ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΕΙΚΟΝΕΣ
 Δωράκια για τα παιδιά του ESOTERICA :-)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 20:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παραμονή Χριστουγέννων σήμερα και τρώγοντας μελομακάρονα σκέφτομαι..."δεν πάω μια βόλτα στα μαγαζιά να αγοράσω χριστουγεννιάτικα δώρα για τους συνφορουμίτες?"

Δυστυχώς, λόγω περιορισμένων χρημάτων δεν κατάφερα να πάρω δώρα σε όλους σας, γι αυτό μη με παρεξηγήστε έτσι?
Αλλωστε το παρόν θέμα είναι και παρότρυνση να κάνετε κι εσείς δώρα σε όποιο/όποια μέλη επιθυμείτε παρουσιάζοντάς τα εδώ.

Ας μην πολυλογώ όμως.
Παρουσιάζω τα δωράκια που αγόρασα σε ορισμένους συνφορουμίτες τα οποία είμαι σίγουρος πως θα τους αρέσουν, μιας και....ταιριάζουν με τα ενδιαφέροντά τους και το "προφίλ" τους.

Θα ξεκινήσω - όχι από γλείψιμο, προς Θεού - από το δώρο προς τους αγαπητούς συντονιστάς Dying_Incubus και gretel οι οποίοι όπως λέει και η λέξη, συντονίζουν τις συζητήσεις, παρεμβαίνοντας σε αυτές όποτε είναι ανάγκη.

Μαστίγιο από ατόφιο χρυσάφι, ώστε να διευκολύνεται το έργο τους. Το αγόρασα από μεταφυσικό sex-shop του κέντρου της Αθήνας.

Συνεχίζω με την αγαπητή μας διαχειρίστρια amalia, στην οποία αγόρασα από αλχημιστή κλειδαρά ένα επίσης από ατόφιο χρυσάφι κλειδί, ώστε να μπορεί εύκολα και με στυλ, να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει τα διάφορα θέματα.

Για τον αγαπητό johnniebegood αγόρασα από διαπλανητικό μαγαζί Pet City, ένα γλυκητατο Λεμούριο πιθηκάκι, να του κάνει παρέα όταν αναβαίνει στην Πεντέλη για εξερευνηση.

Για τον αξιαγάπητο Ψηλό, αγόρασα από μυστικό χριστιανικό βιβλιοπωλείο στο Μοναστηράκι, μία πολύ σπάνια έκδοση της Βίβλου η οποία συνοδεύεται και από ένα πολύ ωραίο γκλαμουράτο σταυρουδάκι. Να το φοράει και να λέει "εμ, είμαστε Χριστιανοί και φαινόμαστε".

Για τον πολύ καλό φίλο Swhabe αγόρασα από τα βιβλιοπωλεία Ελευθερουδάκης, το εξαιρετικό βιβλίο του Μιχάλη Καλόπουλου, το τέταρτο μιας μνημειώδους σειράς που απομυθοποιεί την Βίβλο, "Το Θέατρο της Σωτηρίας". Θα του φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο στην παρουσίαση στοιχείων ιστορικης ανυπαρξίας του Ιησού και όχι μόνο.

Για τον φίλο PREDATOR, αγόρασα από τα καταστήματα παιδικών παιχνιδιών Τζάμπο, ένα κουκλάκι "Predator" από τη γνωστή ταινία με τον Αρνολντ(τι ποιος Αρνολντ, ένας είναι ο Αρνολντ!). Τρομερές οι λεπτομέρειες στα χρώματα και στο σχέδιο.

Για τη φίλη Unseen, μιας και είναι "unseen" της αγόρασα από βίντεο-κλαμπ dvd της εξαιρετικής ταινίας με τον Κέβιν Μπέικον "ΑΟΡΑΤΟ ΑΓΓΙΓΜΑ". Πιστεύω θα της αρέσει.

Για τη φίλη και δεινή ερευνήτρια Ostria,μιας και της αρέσουν οι χάρτες, αγόρασα έναν εξαιρετικης σπανιότητας χάρτη του Πτολεμαίου, για να μπορεί να διεξάγει τις εξωνυχιστικές έρευνές της, ειδικότερα για θέματα της αρχαιότητας, χαμένων πολιτισμών κτλ. Ας είναι καλά τα απόκρυφα μαγαζιά στο Μοναστηράκι.

Για το φίλο Open Mind που τον ενδιαφέρει το διάστημα, η πιθανότητα ύπαρξης εξωγήινης ζωής, το φαινόμενο UFO κτλ, αγόρασα επίσης από παιχνιδάδικο, ένα πολύ ωραίο UFO με εξωγήινα χαρακτηριστικά. Ποιος ξέρει τι μπορεί να κρύβει αυτό το τεράστιο σύμπαν άλλωστε...

Για τον φίλο OANNHSEA, που επίσης ασχολείται με την εξερεύνηση του διαστήματος, αγόρασα από εναλλακτικό βιβλιοπωλείο στο κέντρο της Αθήνας ένα ιδιαίτερα κατατοπιστικό βιβλίο, που αναφέρεται σε εξωγήινα όντα, λεπτομέρειες για την αθέατη πλευρά της Σελήνης κτλ. Θα τον βοηθήσει θαρρώ στις αναζητήσεις του.

Για το φίλο gentleman, αγόρασα από κατάστημα Ζάρα, ένα χλιδάτο και μοντέρνο κουστούμι, ώστε να πηγαίνει στις κοινωνικες εκδηλώσεις και στα ρεβεγιον, ως γνήσιος gentleman, πάντα ντυμένος με την τελευταία λέξη της μόδας.

Για την κουφαλίτσα τον Ευστράτιο, μιας και είναι γαύρος και λαμόγιο του Σωκράτη, του αγόρασα από μισητή μπουτίκ του Ολυμπιακού, κασκόλ της αγαπημένης του ομάδας. Ελέω γιορτών έκανα τη θυσία να πιάσω κασκόλ του Ολυμπιακού (μπλιάχ).

Για τη φίλη medtech αγόρασα από εταιρία ιατρικών εργαλείων και μηχανημάτων, μια σκεπτικιστική σύριγγα, την επονομαζώμενη "Σύριγγα του Ορθολογισμού" ώστε να συνετίζει τους τσαρλατάνους και απατεώνες, θεραπευτές, μέντιουμ, γκουρού και κάθε είδους κομπογιαννίτες.Απλά την καρφώνεις στο μπράτσο του εκάστοτε απατεώνα και το σκεπτικιστικό υγρό διαχαίεται στο αίμα του σοφρωνίζοντάς τον.

Για τις φίλες angi, karma καθώς και για τον φίλο Αστροψυχή, αγόρασα για τον καθένα από έναν μικρό αστρολογικό χάρτη-τσέπης ώστε να μπορούν ανά πάσα στιγμή να κάνουν τις προβλέψεις τους και τις αστρολογικες τους αναλύσεις.

Για το φίλο VIKING αγόρασα από μαγαζί ηλεκτρονικών παιχνιδιών στη Στουρνάρη το μνημειώδες παιχνίδι "The Lost Vikings" ώστε να περνάει ευχαριστες ώρες παιχνιδιού και ψυχαγωγίας πάνω από την κονσόλα του.

Και τέλος για τον φίλο A. Kircher αγόρασα από αποκρυφιστικό παλαιοβιβλιοπωλείο στο Μοναστηράκι ένα παμπάλαιο, σκονισμένο αλλά ιδιαίτερα αποκαλυπτικό βιβλίο για τις χαμένες Ηπείρους και τους χαμένους πολιτισμούς ώστε να βοηθηθεί στις αντίστοιχες έρευνες που διαξάγει.

Σε αυτό το σημείο δυστυχώς φαληρισα και δεν μπόρεσα να αγοράσω δωράκια για τους υπόλοιπους. Σας προτρέπω λοιπόν να το κάνετε εσείς για οποια μέλη θέλετε και να τα παρουσιάσετε εδώ.

Καλές γιορτές σε όλους

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 24/12/2006 21:01:00

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2006, 22:38:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγόρασα μιλάμε μια σειρά για την ΟΕΑ τέλεια!!!


κουστουμάκια για το βράδυ βρε!!!



Δεν πειράζει που δεν μου έκανες δώρο αγνωστικιστή εγώ σου πήρα κάτι.

Για να πείσω την σίση την φίλη μου να μου το δώσει άστα τι πέρασα. Για πάρτι σου:

Ναι!! Ενα εγκόλπιο. Φοριέται βράδυ κυρίως, σε επίσημες εμφανίσεις και συνδυάζεται άριστα με μαύρο ντύσιμο ή σικλαμέ.

Χαρούμενες γιορτές!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 01:54:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Νιώθω βαθιά συγκινημένος.

Ευχαριστώ φίλε Marte για το δώρο σου. Εννοείται ευχαριστώ και την φίλη σου τη Σίσυ. Μιας και φοράω σχετικά συχνά μαύρα ρούχα, πιστεύω ότι θα μου πηγαίνει το εγκόλπιο. Θα έχω και την Παναγιά μαζί μου, τι άλλο θέλω!!!

Είχα σκοπό να σου πάρω από το ίδιο διαπλανητικό Pet City, που πηρα τον λεμούριο στον Τζόνυ, ένα ωραίο χαμελεοντάκι, μιας και αλλάζεις συχνά την εικόνα της υπογραφής σου, αλλα δεν έφτασαν τα φράγκα.

Τελικά, κατάφερα να πείσω μια ξαδέρφη μου γλύπτη, να μου δώσει τσαμπέ ένα αγαλματάκι-άγγελο τον οποίο και σου δωρίζω

Σε καλή μεριά.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 18:24:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:

Νιώθω βαθιά συγκινημένος.


κι εγω!

τωρα θαχω να δειχνω εναν λεμουριο, κι ας ειναι αλλου ειδους, για να με πιστευουν!!!


η αληθεια ειναι οτι σας ξεχασα το γαϊδουρι και με επανεφερε στην ταξη ο αγνωστικ

τελευταια στιγμη, ο,τι προλαβα πηρα λοιπον, και προσθεσα και κατι δωρα που μουχαν φερει και δεν μ αρεσαν, αλλά και παλι δεν φτασαν για ολους...

πηρα ομως και δωρακια για ευρεια και κοινη χρηση


για τον καλο μου φιλο agnostic μια σπανια φωτογραφια με εμενα, τον βριλ και τον Νταβελη, για το εγκριτο και εγκυρο περιοδικο ΑΚΛΑΥΤΟΝ

για τον τζεντλυ, μανικετοκουμπα για το κουστουμακι που του χαρισες

και ενα ασορτι αξεσουαρ για τις αντιπαραθεσεις μας

για τον χεντριξ, κατι σπανιο και χειροποιητο απο την Βιεννη

και ενα επισης σπανιο εξτρημ σπορ

για τον αγαπητο μου οαννεςεα

εναλλακτικη συριγγα για την φιλη μου την μεντεκ που δεν εκτιμα τα κοραλια

για τον αδελφο μου τον γουεντιγκο

σπανιος ρωσικος χαρτης που δειχνει το ανοιγμα για την κουφια γη!!!

κλειδαριες για την κυρα μας των κλειδιωνε - ασορτι με το κλειδι που της χαρισες

για την καλη μας οστρια, ο φοβος

για τους χεβυμεταλαδες μας - ο απολυτος τραγουδιστης!

για οσους δεν πιστευουν στα ΑΤΙΑ

οπλα για πολιτισμενες αντιπαραθεσεις

δειγματα μελων τυπου "νεο μελος, 1 μηνυματα" - για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοι

εναλλακτικες προτασεις για οσους φοβουνται την ορειβασια και την σπηλαιολογια

σπανιοτατο χειρογραφο ζεν διδασκαλιας - μονο για μαστερς γκουρου και κατοχους της γνωσης


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/12/2006, 21:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε μου Agnostic, σε ευχαριστώ για το δωράκι!
Και το χρειαζόμουν ένα!

Εγώ πάλι ήρθα απροετοίμαστος (ντροπή μου!!!) αλλά τελευταία στιγμή βρήκα κάτι να φέρω...

Τι λέτε?
Τα τσακίζουμε ή όχι?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 02:00:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον αγνωστικιστή για τον άγγελο. Πιστεύω με αυτόν να ολοκληρώσω επιτέλους την συλλογή μου!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 16:04:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για όλες τις κυρίες του Forum.

ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Krios
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1951 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2006, 16:12:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Krios  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και για τους άντρες, ένα ποτηράκι λόγο εορτών, κακό δεν κάνει.



ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΘΕΤΗ ΑΠΟΨΗ

Χρόνια πολλά σε όλους

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 14:44:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
νιώθω ένα τίποτα
νιώθω ένα μηδενικό
τσούκου δωράκι pour moi????
δεν το περίμενα
ευχαριστώ για τα ψυχολογικά προβλήματα που μου προκαλέσατε agnostic και οι λοιποί....
ορίστε πως με καταντήσατε...

ποιά είμαι??
που βρίσκομαι??
τι δουλειά έχουν τα μελομακάρονα στη μπανιέρα??



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2006, 16:50:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


quote:

another star

νιώθω ένα τίποτα
νιώθω ένα μηδενικό
τσούκου δωράκι pour moi????
δεν το περίμενα
ευχαριστώ για τα ψυχολογικά προβλήματα που μου προκαλέσατε agnostic και οι λοιποί....

ορίστε πως με καταντήσατε...

ποιά είμαι??
που βρίσκομαι??
τι δουλειά έχουν τα μελομακάρονα στη μπανιέρα??



σορυ καλη μου, ομολογησα οτι ειμαι γαϊδουρι και ο,τι προλαβα ψωνισα και ξεχασα πολλους!

επειδη ομως σε βλεπω σε κακη κατασταση (μελομακαρονα στην μπανιερα ) θα σου χαρισω το οπλο που χρησιμοποιω για να λυνω τις προσωπικες μου αντιπαραθεσεις

εβουαλα:

και εχει και συλλεκτικη αξια μετα απο τοσες κοντρες που εχει αντιμετωπισει


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 13:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Agnostic σ' ευχαριστώ πολύ και για το δώρο και για τη θυσία που έκανες για πάρτη μου.

Ρε παιδιά, αυτά τα θέματα τα διαφημίζουν πιο νωρίς.

Μόλις είδα το θέμα και είμαι και με άδεια χέρια.

Τέλος πάντων...

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 13:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελευταία στιγμή βρήκα κάτι για όλους σας...

Δεν είναι τίποτα σπουδαίο, αλλά η χειρονομία είναι αυτή που μετράει, έτσι ;



Τα δώρα έχουν ότι λείπει περισσότερο στον καθένα σας.

Να ‘στε όλοι καλά και μπράβο στον Agnostic για το θέμα.

ΥΓ. τις φωτογραφίες αυτές ρε παιδιά, που τις βρίσκετε ;


Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 13:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ασε τα σάπια κουφαλίτσα Στράτο και βάλε το χέρι στην τσέπη

Φτηνές δικαιολογίες τύπου "δεν ήξερα", "δεν εγνώριζα" δεν περνάνε σε μας. Τα δώρα γίνονται δεκτά και καθυστερημένα. Αλλωστε μένει ακόμα και η γιορτή των Φώτων. Αντε και κάνα γλυκό από το ψυγείο σου μας κάνει(με την προϋπόθεση ότι είναι φρέσκο)

Ευλόγησον

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 13:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ετσι μπράβο.

Τώρα κάτι γίνεται.
Οσο σου τα'χωνα στο προηγούμενο ποστ, ψώνιζες από τα καταστήματα(συγχρονικότητα??). Nice,nice....

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/01/2007, 14:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Agnostic
Ετσι μπράβο.

Τώρα κάτι γίνεται.
Οσο σου τα'χωνα στο προηγούμενο ποστ, ψώνιζες από τα καταστήματα(συγχρονικότητα??). Nice,nice....


Έτσι θα σας άφηνα βρε ;

Είσαι τυχερός που δεν γνωρίζω "καβάτζες" στο internet...αλλιώς θα σε είχα "φτιάξει".

Αλλά δε βαριέσαι, χρονιάρες μέρες...

Στράτος


Ήρθα...Διάβασα...Έγραψα...Έφυγα...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 04:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως ρε παίδες που ήταν κρυμένο αυτό το topic;

Αν και καθυστερημένα

Ευχαριστώ Πολύ, Πάρα Πολύ.

Λοιπόν ο μπάρμπας από το Αμέρικα στέλνει:

Για τον Agnostic,

ένα ωραίο D&D σετ σκακιού

Για τον Dying Incubus, ως γκοθάς και συντονιστής, ένα μπλουζάκι

Στην μεταλική μας παρέα στο Μεταξύ Τύρου....το παρακάτω ορολόγιον τοίχου

Για την αγαπητή Unseen...τι άλλο...το τελευταίο βιβλίο του Ken Wilber

Για τον φίλο OANNHSEA τον παρακάτω μηχανισμό, είναι ρέπλικα μην πάει ο νου σας στο κακό

Για την αγαπητή Ostria

Για τον gentleman τι άλλο; (πάει και με το κουστουμάκι που αγόρασε ο Agnostic)

Για τον Ampere...ένα ωραίο βιβλιαράκι

Ευχές για την καινούργια χρονιά σε όλους!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Unseen
Πλήρες Μέλος

Greece
1331 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 10:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Unseen  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλέ μου Agnostic,

Τι ωραία ιδέα!

Λοιπόν... αν και λίγο καθυστερημένα είπα να φέρω κι εγώ μερικά δωράκια:

Στα κορίτσια του φόρουμ έφερα...

Ιδίως στην another star και την kswtikoula, καθώς και σε όλους τους παλιούς καλούς φίλους από το τόπικ με τα ξωτικά έφερα:

Στον αγαπημένο μου Dying Incubus

πήρα μια χτένα για τα ωραία του μαλλάκια.

Στον φίλο μου A. Kircher ανταποδίδω ένα βιβλίο (πάλι πρωτοτυπήσαμε φίλε μου!) που θα του φανεί χρήσιμο σε κάποιο από τα επόμενα εξάμηνα

Καλά βρε, πώς ήξερες ότι μου αρέσει ο Wilber; Μα μάντης είσαι;

Στον καλό μου jonniebegood ενθουσιώδη νεόκοπο σπηλαιολόγο (τα πόσα μέτρα κατάβασης κάθετου βράχου έφτασες είπαμε; Σε ζηλεύω να το ξέρεις!) δωρίζω μια... κουφάλα (αλλά είναι ωραία κουφάλα, μη μου πεις!) για να εξασκείται:

Και βέβαια στον θεματοθέτη μας, πέρα από το μεγάλο ευχαριστώ για το DVD που μου δώρισε, στέλνω ένα γλυκό φιλάκι:

Για όλους τους υπόλοιπους φίλους που δεν μπορώ να αναφερθώ ονομαστικά γιατί είστε και πολλοί βρε παιδιά, χαρίζω αυτό

μαζί με την ευχή να έχουμε πολιτισμένες και δημιουργικές συζητήσεις το 2007.

Με πολλή αγάπη,
Unseen

***** Συγχώρεση. Αγάπη. Ευλογία. *****

Edited by - Unseen on 04/01/2007 11:24:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vasiliskos
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/01/2007, 19:53:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vasiliskos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΝ ΦΡΕΣΚΟ ΜΕΛΟΣ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΔΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ.. ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΩΡΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΤΑ ΦΡΕΣΚΑ ΜΕΛΗ ΣΑΝ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΙΝΗ

ΑΦΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΙΚΟ ΤΡΑΚ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΕΜΦΑΝΙΖΟΜΕΝΟΥ)

ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΤΟΥΣ (ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΟΥΝ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ)

ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΘΑΡΑΛΛΕΑ ΣΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΤΛΗΣΟΥΝ ΓΝΩΣΕΙΣ

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΕΝΑ NICK NAME

ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΙΟΣ ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ NICK!!!!


ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΥΧΕΣ ΓΙΑ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 00:30:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ευχαριστώ για τα δωράκια
να δώσω και τα δικά μου, αν και αργά (γιατί έχω τη φήμη της αργοπορημένης άλλωστε???)

πολυτιμάκι μου τρελό
για πάρτη σου κάτι που σίγουρα θα σου αρέσει, και για να πρωτοτυπήσω, προτίμησα να είναι αρσενικό και όχι ως συνήθως θηλυκό.Σου εύχομαι τα καλύτερα για την οικογενειά σου και τους ανθρώπους που αγαπάς

αγαπημένε μου mercury
για σένα ο θεός και τα ιδανικά του που μάλλον αγαπάς (αγαπάς τις συγκοινωνίες δηλαδή???). Σου εύχομαι εκεί στα ξένα, να μας θυμάσαι καμιά φορά, και να ντύνεσαι καλά βρε μάτια μου, γιατί με τόση υγρασία..........

αγαπημένη μου φιλεναδούλα gwgw
ξέροντας την τρελή σου αγάπη για τα ζωα νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο θα μπορούσα να σου προσφέρω έστω και σαν εικόνα
Σου εύχομαι κάποια στιγμή όμως να αποκτήσεις αυτό που αγαπάς περισσότερο και πραγματικά, αυτό που θες είναι ότι πιο όμορφο.

φίλε μου αγαπημένε Yngwie
σου εύχομαι τα καλύτερα και το ξερεις
για σένα...

αγαπητέ και φίλτατε συντονιστά Dying incubus
σου εύχομαι ότι πιο όμορφο επιθυμείς να το έχεις
επειδή ξέρω την αγάπη σου για οτιδήποτε gothic, ε, είπα να σου στείλω και κάτι λίγο πιο γιορτινό έστω και τολμηρό

αγαπητέ agnostic
σου εύχομαι τα ταξίδια που κάνουν συνέχεια κάποιοι να φτάσεις να τα κάνεις και συ και να πας στους προορισμούς που αγαπάς

αγαπητέ jbg
σου εύχομαι όλες οι αναζητήσεις σου να είναι τόσο ευχάριστες, ώστε να μη θες τελικά να φτάσεις στο προορισμό σου. Στο κάτω κάτω τι σημασία έχει τελικά η Ιθάκη αν το ταξίδι σου για αυτή σου έχει δώσει τόση σοφία
Για σένα κάτι, για να βλέπεις μπροστά σου, μη σκοτωθείς σε κανένα χαντάκι

και επειδή είμαι και ψωνάρα και κάτι για μένα

αχχχχχχχχχχχχχ

και για όλους τους υπόλοιπους εύχομαι ότι πιο όμορφο σκέφτονται να γίνει πραγματικότητα

άντε βρε, καλή χρονιά να έχουμε



**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/01/2007, 01:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή χρονιά σε όλους μας!
Επειδή τα δωράκια τα φέρνει ο ’η Βασίλης και δε θέλω με κανένα
τρόπο να σαμποτάρω αυτή την πανέμορφη αλήθεια, που κάποιοι
διαστρευλώνουν και εμφανίζουν ως ψέμα (ω! τους τιποτένιους!)
σας στέλνω τους ίδιους τους ’η Βασίλιδες εδώ, για να σας
φέρουν αυτοί τα δωράκια σας!

Όπως θα δείτε στη συνέχεια, υπάρχουν ’η Βασίλιδες για όλα τα
γούστα, οπότε δεν έχετε παρά να διαλέξετε, το δώρο που θέλετε
από τον ’η Βασίλη που προτιμάτε και σας ταιριάζει, εκτός αν...
αποφασίσετε να κρατήσετε τον ’η Βασίλη και να ξεχάσετε το δώρο...



Edited by - λίλιθ on 05/01/2007 02:00:09Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 13:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

αγαπημένη μου φιλεναδούλα gwgw
ξέροντας την τρελή σου αγάπη για τα ζωα νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο θα μπορούσα να σου προσφέρω έστω και σαν εικόνα
Σου εύχομαι κάποια στιγμή όμως να αποκτήσεις αυτό που αγαπάς περισσότερο και πραγματικά, αυτό που θες είναι ότι πιο όμορφο.


πωπω...τι τελειο μωρο ειναι αυτο καλεεε
ευχαριστω παρα πολυ κουκλα...να σαι καλα..

εγω σας κανω δωρο την αγαπη μου...και ιδιαιτερα στη another star και στον Mercury..

Καλή χρονια να έχουμε, με Υγεια..

και πολλες επιτυχιες, γκομενους και λεφτααααααααααα (πολυ εσωτεριστικη ευχη..δε μπορειτε να πειτε..!!!)


Η Μεγάλη μου Αγάπη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy