ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Σολομωνικὴ καὶ Λιακόπουλος- Τό'κανε πάλι!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2007, 20:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τὰ κατάφερε νὰ μᾶς ἐκπλήξει πάλι ὁ γνωστὸς ταλαντοῦχος φιδέμπωρ Δημοσθένης Λιακόπουλος.


Στὴν ἐκπομπή του δείχνει ἀπ'τὰ νέα του βιβλία τὶς σφραγίδες τῆς σολομωνικῆς (ἐλάσσων κλείδα - Goetia) λέγοντας "εἶναι οἱ σφραγίδες τῶν 72 Νεφελίμ! Νά'τες, νά'τες, μέσα στὸν κύκλο! Ἅμα τὶς δεῖτε, καλέστε ΑΜΕΣΩΣ τὴν Ἀσφάλεια!"(νὰ κάνει τί???)


Τὸ τραγικὸ εἶναι ὅτι πρόκειται γιὰ τὴν πρώτη φορὰ ποὺ τυπώνονται ὅλες μαζὶ σὲ ἑλληνικὸ βιβλίο... καὶ δή, μ'αὐτὸν τὸν τρόπο. Μιὰ μετάφραση δὲν ξέρουμε νὰ κάνουμε, μᾶς "ψήνει" τὸ μυστήριο, ὅταν ὅμως εἶναι νὰ παραπληροφορήσουμε...

Ἄαααχχχ......


-YHVH
Love is the law, love under will.

Solve et Coagula
«Ἄσαρκος γὰρ ὤν, ἐσαρκώθη ἑκὼν καὶ γέγονεν ὁ ὤν, ὃ οὐκ ἦν, δι’ ἡμᾶς. Καὶ μὴ ἐκστὰς τῆς φύσεως, μετέσχε τοῦ ἡμετέρου φυράματος. Ἐξῆλθε Λόγος εἰς ἀνάπλασιν λαῶν.»

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2007, 02:33:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοβαρα εκανε τετοιο πραγμα ο Λιακο και τι νομιζει πως θα κανει η ασφαλεια θα τους συλλαβει.Ειναι λες οι αληθινες σφραγιδες η ειναι της μεγαλης και δημιουργικης φαντασιας του?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2007, 11:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ μόλις δω τις σφραγίδες βουρ για την ασφάλεια.
Τι να λέμε δηλαδή, ξέρετε ότι ζουν ανάμεσά μας? Νεφελίμ, Ελοχίμ, Ελ, γκρι δούλοι(των Νεφελίμ δούλοι)….

Για σκέψου εκεί που πίνεις χαλαρά τον καφέ σου μαζεύοντας ήλιο να εμφανιστεί ένα Νεφελίμ μπροστά σου με όλες τις σφραγίδες παραμάσχαλα!!!
Και άμα με σφραγίσει εγώ τι θα κάνω μετά? Βγαίνει η σφραγίδα με νερό και σαπούνι, είναι ανεξίτηλη, θέλει ειδικό διάλυμα? Βασανιστικά ερωτήματα!!!

Θα πάω στην ασφάλεια και ας γίνει ότι είναι να γίνει
Θα πάρω και το DVD μαζί μου που δείχνει ένα γκρι δούλο, να μην νομίζουν ότι δεν έχω αποδείξεις.
Εντάξει, η σκηνοθεσία είναι χάλια, ο φωτισμός κάκιστος, αλλά ο οπερατέρ σκίζει, ακούνητη η εικόνα σας λέω, μα τέτοια ψυχραιμία στην θέα ενός γκρι δούλου!!!????
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2007, 14:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειναι λες οι αληθινες σφραγιδες η ειναι της μεγαλης και δημιουργικης φαντασιας του?

Ἄν μὲ τὸ "ἀληθινὲς" ἐννοεῖς "τοῦ Σολομῶντος", τότε οὔτε τὸ ἕνα οὔτε τὸ ἄλλο. Πέραν τούτου, εἶναι πολὺ γνωστὲς (στὸ ἐξωτερικό, φυσικά! Ἐδὼ ἔχουμε μείνει στὸ "θὰ σφὰξεις μαῦρο κόκκορα μιὰ νῦχτα μὲ Πανσέληνο"), κυκλοφοροῦν στὸ Ἴντερνετ, ὅλος ὁ (ἔξω) κόσμος μιλάει χαλαρὰ γι'αὐτὲς. Εἶναι ἀπό ἕνα κείμενο τοῦ Μεσαίωνα, ἀλλὰ ὁ Φιδέμπωρ μᾶς τὶς πουλάει για 6.355.342.564.753.000 ἐτῶν.


-YHVH
Love is the law, love under will.

Solve et Coagula
«Ἄσαρκος γὰρ ὤν, ἐσαρκώθη ἑκὼν καὶ γέγονεν ὁ ὤν, ὃ οὐκ ἦν, δι’ ἡμᾶς. Καὶ μὴ ἐκστὰς τῆς φύσεως, μετέσχε τοῦ ἡμετέρου φυράματος. Ἐξῆλθε Λόγος εἰς ἀνάπλασιν λαῶν.»

Edited by - YHVH on 11/10/2007 14:42:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lousipan
Μέλος 2ης Βαθμίδας


445 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/10/2007, 19:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lousipan  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και αυτο το μηνυμα σου βγηκε με τετραγωνακια.Αλλα καταλαβα οτι μαλλον ρωτας αν εννοω τις σφραγιδες του Σολομωντος.Αυτες εννοω.Εχω την Ελληνικη μεταφραση της Σολομωνικης του Μαθερς απλα θα ηθελα να τις συγκρινω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
YHVH
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
356 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 03:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και αυτο το μηνυμα σου βγηκε με τετραγωνακια.

gia na min vgainoun tetragonakia, pigaine start->control panel->regional and language options->"karta" languages->details->add->greek polytonic.

quote:
Αλλα καταλαβα οτι μαλλον ρωτας αν εννοω τις σφραγιδες του Σολομωντος.Αυτες εννοω.Εχω την Ελληνικη μεταφραση της Σολομωνικης του Μαθερς απλα θα ηθελα να τις συγκρινω.

Ἡ Σολομωνικὴ τοῦ Μάθερς καὶ τοῦ Κρόουλι δὲν ἔχει μεταφραστεῖ στὰ ἑλληνικά. Μᾶλλον ἐννοεῖς τὸ "Μεγάλο Κλειδί", τὸ ὁποῖο ὅμως δὲν εἶναι ἡ Σολομωνική-ΚΙ ΑΣ ΤΟ ΛΕΕΙ ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ, πρέπει νὰ βγεῖ καὶ κάνα φράγκο. Σολ. λέμε τὸ "μικρὸ κλειδί", τὴ Γητεία.


-YHVH
Love is the law, love under will.

Solve et Coagula
«Ἄσαρκος γὰρ ὤν, ἐσαρκώθη ἑκὼν καὶ γέγονεν ὁ ὤν, ὃ οὐκ ἦν, δι’ ἡμᾶς. Καὶ μὴ ἐκστὰς τῆς φύσεως, μετέσχε τοῦ ἡμετέρου φυράματος. Ἐξῆλθε Λόγος εἰς ἀνάπλασιν λαῶν.»


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/10/2007, 23:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ωχ πάλι μας βρήκανε οι γήινοι .

ΓΓΚΚΡΡΡΡ Λιακόπουλε θα μου το πληρώσεις..

Αλλά αυτήν την φορά ξέρω που θα κρυφτώ .

Στα σκοτεινά και υγρά υπόγεια του ESOTERICA….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
neeskens100
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/11/2015, 05:52:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε παιδιά, δεν είναι σωστό, ούτε ηθικό να κρίνετε δημόσια τον Λιακόπουλο, και να λέτε αρνητικά πράγματα, ή να τον κοροϊδεύετε πίσω από την πλάτη του. Καλύτερα να μιλήσετε με τον ίδιο, να του εκφράσετε τα παράπονά σας αν θέλετε, ή τις ερωτήσεις σας! Το e-mail του Λιακόπουλου, που έχει δωθεί αρκετές φορές στο liako-chat radio, είναι το εξής: dimosthenisliako@gmail.com

Ευχαριστώ για την κατανόηση.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2015, 09:48:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Βρε παιδιά, δεν είναι σωστό, ούτε ηθικό να κρίνετε δημόσια τον Λιακόπουλο, και να λέτε αρνητικά πράγματα, ή να τον κοροϊδεύετε πίσω από την πλάτη του.
Είναι εννοιολογικά αδύνατον να τον κρίνουμε δημόσια και πίσω από την πλάτη του.
Αν έχει πρόβλημα, μπορεί να υπερασπιστεί τις θέσεις του εδώ, "δημόσια και πίσω από την πλάτη του"!

Edited by - Αίολος on 02/11/2015 09:57:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2015, 09:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο κάτω κάτω, αναδημοσιεύει ως δικά του, βιβλία και θέσεις από την 10ετία του '70 και πριν.
...με πρώτο και καλλίτερο τον Ντενιγκεν, του οποίου τα βιβλία τα είχα διαβάσει τότε. Ολα.
Δεν υπάρχει τίποτε αυθεντικά δικό του.


Εχω γίνει ζώσα βιβλιοθήκη για να μην με κοροϊδεύουν οι απατεώνες
...και υπάρχουν πολλοί, σε διαφόρους τομείς...

Edited by - Αίολος on 02/11/2015 10:06:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/11/2015, 10:10:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...ψάξε για την ταινία "αναμνήσεις απ' το μέλλον". (του Ντενιγκεν)
Εκεί θα βρείς τα περισσότερα βιβλία του Λιακόπουλου...
Πριν 40 χρόνια...

Edited by - Αίολος on 02/11/2015 10:14:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.109375
Maintained by Digital Alchemy