ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ!ΜΗΠΩΣ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ Η ΔΕΗ???:)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/03/2008, 21:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καθoμουνα παιδια και σκεφτομουνα το απογευμα αν τελικα οι διακοπες ρευματος δε ειναι απτη ΔΕΗ αλλα ισως κατι κρυβεται πισω απο ολα αυτα!Ισως κατι ετοιμαζεται δε ξερω τι......Και για βιτρινα τα ριχνουν ολα στη ΔΕΗ.........Εσεις τι αποψη εχετε περι του θεματος?Ισως αυτα που λεω να ειναι βλακειες αλλα ποτε κανεις δε ξερει τι συμφεροντα κρυβονται κατω απο ορισμενες εμφανες συνθηκες πανικου......Μηπως ετοιμαζεται κανας πολεμος και κανουνε πειραματα καποιοι? Η μηπως κατι αλλο......
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2008, 08:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ VANDAMME, όσον αφορά τις διακοπές ηλεκτρικού ρεύματος των τελευταίων ημερών δεν πήγε κάπου αλλού το μυαλό μου πέραν της εξήγησης που έχει δοθεί.
Ότι δηλαδή είναι ένα επακόλουθο της απεργίας ενός αριθμού υπαλλήλων της.

Τα πειράματα που σκέφτεσαι ότι μπορεί να γίνονται με την πρόφαση των διακοπών με τι θα μπορούσαν να σχετίζονται;
Γιατί θα πρέπει να υπάρχει ένας πόλεμος εν όψει κι ο πόλεμος αυτός μεταξύ ποιών μπορεί να γίνει;
Δεν ξέρω, τείνω να αποκλείω την πιθανότητα ενός πολέμου γιατί δεν έχω τέτοιες ενδείξεις.

Θα συμφωνήσω πάντως με αυτό που αναφέρεις:

quote:
αλλα ποτε κανεις δε ξερει τι συμφεροντα κρυβονται κατω απο ορισμενες εμφανες συνθηκες πανικου......

Γενικότερα η δημιουργία ενός κλίματος πανικού είναι μια μέθοδος για να δρομολογηθούν κάποιες συγκεκριμένες αλλαγές ρίχνοντας στάχτη στα μάτια των ανθρώπων που θα δεχθούν τις αλλαγές.
Έχοντας μάλιστα μια συνομιλία με μια συνάδελφο μου μου είπε κάτι το οποίο είναι πράγματι εύστοχο.
Όταν κάποια άτομα που έχουν μια θέση ισχύος απέναντι σε μια μερίδα ανθρώπων θέλουν να εφαρμόσουν ένα μέτρο το οποίο θα προκαλέσει δυσφορία σε αυτούς και θα πλήξει κάποια συμφέροντα τους, φροντίζουν να διαρρέουν λίγο νωρίτερα φήμες ότι θα συμβεί κάτι πολύ φρικτό κι εξαιρετικά δυσμενές.
Η μερίδα των ανθρώπων πανικοβάλλεται στην ιδέα εφαρμογής αυτού του μέτρου, "βράζουν στο ζουμί τους" και στο τέλος εφαρμόζεται - δήθεν επιεικώς - η αρχική λύση που είχαν σκεφθεί οι έχοντες την εξουσία με αποτέλεσμα η μερίδα των ανθρώπων να νιώθει κι ευχαριστημένη από την επιβολή του πιο ήπιου μέτρου.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MIXAHL32
Μέλος 2ης Βαθμίδας


258 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2008, 10:40:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MIXAHL32  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητε VANDAMME.Απαντησεις στα ερωτηματα σου θα βρεις στη διαφημιση του Milko.Επειδη ξερω οτι εισαι ειδικος στις αποκρυπτογραφησεις,αναλυσε την και θα καταλαβεις τι παιζει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VANDAMME
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
222 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2008, 15:02:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Οντως πολλα παιζονται αλλα κανεις ποτε δε ειναι σιγουρος για κατι! Η εξελιξη μιας σιωπηλης καταστασης αποκαλυπτεται καποτε :) ΜΙΧΑΛΗ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΛΚΟ ΑΠΟΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΜΟΥΦΑ ΓΑΛΑ ΒΑΖΟΥΝΕ ΜΕΣΑ :PΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy