ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 ΝΕΑ - Μέσα από το Διεθνές Internet
 AMRA, AMORC, Massons files
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Arthur Conan D.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2007, 17:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arthur Conan D.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
***

ρε τι βρίσκει κανείς σήμερα ψάχνοντας ...

________________________________________________
Για την ώρα το link έχει αφαιρεθεί,
καθώς τα αρχεία είναι υπο εξέταση
για τη νομιμότητα της διάδοσής τους

27/11/2007
________________________________________________

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2007, 19:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arthur Conan D. Καλώς ήρθες στο ESOTERICA .

Δεν θα ήταν καλύτερα να μας κάνεις και μια εξήγηση για αυτό το λινκ, τουλάχιστον εγώ που είμαι αδαής πάνω σε αυτά να καταλάβω…


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arthur Conan D.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2007, 19:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arthur Conan D.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
γεια σου elo ... ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. τι εξήγηση να κάνω ? επειδή την ψάχνω γενικώς με τα τάγματα, τις εσωτερικές σχολές κτλ, ε, τυχαία έπεσα πάνω στο link. βασικά, δεν ξέρω κιόλας αν πρέπει να το δημοσιεύσω - εγώ δεν είμαι μέλος ακόμη κάποιου τάγματος - αλλά έχει κάποια pdf's των ταγμάτων. ότι λέει ο τίτλος του θέματος δηλ. άλλο τι να σου πω ? δεν ξέρω ... αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ως προς την δημοσίευσή του, ας το αποφασίσουν οι υπεύθυνοι, δεν ξέρω ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2007, 20:25:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arthur Conan D. για το συγκεκριμένο θέμα που γυρεύεις μπες σε αυτό το λινκ και θα βρεις κάποιες πληροφορίες .

Ροδοσταυρικό τάγμα AMORC, μικτή στοά κ.α
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=4919


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arthur Conan D.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/11/2007, 21:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arthur Conan D.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
elo, ευχαριστώ, το είδα. αυτή η database όμως έχει τα τυπικά των ταγμάτων. βρήκα κι αυτό : ***, το blog του τύπου που τα ανέβασε. thx πάντως.


________________________________________________
Για την ώρα το link έχει αφαιρεθεί,
καθώς τα αρχεία είναι υπο εξέταση
για τη νομιμότητα της διάδοσής τους

27/11/2007
________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 04:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το link του εισαγωγικού καθώς και του πιο πάνω μηνύματος αφαιρέθηκαν για την ώρα, ώστε να εξακριβώσουμε τη νομιμότητα της διάδοσής των αρχείων που εμπεριέχονται στη συγκεκριμένη διεύθυνση.

Arthur Conan D. κρίνουμε τη συμμετοχή σου αρκετά περίεργη, ίσως ακόμα και γνωστή στα μέλη των forums:
2 ώρες μετά από την ώρα που (απ' ότι φαίνεται) ανέβηκαν στη συγκεκριμένη διεύθυνση τα αρχεία που υπάρχουν στο link, γράφεις στα forums για πρώτη φορά. Χωρίς να δικαιολογείς το θέμα όπως σωστά επισήμανε ο elo. Επίσης και στην περίπτωση του blog που δίνεις ως διεύθυνση στο πιο πάνω μήνυμά σου, η ανάρτηση του μηνύματος που αναφέρεται στα αρχεία, έχει γίνει και πάλι περίπου την ίδια ώρα που έγραψες το μήνυμά σου...

Επίσης θα θέλαμε να μας πεις, πως ακριβώς βρήκες αυτή τη διεύθυνση με τα αρχεία.

Τα συγκεκριμένα αρχεία δεν αφορούν ιστορικά στοιχεία περί ταγμάτων και πιθανότατα η διάδοσή τους δεν είναι νόμιμη. Μπορεί να προέρχονται από οργανώσεις, ομάδες ή φορείς, προοριζόμενα για τα μέλη τους και να μην υπάρχει πρόθεση να διαδοθούν.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arthur Conan D.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 08:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arthur Conan D.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia, καλημέρα,

αυτά τα βρήκα όπως είπα τυχαία ψάχνοντας. συγνώμη, δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να δημοσιεύσω το link.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 14:58:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arthur Conan D. η φράση "αυτά τα βρήκα όπως είπα τυχαία ψάχνοντας" δεν απαντάει στην ερώτηση που σου κάναμε. Θα θέλαμε να μας πεις πως ακριβώς τα βρήκες, ώστε να αναπαράγουμε αυτήν την αναζήτηση.
Ήδη έχουμε ερευνήσει το θέμα και φαίνεται ότι δεν μπορεί να φτάσει κανείς "τυχαία" στα αρχεία αυτά, εκτός βέβαια, εάν είναι ο ίδιος που τα έχει ανεβάσει...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 16:37:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας δούμε λίγο πιο βαθιά το ζήτημα:

Το συγκεκριμένο μέλος, Arthur Conan D. προσφάτως διαγράφη από συναφές φόρουμ για την ίδια τακτική που ακολούθησε κι εκεί, σχετικά με την ελεύθερη διάθεση εντύπων που είναι προστατευμένα. Στο εκεί λοιπόν φόρουμ, η διαχείρηση προέβη στην παρακάτω πράξη:

Η ανωτέρω εικόνα αποκαλύπτει πολλά και αμέσως θα καταλάβετε το γιατί:

Λίγο πιο πάνω, το μέλος elo, μας παρέθεσε ένα link από άλλο θέμα συζήτησης σχετικά με τον Ροδοσταυρισμό (δείτε το πιο πάνω). Στο συγκεκριμένο αυτό θέμα, εμφανίστηκε τελευταία ένα μέλος με το όνομα Autry G., το οποίο παρέθεσε τμήμα μονογραφίας του Ροδοσταυρικού τάγματος AMORC. Σας παραθέτω τη (μοναδική) δημοσίευσή του, με διεγραμμένο το εν λόγω κείμενο της μονογραφίας από εμένα για προφανείς λόγους:

Όπως βλέπετε, και στα δύο (?) αυτά μέλη, η υπογραφή: Hello, I am an ultramicroscopic infectious agent. My mission is to break brain symmetry and attack on master boot records. May kleptografy set u free... , (ειλικρινής αν και ανορθόγραφος) είναι η ίδια ακριβώς. Το ίδιο συμβαίνει και με το avatar που χρησιμοποιεί. Επίσης, ο σκοπός της εμφάνισής του στα φόρα αυτά δεν είναι άλλος από την παρουσίαση κειμένων που ουδέποτε ούτε η ΑΜΡΑ, ούτε το AMORC ή η ΕΜΣΤΕ έχουν ως ελεύθερα διαθέσιμα στο κοινό. Για την ίδια ακριβώς ενέργεια, ένα άλλο μέλος, ονόματι Παύλος Β. (μαζί με άλλους 15-20 λογαριασμούς του ιδίου), διεγράφη από τρίτο συναφές φόρουμ. Η πολλαπλή απόρριψη τον οδήγησε στη δημιουργία ενός ακόμα δικού του blog όπου τα λέει μόνος του ανενόχλητος με τον εαυτό του (τον Π.Β.)

Και για όσους θυμούνται τα "παλιά", κάντε μια σύνδεση με κάποιο άλλο μέλος που και από εδώ διεγράφη για τους ίδιους λόγους. Τα συμπεράσματα δικά σας...

Όσο για τα ανωτέρω links που πλέον (και πολύ σωστά) σβήστηκαν από τη Διαχείρηση, παραπέμπουν στα αρχεία ενός ανώνυμου blog, το οποίο, όσο κι αν προσπαθήσει κανείς να το βρει με μηχανές αναζήτησης, δεν θα έχει κανένα αποτέλεσμα. Με απλά λόγια, τα λήμματα που θα χρησιμοποιήσετε για την αναζήτηση, ακόμα κι αν γνωρίζετε πλήρως τα στοιχεία, δεν πρόκειται να εμφανιστούν σε καμία μηχανή αναζήτησης. Τι σημαίνει αυτό; Σημαίνει πως σε καμία περίπτωση, η εύρεση των αρχείων αυτών δεν αποτελεί προϊόν "τυχαίας" αναζήτησης! Όσοι έχουν φάει τα μάτια τους στο internet για αναζήτηση πληροφοριών εσωτερικού περιεχομένου, ας κάνουν τη δοκιμή να ψάξουν εσκεμμενα τα links που έδωσε το μέλος Arthur Conan D., πόσο μάλλον να είναι δυνατόν το μέλος αυτό που ουδέποτε ενδιαφέρθηκε για εσωτερισμό, να τα βρήκε "τυχαία" και μάλιστα μέσα σε 2 ώρες από τη στιγμή που αναρτήθηκαν εκεί...

Πάντως αυτός που έφτιαξε το blog που πλέον σβήστηκε, πρέπει να έχει μεγάλη νωθρότητα αντίληψης γιατί ενώ γράφει πως τα αρχεία είναι για αυστηρά προσωπική χρήση (φυσικά το ίδιο ισχύει και για κείνον), αυτός τα βγάζει σε δημόσια διάθεση. Δηλαδή αναιρεί αυτό που γράφει. Μάλλον αλτσχάϊμερ θα έχει, ή οι φυσαλίδες αζώτου δεν έφυγαν ακόμα εντελώς...

Εκτός αυτού, η amalia σημειώνει κάτι πολύ σημαντικό:

quote:
Arthur Conan D. κρίνουμε τη συμμετοχή σου αρκετά περίεργη, ίσως ακόμα και γνωστή στα μέλη των forums:
2 ώρες μετά από την ώρα που (απ' ότι φαίνεται) ανέβηκαν στη συγκεκριμένη διεύθυνση τα αρχεία που υπάρχουν στο link, γράφεις στα forums για πρώτη φορά. Χωρίς να δικαιολογείς το θέμα όπως σωστά επισήμανε ο elo. Επίσης και στην περίπτωση του blog που δίνεις ως διεύθυνση στο πιο πάνω μήνυμά σου, η ανάρτηση του μηνύματος που αναφέρεται στα αρχεία, έχει γίνει και πάλι περίπου την ίδια ώρα που έγραψες το μήνυμά σου...

quote:
Arthur Conan D. η φράση "αυτά τα βρήκα όπως είπα τυχαία ψάχνοντας" δεν απαντάει στην ερώτηση που σου κάναμε. Θα θέλαμε να μας πεις πως ακριβώς τα βρήκες, ώστε να αναπαράγουμε αυτήν την αναζήτηση.
Ήδη έχουμε ερευνήσει το θέμα και φαίνεται ότι δεν μπορεί να φτάσει κανείς "τυχαία" στα αρχεία αυτά, εκτός βέβαια, εάν είναι ο ίδιος που τα έχει ανεβάσει...

Ακόμα κι ένα 5χρονο παιδί θα καταλάβαινε τι συμβαίνει εδώ...

Σίγουρα, είναι δύσκολο να σε έχουν απορρίψει όλοι αλλά τι να κάνουμε, ό,τι είσαι έλκεις.... Αυτή η κατάσταση μου θυμίζει τον Φίλιππο τον Ωραίο που επειδή έφαγε πόρτα από τους Ναΐτες, εκείνος βάλθηκε να τους εξοντώσει. Έλα όμως που εκείνος έχει πεθάνει εδώ και καιρό αλλά οι Ναΐτες ζούνε και βασιλεύουν...

Αυτά μέχρι στιγμής!

Γένοιτο, τα λέμε!

Edited by - Trithemius on 27/11/2007 17:32:33

Edited by - Trithemius on 27/11/2007 17:37:23Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Arthur Conan D.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 17:35:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arthur Conan D.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Trithemius,

ούτε τον ξέρω, ούτε με αφορά ο τύπος για τον οποίον γράφεις. ξέρω όμως ότι είσαι συνεργάτης της ΑΜΡΑ και μαζί με τον Avaris κάνετε τον προσυλητισμό σας και στο φόρουμ esoterica. για τα υπόλοιπα που λες ... τι να σου πω ... εγώ ξαναλέω πως τυχαία την βρήκα την ιστοσελίδα, την έβαλα και στο αβάπτιστο, είπα να την βάλω κι εδώ, απ' εκεί κι ύστερα ... συγνώμη και πάλι αν απαγορεύεται να δημοσιεύσεις ένα link που περιέχει κάποια πράγματα.

amalia,

δεν έχω κάτι άλλο να πω, αν θα δεις και στο μύνημά μου όταν απάντησα στον elo είπα πως δεν ξέρω αν μπορούν αυτά τα πράγματα να δημοσιευτούν και πως μπορείτε εσείς ως υπεύθυνοι να αποφασίσετε. από 'κει κι ύστερα, ok, no problem, αφαιρέσατε το link, συγνώμη αλλά δεν βλέπω που είναι το προβλήμα. είμαι αρκετά χρόνια στον χώρο, την "ψάχνω" αρκετά με τις σχολές και μ' αυτά, και αυτό είναι όλο.

υπάρχουν αρκετά στοιχεία να αποδειχθεί πως τα μέλη Avaris και Trithemius είναι όργανα ενός συγκεκριμένου τάγματος που έχει σκοπό να προσυλητίσει τον κόσμο, ασφαλώς είστε άνθρωποι με νοημοσύνη - κανείς δεν λέει το αντίθετο - και μπορείτε και μόνοι σας να το διαπιστώσετε εν καιρώ.

αυτά ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 17:52:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρθούρε κοίταξε να δεις αγόρι μου.

Η Διαχείρηση σου ζήτησε να παραθέσεις τον τρόπο που βρήκες "τυχαία" τον σύνδεσμο που σβήστηκε. Ακόμα περιμένουμε να μας εξηγήσεις το πως κατέληξες σε αυτό το link. Το ίδιο σου είχε ζητήσει και άλλο συναφές φόρουμ για παράθεση στοιχείων προσηλυτισμού κλπ, αλλιώς θα κλείδωνε το θέμα και θα σε διέγραφε. Φυσικά, η κατάληξη ήταν ακριβώς αυτή και σε διέγραψαν και από εκεί, όπως φαίνεται στην εικόνα που παρέθεσα.

Σχετικά με τις απόπειρες προσηλυτισμού, και τις απεγνωσμένες προσπάθειές σου να αποδείξεις το αναπόδεικτο, απλά και μόνον γιατί τέτοια φόρα σου δίνουν υπόσταση (πραγματικά δεν υπάρχεις χωρίς αυτά...), όλα αυτά είναι και θα παραμείνουν λόγια κενά. Αν μάλιστα πονηρούλη δεν ήξερες αν αυτά που δημοσιεύεις έπρεπε να βρίσκονται σε δημόσια θέα, δεν θα τα ανέβαζες καθόλου αλλά θα ενημέρωνες πρώτα τη Διαχείρηση για τη χρήση τους. Έτσι δεν είναι; Πάντως κάποιο μέλος που χρησιμοποιούσε το όνομα "Παύλος Β." και ήταν συντονιστής στο φόρουμ της ΑΜΡΑ και πρώην μέλος της (πλέον έφαγε και από εκεί πόρτα), θα συμφωνήσει μαζί μου. Άλλωστε αυτά έμαθα πως υποστήριζε όταν έλεγε διάφορα περί κανονισμών και κανόνων ηθικής...

Όσο για το αν την "ψάχνεις" όπως λες εδώ και καιρό με τα τάγματα, τότε γιατί δεν σε δέχτηκε κανένα από αυτά; Γιατί έχεις φάει από παντού πόρτα και είσαι πλέον ανεπιθύμητος παντού; Σε έχουν διώξει από 4 φόρα, ακριβώς για την παράνομη συμπεριφορά σου. Φυσικά εσύ δεν βλέπεις πουθενά το πρόβλημα γιατί εσύ το δημιουργείς!

Φυσικά, όπως αναφέρεις όλοι εδώ μέσα είναι άνθρωποι με νοημοσύνη, γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο, τόσο εδώ, όσο και σε άλλα συναφή φόρα σε ρωτάνε επίμονα για το πως βρήκες τέτοιες κρυμμένες πληροφορίες αλλά πάντα η κατάληξη είναι να σε διώχνουν ουκ ολίγες φορές για την παραβατική συμπεριφορά σου. Είναι τόσο συχνό το να τρως πόρτα που πλέον δεν αποτελεί είδηση...

Η συγγνώμη σου (για να ξέρεις, γράφεται με δύο "γ"), μοιάζει με εκείνη που έλεγες στα μέλη της ΑΜΡΑ όταν σε έδιωξαν μία φορά και κλαψούριζες για να ξαναμπείς. Στο τέλος έκανες κατάδυση στη λάσπη και τους ανάγκασες να σε ξαναδιώξουν κακήν κακώς!

Άραγε ποιό είναι το μέλλον σου στον εσωτερισμό; Πότε θα γίνεις αυτόφωτος; Για πόσο ακόμα θα τριγυρνάς από φόρουμ σε φόρουμ γράφοντας πράγματα που ποτέ μέχρι τώρα δεν κατάφερες να αποδείξεις; Πόσες φορές ακόμα αντέχεις να σε διαγράψουν από μέλος;

Μια παροιμία λέει: Η καρακάξα πηδάει συχνά από παλούκι σε παλούκι αλλά στο τέλος παλουκώνεται... (αν ξέρεις από καρμική δράση, θα καταλάβεις τι εννοώ...)

Γένοιτο, τα λέμε!

R + C
I n v o k e O f t e n

Edited by - Trithemius on 27/11/2007 17:58:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 18:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά σας έχω ένα νέου τύπου "Πάμε Στοίχημα":

Πόσες μέρες θα αντέξει ο Arthur ως μέλος στο Mystica, πριν τον διαγράψουν πάλι;

Καλά, αν σε έβλεπε ο τότε Arthur Conan Doyle, πολύ θα γελούσε που χρησιμοποιείς τόσο ερασιτεχνικά και αποτυχημένα το όνομά του (και ήταν και Τέκτων...). Χαιρετισμούς στον Sherlock...

Γένοιτο, τα λέμε!

R + C
I n v o k e O f t e n
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arthur Conan D.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 18:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arthur Conan D.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Trithemius, μάλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλον, τι να σου πω ... ok, ότι πεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 23:11:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πως; Ναι ε; Τότε περνάμε στο δεύτερο ημίχρονο...

R + C
I n v o k e O f t e n
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/11/2007, 23:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Does this ring any bells???

R + C
I n v o k e O f t e n
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arthur Conan D.
Διεγραμμένος Λογαριασμός


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/11/2007, 11:24:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arthur Conan D.  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia, ήθελα να ρωτήσω, επειδή αυτά τα αρχεία τα βρήκα και στο rapidshare, μπορώ να δημοσιεύσω τα σχετικά links τους ή υπάρχει πρόβλημα ;

σε ρωτάω γιατί κάνοντας μια πρόχειρη αναζήτηση στο φόρουμ, βρήκα πολλά links που παραπέμπουν στο rapidshare, π.χ στο θέμα με τις καλύτερες ταινίες τρόμου (ένα ενδεικτικό παράδειγμα) :

quote:
Απεστάλη: 17/10/2007, 11:04:08 Εμφάνιση Προφίλ Στείλτε Email στον Συγγραφέα Send PREDATOR a Private Message Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους PREDATOR Απάντηση με Παραπομπή (Quote) "νομιζω" οτι βρηκα, αλλα το αρχειο ειναι ενσωματωμενο με την ταινια για download...αν θελεις, σου τα παραθετω, να το ψαξεις!

http://rapidshare.com/files/50996992/b.part1.rar
http://rapidshare.com/files/51012885/b.part2.rar
http://rapidshare.com/files/51028082/b.part3.rar
http://rapidshare.com/files/51044393/b.part4.rar
http://rapidshare.com/files/51059290/b.part5.rar
http://rapidshare.com/files/51074254/b.part6.rar
http://rapidshare.com/files/51087745/b.part7.rar
http://rapidshare.com/files/51090532/b.part8.rar

Password - dragon2 (αυτο ειναι οταν θα αν-zipαρεις τα αρχεια)


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=15&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3061

η αναζήτηση μου έβγαλε πάρα πολλά θέματα στα οποία διάφορα μέλη δίνουν links για download από το rapidshare (έναν χώρο αμβίφολης νομιμότητας, το rapidshare δεν είναι και ότι πιο νόμιμο υπάρχει, μπορείς να βρεις εκεί παπάδες! και είναι σχεδόν όλα παράνομα ... ).

Edited by - Arthur Conan D. on 28/11/2007 13:35:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avaris
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2007, 13:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Avaris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Arthur Conan Doyle said:

quote:

Trithemius,

ούτε τον ξέρω, ούτε με αφορά ο τύπος για τον οποίον γράφεις. ξέρω όμως ότι είσαι συνεργάτης της ΑΜΡΑ και μαζί με τον Avaris κάνετε τον προσυλητισμό σας και στο φόρουμ esoterica. για τα υπόλοιπα που λες ... τι να σου πω ... εγώ ξαναλέω πως τυχαία την βρήκα την ιστοσελίδα, την έβαλα και στο αβάπτιστο, είπα να την βάλω κι εδώ, απ' εκεί κι ύστερα ... συγνώμη και πάλι αν απαγορεύεται να δημοσιεύσεις ένα link που περιέχει κάποια πράγματα.

amalia,

δεν έχω κάτι άλλο να πω, αν θα δεις και στο μύνημά μου όταν απάντησα στον elo είπα πως δεν ξέρω αν μπορούν αυτά τα πράγματα να δημοσιευτούν και πως μπορείτε εσείς ως υπεύθυνοι να αποφασίσετε. από 'κει κι ύστερα, ok, no problem, αφαιρέσατε το link, συγνώμη αλλά δεν βλέπω που είναι το προβλήμα. είμαι αρκετά χρόνια στον χώρο, την "ψάχνω" αρκετά με τις σχολές και μ' αυτά, και αυτό είναι όλο.

υπάρχουν αρκετά στοιχεία να αποδειχθεί πως τα μέλη Avaris και Trithemius είναι όργανα ενός συγκεκριμένου τάγματος που έχει σκοπό να προσυλητίσει τον κόσμο, ασφαλώς είστε άνθρωποι με νοημοσύνη - κανείς δεν λέει το αντίθετο - και μπορείτε και μόνοι σας να το διαπιστώσετε εν καιρώ.

αυτά ...


Arthur Conan Doyle,

Σου εύχομαι ειλικρινά, να βρεις μια μέρα την εσωτερική γαλήνη και να πάψεις να μισείς τόσο θανάσιμα τον Εσωτερισμό και αυτούς που τον επέλεξαν ως Ατραπό Ζωής.

Edited by - Avaris on 29/11/2007 13:03:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2007, 17:44:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Trithemius δεν με ενδιαφέρουν τα ενδοταγματικά σας, αλλά να μην λέμε και ανακρίβειες
Το μέλος που αναφέρεις δεν απορρίφθηκε από εσάς λόγω πραγματικά άπρεπης συμπεριφοράς αλλά λόγω του ότι σας είπε πως υποστηρίζετε και ακολουθείτε πρακτικές επικίνδυνες για ανθρώπους.

Θεωρώ επίσης απαράδεκτη την ανάλυσή σου, θα έπρεπε να προσέχεις περισσότερο τα λόγια σου. Ο εσωτερισμός δεν είναι χόμπυ που εξασκείται τις ελεύθερες ώρες μας.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2007, 19:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Trithemius δεν με ενδιαφέρουν τα ενδοταγματικά σας, αλλά να μην λέμε και ανακρίβειες
Το μέλος που αναφέρεις δεν απορρίφθηκε από εσάς λόγω πραγματικά άπρεπης συμπεριφοράς αλλά λόγω του ότι σας είπε πως υποστηρίζετε και ακολουθείτε πρακτικές επικίνδυνες για ανθρώπους.

Θεωρώ επίσης απαράδεκτη την ανάλυσή σου, θα έπρεπε να προσέχεις περισσότερο τα λόγια σου. Ο εσωτερισμός δεν είναι χόμπυ που εξασκείται τις ελεύθερες ώρες μας.


Αγαπητή pyramid,

Το συγκεκριμένο άτομο, σαφώς και δεν έφυγε για τον λόγο που αναφέρεις. Άλλωστε, ο τρόπος που εκφράζεις τη διευκρίνιση, μεταφράζεται στο ότι όντως κάτι περίεργο γίνεται εκεί μέσα και όταν κάποιο μέλος γενικότερα αντιδράσει (= δεν υποταχτεί), τον διώχνουν. Σαφώς και η εντύπωσή σου είναι έτη φωτός μακριά από την πραγματικότητα, μιας και ούτε η αιτία που δίνεις ευσταθεί, ούτε γνωρίζεις τα ενδότερα αυτού τάγματος, εκτός κι αν είσαι μέλος του και δεν μας το λες. Πάντως, μιας και το θέτεις, η αντίδραση του ανθρώπου αυτού σχετικά με τον όρο "πειράματα", συνδέθηκε ως στοιχείο πρακτικών του AMORC και μόνο και όχι κάποιου άλλου τάγματος. Σου τα διευκρινίζω αυτά ακριβώς για να μην λέμε ανακρίβειες

Σχετικά με την ανάλυσή μου, την οποία θεωρείς ανέτως "απαράδεκτη", μπορείς να μου εξηγήσεις πως εξάγεις αυτό το συμπέρασμα; Αν μου το εξηγήσεις, τότε θα προσέχω τα λόγια μου.

Σαφώς και ο εσωτερισμός δεν είναι χόμπυ αλλά αυτό τι σχέση έχει με το θέμα που συζητάμε; Πως σου ήρθε αυτό και το έγραψες;

R + C
A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2007, 12:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Trithemius

Όταν γράφω κάτι το έχω σκεφτεί και ποτέ δεν λέω ανακρίβειες.

Σαφώς και η εντύπωσή μου είναι αυτή που αναφέρεις.

Δεν ξέρεις τι γνωρίζω και τι όχι. Εάν εννοείς τι πληροφορίες έχω σου απαντώ ότι δεν έχω καμία, αλλά το τι γνωρίζω είναι άλλο θέμα.

Η αντίδραση αυτού του ανθρώπου δεν συνδέθηκε με τον όρο πειράματα ως στοιχείο πρακτικών του amorc αλλά με τις τοποθετήσεις/εκδηλώσεις ανθρώπων σχετικά με τον όρο πειράματα ο οποίος περιέχεται στις διδασκαλίες του amorc. 2-3 άτομα τα οποία συμμετέχουν τώρα σε άλλο τάγμα έδιναν αυτές τις εξηγήσεις και ανάμεσα σε αυτά και εσύ. Δεν χρειάζεται να αναφέρω τους χαρακτηρισμούς που δέχτηκε το συγκεκριμένο άτομο με την επισήμανσή του.

«εκτός κι αν είσαι μέλος του και δεν μας το λες.»
Αγαπητέ το λαμβάνω ως ατυχή έκφραση.

Την ανάλυση που διάβασα την θεωρώ επιεικώς απαράδεκτη και όχι ανέτως απαράδεκτη.

Όταν απευθύνεσαι σε έναν συνάνθρωπό σου με εκφράσεις του στυλ

«πραγματικά δεν υπάρχεις χωρίς αυτά...»
«πλέον έφαγε και από εκεί πόρτα»
«και είσαι πλέον ανεπιθύμητος παντού»
«Η συγγνώμη σου (για να ξέρεις, γράφεται με δύο "γ")»
«Πόσες φορές ακόμα αντέχεις να σε διαγράψουν από μέλος»
«όταν σε έδιωξαν μία φορά και κλαψούριζες για να ξαναμπείς»
«Παιδιά σας έχω ένα νέου τύπου "Πάμε Στοίχημα"……»

τι θέλεις να σου πω? μήπως συγχαρητήρια για την άψογη συμπεριφορά σου? Μήπως να πω μπράβο, αυτός είναι εσωτεριστής?

Εάν δεν επιχειρούσες την συγκεκριμένη ανάλυση δεν θα συμμετείχα στο θέμα γιατί όπως είπα δεν θα ασχοληθώ με τα εσωτερικά του τάγματός σας, όπως και κανενός τάγματος.

Επιπλέον δεν μπορείς να εμφανίζεσαι ως άτομο που ενδιαφέρεται για το copyright γιατί στο forum του τάγματός σας μέχρι προσφάτως υπήρχαν κομμάτια από τις διδασκαλίες του amorc συνοδευόμενα από παραπλανητικούς, κατά την άποψή μου, σχολιασμούς/ερμηνείες, άρα ο λόγος της συμμετοχής σου στο συγκεκριμένο εδώ θέμα, μάλλον, δεν είναι ακριβώς αυτός που θέλεις να φαίνεται.

Πιστεύω ότι οι θέσεις μου έχουν γίνει αντιληπτές, είναι εμφανές γιατί χρησιμοποίησα την τελευταία φράση που σου έκανε εντύπωση και σταματάω εδώ γιατί το esoterica δεν φταίει σε τίποτα να φιλοξενεί αντιπαραθέσεις σε αναλύσεις στις οποίες επιχειρείται η μείωση ενός ανθρώπου προς όφελος συναισθημάτων χαμηλού κραδασμού.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2007, 16:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τέλος σε μία "αντιπαράθεση" (αλλοίμονο, μεταξύ ανθρώπων που ποτέ δεν έχει δει ο ένας τον άλλο...) επέρχεται όταν και οι δύο πλευρές ακουστούν.

Σχετικά με την εντύπωση που μου έχουν προκαλέσει τα αναφερόμενα ως "πειράματα" του AMORC, η δική μου θέση, αν θες να ξέρεις (και χωρίς φυσικά να απολογούμαι) δεν ταυτίζεται ούτε με τους ακραίους παραλογισμούς του Arthur, αλλά ούτε και με τις θέσεις των εκπροσώπων της ΑΜΡΑ (believe it or not, έχω αυτό το "προνόμιο"). Προσωπικά, προσεγγίζω πιο ήρεμα και συγκαταβατικά τον συγκεκριμένο όρο γιατί θέλω να κοιτάω πίσω από τις λέξεις. Οι λέξεις είναι παγίδα, είναι ταμπέλες και όταν κάποιος κυνηγάει μόνο την ταμπέλα και όχι το περιεχόμενο, υπάρχει πρόβλημα. Γνωρίζω το περιεχόμενο των πειραμάτων και από προσωπική πλευράς δεν βλέπω κάτι αρνητικό ή επικίνδυνο σε αυτά. Πάντως όλα σχετικά είναι και ο καθένας, εφόσον έχει γνώση του θέματος, κρίνει για τον εαυτό του.

Φυσικά, το ότι όπως γράφεις εγώ έχω ταυτίσει τις απόψεις μου με κάποιους άλλους που (για τους δικούς τους λόγους) δεν συμφωνούν με το περιεχόμενο και την "κατεύθυνση" των πειραμάτων του AMORC, είναι ένα ΑΣΥΣΤΟΛΟ ΨΕΜΜΑ, και λυπάμαι που τόσο εύκολα και απαίδευτα γράφεις πως κι εγώ πιστεύω ό,τι και κάποιοι άλλοι. Ειδικά στον εσωτερισμό, ποτέ μου δεν υπήρξα πρόβατο, ούτε πρόκειται να γίνω. Έχω δική μου γνώμη, τη στηρίζω, τη μελετώ και δεν αφήνω άλλους να μιλάνε για εμένα και να αποφασίζουν για το τι θα ενστερνιστώ. Παράλληλα, ποτέ σου δεν με ρώτησες τι απόψεις έχω περί των πειραμάτων αυτών (άλλωστε ούτε καν γνωριζόμαστε), πράγμα που δείχνει πως βασίζεσαι στο τι σου έχουν πει άλλοι και ανέτως πιστεύεις τις δηλώσεις τους περί εμού. Αν λοιπόν σε ενδιαφέρει ο δίκαιος και αντικειμενικός λόγος, περιμένω να πάρεις πίσω τα λεγόμενά σου περί εμού και των πεποιθήσεών μου γενικότερα περί ταγμάτων. Δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω και είναι μέγιστο σφάλμα αλλά και αποτυχία σου ως εσωτερίστρια να γίνεσαι φερρέφωνο άλλων, ξεχνώντας τη δίκαιη κρίση. Δεν με ενδιαφέρει το να αντιγράφεις απόψεις άλλων και να τις υιοθετείς ως δικές σου, αλλά όταν πρόκειται να μιλήσεις για άλλους, καλό είναι πρώτα να ξέρεις και κάτι από τις απόψεις τους. Μη γίνεσαι λοιπόν φερρέφωνο!

Σχετικά με το άτομο που αναφέρεις, όντως δεν χρειάζεται να κάνεις λόγο για το πως αντέδρασαν κάποιοι στη συμπεριφορά του, γιατί (για άλλη μια φορά) είσαι έξω από τον "χορό". Δεν γνωρίζεις σε τι είδους συζητήσεις έχουν εμπλακεί κάποια άτομα μαζί του και τι συμπεριφορές γνώρισαν, δεν έχεις λοιπόν άμεση και αντικειμενική γνώση του θέματος και γι' αυτό δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη. Είναι τόσο απλό και δίκαιο. Η ανάρμοστη και παραβατική συμπεριφορά και το παρελθόν αυτού του ανθρώπου είναι γνωστό σε πολλούς σχετικούς κύκλους και φυσικά θα παραμείνει παρελθόν. Αν τώρα εσένα δεν σου είναι ευκολοχώνευτα τα όσα έγραψα για εκείνον, δεν πειράζει, η αλήθεια δεν είναι πάντα ευχάριστη και φυσικά εδώ ούτε "χολή" βγάζω, ούτε απελπισία, ούτε απογοήτευση. Το μόνο που σου θυμίζω είναι πως όταν η υποτροπή στην παραβατική συμπεριφορά συμβαίνει κατ' επανάληψη, τότε δεν αποτελεί εξαίρεση αλλά κανόνα και αν θέλεις (τελικά) να είσαι δίκαιη στην κρίση σου, σε προκαλώ να μας δείξεις μηνύματα του μέλους αυτού που σχετίζονται με απόψεις του περί θεμάτων εσωτερισμού. Πουθενά δεν ακούσαμε τη γνώμη του, πουθενά δεν μάθαμε τι πιστεύει για θέματα εσωτερισμού, κι αυτό θα παραμείνει έτσι γιατί οι λόγοι για τους οποίους περιφέρεται εδώ μέσα είναι άσχετοι με τον εσωτερισμό αλλά πολύ σχετικοί με τον αντιεσωτερισμό. Τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο...

Για ακόμα μια φορά λοιπόν, σε προτρέπω να αποκτήσεις δική σου γνώμη και να μην ασχολείσαι με δάνεια από τη γνώμη άλλων.

Κρείττον σιωπάν ή λαλείν μάτην (Φιλωνίδης)...

R + C
A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2007, 09:00:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητοί φίλοι, τα παραπάνω ξεφεύγουν εντελώς απο το θέμα. Ο συγγραφέας του άνοιξε ένα θέμα με σκοπό να δημοσιοποιήσει κάποια πράγματα, κατα την γνώμη του σημαντικά.
Οπως φαίνεται και ευτυχώς γι αυτό, κανείς πλέον δεν ενδιαφέρεται για αυτού του είδους τις αναφορές οι οποίες εκτός των άλλων είναι και ανούσιες με τον τρόπο που παρουσιάζονται.
Πιστεύω οτι η Αμαλία απάντησε πολύ σωστά.

Πέραν όμως αυτού, είναι ενδιαφέρον να παρατηρήσουμε πως εκδηλώνεται ο καθένας μας σαν προσωπικότητα μεσα απο αυτό το ερέθισμα.
Προσωπικά θα έλεγα οτι θα έπρεπε να χρωστάμε ευγνωμοσύνη σε αυτό το μαϊμουδάκι που πετάει καρύδες γύρω γύρω στα φόρουμ και μας ενεργοποιεί ως πρός την εργασία.

Θυμάμαι πάντα την φράση μιας φίλης μου που έλεγε << Δες τι έχεις εσύ να μάθεις απο εκεί και μόνο αυτό >> και είχε απόλυτο δίκιο αν και εγώ τσαλαβουτούσα στο συναίσθημα.

Αγαπητέ Trithemius θα συμφωνούσα με την γενική ιδέα των θέσεων σου αν περιοριζόσουν σε αυτές και οχι σε χαρακτηρισμούς απέναντι στην Pyramid και στον Athur, Deva, Παύλο......[ εχει και άλλα που δεν τα θυμάμαι πια...α! το Peter Pan ηταν απο τα καλύτερα...]οι οποίοι δεν συμβαδίζουν με την ιδιότητα που θέλουμε να αποκτήσουμε, αυτή του εσωτεριστή...
Κανείς μας δεν ξέρει τι γνώσεις και τι πληροφορίες έχει ένας άλλος και κυρίως την ψυχική προσωπικότητα του άλλου.
Επίσης δεν μπορουμε να ξέρουμε ποιούς συναναστρέφεται και τι εμπειρίες έχει...
Ας είμαστε λοιπόν επιφυλακτικοί και όπως είπες κι εσύ:

<<Για ακόμα μια φορά λοιπόν, σε προτρέπω να αποκτήσεις δική σου γνώμη και να μην ασχολείσαι με δάνεια από τη γνώμη άλλων>>

Τι θα έλεγες να το δείς και εσύ λίγο πιο ουσιαστικά αυτό που είπες?

<< Ο Εσωτεριστής ενώνει, δεν διχάζει >> Ας γίνει....
....ευχαριστώ φίλε όπου κιαν είσαι

Edited by - nst on 04/12/2007 09:07:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trithemius
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2007, 15:34:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως φίλη nst, ο εσωτεριστής/εσωτερισμός ενώνει, δεν διχάζει. Κάπου κάπου τα συναισθήματα ξεπερνάνε τη λογική και το μέτρο.

Reset λοιπόν

R + C
A.E.T.E.R.N.I.T.A.S.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy