ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 γυναικα στο τιμονι ο χαροντας ζυγωνει
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 20:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ζουν αναμεσα μας

http://www.youtube.com/watch?v=UD1HjgobfvQ&mode=related&search=

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 20:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
απο τα καλυτερα
http://www.youtube.com/watch?v=YygEuBAEnhE&mode=related&search=

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 21:12:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αυτο μπορει να ονομαστει και

"ποσες γυναικες χρειαζονται για να ξεπαρκαρουν"

http://www.youtube.com/watch?v=MhMKGtRM8gM&mode=related&search=

αυτο ειναι απλα απιστευτο

http://www.youtube.com/watch?v=3xOw2olHGGg&mode=related&search=

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/06/2007, 21:25:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
και ενα αντρικο
(πολυ καλο,αριστο)
http://www.youtube.com/watch?v=kS99XYyf2Hc&mode=related&search=

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2007, 23:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα εχω παρατηρησει:
Οτι οι γυναικες οδηγουν με το πανω μυαλο,
ενω οι αντρες, συνεχως με...
το κατω...
Ας δουμε τωρα με τα συνεχη μπλοκα στους δρομους απο την τροχαια,
ποιο φυλο θα τρωει τα περισσοτερα προστιμα!!
Οσο για το τελευταιο λινκ που παρεθεσες (με τον γιαπωνεζο εξπερ στο παρκαρισμα),
εισαι να βρεθουμε για να δεις και τις δικες μου ικανοτητες;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ρουμπινη
Νέο Μέλος

Egypt
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 00:08:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ρουμπινη  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γυναικες οδηγοι ολης της γης ενωθειτε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 00:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ενα εχω παρατηρησει:
Οτι οι γυναικες οδηγουν με το πανω μυαλο,
ενω οι αντρες, συνεχως με...
το κατω...

βρε angi αντο σκεφτεις αυτο που ειπες θα δεις οτι ειναι κατα σας
γιατι τουλαχιστον οι γυναικες στα βιντεο εχουν λιγοτερο μυαλο επανω απο τους αντρες κατω

quote:
Ας δουμε τωρα με τα συνεχη μπλοκα στους δρομους απο την τροχαια,
ποιο φυλο θα τρωει τα περισσοτερα προστιμα!!

αν πεφτω σε γυναικεια μπλοκα θα γλιτωνω οπως γλυτωνουν οι γυναικες οταν πεφτουν σε αντρικα

quote:
Οσο για το τελευταιο λινκ που παρεθεσες (με τον γιαπωνεζο εξπερ στο παρκαρισμα),
εισαι να βρεθουμε για να δεις και τις δικες μου ικανοτητες;;

αν το κανεις με δικο σου αμαξι και αν ειμαι σε αποσταση ασφαλειας
40-50 μετρα τοτε ενταξη

quote:
Γυναικες οδηγοι ολης της γης ενωθειτε!

αυτο θα ειναι η καταστροφη
φαντασου ενα κομβο'ι απο αυτοκινητα με γυναικες οδηγους σε πορεια
προτημω τον αρμαγεδων παρα αυτο

βρε σεις μπας και για την εξαφανηση των δεινοσαυρων υπευθυνη ηταν καμια γυναικα εξωγηινος οδηγος διαστημοπλοιου;;;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του


Edited by - gigenis on 01/07/2007 01:08:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 02:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
βρε angi αντο σκεφτεις αυτο που ειπες θα δεις οτι ειναι κατα σας
γιατι τουλαχιστον οι γυναικες στα βιντεο εχουν λιγοτερο μυαλο επανω απο τους αντρες κατω

Ουτε καν ανοιξα τα βιντεο που μου αναφερεις.
Ειμαι σιγουρη οτι τα εχω ξαναδει!!
Ο φαλλοκρατισμος δεν παυει να υπαρχει και το διαπιστωνω καθημερινα!!

Τα προστιμα ομως,
τα τρωνε οι αντρες,
οχι οι γυναικες!!!
Αλλα και παλι σε ρωταω,
εισαι για κοντρα στο παρκαρισμα;
Εκει δεν θα σκοτωσουμε κανεναν!!!
Και δεν θα χρειαζεται να αποδειξεις τον ανδρισμο και την μαγκια σου
αλλα το μυαλο σου!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 09:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ουτε καν ανοιξα τα βιντεο που μου αναφερεις.
Ειμαι σιγουρη οτι τα εχω ξαναδει!!
Ο φαλλοκρατισμος δεν παυει να υπαρχει και το διαπιστωνω καθημερινα!!

τοτε πως ηξερες οτι ο αντρας ηταν γιαπωνεζος;

quote:
Τα προστιμα ομως,
τα τρωνε οι αντρες,
οχι οι γυναικες!!!

σου ειπα το γιατι
κανοντας τα γλυκα ματια
γι αυτο ειπα και εγω οτι αν με σταματησουν γυναικες δεν θα με γραψουν

quote:
Αλλα και παλι σε ρωταω,
εισαι για κοντρα στο παρκαρισμα;
Εκει δεν θα σκοτωσουμε κανεναν!!!

σου απαντησα δες το προηγουμενο μηνυμα μου

quote:
Και δεν θα χρειαζεται να αποδειξεις τον ανδρισμο και την μαγκια σου
αλλα το μυαλο σου!!!

το πανω η το κατω;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβoλωντας το κεφαλι του
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 20:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τελευταιο ανοιξα μονο,
με τον Γιαπωνεζο.
Τα αλλα τα ειχα ξαναδει.

quote:
σου ειπα το γιατι
κανοντας τα γλυκα ματια
γι αυτο ειπα και εγω οτι αν με σταματησουν γυναικες δεν θα με γραψουν

Οι γυναικες οδηγουν παντα προσεκτικα και αυτο σας εκνευριζει.
Ενεργουν συμφωνα με το νομο και οχι με το κατω μυαλο τους.
Και αυτο σας εκνευριζει επισης.
Οι αντρες οδηγοι ειναι μονο για τους μεγαλους δρομους οπου δεν χρειαζεται να αλλαξεις ουτε ταχυτητα!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 09:02:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν να αναφέρω ότι είσαι κακιασμένος γηγενή!
Οδηγώ 4 χρόνια και δεν έχω κάνει ποτέ το παραμικρό.Ίσα ίσα που με έχουν χτυπήσει δύο φορές όντας σταματημένη και μια σε κίνηση και τις δύο από τις τρείς φορές με χτύπησε άντρας.Την μια φορά που με χτύπησε όμως γυναίκα εκτός που μου έκανε απίστευτη ζημιά,με αποζημίωσε στο ακέραιο και δεν την έκανε όπως τα άλλα δύο υποκείμενα στο παρελθόν.
Και στα δύο φύλα υπάρχουν καλοί και κακοί οδηγοί.Πολλές γυναίκες οδηγούν απαίσια και πολλοί άντρες οδηγούν σαν να τους ανήκει ο δρόμος και ξέρουν τα πάντα,ενώ στην ουσία είναι άχρηστοι.
"Οι άντρες και τα άτομα ιδιαίτερα νεαρής ηλικίας θεωρούνται οι πιο επιρρεπείς σε ατυχήματα,χρήστες του δρόμου.Φαίνεται να εμπλέκονται συχνά σε θανατηφόρα ατυχήματα και σε πολλά από αυτά να είναι οι υπαίτιοι.Στα θανατηφόρα ατυχήματα που είναι υπαίτιοι,σκοτώνονται και άλλα άτομα εκτός από τους ίδιους.Ειδικότερα οι νέοι άνδρες παρατηρείται να προβάλλουν συχνά επικίνδυνα στοιχεία στη συμπεριφορά τους ως οδηγοί.Αυτό τους κάνει να οδηγούν σε ακραίες συνθήκες και να παραβιάζουν τα επιτρεπόμενα όρια με συνέπεια την αύξηση της πιθανότητας να εμπλακούν ή να προκαλέσουν τροχαίο ατύχημα."Από Έρευνα του Παν/μιου Ηρακλείου.
Βλέπω ότι οι παν/μιακοί τα λένε επιστημονικά και όχι όπως πρέπει.Εγώ θα τα έλεγα κάπως έτσι:οι άντρες καθότι νταγλαράδες και τραμπούκοι του δρόμου,νομίζουν ότι είναι ο Μαικλ Ναιτ της Ελλάδας και κάνουν συνέχεια κοντρίτσες και εξυπνάδες,όπως φυσικά και επίδειξη,με φόρτε τις παραβιάσεις των ΣΤΟΠ και της προτεραιότητας,ιδιαίτερα όταν το αυτοκίνητο που πραγματικά έχει προτεραιότητα το οδηγεί γυναίκα...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 14:22:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου maraki8, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι υπάρχουν κι άνδρες καλοί οδηγοί και γυναίκες.
Όπως και το αντίθετο.
Σχετικά με τις κόντρες πιστεύω πως παλιότερα ήταν ως επί το πλείστον "ανδρικό άθλημα" () όμως παρατηρώ συνεχώς ότι κι αρκετές γυναίκες κάνουν ακριβώς το ίδιο πράγμα.
Κι αυτό το λέω εμπειρικά βλέποντας τις "σφήνες" που κάνουν κατά καιρούς - οι οποίες ομολογουμένως είναι λιγότερες από τις δικές μας...

Οπότε κι αυτή η συμπεριφορά τείνει να παρατηρείται και στα 2 φύλα, σε μεγαλύτερο ή μικρότερο ποσοστό φυσικά αλλά έχουμε ακόμα χρόνια μπροστά μας για να δούμε τις αλλαγές που μπορεί να υπάρξουν.

quote:
Βλέπω ότι οι παν/μιακοί τα λένε επιστημονικά και όχι όπως πρέπει.Εγώ θα τα έλεγα κάπως έτσι:οι άντρες καθότι νταγλαράδες και τραμπούκοι του δρόμου,νομίζουν ότι είναι ο Μαικλ Ναιτ της Ελλάδας και κάνουν συνέχεια κοντρίτσες και εξυπνάδες,όπως φυσικά και επίδειξη,με φόρτε τις παραβιάσεις των ΣΤΟΠ και της προτεραιότητας,ιδιαίτερα όταν το αυτοκίνητο που πραγματικά έχει προτεραιότητα το οδηγεί γυναίκα...

Αυτό το έχω δει κι εγώ με κάποιες Αμαζόνες...

quote:
Οι γυναικες οδηγουν παντα προσεκτικα και αυτο σας εκνευριζει.
Ενεργουν συμφωνα με το νομο και οχι με το κατω μυαλο τους.

Καλή μου angi, όχι πάντα...
Δεν θα μπορούσαμε να πούμε ότι οι γυναίκες οδηγούν πάντα προσεκτικά κι οι άνδρες ποτέ.
Έχω καθίσει συνοδηγός πχ σε γυναίκα οδηγό κι έχω φοβηθεί ότι δεν θα φτάσω ποτέ εκεί που πάμε, έχω μπει συνοδηγός και σε γυναίκα οδηγό που της βγάζω το καπέλο.
Το ίδιο και για άνδρες οδηγούς...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 08:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οπότε καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι και στα δύο φύλα υπάρχουν εξυπνοπούλια.Πάντως,οφείλω να ομολογήσω πως ότι πιο κουλό μου έχει τύχει ή έχω δεί στο δρόμο,υπαίτιος είναι γυναίκα.Έχω δεί όμως κι ένα θρασίμι να βρίζει μια ξανθιά καλλονή και να βγαίνει η καλλονή έξω τσαμπουκαλεμένη και να τον περνάει δύο κεφάλια και να μην τον γλυτώνει κανείς από τα χέρια της.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 09:16:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω αποφύγει τρακάρισμα στο παρά πέντε με μια οδηγό η οποία για άγνωστο λόγο "τιμούσε" το φρένο υπέρ του δέοντως και σε στιγμές που δεν είχε λόγο να το κάνει.
Σταματάμε στο φανάρι, παίρνει από δίπλα ένα κραγιόν κι αρχίζει την περιποίηση...

Δε λέω, καλή η περιποίηση!
Αλλά ας γίνεται όταν φτάσει στον προορισμό της!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 10:43:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δε λέω, καλή η περιποίηση!
Αλλά ας γίνεται όταν φτάσει στον προορισμό της

Ευγενικούλης ο Dying_Incubus
Αυτό φίλε με εκνευρίζει κι εμένα οταν το βλέπω αν και το κανω κι εγώ...χι χι
Κρατάτε τις αποστάσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 11:05:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτό φίλε με εκνευρίζει κι εμένα οταν το βλέπω αν και το κανω κι εγώ...χι χι
Κρατάτε τις αποστάσεις...

Πιάσαμε λαυράκι!
Ελπίζω μόνο να μην διασταυρωθούν τα οχήματα μας σε κάποιο φανάρι γιατί θα κατέβω και θα σου πάρω ό,τι καλλυντικό έχεις μαζί σου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 11:07:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Έχω δεί όμως κι ένα θρασίμι να βρίζει μια ξανθιά καλλονή και να βγαίνει η καλλονή έξω τσαμπουκαλεμένη και να τον περνάει δύο κεφάλια και να μην τον γλυτώνει κανείς από τα χέρια της.

Μήπως η καλλονή ήτανε τραβέλι ???

Παρόποιο σκηνικό έπαθε γνωστός μου με μια ξανθιά σε μία SLK cabrio και του βγήκε η "θεά" με κάτι αγριοφωνάρες....

Βέβαια εκείνη την στιγμή δεν ήξερε πως να πρωτοαντιδράσει (κάτι μεταξύ τσαμπουκά και ξεκαρδίσματος...).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 11:17:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θέμα είναι πως ο κακός άνδρας οδηγός είναι κυρίως επικύνδινος, άμα πέσεις όμως σε γυναίκα ατζαμή, εκεί πραγματικά βλέπεις απίστευτες καταστάσεις και αναρωτιέσαι "πως το έκανε αυτό ???".

Το στερεότυπο της γυναίκας οδηγού/συμφοράς ξεκινάει από τις περιπτώσεις γυναικών που δεν δώσανε φράγκο για να απόκτήσουνε το αμάξι και δεν δίνουν φράγκο για να το συντηρούν. Εκεί κυρίως βλέπεις τα τρομερά και φοβερά (πχ παρκάρισμα με το αυτί).

Θυμάμαι στην παλιά μου γειτονιά, μια τύπισσα για να εκδικηθεί (μάλλον) τον άντρα της, κυκλοφορούσε με την πιο στραπατσαρισμένη BMW (και από τις ακριβές παρακαλώ) που έχω δει στην ζωή μου. Κάθε μέρα εντοπίζαμε και νέο "γαλόνι" πάνω στο άμοιρο το αμάξι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 15:19:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως η καλλονή ήτανε τραβέλι ???

Όχι όχι,ήταν μια γνωστή μου,κοπέλα 100%.Απλά δεν κόλλαγε και παραλίγο να τις φάει ο τύπος.

Μια χαμένη ήταν εκείνη που με χτύπησε πριν ένα μήνα στο πάρκιν του μετρό της εθνικής άμυνας.Ήμουν σταματημένη και περίμενα για να παρκάρω κι εκείνη έβγαινε με την όπισθεν.Και μιλούσε στο κινητό κιόλας οπότε και μου την έχωσε τόσο γερά που άλλαξα και τις δύο πόρτες μου.Το τι επακολούθησε μετά...Πέφτει λογοκρισία...Να σημειώσουμε ότι οδηγούσε RAV,ήταν δικηγόρος της Αττικής Οδού.Να πού πάνε τα 2,70 που δίνουμε στην αττική οδό...

Παρεπιπτόντως,να πως ότι έχω δεί κυρία να βαφει τα νύχια της σε κάθε φανάρι;;;.Για να μην αναφερθώ στο αγαπημένο χόμπι των ελλήνων ανδρών οδηγών,ε;το σκάλισμα της μύτης εννοώ...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 17:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maraki8,
Μήπως υπάρχει περίπτωση να γνωρίσουμε εκείνη την καλλονή;
Ρωτώ από επιστημονική περιέργεια ορμόμενος και φυσικά πάνω στο θέμα...γκουχ, γκουχ....
Επίσης διαφωνώ τα μάλλα με το προσωπάκι που έβαλες σχετικά με το επίσημο άθλημα ΟΛΩΝ ανεξαιρέτως των ελλήνων οδηγών: το σκάλισμα της ρυνός.
Βασικά υπάρχουν δύο: η πρόταση της χειρός με τα 5 ορφανά και το σκάλισμα της ρυνός. Και τα δύο θα μπορούσαν κάλλιστα να γίνουν ολυμπιακά αθλήματα.
Ξέρεις πόση συγκέντρωση θέλει να οδηγείς με το ένα χέρι μέσα σε κίνηση και με άλλο να διεξάγεις ανασκαφές μεγάλου βάθους; Έχεις επίσης διανοειθή την αυτοσυγκράτηση που πρέπει να επιδείξη ο αδηγός σε περίπτωση που η ανακάλυψη του είναι πέρα των επιστημονικών προσδοκιών του;;; Από την μία να έχεις ανα χείρας ΤΟ εύρημα και από την άλλη να πρέπει να οδηγείς σε κίνηση;
Τι κάθεστε και μου γράφετε τώρα περί βαψίματος ονύχων και πασαλίματος με κραγιόν...

Καμία φωτό της καλλονής για να προχωρήσει μετά στοιχείων η συζήτηση;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 08:10:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η καλλονή παντρεύεται τώρα,αστην.Πάντως,πληροφοριακά,οδηγεί ένα πεζω 206 κάμπριο,χρώματος μπορντώ.Άμα την πετύχεις πουθενά..
Όσον αφορά το σκάλισμα της ρυνός όπως είπαμε,εκτός ότι είναι σιχαμένοι οι συγκεκριμένοι κύριοι,με ενοχλεί πολύ που ξέρουν ότι τους βλέπουν τα γύρω αυτοκίνητα και συνεχίζουν ακάθεκτοι τις ανασκαφές...


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 11:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όσον αφορά το σκάλισμα της ρυνός όπως είπαμε,εκτός ότι είναι σιχαμένοι οι συγκεκριμένοι κύριοι,με ενοχλεί πολύ που ξέρουν ότι τους βλέπουν τα γύρω αυτοκίνητα και συνεχίζουν ακάθεκτοι τις ανασκαφές...

Λες να την έχουν δει Ιντιάνα Τζόουνς και να εξερευνούν για τον χαμένο θησαυρό?
Μόνο που πρέπει κάποιος να τους πει ότι ψάχνουν σε λάθος σημείο...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 11:59:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
KERRY KING:Το στερεότυπο της γυναίκας οδηγού/συμφοράς ξεκινάει από τις περιπτώσεις γυναικών που δεν δώσανε φράγκο για να απόκτήσουνε το αμάξι και δεν δίνουν φράγκο για να το συντηρούν. Εκεί κυρίως βλέπεις τα τρομερά και φοβερά (πχ παρκάρισμα με το αυτί).

Eννοείτε οτι η γυναίκα αποκτά το δίπλωμα χωρίς μεγάλο κόπο
Να είμαι ειλικρινής και εγώ σε όλες σχεδόν τις περιπτώσεις που είχα ψιλοτρακαρίσματα χωρίς να είμαι καθόλου ένοχος στο άλλο αυτοκίνητο οδηγός ήταν γυναίκα που αναγνώριζε αμέσως το σφάλμα της.
Γενικά πιστεύω οτι είναι πιό απρόσεκτοι οδηγοί χωρίς αυτό να σημαίνει οτι έχουν τάση στην τροχαία παράβαση ... αντίθετα αυτό είναι αντρικό φαινόμενο.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 13:05:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γενικά πιστεύω οτι είναι πιό απρόσεκτοι οδηγοί χωρίς αυτό να σημαίνει οτι έχουν τάση στην τροχαία παράβαση ... αντίθετα αυτό είναι αντρικό φαινόμενο.

Συμφωνώ απόλυτα.Αν κι εγώ συγκαταλέγομαι στις προσεκτικές αλλά πολύ παράνομες γυναίκες οδηγούς.Αγαπημένες παρανομίες;αναστροφές,παραβίαση απαγορεύεται,ταχύτητα σε εθνικές και δρόμους ταχείας κυκλοφορίας,σφήνες...κι έχει κι άλλα ο κατάλογος!!.


καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 13:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
maraki8,
Kαι σε έχουν ακόμα ελεύθερη;;;
Κύριοι έχουμε μία ομολογία εδώ...
Ποιός καλός δικηγόρος.;.;.;.;

Τελικά έιμαι ο μοναδικός που δεν κάνει παράνομιες όταν οδηγεί...
Την περικεφαλαία να την φορέσω τώρα ή να περιμένω να μου ΤΗΝ φορέσουν (μαζί με τον μανδία);Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 13:25:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
maraki8: Αγαπημένες παρανομίες;αναστροφές,παραβίαση απαγορεύεται,ταχύτητα σε εθνικές και δρόμους ταχείας κυκλοφορίας,σφήνες...κι έχει κι άλλα ο κατάλογος!!.

ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ όμως ...
Γιατί άν σε στραπατσάρουν θα τους πληρώνεις απο πάνω άλλα τόσα για την ζημιά που τους έκανες.
Άσε που ... με το νέο ΚΟΚ τώρα άν σε τσακώσει κανένας τροχομπάτσος δέν θα ξέρεις πόσα να πληρώσεις!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 13:29:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
OANNHSEA:
Τελικά έιμαι ο μοναδικός που δεν κάνει παράνομιες όταν οδηγεί...
Την περικεφαλαία να την φορέσω τώρα ή να περιμένω να μου ΤΗΝ φορέσουν (μαζί με τον μανδία);

Έχεις εισπράξει πολλές μούντζες απο θεριακλήδες??
Δέν πειράζει ... καλύτερα, γιατί άν έρθει η κακιά ώρα πολύ δύσκολα επιδιορθώνεται μετά η ζημιά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraki8
Πλήρες Μέλος

Greece
804 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 15:03:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraki8  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Άσε που ... με το νέο ΚΟΚ τώρα άν σε τσακώσει κανένας τροχομπάτσος δέν θα ξέρεις πόσα να πληρώσεις!!!

Το καλό με την τροχαία και τις γυναίκες,είναι ότι σε κάποιες παρανομίες,έχει ανοχή η τροχαία.αν στις ίδιες παρανομίες τσακώνανε άντρα,θα άρπαζε το πρόστιμο



καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 19:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
maraki8: Το καλό με την τροχαία και τις γυναίκες,είναι ότι σε κάποιες παρανομίες,έχει ανοχή η τροχαία.αν στις ίδιες παρανομίες τσακώνανε άντρα,θα άρπαζε το πρόστιμο

Σε αυτό που λές έχεις δίκιο, αλλά απο προσωπική πείρα σου λέω οτι τις περισσότερες φορές γράφουν ότι βρούν μπροστά τους χωρίς να προλάβουν κάν να κοιτάξουν το πρόσωπο που βρίσκεται στην θέση του οδηγούΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 20:14:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχω αποφύγει τρακάρισμα στο παρά πέντε με μια οδηγό η οποία για άγνωστο λόγο "τιμούσε" το φρένο υπέρ του δέοντως και σε στιγμές που δεν είχε λόγο να το κάνει.
Σταματάμε στο φανάρι, παίρνει από δίπλα ένα κραγιόν κι αρχίζει την περιποίηση...

Δε λέω, καλή η περιποίηση!
Αλλά ας γίνεται όταν φτάσει στον προορισμό της!



Eγω ειχα ενα "ατυχημα" με ενα χαζο οδηγο... Ειμαι σε κυκλικη διασταυρωση, σταματημενος σε STOP. απο δεξια, ερχεται κεντρικη αρτηρια... απο πισω μου, ξαφνικα, μου κολλαει ενας τυπος... παω να ξεκινησω κανονικα την πορεια μου σιγα σιγα, αφου περιμενα καποια ωρα στο STOP... ομως, απο την κεντρικη αρτηρια, ερχεται φουριοζος ενας αλλος οδηγος... αναγκαστηκα, επρεπε να σταματησω. ΑΛΛΑ... ο απο πισω μου, δεν "εβλεπε" εμενα, αλλα κοιτουσε δεξια!!! και ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ πανω μου!!!!


Ποια η "δικαιολογια" του??? "-νομιζα οτι ειχες φυγει...!!!!"

Του λεω εγω... το STOP δεν το βλεπεις? δηλαδη επρεπε εγω να χτυπισω με τον αλλο που ετρεχε????" "-ναι, απαντησε..."

τελος παντων, ευτυχως μονο "ακουμπησε" και δεν προκαλεσαι ζημια... αλλα αυτη ειναι η νοοτροπια πολλων...

ΔΕΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΙΣ ΣΗΜΑΝΣΕΙΣ και οδηγουν χωρις να προσεχουν μπροστα τους και πισω τους...

Αρα, δεν μπορουμε να κα καταπατουμε ολα... οπως ειπες φιλε Incubus, υπαρχουν κακοι και καλοι οδηγοι, εκατερωθεν...

Ειναι αυτο που λενε καποιοι... "μεταφερουμε την συμπεριφορα μας, στο τιμονι, και οποιον παρει ο Χαρος"


Να ενα "γενικο" παραδειγμα, κακων οδηγων... δεν εχει σημασια που ειναι γυναικα... θα μπορουσε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να ηταν ανδρας...

http://www.youtube.com/watch?v=dHiSaSm4_Y0


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 20:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και τωρα, καποια "σκληρα" ατυχηματα... απο πολυ πολυ κακους οδηγους:


http://www.youtube.com/watch?v=KebRHkJ6reY
http://www.youtube.com/watch?v=X6m0dBu0lHQ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy