ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lamogio
Μέλος 3ης Βαθμίδας


560 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 17:48:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lamogio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν, δεν πάει άλλο.

Διαβάζω, ακούω, βλέπω συνέχεια για φαντάσματα.
Κάθε μέρα παρουσιάζεται και κάποιος που λέει ότι είδε φάντασμα, ότι τον επισκέφτηκε ένα πνεύμα, ότι πηδάει από διάσταση σε διάσταση κι εγώ τίποτε.

Δεν το αντέχω ρε παιδιά.
Θέλω κι εγώ ένα φαντασματάκι να με κάνει παρέα.
Τόση μοναξιά δεν τη μπορώ.
Δεν ξέρετε τι βάσανο είναι να ζεις σε σπίτι ντιπ μονότονο, να μην τρίζει μια πόρτα, να μην κουνιέται μια κουρτίνα, να μη σε χαϊδεύει το μαλλί ένα ρευματάκι.
Ούτε ένα στοιχειωμένο καλύβι ρε παιδί μου δε μου ‘τυχε κι έχω και φίλο μεσίτη.
Τόσες φώτες τραβάω τόσα χρόνια κι όλες βγαίνουν καθαρές, ούτε μια σκιά, κάτι να ‘χω να λέω.
Τηράω ψηλά καθ’ ότι και ψωροπερήφανος κι ούτε ένα ΑΤΙΟ δεν έχω δει.
Εχω φάει μπαν; Τι έχω κάνει;

Καλά, είμαι κακάσχημος αλλά τί θα το πειράξει αυτό ένα φάντασμα;
Σάμπως θα το παντρευτώ;
Ετσι, να λέμε καμμιά κουβέντα το θέλω, ούτε για ψώνια θα το στέλνω, ούτε στη λεωφόρο θα το πηγαίνω (άσε που έκλεισε κιόλας), ούτε Βανδή θα του βάζω να ακούει, ούτε το εσωτερικά θα το βάζω να διαβάζει.
Το πολύ πολύ να βλέπουμε παρέα κάναν Χάρδα, καμμιά Δρούζα (νέο αστέρι ανατέλλει, μαμά μου), άντε και κάνα θριλεράκι στο διβιδί.

Κάνω έκκληση.
Αμα περισσεύει κανα φαντασματάκι στείλτε το κατά δω πριν σαλτάρω εντελώς.

Στην ανάγκη ας με δανείσει κάποιος ένα, ας μου το νοικιάσει ρε παιδί μου και υπόσχομαι να του φερθώ τρυφερά.

Ελεος πιά.
Βοηθάτε χριστιανοί (και άχριστοι).

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 19:29:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή με συγκίνησες σου δίνω εγώ ένα. Τζαμπέ. Απλά μην μου το κάνεις γαύρο. (έχει αλλεργία ξέρεις και μπορεί να σου μείνει φυτό)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 19:59:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lamogio, εγώ λέω να μαζευτούμε όλοι μαζί σε ένα δωμάτιο με τον Yngwie.

Kαι να μας κάνει μια τελετή επίκλησης, να κλάσουν μέντες οι σκεπτικιστές.

Να σου φύγει κι εσένα ο καημός.


Dare To Dream


Edited by - gentleman on 04/12/2006 21:52:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 03:49:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Προσοχή στους σοβάδες!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wendigo
Μέλος 3ης Βαθμίδας


561 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 14:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wendigo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΑΣΜΑΤΟΠΟΙΕΙΟΝ - ΑΤΙΟΠΟΙΕΙΟΝ
"Η ΩΡΑΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ" (έτος ιδρύσεως 1895)

Το κατάστημά μας διαθέτει ετοιμοπαράδοτα:
* Φαντάσματα κλασσικά και μοντέρνα για όλα τα γούστα
* Στοιχειακά/Genius Loci στις καλύτερες τιμές της αγοράς
* Poltergeist σε μεγάλη ποικιλία σχεδίων και εκδηλώσεων
* Doppelgangers δια πάσα χρήση (ειδικές εκπτώσεις για πάρτυ)
* Ιπτάμενα Φώτα σε χρώματα και εντάσεις της αρεσκείας σας
* ΑΤΙΑ όλων των ειδών και μεγεθών, με το κλειδί στο χέρι
* ΧΙΔ (Χειριστάς Ιπταμένου Δίσκου), σπάνια είδη, πληθώρα επιλογών
* Ανθρωποειδή δια νεκροψίαν (μέχρις εξαντλήσεως των αποθεμάτων)
* Διαστημοπίστολα/Φωτόσπαθα/Παλούκια/Ασημένιες σφαίρες
και άλλα άπειρα αξεσουάρ

Ειδικά για τις γιορτές:
Ζητήστε να δείτε τα μοντέλλα μας από Διαστατικές Πύλες.
Αληθινό στολίδι για το σπίτι σας, από σφυρήλατο μέταλλο ή εκλεκτό ξύλο (δρυς, δεσποτάκι, κερασιά) με σπάνια χάραξη. Επιστροφή εγγυημένη!

Όλα τα είδη μας συνοδεύονται από σφραγίδα γνησιότητος.
Ελάτε στο κατάστημά μας (Πνεύματος 18 & Γκρίζου γωνία, Μυστική Πεντέλη, υπόγειο) και ζητήστε τον κυρΓουέντιγκο.

Περισσότερες πληροφορίες:
γουγουγου.ΗΩραίαΡούμελη.κομ

(Βερεσές δεν δίδεται)

No Method, No Guru, No TeacherΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 18:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου lamogio, το ίδιο πρόβλημα να σου πω την αλήθεια, έχω κι εγώ.

Άρα δεν είσαι μόνος και μάλλον για να σου πω την αλήθεια, πρέπει να είμαστε πολλοί όπως ψιλιάζομαι.

Ίσως ρε φίλε, να μην το ‘χει η μοίρα μας…δεν βαριέσαι όμως τι να κάνουμε.

Πάντως μπορώ να σου δώσω μια ιδέα.

Λοιπόν...
Μπορείς να ανοίξεις ένα θέμα τέτοιου περιεχομένου, εντελώς φανταστικό, από το μυαλό σου. Ιδέες ; δε μπορεί θα βρεις, αλλιώς τι λαμόγιο είσαι ; θα καταθέσεις λοιπόν την φανταστική σου ιστορία και θα περιμένεις.
Κάποιοι θα ψαρώσουν και θα σε ρωτάνε λεπτομέρειες γιατί δε θα ξέρουν ότι είσαι όνομα και πράγμα, αλλά εσύ θα απαντάς κανονικά και θα δίνεις τις λεπτομέρειες και θα προσθέτεις κι άλλα στοιχεία για να ανεβάσεις τα νούμερα σου (είσαι θεός και χτυπάς για πλάκα το Super Deal).
Κάποιοι όμως δεν θα ψαρώσουν και θα θελήσουν να σε εκθέσουν, εσύ όμως κύριος, θα απαντάς με μακροσκελή κείμενα γεμάτα σοβαρότητα και πόνο.
Πρέπει να περάσεις στον κόσμο ότι ζεις ένα δράμα, ότι έχεις να κοιμηθείς δύο μήνες, ότι οι μαύροι κύκλοι απ’ τα μάτια σου έχουν γίνει ένα με το στήθος σου, ότι έχασες τη δουλεία σου, σε παράτησε η γυναίκα σου, η εκκλησία δεν σε βοηθάει επειδή σε είδαν να κάνεις παρέα με δωδεκαθειστές πριν 7 χρόνια και άλλα τέτοια ευχάριστα, ξέρεις εσύ.
Κάποιοι που το έχουν ξαναδεί το έργο θα αρχίσουν τα βζιιιν βζουννν και πλλλ πλλλ αλλά μην δώσεις σημασία. Είναι προβοκάτορες και θέλουν να κλέψουν τη δόξα σου. Για να μη σου πω ότι θα ήθελαν να ανοίξουν πριν από σένα αυτό το θέμα. Εσύ όμως, βράχος υποστηρίζεις την ιστορία σου μέχρι τελευταίας ρανίδας του αίματος σου, δε μασάς.
Κάποια στιγμή δε μπορεί, θα κάνουν την εμφάνιση τους τα μέλη του ενός μηνύματος και των πολλών γνώσεων που χρησιμοποιούν την καθαρεύουσα και θα θελήσουν να πουν και αυτά δημοκρατικά την άποψη τους, χωρίς όμως να συμμερίζονται το Γολγοθά που ανεβαίνεις.
Εσύ βέβαια μετά από 50 και πλέον μηνύματα στο μέγεθος διαδρόμου, γεμάτα λεπτομέρειες και στοιχεία που στηρίζουν την ιστορία σου, δε μπορεί θα σπάσεις, θα σε πιάσουν τα νεύρα σου, τα όποια θα έχουν γίνει κορδόνια μετά από τόσο γράψιμο και θα αρχίσεις και εσύ τα μπινελίκια κατά αυτών που δεν σε πιστεύουν και όχι μόνο αυτό αλλά και δεν εκτιμούν και τον κόπο σου, τόσες μέρες που γράφεις.
Η συνέχεια (γιατί κουράστηκα να γράφω) είναι γνωστή, για να διαβάσουμε το θέμα, πρέπει να έχουμε 2-3 παράθυρα ανοιγμένα, ξέρεις από δω και από ‘κει, και τα μηνύματα θα αρχίσουν να μοιάζουν με την φανέλα του Ολυμπιακού. Θα φας καμιά κόκκινη κάρτα για δυο 2-3 αγωνιστικές για να σκεφτείς το λάθος σου, αλλά εσύ βέβαια θα σκέφτεσαι πόσο άδικη είναι η πουτάνα η ζωή και που θα βρεις το δίκιο σου.

Αν τώρα lamogio, μετά από όλα αυτά που θα έχεις τραβήξει τόσο καιρό, δεν πειστείς ότι είδες φάντασμα τότε φίλε μου...


Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 02:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 03:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
lamogio και λοιποί αμφισβητίες, αν θέλετε να δείτε πραγματικό φάντασμα παρατηρείστε την παρακάτω φωτογραφία για 20-30 δευτερόλεπτα περίπου και θα δείτε ένα φρικιαστικό φάντασμα να ξεπροβάλλει από την πόρτα στο βάθος αριστερά


Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 04:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ρε Agnostic!!!!!!!!!!!!!!

Το έκανα και μου έφυγε η μπύρα από τα χέρια...............

ΤΕΛΕΙΟ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 07:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χμμμ!
Άσε βρε Agnostic!
Παλιό...
Χεχε!

Πάντως φάντασμα μπορούμε να δούμε πολύ εύκολα!
Αν δούμε τον εαυτό μας στον καθρέφτη μετά από:

α) ξενύχτι και πολύ πρωϊνό ξύπνημα
βου) διήμερο σαραντάρι πυρετό
γου) εξαντλητική δίαιτα που σου δίνει το κλασσικό εκρού του.......

Έχετε να συμπληρώσετε τίποτα για "δου" κτλ?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 11:01:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επίσης εάν θέλεις να ακούσεις φάντασμα χωρίς να το δεις 2 η ώρα την νύχτα να πιάσεις δουλειά στην εταιρεία που δούλευα και να σε σίγουρος ότι το αφεντικό θα σε παίρνει τηλ εκείνη την ώρα να σου μιλά για το γραφείο και να σε πρήζει...!!! Γι αυτό κι εγώ παραιτήθηκα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 11:52:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Επίσης εάν θέλεις να ακούσεις φάντασμα χωρίς να το δεις 2 η ώρα την νύχτα να πιάσεις δουλειά στην εταιρεία που δούλευα και να σε σίγουρος ότι το αφεντικό θα σε παίρνει τηλ εκείνη την ώρα να σου μιλά για το γραφείο και να σε πρήζει...!!! Γι αυτό κι εγώ παραιτήθηκα!

Μα είναι απλούστατο, αγαπητέ μου!
Τον σφάζεις και μετά γίνεται φάντασμα...
Χεχε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 22:21:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχετε να συμπληρώσετε τίποτα για "δου" κτλ?

τον μισθο
γιατι εχει ολα τα στοιχεια που εχει ενα φαντασμα

1 δεν ειναι συμπαγες με αποτελεσμα να περνα μεσα απο τις τσεπες σου

2 τον βλεπεις φευγαλαια με την ακρη του ματιου σου

3 ενω παρακαλας να τον συνανντησεις οταν τον δεις σε πιανει τρομος

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 00:09:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ενω παρακαλας να τον συνανντησεις οταν τον δεις σε πιανει τρομος



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2006, 13:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

lamogio

Δεν το αντέχω ρε παιδιά.
Θέλω κι εγώ ένα φαντασματάκι να με κάνει παρέα.
Τόση μοναξιά δεν τη μπορώ.
Δεν ξέρετε τι βάσανο είναι να ζεις σε σπίτι ντιπ μονότονο, να μην τρίζει μια πόρτα, να μην κουνιέται μια κουρτίνα, να μη σε χαϊδεύει το μαλλί ένα ρευματάκι.
Ούτε ένα στοιχειωμένο καλύβι ρε παιδί μου δε μου ‘τυχε κι έχω και φίλο μεσίτη.



lamogio μου σε συμπονω και συμπασχω

εγω δεν εχω παραπονο, μαλλον σε στοιχειωμενο σπιτι ζω, συμφωνα με το κειμενο που ανακαλυψα:


-16 σημάδια που υποδηλώνουν πως το σπίτι σας είναι στοιχειωμένο!!
Μέρος πρώτο: οι ενδείξεις


Ακούτε βαριά βήματα στον διάδρομο του επάνω ορόφου, ενώ ξέρετε πως δεν είναι κανείς πάνω...

μπαχαλο γινεται - ο,τι ωρα θελουν γυριζουν οι αποπανω


Μία πόρτα κλείνει χωρίς εμφανή αιτία...

πολλες φορες - ειναι διαμπερες το σπιτι και κανει ρευμα


Συχνά χρησιμοποιούμενα αντικείμενα εξαφανίζονται και επανεμφανίζονται χωρίς λόγο...

αυτο πια εχει γινει ρουτινα - και φυσικα δεν φταιει το αϊζενχαουερ που με βασανιζει, αλλά τα φαντασματα


Το φως της κουζίνας ανάβει από μόνο του.

αναβει και σβυνει, κατα περιοδους και κατα βουληση - ενας εξορκιστης ειδικευμενος στα ηλεκτρολογικα που ρωτησα, μου ειπε πως μαλλον ειναι στοιχειωμενο το ντουϊ


Μυρίζετε ένα περίεργο άρωμα στην ατμόσφαιρα του σπιτιού σας...

ναι, ναι, ειδικα οταν το ενα απο τα δυο τετραποδο φαντασμα με σχημα γατας που στοιχειωνει το σπιτι, επισκεπτεται τις γλαστρες του σαλονιου


-Ας δούμε μια μερική λίστα φαινομένων, που μπορεί να καθιστούν πιθανή την περίπτωση στοιχειώματος:

Ανεξήγητοι θόρυβοι - βήματα, χτυπήματα, κρότος, σαματάς, ήχοι ξυσίματος, ήχος από κάτι που πέφτει. Κάποιες φορές οι ήχοι είναι αδιόρατοι και κάποιες άλλες μπορεί να είναι αρκετά δυνατοί.

χαμος γινεται - μαλλον ειναι φαντασματα ολοι οι γειτονες μου


Πόρτες, ντουλάπες και ντουλάπια που ανοίγουν και κλείνουν - τις περισσότερες φορές, τα φαινόμενα αυτά δεν τα βλέπει κανείς απευθείας.

ενας αλλος εξορκιστης που ρωτησα και ειδικευεται σε ντουλαπια, μου ειπε οτι προφανως εχει στοιχειωσει καποιος μεντεσες


Το υποκείμενο είτε ακούει τους συγκεκριμένους θορύβους από τις πόρτες που ανοίγουν και κλείνουν (οι κάτοικοι ενός σπιτιού μπορούν να ξεχωρίσουν εύκολα τους ήχους που κάνουν διάφορα πράγματα στο σπίτι τους) ή πηγαίνοντας προς ένα δωμάτιο θα διαπιστώσει πως η πόρτα είναι ανοιχτή ή κλειστή, ενώ την είχε αφήσει σε άλλη κατάσταση.

οι αμφισβητιες βεβαια επιμενουν οτι ολα αυτα μου συμβαινουν λογω αϊζενχαουερ...


Κάποιες φορές έπιπλα, όπως οι καρέκλες της κουζίνας, φαίνεται σα να έχουν μετακινηθεί.

ειδικα τις καρεκλες της κουζινας δεν μπορουμε να τις σταθεροποιησουμε σε μια θεση - το ιδιο και τα μαξιλαρια του σαλονιου


Πολύ σπάνια είναι η περίπτωση που το υποκείμενο θα βρεθεί ως αυτόπτης μάρτυρας την ώρα που η μετακίνηση συμβαίνει.

βρε σε ολα οσα ανεφερα παραπανω ημουν αυτοπτης μαρτυς!


Φώτα που ανάβουν και σβήνουν - επίσης τα φαινόμενα αυτά σπανίως γίνονται αντιληπτά τη στιγμή που συμβαίνουν, αλλά συνήθως βρίσκει κανείς το φως αναμμένο ή σβηστό, ενώ είναι σίγουρος πως το είχε αφήσει στην αντίθετη κατάσταση.

και πιστεψε με, δεν φταιει το αϊζενχαουερ που με βασανιζει


Αντικείμενα που εξαφανίζονται και επανεμφανίζονται - αναφέρεται στην πολύ συχνή σε πολλούς ανθρώπους εμπειρία, να μη μπορούν να βρουν ένα συνήθους χρήσεως αντικείμενο, όπως για παράδειγμα τα κλειδιά του αυτοκινήτου, το οποίο είναι σίγουροι πως άφησαν σε ένα σημείο, όπου συνήθως το τοποθετούν. Αλλά έχει εξαφανιστεί και όσο κι αν ψάχνει κανείς δεν το βρίσκει. Κάποια στιγμή αργότερα, το αντικείμενο βρίσκεται και πάλι ακριβώς στη θέση που είχε τοποθετηθεί αρχικά.


καθημερινη κατασταση θαλεγα


Κάποιες φορές αντικείμενα δεν επιστρέφονται για μέρες ή και βδομάδες ακόμα, αλλά όταν κανείς τα ξαναβρίσκει, είναι σε μία πολύ προφανή θέση, τέτοια που χωρίς αμφιβολία δε θα μπορούσε κανείς να μην τα είχε προσέξει.

επειδη τα φαντασματα εχουν βαλει στοχο εμενα, φωναζω καποιο μελος της οικογενειας μου και ψαχνει και το βρισκει


Ανεξήγητες σκιές - η θέαση φευγαλέων μορφών και σκιών, συνήθως με την άκρη του ματιού. Πολλές φορές οι σκιές αυτές έχουν ασαφή ανθρώπινη μορφή, ενώ άλλες φορές είναι πολύ λιγότερο ευδιάκριτης μορφής ή είναι μικρότερες.

απο αυτα δεν εχω, αλλά εχει ο κυριος Παλμος και ισως σε βοηθησει


Περίεργη συμπεριφορά ζώων - ο σκύλος, η γάτα ή κάποιο άλλο κατοικίδιο συμπεριφέρεται περίεργα.

παραδειγμα: ο αρσενικος σκυλος μου διπλωνει το χαλακι του και το κανει τοσο μικρο που δεν χωραει ουτε το ενα κωλομερι του, και μετα κοιμαται πανω του


Οι γάτες μπορεί να φαίνεται πως «παρακολουθούν» κάτι που διασχίζει το δωμάτιο.

καλα οι γατες απο παντα τους ηταν χαμενες στον κοσμο τους - δεν ειναι ενδειξη αυτη - εχω εναν που χαζευει με τις ωρες τα πλακακια του πατωματος


Αίσθημα πως κάποιος σας παρακολουθεί - δεν είναι ασυνήθιστο φαινόμενο και μπορεί να αποδοθεί σε πολλές αιτίες, αλλά μπορεί να έχει παραφυσική πηγή, εάν το συγκεκριμένο αίσθημα επιμένει να συμβαίνει σε κάποιο συγκεκριμένο μέρος του σπιτιού, κάποια συγκεκριμένη ώρα.

ετσι ακριβως!

συμβαινει οποτε τρωω, και νιωθω 4 ζευγαρια ματια να μετρανε τις μπουκιες μου

Ή ίσως είσαστε παρόντες όταν ένα παιχνίδι με μπαταρίες αρχίζει να λειτουργεί από μόνο του.

ο εξορκιστης των ηλεκτρολογικων επιμενει οτι εχουν στοιχειωσει οι επαφες

Κάποιοι άνθρωποι αναφέρουν πως όταν βρίσκονται στο κρεβάτι τους, μπορούν να νιώσουν ή και να ακούσουν κάτι, που κάθεται στο κρεβάτι.

δυο τετραποδα φαντασματα πηδανε στο κρεβατι μου καθε βραδυ και καθονται επανω μου μαλιστα!

Αλλες φορές μπορεί να ακούγεται μουσική από κάποια άγνωστη πηγή.

ενας αλλος εξορκιστης που ειδικευεται στα ασματα, με διεβεβαιωσε οτι προκειται για στοιχειωμενα σκυλαδικα


Ψυχρές ή θερμές περιοχές - οι ψυχρές περιοχές αποτελούν κλασσικά συμπτώματα στοιχειώματος, αλλά και οποιαδήποτε άλλη ανεξήγητη μεταβολή της θερμοκρασίας σε έναν χώρο, θα μπορούσε επίσης να αποτελέσει στοιχείο.

απο αυτο κι αν εχω...

ο εξορκιστης που ειδικευεται στα αλουμινια, μου ειπε οτι εχουν στοιχειωσει οι μονωτικες τσοχες


Ανεξήγητες οσμές - μία ευδιάκριτη μυρωδιά από άρωμα ή κολόνια που δεν υπάρχει στο σπίτι. Επίσης, μπορεί να συμβεί να υπάρξουν και άσχημες μυρωδιές.

εκτος των ανωτερω που ανεφερα περι οσμων, σπανιως ξυπναω απο εντονη σκατιλα (μετα συγχωρησεως) - χωρις να ρωτησω κανεναν, καταλαβα οτι εχει καταληφθει απο τον διαροϊκο δαιμονα καποιος σκυλος μου


Κίνηση ή αιώρηση αντικειμένων (σοβαρά ψυχοκινητικά φαινόμενα) - πιάτα να σέρνονται επάνω στο τραπέζι, κάδρα να πέφτουν από τον τοίχο, πόρτες να κλείνουν απότομα με κρότο, ή ακόμα και έπιπλα να σέρνονται στο πάτωμα.

το εχω ζησει μια φορα και ταπαιξα

οι εξορκιστες που ασχολουνται με την σεισμολογια επιμενουν οτι στοιχειωσε το ρηγμα της Παρνηθας


Αλλες φυσικές αποδείξεις - ανεξήγητες γραφές σε χαρτί ή στους τοίχους, σημάδια γραψίματος στα χέρια ή στα πόδια.

αυτα εξαφανιστηκαν μυστηριωδως με το που μεγαλωσαν τα παιδια μου


Εμφανίσεις - φυσική εκδήλωση ενός πνεύματος ή κάποιας οντότητας.
Επίσης πολύ σπάνια φαινόμενα, που μπορούν να πάρουν πολλές μορφές: ανθρωπόμορφη ομίχλη ή ομίχλη που παίρνει κάποια απροσδιόριστη μορφή, διαφανείς ανθρώπινες σιλουέτες που εξαφανίζονται γρήγορα, και ακόμα πιο σπάνια ανθρώπινες μορφές που μοιάζουν αληθινές και συμπαγείς όπως κάθε ζωντανός άνθρωπος, αλλά που εξαφανίζονται πηγαίνοντας σε κάποιο άλλο δωμάτιο, ή την ώρα που κάποιος κοιτάζει μια τέτοια μορφή.

στον κυριο Παλμο για τετοια θεματα - εχει εμπειρια

ΥΓ. αν διαβασεις προσεκτικα το κειμενο θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις ωστε να αποκτησεις επιτελους κι εσυ ενα φαντασμα


ΥΓ.2 θα αναλυσω εις βαθος το σχολιο του γηγενη για τον φαντασματικο μισθο: φιλε μου γηγενη, γενικως το ευρω εχει αποκτησει τα τελευταια χρονια μια φασματικη μορφη

ειναι δυσευρετο σαν φαντασμα, δεν γινεται να το κρατησεις στα χερια σου σαν φαντασμα, και εξαϋλωνεται αμεσως σαν φαντασμα


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2006, 18:45:03  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Διαφωτιστηκοτατος φιλε jonniebegood


GENUS PANTHERAS FELIDAE

...and the Predators will prevail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy