ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 <<Φιλοσοφώ>> - νέο site
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
paplomatero
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 17:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους paplomatero  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενα site Που πρεπει να επισκεφτειτε οπωσδηποτε,εμενα προσωπικα με αφησε αναυδη. Εντυπωσιακες αποψεις, το ατομο κενταει...
www.filosofo.weebly.com
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 18:41:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paplomatero καλώς ήρθες στο ESOTERICA.

Φίλη μου είναι ευχάριστο να βλέπεις τέτοιες προσπάθειες όπως αυτή που μας προτείνεις να επισκεφτούμε, αλλά θα μου ήταν ποιο ευχάριστο αν θα μπορούσες να ανακάλυψης την προσπάθεια που κάνουμε εδώ μέσα όλα τα μέλη των φόρουμ, δια μέσου του διάλογου και όχι μιας απλής και κλειστής παρουσίασης σκέψεων και απόψεων .
Βλέπεις η φιλοσοφία πάνω από όλα είναι διάλογος, γιατί μόνο έτσι μπορεί να γίνει γόνιμη για τον ανθρώπινο νου, ο πραγματικός φίλος της σοφίας πρέπει να εμπλουτίζει της σκέψης του και της ιδέες του μέσω του διάλογου και μετά να περνάει σε αυτό που λέμε εσωτερικός διάλογος .

Οπότε σε περιμένω/με αν θες, για έναν διάλογο με όλους τους προβληματισμούς σου και τις σκέψεις σου .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 19:50:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
paplomatero καλώς ήρθες στις συζητήσεις μας.

Το είδα το site που προτείνεις.
Είναι όντως αξιόλογο.

Το θέμα αυτό μεταφέρεται (από την ενότητα Η ΣΟΦΙΑ) στην πιο κατάλληλη ενότητα:
ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Ίντερνετ

Επίσης μετονομάζεται από: "Φιλοσοφώ"
Σε:
"<<Φιλοσοφώ>> - νέο site"


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

themispetras
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 21:40:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους themispetras  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας,
Τυχαία σήμερα, ενώ έλεγχα για την εμφάνιση ή όχι του site μου στο google, ανακάλυψα πως έχει ανοίξει αυτό το θέμα στο forum σας. Αρκετά sites φιλοξενούν αντίστοιχη κατηγορία για το «Φιλοσοφώ», αν και μετράει μόνο λίγες μέρες ζωής. Χαίρομαι πολύ που αξιολογείται με θετικές κριτικές αυτή μου η προσπάθεια… και πραγματικά είναι ένα ισχυρό κίνητρο για να συνεχίσω με ακόμη περισσότερο μεράκι. Με αντίπαλο το χρόνο θα προσπαθώ να εμπλουτίζω τακτικά το υλικό. Ίσως είναι αντιδεοντολογικό, να σας παροτρύνω σχετικά, αλλά η χαρά του δημιουργού είναι να βλέπει το δημιούργημα του να ζωντανεύει. Έτσι λοιπόν σας ενημερώνω πως έχει πια αναρτηθεί επίσημο forum στη σελίδα μου και θα σας προσκαλούσα να ανταλλάξετε τις απόψεις σας σχετικά με αυτό από εκεί.
Φιλικά
Θέμης Πετράς
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 01:42:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου Θέμη

Αφότου ανέφερες το google, έκανα κι εγώ μία βόλτα στην αναζήτηση (του google) και είδα το αρχικό μήνυμα της paplomatero (ελαφρώς παραλλαγμένο) σε μερικά άλλα sites. Για καμπάνια μου μυρίζει...

Τη γνώμη μας για το site σου την έχουμε ήδη πει πιο πάνω, σου ευχόμαστε καλή πορεία και εάν ποτέ νιώσεις κι εσύ την ανάγκη να μοιραστείς τις σκέψεις σου μαζί μας στον παρόντα χώρο, όπως είδες είναι φιλόξενος.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy