ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Φίλε και Φίλοι Καλησπέρα σας.
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
***ius
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/08/2007, 20:35:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ***ius
Φίλες και φίλοι καλησπέρα σας.
Με λένε Νίκο, και είμαι 23 ετών, από μικρή κι όλας ηλικία μέχρι τώρα έχω έλξη προς στην σκοτεινή πλευρά της σοφίας και στην σκοτεινή πλευρά της ύπαρξης.
Την ανεξήγητη πελυρά, την πλευρά που αντιστοιχεί στο Μυστήριο, στο παράξενο και μερικές φορές και στον τρόμο, την πλευρά της ΣΚΙΆΣ αλλα και της Υποκειμενικότητας.
Έχω έλθει στον παρών χώρο συζητήσεων με σκοπό να ανταλλάξουμε εποικοδομητικές απόψεις γύρο από το θέμα του εσωτερισμού, της φιλοσοφίας, συζητήσεις για αυτά που βλέπουμε άλλα και για αυτά που δεν βλέπουμε μακριά από προληπτικές αηδίες, Θέματά όπως για την πραγματική φώτιση που επιτυγχάνετε διάμεσο της εξερεύνησης του σκοταδιου και όχι πάντα με τον οραματισμό του φωτός κ.α.
Να συζητήσουμε για θέματά και να ανταλλάξουμε εμπειρίες γύρο από το μυστήριο και τα ανεξήγητα φαινόμενα, και αν θέλετε γύρο απο το απόκρυφο. Συζητήσεις για την σκοτεινή πλευρά του νου που λίγοι γνώρισαν, και ακόμα ποιο λίγοι θέλησαν να την γνωρίσουν, και ειδικά σε μια εποχή που επικρατεί η δύναμή της συνήθειάς.

Ευχαριστώ για την προσοχή σας.

Φιλικά.

ΥΓ: Η αλήθειά ποτέ δεν είναι μια.
Η αλήθειά του ψέματος είναι και αυτή μια αλήθειά μέσα στην σκοτεινή πλευρά του νου.
Δεν υπάρχει νόμος ανώτερος απο την πραγματικότητά της υποκειμενικότητας (το Χάος).
Η Ζωή στην μη πραγματικότητά ελέγχει καλύτερά τις δυο όχθες του χρόνου.

Live your life as if it would end today.
Plan your life as if it would last forever.

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 00:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Χαιρετίζω το θηρίον της αποκάλυψης. Τέτοια αυτοπαρουσίαση ούτε ο Αντίχριστος ο ίδιος να ήσουν φίλε

Δωσε μας τα φώτα σου εεεεε... το σκότος σου

Δεν πάμε για κανα μπάνιο λεω εγώ, ακούς εκεί θέμα "φιλες και φίλοι"

Καλά τα γράφεις, λιγο μπαλανικά (όχι κακό αυτό βέβαια) και πολύ πομπώδη. Αν εσυ όμως βιώνεις (όπως λες) κάποια πράγματα, ποιος είναι ο λόγος να διμιουργήσεις ολόκληρο αυτό το θεματάκι; Δεν θα μπορουσες απλά να αρχισεις να γράφεις σε θέματα που συζητιούνται;

Χωρις παρεξήγηση, αλλά το στυλάκι "να μαι κι εγώ, ήρθα, είμαι λίγο σκοτεινούλης και ελάτε να συζητήσουμε πράγματα ωστε να σας φωτίσω λίγο" δεν μου κολλάει καλά στο μάτι..

Ξέρεις, χαλάει την γεωμετρία...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

***ius
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 01:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ***ius
quote:
Χαιρετίζω το θηρίον της αποκάλυψης. Τέτοια αυτοπαρουσίαση ούτε ο Αντίχριστος ο ίδιος να ήσουν φίλε

Δωσε μας τα φώτα σου εεεεε... το σκότος σου

Δεν πάμε για κανα μπάνιο λεω εγώ, ακούς εκεί θέμα "φιλες και φίλοι"

Καλά τα γράφεις, λιγο μπαλανικά (όχι κακό αυτό βέβαια) και πολύ πομπώδη. Αν εσυ όμως βιώνεις (όπως λες) κάποια πράγματα, ποιος είναι ο λόγος να διμιουργήσεις ολόκληρο αυτό το θεματάκι; Δεν θα μπορουσες απλά να αρχισεις να γράφεις σε θέματα που συζητιούνται;

Χωρις παρεξήγηση, αλλά το στυλάκι "να μαι κι εγώ, ήρθα, είμαι λίγο σκοτεινούλης και ελάτε να συζητήσουμε πράγματα ωστε να σας φωτίσω λίγο" δεν μου κολλάει καλά στο μάτι..

Ξέρεις, χαλάει την γεωμετρία...


?

"Καμία σχέση" με αυτά που λές. :roll: :roll:

Live your life as if it would end today.
Plan your life as if it would last forever.
_______________
~ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ,~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 01:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Μπορεί να κάνω και λάθος. Απλά πρώτο μύνημα με τετοιο υφος μου φάνηκε κάπως αστείο.

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2007, 03:07:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
H εισαγωγή είναι όντως κάπως περίεργη.
Καθώς και πολλά άλλα στοιχεία που αφορούν τη συμμετοχή ***ius, τα οποία φαίνονται από το προφίλ μέλους. Μόνο και μόνο μια διεύθυνση email που ξεκινάει με το "ανεξάρτητος σατανισμός" θα έφτανε ούτως ή άλλως. Αλλά υπάρχουν κι άλλα...

Το θέμα αυτό απενεργοποιείται και θα μεταφερθεί αύριο σε καταλληλότερη κατηγορία. Όπως επίσης και ο λογαριασμός ***ius.
Έγινε επίσης τροποποίηση του ονόματος του λογαριασμού.

Ευχαριστούμε, δε θα πάρουμε


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy