ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
REDJUPITER
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2003, 23:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους REDJUPITER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ!!!
ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ. ΝΑ ΠΑΨΩ ΝΑ ΞΟΔΕΥΩ ΤΟΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΣΥΝΑΜΑ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΜΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΧΑΖΟΚΟΥΤΙ.

ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ: "Η ΜΕΤΑΔΟΣΗ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΩΝ ΚΥΜΑΤΩΝ ΚΙΝΟΥΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΕΙΚΟΝΩΝ ΚΑΙ ΗΧΩΝ, ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΑΧΘΟΥΝ ΣΕ ΟΘΟΝΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΤΗ ΛΗΨΗ ΤΟΥΣ, ΕΙΤΕ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΜΕΣΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΗ ΠΡΟΒΟΛΗ." Γ. ΜΠΑΜΠΙΝΙΩΤΗΣ

ΑΥΤΗ ΛΟΙΠΟΝ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕΙ ΣΕ ΤΑΚΤΑ ΧΡΟΝΙΚΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ.
ΠΟΣΟ ΑΘΩΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ?
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΣΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.
ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ "TOPIC" ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕΤΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ, ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΗΛΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΜΑΣ. ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΠΙΑΣΤΩ ΜΕ ΑΥΤΟ.
ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΛΕΜΟ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΜΜΑΧΩΝ ΤΗΣ ΕΝΑΝΤΙΑ ΣΤΟ ΙΡΑΚ. ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ Η Τ.V, ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΞΕΝΙΚΗ ΣΥΝΤΟΜΟΓΡΑΦΙΑ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΑΣΤΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΩΤΕΡΗΣ ΕΩΣ ΜΗΔΑΜΙΝΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΡΙΞΕΙ "ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ". ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ (ΓΑΜΟΙ ΔΙΑΣΗΜΩΝ, ΑΡΡΩΣΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ, REALITY SHOW, TΡOMOKΡATIA). ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΛΕΓΟΝ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΑΣ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΝΕΙ Η ΔΙΚΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΦΕΡΟΜΕΝΩΝ ΜΕΛΛΩΝ ΤΗΣ 17Ν ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΥΠΩΘΕΙ ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΧΟΙ, ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ ΤΗΝ ΕΝΟΧΗ ΤΟΥΣ. ΚΑΝΤΕ ΤΟ TEST ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ, ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΙ ΣΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΝΟΥ? ΕΝΟΧΟΣ(ΜΕ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΜΩΣ) Η' Ο ΔΙΑΒΟΗΤΟΣ ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΙΣΑΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ? ΜΕ ΛΙΓΑ Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΔΙΚΑΖΕΙ ΠΡΟΤΟΥ ΓΙΝΕΙ Η ΔΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΓΙΚΟ…. ΕΜΕΙΣ ΤΗΣ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΜΕ ΤΑ ΥΨΗΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΤΗΛΕΘΕΑΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΝΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΔΙΚΑΣΤΗΣ.
ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΤΟΥ ΙΡΑΚ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΟΛΕΜΟ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΣΤΗ ΓΙΟΥΓΚΟΣΛΑΒΙΑ. ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΕΜΦΑΝΩΣ ΥΠΟΠΤΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΠΟΛΕΜΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΕΙΤΕ ΜΕΘΟΔΟ ΕΠΙΣΚΙΑΣΗΣ ΑΛΛΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΕΙΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΕΠΙΣΚΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ. ΕΞΗΓΟΥΜΕ:
ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙ ΟΤΙ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ "ΛΕΒΙΝΣΚΙ" ΞΕΣΠΑΣΕ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΗ ΓΙΟΥΚΟΣΛΑΒΙΑ. ΤΕΤΟΙΑ ΤΥΧΗ ΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ "ΦΙΛΤΑΤΟ" BILL, ΝΑ ΣΥΓΚΑΛΥΦΘΕΙ Η "ΒΡΩΜΙΑ" ΤΟΥ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΟΛΕΜΟ? (ΩΣ ΜΕΣΟ ΣΥΓΚΑΛΗΨΗΣ)
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΙΡΑΚ, ΤΟ ΞΑΦΝΙΚΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΤΟΥ COLUMBIA ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΧΑΙΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΤΟΙΜΑΖΕΤΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΔΙΑΔΗΛΏΣΗ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΣTHΣ 15 MAΡTIOY?( ΕΠΙΣΚΙΑΣΗ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΣΥΜΒΑΝ)
ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΤΑΙ Η ΕΝΟΧΗ ΤΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΙΝΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟ ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΥΣΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΩΝ ΘΥΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΕΡΔΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΚΑΤΑΞΙΩΣΗΣ.
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΠΡΟΩΘΗΣΗΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ. ΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΕΑ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗΣ ΞΕΝΩΝ ΙΔΕΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΣΤΟΧΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΘΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ. ΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ ΔΙΧΩΣ ΠΑΡΑΣΙΤΑ, ΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΑΛΛΑΧΘΟΥΝ ΑΠΟ ΜΑΡΙΟΝΕΤΕΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΟΝΤΑΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΚΙΝΟΥΝ ΤΑ ΝΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ ΤΑΞΗΣ, ΑΣ ΣΚΕΦΘΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΑΣ ΠΑΡΑΘΕΣΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ, ΑΦΥΠΝΙΣΗΣ, ΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ Η' ΕΣΤΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΕΝΙΣΧΥΟΝΤΑΣ Η' ΚΑΤΑΡΡΙΠΤΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΣΠΑΤΑΛΗΣΑΤΕ!!!

Andariel
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2003, 02:58:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Andariel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε REDJUPITER θα ήθελα να σου πώ ένα μεγάλο μπράβο για το θέμα σου.Μην ξεχνάς την όλη ιστορία που είχε ξεσπάσει με την "σταυροφορία" της εκκλησίας για την αναγραφή του θρησκεύματος.Στην πραγματικότητα ήταν μία κάλυψη της αλήθειας.Αναρωτήθηκε κανένας για ποιο λόγο δεν χρειάζονται τα αποτυπώματα;Γιατί με τις νέες ταυτότητες τους δίνεις το ΟΚ να σε παρακολουθούν αναπάσα στιγμή μέσω δορυφόρων.Πότε πας βόλτα με ποιους είσαι και πάει λέγοντας.Εκκλησία-κράτος-ΜΜΕ κάλυψαν το θέμα με εμάς να νομίζουμε πως το πρόβλημα είναι η αναγραφή ή όχι.
BigBrother και λοιπές εκπομπές του είδους... πέρασαν τον τρομονόμο και σου λέει "πώς θα τους το περάσουμε ότι θα παρακολουθούνται με κάμερες (και όχι μόνο) ανά πασα στιγμή στο δρόμο;;" Θα τους κάνουμε πλύση εγκεφάλου με τα reality!!!! κάμερες παντού, μικρόφωνα παντου, και όλοι θα παρακολουθούν τις ζωές των αδαών οργάνων μας.Που θα πάει θα τους γίνει καθημερινότητα....
Κάποτε είχα διαβάσει για κάτι "βραβεία δημοσιογραφίας" ή κάτι παρόμοιο, που βράβευαν την καλύτερη φωτογραφία...το βραβείο το πήρε ένας ο οποίος είχε φωτογραφίσει ένα ετοιμοθάνατο παιδάκι από πείνα σε τριτοκοσμική χώρα.Είχε και ένα μικρό κείμενο που έλεγε "οι κάμερες και ο φωτισμός του χώρου εκείνου στήθηκαν μέσα σε μία ώρα.Το παιδάκι πέθανε αμέσως μετά την φωτογράφιση".Ο δημοσιογράφος χάρηκε για την αναγνώρισή του αλλά ούτε που σκέφτηκε να βοηθήσει το παιδάκι...
Ο κατάλογος είναι μεγάλος, ατελείωτος, γεμάτος ντροπή.
Ντροπή σε εμάς που τους δίνουμε αριθμούς να μετράνε στα "μηχανάκια" τους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κάθυ
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Australia
767 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 13:00:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κάθυ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η τηλεόραση είναι σαν το κουτί της Πανδώρας. Με την διαφορά πως είναι μοντέρνο και διαθέτει κι ένα αποτελεσματικό κουμπάκι. Το πατάμε και....τσακ μένουμε μόνοι με το φως.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 13:44:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛ ΣΑΣ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ Ο ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.
ΦΙΛΥ ΚΑΘΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ

quote:
Το πατάμε και....τσακ μένουμε μόνοι με το φως.

ΜΑΛΛΟΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ....

ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ.... ΙΣΩΣ ΚΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ.
ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΕΙΚΟΝΕΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΑΤΡΟΦΕΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΕΙΚΟΝΕΣ...

ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...
ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΑΣ ....
ΜΕ ΤΙΣ ΝΟΗΤΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΠΛΑΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΜΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ..
ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΜΑΣ...
ΜΕ ΝΟΗΤΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΜΕ ....

ΚΑΝΕΤΕ ΕΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑ...
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΩΣ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΣΕΙ ΕΙΚΟΝΑ ....
ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΟΥΝ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

REDJUPITER
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 22:01:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους REDJUPITER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΕΧΕΜΒΡΟΤΕ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΤΑΝΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΣ, ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΜΟΡΦΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ. ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΩΝ Η' ΜΗ ΙΔΕΩΝ, ΟΜΩΣ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑΣ. ΣΟΥ ΔΙΟΧΕΤΕΥΟΥΝ ΙΔΕΕΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ Η' ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ.
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΒΙΒΛΙΟΥ ΣΤΗΝ ΟΘΩΝΗ,ΕΙΤΕ ΤΟ ΔΙΑΒΙΒΑΖΟΥΝ ΔΙΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ,ΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΝΟΝΤΑΣ ΠΙΣΤΟΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΤΑΤΟΣ AVATARGR,ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟ ΝΑ ΠΛΑΣΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΟΤΑΝ Δ Ι Α Β Α Σ Ε Ι ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΑΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΟ ΕΡΓΟ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΧΤΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ, ΤΟΤΕ ΕΙΤΕ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ, ΕΙΤΕ Ο ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ, ΕΙΤΕ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΤΩΝ ΕΦΕ ΣΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΟΥΝ ΑΜΕΣΑ Η' ΕΜΕΣΑ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΣΕ ΕΠΙΡΡΕΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ Η' ΟΧΙ.
ΔΕΝ ΛΕΩ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΑΠΟΡΡΙΨΟΥΜΕ ΤΙΣ ΤΑΙΝΙΕΣ, ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΑΥΤΟ. ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΦΙΛΤΡΑ,ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΔΙΑΝΟΗΣΗΣ ΠΑΝΤΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ "ΕΙΣΒΟΛΗ". ΤΩΡΑ ΠΩΣ.... ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΑΖΗΤΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ. ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΘΕΩΡΗΘΕΙ ΣΩΤΗΡΑΣ ΜΟΥ:-)
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 23:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΕ REDJUPITER ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΑΦΟΡΙΣΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ..
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΔΙΕΡΓΑΣΙΕΣ....

ΑΛΛΑ ΤΙ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ
ΒΙΒΛΙΟΥ.

ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ...

ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΗ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ REDJUPITER ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΟ ΕΣΥ
ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2003, 23:41:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

EFARMOZW FILOI MOU MIA METHODO POU THN ONOMAZW ''THLEAKROASH''
DEN PARAKOLOUTHW THLEORASH, AKOUW THLEORASH!
DOKIMASTE NA VALETE VRADINO DELTIO EIDISEON ALA NA MHN VLEPETE
ALA NA AKOUTE!(SAN RADIOFONO)
PISTEPSTE ME THA PATHETE THN PLAKA THS ZWHS SAS!''SKOUPIDIA''
MONO ETSI THA KATALAVETE TH VLEPETE!!
MILAME GIA TROMERA KAKHS PIOTHTAS FARSOKOMODIA!

Τελικά Εχέμβροτε τίνω να πιστέψω ότι εμείς οι δύο καταλαβαινόμαστε...
Αυτό που αναφέρεις, μιλάμε για ΤΟ αγαπημένο μου χόμπυ... Και πόσο ηλίθια ακούγονται πράγματι τα νέα, όταν ασκείς την τηλεακρόαση! Που να δεις και σε σειρές του Φώσκολου.

Να θέσω κάτι άλλο:
Η συνήθεια πάρα πολλών ατόμων, να αλλάζουν συνέχεια κανάλια, τι πιστεύετε ότι αντικατοπτρίζει; Για μένα, δίχνει ότι ο συνεχής βομβαρδισμός του ανθρώπου με "συναρπαστικά" πράγματα - είκονες, κ.λ.π. τον έχει κάνει να χάσει το νόημα του απλού, αλλά και να μην μπορεί να συγκεντρώνεται σε ένα πράγμα.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 01:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε redjupiter
το θεμα που ανοιξες ειναι πολυ καιριο.

θα αναφερω εδω ενα βιβλιο που καποτε ειχα διαβασει, λεγοταν "η τεταρτη εξουσια" και αναφεροταν στην κατασκευη των νεων απο τους τηλεοπτικους σταθμους και τις εφημεριδες.
νομιζω οτι αυτο ειναι ενα απο τα πολλα βιβλια και ταινιες που εχουν γυριστει σχετικα με αυτο το θεμα.

το βιβιλιο "η κοινωνια του θεαματος" που ειναι κοινωνικη ψυχολογια ειναι ενα πολυ καλο βιβλιο, που αναφερει τους ψυχολογικους και αλλους μηχανισμους που χρησιμοποιει η τηλεοραση. το συστηνω.

ενας αλλος κινδυνος -μπορει σε μερικους η δηλωση που ακολουθει να φανει αρχικα υπερβολικη- που συνδεεται με την τηλεωραση ειναι η μεταδοση του κακου. αν διαβασατε στο φορουμ για τον κινηματογραφο τον οδηγο επιβιωσης σε ταινιες τρομου γραφω κατι, που στο συγκεκριμενο πεδιο, μπορει να εχει σκοπο να ειναι χιουμοριστικο, αλλα πιστευω οτι κρυβει μια αληθεια -εστω και μεταφορικη.

η τηλεοραση λοιπον, μπορει να επιβαλει ηθικη. δηλαδη να πλασαρει κατι ως κακο η καλο. η επαναληψη ενος κακου, μας κανει να το δεχομαστε. καθημερινα βλεπουμε στην τηλεοραση ιστοριες φρικης, δολοφονιες, δυστιχηματα. ο δεικτης τηλεθεασης ενος καναλιου εξαρταται απο το ποσο συχνα, ποσο αναλυτικα και ποσο ανατριχιαστικα παρουσιαζει το καναλι τετοια ρεπορταζ. σε υποσυνειδητο επιπεδο, χρειαζομαστε πλεον ολαυτα τα κακα νεα. μπορει να κλαιμε για τη δυστιχια, να ταραζομαστε, αλλα δεν αλλαζουμε καναλι, μυστικα, πολυ ασυνειδητα το ευχαριστιομαστε...
ειναι αυτο φυσιολογικο?

πριν πολλα πολλα χρονια υπηρχε η ενοραση, το τριτο ματι, η επικοινωνια του ανθρωπου χωρις λογια και καποιες φορες χωρις εικονες.
τωρα το τριτο ματι εχει ατροφησει και τη θεση του την εχουν παρει τα ματια μας.

στον επομενο αιωνα, νομιζω οτι τα ματια μας θα ειναι τηλε-ματια. στην αμερικη 1 στους 3 αμερικανους βρισκεται μπροστα απο την τηλεοραση η το ιντερνετ για πανω απο 5 ωρες καθημερινα. (η εργασια μπορει πλεον να γινεται απο το σπιτι και ετσι δε χρειαζεται να φυγουν απο την καρεκλα τους). ποια λοιπον ειναι τα οπτικα τους ερεθισματα? σιγουρα οχι ο πραγματικος κοσμος γυρω τους. η οθονη εχει αντικαταστησει τα ματια τους. -τα ματια μας.

ο τηλεοπτικος θρονος εχει μεριμνησει ωστε να κανει για εμας την τηλε-βιωση οσο πιο ευχαριστη γινεται και οσο πιο περιεκτικη. ολα μπορουν πλεον να γινουν μεσα απο το τηλε- (και το ιντερνετ).

το virtual reality -εικονικη πραγματικοτητα- εχει δυεισδησει στη ζωη μας. ενας χωρος που φαινομενικα ειναι ελευθερος και δημοκρατικος, αλλα στην πραγματικοτητα δεν ελεγχεται απο εμας...

εχω συνειδητα επιλεξει να μη βλεπω τηλεοραση -βλεπω βιντεο αλλα κεραια δεν εχω. καθε κυριακη ομως, που επισκεπτομαι τους γονεις μου, βλεπω αναγκαστικα μαζι τους τηλεοραση. καθε φορα που φευγω, εχω πονοκεφαλο και νιωθω ασχημα...



λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

beyond
Πλήρες Μέλος

Greece
1446 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 07:17:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους beyond  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος beyond  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝ ΕΧΘΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΛΕΤΗΣΕΙΣ..ΑΝ ΚΟΨΕΤΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΣ..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 12:55:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
what???

λιγο παραξενες μου φαινονται οι αποψεις σου φιλε μου.

πως ακριβως φανταζεσαι αυτη τη μελετη?

θα σε παρακαλουσα, αν μπορεις να αναπτυξεις λιγο αυτη σου την αποψη. προς ποια κατευθυνση ακριβως?

προσωπικα εχω την αισθηση οτι οποιος ανακατευεται με τα πιτουρα τον τρων οι κοτες.
δηλαδη, για να γινει η μελετη μηπως πρεπει να φαμε πρωτα τα τηλεοπτικα σκ...?

(φυσικα να διευκρινησω οτι φυσικα η τηλεοραση εχει να μας δωσει πολλα και χρησιμα, οπως ντοκιμαντερ, για να ονομαζω ενα και δεν πρεπει να την αποριπτουμε απο την αποψη της ενημερωσης. δυστυχως ομως, αυτοι που ρυθμιζουν τα τηλεοπτικα φροντιζουν ετσι ωστε αναμεσα σε ολα αυτα τα ομορφα και επικοδομητικα, να πλασαρουν και τα αλλα. να σου πω, αν μπορεις απλα να βλεπεις ΜΟΝΟ αυτο που θελεις και σου αρεσει, αν μπορεις να ασκεις ελεγχο, τοτε καλα. αλλα ειναι δυσκολο!)


λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nagual
Μέλος 2ης Βαθμίδας


174 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2003, 23:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nagual  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ωραίο θέμα.
Πληροφοριακά να αναφέρω ότι στην Γαλλία το 80% των ΜΜΕ το κατέχουν δύο πολεμικές βιομηχανίες.
Στην Ιταλία τα 2/3 των ΜΜΕ ανήκουν στον Μπερλουσκόνι.
Το ίδιο συμβαίνει και σε όλο τον κόσμο αλλά δεν έχω πρόχειρα τα στοιχεία.
Πλήρης αποπροσανατολισμός και υπνωτισμός του κόσμου.
Πιστεύω ότι η τηλεόραση είναι ακόμη πιό επικίνδυνη απ’όσο έχει περιγραφεί ως τώρα.Γίνονται διάφορες εκπομπές ακτινοβολιών...αλλά ας περιοριστούμε στους εμφανεις κινδύνους.(δεν επεκτείνομαι γιατί δεν έχω στοιχεία).
Ειδήσεις έχουν πάψει να υφίστανται.Εστιάζουν όλο τον κόσμο σε «επουσιώδη»-γιά να το πω κομψά- θέματα.
Θα μπορούσαν να γραφτούν τόμοι ολόκληροι γιά αυτό το στημένο παιχνίδι που παρακολουθούμε όλοι.
Αφού βγήκαν από τη μέση οι «κακοί» Χίτλερ και υπαρκτός σοσιαλισμός (οι οποίοι ήταν η άλλη όψη του ίδιου νομίσματος) οι «δημοκρατικές» κυβερνήσεις πλέον φροντίζουν γιά τον πολίτη.
ΑΑΑΑΑΑΑΑ... ξέχασα,τώρα υπάρχουν άλλοι «κακοί».Οι τρομοκράτες.
Με πρωταγωνιστή τον Μπιν Λάντεν.
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Χαιρετώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2003, 15:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε ναγουαλ,
συμφωνω μαζι σου.
επισης, καπου πηρε το ματι μου, καποτε ενα αρθρο που ελεγε οτι στην Ιαπωνια κανανε δοκιμες για μεταδοση μηνυματων που δεν τα αντιλαμβανεται το συνειδητο αλλα περνουν κατευθειαν στο υποσυνηδητο. αυτο δοκιμαστηκε -λενε- απο τις διαφημηστικες εταιριες, και ηταν η εκπομπη με πολυ γρηγορο ρυθμο καποιων συγκεκριμενων εικονων, που περιειχαν ηχητικα κυματα και ακτινοβολια?(δεν ειμαι πολυ σιγουρη), αναμεσα σε κοινες εικονες.

αν κανεις ξερει κατι γιαυτο θα ηταν καλο να το αναφερει, πιστευω

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2003, 20:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

για μεταδοση μηνυματων που δεν τα αντιλαμβανεται το συνειδητο αλλα περνουν κατευθειαν στο υποσυνηδητο. αυτο δοκιμαστηκε -λενε- απο τις διαφημηστικες εταιριες, και ηταν η εκπομπη με πολυ γρηγορο ρυθμο καποιων συγκεκριμενων εικονων, που περιειχαν ηχητικα κυματα και ακτινοβολια?(

Kάτι τέτοιο είχε γίνει σε κάποιον κινηματογράφο με την coca-cola. Κατά την διάρκεια της ταινίας <<παιζόντουσαν>> εικόνες του αναψυχτικούς αλλά τόσο γρήγορα που το μάτι δεν μπορούσε να τις πιάσει. Στο διάλλειμα ένα πολύ μεγάλο ποσοστό του κοινού πήγε στο bar και ζήτησε coca-cola!
κυριολεκτικά always coca-cola.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

REDJUPITER
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2003, 23:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους REDJUPITER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε Εχεμβροτε,θα συμφωνησω τελικα οτι ο καθενας μας ειναι μονος του,αρα μονοι μας θα αντιμετωπισουμε αυτον τον εχθρο.Ομως θεωρω πως αν μοιραστουμε ο καθενας μας εναν απο τους διαφορους τροπους "φιλτραρισματος" ισως και να βοηθησουμε αυτους που δεν εχουν καταφερει τιποτα μεχρι στιγμης. Για παραδειγμα το πειραμα της φιλτατης Αμαλιας "τηλεακροαση",πραγματικα βοηθαει στο να συνειδητοποιησουμε τα ανουσια θεματα των Μ.Μ.Ε.

Αγαπητε Avatargr, και βεβαια υπαρχουν αξιολογες ταινιες που μας επαγρυπνουν,μας διδασκουν.Παρολλα αυτα με ποια κριτηρια θα επιλεξεις μια απο αυτες πρωτου την δεις, διοτι εκ των υστερων το κακο μπορει να εχει συμβει.Ισως μια λυση ειναι να καταφυγουμε σε κριτικους τεχνης ομως... ποτε δεν εισαι σιγουρος!! (Μην με θεωρεις υποχονδριο και εγω βλεπω ταινιες :-)Παντα ομως με επιφυλακτικοτητα και ποτε στην τηλεοραση λογω τον διαφημισεων.Ακομα και ακινδυνες να ηταν διακοπτουν συνεχως την ροη του εργου,γεγονος ιδιαιτερα εκνευριστικο.)

Αγαπητη Λιλιθ ευχαριστω για τα βιβλια που μου προτεινες.Μπορεις να μου δωσεις καποια "extra" στοιχεια για αυτα? π.χ εκδοτικος οικος, συγγραφεας κ.λ.π

Αγαπητε Naqual, ομολογουμενως δεν ειχα ξανα ακουσει για τα καναλια στην Γαλλια.Και ποσα ακομα θα ανηκουν σε ισχυρους χωρις να ειναι γνωστο σε εμας τους "κοινους θνητους"......

Αγαπητε Beyond, σε βρισκω ιδιαιτερα τολμηρο. Αν τα καταφερνεις σου αξιζει ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ!!!Παρολλα αυτα,συγχωρεστε με για την εκφραση,οπως ειπε χαριτολογωντας και ενας αξιοσεβαστος καθηγητης μας στο πανεπιστημιο "οποιος μπλεκει με τα σκατα στο τελος του μενει η μυρωδια" Θελω να τονισω παντως πως δεν εχω καμια προθεση να σε θιξω.Συγνωμη και παλι για την ωμη εκφραση που χρησιμοποιησα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 03:59:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.
ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΕΙΝΕΤΑΙ ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ ΙΕΡΑΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΑΙ ΤΗΝ TV ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ.
Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ.
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΔΕΝ ΣΥΜΠΑΘΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ.ΣΑΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΚΑΜΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΤΟΝΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ.


Edited by - strangewonderer on 17/02/2003 04:01:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

REDJUPITER
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 23:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους REDJUPITER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ STRANGEWONDERER,ΚΑΤ' ΑΡΧΕΙΝ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕ "ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ".ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ Η ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΤΑΙ!ΟΧΙ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΩΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Η' ΟΧΙ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ.

ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΤΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΕΤΑΙ Η' ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ REALITY ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ 153 ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΤΟ 2002, ΜΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΑ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΟΝΑΧΑ ΤΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΠΟΤΕ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΟΤΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙΑ ΤΟΥ ΕΛ.ΑΣ?(WWW.OMCT.ORG)ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΑΡΚΕΣ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ? 40 ΜΟΝΟ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΕΒΡΟ.ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΑΛΛΟΙ ΠΝΙΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ. ΕΧΕΤΕ ΠΟΤΕ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΠΕΛΑΥΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ?ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΕΣ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΑΦΗΞΗ ΤΟΥ "ΚΩΝ\ΝΟΥ"!!!

ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ?ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ CNN, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ 11 ΣΕΠΤ. ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΛΑΝΑ ΑΠΟ ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΑΒΓΑΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ,ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΑΤΑΣ ΟΤΙ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΛΕΥΡΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΛΑΝΑ ΑΥΤΑ.(ΑΦΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΤΟ CNN!!!) ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΥΓΕΣ ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΘΑΝΑΤΟ? ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ (ttp://www.athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=64867) ΠΩΣ ΤΟ ITV ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Ο ΡΟΜΠΕΡΤ ΦΙΣΚ, ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΤΗΝ ΦΡΙΚΑΛΕΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΙΝΕΤΑΙ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ (REALITY,STAR SYSTEM,K.Λ.Π), ΔΥΟ ΠΕΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ: ΕΙΤΕ ΕΞΗΠΥΡΕΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΟΥΝ ΕΙΤΕ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΔΕΛΤΙΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΟΥΣΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ "ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ"


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 01:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΦΙΛΕ STRANGEWONDERER,ΚΑΤ' ΑΡΧΕΙΝ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕ "ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ".ΑΛΛΟΙΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ Η ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΚΑΛΟΥΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΟΓΟΚΡΙΝΕΤΑΙ!ΟΧΙ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΩΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ Η' ΟΧΙ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗ.

ΟΜΩΣ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΟΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΤΟΝΙΖΟΝΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΛΛΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΟΥ ΘΕΤΕΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝΙΣΕΤΑΙ Η' ΟΧΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ REALITY ΤΗΛΕΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ 153 ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΤΟ 2002, ΜΙΑ ΕΙΔΗΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΑ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΟΝΑΧΑ ΤΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝ ΠΟΤΕ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑΝ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΟΤΙ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΜΙΑ ΤΟΥ ΕΛ.ΑΣ?(WWW.OMCT.ORG)ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΑΡΚΕΣ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ? 40 ΜΟΝΟ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΕΒΡΟ.ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΑΛΛΟΙ ΠΝΙΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ. ΕΧΕΤΕ ΠΟΤΕ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΑΠΕΛΑΥΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ?ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΕΣ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΑΦΗΞΗ ΤΟΥ "ΚΩΝ\ΝΟΥ"!!!

ΘΕΩΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ?ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΟΤΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ CNN, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ ΤΗΣ 11 ΣΕΠΤ. ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΛΑΝΑ ΑΠΟ ΓΙΟΡΤΗ ΤΩΝ ΑΒΓΑΝΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΛΑΒΕΙ ΧΩΡΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ,ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΑΤΑΣ ΟΤΙ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΤΗΝ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΠΛΕΥΡΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΛΑΝΑ ΑΥΤΑ.(ΑΦΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΤΟ CNN!!!) ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΥΓΕΣ ΠΑΧΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΘΑΝΑΤΟ? ΔΙΑΒΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΟ (ttp://www.athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=64867) ΠΩΣ ΤΟ ITV ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Ο ΡΟΜΠΕΡΤ ΦΙΣΚ, ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΤΗΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΑΣΙΑ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ, ΤΗΝ ΦΡΙΚΑΛΕΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ.

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΡΑΒΛΕΠΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΙΝΕΤΑΙ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΟΠΩΣ (REALITY,STAR SYSTEM,K.Λ.Π), ΔΥΟ ΠΕΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ: ΕΙΤΕ ΕΞΗΠΥΡΕΤΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΟΥΝ ΕΙΤΕ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΤΩΝ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΩΝ ΔΕΛΤΙΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΔΕΟΥΣΑ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΕΧΩΡΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΑΠΟ ΤΑ "ΕΥΤΡΑΠΕΛΑ"





ΦΙΛΕ ΜΟΥ(ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ)
ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ.
Η ΠΡΟΒΟΛΗ Η ΟΧΙ ΕΝΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΥΝΤΑΚΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.
ΔΥΣΤΗΧΟΣ Η ΕΥΤΥΧΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ Η ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΤΗΝΕΙ ΕΝΑ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ.
ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΕΤΡΟ ΣΤΗΝ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΓΝΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΙΩΝ,ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΔΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΝΑ CHAT ΚΥΝΗΓΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΥΝΑΣΕΙΣ ΤΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΣΟΥ ΕΝΣΤΙΚΤΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 09:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω την αίσθηση ότι (και εδώ) η χρυσή τομή βρίσκεται κάπου στη μέση. Ναι, έχεις δίκιο REDJUPITER για όλα όσα παραπάνω αναφέρεις. Η αξιολόγηση των ειδήσεων έχει πάρει άσχημο δρόμο και ίσως αυτοί που ασχολούνται μ' αυτές (αρχισυντάκτες π.χ.) δεν έχουν και την πλέον καλύτερη σχέση με το αντικείμενο. Ίσως πάλι, επειδή είναι εργαζόμενοι και μάλιστα πολλοί σε ιδιωτικό τομέα, να πρέπει να συμβιβάζονται και να κάνουν υποχωρήσεις...
Όμως και συ strangewonderer πιστεύω πως έχεις δίκιο να υπερασπίζεσαι το χώρο εργασίας σου και να λες ότι στην Ελληνική Τηλεόραση ΔΕΝ κατασκευάζονται ειδήσεις (ας μην ξεχνάμε όμως το θέμα με το τότε Tempo και τον Κούλογλου σχετικά με το "ρεπορτάζ" του Tempo στο υποτιθέμενο Αφγανιστάν! - και ας το θεωρήσουμε εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...).
Πάντως η δική μου γνώμη είναι ότι είναι τελικά θέμα επιλογής του καθενός. Γιατί ΔΕΝ συμπεριφέρονται ΟΛΑ τα κανάλια το ίδιο. Υπάρχουν δελτία που συνειδητά δεν ασχολούνται με τα reality (και ας υπάρχουν στο πρόγραμμα του καναλιού τους), που δεν ασχολούνται με το star system και πολλές φορές χτυπάν στην καρδιά της είδησης (βλέπε NET - ET1 - ET3). Προσωπικά έχω ενημερωθεί από τηλεοτπικά δελτιά για
quote:
ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ 153 ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΑ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ΤΟ 2002, ΟΤΙ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΝΑΡΚΕΣ ΣΤΑ ΣΥΝΟΡΑ. 40 ΜΟΝΟ ΕΧΟΥΝ ΣΚΟΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΕΒΡΟ. ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΑΛΛΟΙ ΠΝΙΓΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ.
και άλλα παρόμοια...
Σαφώς τα κανάλια είναι επιχειρήσεις, και πρέπει να επιβιώσουν, και κάνουν συμβιβασμούς και υποχωρήσεις. Αλλά δεν νομίζω πως πρέπει να τα ισοπεδώνουμε όλα και να τα βάζουμε στο ίδιο τσουβάλι.
Άλλωστε πολλές φορές αποδείχθηκε ότι η προσφορά της τηλεόρασης είναι τεράστια και το έργο της ιδιαίτερα αγαστό.
Και κατά τη γνώμη μου μπορεί κανείς άνετα να συνδυάσει το διάβασμα ενός καλού βιβλίου με την παρακολούθηση μιας καλής εκπομπής.
Είναι θέμα ποιότητας του χαρακτήρα του καθενός, και το κάθε ένα (τηλεόραση - βιβλίο) έχει τη δική του χρησιμότητα, ανάλογα -επαναλαμβάνω - τις επιλογές και τις ανάγκες του καθενός.

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
REDJUPITER
Νέο Μέλος

Greece
30 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 23:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους REDJUPITER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΤΑΤΕ STRANGEWONDERER,ΣΕΒΑΣΤΗ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ. ΑΛΛΩΣΤΕ 100% ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ. ΑΠΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ(ΒΛΕΠΕ ΑΡΧΙΚΟ ΚΕΙΜΕΝΟ), ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΩΝΕΨΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΤΥΧΑΙΑ ΟΣΟ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ.ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ.....
ΣΑΦΩΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑΘΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Η ΖΩΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΙΣΜΑ ΠΟΥ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ.ΓΙ' ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΘΕΩΡΩ ΤΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.
ΜΠΟΡΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ, ΟΜΩΣ ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ ΤΗΛΕΩΡΑΣΗΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΞΥΨΩΣΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΤΗΛΕΘΕΑΤΩΝ.

ΦΙΛΤΑΤΕ ΑΝΑΝΑSSS, ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ, ΤΑ ΚΡΑΤΙΚΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.ΠΑΡΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΡΩΝΟΥΝΕ.Π.Χ ΠΡΩΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΝ ΝΕΤ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΩΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΒΙΒΛΙΟΥ-ΤΗΛΕΩΡΑΣΗΣ, ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΥΠΕΡΕΧΟΥΝ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ.

.... I HAVE A DREAM, THAT SOME DAY, TV WOULD HAVE THE SAME SIGNIFICANCE AS BOOKS HAVE....



Edited by - REDJUPITER on 18/02/2003 23:50:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 00:10:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
TA KANAΛΙΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ.
ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ.
ΕΧΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΠΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ Η ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΠΙ 2 ΩΡΕΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 00:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΦΙΛΤΡΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ,

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 00:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όμως και συ strangewonderer πιστεύω πως έχεις δίκιο να υπερασπίζεσαι το χώρο εργασίας σου και να λες ότι στην Ελληνική Τηλεόραση ΔΕΝ κατασκευάζονται ειδήσεις (ας μην ξεχνάμε όμως το θέμα με το τότε Tempo και τον Κούλογλου σχετικά με το "ρεπορτάζ" του Tempo στο υποτιθέμενο Αφγανιστάν! - και ας το θεωρήσουμε εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα...).

ΦΙΛΕ ANANASS
ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΕΠΕΣΕ ΘΥΜΑ ΤΟΥ ΡΕΠΟΡΤΕΡ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ.ΑΝ Ο ΡΕΠΟΡΤΕΡ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ.

Edited by - strangewonderer on 20/02/2003 00:19:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ananasss
Πλήρες Μέλος


884 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 12:36:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ananasss  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΦΙΛΤΡΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ

Σωστό αυτό. Το πιστεύω.
Πόσοι όμως είναι σε θέση -ιδίως τα μικρά παιδιά και οι πολλοί ενήλικες κάποιου μειωμένου πνευματικού επιπέδου- να αναλύσουν μια πληροφορία και να καταλήξουν σε συμπεράσματα;
Και αν η "πληροφορία" έρχεται και θρονιάζεται στο υποσυνείδητο -όπως κάποιοι υποστηρίζουν ότι συμβαίνει- τότε τί κάνουμε;
Είναι λύση το κουμπάκι του off ή χρειάζεται άλλου είδους δράση;
Και ποιος ο ρόλος τελικά του Ε.Ρ.Σ.? Υπάρχει ρόλος;

Επειδή είμαι απ' αυτούς που αγαπούν την τηλεόραση, με προβληματίζει το θέμα και επίδρασή της στον ψυχισμό και την προσωπικότητα του καθενός...

"Να'μαι καλά, να σ' αγαπώ..."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 14:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

TA KANAΛΙΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ.
ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ.
ΕΧΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΠΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ Η ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΠΙ 2 ΩΡΕΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ;

Γιατί εσείς στα κανάλια νομίζετε ότι η τρομοκρατία πουλάει? Νομίζετε ότι ο κόσμος βλέπει τα talk show του Ευαγγελάτου και του Καψή με θέμα την τρομοκρατία? Ή ότι βλέπει τον Κακαουνάκη? Ελάχιστοι άνθρωποι τα βλέπουν. Οπότε σε ρωτάω, που το κέρδος? Αφού αυτά τα θέματα δεν έχουν τηλεθέαση?

From inside the Box we came, to tear your soul apart.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ICELAND
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2003, 15:43:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ICELAND  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν δεν ειχαν τηλεθεαση μπορει να ζουσαμε καλυτερα τωρα..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 05:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

TA KANAΛΙΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ.
ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΛΑ.
ΕΧΕΤΕ ΜΗΠΩΣ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΠΩΣ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΠΙ 30 ΛΕΠΤΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ Η ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΕΠΙ 2 ΩΡΕΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ;

Γιατί εσείς στα κανάλια νομίζετε ότι η τρομοκρατία πουλάει? Νομίζετε ότι ο κόσμος βλέπει τα talk show του Ευαγγελάτου και του Καψή με θέμα την τρομοκρατία? Ή ότι βλέπει τον Κακαουνάκη? Ελάχιστοι άνθρωποι τα βλέπουν. Οπότε σε ρωτάω, που το κέρδος? Αφού αυτά τα θέματα δεν έχουν τηλεθέαση?

From inside the Box we came, to tear your soul apart.



TA ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cassiopeia
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Guadeloupe
252 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 16:38:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cassiopeia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΟΠΩΣ ΗΔΗ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ "TOPIC" ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΗΔΗ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΜΕΤΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΕΣΩ ΑΥΤΗΣ, ΣΕ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΗΛΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΜΑΣ. ΟΜΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΠΙΑΣΤΩ ΜΕ ΑΥΤΟ.




ΝΑ ΚΑΤΑΠΙΑΣΤΩ ΕΓΩ???
ΘΥΜΑΣΤΕ ΤΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΣΤΕΛΝΕ Η COCA COLA ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΤΗΣ???

'NHΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΗΝ'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 01:58:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ
ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΓΗ.
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΕΣ
ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ MEDIA ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΗΚΟΥΝ
ΣΕ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ...ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ
ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 02:16:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ
ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΓΗ.
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΕΣ
ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ MEDIA ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΗΚΟΥΝ
ΣΕ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ...ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ
ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ
ΦΙΛΙΚΑ




ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΕΡΑΥΝΟΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 02:22:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ.......
quote:
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ

ΑΠΛΩΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ...
ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΤΑΚΕΡΑΥΝΩΣΑ ΑΠΛΩΣ ΕΙΠΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

strangewonderer
Μέλος 1ης Βαθμίδας


133 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2003, 02:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους strangewonderer  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΕΧΕΙ ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ
ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΓΗ.
Η ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΛΥΣΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ....ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΑΝΕΠΤΥΓΜΕΝΕΣ
ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ MEDIA ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΝΗΚΟΥΝ
ΣΕ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ...ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ
ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ
ΦΙΛΙΚΑ




ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΣ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΕΡΑΥΝΟΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy