ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
DANILOVIC
Νέο Μέλος

Croatia
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 21:56:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DANILOVIC
Πολλες φορες ακουω τις γυναικες να λενε πως οταν παντρευτω δεν θελω να κανω δουλειες στο σπιτι,να μαγειρευω,να πλενω.


Μα εχουν τρελαθει τελειως.Υποχρεωση τους ειναι να στρωνουν το τραπεζι και να ετοιμαζουν το γευμα ωστε οταν ερθει ο αντρακλας του σπιτιου να τα βρει ετοιμα.Αυτα ειναι δηλαδη για τον αντρα;

Οι γυναικες οφειλουν να ειναι αριστες νοικοκυρες.Οφειλουν να θυσιαζουν τα παντα ετσι ωστε ο αντρακλας τους να ειναι ικανοποιημενος.Διαφωνειτε;

Δεν γινεται μονο στο σεξ να μετρανε οι επιδοσεις.Μια γυναικα κρινεται και απο το σπιτικο της εργο.Απο το φαγητο που θα μαγειρεψει,απο την καθαριοτητα του σπιτιου.Το σπιτι και ειδικοτερα η κουζινα πρεπει να αστραφτει.

Η γυνη οφειλει να σεβεται,να υποτασσεται στον αντρα οπως ελεγε και ο σοφος Αποστολος Παυλος.

Η γυναικα οφειλει απο μικρη ηλικια να προετοιμαζεται για ολα αυτα ετσι ωστε να κατακτησει την καρδια ενος ανδρακλα.

Που οφειλεται η απροθυμια των περισσοτερων γυναικων να συνεισφερουν στο σπιτικο εργο;

Δυστυχως βλεπουμε μια συντηρητικοποιηση της κοινωνιας μας.Σε παλιοτερες εποχες οι γυναικες πλενανε ακομα και τα τριχωτα ποδια των ανδρων τους διχως να λυγιζουν απο την οσμη και μποχα.

Αυτο σημαινει θυσια,αυτο ειναι το προτυπο της γυναικας.


Σημερα βλεπουμε δυστυχως το φαινομενο οι γυναικες να συμπεριφερονται ως εξουσια στον χωρο του σπιτιου.Απαραδεκτον αγαπητοι φιλοι.


Η γυναικα εχει παψει να ειναι γυναικα και εχει μετατραπει σε εναν νταλιγκερι διχως ενδοιασμους.


angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 22:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi


Edited by - angi on 02/11/2006 23:24:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2006, 23:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

η νταλίκα


και η νταλικέρισα

Χε χε!

Αγαπητέ DANILOVIC αν και είναι σα να λες από την αντίθετη πλευρά ότι οι άντρες είναι μόνο για να κουβαλάνε τα ψώνια...!!! Θα μπω στον "πειρασμό" να ρωτήσω ότι αν μια γυναίκα είναι -γκλουπ- νοικοκυρά, αλλά ... κατά τα άλλα .... φύτουλας θα ικανοποιούσε αυτό έναν άντρα;

Τώρα βέβαια είναι και θέμα ηλικίας. Παλαιότερα -έργα Λογοθετίδη "δεσποινίς ετών 39" τί να την κάνεις την κακονοικοκοιρά" και άλλα τέτοια- μετρούσε μια και η γυναίκα ήτο οικιακά....

Τώρα όμως και οι νέοι άντρες είναι πιο αυτάρκεις και οι γυναίκες πιο αυτάρκεις.

Δυστυχώς λόγω τουρκοκρατίας η Ελλάδα δεν συμμετείχε στην αναγέννηση και στα ιπποτικά ιδιώδη με αποτέλεσμα να έχουν οι μπαμπάδες μας το σύνδρομο του πασσά.

Με εξαίρεση ότι ούτε καν στα χαρέμια δεν έκαναν οι χανούμισες δουλειές.

Οπότε παγιδευμένοι μεταξύ ανατολής και δύσης, φτιάξαμε ένα γυναικείο ιδανικό να δουλεύει, να έχει το σπίτι στην τσίτα, να διαβάζει και να διαπαιδαγωγεί τα παιδιά, να είναι και σεξουλιάρα, να μαγειρεύει και καλά ενίοτε νοσταλγούμε και την εποχή που θα μας έπλενε και τις ποδάρες μας.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΡΟΜΠΟΤΙΚΩΝ ΑΝΘΡΩΠΟΕΙΔΩΝ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Nausika317
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
85 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 00:16:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nausika317
Αγαπητέ DANILOVIC, μπορείς να μας πείς ακριβώς σε ποιόν "αντράκλα" αναφέρεσαι?
quote:
AΝΤΡΑΚΛΑ:
Ένα φυτό με δύο χαρακτηριστικούς τύπους, τον καλοκαιρινό άντρακλα που είναι ημιανθεκτικός και τον χειμερινό άντρακλα που είναι πολύ ανθεκτικός.

quote:
ΓΛΙΣΤΡΙΔΑ (ΑΝΤΡΑΚΛΑ)
Ετήσιο φυτό, γνωστό στα περισσότερα μέρη της Ελλάδας. Προέρχεται από εξωτικές χώρες. Εγκλιματίστηκε στην Ευρώπη και παρόλο που η πατρίδα του φυτού είναι άλλη, το βρίσκουμε σαν αυτοφυές σε πολλά μέρη και σε υγρούς τόπους, χωράφια, κήπους και αλλού. Την κάνουμε σαλάτα ή τη χρησιμοποιούμε σαν γέμιση στις πίτες

Φαίνεται, απο ότι καταλαβαίνω , ότι το φυτό αυτό, θέλει και μιά γυναίκα να το υπηρετεί?
Γιατί άραγε? Δεν του αρκεί η μαμά του?

Αλλά, αν και δεν καταλαβαίνω τι σχέση έχει το φυτό με τις γυναίκες, ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου, οι γυναίκες πρέπει να υπηρετούν τους άντρες!

Και είμαι σίγουρη ότι ενας άντρας σαν και σένα , σόγουρα έχει πολλές τέτοιες!!!

ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 00:16:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σε παλιοτερες εποχες οι γυναικες πλενανε ακομα και τα τριχωτα ποδια των ανδρων τους διχως να λυγιζουν απο την οσμη και μποχα.

Πότε? Στο μεσαίωνα? Όταν η γυναίκα θεωρείτο αντικείμενο-αμαρτία-λάθος?
Η στο Αφγανιστάν? Ας σοβαρευτούμε λίγο...


Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 00:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
ΓΛΙΣΤΡΙΔΑ (ΑΝΤΡΑΚΛΑ)
Ετήσιο φυτό, γνωστό στα περισσότερα μέρη της Ελλάδας. Προέρχεται από εξωτικές χώρες. Εγκλιματίστηκε στην Ευρώπη και παρόλο που η πατρίδα του φυτού είναι άλλη, το βρίσκουμε σαν αυτοφυές σε πολλά μέρη και σε υγρούς τόπους, χωράφια, κήπους και αλλού. Την κάνουμε σαλάτα ή τη χρησιμοποιούμε σαν γέμιση στις πίτες

προσοχή γιατί έχει εντερικές παρενέργειες...

quote:
Πότε? Στο μεσαίωνα? Όταν η γυναίκα θεωρείτο αντικείμενο-αμαρτία-λάθος?
Η στο Αφγανιστάν? Ας σοβαρευτούμε λίγο...



Αγαπητέ τα είπες όλα. Τόσο ο μουσουλμανισμός όσο και ο ιουδαϊσμός και ο χριστιανισμός είναι γνωστά θρησκεύματα για τον μισογυνισμό τους.

Βέβαια άλλα είπε ο Χριστός αλλά ποίος τα ενθυμάται;


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 02:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
quote:
Δυστυχως βλεπουμε μια συντηρητικοποιηση της κοινωνιας μας.Σε παλιοτερες εποχες οι γυναικες πλενανε ακομα και τα τριχωτα ποδια των ανδρων τους διχως να λυγιζουν απο την οσμη και μποχα.

Τα δικα μου τα ποδια οταν γυριζω τωρα τον χειμωνα φορωντας μποτες και καλσον απο μεσα και αισθανομαι την οσμη τους μετα απο 15 ωρες πηγαινε-ελα, ποιος θα μου τα πλυνει;
Ποιος θα μου τα ξυρισει;
Γιατι πρεπει να ξυριζω τα ποδια μου και να βλεπω τους αρκουδισταν ανδρες χωρις κανενα προβλημα περι τριχων κι εγω να εχω να κανω και αυτη την διαδικασια απο πανω;;
Και ρε συ φιλε,
σου κακοφαινεται να μπαινουν και μερικα ευρω (=δραχμες) περισσοτερα στο σπιτι ωστε να καλοπερνατε κιολας και να νιωθετε και αυτονομοι;
Αυτα που εγραψα ειναι πραγματικα αλλα κατανοω και το χιουμορ σου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 03:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Μερικές επισημάνσεις στα σχόλια του φίλου DANILOVIC

quote:
Μα εχουν τρελαθει τελειως.Υποχρεωση τους ειναι να στρωνουν το τραπεζι και να ετοιμαζουν το γευμα ωστε οταν ερθει ο αντρακλας του σπιτιου να τα βρει ετοιμα.Αυτα ειναι δηλαδη για τον αντρα;

Οι γυναικες οφειλουν να ειναι αριστες νοικοκυρες.Οφειλουν να θυσιαζουν τα παντα ετσι ωστε ο αντρακλας τους να ειναι ικανοποιημενος.Διαφωνειτε;

Δεν γινεται μονο στο σεξ να μετρανε οι επιδοσεις.Μια γυναικα κρινεται και απο το σπιτικο της εργο.Απο το φαγητο που θα μαγειρεψει,απο την καθαριοτητα του σπιτιου.Το σπιτι και ειδικοτερα η κουζινα πρεπει να αστραφτει.



Ετσι όπως είναι τα πράγματα σήμερα, δηλαδή άντρας και γυναίκα να δουλεύουν 8-ωρο(τουλάχιστον),δεν υφίσταται πλέον αυτή η παραδοσιακή και ξεπερασμένη εικόνα με τη γυναίκα άνεργη να διεκπεραιώνει τις δουλειές του σπιτιού και να ετοιμάζει το φαγητό για τον "άντρακλα" που θα επιστρέψει. Και τι εννοείς "άντρακλα"? Κάτι σαν το Στίβεν Σιγκάλ ας πούμε??

Το ορθότερο κατ'εμέ είναι να συμμετέχουν και τα δύο μέλη ενός ζευγαριού στις σπιτικές εργασίες με αλληλοβοήθεια. Εκεί που είναι πιο "αδύναμο" το ένα μέλος να συνεισφέρει περισσότερο το άλλο και αντίστροφα.Π.χ αν εγώ παντρευόμουν τώρα που είμαι σκράπας στη μαγειρική, μια κοπέλα με ταλέντο στην εν λόγω τέχνη, τότε δυστυχώς δεν θα μπορούσα να συνεισφέρω και πολύ στη δουλειά αυτή. Ωστόσο, επειδή δεν είμαι και γαϊδούρι, θα προσπαθούσα να κάνω τις εξής 3 ενέργειες:

1)Να φέρω τα αναλογα προϊόντα προς μαγείρεμα από τη λαϊκή, το σούπερμάρκετ, το μανάβικο κτλ..

2)Να στέκομαι δίπλα της όταν μαγειρεύει ώστε να μάθω κι εγώ 5-6 βασικά πράγματα και να μπορεσω να συνεισφέρω αργότερα...

3)Να διαβάσω κάνα Τσελεμεντέ ή το μαγειρικό έπος "Γεύσεις από τη Ρέα"

4)Να βλέπω περισσότερο στην τηλεόραση Μαμαλάκη, Βέφα κτλ...

Αν τώρα ο χρόνος του ζευγαριού είναι αρκετά περιορισμένος, μπορούν να αναθέσουν κάποιες από τις οικιακές εργασίες σε μια οικιακή βοηθό με το αντίστοιχο αντίτιμο φυσικά. So simple.

quote:
Η γυνη οφειλει να σεβεται,να υποτασσεται στον αντρα οπως ελεγε και ο σοφος Αποστολος Παυλος.


Ζηλεύω. Θέλω κι εγώ τέτοια σοφία

quote:
Που οφειλεται η απροθυμια των περισσοτερων γυναικων να συνεισφερουν στο σπιτικο εργο;


Με όσα έχω γράψει παραπάνω η ερώτηση αυτή είναι "άκυρη"

quote:
Δυστυχως βλεπουμε μια συντηρητικοποιηση της κοινωνιας μας.

Δεν θα το'λεγα. Αντιθέτως παλιά, συντηρητικά, ξεπερασμένα και σκουλικιασμένα πρότυπα και αντιλήψεις έχουν δώσει τη θέση τους σε πιο μοντέρνες και προοοευτικές "φόρμες".

quote:
Αυτο σημαινει θυσια,αυτο ειναι το προτυπο της γυναικας.

Δυστυχώς αν δεν γίνονται αμοιβαίες θυσίες σε ένα ζευγάρι, τότε το μέλλον τους προβλέπεται δυσοίονο.

quote:
Σημερα βλεπουμε δυστυχως το φαινομενο οι γυναικες να συμπεριφερονται ως εξουσια στον χωρο του σπιτιου.Απαραδεκτον αγαπητοι φιλοι.

Υπερβολές. Σιγά μην χρησιμοποιούν χειροπέδες και μαστίγια.

quote:
Η γυναικα εχει παψει να ειναι γυναικα και εχει μετατραπει σε εναν νταλιγκερι διχως ενδοιασμους.

Αν αυτή η γυναίκα-νταλικέρης ομοιάζει με αυτή που φαίνεται στη φωτογραφία που έχει παραθέσει η gretel, τότε θέλω κι εγώ τέτοια νταλικέρη

Φιλάκια.

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 03/11/2006 03:29:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 03:56:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Ξερεις ποσα μποτοξ και πλαστικες εχει κανει η εν λογω;
Λες να επεφτε στον Ντανινοβιτς ή ο Ντανιλοβιτς αναζητα κατα βαθος μια γυναικα αυτου του προτυπου;
Κερατο, ξυλο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 08:11:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!
Ο ιδανικός άνδρας θα μπορούσε να δουλεύει από το πρωΐ μέχρι το βράδυ εφόσον η κυρά του θα είναι στο σπίτι με τα οικιακά και τα παιδιά.
Θα πρέπει να γυρίζει σπίτι, η γυναίκα του να του φέρνει παντόφλες και να τον ταΐζει - όχι απλά να του στρώνει το τραπέζι - να της γυρίζει 2 - 3 ανάστροφες για να ξεσπάσει, να τον κάνει μπάνιο - όχι μόνο ποδόλουτρο - και το βράδυ να τον ικανοποιεί στο έπακρο.

Η ιδανική γυναίκα θα πρέπει να υποτάσσεται πλήρως, να μην αντιμιλά ποτέ, να μην δουλεύει ποτέ, να πλένει κάθε μέρα όλο το σπίτι από πάνω ως κάτω, να μαγειρεύει 3 πιάτα για να επιλέγει ο άνδρας της τι θα φάει, να του συγχωρεί κάθε απιστία χωρίς κουβέντα και να γεννάει ένα παιδί κάθε χρόνο.

Τελικά δεν είμαι εγώ για ιδανικές καταστάσεις...
Γουστάρω να έχω δίπλα μου γυναίκα κι όχι μια Barbie ακίνητη, αμίλητη και ρομποτοποιημένη (δική μου λέξη, την κατοχυρώνω ε? )
Πρέπει να δουλεύει γιατί δεν έχω καμία διάθεση να δουλεύω 15 ώρες την ημέρα για να τα βγάζουμε πέρα.
Εκτός αν είμαι κανένας Διευθυντής με 10.000 ευρώ το μήνα, τι πιο εύκολο?
Εξάλλου αν μετά από 30 χρόνια γάμου χωρίσουμε τι θα κάνει αυτή, θα πιάσει πόστο σε κανένα φανάρι?
Γουστάρω να μαγειρεύει αλλά αν μαγειρέψω κι εγώ δεν θα πάθω και τίποτα τρομερό.

Αν βρείτε λοιπόν μια γυναίκα και θέλετε να είναι στον ιδανικό τύπο που περιέγραψα παραπάνω υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

Α: Της αρέσει κάτι τέτοιο (σπάνιο πράγμα) οπότε τι να πεις?

Βου: θα σε χωρίσει στον πρώτο μήνα ή θα σε κάνει ελαφάκι!

In other words:

Το να διατάζω την γυναίκα μου να μου κάνει ποδόλουτρο, να της ρίχνω μερικές γρήγορες ημερησίως, να της κάνω 4 - 5 παιδιά για να την κρατήσω και να κάνω το αρχηγόπουλο δε με κάνει περισσότερο άνδρα απ' ό,τι είμαι.
Αν θέλετε σας το υπογράφω και με την βούλα.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Κιρκη
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 14:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κιρκη
Πλακα κανεις ετσι;

quote:
Υποχρεωση τους ειναι να στρωνουν το τραπεζι και να ετοιμαζουν το γευμα ωστε οταν ερθει ο αντρακλας του σπιτιου να τα βρει ετοιμα.Αυτα ειναι δηλαδη για τον αντρα;


quote:
Η γυναικα οφειλει απο μικρη ηλικια να προετοιμαζεται για ολα αυτα ετσι ωστε να κατακτησει την καρδια ενος ανδρακλα.



Αντρακλας ή ανδρακλας;
Με τετοιους χαρακτηρισμους, πλακα κανεις!

quote:
Η γυνη οφειλει να σεβεται,να υποτασσεται στον αντρα οπως ελεγε και ο σοφος Αποστολος Παυλος.



Καλα, εχει πει και αυτος καποιες @*#$*%$... Μην τα παιρνεις ολα της μετριτης...Εχουν περασει και 2000 χρονια...

quote:
Σε παλιοτερες εποχες οι γυναικες πλενανε ακομα και τα τριχωτα ποδια των ανδρων τους διχως να λυγιζουν απο την οσμη και μποχα.

Αυτο σημαινει θυσια,αυτο ειναι το προτυπο της γυναικας.


Αυτο ειναι θυσια και αυταπαρνηση!
Να βλεπεις τη γουρουνοτριχα, τη λιγδα και την μποχα και να σκυβεις και να τα πλενεις!(μπλιαχ) Αυτο δειχνει το εσωτερικο μεγαλειο της γυναικας! Μαλιστα θα πρεπει να τα σκουπισεις με τα μαλλια σου ως νεα Μαγδαλινη! (μπλιαχ-μπλιαχ)

Σιγουρα πλακα κανεις!

Δεν μπορω να δω αυτο το topic σαν κατι παραπανω απο αστειο...

Παρεπιμπτόντως gretel ειμαι σιγουρη οτι ΟΟΟΟΟΟΟΛΟΙ αντρες θα ηθελαν μια νταλικερισσα σαν την δικη σου! Ισως και δυο τωρα που το σκεφτομαι...

Παν μέτρον άριστον.Αλλά πρέπει να τίθεται μέτρο και στη μετριόητα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 16:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Τι λες ρε DANILOVIC


σοβαρα?
εχει κι αλλους μαγκιτες αντρακλες η μανουλα σου

Να σε/σας χαιρετε!
Και να εισαι σιγουρος πως θα ειναι και η μονη!


Αντρακλες σα κι εσενα DANILOVIC,να ξερεις πως τους πιανουν κοροιδα καποιες νταλικιερισες σα της gretel.


Τους τα μασανε με πεντε τσαχπινιες και τους κανουν να νιωθουν ακομα πιο αντρακλες αφου ειναι επιθυμητες απο καθε αντρικο γουστο..

Α!
Και παρεπιπτοντος σε 2 μηνακια μπιανουμε στο 2007.


Mε εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 16:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/11/2006, 18:26:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2006, 02:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo
Λοιπόν, εμένα μου αρέσει το "άνδρακλας". Αριστούργημα!

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/11/2006, 03:04:59  Εμφάνιση Προφίλ
Σουτ!!!! Αντιμιλάτε γυναίκες... που ζήτε? Στην Ευρώπη??? Εδώ είναι Ελλάδα του Προμηθέα δεσμώτη

Ήρθα από το φως και τους θεούς,και να με,εξόριστος,αποκομμένος μακριά τους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2006, 00:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ο λογαριασμός DANILOVIC απενεργοποιήθηκε, γιατί έκανε κατάχρηση του λογαριασμού του.

Επίσης απενεργοποιούνται 3 από τα θέματα που άνοιξε:

Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΗΣ

ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ

ΠΟΡΔΕΣ

Είναι σίγουρα παράδοξο το γεγονός, πως το συγκεκριμένο μέλος, σε κάποια θέματα συμμετέχει με τρόπο συμβατό με τους κανονισμούς και τη νοοτροπία των forums, ενώ σε κάποια άλλα θέματα, η συμμετοχή του είναι παντελώς εκτός της νοοτροπίας των συζητήσεων του ESOTERICA.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy