ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 "ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ" Νο 2...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 00:42:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το "ΚΥΤΙΟ" πέθανε...ΖΗΤΩ ΤΟ "ΚΥΤΙΟ"!!!

Εις ανάμνησιν του αγαπημένου μας αποθνήσκοντος φίλου που τόσο πολύ μας βοήθησε αφού όλοι μας αφήσαμε το κατιτίς μας εκεί (απωθημένο, γκρίνια, παράπονο, χολή ή πτύελο...) εγκαινιάζω το "ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ Νο 2" με την ελπίδα εδώ να αποφευχθούν τα έκτροπα του προκατόχου του και την ευχή να φτάσει κι αυτό τόσες πολλές συμμετοχές.

Φίλοι μου... Καλώς ήλθατε στο ΚΥΤΙΟ........


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 04:26:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή αρχή Avallon για το νέο Κυτίο.
Να προσθέσω και το link του παλιού, για τον κάθε ενδιαφερόμενο:

ΚΥΤΙΟ ΠΑΡΑΠΟΝΩΝ ( ή πως να γκρινιάξετε ελεύθερα...)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 11:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε βρε, με το καλό και Part III.

Πάντως είναι ευκαιρία τώρα, να ανοίξουμε ταυτόχρονα και ένα "KYTIO ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΩΝ".

Έτσι θα δούμε τελικά, πόσο θετικά ή αρνητικά σκεφτόμαστε και ενεργούμε.

εεεεεεεεεε

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 12:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλη συνεχεια Avallon !!!
Σημερις δεν εχω παραπονα! Η χθεσινη και σημερινη (προς το παρον) ημερα κυλανε πολυ ευχαριστα σε σημειο που να με πιανει καχυποψια!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2006, 16:59:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Πάντως είναι ευκαιρία τώρα, να ανοίξουμε ταυτόχρονα και ένα "KYTIO ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΩΝ"

Καλή ιδέα!

Εγώ, ευχαριστώ τη μαμά μου που με γέννησε!



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 15:49:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μια ερωτηση,αν ξερει κανεις {αφου το θεμα εχει καπως γενικη θεματολογια}.
ξερει κανεις πως λειτουργουν οι νομιμοι οικοι ανοχης ? {οχι υπογεια σπιτακια και παρακμη},νομιμα και καθαρα πραγματα.
δηλαδη ας πουμε οτι αγοραζω 7-8 ρωσιδες για αρχη,μετα πρεπει να χτισω το κτιριο.ωραια,χρειαζομαι καποια αδεια απο τον δημο ? η πρεπει οι οικοι ανοχης να εχουν μια σταθερη αποσταση μεταξυ τους ? {πως γινετε με τα περιπτερα ?}.

ρωταω διοτι περα απο την πονηρια που υπαρχει σημερα στα ανθρωπινα μυαλα,η ιεροδουλεια ειναι ενα απο τα αρχαιοτερα επαγγελματα με πολλα χρηματα,και υπο καλες συνθηκες μπορει να δινει ευχαριστηση χωρις να πλησιαζει την παρακμιακη εικονα που υπαρχει στην σημερον εποχη.

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2006, 16:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου εξαρτάται αν θέλεις η επιχείρησή σου να είναι μονοπρόσωπη ή ΑΕ με διοικητικό συμβούλιο...

Στη δεύτερη περίπτωση μαζεύεις μερικούς φίλους που έχουν λιγότερα χρήματα από σένα ιδρύεις την εταιρεία και όταν τσεπώσεις αρκετά και αρχίσει να ανεβαίνει ο τζίρος κάνεις μιαν αύξηση του μετοχικού (αν είσαι λαμόγιο) και τους πετάς έξω αφού εκείνοι είναι πτωχότεροι και δεν μπορούν να ακολουθήσουν και μένεις ΕΣΥ και μόνο ΕΣΥ κυρίαρχος του κοτετσιού... εεε... του παιχνιδιού ήθελα να πω...

Παιδιά το το έχουν δει τα ματάκια μου τόσα χρόνια που ψηφίζω δε μπορείτε να φανταστείτε...

Στην Κηφισιά διάβαζα τις προάλλες το βιογραφικό έντυπο ενός υποψήφιου δημοτικού συμβούλου ο οποίος δήλωνε οικονομολόγος(!) ενώ ο κακομοίρης πήρε σύνταξη δουλεύοντας επί 20 έτη στο χαπάπικο σουπερ μάρκετ της γειτονιάς... Ενα ακόμη χαρακτηριστικό παράδειγμα του ότι στην Ελλάδα είσαι ότι δηλώσεις...

Παιδιά Ελεος!!!
Αντε και καλό βόλι για την αυριανή...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2006, 07:37:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
jonniebegood για δήμαρχος

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2006, 09:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
40 εκατ. Ευρώ πήρανε Ελληνες πολιτικοί από την κομισσιόν για την αποξήρανση και ανακύκλωση της λυματολάσπης της Ψυττάλειας... Λίγα χρόνια μετά κλείνουν οι χωματερές γιατί δεν δέχονται την λυματολάσπη από το βιολογικό καθαρισμό που θα έπρεπε να έχει ανακυκλωθεί με άλλον τρόπο... άλλωστε γι'αυτό δοθήκαν τα χρήματα από την κομμισιόν ... Αντε βρείτε φίλοι ποιός τα έφαγε... Πάντως όχι εγώ...
Ελα όμως που ο Θεός αγαπά τον κλέφτη αλλά αγαπά και τον νοικοκύρη...
Με αυτό τον ντόρο με τις κλειστές χωματερές και τις απεργίες ακούστηκε πιο έξω το θέμα και τώρα οι Ευρωπαίοι που μπορεί να μην είναι Ελληνες αλλά δεν είναι και χαζοί μας ζητούν τα χρήματα πίσω...

Τα άλλα τα χρήματα όμως που φαγωθήκανε και που ήταν για να μπει κλιματισμός στο ΜΕΤΡΟ εν όψει Ολυμπιάδας δεν ξέρω τι τύχη είχανε ....
Οποιος το ανακαλύψει ας ενημερώσει και μένα...

Αντε βρε... και καλό βόλι... τουλάχιστον στις δημοτικές ψησίστε υπερκομματικά... τον άνθρωπο και όχι το κόμμα σας δηλαδή...

Για να μην παρεξηγηθώ δεν υποστηρίζω κάποια παράταξη...

Για μένα ΟΛΟΙ ίδιοι είναι!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 13:34:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε μου εξαρτάται αν θέλεις η επιχείρησή σου να είναι μονοπρόσωπη ή ΑΕ με διοικητικό συμβούλιο...

Στη δεύτερη περίπτωση μαζεύεις μερικούς φίλους που έχουν λιγότερα χρήματα από σένα ιδρύεις την εταιρεία και όταν τσεπώσεις αρκετά και αρχίσει να ανεβαίνει ο τζίρος κάνεις μιαν αύξηση του μετοχικού (αν είσαι λαμόγιο) και τους πετάς έξω αφού εκείνοι είναι πτωχότεροι και δεν μπορούν να ακολουθήσουν και μένεις ΕΣΥ και μόνο ΕΣΥ κυρίαρχος του κοτετσιού... εεε... του παιχνιδιού ήθελα να πω...


οχι δεν ειναι παιγνιδι.ειναι δουλεια,και μαλιστα κανονικη οπως ολες οι υπολοιπες.
πως καποιος ειναι εισοδηματιας ?,ετσι ειναι και αυτο.
υπαρχουν τελικα δουλειες ενδιαφερουσες που λιγοι ανθρωποι μπορουν να σκεφτουν χωρις να πεσουν στην παγιδα των κλισε...

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 15:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε φίλε καλές δουλειές !!!!

Και όταν βάλεις το νερό στο αυλάκι, μην μας ξεχάσεις !

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 17:27:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άντε φίλε καλές δουλειές !!!!

Και όταν βάλεις το νερό στο αυλάκι, μην μας ξεχάσεις !

Στράτος


δεν θα το κανω σιγουρα επαγγελμα.
ειδες ομως που τελικα υπαρχουν δουλειες που λιγοι φανταζονται,και ενω στην πραγματικοτητα μπορουν να λειτουργησουν ως κανονικες επιχειρησεις.
οχι δεν θα ξεχασω ποτε το esoterica.

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 10:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σημερα ξυπνησα κλαιγοντας...νιωθω τοση μελαγχολια....απο τα ξημερωματα ψαχνω να βρω και να κατανοησω το γιατι...ειναι πολλα αλλα προσπαθω να καταλαβω πιο ειναι το σημαντικοτερο που με κανει να νιωθω ετσι...

Καλο σας Σαββατοκυριακο!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/10/2006, 13:53:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Deghar Adhark
Το πρόβλημα δεν είναι εάν μπορείς να το κάνεις νόμιμο.
Π.χ. μπορείς να πάρεις κοπέλες οι οποίες είναι δηλωμένες ως ιερόδουλες και τάχα να τους νοικιάζεις τον χώρο.
Το πρόβλημα είναι "το νταβατζιλίκι" του χώρου αυτού. Πέφτει πολύ μαύρο χρήμα στους προστάτες "νόμιμους" ή μη. Αστυνομικούς, πολιτικούς, επιχειρηματιές "γνωστοί" ή άτομα του υποκόσμου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 02:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παράπονα...παράπονα....παράπονα.

Με τσαντίζουν οι άνθρωποι που ζούνε μόνο για την πάρτη τους και δεν τους ενδιαφέρει τι γίνεται γύρω τους. Κοινωνία σου λέει ο άλλος. Ρε συ άνθρωπε η λέξη κοινωνία βγαίνει από το κοινός, η ίδια η έννοια της κοινωνίας υποδηλώνει συμμετοχή και συνεργασία. Τι την έχουμε λοιπόν την κοινωνία αν δεν μπορούμε να δούμε μισό εκατοστό πέρα από την μύτη μας, ε;

Μου φαίνεται θα πάρω και εγώ το φανάρι και θα αρχίσω να ψάχνω για ανθρώπους σαν άλλος Διογένης.

Αυτά!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 07:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου A. Kircher, έχεις δίκιο!
Και διάβασα το μήνυμα σου την κατάλληλη στιγμή!
Έχοντας ήδη εκφράσει ένα παράπονο...

Εάν τελικά κοιτούσαμε γύρω μας, εάν μπαίναμε στην θέση των συνανθρώπων γύρω μας κι αν αναλογιζόμασταν τι προβλήματα μπορεί να έχουν αυτοί ίσως να εκφράζαμε πολύ λιγότερα παράπονα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2006, 10:18:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Με τσαντίζουν οι άνθρωποι που ζούνε μόνο για την πάρτη τους και δεν τους ενδιαφέρει τι γίνεται γύρω τους

κοιτα, κάποιοι το κάνουν και αναγκαστικά. Π.χ. πήγαινε έξω από ένα σούπερ μάρκετ και περίμενε τη πρώτη κυρία με πολλά ψώνια που θα δεις και προσπάθησε να τη βοηθήσεις. Η επόμενη κίνηση θα είναι να βρεθούν οι σακούλες στο κεφάλι σου (και αν έχει και καμιά κονσέρβα την έβαψες). Καμιά φορά αναγκαστικά κοιτάς μόνο τη πάρτη σου γιατί θα βρεις και τον μπελά σου. Θα σου πει ο άλλος τι ανακατεύεσαι ρε μεγάλε??


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 02:53:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως φίλε Dying Incubus,
δεν είμαι εναντίον των παραπόνων, και εγώ είμαι παραπονιάρης όπως όλοι μας. Απλά καλό είναι να βλέπουμε και λίγο πιο πέρα από το αυστηρά προσωπικό και να προσπαθούμε να καταλαβαίνουμε και λίγο τον άλλο.

Φίλη another star

quote:
κοιτα, κάποιοι το κάνουν και αναγκαστικά. Π.χ. πήγαινε έξω από ένα σούπερ μάρκετ και περίμενε τη πρώτη κυρία με πολλά ψώνια που θα δεις και προσπάθησε να τη βοηθήσεις. Η επόμενη κίνηση θα είναι να βρεθούν οι σακούλες στο κεφάλι σου (και αν έχει και καμιά κονσέρβα την έβαψες). Καμιά φορά αναγκαστικά κοιτάς μόνο τη πάρτη σου γιατί θα βρεις και τον μπελά σου. Θα σου πει ο άλλος τι ανακατεύεσαι ρε μεγάλε??


έχεις δίκιο,
παλιά ήμουνα του "κάνε το καλό και ρίχτο στο γυαλό" και βρέθηκα μπλεγμένος μέχρι εκεί που δεν φαντάζεσαι.
Ακόμα το πιστεύω το παραπάνω, πλην όμως σκέφτομαι και λίγο πριν προσπαθήσω να βοηθήσω κάποιον. Η μάλλον περιμένω να μου ζητήσει κάποιος την βοήθεια μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 03:37:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Π.χ. πήγαινε έξω από ένα σούπερ μάρκετ και περίμενε τη πρώτη κυρία με πολλά ψώνια που θα δεις και προσπάθησε να τη βοηθήσεις. Η επόμενη κίνηση θα είναι να βρεθούν οι σακούλες στο κεφάλι σου (και αν έχει και καμιά κονσέρβα την έβαψες).

ΑΥΤΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΑΝ Η ΚΥΡΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΣΗ ΣΟΥ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕ ΘΑ ΔΕΧΤΕΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥ, ΟΤΑΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΑΞΗ;

ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ Η ΚΥΡΙΑ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΟΧΙ Π.Χ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΙΣ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2006, 08:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όντως φίλε Dying Incubus,
δεν είμαι εναντίον των παραπόνων, και εγώ είμαι παραπονιάρης όπως όλοι μας. Απλά καλό είναι να βλέπουμε και λίγο πιο πέρα από το αυστηρά προσωπικό και να προσπαθούμε να καταλαβαίνουμε και λίγο τον άλλο.

Φίλε μου A. Kircher, το ιδανικό θα ήταν να μπορέσουμε να δούμε λίγο πέρα από τον εαυτό μας αφενός βλέποντας σαν παρατηρητές τον εαυτό μας κι αφετέρου λαμβάνοντας υπόψιν μας τον βαθμό ομοιότητας μας με τους συνανθρώπους μας.
Όσο για το οτι θα ήταν καλό να καταλάβουμε έναν άλλον άνθρωπο, αυτό έχει ένα προαπαιτούμενο.

Να έχουμε καταλάβει τον εαυτό μας...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 03:04:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Όσο για το οτι θα ήταν καλό να καταλάβουμε έναν άλλον άνθρωπο, αυτό έχει ένα προαπαιτούμενο.

Να έχουμε καταλάβει τον εαυτό μας...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2006, 03:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ακριβώς!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 00:20:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προχθες χτυπησα με το αυτοκινητο...πολυ δυνατα...
Δικο μου λαθος...
μου εκανε εντυπωση ομως ο τροπος που σκεφτηκα την τελευταια στιγμη που ειπα οτι δεν μπορω να κανω κατι αλλο για να διορθωσω την κατασταση (ειχα προσπαθησει πολυ μεσα σε δευτερολεπτα).
Ο,τι γινει ας γινει...
Τελευταια στιγμη γελασα μεσα μου και ειπα "ας δουμε πως ειναι και τα θυμαρακια..."
Η εντυπωση που μου εμεινε ειναι οτι δεν πανικοβληθηκα και δεν μ΄ενοιαξε καθολου! Ουτε καν καρδιοχτυπησα!!...
ρε γαμωτο μου...
Ευτυχως που δεν χτυπησα αλλο ανθρωπο!!! Ευτυχως!!!!! και ευχαριστω τον εαυτο μου ή οποια αλλη δυναμη γι΄αυτο!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 02:07:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως έγινε ακριβώς;


Dare To Dream
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 16:58:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οταν ισιωνεις το γκαζι πανω σε στροφη....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2006, 21:01:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οταν ισιωνεις το γκαζι πανω σε στροφη....


Αχ.. αυτά τα ισιώματα..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 10:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι καλά που δεν έπαθες τίποτα εσύ Angi!

Στις στροφές μπαίνουμε μαλακά και κατά προτίμηση κατεβάζοντας ταχύτητα και όχι πατώντας φρένο!! Αν δε το εμπεδώσεις αυτό φρόντισε τουλάχιστον την επόμενη φορά να οδηγείς ένα Corolla Verso με 9 αερόσακκους...

Ηθελα να σας ρωτήσω και κάτι... για να μην λέτε ότι παραπονιέμαι και δεν κοιτάζω πέρα απ'τη μύτη μου...το δικό μου ΑDSL σέρνεται... συμβαίνει το ίδιο και με το δικό σας? Είναι παράλογο που εκνευρίζομαι όταν ο λόγος που το αγόρασα είναι οι φοβερές ταχύτητες που μου υποσχέθηκαν? Το μόνο φοβερό μέχρι στιγμής είναι η ταλαιπωρία μου... Συμβουλές από ειδήμονες δεκτές.

[/URL]

"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 11:49:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε avallon, τι να σου πω, το δικο μου πάντως μια χαρά τα πάει, και δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα, το έχω από τον χειμώνα και δεν έχει συρθεί ποτέ.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 12:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tώρα είναι που αρχίζω να ανησυχώ...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 12:51:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να μην ανησυχείς, κάτσε να μπουν και άτομα που ξέρουν να δεις πως μπορείς να το αντιμετωπίσεις


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 00:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εφτιαξα μελομακαρονα σημερα...
Οταν τα ετοιμαζα, το σπιτι ειχε κοσμο και ο καθενας εμπλεκε στα ποδια μου...για να πει τη γνωμη του...(για την συνταγη)...
Το αποτελεσμα...
4 ταψια τα οποια δεν αρεσαν σε μενα αλλα ολοι οι υπολοιποι τα βρηκαν φανταστικα...
Με ρωτησε κανεις εαν ειχα ορεξη να εχω κοσμο κυριακατικα (που θελω να ξεκουραστω) απο το πρωι μεχρι τις 24.00;
Ξεκουραση για μενα ειναι να μαγειρευω αλλα οχι να εχω πολλους πανω απο το κεφαλι μου...
Θα ξαναφτιαξω την επομενη βδομαδα για να αρεσουν σε μενα αυτη τη φορα...
Παρεπιπτοντως,
μαγειρεψα και Βαρβαρα χθες το βραδυ.
Ξερεις κανεις τί ειναι και απο τί φτιαχνεται η Βαρβαρα;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy