ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, ΤΟ "ΠΟΤΗΡΑΚΙ" ΚΙ ΟΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Neyden
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 17:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neyden
Γεια σας,
ανοιξα αυτο το topic για να σας πω την δικη μου ιστορια και να σας αποτρεψω για τα χειροτερα που μπορει να παθει καποιος που θελει να ασχολειθει με "Επικαλεσεις Πνευματων".

Πηγαινα σχολειο (16χρ. τοτε) οι γονεις μου μου εδωσαν ενα διαμμερισμα για να μενω μονη μου και να μπορω να διαβαζω ανετα (Διπλα απο το δικο τους - στον ιδιο οροφο). Αντι να διαβαζω ομως καλουσα φιλους σπιτι και παιζαμε παιχνιδια κτλ, ωσπου ενα απογευμα καλεσα σπιτι μου περιπου 5-6 ατομα. Καποιος απο την παρεα πεταξε την ιδεα για "ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ"εγω δεν ηξερα τι ηταν εμαθα εκεινο το απογευμα ομως. Μας εξηγησε και με τα πολλα αποφασισαμε να "παιξουμε" τα 16χρονα τοτε. Εβγαλα απο την βιβλιοθηκη ενα συρταρι το γυρισα αναποδα και πανω βαλαμε μια κολλα χαρτι με αριθμους 0-9 και γραμματα Α-Ω. Πηραμε μια πεννα κιθαρας (επρεπε να ηταν κατι ελαφυ για να μπορει να κινηθει ευκολα ειπαν) την βαλαμε πανω στο χαρτι και βαλαμε οσοι ημασταν στο δωματιο τον δεικτη μας πανω στην πενα (οσο μπορουσαμε) αυτο μας ειπε το παιδι επρεπε να γινει, γιατι αν ξεφευγε το πνευμα που θα καλουσαμε, στο δωματιο, υπηρχε πιθανοτητα να μπει σε καποιον απο εμας. Γελουσαμε, αλλα δεν ξεραμε τι μ*λ*κ** καναμε λογο της ηλικιας μας.

Ο Ν. αρχιζει να επικαλει το πνευμα του Καποδιστρια.Μετα απο 30 δευτερα αρχισε η πενα να κουνιετε. Εγω νομιζα οτι καποιος την κουνουσε απο εμας και εβγαλα το δαχτυλο μου οπως και αλλα 3 ατομα. Ο Ν. μας φωναξε να βαλουμε τα δαχτυλα παλι πανω γιατι υπηρχε κυνδινος. Τον αναγκασαμε να το διωξει απο μονος του. Βαλαμε τις φωνες οτι εκεινος το κουνουσε. Τοτε μας ειπε να βαλουν τα χερια τους 2 απο τους απιστους της παρεας. Η μια ημουν εγω και το αλλο παιδι ο κολλητος μου που δεν ειχε παρει γραμμη τι καναμε. Καναμε οτι μας ειπε. Επικαλεσαμε ξανα το πνευμα του Καποδιστρια (Καποιος ελεγε να φερουμε τον Χιτλερ, παλι καλα που δεν το καναμε) λοιπον στα 30-35 δευτερα αρχιζει να κουνιετε παλι η πεννα. Και μαλιστα με πολυ γρηγορες κινησεις - κοκκαλο εμεις. Ο Ν. γελουσε γιατι εμεις φοβηθηκαμε. Τεσπα αρχισαμε ευγενικα να ρωταμε διαφορα οπως "τι διαθεσεις εχεις τωρα για εμας" και να απανταει αυτο "καλες", ενταξει ολα εδιχναν να πηγενουν καλα μας ελεγε πολλα για την ζωη του. Οπως το οτι δεν τον σκοτωσαν στο Ναυπλιο και αλλα πραγματα που αλλιως τα ξερουμε απο την ιστορια μας. Αφου ολα πηγαν καλα (χωρις κυκλους προστασιας,χωρις προσευχες χωρις κερια κτλ που λενε πως χρειαζοντε)
αποφασισαμε να το ξανακανουμε και με αλλα πνευματα. Το καναμε τελικα 6-7 φορες στο ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ - ωσπου μια νυχτα αλλο καλεσαμε και αλλο ηρθε, και το χειροτερο ηταν οτι το διωχναμε και δεν εφευγε μας επαιζε, μας κοροιδευε και γενικα την πατησαμε απο αυτο. Ειχε ερθει ενα πνευμα απο τα κατωτερα πεδια προφανως, και μας πηγαινε σε γραμματα πολυ γρηγορα καταναλωνοντας την ενεργεια μας μεσα στο δωματιο πανω απο 20 λεπτα. Ενα παιδι κρατουσε σημειωσεις σε χαρτι. Εγραφε: "Κιλλ γιου", "νται νται" και αλλα ασχημα πραγματα που εγω κοντευα να πεθανω απο τον φοβο μου. Ξαφνικα μπηκε η μανα μου μεσα στο δωματιο να φερει χυμους στα παιδια (ειχε κλειδια φυσικα) και αυτοματα τραβιξαμε τα χερια μας απο την πενα. Ο ενας κοιταζε τον αλλο σαν χαζος. Μετα απο 1 βδομαδα ξεκοψε ο ενας τον αλλο απο παρεα και με τα χρονια χαθηκαμε για παντα.

Απο τοτε η ζωη μου ειναι περιεργη. Μετα απο 10 χρ. ζω μεσα σε αυτο το σπιτι ακομα και συμβαινουν τα εξης:

1. Πολλα βραδια καθομε στο PC μου και περνανε σκιες απο διπλα μου φαινοντε στην οθονη.

2. Ακουω βρυχητα, φωνες να γελανε να ψιθυριζουν, μια γυναικεια φωνη με να με φωναζει (μιαζει με την φωνη της μανας μου πολλες φορες - ζει..) δεν γυριζω ποτε ομως στο ακουσμα της ουτε απανταω.

3. Ακουω απο το διπλανο δωματιο ενα μπαλακι να χτυπαει στο δαπεδο χωρις να υπαρχει αλλος εκτος απο εμενα μεσα.

4. Ο σκυλος μου γαβγιζει και κοιταει ψηλα μεσα στο δωματιο και κυνηγαει κατι το αορατο.

5. Βλέπω μια σκια αρκετα συχνα να περναει απο δωματιο σε δωματιο - εναν ανδρα ψηλο με καμπαρντινα και καπελο.
6. Δυο φορες στην ζωη μου μεσα στο δωματιο εχουν σηκωθει 2 αντικειμενα και εχουν ερθει κατα πανω μου. Την μια ηταν στα 18 μου ενα μολυβι φρεσκοξυσμενο και σταματησε μπροστα στο ματι μου και επεσε κατω και την αλλη πριν λιγες μερες στα 25 μου το τσιγαρο εφυγε απο το τασακι και ηρθε πανω μου δλδ αιωρειθηκε 2 μετρα οριζοντιος απο εμενα και αυτο το ειδε και η αδελφη μου (Βλεπαμε DVD μαζι και ετυχε να το δει γιατι το τασακι το ειχα μπροστα απο την οθονη οποτε αναγκαστηκα το βλεπεις).

7. Να κλεινω το συρταρι διπλα μου και σε 2 δευτερολεπτα να το βλεπω ανοιχτο.

8. Βραδια να μου χτυπαει καποιος την πορτα του δωματιου μου και να ξερω οτι ειμαι μονη μου, και να μην ειναι κανεις στον διαδρομο.

9. Εμφανιση γυναικας πεθαμενης ντυμενη με ενα ασπρο φορεμα σαν νυφικο, σκισμενο,ματωμενω,βρωμικο, να αιωρειτε λες και καποιος την ειχε κρεμασει απο τον λαιμο, χωρις ματια. Εμφανιση: 2 φορες μπροστα μου και την δευτερη μου μιλησε και μου ειπε να μην μιλαω ποτε για εκεινη σε αλλους γιατι η τριτη της εμφανιση θα ειναι και η τελευταια σε εμενα.

10. Χανω αντικειμενα μεσα στο σπιτι μου, και βρισκω αλλα ξενα, λες και υπαρχει αλλη διασταση. Πριν 1 χρονο επεσε απο το πουθενα στο κεφαλι μου ενας χρυσος σταυρος (μικρος) δεν τον ειχα δει ξανα και αναγραφει πανω του "ΑΝΝΑ 50". Εψαξα την ιστορια της περιοχης μου και βρηκα οτι παλια λεγοντανε "ΖΟΥΓΚΛΑ" γιατι υπηρχε πυκνη βλαστηση.Τωρα ονομαζετε Ζωγραφου.Εψαξα για νεκροταφειο αν υπηρχε παλια αλλα δεν μπορω να βρω πληροφοριες..

..και πολλα αλλα που ξερετε κατι, δεν τους εδωσα σημασια. Γιατι δεν φοβαμε πια. Ποτε δεν επερνα και ουτε περνω χαπια η ναρκωτικα, ακομα και αλκοολ δεν πινω για να πεις παραισθησεις. Εψαξα το ιστορικο της οικογενειας μου και δεν υπηρχε κληρονομικοτητα ουτε παρανοιας ουτε σχιζοφρενειας (μου ειχαν μπει ιδεες).

Δεν εχω κανει ποτε αγιασμο η εξορκισμο και δεν νομιζω να κανω γιατι δεν θα εχει αποτελεσμα και μπορει μετα απο αυτο να ερθουν τα ακομα χειροτερα, δεν τα ενοχλω πια, απλα συνυπαρχω μαζι τους. Στην τελικη εγω ημουν αυτη που τα ειχε καλεσει καποτε να ερθουν (Τραπεζακι) και δεν μπορεσα να τα διωξω.

*** Παλια πιστευα στον Χριστιανισμο,στον Θεο σε ολα και μικρουλα πηγαινα κατοιχητικο..τα τελευταια χρονια πιστευω στην θετικη και την αρνητικη ενεργεια και σε καμια θρησκεια. Δεν φοβαμε τον θανατο γιατι εχω περασει πολλες φορες απο κοντα και ξερω πως ειναι. Το μονο που με τρομαζει ειναι η δυναμη που εχουν τα πνευματα που εχω στο σπιτι μου να κυριευσουν το σωμα μου σε μια στιγμη αδυναμιας οπως ο υπνος.

Αυτα απο εμενα προσεχετε με τι μπλέκετε - μακρια απο επικαλεσεις πνευματων το μονο που μπορεις να καταφερεις απο κατι τετοιο ειναι να χασεις πιο πολλα απο οσα μπορεις να φανταστεις. Και δεν αξιζει..


____________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ -
ΤΟ "ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ"- ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΥΤΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ 10 ΧΡ.
ΜΕΤΑ.
ΣΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, ΤΟ "ΠΟΤΗΡΑΚΙ" ΚΙ ΟΙ
ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ

30/11/2006
____________________________________________________________

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 17:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
Καλως ηρθες στην παρεα μας, και καλα posts...

Μονο που εχει δημιουργηθει ενα προβλημα και το θεμα σου, δημοσιευτηκε 2 φορες...πρεπει να διαγραψεις το ενα


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neyden
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 17:41:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neyden
Ευχαριστω πολυ για το καλως ορισμα..
Δυστυχως δεν μπορω να κανω delete, μονο edit, θα ζητησω απο τον υπευθυνο του forum να σβησει το 2ρο post :)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 18:05:26  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς όρισες και από εμένα...
Λοιπον, πάρα πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά που αναφέρεις.
Θα μπορούσα να πώ πως είναι τόσο παραστατικά που περνούσαν από μπροστά μου σαν ταινία...
Λες προς το τέλος του κειμένου σου πως δεν θέλεις να κάνεις εξορκισμό ή αγιασμό για να μην κάνεις τα πράγματα χειρότερα...
Αυτό που λες, πού το βασίζεις? Γιατί είσαι τόσο σίγουρη πως θα γίνουν τα πράγματα χειρότερα?
Γιατί είσαι τόσο αρνητική σε αυτό το ζήτημα?
Οι θρησκείες (όλες) όπως και να το κάνουμε αποτελούν το στήριγμα του ανθρώπου σε τέτοιες καταστάσεις... εσύ έχεις κάποιο άλλο στήριγμα?
Πιστεύεις πως το πρόβλημά σου μπορεί να αντιμετωπιστεί?
Αλήθεια, τα φαινόμενα αυτά παρουσιάζονται και σε άλλους μέσα στο σπίτι σου ή μονο σε εσένα?
Εχεις μιλήσει με κάποιον "ειδικό" σε τέτοια θέματα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Neyden
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 20:01:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neyden
Stanfromgreece θα σου πω ενα σκηνικο που εγινε πριν λιγους μηνες οταν αποφασισε η οικογενεια μου να δωσουμε την πολυκατοικια (το συγκεκριμενο σπιτι) αντιπαροχη.Ενω ειχαμε χαρει ολοι μας και συμφωνησαμε και με τον μηχανικο και τον εργολαβο ορισαμε τα διαδικαστικα. Μερικες μερες αργοτερα (ενω ολα πηγαιναν καλα και δεν υπηρχε προβλημα) ηρθαν τα πανω κατω. Απο το παραμικρο που ηταν στην περιπτωση μας καποια εκατοστα αδηλωτα στην εφορια (μας εφτασε μεχρι δικαστηριο αυτο) μεχρι το πιο τραγικο το οποιο ηταν το "σπιτι" που δεν μας αφηνε να το ριξουμε. Οποια ενεργεια καναμε επεφτε στο κενο μεχρι που ο ιδιος ο εργολαβος παραιτηθηκε. Φεραμε και αλλους 2 τιποτα και εκεινοι. Ολα μενανε στα προκαταρκτικα - χαρτια. Την ιδια εποχη επικρατουσε στο σπιτι μου χαος απο το "κατοικιδιο", εκανε πολλους θορυβους ακουγα κατι να κοπαναει τοιχους, φωνες, αερας μεσα στο δωματιο με κλειστη πορτα και παραθυρο, δυσοσμια 2-3 λεπτα σαν κατι να εχει ψοφισει μεσα στο δωματιο μου, εκλεινα ενα συρταρι και σε δευτερολεπτα το ανοιγε (βαρυ αντικειμενο) και το θεικο/τραγικο ηταν οταν ενα μεσημερι ακουσα εναν πολυ δυνατο θορυβο απο το σαλονι και οταν πηγα εκει ειδα το απιστευτο :/ τον καναπε (3θεσιος) να σηκωνετε καποια εκατοστα απο το δαπεδο και να πεφτει με δυναμη λες και τον σηκωνανε 2 ατομα και το αφηνανε να πεσει.

Αν "αυτο" που εχω μεσα στο σπιτι μου εκανε ολα αυτα για να μην πεσει το σπιτι και "ξεσπιτωθει" σκεψου τι μπορει να κανει αν εγω φερω εξορκιστη να το διωξει(?) δεν θα φυγει ποτε το νιωθω οτι δεν θελει.

Στο 2ρο ερωτημα σου περι θρησκειας, παλια πιστευα πολυ. Μετα απο καποια γεγονοτα,εψαξα και βρηκα στοιχεια που με απετρεψαν απο την θρησκεια μας. Το να πιστεψω στον Θεο θα με κανει δυνατη ψυχικα, οπως και το αν πιστευω στην θετικη ή την αρνητικη ενεργεια. Πιστευω στο Αγνωστο αλλα δεν το ονομαζω "Θεος" ..whatever. Για εμενα οι θρησκειες ειναι ενα οικονομικο και κατωτερα κοινωνικο ζητημα. Υπαρχουν αναλφαβητοι ανθρωποι γυρω μας που δεν θα καταλαβουν ποτε την σημασια αυτου που πιστευουν - απλα πιστευουν σε οτι τους δεινουν οι απο πανω τους για να "κοιμουνται" καποιοι ησυχοι - και εγω δεν ασχολουμε με τετοιους ανθρωπους/θρησκειες πλεον.

Αντιμετωπηση: Ρωτησα και παπα πριν 5-6 χρονια μου ειπε να πεταξω οτι βιβλια εχουμε σπιτι μας, απο Strange μεχρι Σολωμονικες και να βρω παπα να διαβασει τις 12 ευχες στο σπιτι, μου ειπε αν θυμαμαι καλα. Λετε τα απλα βιβλια να κανουν τοση ζημια? Απλα βιβλια ειναι το Strange π.χ δεν εχει μεσα κατι κακο, εχει? Τεσπα εγω τα πεταξα ομως. Ηρθε και ο παπας διαβασε τις ευχες. Εχω δει αλλαγη απο τοτε.. προς το χειροτερο ομως.

Και στο τελευταιο σου ερωτημα stanfromgreece εχω να σου πω πως η οικογενεια μου γνωριζει για αυτα που συμβαινουν (+το τραπεζακι).Τους εχω μιλησει απο την πρωτη μερα.Η μητερα μου, μου ειχε πει πως οταν ημουν μικρη (νηπιαγωγειο πηγαινα) εβλεπε καθε βραδυ μια φιγουρα, ενα κοριτσακι με κοτσιδακια να πηγαινει στην τραπεζαρια που ειχα την τσαντα μου και να σηκωνετε στις μυτες των ποδιων του προσπαθωντας να δει τι εχει μεσα. Η μανα μου, μου ελεγε πως της μιλουσε και της ελεγε αυτο: "N....τσα μου παλι βιαζεσαι να πας σχολειο?" και οταν πλησιαζε πιο κοντα η φιγουρα χανοντανε.. ολα αυτα οταν ημουν 5-6 χρ. Οι δικοι μου ξερουν. Οσο αφορα καποιον ειδικο τωρα, σκεφτηκα μετα τους παπαδες να παω στον Παπαδατο γνωστο μεντιουμ. Αλλα ολοι στην οικογενεια ειναι αρνητικοι σε τετοιου ιδους λυσεις και σκεφτομαι πως ισως και να εχουν δικιο. Δεν εχω δοκιμασει την λυση μεντιουμ... ακομα.

Τι λες να κανω? Θελω να μαθω την ιστορια του Ζωγραφου πως ηταν η δομηση της περιοχη παλια, τι υπαρχει κατω απο το σπιτι μας και πηγανε οι παπουδες μου και χτισανε πανω σε λαθος μερος. Δωσε βαση σε αυτο ομως, ενας σταυρος μικρος χρυσος με το ονομα ΑΝΝΑ 50 επεσε πανω μου ενω καθομουν στο δωματιο μου. Στα καλα καθουμενα. Προσπαθω 1 χρονο να μαθω τι σημαινει το "ΑΝΝΑ 50" Αννα 1950? Αννα 50 χρ.? Αννα 50 μετρα? Δεν βγαζω νοημα, εχω τον σταυρο. Λες να ειναι της πεθαμενης γυναικας που εχω δει 2 φορες στο σπιτι, ισως λεγεται Αννα?

Καθε αποψη και λυση ευπροσδεκτη..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 21:59:34  Εμφάνιση Προφίλ
Ενδιαφέρουσα ιστορία, έχοντας αποκλείσει κάθε λογική ερμηνεία των γεγονότων (και μπορεί να υπάρχουν πολλές όπως συμπτώσεις, υπερβολές -μην με παρεξηγήσεις δεν λέω "σκόπιμες υπερβολές" κτλ) και δεδομένου ότι ο πρώτος εξορκισμός απέτυχε, τότε δεν μένουν παρά δυο λύσεις α) να συμφιλιωθείς με την συγκεκριμένη οντότητα (όσο εξωφρενικό και αν ακούγεται αυτό) ή β) να δοκιμάσεις ένα ας το πούμε "ισχυρό" Ευχέλαιο στο οποίο θα συμμετέχουν από δυο ως επτά κληρικοί καθώς το εν λόγο μυστήριο γίνεται σήμερα κατ' οικονομία από έναν πρεσβύτερο.

Υ.Γ.
"Άννα 50" σε χρυσό σταυρό στου Ζωγράφου.. μπορεί πράγματι να αναφέρεται σε κάποιο νεκρό μπορεί όχι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Neyden
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 22:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Neyden
Δεν σε παρεξηγω XD. Οπως ειπα και στην αρχη εχω συνηθισει τοσα χρονια και επιβιωνω στο σπιτι μου - με τον "συγκατοικο". Το "ισχυρο Ευχελαιο" τι ειναι ακριβως? Που θα βρω κληρικους - πρεσβυτερο? Αν ειναι να το εχω κατα νου και αυτο, ποτε δεν ξερεις. Α οταν διαβαστηκαν οι ευχες στο σπιτι δεν συνεβει κατι το παραξενο.. επισεις σταματησαν ολες οι ενδειξεις για μερικες μερες.. καπου το λυπαμε παντως, γιατι αν ολα τα γεγονοτα που συμβαινουν συνδεοντε μαζι του, τοτε ειναι κριμα να μην μπορω να το βοηθησω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2006, 23:19:49  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δεν σε παρεξηγω XD. Οπως ειπα και στην αρχη εχω συνηθισει τοσα χρονια και επιβιωνω στο σπιτι μου - με τον "συγκατοικο". Το "ισχυρο Ευχελαιο" τι ειναι ακριβως? Που θα βρω κληρικους - πρεσβυτερο? Αν ειναι να το εχω κατα νου και αυτο, ποτε δεν ξερεις. Α οταν διαβαστηκαν οι ευχες στο σπιτι δεν συνεβει κατι το παραξενο.. επισεις σταματησαν ολες οι ενδειξεις για μερικες μερες.. καπου το λυπαμε παντως, γιατι αν ολα τα γεγονοτα που συμβαινουν συνδεοντε μαζι του, τοτε ειναι κριμα να μην μπορω να το βοηθησω.

Καταρχήν για να μην παρεξηγηθώ από άλλους να σημειώσω πως η λέξη "ισχυρό" μπήκε καταχριστικά από εμένα καθώς κάθε μυστήριο είναι ισχυρό από μόνο του έτσι και αλλιώς, απλά σύμφωνα με τους ιερούς κανόνες της Ορθόδοξης Εκκλησίας το μυστήριο του Ευχέλαιου γίνεται κανονικώς από 7 ιερείς, παρ' όλα αυτά σε περιπτώσεις ανάγκης (κατ' οικονομία δηλαδή) μπορεί να τελεσθεί και από λιγότερους ιερείς όπως 3, 2 ή όπως συμβαίνει σήμερα πια από έναν, δηλαδή τον ιερέα της ενορίας του πιστού.

Όσον αφορά τον Ζωγράφο σε γενικές γραμμές πρόκειται για ένα παλαιότατο Δήμο (1947) καθώς ήδη από το 1929 αναγνωρίζεται ως αυτόνομη Κοινότητα η οποία ως τότε υπαγότανε στον Δήμο Αθηναίων ενώ το 1950 προστίθεται σε αυτόν o συνοικισμός Κουπόνια, συνεπώς θα έχει πλουσιότατη ιστορία.

Ύ.Γ.
1. Νομίζω ότι μπορείς να αποτανθείς στους κληρικούς της ενορίας σου εκθέτοντας την κατάσταση και ζητώντας να τελέσουν το μυστήριο μαζί.

2. Θα ήταν εφικτό να αναρτήσεις μια εικόνα του συγκεκριμένου σταυρού;

Edited by - XD on 29/11/2006 23:42:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PaNo
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
351 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 07:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PaNo  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος PaNo
Αγαπητη φιλη Neyden,
Θα σε καλως ορισω με την σειρα μου στο φορουμ και σου ευχομαι να βρεις το μονοπατι που οδηγει στην γνωση.

Οσον αφορα το θεμα, γνωριζω πολυ καλα οτι οι καθρεπτες ειναι θυρες προς αλλες πραγματικοτητες. Οταν διαφορες οντοτητες εισερχονται στον χωρο αυτο γινεται μονο μεσα απο καθρεπτες και επειδη καποιος ενεργοποιησε την θυρα. Παλια τις νυχτες συνηθηζανε να σκεπαζουνε τους καθρεπτες και αυτο συνβαινει σε πολλες κουλτουρες και σημερα. Οσο αυτο το πορταλ θα παραμενει ανοιχτο θα συνεχιζουν να μπαινοβγαινουν οντοτητες αψυχες η' εμψυχες και θα πρεπει επισης να σου πω οτι οι σκεψεις φοβου που εχεις ελκειουν αυτες τις οντοτητες. Οσο συνεχηζεις να δημιουργεις τετοιου ειδους σκεψεις τετοιου ειδους γεγονοτα θα εμφανηζονται στην πραγματικοτητα σου. Ελαχιστες απο αυτες τις οντοτητες κανουν την παρουσια τους αισθητη οι περισσοτερες ειναι ενεργιακοι βρυκολακες και το μονο που θελουν ειναι ενεργεια.

Εαν αιστανθω την παραμικρη αλλαγη ενεργειας στον χωρο μου ξερω οτι υπαρχει εισβολεας και υπαρχει ανοιχτο πορταλ. Κλεινω το πορταλ και καθαριζω τον χωρο με συνκγεκριμενες τεχνικες ομως το κυριοτερο ειναι η δυναμη της προθεσης-θελησης και του πιστευω οτι μπορω να το κανω.
Οπως ειχες την δυναμη να ανοιξεις αυτη τη θυρα με τους φιλους σου αλλο τοσο εχεις τη δυναμη να την κλεισεις και να στειλεις τις οντοτητες πισω στο φως. Δεν χρειαζεται να εισαι παπας η' μεντιουμ για να το κανεις ,ολοι εχουμε αυτη τη δυναμη εκ γεννετης αρκει να το πιστευουμε. Εαν νομιζεις οτι δεν μπορεις να το κανεις τοτε θα πρεπει να προσλαβεις καποιον που πιστευει οτι μπορει να το κανει.

Και θα επαναλαβω αλλη μια φορα ,δεν εχει σημασια τι διαβαζεις η' τι λες σημασια εχει η προθεση-θεληση που βαζεις και το βαθυ πιστευω οτι μπορεις να το κανεις. Για παραδειγμα αυτοι που εχουν τη δυναμη και ξεματιαζουν στην ουσια δεν ξεματιαζει η προσευχη που λενε αλλα το πιστευω τους οτι η προσευχη που λενε ξεματιαζει. Με λιγα λογια μπορεις να αυτοσχεδιασεις και να πεις οτι θες αρκει να πιστευεις οτι μπορει να γινει. Αυτο υσχηει για ολα τα πραγματα που συνβαινουν στην ζωη σου.Πιστευωντας βλεπεις και οχι βλεποντας πιστευεις.

Και τελος θα ηθελα να σου πω οτι δεν υπαρχει λογος να φοβασαι γιατι δεν μπορουν να σε πειραξουν εαν δεν τους δωσεις συνειδητα την αδεια και το δηκαιωμα και αυτος ειναι συμπαντικος νομος. Αυτα τα οντα φοβουνται περισσοτερο εσενα γιατι εσυ εχεις δυναμη της δημιουργιας που αυτα δεν εχουν διοτι ειναι χωρις σωμα μπερδεμενα χαμενα και πολυ φοβισμενα. Οταν πρεπει να στειλω καποια χαμενη ψυχη στο τουνελ προσπαθω να την μεταπεισω με αγαπη οτι δεν πρεπει να φοβαται πια και οτι ειναι ο μονος τροπος για να ενσαρκωθει παλι σε καινουργιο σωμα αλλωστε αυτη ειναι και η πραγματικοτητα.

Θα μου πεις μα καλα θα πρεπει να υπαρχουν και λιγοτερο καλες οντοτητες με αυτες τι κανεις? και θα σου απαντησω οτι το πιστευω μου ειναι οτι μονο οντα με αγνες προθεσεις ερχονται σε επαφη με εμενα και το αποτελεσμα ειναι το πιστευω μου να βγαινει στην πραγματικοτητα μου.
Με λιγα λογια η πραγματικοτητα δημιουργητε ως εξης,Αυτο που σκεφτεσαι αισθανεσαι και πιστευεις το ελκηεις προς τα εσενα.


~:LOVE:~AND~:LIGHT:~

PaNoΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2006, 08:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ - ΤΟ "ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ"- ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΥΤΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ 10 ΧΡ. ΜΕΤΑ. ΣΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, ΤΟ "ΠΟΤΗΡΑΚΙ" ΚΙ ΟΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ.



=============================================




Αγαπητή Neyden, καλώς ήλθες στις Συζητήσεις μας!
Σου εύχομαι να έχεις μια δημιουργική πορεία σ' αυτές.

Η εμπειρία σου έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον κι ίσως είναι καλό να διαβαστεί από αρκετά άτομα τα οποία πιθανόν να αναρωτιούνται για το "ποτηράκι".
Για να αποφεύγουμε όμως τα διπλά θέματα και να έχουμε όλες τις απόψεις συγκεντρωμένες σε ένα θέμα, θα μπορούσες να κάνεις copy - paste την εμπειρία σου στο ήδη ενεργό θέμα που είναι σχετικό με το "ποτηράκι" (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Το επικινδυνο παιχνιδι "Ποτηρακι"..Αληθινη ιστορια

Το θέμα αυτό λοιπόν απενεργοποιείται.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy