ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Castaneda και Ανουνακι!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Liam
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 16:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Liam  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλοι συνταξιδιωτες,πρεπει να σας πω κατ'αρχας οτι ειμα θαυμαστης του Castaneda και προσπαθω οσο γινετα να εφαρμοζω την διδασκαλια του δον χουαν στην ζωη μου.Ομως με εχει απασχολησει πολυ εντονα η σχεση του ινδιανου μαγου με τους ανουνακι(Αν δεν τους γνωριζετε μπορω να αναφερω περισσοτερα πραγματα γι'αυτουσ σε επομενο μηνυμα).Η σχεση λοιπον των ανουνακι ειναι λιγο-πολυ γνωστη.Αραγε λποιπον απο που αντλησε ολη αυτην την γνωση ο Δον χουαν?Και ποιους τελικα εξυπηρετει ο δρομος του πολεμιστη?Ισως ολα αυτα που λεω να ειναι ανοησειες βεβαια,αλλα ειναι κατι που με απασχολει εδω και πολυ καιρο.

Με φιλικους χαιρετησμους
Liam

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 01:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε liam,
χαρηκα που ανοιξες θεμα για τον καστανεντα και τον δον χουαν.
ημουνα για πολλα χρονια φανατικη αναγνωστρια ολων των βιβλιων του.
να πω ομως την αμαρτια μου, τους ανουνακι δεν τους θυμαμαι, αν και εχω διαβασει ολα τα βιβλια 2 και μερικα 3 φορες. (μηπως εννοεις τα ανοργανα οντα?), αυτους που βγαιναν απο το νερο με τη χρηση ενος καθρεφτη? τους συμμαχους μαλλον οχι ε? -δεν ειμαι καθολου σιγουρη...
αν θες, δωσε μας καποια στοιχεια, για να αναδεψουμε το μυαλο και να θυμηθουμε!!!

ευχαριστω


λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Liam
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 13:01:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Liam  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλη λιλιθ,
ο castaneda δεν αναφερει τιποτα για τους Ανουνακι!Μην ψαχνεις αδικα.Οι ανουνακι ειναι ερπετομορφη φυλη εξωγηινων οι οποιοι κατα πολλους ειναι οι δημιουργοι του ανθρωπινου γενους και ειναι και αυτοι που μας κυβερνουν μεχρι και σημερα.Οχι και με τον καλυτερο σκοπο!Αυτοι λοιπον οταν κατεβηκαν στη γη,εφτιαξαν βαβυλωνιους και ασσυριους,ενω ειχαν επαφες και με τους ινδιανους.Κυριως τους αζντεκους,αλλα και με ολους γενικα.Η απορια μου ειναι απο αντλεισε ο δον χουαν(που ηταν ινδιανος)ολες αυτες της γνωσεις για την μαγεια!Μηπως απο αυτους?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 13:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε liam,
αυτα που γραφεις μου θυμιζουν κατι που ακουσα προσφατα για τα ερπετοειδη. (αναφερω κατι στο forum το σχετικο με την καταστροφη του διαστημοπολιου columbia).

κατα τ αλλα, δε γνωριζω τιποτε αλλο σχετικα με αυτα, και τη σχεση που μπορει να ειχαν με τον δον χουαν.

λιλιθ -η πρωτη γυναικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2003, 13:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ΛΙΛΙΘ,Ο ΚΑΣΤΑΝΕΔΑ ΠΕΡΑΣΕ ΣΑΜΑΝΙΣΜΟ ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΑΝΑΤΟΛΙΤΙΚΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ..Η ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΝΤΩΝ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΠ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑ(ΠΑΘΗ,ΦΟΒΟΣ,ΑΝΟΧΕΣ,ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ,ΕΠΑΡΣΗ...)ΟΔΗΓΕΙ ΣΤΗ ΜΑΓΕΙΑ!!!ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΙΩΜΑΤΑ,ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΠΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΑ
ΟΙ ΑΝΟΝΑΚΙ ΗΤΑΝ ΦΥΛΗ ΕΞΩΓΗΙΝΩΝ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΠΕΡΙΕΘΑΛΨΑΝ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΜΑΣ,ΑΠ ΟΣΟ ΘΥΜΑΜΑΙ.ΚΑΠΟΥ ΤΟΥΣ ΑΠΟΔΙΔΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΓΑΝΤΕΣ ΤΩΝ ΝΗΣΙΩΝ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ..Ο ΓΙΑΝΟΥΛΑΚΟΣ(ΚΟΥΦΙΑ ΓΗ,ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ)ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑΝΑΙ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΓΗΣ ΜΑΣ..
ΚΑΘΕ ΠΟΥ ΞΑΝΑΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΥ,ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ..ΟΙ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΣΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΟΔΗΓΕΙ,ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΚΑΙ ΑΣΤΡΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΙΚΕΣ ΠΥΛΕΣ..ΑΧΧΧ ΚΑΙ ΝΑΜΑΣΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΙ!!!

Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Φοίνιξ
Νέο Μέλος


24 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2003, 23:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Φοίνιξ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χθες μεσάνυχτα και κάτι, κατηφόρισα.
Στη μικρή τη πλατεΐτσα, που σε γνώρισα
Κάποιο άγαλμα που μ' είδε, με θυμήθηκε.
Και τον πόνο μου ν' ακούσει, δεν αρνήθηκε.

Και του μίλησα για σένα και για μένανε.
Και τα μάτια του βουρκώναν, κι όλο κλαίγανε.
Του 'πα για το φέρσιμο σου, και για τ' άλλα σου.
Τ' ασυγχώρητα τα λάθη, τα μεγάλα σου.

Κι ύστερα με πιάσαν Θεέ μου, κάτι κλάματα.
Που με βρήκανε κουρέλι, τα χαράματα.
Με το άγαλμα στο δρόμο, προχωρήσαμε.
Μου εσκούπισε τα μάτια, και χωρίσαμε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

buda36gr
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
149 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2003, 11:06:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους buda36gr  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος buda36gr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
????????

ΟΤΑΝ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΕΙ,Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo_boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Western Sahara
493 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2003, 05:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo_boy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ Φοίνιξ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ!
ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΣΩ
ΤΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΙΕΠΕΙ.....
ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ ΠΙΟ ΑΝΑΛΑΦΡΑ
ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΑΝΕ ΟΙ ΑΝΟΥΝΑΚΙ
ΦΙΛΙΚΑ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dreamwarrior
Νέο Μέλος


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2003, 12:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dreamwarrior  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Dreamwarrior  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χωρίς να θέλω με αυτό το μήνυμα να μπω στην ουσία της υπόθεσης που συζητάτε, σας καλώ στο:
http://clubs.pathfinder.gr/Dreamwarriors , μια κοινότητα ανθρώπων που συζητούν και ονειρεύονται το Μονοπάτι του Πολεμιστή της Γνώσης.

Καλώς να ορίσετε !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy