ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Ελληνικη παιδεια.....!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 21:12:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σε ολους! Ειμαι καινουργιος στο φορουμ και δεν γνωριζω αν καποιος εχει θεσει παλι αυτο το θεμα. Αληθεια τι πιστευετε για την παιδεια στα ελληνικα σχολεια? Ειναι ελαχιστη ή δεν υπαρχει καθολου? Υπαρχουνε προβληματα απο την ελειψη παιδειας? αν οχι τωρα θα υπαρκσουνε στο μελλον?

Υ.Γ Δεν ξερω αν σας ενδιαφερουνε τετοια θεματα αλλα εμενα με απασχολουνε υπερβολικα τον τελευταιο καιρο.
Υ.Γ2 Πολυ καλη δουλεια εχετε κανει και στην ιστοσελιδα και στο φορουμ.

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 22:51:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ.

ΦΙΛΕ Great ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΔΙΑΔΥΧΤΙΑΚΟ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ESOTERICA.gr

ΕΥΧΩΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ.

ΘΑ ΕΙΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΠΩΣ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΤΑΝ ΝΑ ΔΕΙΣ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ.
ΑΠΛΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ.
ΑΣΦΑΛΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.
ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΠΟΥ ΔΥΝΑΣΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΛΙΚ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟ

http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=522

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΩΣ ΗΛΘΕΣ.

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2003, 23:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ειναι παρα πολλα τα θεματα στο φορουμ και δεν μπορεσα να τα ελενξω ολα ωστε να το δω. Σε ευχαριστω πολυ για την συνδεση και για το καλοσορισμα. Σχετικα με τις αποψεις μου δεν εχω διαβασει και πολλα βιβλια ακομα, διοτι οπως παρα πολλα ατομα στην ηλικια μου εχουνε παραμεινει στις γνωσεις που παρεχει το σχολειο, που εκτος απο λανθασμενες σχετικα με την ιστορια τουλαχιστον ειναι λαθος και ο τροπος διδασκαλιας, τα βιβλια οι καθηγητες κοκ. Δεν θα εμβαθυνω πιο πολυ στο συγκεκριμενο σημειο απλα πριν απο λιγο καιρο αρχισα να διαβαζω περα απο οτι γνωσεις - μηδαμινες- που μας προσφερει το σχολειο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 01:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε great καλώς μας ήρθες.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερο και καλύτερο σχολείο από την ίδια τη ζωή. Φτάνει να έχεις ΟΛΕΣ σου τις αισθήσεις σε εγρήγορση, για να πέρνεις τα μαθήματα που σου δίνει.

Οσον αφορά τα σχολεία σήμερα, και ιδιαίτερα στην Ελλάδα, έχει πολύ μεγάλη σημασία στη μαθητική ζωή κάποιος, να συναντήσει έναν ΑΛΗΘΙΝΟ ΔΑΣΚΑΛΟ...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Great
Νέο Μέλος


17 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 01:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Great  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να πετυχεις αληθινο δασκαλο εχει καταντησει οχι απλα τυχη - συγχωρεστε μου την εκφραση- αλλα κολοφαρδια. Ειναι πολυ λιγοι που εχουνε αυτη την τυχη ενω θα επρεπε να ισχυει για ολους, πλεον το να εχεις καποιον καλο,αληθινο δασκαλο στη σχολικη σου ζωη ειναι προνομιο.
και το χειροτερο ειναι οτι υπαρχουνε ατομα που ειχανε αυτο το προνομιο και δεν το αξιοποιησανε
Οσων αφορα τη ζωη συμφωνο απολυτα μαζι σου αλλα δεν εχουνε ολοι τα ματια ανοιχτα......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 14:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπέρα.

Σκληρός και ο κόσμος των μαθητών για τους αληθινούς δασκάλους.

Μόλις βρίσκουν έναν, πληρώνουν πάνω του την απουσία όλων των άλλων, ψάχνουν να βρουν γιατί είναι αληθινός ο δάσκαλος ενώ όλοι οι άλλοι δεν είναι - ίσως επειδή έτσι τους έκαναν να πιστεύουν.

Για έναν τέτοιο δάσκαλο όμως, το ζεστό χαμόγελο και η ευγένεια ίσως του χειρότερου μαθητή όλης της τάξης, είναι το μεγαλύτερο μάθημα...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Silverwolf
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Sweden
565 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 19:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Silverwolf  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Silverwolf  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΣ ΠΑΙΘΩ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ:

ΠΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΙΣΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ (ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΘΟΛΟΥ) ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΙ ΑΚΑΔΗΜΑΙΚΟΙ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΔΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΛΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΠΑΝ "ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΣ ΓΙΝΩ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ";
ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΔΑΞΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ. ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΤΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ.
ΑΣ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ. ΟΙ "ΚΑΛΟΙ" ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ, ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΤΕ ΟΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΕΠΙΤΥΧΟΥΝ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΝΤΕΞΑΝ;
ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΤΡΙΤΗ ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΚΑΛΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΧΑΝΕΤΑΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ.
ΟΤΑΝ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΞΗ 30 ΑΤΟΜΩΝ 28 ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΠΟΔΙΖΟΥΝ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΕΞΗΠΝΑΔΕΣ ΚΤΛ ΜΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΙΚΟ "ΤΙ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΔΩΣΟΥΜΕ, ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΞΗΓΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ EΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ." ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ. ΕΙΠΑ 28 ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ 2 ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΜΟΝΟ 2 ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ "ΠΙΑΣΟΥΜΕ" ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΟΙ ΥΠΟΛΕΙΠΟΙ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΩΝ.
ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΘΕΜΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ Η ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΕΔΩ;

"For the strength of the wolf is the pack
and the strength of the pack is the wolf"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 20:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ Silverwolf ΕΑΝ ΣΑΣ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ ΠΟΥ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ.

ΣΤΟ ΗΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝ ΘΕΜΑ ΘΑ ΒΡΗΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ.


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2003, 22:38:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητέ Αβατάρ.
Εχεις δίκιο ότι υπάρχει τόπικ με παρόμοιο όνομα, αλλά από ότι είδα η συζήτηση εκεί έχει ακολουθήσει άλλες πτυχές του θέματος παιδεία.
Οπότε λέω να συνεχίσω εδώ, αν βέβαια συμφωνούν και οι κύριοι συντονιστές, διαχειριστές και όλοι εις -ιστές.

Λοιπόν η ασημένια λύκαινα έθεσε ένα θέμα για τα φροντηστήρια και την απουσία ενδιαφέροντος στο μάθημα, εφόσον οι ανάγκες των μαθητών καλύπτονται από αυτά.

Οι ανάγκες όμως των μαθητών δεν είναι μόνο το να περάσουν στο πανεπιστήμιο. Πολύ συχνά οι καθηγητές το βλέπουν έτσι, περιορίζουν το ρόλο τους μόνο σε αυτές τις ανάγκες, οπότε η όλη τους στάση δεν θυμίζει στους μαθητές παιδεία, αλλά προετοιμασία. Κι αφού η προετοιμασία στο φροντηστήριο θεωρείται από πολλούς πιο επαρκής, επιλέγουν το τελευταίο. Με αποτέλεσμα αμφότεροι καθηγητές και μαθητές να το θεωρούν πια δεδομένο ότι το σχολείο δεν αρκεί, οπότε και οι καθηγητές αισθάνονται ανώφελο να προσφέρουν στους μαθητές κάτι που οι ίδιοι δείχνουν να μην το χρειάζονται. Φαύλος κύκλος, όμως...

Ο καθηγητής μπορεί να αγωνιστεί και να τραβήξει το ενδιαφέρον των μαθητών, κι αν ακόμα βλέπει ότι πραγματικά όλοι οι μαθητές πηγαίνουν στο φροντιστήριο, υπάρχουν πολλά άλλα πράγματα που μπορεί να τους διδάξει, ώστε η παραμονή τους στο σχολείο να μην είναι μια απλή σπατάλη χρόνου.
Τα μαθηματικά, η φυσική, τα αρχαία, δεν αποτελούν μέρος του διδακτικού προγράμματος με μόνο σκοπό να περάσει κάποιος τις εξετάσεις. Αποτελούν ενδιαφέροντα πεδία γνώσης, που εάν ο καθηγητής τα συνδέσει με τον φυσικό κόσμο που μας περιβάλλει, μπορεί να κάνει τους μαθητές όχι μόνο να παπαγαλίσουν κάποιες γνώσεις μονοσήμαντα χρήσιμες, αλλά και να συνδέσουν το νόημά τους με την πραγματικότητα, άρα και ουσιαστικά να καλλιεργηθούν.

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 12:07:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΑΜΑΛΙΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ΣΤΟ ESOTERICA.gr ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΠΤΥΧΕΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΠΟΥΔΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ.
ΙΣΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΠΑΙΔΕΙΑ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ 10 ΑΝΑΛΟΓΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟΣΗΜΑΝΤΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΔΙΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΝΕΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.
ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΣΕ ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ Forums.
ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΝΟΙΧΘΕΙ ΣΤΟ Forum ΓΝΩΣΗ.
Η ΠΑΝΣΠΕΡΜΙΑ ΙΔΙΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΣΕ ΑΛΛΑ Forums ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΗΝ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΜΑΣ.
ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΤΑΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΡΧΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2003, 22:18:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις απόλυτο δίκιο φίλε μου ΑΒΑΤΑΡ.

Προσωπικά μάλιστα πιστέυω ότι θα έπρεπε να ανοιχτούν και άλλες θεματικές κατηγορίες, όπως π.χ.: Μαγειρική...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hel-lin
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
129 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 18:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hel-lin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα,και εγω καινουργιος...Ειμαι επισης μαθητης και πραγματικα βιωνω το συστημα παιδειας...Ο μονος τροπος να μαθεις,ειναι η προσωπικη αναζητηση(καπως ετσι εμαθα και για την συγκεκριμενη ιστοσελιδα...)Μελετηστε ελληνικα,αρχαιους,νεους συγγραφεις,ξενους,τα παντα!!!Μοναχα εχετε το μυαλο σας ανοιχτο.Με Ελληνικη βαση,αλλα οχι παρωπιδες...Αυτο διδασκαν οι αρχαιοι ημων προγονοι...Σκεφτεστε ΕΛΛΗΝΙΚΑ....Εις το επανιδειν..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 18:49:47  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να σας Ευχηθώ λοιπόν και εγώ με την σειρά μου, καλή διαμονή και καλός ηρθατε στον κόσμο της γνώσης και τις αλώβιτης παράνοιας....

Εδώ μέσα θα ταξιδεψετε σε κόσμους μαγικούς που δεν πιστεύατε ποτέ οτι θα υπηρχαν........και τότε τύφλα να εχουν οι καθηγητές

Που σίγουρα οι ανθρωποι ..δεν φταινε σε τίποτα για το συτημα που επικρατεί στην παιδεία μας ...αλλα αναγκάζονται να το ακολουθήσουν για ενα κομάτι ψωμί ....

πάει αυτό ηταν τα ισοπέδωσα ολα !!!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 18:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να μήν πώ οτι το υπουργείο παιδείας , εβραιοκρατείται και γιαυτό τον λόγο μαθαίνουμε αλλα άντί άλλων ..π.χ. Θρησκευτικά !!!!

α΄λλά αυτό ειναι μια αλλα πικρή ιστορία ...

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Edited by - cat on 02/03/2003 18:53:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 21:25:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ cat ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΑΛΛΟΙ ?
ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩΜΑΣΤΕ ΠΩΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΣΥΝΕΠΑΚΟΛΟΥΘΩ ΥΠΑΡΧΕΙ.

ΟΧΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΙ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΠΕΡΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΝΑ ΕΙΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΕΦΙΑΧΝΑΝ. ΕΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΚΑΝΑΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΝΑ ΕΙΣΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΕΦΙΑΧΝΑΝ....

ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ..
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ..... ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΝΑΜΕ ΑΥΤΟ .....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 22:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σίγουρα AVATΑRGR φταίμε και μείς γιαυτά ολα που μας περιτριγυρίζουν .........

αλλα δεν θα μας σώσει μόνο μια απεργεία καθηγητών η γονέων ....

αλλα μόνο μια παγκόσμια απεργεία !!!!!!!!!

να δούμε αν μερικοί μερικοί θα ταρακουνιόντουσαν από την θεσούλα τους !!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 22:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ cat ΔΕΝ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ.
(ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΑΥΘΥΝΕΣ).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 00:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν διαφωνό φίλε μου ....ομως δυστήχως η ζωφερή πραγματικότητα άλλα μας εχεις δείξει τόσα χρόνια ....ολα αυτά τα στραβά ..ξεκινάνε από εξω ...και οχι από την Ελλαδίτσα μας ...αλλουνού δάκτυλος ειναι ολα αυτά ..

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy