ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 επικοινωνία με πνεύματα αλλα πως??
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
love-ghosts
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2007, 00:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους love-ghosts
Πριν 1 εβδομάδα έχασα το αγόρι μου από αυτοκινητιστικό και ψάχνω να βρω ένα τρόπο να επικοινωνίσω μαζί του. Βλέπετε πιστεύω στα φαντάσματα και ξέρω ότι υπάρχουν ... Καμιά ιδέα??

ppp

_Nekrothaftis_
Μέλος 1ης Βαθμίδας


72 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2007, 16:00:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _Nekrothaftis_
πολύ φοβάμαι πως...
θα στο κλείσουν το θέμα στο πι και φι....

φιλιά νεκροθάφτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stefa_1
Νέο Μέλος


26 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 14:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stefa_1
ισως με αστρικη προβολη πετυχεις κατι

Ζειστε την στιγμη σαν να ειναι μοναδικη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 02:20:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Συλληπητηρια....Θα σου προτεινα καλυτερα να μην ασχοληθεις με φαντασματα κτλ...Συνεχιζουμε τη ζωη με τους ζωντανους....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 02:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σου love-ghosts
Τα συλληπητήριά μου για τον χαμό του ανθρώπου σου.

Δεν πιστεύω πως η συγκεκριμένη περίσταση είναι η κατάλληλη για να ξεκινήσεις μια γνωριμία με τον αόρατο κόσμο. Επίσης, το να προσπαθείς να επικοινωνήσεις με το αγόρι σου που έχει φύγει, ίσως να μην είναι τόσο καλό γι' αυτόν. Ούτε και για σένα.
Θεωρώ πως είναι καλύτερο να αφήσεις τη φυσιολογική θλίψη να κάνει τον κύκλο της μέσα σου.

Αν δεχτούμε ότι ο κόσμος των νεκρών επικοινωνεί με τον κόσμο των ζωντανών, θα μπορούσε ο άνθρωπός σου που έχει φύγει να επικοινωνήσει μόνος του μαζί σου. Στην περίπτωση αυτή, το καλύτερο θα ήταν να μην τον φορτώσεις με περισσότερη θλίψη και άρνηση για τον χαμό του.

Το θέμα αυτό θα μείνει προσωρινά ανοιχτό. Παρακαλούμε οι απαντήσεις να διέπονται από την κατάλληλη για την περίσταση, σοβαρότητα.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 15:23:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi
Αγαπητη μου,
θα συμφωνησω απολυτα με τον Λανσελοτ και την Αμαλια.
Αυτη τη στιγμη πρεπει να πενθησεις.
Μην αναζητας τιποτα περισσοτερο.
Στρεψου στους ανθρωπους και ακουσε τους (σιγουρα θα σε βοηθησουν περισσοτερο).
Περιμενε...
Περιμενε ωστε να ηρεμησεις και να δεις το θεμα λογικα.
Μην βιαζεσαι.
Τα συλλυπητηρια μου ολοψυχα!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 18:33:31  Εμφάνιση Προφίλ
Χωρίς να ξέρω πολλά για το θέμα, νομίζω ότι είτε δεν υπάρχουν πνεύματα, άρα θα πέσεις θύμα απατεώνων, είτε υπάρχουν, άρα θα ενοχλήσεις ένα πνεύμα χωρίς προφανή λόγο.

Αν πιστεύεις στα πνέυματα, τότε σίγουρα θα επικοινωνήσεις μαζί του κάποια στιγμή. Μέχρι τότε φρόντισε την ζωή σου και τους ανθρώπους σου. Η ζωή δεν τελειώνει ποτέ.

Φιλικά, Στέφανος.

Αν δεν καώ εγώ, αν δεν καείς εσύ, αν δεν καούμε όλοι, πώς θα βγει απ'τα σκοτάδια φως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 14:45:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Δεν πιστεύω πως η συγκεκριμένη περίσταση είναι η κατάλληλη για να ξεκινήσεις μια γνωριμία με τον αόρατο κόσμο. Επίσης, το να προσπαθείς να επικοινωνήσεις με το αγόρι σου που έχει φύγει, ίσως να μην είναι τόσο καλό γι' αυτόν. Ούτε και για σένα.
Θεωρώ πως είναι καλύτερο να αφήσεις τη φυσιολογική θλίψη να κάνει τον κύκλο της μέσα σου.

Κάπως έτσι, αν όχι ακριβώς έτσι.

Τα αγαπημένα μας πρόσωπα που έχουν πια χαθεί, συχνά μας "επισκέπτονται" μέσω των ονείρων. Είναι κάτι που μου έχει συμβεί πολλές φορές, χωρίς εννοείται να επιδιώξω ποτέ τίποτα στο συνειδητό επίπεδο. Τέτοια όνειρα είναι μερικές φορές τόσο ζωντανά, που μπορεί να φτάσεις στο σημείο (ενώ το όνειρο είναι σε εξέλιξη) να νομίζεις ότι η εικόνα του θανάτου είναι μια αυταπάτη. Το ξύπνημα σε προσγειώνει αλλά γενικά ένα τέτοιο όνειρο νομίζω ότι βοηθάει να ξεπεράσεις τον πόνο και να συμφιλιωθείς με το αναπόφευκτο.

Απλά άφησε τά πράγματα να βρουν το δρόμο τους. Δεν υπάρχει κάτι που να μπορείς ή να πρέπει να κάνεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

anastoleas
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2007, 12:18:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους anastoleas
ola ta giatrevei o xronos.me to peras tou xronou 8a sinithiseis stin idea.Life goes on...
to na xaseis kapoion einai poli sovaro k lipiro.to na 8es esi na ton epanafereis estw k gia mia stigmi einai kapws egwistiko.
ase ta pragmata na kilisoun opws akrivws exoun.
an 8elei to agori sou 8a er8ei se epafi mazi sou.
8a to katalaveis mono esi.
sou efxomai oti kalitero na simvei apo edw k pera sti zwi sou.
xrisimopoieisai ton pono pou noiw8eis twra 8etika.dwse simasia stin diki sou zwi.zoume gia ligo.zoume mia fora k osa zoume ta 8imomaste peristasiaka.
best wishes...


at.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 11:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear
Όπως είπε και η amalia και τα αλλα members καλύτερα να μην προσπαθίσεις να επικοινωνισεις μαζι του τωρα. Οι δεσμοί αγάπης και η επιθυμία του να παραμίνει κοντά σου σε συνδιασμό με την προσπάθια σου να επικοινωνίσεις μαζι του ίσως αποβούν καταστοφικές για αυτον, η ψυχή μετα το θανατο ακολουθέι μια πορία εξέλιξης ολα αυτα που προανέφερα ισως την μπλοκάρουν και ισως τον κρατίσουν προσκολλημένο στα κατότερα στρόματα του αστρικού. Μην δοκιμάσεις επίκληση πνευματος ποτε... δεν έχεις τι γνωση να το κανεις , ουτε και μπορείς να ξερεις αν θα ειναι ο φιλος σου αυτο που θα ερθει με την επικληση. Αυτο που προτινω εγώ ειναι το εξεις , μαθε να κανεις Αστική Προβολή και δοκίμασαι να τον βρείς οταν θα εισαι έτιμη σε ενα με δυο χρόνια δλδ.

Μια πολύ καλη σειρα online μαθημάτων θα βρεις εδω. www.mysticweb.org (νομίζω οτι σήμερα ξεκινάει ενας ένος κυκλος μαθημάτων.)

Φιλικά Α.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Endyamon
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 12:05:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Endyamon
Η συνείδηση δεν χάνετε... Ο φίλος σου συνεχίζει την ύπαρξη του, απλά σε
κάποιο άλλο επίπεδο :)
Μπορείς να έρθεις σε επαφή μαζί του.
Πριν κοιμηθείς διαλογίσου με την σαφή πρόθεση ότι θες να συναντηθείτε
στον κόσμο των ονείρων. (πρόθεση, βούληση)
Υπάρχουν και μέντιουμ που επικοινωνούν με 'πνεύματα'... κάποιοι είναι χαρισματικοί, άλλοι σίγουρα όχι.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 16:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Γεια σας.
Όπως είχε γραφτεί στις 30/6/2007, το θέμα αυτό θα έμενε προσωρινά ενεργό.
Εφόσον έχει περάσει ήδη σχεδόν ένας μήνας και η αρχική συγγραφέας δεν εμφανίστηκε να γράψει ξανά, απενεργοποιείται.

Γενικότερα σχετικά με τα πνεύματα και τις προσπάθειες επικοινωνίας μαζί τους, μπορεί κανείς να συζητήσει σε άλλα παρόμοια θέματα, όπως τα παρακάτω που μπορείτε να επισκεφτείτε εάν κάνετε -κλικ- επάνω στον τίτλο τους.

ΜΕ ΠΟΙΑ ΜΕΘΟΔΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΠΝΕΥΜΑΤΑ.

Υπάρχουν πνεύματα???????

Κάλεσμα Πνευμάτων

Σημ: Και μια παράκληση στο μέλος anastoleas :
Προσπάθησε στα μηνύματά σου να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες κι όχι με greeklish.



Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1328125
Maintained by Digital Alchemy