ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2007, 21:21:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Μ'ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΛΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ!
ΛΟΙΠΟΝ...ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ,ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ.ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ...ΓΥΡΝΑΩ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΩ ΤΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΛΑ ΕΣΥ(ΚΛΑΣΙΚΑ)?ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΓΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ...ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΚΑΝΕΝΑ 2ΛΕΠΤΟ.. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΜΕ ΡΩΤΑΕΙ ΑΝ ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΒΟΛΤΑ,ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΞΑΝΑΝΟΙΓΕΙ Η ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ..ΦΡΙΚΑΡΩ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΕΝΑΣ ΚΟΜΠΟΣ...ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ!
ΜΟΥ ΛΕΕΪ:ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΑΩ ΤΡΕΜΑΜΕΝΗ..ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ:ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ?ΤΟΥ ΛΕΩ:ΚΑΛΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΗΣΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ?ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ:ΤΑ 'ΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ?ΕΧΩ ΦΥΓΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΟΣΗ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΠ'ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ...ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΡΑΤΑΓΕ ΤΗΝ ΣΑΚΟΥΛΑ ΑΠ'ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ!!!
ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΑ 'ΠΑΙΞΑ!ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ?ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΦΟ!
ΑΑΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΦΟΡΑΓΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΡΟΥΧΑ Η ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΗΤΑΝ Η ΣΑΚΟΥΛΑ..
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ?
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2007, 21:30:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΠΡΙΝ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2007, 22:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΑ,ΑΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΖΗΣΕΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ,ΘΑ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ!ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΡΙΚΗ ΠΡΟΒΟΛΗ?ΚΑΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΥΟ ΣΗΜΕΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ!

PnS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

spirit
Πλήρες Μέλος

Finland
1485 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 00:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος spirit  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σου,ervin...
η ιστορια σου μου θυμισε εντονα μια δικη μου που συνεβει στο παρελθον,
δεν μπορω να σου πω τι ηταν αυτο ,το μονο που εχω να πω ειναι οτι μου συνεβει και μενα..
πριν απο αρκετα χρονια καθομουν σ ενα μπαρ με αγαπημενο μου προσωπο και περιμενα ενα κρισιμο τηλεφωνημα και μια συναντηση που θα ακολουθουσε μετα το τηλεφωνημα,συζητουσα αυτο το γεγονος με το αγαπημενο προσωπο και προσπαθουσε να με βοηθησει.
Οταν χτυπησε το τηλεφωνο και ηρθε το ατομο που περιμενα να μιλησουμε,βγηκα μονη μου εξω στην αυλη και προσπαθουσα με ψυχραιμια να αντιμετωπισω το ατομο που ηρθε να με βρει..
σε καποια στιγμη η συζητηση αρχισε να περνει επικυνδινη τροπη κι ενιωσα ασχημα,εκεινο το συναισθημα που νιωθει καποιος οταν αισθανεται οτι η ζωη του κυνδινευει.
Την ιδια στιγμη αισθανομαι την αυρα του αγαπημενου ατομου που ειχα αφησει μεσα στο μπαρ,να περναει απο διπλα μου να μου χαμογελα και να μου λεει μην φοβασε κουραγιο,φορουσε λευκα ρουχα το θυμαμαι σαν τωρα.
Απο το γεγονος αυτο αλαξε ολη η τροπη της συζητησης,αλαξε και η διαθεση μου,βρεθηκε μια λυση και ολα κυλησαν ομαλα.
Οταν γυρισα μεσα τον βρηκα να καθεται στην ιδια θεση που τον ειχα αφησει,οταν με ρωτησε τι εγινε του απαντησα αφου εισουν εξω και ειδες τι εγινε,και τοτε μου ειπε οτι δεν βγηκε καθολου εξω την ωρα που ειμουν εγω.
Δεν ξερω τι ηταν αυτο,αλλα γεγονοτα σαν αυτο μου εχουν συμβει αρκετες φορες,απλα ειναι ορισμενα πραγματα που δεν εξηγουνται με την λογικη γιατι ετσι φευγει ολη η μαγεια,αλλατο σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει να σε κανουν να φοβασε.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 16:12:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ SPIRIT..
ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ!ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΣΥΝΔΕΣΗ?
Η ΜΗΠΩΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ "ΚΟΛΠΑ" ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ?ΓΙΑ ΨΑΞΤΟ..:)
ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΕΧΕΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΙΠΟΤΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 16:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΣΟ ΩΡΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΜΑΣ!ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ ervin ΙΣΩΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΥΜΠΑΝ.ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΣ spirit ΟΜΩΣ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΓΙΑΤΙ ΣΑ ΝΑ ΕΝΗΡΓΕΙΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ.ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ervin ΕΚΔΗΛΩΘΗΚΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ,ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΕΙ(ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ).

PnS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 17:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΣΥ ΤΙ ΕΞΗΓΗΣΗ ΔΙΝΕΙΣ ΦΙΛΕ SONAP?
ΑΠ'ΟΣΟ ΕΧΩ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΙΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΠΙΡΕΠΗΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΘΕΜΑΤΑ...
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΟΜΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ?ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΓΟΓΟΝΟΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΚΟΠΟΣ-ΛΟΓΟΣ...ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΙΠΟΤΑ...ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΦΟΡΤΙΣΗ Η ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 17:49:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΙΡΕΠΗΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΝΙΣΧΥΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΡΙΕΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΔΕΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΣΑΝ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΑ. ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ, ΟΛΑ ΕΞΗΓΟΥΝΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ? ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΥΜΕ, ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ. ΑΠΟ ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ!ΚΑΠΟΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ! ΕΓΩ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...

PnS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 18:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ'ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΛΟΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ Μ'ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ!
ΤΟ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΤΟΥ ΜΗ ΚΑΘΑΡΑ ΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΣΦΑΙΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ...ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΠΛΟΠΟΙΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ?ΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΥ ΤΟΥΣ ΩΣ ΥΠΕΡΦΥΣΙΚΑ,ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ,ΜΑΓΙΚΑ ΚΤΛ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ!
ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΝΑ ΤΟ "ΕΞΗΓΕΙΣ" ΜΕ ΠΑΣΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ!
ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ (ΣΧΕΔΟΝ)ΟΛΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΟΥΝ ΜΕ ΦΙΛΟΣΟΦΗΜΕΝΕΣ ΦΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠ'ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙΣ ΘΕΣΕΙ(ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΠΛΑ ΣΕ 3 ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ!)ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΑΤΙΑΖΟΥΝ ΤΟΣΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΕΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΙΛΟΦΡΟΝΗΘΕΙ Η ΘΕΩΡΕΙΑ!
ΑΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 21:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΖΗΣΕΣ?

PnS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 22:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΜΠΟΡΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΠΩΣ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΕΣ...
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΛΛΩΝ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/11/2007, 22:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΝ ΣΕ ΕΜΑΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ, ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΩΣ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΑΡΑΓΕ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΑΝ, ΟΤΑΝ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΛΕΠΟΥΝ!!!ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΥΜΠΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ..ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΔΙΠΛΟΣ?ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ?ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΓΙΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ?ΠΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?ΜΗΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ?ΧΑΖΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΑΤΑΛΕΓΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ!

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ervin ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ "ΤΥΧΕΡΗ" ΠΟΥ ΕΖΗΣΕΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΙΑ ΠΙΟ ΧΕΙΡΟΠΙΑΣΤΗ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΟΥ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ! ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

PnS!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 03:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα ervin,

Κατι παρομοιο μου ειχε συμβει σε ηλικια μεταξυ 13και15.
Καταλαβαινω πολυ καλα το πως αισθανθηκες ειδικα γιατι εμενα μου ηταν πολυ συχνο το φαινομενο αυτο.
Σε σημειο να ζηταω απο τους γονεις μου να με πανε σε καποιον ψυχιατρο γιατι ειχε κλωνιστει η εμπιστοσυνη στον ιδιο μου τον εαυτο.

θα σου φερω ενα παραδειγμα απο τα πολλα..

Ημουν στο δωματιο μου,ημερα Σαββατο πρωι,οχι πολυ πρωι αλλα ουτε και αργα...
Παντως μια φορα εγω χαζολογουσα στο δωματιο μου με την γνωστη βαραμαρα της εφηβιας.
Μπαινει λοιπον στο δωματιο μου η μητερα μου και ξεκινα διαλογος.

-Αντα,θα παμε με τον πατερα σου για ψωνια θελεις να ερθεις μαζι?
-μπα,βαριεμαι..(τις απαντω)
-θελεις κατι να σου παρουμε??
-Οχι δεν θελω κατι.
-Σιγουρα?
-Σιγουρα.

Δεν περανανε 5λεπτακια και σκεφτομαι πως καλυτερα να βγω λιγακι εξω για να ανεβασω και την διαθεση μου κι ετσι παω γρηγορα γρηγορα στο σαλονι να τους προλαβω να τους πω πως θα τους ακολουθησω.

Βλεπω λοιπον την μητερα μου να πλενει κατι στο νεροχυτη της κουζινας.
Και τωρα ξεκινω εγω τον διαλογο

-Ευτυχως σας προλαβα,βαζω παπουτσια κι ερχομαι ναι?
-που?
-Δεν θα πατε ακομα?
-Που να παμε?
-Για ψωνια βρε μαμα,που αλλου?
-Οχι,πως σου ηρθε αυτο.
-Καλα τωρα δεν ηρθες και που ειπες πως θα πατε για ψωνια?
-Παιδι μου εισαι καλα?
-Μαμα θα με τρελανεις..?????


Και αυτη ηταν η αρχη του κακου.
Απο τοτε πολλα παραξενα ακολουθησαν μεχρι που ,ευτυχως,αυτα αρχισαν να λαμβανουν τελος.

Με οποιους και να το συζητησα δεν πηρα ποτε καποια απαντηση ικανοποιητικη.Ολες ηταν γυρω απο την σφαιρα της φαντασιας.
Κι οσο για την υγεια μου ..δοξα το θεο!!

Ευχομαι λοιπον να μην εχεις καποια επαναληψη απο αυτο το συμβαν γιατι θα σε τυρανισει απιστευτα...
Προσπαθησε να μην το πολυ σκεφτεσε ομως γιατι οσο το σκεφτεσαι τοσο περισσοτερο θα επηρεαζεσαι αρνητικα.


Mε εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 15:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ WHIZ..
AN ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΕΣ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ?
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΩ ΕΥΚΟΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ Η ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΟΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΡΙΣΗ!
ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ Η ΟΠΩΣ ΑΠΛΑ ΛΕΜΕ:Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΒΕΙ:)ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!ΕΓΙΝΕ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ...ΑΡΑ ΑΠΛΑ ΕΓΙΝΕ...ΤΩΡΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ!
ΣΟΒΑΡΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΗΡΘΕ Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΕΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 18:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν σκεφτεις πως αυτο ηταν ενα συχνο φαινομενο για μενα.
Οχι απλα ειχα φρικαρει...

Αλλα οτι και συνεβαινε τοτε,το καλο ειναι πως περασε και δεν με απασχολει πια.
Τωρα για τα συναισθηματα μου..μπορω να πω πως ηταν ακρως ανησυχητικα.
Μαλιστα δυσκολευονουν νατα εχω καλα με τον εαυτο μου.

Μην σε ανησυχει παντως.
Δεν νομιζω να το ξανα βιωσεις.
Εγω τοσα χρονια μετα και ακομα δεν εχω κανενα τετοιο κρουσμα.

Μην το σκεφτεσαι ομως και σου μπαινουν ιδεες.
Παρτο σαν ενα κακο ονειρο.
Την καλησπερα μου!


Mε εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 19:44:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝΤΑ
ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ..ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΟΝΕΙΡΑ!
ΑΠΟ ΜΙΚΡΗ ΕΒΛΕΠΑ ΤΡΟΜΕΡΟΥΣ ΕΦΙΑΛΤΕΣ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΟ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΕ ΣΟΚΑΡΟΥΝ!ΚΑΠΟΥ ΕΙΧΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΕΙΜΑΙ Σ'ΑΝΑΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 19:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΔΕΝ ΣΧΕΤΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ,ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΝΑ ΣΕ ΦΩΝΑΖΟΥΝ,ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗ ΛΑΛΙΑ?ΒΕΒΑΙΑ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΑΤΕ ΑΠΛΑ, ΒΛΕΠΑΤΕ ΚΙ ΟΛΑΣ.ΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΑΡΑΓΕ...ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ.

-- ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ...ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΑΥΡΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΗ ΒΡΟΧΗ --Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 19:54:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΕΣΥ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ?
SONAP ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΛΗΛΟ ΣΥΜΠΑΝ...ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΦΤΕΙ ΠΟΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΟΝΕΙΡΑ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΚΟΣΜΟΥ?ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΠΛΑΣΜΑΤΟΣ?ΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΖΩΗΣ?
ΔΕΝ ΣΕ ΑΝΑΣΤΑΤΩΝΕΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΗ ΑΓΝΟΙΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 19:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας και από εμένα!

Στη ζωή πραγματικά, συμβαίνουν παράξενα γεγονότα! Πιστεύω, πως δεν είναι τυχαία... γιατί τίποτα στο Σύμπαν δεν συμβαίνει τυχαία! Τα γεγονότα αυτά έχουν σαν σκοπό να μας αφυπνίσουν και να μας ωθήσουν προς τα "έσω".

Έχω βιώσει ανάλογα γεγονότα... θα σας διηγηθώ ένα από αυτά...

Πριν μερικά χρόνια, ήμουν στο σπίτι μου το πατρικό. Η μαμά μου έλλειπε σε επίσκεψη, ο μπαμπάς μου διάβαζε εφημερίδα στο καθιστικό και εγώ καθόμουν στο δωμάτιό μου. Κάποια στιγμή, ακούγονται στην πόρτα κλειδιά, ακούω την πόρτα να ανοίγει, να κλείνει μετά και βήματα στο διάδρομο. Ρωτάει ο μπαμπάς μου, "ήρθες;", νομίζοντας ότι η μαμά μου επέστρεψε. Σιωπή... ξαναρωτάει... σιωπή...

Σηκώνομαι, και ψάχνω όλο το σπίτι... κανείς... Μετά από μία ώρα γύρισε η μητέρα μου.... Αυτό συνέβη ακόμα τρεις φορές, σε άλλες χρονικές περιόδους!!!!!!



Φιλικά, http://starworld.myforumportal.com/

η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 20:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανάλογο με αυτά που συζητάτε είναι και το φαινόμενο Doppelganger.

Doppelganger στα γερμανικά σημαίνει "διπλός περιπατητής".

Για αυτό το φαινόμενο - θρύλο υπάρχουν πολλά βιβλία και αναφορές, μέχρι και ταινίες.

Το παρακάτω άρθρο από την wikipedia έχει μια πολύ καλή σύνοψη με πιθανές επιστημονικές εξηγήσεις.

http://en.wikipedia.org/wiki/Doppelganger


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 20:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΝΕΙΡΑ ΑΛΛΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!ΕΝΑΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ,ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΑΣ,ΙΣΩΣ ΖΗΣΑΤΕ ΕΝΑ ΠΙΘΑΝΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΛΛΑΞΕ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΛΟΓΟ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΠΙΡΕΑΣΕ.ΠΧ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΑΞΙΔΕΨΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ(ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΡΟΝ) ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕ!

-- ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ...ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΑΥΡΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΗ ΒΡΟΧΗ --

Edited by - --Sonap-- on 18/11/2007 20:20:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 20:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ KARMA
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ?ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΣΕ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟ Η'ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 20:30:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ A.KIRCHER ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!
ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 21:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΝ ΤΗΝ ΤΑΙΝΙΑ DEJAVU SONAP?ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ?
ΑΝ ΙΣΧΥΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΕΠΕΜΒΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΦΡΙΚΗ?ΣΚΕΨΟΥ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΣΟΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ!ΑΣΤΕΙΟ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Π.Χ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?
ΜΕ ΠΟΙΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΟΝΕΙΡΟ?ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙΣ "ΣΥΝΕΧΕΙΑ" ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 21:20:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KARMA ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ?
ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΥΝΕΒΗ ΑΛΛΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ...ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
--Sonap--
Νέο Μέλος

Greece
24 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 21:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους --Sonap--  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΓΙΝΕ Ο ΣΕΙΣΜΟΣ ΤΟΥ 99 ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ! PICTURE IT!

-- ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΔΥΣΤΥΧΙΑΣ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ...ΣΚΕΨΟΥ ΠΩΣ ΑΠΟ ΜΑΥΡΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΡΥΣΤΑΛΙΝΗ ΒΡΟΧΗ --Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 21:28:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΟΒΑΡΑ ΜΙΛΑΣ???ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ:)ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!
ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?ΧΕΧΕ!
ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ ΤΟΝ ΣΕΙΣΜΟ?ΕΓΩ ΕΠΛΕΝΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΙ ΕΤΡΕΞΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ..ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΑΤΟ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ...ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΧΑΜΟΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΝΤΟΥΣΑΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ervin
Νέο Μέλος

Greece
26 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 21:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ervin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΨΑΞΑ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ DOPPELGANGER ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑ ΚΑΘΩΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΚΑΤΑ 90%(ΜΗΝ ΠΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ) ΟΤΑΝ ΠΡΟΜΥΝΗΕΤΑΙ ΘΑΝΑΤΟΣ!
ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΔΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΗ ΤΙΠΟΤΑ ΑΣΧΗΜΟ!
ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?
ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΨΗΝ ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ A.KIRCHER?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
karma
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
497 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/11/2007, 22:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους karma  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ervin

ΓΕΙΑ ΣΟΥ KARMA
Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΟΥ ΠΩΣ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ?ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΑΠΛΑ ΑΚΟΥΣΕ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΔΡΟΜΟ Η'ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΕ?


Ούτε εκείνος την είδε! Μετά το συζητήσαμε.... Για να σου πω την αλήθεια... μια και μπήκαμε στο χορό... στο σπίτι μας είχαμε και άλλα φαινόμενα (βλέπαμε παρουσίες και μερικές φορές δημιουργούσαν και θόρυβο). Αν και τις έβλεπαν και οι γονείς μου, δεν έδιναν σημασία!

Δεν ξέρω τι συνέβαινε, ίσως το σπίτι ήταν χτισμένο επάνω σε κάποια "πύλη". Συνήθως, οι παρουσίες αυτές περνούσαν, χωρίς να μας δίνουν καμία σημασία. Άλλες φορές μας παρατηρούσαν...

quote:
ervin

KARMA ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ?
ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΥΝΕΒΗ ΑΛΛΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ...ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΣΟΥ?


Το περιστατικό συνέβη και τις τρεις φορές με τη μητέρα μου. Αυτό που είναι άξιο λόγου να συζητηθεί είναι, πως μία από αυτές τις φορές, λίγο μετά το γεγονός, ακούσαμε ένα δυνατό θόρυβο από το σαλόνι. Τρέξαμε ο πατέρας μου και εγώ και είδαμε το σώμα του καλοριφέρ πεσμένο κάτω και να έχει γεμίσει ο χώρος με νερό... τα καλοριφέρ, μόλις τα είχαμε αλλάξει και ήταν αδύνατον να πέσει από μόνο του (ο μάστορας που ήρθε μετά δεν μπορούσε να το εξηγήσει)!



Φιλικά, http://starworld.myforumportal.com/

η karmaΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2007, 02:54:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ A.KIRCHER ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΜΠΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Μ'ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ!
ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ?

Φίλη ervin
όχι δεν είχα κάποια παρόμοια εμπειρία. Το φαινόμενο DOPPELGANGER το γνώριζα μέσα από την περιστατικό του ποιητή Shelley το οποίο αναφέρει και η wikipedia. Στην συγκεκριμένη περίπτωση το "διπλό" του Shelley το είδε και ένα άλλο πρόσωπο, η Jane Williams.

Πάντως ο γνωστός φιλόσοφος και μύστης G.I. Gurdjieff λέγεται από τους μαθητές του πως είχε την δυνατότητα να βρίσκεται σε διαφορετικά μέρη την ίδια στιγμή. Το ίδιο έχουν ισχυριστεί και άλλοι. Διάβασε αν έχεις χρόνο το παρακάτω άρθρο, έχει κάποιες χρήσιμες αναφορές.

http://www.thothweb.com/article-print-5045.html

Μη έχοντας εγώ ο ίδιος προσωπική εμπειρία κάτι τέτοιου ή κάποιου ανάλογου φαινομένου παραμένω για την ώρα σκεπτικιστής. Σε υποατομικό επίπεδο βέβαια έχουν γίνει κάποια πειράματα όπου σωματίδια μπορούν να βρίσκονται σε δύο διαφορετικά σημεία την ίδια στιγμή. Σχετικά με αυτό μπορείς να διαβάσεις ένα εκλαικευμένο άρθρο από το physorg.com που αναφέρει κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία.

http://www.physorg.com/news7144.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2007, 16:57:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή μου whiz, διαβάζοντας την αφήγηση σου σκέφτομαι την πιθανότητα του να "εικονοποίησες" κατά έναν τρόπο μια κατάσταση την οποία υποσυνείδητα θα ήθελες να βιώσεις.
Φυσικά μπορεί και να κάνω εντελώς λάθος αλλά σκέφτομαι το περιστατικό που βίωσες "βήμα - βήμα".
Στην αρχή η μητέρα σου σου ζήτησε να την ακολουθήσεις στα ψώνια κι αρνήθηκες.
Ύστερα από λίγο την βρίσκεις για να της πεις ότι θα την συνοδεύσεις.

Μήπως υποσυνείδητα περίμενες από τη μητέρα σου να σου προτείνει κάτι ώστε να βγεις από το σπίτι για να μην βαριέσαι;
Ανεξαρτήτως της πρώτης σου άρνησης, το γεγονός ότι στην πορεία δέχθηκες με κάνει να βρίσκω πιθανό να ήθελες από την αρχή να πας μαζί της.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy