ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 O μέγας Πάνας τέθνηκε...εδώ και τώρα...στην Πάρνηθα!!
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2007, 23:15:46  Εμφάνιση Προφίλ
Δυστυχώς γύρισα απόψε από το χωριό και είδα ότι ένα τόσο αγαπημένο τόπικ έκλεισε έτσι ξαφνικά το λόγο δεν τον καταννοώ μιας και απ΄ότι φαίνεται έχω χάσει επεισόδια για τα τεκτενόμενα. Φαντάζομαι ότι θα υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος στο παρασκήνιο αλλά και πάλι πόσα άλλα τόπικ δεν έχουν κλείσει χωρίς σοβαρό λόγο

Θα ήθελα όμως να απαντήσω - μιας και δεν μου δόθηκε η ευκαιρία - στον lancelot και στον gentleman (oξύμωρο nick για ένα τέτοιο άτομο)

quote:
Lancelot, δεν ξέρεις αν το σπίτι της Avallon είναι πρόσφατη καταπάτηση, ούτε αν είναι εν γνώσει της. Οπότε δεν είναι δίκαιο να την κατηγορείς. Όσο κι αν χαϊδολογιέται με αληταράδες σαν να μη τρέχει τίποτα.

Avallon, πέρασες καλά όταν φύτεψες δέντρα μαζί τους; Εγώ να δεις τι καλά που πέρασα όταν με βγάζανε ομοφυλόφιλο, "φτωχόπουστα", "βρωμόπουστα", "μαριονέτα", "πετ", "γλοιώδη", "βαλτό από το metafysiko", "ότι απειλούσα μια γυναίκα ότι θα βάλω αλβανούς να τη δείρουν", "βαλτό από το esoterica".

Πολύ πλάκα είχε, θα το διασκέδασες κι εσύ φαντάζομαι.

Αν δεν το κατάλαβες, από τη δική σου (και άλλων σαν κι εσένα) άνευ όρων αποδοχή προς τη συμπεριφορά τους πηγάζει αυτή η παλιανθρωπιά.

Γιατί σαν να μη τρέχει τίποτα, έρχεσαι και τους ενθαρρύνεις ξεχνώντας ότι μέχρι και σήμερα επιδίδονται σε ένα ατελείωτο οχετό λοιδωρίας κιτρινιστικής απομόνωσης φράσεων, συκοφαντικής δυσφήμισης, εξευτελισμού ανθρώπων και δημαγωγίας.

Βέβαια δεν περιμένω φιλότιμο από σένα, γιατί έτσι και κάνεις πως μου μιλάς φιλικά, σε ξέγραψαν. Καλή διασκέδαση.


1ον) Πριν μιλάτε να βουτάτε τη γλώσσα στο μυαλό σας...
Θυμάται κανείς να είπα ότι μένω Βαρυμπόμπη ή Θρακομακεδόνες
Θυμάται κανείς να είπα ότι μένω στην Πάρνηθα
Θυμάται κανείς να είπα ότι μένω σε μονοκατοικία (για την αναφορά ως προς το οικόπεδο στο οποίο κατοικώ μιλάω)

2ον) Μου αρχίζετε τις παπαρολογίες περί φίλων αλητών κλπ.κλπ.
Σας είπε κανείς ότι κάνω παρέα με κανέναν από δώ μέσα??
Οσες φορές έχω δει τα μέλη αυτά είναι για να κάνουμε αναδάσωση και όχι για να πάμε πικ νικ ή για καφέ. Τη μια μάλιστα φορά πήγα με τον άντρα μου και το παιδί μου. Και όχι για να απολογηθώ αλλά για να αποκαταστήσω την εικόνα μου εδώ μέσα: Aν και μου δόθηκε η ευκαιρία να μείνω στις παριφές της Πάρνηθας μέσα στο δάσος προτίμησα ένα διαμέρισμα στην Κηφισιά με roof garden για να απολαμβάνω τη θέα του αγαπημένου μου βουνού, ένα roof garden φίλε μου και όχι πισίνα...


3ον) Τέλος γιατί θα πρέπει ΕΓΩ να είμαι ΠΑΝΤΑ ενημερωμένη για ΚΑΘΕ παρασκήνιο που γίνεται εδώ μέσω ποτέ δεν το κατάλαβα και ειλικρινά ΔΕ ΜΕ ΑΦΟΡΑ!!

Ζητώ λοιπόν από την αμαλία όπως έσπευσε να προστατέψει άλλα μέλη να προστατέψει και μένα απέναντι στους λογαριασμούς gentleman και lancelot από τους οποίους απαιτώ να ζητήσουν δημοσίως συγνώμη για ότι έχουν πει για μένα.

Και επειδή θέλω να κλείσω το θέμα επικοδομητικά θα ήθελα να πω σε όλους φέτος να πενθήσουμε κατ'ουσίαν το χαμό του Μαγικού βουνού και να μην αγοράσουμε αληθινό έλατο τα Χριστούγεννα. Αντί γι'αυτό ας στολίσουμε ένα ψεύτικο που θα κάνει γρήγορα απόσβεση μέσα σε λίγα χρόνια και τα λεφτά που θα χαλάγαμε για την αγορά ενός χριστουγεννιάτικου ας πάρουμε ένα έλατο για δεντροφύτευση...

Υ.Γ. Τέλος παρακαλώ το ποστ αυτό να συγχωνευθεί με το θέμα της Πάρνηθας "όταν" αυτό ανοίξει και πάλι...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 00:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Δεν πας καλα κοριτσι μου,δεν ειπα κατι εναντιον σου για να ζητησω και συγγνωμη,διαβασε παλι οτι εχω πει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 03:15:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος
Προσπαθω ακομα να καταλαβω γιατι κλειδωθηκε το τοπικ της Παρνηθας....
Και μαλιστα τετοιες στιγμες....
Δεν μπορω να καταλαβω...
Αν καποια μηνυματα ξεφυγαν απο την θεματολογια του τοπικ που μεχρι εκεινη την στιγμη, αφορουσαν ολα τα προηγουμενα το θεμα μας, η λυση θα ηταν να αφαιρεθουν τα ασχετα μηνυματα, με το θεμα της Παρνηθας, και το τοπικ να παραμεινει ανοιχτο...
Παιδια με συγχωρειτε δηλαδη, αλλα ειχα προτεινει σε ενδειξη Πενθους να εκλεινε το φορουμ εστω και μερικες ωρες.... αλλα τελικα εκλεισε το τοπικ της Παρνηθας....

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε...ζει στα βουνά και στις σπηλιές..

Edited by - πάνειος on 02/07/2007 03:23:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 05:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Λίγη υπομονή Πάνειε
Τα πράγματα δε γίνονται αυτόματα...
Προσπαθούμε τόσα χρόνια τώρα, να τα κάνουμε σωστά.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 05:16:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon
μπορείς να συζητήσεις για την φωτιά στην Πάρνηθα στο ήδη υπάρχον θέμα, που είχε απενεργοποιηθεί χθες προσωρινά (όπως είχαμε γράψει και εκεί).

Είναι βέβαια άξιο απορίας, που στηρίζεις τη δήλωσή σου για τα "τόσα τόπικ που έχουν κλείσει χωρίς σοβαρό λόγο"!
Δεν είναι η πρώτη φορά που κάνεις τέτοιες αστήρικτες και φάνφαρες δηλώσεις. Μήπως πιστεύεις ότι θα έπρεπε να το συνηθίσουμε και να μη μας φαίνεται, τουλάχιστον περίεργο; Ή να θεωρήσουμε απλά ότι είναι μια απερίσκεπτη αστοχία;

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται, η συζήτηση για την Πάρνηθα μπορεί να συνεχιστεί στο θέμα:
ΠAPNHΘA: Tο Mαγικό Bουνό της Aττικής Γης


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1230469
Maintained by Digital Alchemy