ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 ONLINE CLUBS
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zargeas
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2003, 00:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zargeas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΜΥΣΤΙΚΙΣΜΟΣ & Εσωτερισμός.


http://clubs.pathfinder.gr/zargeas_mistikism

Μελέτη της Φύσης και ανάπτυξη της Πνευματικής συνείδησης του ανθρώπου.


ΕΛΑΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ.
Σ' ΕΝΑ ΚΟΣΜΟ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΕΡΕΟΤΥΠΑ ΜΟΤΙΒΑ.
ΕΔΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΠΛΟ ΤΗΣ ΡΟΥΤΙΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΣΤΕΙΡΑΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ.
ΕΔΩ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΛΕΦΤΗ ΜΑΤΙΑ Σ' ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ, ΣΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ, ΣΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ, ΣΕ ΑΠΟΚΡΥΦΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΚΑΙ ΜΥΣΤΗΡΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΕΣ.

ΕΔΩ Κ' ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΠΟΥ Η ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΑΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ.
ζαργέας

zargeas

ΕΧΕΜΒΡΟΤΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Sweden
2198 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 00:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OXI DEN POULAW EGW TA ESOTERICA!!!!
DEN TO KOUNAW!!!!!!!ROUPI!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kelsos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2081 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 00:45:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kelsos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Kelsos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΕΔΩ Κ' ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΠΟΥ Η ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΑΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ.

Χμμμμ να υποθέσω φίλε Ζαργέα, ότι στο Esoterica.gr την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ πύλη για τον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ και τη ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ στην Ελλάδα (που γίνεται ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ σε άλλα "μέσα" και σε άλλους "τόπους" διαδυκτιακούς και μή), υπάρχει ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ που ΔΕΝ αφήνει τα μέλη μας να να αποδεχθούν τον ΙΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ;;;

Θα ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ όχι λίγο, αλλά ΠΟΛΥ περισσότερο ΣΕΒΑΣΜΟ πρός ΕΜΑΣ, το Esoterica.gr ΚΑΙ στα τόσο ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2003, 04:15:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΩΡΑΙΟ ΤΟ ΦΑΙΝΕΘΑΙ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ...
ΜΑ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΚΕΙΜΕΝΟΥ...
ΟΧΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ..
ΕΤΣΙ ΩΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ!...

'ΓΕΝΝΙΟΜΑΣΤΕ ΩΣ ΛΕΓΕΩΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΩΝ+ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΩΣ ΜΙΑ...'


'manava seva, madhava seva'Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zargeas
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 11:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zargeas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agapite Kelso, kata tin prosopiki mou krisi me to na protino ena site kai na para8eso entos tis protasis mou to kimeno pou briskete stin kentriki selida tou den sinepagete elipsi sebasmou pros ton opiondipote.
Egw kai o diadiktiakos mou topos oute ipobiblazei tipota oute enantionete se tipota.
Anti8etos kai pio sigkekrimena apenanti sto esoterica.gr trefo megalo sebasmo kai to 8eoro protoporiakotato kai safos aksiologo.
Kai gi afto to logo to protino kai mesa ston didiktiako mou topo an den to prosekses agapite mou Kelso filali8i!
Me sinxoris gia tin aformi pou edwsa oste na pareksigi8oun ta grafomena mou.
Me pigeo sebasmo kai ektimisi,
zargreas


quote:

quote:
ΕΔΩ Κ' ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΕ ΙΣΩΣ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ, ΠΟΥ Η ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΣΑΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ.

Χμμμμ να υποθέσω φίλε Ζαργέα, ότι στο Esoterica.gr την ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ πύλη για τον ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟ και τη ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ στην Ελλάδα (που γίνεται ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ σε άλλα "μέσα" και σε άλλους "τόπους" διαδυκτιακούς και μή), υπάρχει ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΜΟΣ που ΔΕΝ αφήνει τα μέλη μας να να αποδεχθούν τον ΙΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ;;;

Θα ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ όχι λίγο, αλλά ΠΟΛΥ περισσότερο ΣΕΒΑΣΜΟ πρός ΕΜΑΣ, το Esoterica.gr ΚΑΙ στα τόσο ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ...

Κέλσος ο Φιλαλήθης




zargeasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zargeas
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 12:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zargeas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
agapite ΕΧΕΜΒΡΟΤE den zitisa oute na poulisi kaneis kati kai oute na egkatalipsi kaneis kati. Auto pou ekana einai na protinw na dite-ekserebnisete ena site. Pragma pou den sinepagete egkatalipsi kai oute prodosia kanenos kai tipota.
Toulaxiston egw episkeptomai, erwbnao kai simetexo se para poles istoselides xoris na exw kapio xasimo. anti8etos mou aresei na blepo kenourgies ikones kai parastasis. Kai mexri tora den exw poulisi kai oute paratisi tipota.
Bebea einai to pos litourgi o ka8enas. Esi gia paradigma mporei na min 8es na kitas kati diaforetiko i kenourgio gia tous prosopikous sou logous.
Den ksero an ginome katanoitos.
Toulaxiston den 8eoro kako kapios na protinei ena site.
Se xereto me sebasmo kai ektimisi pros ka8e idieterotita sou,
zargeas

quote:

OXI DEN POULAW EGW TA ESOTERICA!!!!
DEN TO KOUNAW!!!!!!!ROUPI!



zargeasΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 13:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Zargea, γεια σου.

Τι σύμπτωση, σήμερα το πρωί σε "είδα" μέσα σε ένα group του Yahoo και είδα ότι είσαι online και σκέφτηκα να σου στείλω κάποιο μήνυμα αλλά το Κάρμα είναι παιχνιδιάρικο αφού μετά από λίγο σε "είδα" εδώ μέσα.

Στο θέμα μας, τώρα. Νομίζω ότι έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα. Δεν σε κατηγορεί κανένας πραγματικά. Αλλά ξέρεις, είναι πιο ευγενικό και σωστό να συμμετέχεις σε αυτό το forum, να δίνεις κάτι κι εσύ από εσένα και τότε θα είναι πιο φυσιολογικό να κάνεις και προώθηση (όχι πώληση) του club σου στο Pathfinder.

Καταλαβαίνω ότι εκτιμάς το Esoterica. Βλέποντας στην πρώτη σελίδα του club σου τον ορισμό του Εσωτερισμού (που είχα δώσει στις αρχές του Esoterica) αναφέροντας και την πηγή το εκτιμώ. Βέβαια καλό είναι τα άρθρα μας, που βάζεις και εκεί να τα έχεις ως ενεργό link (τι λες θα το κάνεις;)

Ελπίζω να ξεκαθάρισα από την πλευρά μου κάποια πράγματα.

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zargeas
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 14:46:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zargeas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Agapite Thoth, oso mporo simetexw sto Forum tou esoterica.gr kai 8elw na simetexo olo kai perisotero. kai gnorizwntas oti afti mou i kinisi 8a ine poli kali kai os pros emena. me tin enia oti grafontas mia apantisi to mialo mou ginete olo kai pio kseka8aro.genika oi sizitisis boi8ane stin autognosia kai stin afto beltiosi mas.
Apo afta pou ipes den katalaba kati kai 8a se parakalousa na mou to eksigisis. Ti enoeis ta ar8ra sas pou bazw sto site mou na ta exw os energo link? ti akribws na kano... den to katalaba :-(
pantos pesmou ti enoeis kai sigoura 8a to kano!
8a einai megali mou timi na milisoume kai sto yahoo messenger! :-)
lipon na ta pernas panta kala.
me sebasmo kai ektimisi,

ζαργέας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 16:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν εγώ ενα εχω να πω........`εχω ψάξει πολύ το δυκτιακό χώρο και πραγματικά χαίρωμαι που εχω βρει το esoterica!!!!!!! μ΄νο εδώ μέσα νιώθω οτι μπορώ να μοιραστώ τις σκέψεις μου, που ποτέ δεν ειχα το΄λμίση να εξωτερικεύσω!!!!! εδώ μέσα λοιπόν γνώρισα μιά καινούργεια οικογένεια που σκέφτετε οπως εγώ ...η τέλος πάντον παρόμοια !!!!
Οταν εισαι λοιπόν αρκετό καιρό κάπου...και νιώθεις σαν το σπίτι σου....δύσκολα το αφήνεις για κάτι καινουργειο....

βέβαια επειδή εχω ανοικτούς ορίζοντες, θά κάνω και μια εισκεψούλα σαυτό το σιτε......χωρίς βέβαια να αφήσω τό δικό μου .....ποτε ποτε ποτεεεεε

φιλιά

Συγνώμη κιόλας που δεν γράφω σωστά ...αλλα με μια γάτα αγκαλιά και το πληκτρολόγιο στον αέρα ειναι λίγο συσκόλα...

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Edited by - cat on 02/03/2003 16:56:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arzuna
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
155 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 17:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arzuna  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν φίλε zargea, νομίζω πως αυτό που σου λέει ο thoth είναι ότι πρέπει τα Links να μπορούν να παραπέμπουν στο ESOTERICA.gr όταν ο χρήστης κάνει click πάνω τους, δηλαδή με τον ίδιο ακριβώς τρόπο που το Link στο δικό σου site που υπάρχει στο πρώτο μήνυμά σου σε αυτή τη Συζήτηση παραπέμπει σε αυτό.

Κάθε URL που δεν έχει ενεργοποιηθεί ως Υπερσύνδεσμος είναι απλώς παραπομπή, ενώ αν λειτουργεί ως τέτοιος λέγεται και "Ενεργό Link".

Πάντως δεν είμαι σίγουρος ότι κάτι τέτοιο υπάρχει στην κοινότητα που διαχειρίζεσαι, εκτός βέβαια από το Link στην κεντρική σελίδα για το οποίο και σε ευχαριστούμε πολύ, καθώς δεν μπόρεσα να έχω πρόσβαση σε πολλά άρθρα που υπάρχουν εκεί (δεν ήταν clickable οι σύνδεσμοι ) και έτσι δεν μπορώ να ξέρω καν αν υπάρχει υλικό από το ESOTERICA.gr. Πάντως, όπως θυμάμαι υπήρχε παλαιότερα... Αν υπάρχει και τα Links είναι ενεργά, νομίζω πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα (για οποιοδήποτε εκ νέου υλικό πρέπει βέβαια να επικοινωνείς πρώτα μαζί μας).

Και κατά τη δική μου γνώμη πιστεύω πως από τη στιγμή που είσαι Ενεργό Μέλος των Forums του ESOTERICA.gr και συμμετέχεις στις Συζητήσεις προσφέροντας την βοήθειά σου και πληροφορίες στους υπόλοιπους Συν-Αναζητητές, έχεις κάθε δικαίωμα να προβάλλεις και την επιμέρους δική σας αξιόλογη προσπάθεια (στα πλαίσια πάντα της εξυπηρέτησης της εκάστοτε Συζήτησης και όχι "ξεκάρφωτα").

Το καλύτερο είναι, πιστεύω, να παραμείνει αυτό το θέμα που άνοιξες ως έχει, και να δεις το θέμα, εάν θέλεις, περισσότερο Συνεργατικά. Οι άνθρωποι του ESOTERICA.gr πάντα επιθυμούμε τη συνεργασία με το Υγιές τμήμα του ελληνικού Διαδικτύου στο πεδίο του Εσωτερισμού και της Μεταφυσικής Αναζήτησης, στο οποίο ανήκει και το δικό σας Online Club.

Για του λόγου το αληθές, ρίξε μία ματιά στην κεντρική σελίδα των Links του ESOTERICA.gr, όπου υπάρχει ήδη (από προχτές) Ενεργό Link και για το δικό σας site μαζί με τις υπόλοιπες προτάσεις μας(Κατηγορία: Εσωτερισμός).

"Η Θυσία της Γνώσης είναι πιο μεγάλη από κάθε υλική θυσία. Η Γνώση είναι αυτό που μέσα του, κάθε πράξη φτάνει στο ανώτατο σημείο της"

Edited by - Arzuna on 03/03/2003 17:53:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zargeas
Νέο Μέλος

Greece
36 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 10:22:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zargeas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος zargeas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
pragmatika eimai para poli sigkinimenos kai sas efxaristo para poli pou kataxorisate to site-club mou sta links tou esoterica.gr
Sto apaspasmataki apo to esoterica pou exw stin kentriki mou selida ebala titlo esoterismos pou parapempi stin akribi selida pou einai parmeno to kimeno.
na eisai kala kai sas efxaristo para poli.
einai megali mou timi,
na ste pana kala,

ζαργέας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy