόπο ότι όχι μόνο δεν υπήρχαν δρακονιανοί πράκτορες μες τις κάλτσες του,αλλά ότι δεν φορούσε καν κάλτσες!!! Είπες τίποτα αγαπητή Αμαλία?

Εδώ είναι το βίντεο-σοκ

(gigenis walks on water)
http://www.metacafe.com/watch/151236/criss_angel_walks_on_water

Τα 300.000 ευρώπουλα παρακαλώ!

YΓ γράφω εκ μέρους του γιγενή επειδή κατά την έξοδο του απ'την πισίνα σκόνταψε σε περαστικό σαλιγκάρι και νοσηλευεται στο ΚΑΤ με συντριπτικά κατάγματα (33ου βαθμού...άντε περαστικά μας...

Edited by - Mercury on 16/09/2006 12:19:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 13:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ρε γαμώτο... Το χάσαμε !

Ρε συ φίλε Mercury, ξέρεις πότε έχει πάλι παράσταση

Γιατί τώρα με τον τραυματισμό χάλασε και το πρόγραμμα.

Α ρε gigeni τώρα βρήκες κι' εσύ

Δεν έχεις το Θεό σου.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 14:14:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε ερμη δεν λεω για τον αντιγραφεα τον χρηστο
αλλα το εν λογο περπατημα θα γινει κατω απο τα αγρυπνα ματια οσων θελουν να παρακολουθησουν
θα ειναι παρων την στιγμη που θα περπαταω και οχι μονο αυτο
αλλα εγω μπορω και να τρεξω και να χοροπηδαω
οχι σαν τον ερασιτεχνη χρηστο που δουλευει τα αμερικανακια

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 01:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πράγματα που έμαθα από το esoterica.gr


Εάν πας βόλτα το βράδυ και είσαι αρσενικού γένους κινδυνεύεις να πέσεις θύμα βιασμού από εξωγήινες.

Εάν πας βόλτα στην Πεντέλη ενδέχεται να καταλήξεις στην Ανδρομέδα…Δεν ξερω τι από τα δυο είναι χειροτερο.Οι διαθεσεις των Ανδρομεδιων θηλυκώ παραμενουν αγνωστες.Το ιδιο και το αν ξυριζουν τα ποδια τους.

Οι αρχαίοι Έλληνες είναι απόγονοι εξωγήινων απο την Ανδρομεδα..ή μαλλον από το Σειριο..ή μάλλον από το Α Λαγού…ή μάλλον από…(insert known galaxy )

Το φεγγάρι δεν είναι δημιούργημα της φύσης αλλά τεχνητό κατασκεύασμα και βάση εξωγήινων.

Το ίδιο και ο Ιαπετός…

Το ιδιο και η ταράτσα του σπιτιου σου.Πιθανον και το Μέγαρο Μάξιμου.

Η Ελλαδα είναι τόσο γεματη από ιπταμένους δισκους που ενδέχεται να τους πετύχεις και στα τυρογαριδακια…

Τον κόσμο των κυβερνούν οι Μασωνοι,που είναι οι Ναιτες Ιπποτες,που είναι οι M12,που είναι οι G8, που είναι Αμερικανοι,που είναι Εβραιοι,που είναι το ιδιο με τους Κινεζους που ειναι ολοι σατανικοι ερπετοειδεις εξωγήινοι και όλοι μαζί έχουν μοναδικό στόχο να μας φανέ λάχανο.

Μπορεις άνετα να υπολογίσεις λεξαριθμικα το υψος των βουνων από το ονομα τους ιδιαιτερα εάν γνωριζεις το υψος εκ των υστερων.Αυτη την καταπληκτικη εφευρεση την επινοησαν οι Ολυμπιοι…

που ηταν αρχαίοι Έλληνες θεοί…

που δεν ηταν ακριβως θεοι αλλα εξωγήινοι…

..οι πληροφορίες ότι ο Ζευς κυνηγούσε αυτές που του γυάλιζαν φωνάζοντας «τι εισαι πες μου τι εισαι,πες μου τι εισαι,εισαι το Ανδρομεδακι μου βζζιν βζνουν!» κρίνονται ως ανεπιβεβαίωτες.

Το Τζελα Δελτα ταξιδευε χωρίς φουγάρα και το χειρότερο ΧΩΡΙΣ διάδρομο προσγείωσης απογείωσης ιπταμένων δίσκων…

Υπάρχουν βρικόλακες…Όχι δεν εννοώ την εφορία.

Και λυκάνθρωποι…

Και φαντάσματα…

Ακομα χειροτερα υπαρχουν νυμφομανεις εξωγηινες που εβαλαν στο ματι τους άνδρες της ανωτερης φυλης μας!Κοριτσια γρηγορείτε!

Το DNA μας έχει 12κλωνους.Το ήξερα ότι κάποτε θα πληρώναμε τις ακολασίες του Δια…


να σου πω εγω με απολυτη ειλικρινια τι εμαθα απο το esoterica.

1. πειθω μεσω του γραπτου λογου,καλυτερη συνταξη κειμενων και ευκολοτερη επιχειρηματολογηση διαφορων πραγματων.

2. καποια ξεκαρδιστικα αστεια και τραγουδακια {long live Deva}

3. οτι αν πας στην πεντελη,ναι...μπρορεις να παθεις πολλα.

4. οτι το μονο που εχεις να χασεις ειναι ο χρονος σου,οποτε φροντισε οποτε γραφεις,να το διασκεδασεις.

5. πως υπαρχουν πολλες κρυφαδερφες

6. πως υπαρχουν πολλες πεινασμενες γυναικες

7. πως δεν υπαρχει και τοσο μεγαλη ποικιλια μελων

8. πως εδω μεσα τα εχουν πει ολα,και οτι θεμα και αν ανοιξεις,σιγουρα θα εχει ξαναγραφτει.

9. πως το οτι ειπα κατι,δεν σημαινει τιποτα την επομενη στιγμη καποιος θα με ανατρεψει.

10. πως οταν λες μια αποψη,η δημοσιευεις μια ερευνα,η λες κατι τοσο προφανες οπως "ο ουρανος ειναι γαλαζιος",θα βρεθει καποιος να σε αντικρουσει ακομα και για τα πιο προφανη.η κουβεντα που θα ακολουθησει ειναι ολα λεφτα διοτι ο ενας προσπαθει να την πει στον αλλον χωρις να βγαινει νοημα.

11. εμαθα να γραφω σχεδον τυφλο συστημα

12. εμαθα οτι οτιδηποτε ειναι δωρεαν,μας αρεσει τελικα καλυτερα.

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 18:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πού είσαι εσύ ...??Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 18:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
εμαθα να γραφω σχεδον τυφλο συστημα

quote:
πως οταν λες μια αποψη,η δημοσιευεις μια ερευνα,η λες κατι τοσο προφανες οπως "ο ουρανος ειναι γαλαζιος",θα βρεθει καποιος να σε αντικρουσει ακομα και για τα πιο προφανη.η κουβεντα που θα ακολουθησει ειναι ολα λεφτα διοτι ο ενας προσπαθει να την πει στον αλλον χωρις να βγαινει νοημα.

quote:
πως υπαρχουν πολλες πεινασμενες γυναικες

quote:
πως υπαρχουν πολλες κρυφαδερφες

quote:
πως δεν υπαρχει και τοσο μεγαλη ποικιλια μελων
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy