ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Επαναφορά προσώπου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
unter
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 12:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους unter  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος unter  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος unter  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος unter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα ήθελα να μάθω ακριβώς πώς μπορώ να κάνω επαναφορά προσώπου. θέλω να ξαναγυρίσω σε μένα ένα αγαπητό μου πρόσωπο. έχω ήδη αρχίσει με κάψιμο κεριών σεδιπλή ώρα με την φωτογραφία του και γενικά με υποβολή. πετυχαίνει αυτό; πόσες μέρες χρειάζονται και τί άλλο. πείτε μου σας παρακαλώ. πως και από που μπορώ να βρώ αναλυτικές πληροφορίες ή αν εσείς μπορείτε να μου τις δώσετε. το θέμα με καίει πολύ. σας ευχαριστώ.

______________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Epanafora proswpoy
ΣΕ Επαναφορά προσώπου.
20/10/2006
______________________________________________________

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 13:45:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Epanafora proswpoy ΣΕ Επαναφορά προσώπου.


================================================


Αγαπητέ/ή unter, απ' ό,τι αντιλαμβάνομαι ζητάς κάποια βοήθεια/συμβουλή σχετικά με τη μαγεία σχετικά με την επαναφορά κάποιου προσώπου...

Φίλε/η μου, πιστεύεις οτι κάτι τέτοιο θα είχε αποτέλεσμα όταν αναφερόμαστε σε έναν άνθρωπο με ελεύθερη βούληση, ξεχωριστά χαρακτηριστικά γνωρίσματα από κάθε άλλο άνθρωπο - όπως όλοι μας άλλωστε - επιθυμίες, επιλογές και κριτική σκέψη?
Μήπως η μαγεία λοιπόν είναι οτι όλοι μας διαθέτουμε αυτά τα παραπάνω στοιχεία, στοιχεία που μας κάνουν μοναδικούς και διαχωρίζουν την ατομικότητα μας από την συλλογικότητα?

Θα ήταν λοιπόν δόκιμο να προσπαθήσουμε να επέμβουμε σε κάτι τέτοιο?
Μπορούμε εμείς να αναλάβουμε την ευθύνη να πάρουμε στα χέρια μας την ζωή ενός ανθρώπου?
Πως θα γίνει αυτό όμως την στιγμή που κατά την διάρκεια της ζωής μας προσπαθούμε να χειριστούμε με τον κατάλληλο τρόπο την δική μας ζωή?
Διαθέτουμε αυτή την γνώση?

Κατά την δική μου γνώμη λοιπόν, φίλε/η μου, δε μπορούν να γίνουν επεμβάσεις σε κάτι τέτοιο, πολύ απλά θα φορτώσουμε τον εαυτό μας με μια έμμονη ιδέα χωρίς κανένα λόγο, σπαταλώντας την ενέργεια μας σε κάτι που θα είναι ένα άπιαστο όνειρο για εμάς.
Θα μπορούσα όμως να σου προτείνω κάτι το οποίο ενδεχομένως να έχει πραγματικά μαγικά αποτελέσματα...

Προσπάθησε να αναλογιστείς λίγο πως θα ήταν αν κάποιος άλλος άνθρωπος ήθελε να επαναφέρει εσένα στην ζωή του με τέτοιο τρόπο.
Μήπως το όλο θέμα δεν είναι να επαναφέρουμε αυτό το άτομο στην ζωή μας αλλά να αποδεχθούμε οτι για τον Χ λόγο, δεν είναι μέρος της στον βαθμό που ήταν προηγουμένως - ή και καθόλου πλέον?
Σίγουρα κάτι τέτοιο απαιτεί μεγάλη δύναμη από εμάς.
Σε αντάλλαγμα όμως με αυτό που δίνουμε, κάτι θα πάρουμε.
Ενδεχομένως να προικιστούμε με μια άλλη δύναμη...
Μια δύναμη όμως η οποία μας δίνει ένα μάθημα και το μάθημα με τον καιρό - με την ανάλογη "μελέτη" του - θα μετατραπεί σε γνώση.

Σκέψου λοιπόν λίγο παραπάνω, κάνοντας μια προσπάθεια να αντικρύσεις την εσωτερική όψη του γεγονότος της αποχής του ατόμου αυτού από την ζωή σου και πως μπορείς να ωφεληθείς σε προσωπικό επίπεδο.
Μην χάνεις λοιπόν την ευκαιρία να προσπαθήσεις να κατακτήσεις την δύναμη που σου ανέφερα παραπάνω...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 16:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σου unter

Εγώ θα αρκεστώ να επαναλάβω τη γνωστή φράση:
"Πρόσεχε πολύ τι θα επιθυμίσεις, γιατί θα συμβεί!"

Πιστεύω πως τις περισσότερες φορές που θέλουμε να επιτύχουμε κάτι με το ζόρι, έχουμε τη δυνατότητα να αντιληφθούμε πως δεν είμαστε οι καταλληλότεροι για να κρίνουμε τι είναι πραγματικά καλό για εμάς. Ακόμα περισσότερο, το να προσπαθούμε να το επιτύχουμε και με τον λάθος τρόπο (κάψιμο κεριών, κ.λπ.)!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Deghar Adhark
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Fiji
627 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 17:37:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Deghar Adhark  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μη μασας

santaclaws is coming....to town!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2006, 22:57:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα σου αρεζε να στο κανουν?

να μην θελεις καποιον αλλο..και με μαγεια να σε κανει υποχειριο του?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 01:56:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αγάπη.
Χαρίζεται, μα δεν αγοράζεται.
Ζητείται, μα δεν μπορείς να την απαιτήσεις.
Μαγεύει, αλλά δε μαγεύεται.
Δέχεται θυσίες, μας δεν αποκρίνεται σε εκβιασμούς.
Μπορείς να την δόσεις όπου θέλεις και πάλι δική σου θα είναι.
quote:
θέλω να ξαναγυρίσω σε μένα ένα αγαπητό μου πρόσωπο. έχω ήδη αρχίσει με κάψιμο κεριών σεδιπλή ώρα με την φωτογραφία του και γενικά με υποβολή.

Αλήθεια, πόσο αγαπητό μπορεί να είναι για σένα, αυτό το πρόσωπο;
Σκέψου το


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2006, 02:51:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
amalia
Η αγάπη.
Χαρίζεται, μα δεν αγοράζεται.
Ζητείται, μα δεν μπορείς να την απαιτήσεις.
Μαγεύει, αλλά δε μαγεύεται.
Δέχεται θυσίες, μας δεν αποκρίνεται σε εκβιασμούς.
Μπορείς να την δόσεις όπου θέλεις και πάλι δική σου θα είναι.

Ποίημα.....

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2006, 20:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η αγάπη.
Χαρίζεται, μα δεν αγοράζεται.
Ζητείται, μα δεν μπορείς να την απαιτήσεις.
Μαγεύει, αλλά δε μαγεύεται.
Δέχεται θυσίες, μας δεν αποκρίνεται σε εκβιασμούς.
Μπορείς να την δόσεις όπου θέλεις και πάλι δική σου θα είναι.

amalia ίσως το ωραιότερο post που'χω διαβάσει απο εσένα.
σ'ευχαριστώ για το μοίρασμα αυτών των σκέψεων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Drillgr
Μέλος 1ης Βαθμίδας


56 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2006, 00:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Drillgr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η αγάπη.
Χαρίζεται, μα δεν αγοράζεται.
Ζητείται, μα δεν μπορείς να την απαιτήσεις.
Μαγεύει, αλλά δε μαγεύεται.
Δέχεται θυσίες, μας δεν αποκρίνεται σε εκβιασμούς.
Μπορείς να την δόσεις όπου θέλεις και πάλι δική σου θα είναι.

Κρυφο ταλεντο η Αμαλια, μηπως η μεγαλη ενασχοληση σου με το forum σε αδικει?


.::Greek Motorola Community::.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2006, 08:21:44  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατι?? Δεν μπορει να τα εχει ολα? Και η ενασχοληση με το Φορουμ αλλα και με την ποιηση!!!

Παντα τετοια Αμαλια...

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitris5
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2007, 13:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dimitris5  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alex_crf
Νέο Μέλος

Greece
21 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2007, 21:27:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Alex_crf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας φίλοι μου!
Φίλε under, η ψυχή ενός ανθρώπου ο οποίος έχει πεθάνει βρίσκεται σε μια κατάσταση, κατά την οποία δεν μπορεί να επαναφερθεί με τον τρόπο που εννοείς εσύ. Είναι πολύ πιθανόν ωστόσο αν προσπαθήσεις με αυτόν τον τρόπο να κατορθώσεις να δεις "κατι". Θα μοιάζει πολύ στο αγαπημένο σου πρόσωπο αλλά δεν θα είναι αυτό. Τα μέντιουμ και όλοι όσοι έχουν επιχειρήσει κάτι τέτοιο απλά επικαλούνται κάποια "πνεύματα", δηλαδή δαιμόνια, δυνάμεις του κακού. Αυτά μπορούν να πάρουν όποια μορφή θέλουν και την φωνή όποιου θέλουν. Όμως αυτό θα είναι μια οφθαλμαπάτη, κάτι το ψεύτικο. Και το χειρότερο δεν είναι αυτό, το ότι θα δεις κάτι εντελώς ψεύτικο. Το χειρότερο είναι ότι επικαλούμενος τέτοιες κακές οντότητες τους δίνεις δικαιώματα. Για να σου δώσουν κάτι αυτές, θα σου ζητήσουν κάτι πολλαπλάσιο, ίσως και την ψυχή σου. Δεν είναι τυχαίο που άνθρωποι που έχουν ασχοληθεί με τέτοια πράγματα έχουν καταλήξει στην τρέλα και σε αυτοκτονίες, και το χειρότερο βέβαια είναι ότι έχασαν την ψυχή τους. Στην ζωή φίλε μου, κάνεις τις επιλογές σου.Είτε πας με το φως, είτε με το σκότος. Δεν μπορείς να πηγαίνεις και με τα δύο.
Όπως σας είπα στην αρχή, η ψυχή του ανθρώπου που πέθανε βρίσκεται σε μια κατάσταση κατά την οποία περιμένει την Δευτέρα Παρουσία όπως και όλοι μας. Δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να σωθεί. Ότι μπορούσε να κάνει το έκανε όσο ζούσε. Δεν είναι ούτε στον Παράδεισο ούτε στην κόλαση. Ωστόσο γεύεται την ευλογία του Θεού ή όχι, ανάλογα με το τι έζησε. Αυτό βέβαια ισχύει και για μας. Κι εμείς στη ζωή γευόμαστε την ευλογία του Θεού ή όχι. Εξαρτάται απο μας. Αν θέλουμε να ζεσταθούμε θα παμε στο φως του ήλιου. Στην σκιά θα κρυώνουμε. Το ίδιο ισχύει και με την σχέση μας με τον Δημιουργό μας.
Αν και δεν μπορούμε βέβαια εμείς να προκαθορίσουμε αν η ψυχή του αγαπημένου μας προσώπου θα πάει στον Παράδεισο ή στην Κόλαση, ωστόσο μπορούμε να κάνουμε κάποια πράγματα για να την κάνουμε να νιώσει καλύτερα. Και εννοώ την προσευχή. Με την προσευχή μπορούμε "να βγάλουμε την ψυχή από το μπουντρούμι και να την βάλουμε στο σαλόνι", όπως έλεγε ο γέροντας Παΐσιος. Απλά να νιώσει καλύτερα, πολύ καλύτερα. Αλλά το αν θα σωθεί κάποιος, δηλαδή αν θα πάει στον Παράδεισο, αυτό θα το αποφασίσει ο Θεός και θα γίνει γνωστό την Δευτέρα Παρουσία.
Οι μοναχοί έχουν σαν έργο τους να προσεύχονται. Για αυτό θα μπορούσες να παρακαλέσεις κάποιον γνωστό σου μοναχό ή μοναχή να προσεύχεται για την ψυχή του προσώπου. Αλλά κι εσύ μπορείς να προσευχηθείς. Πες του μοναχού ή της μοναχής να σου δείξει. Ένας όμορφος τρόπος είναι με το κομποσχοίνι. Το κομποσχοίνι έχει 33 κόμπους, όσα και τα χρόνια του Χριστού. Πιάνεις έναν κόμπο και λες την ευχή "Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με", μετά τον επόμενο κόμπο και πάλι λες την ευχή, μετά τον επόμενο κ.ο.κ. όταν πρόκειται για προσευχή για σένα. Για άλλους ζώντες λες "Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον τον (τάδε)". Για τους πεθαμένους λες "Κύριε Ιησού Χριστέ ανάπαυσον την ψυχήν του (τάδε)".
Με την προσευχή επικοινωνείς με τον Θεό. Είναι τεράστια ευλογία. Θα το δεις αν το κάνεις ειλικρινά. Και θα νιώσει και η ψυχή του αγαπημένου σου προσώπου την ευλογία.
Ρώτα λοιπόν κάποιον ιερέα ή μοναχό να σου δείξει. Μην προσπαθείς να κάνεις πειράματα με το Σκότος. Ο λαός μας λέει, σοφά, "Όποιος την νύχτα περπατεί, λάσπες κλπ πατεί"! Διάλεξε το Φως και πράξε ανάλογα. Θα δεις που θα αλλάξει την ζωή σου. Όταν έχεις ευλογία, δεν φοβάσαι τίποτα. Καλή Πορεία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy