ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...
 Παραπλανητικός τίτλος θέματος
 Forum Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 15:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

ενας πολυ ωραιος τιτλος για τοπικ (αρεσε ηδη σε τρια μελη) ο οποιος μπορει να εξελιχθει σε πολυ ενδιαφερον θεμα.

τι ειναι η σαδιστικη διασκεδαση και ποιος ειναι αχρειος, πχ.

ξεκινω με μερικα ποστ για να μπορουν να κρινουν οι αναγνωστες.


gentleman
Απεστάλη: 17/08/2006, 22:55:39

Εγώ έχω μια απορία:
Γιατί άραγε διαφημίζουν τόσο μανιωδώς τις εκδρομές τους;

Σε όλα τα topics, ανεξαρτήτως ποιο είναι το θέμα του topic. Σε όλα τα forums, ανεξαρτήτως ποιο είναι το θέμα του forum.

Μήπως γιατί ελάχιστοι πάνε μαζί τους δεύτερη φορά;

Μήπως γιατί χρησιμοποιούν τους ανθρώπους με κάποιο τρόπο;

Με αποτέλεσμα να είναι αναγκασμένοι να ψάχνουν συνεχώς για καινούριους υπηρέτες, αφού όποιος πάει μαζί τους αργά ή γρήγορα καταλαβαίνει με τι έχει να κάνει, και δεν ξαναπάει;

Μήπως γιατί ψάχνουν για κουβαλητές για extra ορειβατικά σύνεργα;

Αλιεία υπηρετών και σαδιστική διασκέδαση, η "Εσωτερική Αναζήτηση" των αχρείων.

Και ο άλλος στόχος, το social bonding μεταξύ τους, όταν τα θύματα αμύνονται.
Αν προσέξεις το 80% των posts τους είναι:

1. σαδιστική διασκέδαση / προσβολές σε συνομιλητές

2. αλιεία υπηρετών για τις εκδρομές τους

3. απίστευτη έλλειψη συμπόνοιας στον ανθρώπινο πόνο. Στα όρια της ψυχοπαθολογίας. Αυτό που είδα σε ένα άλλο topic, ήταν μια απίστευτη αγριότητα πάνω σε ένα άτομο με ειδικές ανάγκες.

Και μια απίστευτη λοιδωρία στο πρόσωπό μου, όταν τόλμησα να σταματήσω αυτή την αχρειότητα:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7855&whichpage=21

Σαδιστική διασκέδαση από το πρωί ως το βράδυ, πόσα posts την ημέρα.

Άσκηση ψυχολογικής βίας, πάνω σε ένα άτομο με ειδικές ανάγκες. Είναι ποινικό το αδίκημα.

Ποιος είναι ο άρρωστος;

- ο καημένος ο PaNo που δεν πειράζει ούτε κουνούπι

- το τέρας που ασκεί ψυχολογική βία πάνω σε ένα άτομο με ειδικές ανάγκες;

Από το πρωί ως το βράδυ, πόσα posts την ημέρα;
Και πόσους άλλους έχει λοιδωρήσει, και εξευτελίσει την αξιοπρέπεια τους.

Στην τηλεόραση θα σ' είχαν ξεσκίσει στις μηνύσεις, δηλωμένε σαδιστή βριλ.

Σεμιραμις, αν θέλεις να εξερευνήσεις βουνά, υπάρχουν ομάδες με αυτό το σκοπό. Αν δεν βρεις τίποτα στο google, να βοηθήσω εγώ, κάτι έχει στη λίστα της forthnet.gr νομίζω.

Από το σαδιστικό υπόκοσμο που έχει γεμίσει τα forums Εσωτερισμού με διαφημίσεις για τις ορειβατικές εκδρομές του, μακρυά.


"ΣΑΔΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ, Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΕΙΩΝ".
Ωραίος τίτλος για topic.
_____________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
amalia
_____________________________________
(κοκκινησανε μερικες λεξουλες για την ακριβεια)


dim.kar
Απεστάλη: 18/08/2006, 11:05:39

Kαλημέρα σε όλες και όλους!

Αγαπητέ gentleman γράφεις

quote:
Εγώ έχω μια απορία: Γιατί άραγε διαφημίζουν τόσο μανιωδώς τις εκδρομές τους;

Σε όλα τα topics, ανεξαρτήτως ποιο είναι το θέμα του topic. Σε όλα τα forums, ανεξαρτήτως ποιο είναι το θέμα του forum.

Μα για να έρθετε! Το ότι γίνεται "ανεξάρτητα από το "θέμα" αποδεικνύει το προφανές: διαφήμιση κάνουμε!!! Διαφήμιση βέβαια ενός συλλόγου, ενός ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΟΥ ΦΟΡΕΑ στον ο ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΩΤΕ μπορεί να γίνει μέλος του.

Αλλά ειλικρινή διαφήμιση αφού ό,τι υποσχόμαστε το πραγματοποιούμε!!!

quote:
Μήπως γιατί ελάχιστοι πάνε μαζί τους δεύτερη φορά;

Δυστυχώς ή ευτυχώς ΚΑΝΕΙΣ δεν έχει έρθει μαζί μας από το χώρο του εσωτερισμού... Αυτό σημαίνει: α. ότι είναι απλά πιστοί και οι πιστοί δεν μετακινούνται με λογικά επιχειρήματα ή β. δεν πουλάμε καλά το "προϊόν" μας.

quote:
Μήπως γιατί χρησιμοποιούν τους ανθρώπους με κάποιο τρόπο; Με αποτέλεσμα να είναι αναγκασμένοι να ψάχνουν συνεχώς για καινούριους υπηρέτες, αφού όποιος πάει μαζί τους αργά ή γρήγορα καταλαβαίνει με τι έχει να κάνει, και δεν ξαναπάει;

Ωπ μας πιάσανε! Παρακαλώ να δω τις καταγγελίες αυτών που "χρησιμοποιήθηκαν"...

Κανείς ρε παιδιά; Μα ούτε ΕΝΑΣ;

(Το ομολογώ: αμοίβομαι από τους ανθρώπους που βγάζω στο βουνό! ΤΟΥΣ ΤΡΩΩ ΤΟ ΦΑΙ!!!)

quote:Μήπως γιατί ψάχνουν για κουβαλητές για extra ορειβατικά σύνεργα;

Μπα, τα κουβαλάμε μόνοι μας... Άλλωστε: δύο άτομα: υλικά για δύο άτομα. Τρία άτομα: υλικά για τρία άτομα... Κτλ κτλ.

quote:
Αλιεία υπηρετών και σαδιστική διασκέδαση, η "Εσωτερική Αναζήτηση" των αχρείων.

Σωστό. Είμαι αχρείος... πέρα από αλιέας και σαδιστής...

quote:Και ο άλλος στόχος, το social bonding μεταξύ τους, όταν τα θύματα αμύνονται.

Πάντως λογαριασμοί κλώνοι δεν είμαστε. Τουναντίον είμαστε άνθρωποι που συναντιόμαστε και εκτός net, κάνουμε πράγματα μαζί και όποιος θέλει (μέχρι τώρα κανένας...)έρχεται μαζί μας...

quote:
Αν προσέξεις το 80% των posts τους είναι:

1. σαδιστική διασκέδαση / προσβολές σε συνομιλητές

2. αλιεία υπηρετών για τις εκδρομές τους

3. απίστευτη έλλειψη συμπόνοιας στον ανθρώπινο πόνο.

Καλά τα δύο πρώτα. Το τρίτο;

quote: Στα όρια της ψυχοπαθολογίας.

Κάτι προφανώς ξέρεις εσύ...

quote: Αυτό που είδα σε ένα άλλο topic, ήταν μια απίστευτη αγριότητα πάνω σε ένα άτομο με ειδικές ανάγκες.

Ποιος είναι το άτομο με ειδικές ανάγκες;

quote:Και μια απίστευτη λοιδωρία στο πρόσωπό μου, όταν τόλμησα να σταματήσω αυτή την αχρειότητα:

Ποιά σταμάτησες;

quote:
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=7855&whichpage=21

Αχ, δε βγάζω άκρη... Κάντο μου λιανά, έστω και με pm

quote:
Σαδιστική διασκέδαση από το πρωί ως το βράδυ, πόσα posts την ημέρα.

Nαι!!! Αχ!!! Βαχ!!! Σ' αρέσει ε; σ' αρέσει;

quote:
Άσκηση ψυχολογικής βίας, πάνω σε ένα άτομο με ειδικές ανάγκες. Είναι ποινικό το αδίκημα.

Στο κελί 33...

quote:Ποιος είναι ο άρρωστος;

Ειλικρινά θες να σου απαντήσω;

quote:
- ο καημένος ο PaNo που δεν πειράζει ούτε κουνούπι

- το τέρας που ασκεί ψυχολογική βία πάνω σε ένα άτομο με ειδικές ανάγκες;

Από το πρωί ως το βράδυ, πόσα posts την ημέρα;

Και πόσους άλλους έχει λοιδωρήσει, και εξευτελίσει την αξιοπρέπεια τους.

Εκτός από τις διακοπές...

quote:
Στην τηλεόραση θα σ' είχαν ξεσκίσει στις μηνύσεις, δηλωμένε σαδιστή βριλ.

Α, για το Βριλ λες;

quote:
Σεμιραμις, αν θέλεις να εξερευνήσεις βουνά, υπάρχουν ομάδες με αυτό το σκοπό. Αν δεν βρεις τίποτα στο google, να βοηθήσω εγώ, κάτι έχει στη λίστα της forthnet.gr νομίζω.

Να βοηθήσω κι εγώ; Ιστοσελίδα της Σπηλαιολογικής Ομοσπονδίας Ελλάδος. http://www.fhs.gr/gr/speleo/speleo2.htm Ο ΦΟΣ είναι ο έβδομος στη λίστα (η λίστα είναι με αλφαβητική σειρά...)

quote:
Από το σαδιστικό υπόκοσμο που έχει γεμίσει τα forums Εσωτερισμού με διαφημίσεις για τις ορειβατικές εκδρομές του, μακρυά.

Μα δεν κάνουμε διαφήμιση για ορειβατικές εκδρομές! Για σπηλαιολογικά σεμινάρια κάνουμε! Και αφού σπηλαιολογικά σεμινάρια κάνουμε "υπό" κοσμος θα είμαστε...

quote:
"ΣΑΔΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ, Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΕΙΩΝ". Ωραίος τίτλος για topic.

Κι εμένα μ' αρέσει!!!


quote:
Dare To Dream

Φτάνει να ξυπνάς που και που...

Φιλικά
Δημήτρης


jonniebegood
Απεστάλη: 31/05/2007, 21:20:59
-------------------------------------------------

ζητω συγνωμη για την παρεμβολη στην ροη του θεματος απο τους συζητωντες, αλλά εχω κατι να πω στον θεματοθετη, μιας και τον πετυχα εδω.

καποτε, σε καποιο τοπικ οπου ανακοινωθηκαν τα σεμιναρια Α επιπεδου του ΦΟΣ, ειπες οτι "χρησιμοποιουν τους νεους για να τους κουβαλανε τον εξοπλισμο".

ως νεος σπηλαιολογος λοιπον, εχω να σου πω δυο πραγματα:

1ον. αυτοι που κατηγορουσες, ειναι αναμεσα στους ανθρωπους που ετρεξαν εθελοντικα και με δικα τους εξοδα για να σωσουν ανθρωπους απο την εγκληματικη αμελεια αλλων, ή για να ανασυρουν πτωματα στον Λουσιο.
λεγεται σπηλαιοδιασωση, για να ξερεις και ειναι γνώστες τεχνικων που οι αλλες ομαδες διασωσεων, δεν γνωριζουν.

2ον. ειναι τιμη μου αν μου αναθεσουν αυτοι οι ανθρωποι να κουβαλησω τον εξοπλισμο τους!

ΥΓ. δεν περιμενω να καταλαβεις με το ζορι - απλα τα ειπα

Γιαννης Τριανταφυλλης

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr


το παραπανω μηνυμα μου μεταφερθηκε αμεσα στην γενικη σαλατα μηνυματων, μαζι με ενα-δυο ακομη.

και απαντησα αναλογως:

jonniebegood - Απεστάλη: 01/06/2007, 18:50:46

πεθαμενε, βγαλε το βυσμα και σκεψου τι εγραψα.

αν μπορεις να σκεφθεις μονος σου φυσικα.

μου αρεσει ομολογω να σας αποκαλυπτω τα εσωψυχα σας, αλλά στην θεση σας θα ειχα ξερασει με τον εαυτο μου.

ακομη και σαν καθρεπτης νιωθω αναγουλα...

το θεμα ειναι σοβαρο και ο τζελυμαν ηταν η αφορμη για να αναφερθω σε αυτο.

δεν περιμενα συγνωμη απο τον ανεγκεφαλο τζελυμαν, ουτε κατανοηση απο την πνιγμενη στην κιτρινιλα του θιγμενου εγωισμου σας αντιληψη σας.

αλλά η υποκρισια σας ειναι εξοργιστικη και απανθρωπη!

δεν εισαστε καν ανθρωπακια, εισαστε ανθρωπαρια, αποτυχημενο πειραμα απο γυαλα αλχημιστη.

και φυσικα σας δινω την υπερτατη κατα την νοηση σας ηδονη: διαγραψτε με!

θα ασχοληθω μαζι σας μετα την περιοδο πενθους (αν και δε μ αρεσουν τα τυπολατρικα, το κανω για τους αλλους) και θα γελαμε παρεουλα!

μαλακες σας ειπα?


gentleman - Απεστάλη: 02/06/2007, 03:10:04

Εσένα τίποτα δικαστήρια θα σου μάθουν πως να μιλάς σε ανθρώπους που δεν σου κάναν κανένα κακό.

Γιατί στα δικαστήρια η σαχλαμάρα δεν περνάει.

Γιατί εκεί η εξύβριση δεν περνάει.

Γιατί οι κιτρινισμοί και οι αναμετάδοση συκοφαντικών παραποιήσεων έχουν την τύχη που τους πρέπει στα δικαστήρια.

Δεν λέω ότι θα εγκαταλείψω την ανωνυμία και θα σε πάω στα δικαστήρια, απλά θυμίζω ότι η συκοφαντία μέσω ΜΜΕ δεν είναι απλώς ανήθικη, είναι και παράνομη.

Αλλά που να καταλάβεις εσύ από τέτοια. Πήγαινε να τρομάξεις κανά κυνηγό στο βουνό με τα σκυλιά σου. "Φταίω εγώ αν τα αμολήσω;" πέστου. Ξέρεις εσύ. Αν έχει όπλο βέβαια, βάλτην ουρά στα σκέλια και κάντην. Ο νόμος της ζούγκλας. Το δίκιο του πιο δυνατού.


Dare To Dream

jonniebegood - Απεστάλη: 02/06/2007, 03:31:41

quote:

Εσένα τίποτα δικαστήρια θα σου μάθουν πως να μιλάς σε ανθρώπους που δεν σου κάναν κανένα κακό.

ειπα κανεναν μαλακα αδικως?

quote:

Γιατί στα δικαστήρια η σαχλαμάρα δεν περνάει.

συμφωνω!

quote:

Γιατί εκεί η εξύβριση δεν περνάει.

οταν ειπες οτι οι σπηλαιολογοι χρησιμοποιουν τους νεους για να τους κουβαλανε τον εξοπλισμο, διεπραξες εξυβριση, λασπολογια, συκοφαντικη δυσφημηση και εθιξες ανθρωπους που δεν σου εκαναν κανεναν κακο,
αλλά πανω απο ολα εδειξες χτες ΑΣΕΒΕΙΑ.

αυτην δεν στην συγχωρω, οπως δεν συγχωρω την αγνοηση του ατυχηματος στον Λουσιο και την υποθεση της Αμαλιας στα μελη του φορουμ (το τοπικ Αμαλία Καλυβίνου - Μια Τραγική Ανθρώπινη Ιστορία δεν το επισκεπτεστε?)

quote:

Γιατί οι κιτρινισμοί και οι αναμετάδοση συκοφαντικών παραποιήσεων έχουν την τύχη που τους πρέπει στα δικαστήρια.

παρακαλω, μπι μαϊ γκεστ!

quote:

Δεν λέω ότι θα εγκαταλείψω την ανωνυμία και θα σε πάω στα δικαστήρια, απλά θυμίζω ότι η συκοφαντία μέσω ΜΜΕ δεν είναι απλώς ανήθικη, είναι και παράνομη.

και γω που νομιζα για μια στιγμη οτι θα εγκατελειπες την ανωνυμια για χαρη μου...

αυτα που γραφεις, ΝΑ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΤΗΡΕΙΣ ΠΡΩΤΟΣ

quote:

Αλλά που να καταλάβεις εσύ από τέτοια.

τζαμπα τα λες φουκαρα μου.

δεν καταλαβαινουν οι γιδοβοσκοι...

quote:

Πήγαινε να τρομάξεις κανά κυνηγό στο βουνό με τα σκυλιά σου.

γαβ!

quote:

"Φταίω εγώ αν τα αμολήσω;" πέστου. Ξέρεις εσύ. Αν έχει όπλο βέβαια, βάλτην ουρά στα σκέλια και κάντην. Ο νόμος της ζούγκλας. Το δίκιο του πιο δυνατού.

μα αφου το ξερεις οτι οπλοφορω νομιμα ως πρακτορας.

και καθε στιγμη βρισκομαι σε επαφη με τα κεντρικα Της Υπηρεσιας ΥΑΠ μεσω του εμφυτευματος στον λοβο του αυτιου μου.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 23:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ο τίτλος του θέματος αλλάζει από:
«ΣΑΔΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ, Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΩΝ ΑΧΡΕΙΩΝ»
σε:
«Παραπλανητικός τίτλος θέματος»

Επίσης το θέμα απενεργοποιείται και μεταφέρεται στο "Μουσείο" Απολιθωμένων Θεμάτων/Συζητήσεων...

Jonniebegood
η παρούσα "προσπάθειά" σου δεν έχει νόημα.
Ότι σχετική τοποθέτηση θέλεις να κάνεις, πάντα μέσα στο πλαίσιο του σωστού ανθρώπινου διαλόγου, μπορείς να την κάνεις στο Προσωρινό θέμα συζήτησης

Μην επιχειρήσεις ξανά να υποτιμήσεις τη νοημοσύνη μας, ότι δήθεν έχει ξεκινήσει όλη η κατάσταση από τα μηνύματα που έχεις παραθέσει στο παρόν θέμα – κλασικό παράδειγμα προσπάθειας δημιουργίας εντυπώσεων και χειραγώγησης του εστιασμού των αναγνωστών προς κατασκευασμένα ζητήματα, που δεν έχουν σχέση με την ουσία.

Το πρόβλημα είναι η συμπεριφορά σου εδώ και πάρα πολλούς μήνες
και καλό θα ήταν να το καταλάβεις.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Forum Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy