ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΠΙΘΑΝΗ ΘΕΑΣΗ ΑΤΙΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ- ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΙΓΑΛΕΩ - ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΤΕ !
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nikosr
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2008, 19:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nikosr  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έγινε θέαση ακριβώς πριν από 40 λεπτά , στις 18.00 ενός μαύρου αντικειμένου, σε μαύρο χρώμα, σε σχήμα σχεδόν τριγωνικό, διάμετρο περίπου 5 μέτρα, ακριβώς πάνω από την λεωφόρο Καβάλας, στο ύψος στο φανάρι των ΤΕΙ, με κατεύθυνση προς Πάρνηθα. Παρακαλώ όποιος άλλος παρατήρησε κάτι παρόμοιο ας επικοινωνήσει εδώ.

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2008, 19:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τράβηξες καμιά φωτογραφία ?.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
aspirin
Μέλος 1ης Βαθμίδας


119 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2008, 19:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aspirin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει ειδικό θρέντ για θεάσεις ούφο. Παρακαλώ να μεταφερθεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2008, 21:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σχεδόν τριγωνικό, μαύρο, χμμμ το μόνο που μου έρχεται στο νου είναι όχι Ufo αλλά το Stealth, δυστυχώς φωτογραφίες μάλλον ο nikosr δεν θα έβγαλε αλλά μπορεί να μας πει αν έμοιαζε με αυτό το "ufo" που είδε.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 00:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να ηταν?Οτι και να ηταν καλυτερα που δε το ειδανε πολλοι.
Για ουφο υπαρχουν αλλα threads :)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arcanum
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 03:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arcanum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δύο άτομα είδαμε ακριβώς το ίδιο πράγμα στις 27/02 περιοχή Νέο Ηράκλειο στις 22.00!Τρία μικρά φώτα περιμετρικά.Το τριγωνικό μέγεθος φαινόταν καθώς ήταν πιο σκούρο απ το χρώμα του ουρανού.Υψόμετρο ή μεγεθος δε μπορουσαμε να υπολογίσουμε απόλυτα γιατί ήταν πολύ σκοτεινό, αλλά συγκρίνοντας το με αεροπλάνο που πέταγε λίγο πιο πέρα θα έλεγα πως ήταν αρκετα χαμηλά (100-200μ).Εντελώς αθόρυβο, καμία περίπτωση για αεροπλάνο.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eosphoros
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 03:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eosphoros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδιά,θα είδατε αυτό που έβαλε ο keraynos πιο πάνω.Και εγώ πριν κανά μήνα είδα ακριβώς αυτό που περιγράφετε στην Ηλιούπολη.

Για να πείτε ότι είδατε UFO θα το πείτε από τις πολύ απότομες κινήσεις που θα κάνει με μεγάλη ταχύτητα.Αλλιώς,κατά πάσα πιθανότητα είναι κάποιο αεροπλάνο αν η κίνησή του είναι ομαλή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 07:57:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάντως από το 91 που ζω στην Ηλιούπολη, δεν έχω δει κανένα UFO ή κάτι σχετικό.

Που το είδες συγκεκριμένα το αντικείμενο φίλε Eosphoros?

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 11:32:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπέρασμα γιατι δεν επαρκούν οι ενδείξεις
Όπως ανέφερε και παραπάνω Eosphoros για να πούμε ότι ήταν πραγματικό
ΑΤΙΑ θα έπρεπε να κάνει κάποιες αφύσικες κινήσεις η να αναπτύξει
Τεραστία ταχύτητα γενικά να έχει αφύσικη συμπεριφορά σε σχέση με τα
Γνωστά αεροσκάφη.
Το μονο ύποπτο ότι ήταν αθόρυβο.
Eosphoros προφανώς για να κάνεις αυτή την παρατήρηση σημαίνει ότι στην δικη σου περίπτωση υπήρχαν τα χαρακτηριστικά που προανέφερες αν θες κάνε μια επεξήγηση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 11:33:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την Πέμπτη είμασταν Μ. Πεύκο, πολλά στρατιωτικά αεροπλάνα έκαναν ασκήσεις, μέχρι και ένα Σινούκ το βλέπαμε συνέχεια να κατεβαίνει στη θάλασσα, πολύ πιθανόν να είναι εποχή κάποιων ασκήσεων της στρατιωτικής αεροπορίας και να ήταν τύποι στρατιωτικών αεροπλάνων αυτά που είδατε, γι αυτό πιο πάνω ανάφερα και το stealth, το οποίο ταιριάζει πάρα πολύ με τα χαρακτηριστικά που δώσατε, (είναι "αόρατο" από ραντάρ, είναι μαύρο, είναι σχεδόν τρίγωνο, και νομίζω χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρη ότι είναι και αθόρυβο).

Επίσης απόγευμα Παρασκευής στη Λ.Καβάλας γίνεται ό χαμός από κίνηση γιατί είναι η έξοδος του Σαββατοκύριακου, αν ήταν πράγματι ufo αυτό που είδε ο φίλος nikosr δεν θα είχαν βουήξει τα μέσα ενημέρωσης;

Σε μια τέτοια περίπτωση νομίζω ότι όλοι θα είχαν τραβήξει χειρόφρενο και θα είχαν βγει από τα αυτοκίνητα τους να κοιτάζουν το ufo.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 12:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
keraynos:

Σχεδόν τριγωνικό, μαύρο, χμμμ το μόνο που μου έρχεται στο νου είναι όχι Ufo αλλά το Stealth, δυστυχώς φωτογραφίες μάλλον ο nikosr δεν θα έβγαλε αλλά μπορεί να μας πει αν έμοιαζε με αυτό το "ufo" που είδε.


quote:
Eosphoros:

Παιδιά,θα είδατε αυτό που έβαλε ο keraynos πιο πάνω.Και εγώ πριν κανά μήνα είδα ακριβώς αυτό που περιγράφετε στην Ηλιούπολη.


Και τι δουλειά έχουν τα Stealth στον αττικό μας ουρανό...;


nikosr καλώς ήρθες στα forums
Μπορείς να επισκεφτείς το θέμα για τα UFO που σου πρότειναν και κάποιοι άλλοι συνομιλητές. Κάνε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:

UFO no2

Επίσης σημαντικά στοιχεία για αεροσκάφη (γήινα) που θα μπορούσε να τα περάσει κανείς για UFO (ιδιαίτερα τριγωνικά) καθώς και φωτογραφίες, θα βρεις στο πρώτο - παλαιότερο - μέρος του θέματος, στις πρώτες σελίδες. Για να το επισκεφτείς, κάνε κλικ στον σύνδεσμο:

UFO no1


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 13:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μενω κοντα στο ν.ηρακλειο επισης και εχω δει τριγωνικο αεροσκαφος,αθορυβα,πετουσε πολυ χαμηλα και το ζουμαρα με την ψηφιακη μου.Στα πλαγια διεκρινα και την γαλανολευκη σημαια.Μην το αναλυσω παραπανω γα ευνοητους λογους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2008, 14:35:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και τι δουλειά έχουν τα Stealth στον αττικό μας ουρανό...;

Καλή μου Αμαλία, θεώρησα λογική πιθανή εξήγηση την θέαση στρατιωτικού αεροσκάφους στην περιοχή που ανάφερε ο nikosr λόγω του ότι είναι κοντά και τα Μέγαρα, και αν είναι πράγματι εποχή ασκήσεων δεν είναι περίεργο να δει κανείς στον ουρανό της Δυτικής Αττικής στρατιωτικό αεροσκάφος να περνάει για να κάνει την στροφή πάνω από την Πάρνηθα, έγραψε(με κατεύθυνση προς Πάρνηθα), εμένα η περιγραφή του αυτό το αεροπλάνο μου θύμισε

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Arcanum
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 01:41:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Arcanum  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Και τι δουλειά έχουν τα Stealth στον αττικό μας ουρανό...; "

Κι εγώ δε μπορώ ν αποφασίσω τι είναι πιο περίεργο να συμβαίνει UFOs ή οι Αμερικάνοι να αρχίσουν να κόβουν βόλτες στα καλά καθούμενα πάνω από μια πόλη τόσων εκατομμυρίων (και τόσο χαμηλά) με ένα από τα πιο μεγάλα μυστικά του οπλοστασίου τους....
Πάντως δεν ξέρω αν το Stealth είναι αθόρυβο αλλά έχω την εντύπωση πως σε τόσο χαμηλό υψόμετρο οτιδήποτε έχει κινητήρα καύσης όσο να ναι λίγο θόρυβο θα τον κάνει.Και στο σημείο που ήμουν δεν υπήρχε θόρυβος από αυτοκίνητα,μουσική κτλ...Επίσης είμαι σχεδόν σίγουρος πως κάτι τόσο τριγωνικό δε μοιάζει και τόσο με Stealth ή V2 bomber ή κάτι ανάλογο.Για να πάρετε μια ιδέα τι είδα τσεκάρετε ένα βιντεάκι απο youtube.Είδα ακριβώς το ίδιο αλλά με μικρότερα φώτα και πιο χαμηλά.

http://www.youtube.com/watch?v=qpGc8w5Wu0Y&NR=1

Από κει και πέρα τα συμπεράσματα δικά σας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 10:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Stealth πάνω από την Αττική; Καλή ερώτηση. Πάντως για Stealth μου φαίνεται και μένα από τις περιγραφές.
Ξέρει κανείς αν γίνεται κάποια ειδική άσκηση στο Αιγαίο ή μήπως προετοιμάζουν πάλι κάτι οι Αμερικάνοι; Αν και με τις εκλογές εν όψη, δεν μου ακούγεται και πολύ πιθανόν...

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mikede12345
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 12:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikede12345  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα παιδια
εγω πιστευω πως ειναι οχημα τυπου stealth
εξαλου το ειχα δει και σε εκπομπη του λιακουρα
ειναι οντως τριγωνικο και το κυριοτερο γινεται και αορατο
ειναι σαν διαφανο και πραγματικα οταν το δεις για πρωτη φορα νομιζεις
οτι ειναι ufo και εγω που το ειδα για πρωτη φορα το περασα για ufo
ελα τελικα που δεν ειναι
απλα ειναι μυστικα οπλα
σαμπως δεν υπαρχουν αρκετα μυστικα οπλα που ο περισοτερος κοσμος
δεν τα γνωριζει
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 12:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν παρακολουθησατε μαλλον τι ειπα στο προηγουμενο μου ποστ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mikede12345
Νέο Μέλος

Greece
40 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 13:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mikede12345  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οχι φιλε MIXAHL32
παρακολουθουσα στο τι ειπες και γενικα την συζητηση

απλα ειπα και εγω την δικη μου γνωμη στο θεμα αυτο
οτι δεν προκειται περι ufo
απλα πραγματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2008, 17:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μενω κοντα στο ν.ηρακλειο επισης και εχω δει τριγωνικο αεροσκαφος,αθορυβα,πετουσε πολυ χαμηλα και το ζουμαρα με την ψηφιακη μου.Στα πλαγια διεκρινα και την γαλανολευκη σημαια.Μην το αναλυσω παραπανω γα ευνοητους λογους.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/03/2008, 23:04:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MIXAHL32 τη συγκεκριμένη φωτογραφία μπορούμε να τη δούμε;
quote:
Ostria:
Stealth πάνω από την Αττική; Καλή ερώτηση. Πάντως για Stealth μου φαίνεται και μένα από τις περιγραφές.
Ξέρει κανείς αν γίνεται κάποια ειδική άσκηση στο Αιγαίο ή μήπως προετοιμάζουν πάλι κάτι οι Αμερικάνοι;

Μάλλον θα βολτάρουν στην περιοχή να απολαύσουν τη θέα από τα νεο-αποκτημένα Βαλκάνια...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2008, 00:09:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλυτερα καποια πραγματα -σαν το υγρο πυρ οι βυζαντινοι- να τα κραταμε μυστικα.Θα χρησιμοποιηθουν οταν χρειαστει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Eosphoros
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2008, 01:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eosphoros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εγώ πάντως από το 91 που ζω στην Ηλιούπολη, δεν έχω δει κανένα UFO ή κάτι σχετικό.

Που το είδες συγκεκριμένα το αντικείμενο φίλε Eosphoros?


Σόρρυ που δεν απάντησα πιο πριν,αλλά τώρα τα είδα τα ποστ σας.
Agnostic,ήμουν στην κεντρική πλατεία της Ηλιούπολης όταν το είδα και φαινόταν αρκετά καθαρά.Παρόλο που ήταν βράδυ.Και ήταν αθόρυβο.Όπως είπα κατά 99,999...% ήταν το stealth.

[/quote]
Eosphoros προφανώς για να κάνεις αυτή την παρατήρηση σημαίνει ότι στην δικη σου περίπτωση υπήρχαν τα χαρακτηριστικά που προανέφερες αν θες κάνε μια επεξήγηση.
[/quote]

Open Mind,όχι.Ομαλή ήταν η κίνηση.Μακάρι να έβλεπα κανά ufo.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Eosphoros
Νέο Μέλος


15 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2008, 03:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Eosphoros  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εγώ πάντως από το 91 που ζω στην Ηλιούπολη, δεν έχω δει κανένα UFO ή κάτι σχετικό.

Που το είδες συγκεκριμένα το αντικείμενο φίλε Eosphoros?


Σόρρυ που δεν απάντησα πιο πριν,αλλά τώρα τα είδα τα ποστ σας.
Agnostic,ήμουν στην κεντρική πλατεία της Ηλιούπολης όταν το είδα και φαινόταν αρκετά καθαρά.Παρόλο που ήταν βράδυ.Και ήταν αθόρυβο.Όπως είπα κατά 99,999...% ήταν το stealth.

quote:

Eosphoros προφανώς για να κάνεις αυτή την παρατήρηση σημαίνει ότι στην δικη σου περίπτωση υπήρχαν τα χαρακτηριστικά που προανέφερες αν θες κάνε μια επεξήγηση.

Open Mind,όχι.Ομαλή ήταν η κίνηση.Μακάρι να έβλεπα κανά ufo.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/03/2008, 18:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Open Mind,όχι.Ομαλή ήταν η κίνηση.Μακάρι να έβλεπα κανά ufo

Μάλιστα οποτε δεν πρόκειται για ATIA .
Οσο για την επιθυμία σου και εγώ την ιδια εχω αλλα είναι να
Σου τύχει παραγγελία δεν γίνεται
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2008, 11:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν επροκειτο για Stealth, αποκλειεται να ηταν το συγκεκριμενο της φωτογραφιας!

Το συγκεκριμενο, ειναι υποηχητικο (φτανει μεχρι το 800 χιλιομετρα σε ταχυτητα) αρα ειναι τοσο αργο, (πιο αργο και απο πολλα πολιτικα αεροσκαφη) που το παρατηρεις ευκολα! Πολυ ευκολα μαλιστα, λογο και το μεγεθους του...

Μπορει να ηταν κανενα RQ-4 Global Hawk (UAV=Unmanned Aerial Vechicle) των ΗΠΑ, κατευθυνομενο για την Μεση Ανατολη...

εχει την ικανοτητα αυτονομιας 5.000 χιλιομετρων... και μαλιστα ειναι εντελως αυτοματο-αυτονομο, χωρις την παρεμβαση ανθρωπινου παραγοντα


oμως, θα μπορουσε καλλιστα να ηταν ελληνικο UAV οπως το συγκεκριμενο:

Spewer

εχουν ως βαση, την Ελευσινα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2008, 17:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχάς ακούγεται πολύ περίεργο να πετάει Stealth πάνω από την Αθήνα, αν και δεν είναι τελείως απίθανο.

Δυστυχώς, το αρχικό ποστ δεν δίνει λεπτομέρειες που θα μπορούσαν να αξιολογηθούν. Μου έκανε εντύπωση ότι η διάμετρος ήταν "περίπου 5 μέτρα". Χωρίς συγκριτικά στοιχεία με τον περιβάλλοντα χώρο η διάσταση του αντικειμένου είναι μάλλον αυθαίρετη.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 15:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μετα απο μερικα χρονια απουσιας επανερχομαι κι εγω στο forum
(νεα εγγραφη,γιατι ουτε θυμαμαι το παλιο pass)

Ο λογος που με εκανε να ξανα κανω post ειναι οτι βλεπωντας αυτο το θεμα μου ηρθε στο μυαλο μια "εικονα" που ειχα δει πριν 2-3 μηνες ενα
βραδυ που γυρνουσα σπιτι , βεβαια απο την 1η στιγμη ειπα οτι ηταν τις "φαντασιας" μου (αν και δεν εχω δει ποτε κατι "παραξενο")μα ηταν τοσο αληθινο και μου εκανε τρομερη εντυπωση ...
Κοιταζοντας λοιπον στον ουρανο εκεινο το βραδυ , παντα ριχνω μια ματια πριν μπω σπιτι (τα καλα τις επαρχειας , μπορεις να δεις αστερια στον ουρανο )ειδα λοιπον κατι το οποιο συγγνωμη αλλα δεν μπορω να το περιγραψω , ηταν κατι σαν μεγαλο πουλι ? σαν ιπταμενο αντικειμενο ? (αλλα πραγματικα μεγαλο σε μεγε8ος) και τελειως α8ορυβο !!!
Iσως να ηταν και η αντανακλαση καποιου φωτος , δεν ξερω απλα μου εκανε εντυπωση οταν ειδα και αυτο το 8εμα στο forum
και κατι τελευταιο για να μην σας κουραζω , μιας και δεν εχω κατι ουσιαστικο να παραθεσω , απλα βλεπω οτι γραφετε απο πολλους οτι τα Stealth ειναι α8ορυβα , νομιζω οτι κανετε μεγα λα8ος , απλα αθεατα απο τα radar ειναι και οχι αθορυβα ,

ENGINES

The F-117A is powered by two low-bypass F404-GE-F1D2 turbofan engines from General Electric.
The rectangular air intakes on both sides of the fuselage are covered by gratings, which are coated with radar-absorbent material.

Ναι ηλεκτρικες , αλλα turbofan οπως και να το κανουμε κανουν το "σαματα" τους :)

Edited by - AitheroVamon on 08/03/2008 15:42:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 18:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αθόρυβο εντελώς αεροσκάφος δεν υπάρχει η έλλειψη θορύβου είναι μια ένδειξη
Για ΑΤΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 18:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αθόρυβο εντελώς αεροσκάφος δεν υπάρχει η έλλειψη θορύβου είναι μια ένδειξη
Για ΑΤΙΑ.

Open mind, δεν είναι αναγκαίο, μπορεί να έχει ηλεκτρομαγνητική μέθοδο πρόωσης.

Πάντως είναι γεγονός ότι και άλλοι έχουν δει παρόμοια σκάφη πάνω από την Αττική ξαι μάλιστα σε όλη την αττική και όχι μόνο περιμετρικά. Για ΑΤΙΑ το αποκλείω, για κατασκοπευτικό σκάφος (ή ανιχνευτικό όπως έγραψε ο Predator) το κόβω - από ποιόν όμως;
Δικό μας δεν είναι σίγουρα...
Και ΣΙΓΟΥΡΑ δεν είναι εξωγήινοι...

quote:
Καλυτερα καποια πραγματα -σαν το υγρο πυρ οι βυζαντινοι- να τα κραταμε μυστικα.Θα χρησιμοποιηθουν οταν χρειαστει.

Δεν υπάρχει η κατάλληλη φατσούλα και δεδομένου ότι δεν μπορώ να κρατηθώ: ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Edited by - OANNHSEA on 08/03/2008 18:32:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 18:37:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
OANNHSEA tτι έγινε ακόμα εδώ είσαι ? δεν έφυγες για τριήμερο ?
Δεν πειράζει καλυτέρα να μου κάνεις παρέα
.
Η συγκεκριμένη περίπτωση που συζητάμε στο topic συμφωνώ και εγώ
Ότι δεν είναι ΑΤΙΑ .
Οσο για τον θόρυβο εγώ δεν ξέρω κάποιο γνωστό αεροσκάφος που είναι αθόρυβο Αμα ξέρεις εσύ βαλε ένα λινκ να το δούμε .
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2008, 23:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ φίλοι μου για έναν πολύ απλό λόγο δεν πιστεύω ότι η συγκεκριμένη θέαση ιπτάμενου αντικειμένου θα μπορούσε να είναι U.F.O .

Το είχα πει και πιο πάνω. Απόγευμα Παρασκευής στις 6 που είναι ακόμα μέρα και η ορατότητα είναι πολύ καλή(ειδικά εκείνη τη μέρα είχαμε και καλό καιρό), σε ένα δρόμο όπως είναι η λεωφόρος Καβάλας(έχει τρελή κίνηση)που φεύγουν τόσοι για Σ/Κ, αν ήταν άγνωστο ιπτάμενο αντικείμενο, δεν θα είχε γίνει σάλος;
Δεν θα το είχαν πρώτο θέμα τα μέσα μαζικής ενημέρωσης; Δεν θα είχαν βγει όλοι από τα αμάξια τους να φωτογραφίζουν με τα κινητά;

Πιστεύω ότι δεν είμαστε μόνοι μας στο σύμπαν, πιστεύω ότι υπάρχουν και σε άλλους πλανήτες νοήμονα όντα, αλλά δεν πιστεύω ότι ήρθαν για βόλτα στην Αθήνα και πέρασαν από τόσους Αθηναίους (και όχι μόνο, γιατί λογικά πέρασαν και από αλλού για να φτάσουν εδώ) απαρατήρητοι.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy