ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Τα αγαπημένα μας...ΣΟΚΟΛΑΤΟΕΙΔΗ!!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 03:57:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είπα να φτιάξω το θέμα...τώρα...πριν αρχίσουν να λιώνουν με την αυξανόμενη σταδιακά ζέστη που βιώνουμε!

Παραθέστε τα 5+1 αγαπημένα σας σοκολατοειδή όλων των συσκευασμένων τύπων χωρίς σειρά προτίμησης. Με λίγα λόγια αυτά που όταν νιώθετε λιγούρα και επιζητάτε οπωσδήποτε κάτι γλυκό, θα δινατε χωρίς σκεψη τα ευρώ σας(άλλοτε το χαρτζιλίκι σας)στον ψιλικατζή ή στον περιπτερά για να τα αποκτήσετε και να τα απολαύσετε. Εβαλα αριθμητικό όριο για να έχει δυσκολία η επιλογή και περισσότερο ενδιαφέρον εν γένει.

Το +1 αναφέρεται στην προτίμηση ενός σοκολατοειδούς που είναι κάπως πιο ξεκάρφωτο από τα υπόλοιπα, τουτεστιν μια πάστα σεράνο, ένα σοκολατούχο γάλα, μπισκοτοειδή, κρέμες ή ό,τι άλλο σας έρθει στο μυαλό και σας αρέσει.

Φυσικά αν θέλετε να παραθέσετε λιγότερα από 5-6, κανένα πρόβλημα(αν και δε νομίζω να υπάρχουν πολλοί που λαχταρούν τόσο μικρό αριθμό σοκολατοειδών). Μπορείτε επίσης να κάνετε και λίγα σχόλια για το κάθε σοκολατοειδές της επιλογής σας.

Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν και βλέπουμε...

Σοκολάτα Γάλακτος ΙΟΝ

Πρόκειται για σταθερή,πάγια αξία στις σοκολάτες. Μένει αθάνατη όσα χρόνια κι αν περάσουν προσφέροντας ιδανική απόλαυση στον καταναλωτή της(δηλαδή εμένα). Με απλά λόγια "αυτήν ξέρουμε, αυτήν εμπιστευόμαστε"

Σοκοφρέτα ΙΟΝ

Αναφέρομαι στην κλασική χωρίς φουντούκια και λοιπές παραλλαγές(π.χ. maxi). Μοναδική γεύση, ευχάριστο ακουστικό "κραντσ" την ώρα του δαγκώματος και ιδανικά μικρό μέγεθος για να την κουβαλάς στη δουλειά, στον κινηματογράφο, σε εκδρομή κ.α. Τρώγεται εύκολα, δεν σε λιγώνει και όπως με το παραπάνω ξαδερφάκι της(την σοκολάτα ΙΟΝ) αποτελεί αειθαλή αξία στο χρόνο. Υπήρξε και το συχνότερο πρωινό μου στον στρατό.

Σοκολατομπαλάκια Maltises

Απολαυστικά και εύχρηστα είναι εδώ και χρόνια από τις πρώτες προτιμήσεις μου στα σοκολατοειδή. Εχουν πλεονεκτήματα που δύσκολα συναντάμε σε άλλα σοκολατοειδή, όπως για παράδειγμα το ότι δεν λερώνουν. Ανετα τα έχεις π.χ. δίπλα σου στο κάθισμα του συνοδηγού και τσιμπολογάς χωρίς να αφήνεις ψύχουλα, όπως συμβαίνει με τη σοκοφρέτα για παράδειγμα. Ενα ένα στο στόμα και η απόλαυση δεν έχει τελειωμό(ανοίγουμε και δεύτερο σακουλάκι δηλαδή!). Φυσικά μπορούν να διακοσμήσουν και γλυκά χωρίς να σημαίνει ότι δεν θα φαγωθούν!

Lila Pause

Η "κυρία" αυτή προσφέρει ονειρικές απολαύσεις όταν λιώνει στο στόμα σου!
Πρόκειται για ένα ιδιαίτερα λαχταριστό κράμα σοκολάτας και φράουλας που κερδίζει τον καταναλωτή με τη μία! Με εύχρηστο μικρό μέγεθος που σου επιτρέπει να την κουβαλάς σχεδόν παντού η Lila Pause στέκεται σε υψηλότατα standards! Είναι ό,τι πρέπει για μετά το γυμναστήριο! Κι απ'ότι θυμάμαι είχε ωραίες διαφημίσεις...

Και last but not least...

Σοκολάτα Kinder

Για μένα οι κλασικές σοκολάτες Kinder(αυτές οι μικρές "μπάρες" στο κουτί), έχουν απίστευτα ωραία γεύση που σου γίνεται κόλλημα! Το μυστικό κρύβεται προφανώς στη σκόνη γάλακτος στο εσωτερικό τους. Καλά και τα λοιπά ξαδερφάκια Kinder, όπως το αυγό και η μπουένο αλλά σαν τις κλασικές με τίποτα! Εχουν και άλλα πλεονεκτήματα π.χ. ότι δεν λερώνουν, τρώγονται εύκολα, είναι εύχρηστες αφού μπορείς να κουβαλάς πάντα πάνω σου 2-3 και να τις καταβροχθίζεις με την πρώτη ευκαιρία κτλ.
Και δεν υπάρχει καμία δικαιολογία ή ντροπή του στιλ "είναι για τα μικρά παιδιά". Είναι απλά για όλους τους λάτρεις της σοκολάτας!
.
.
.
.
.
Πάμε και στην πιο ξεκάρφωτη επιλογή(+1)

Μερέντα

Αν αναλογιστώ πόσες φέτες ψωμιού και τοστ έχω αλείψει στη ζωή μου με δαύτην, τότε εύκολα γίνεται αντιληπτό γιατί κερδίζει επάξια μια θέση στην προσωπικη μου λίστα! Φυσικά πριν ή μετά την επάλειψη...έτρωγα 1-2 κουταλίτσες σκέτες(αρρώστεια?)!!!

Κάντε τις λίστες σας λοιπόν...γρήγορα πριν αρχίσουν να λιώνουν!!!!!

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 17/03/2008 04:08:19

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 07:48:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να είμαι ειλικρινής, δε μου πολυαρέσουν τα σοκολατοειδή και τρώω όταν νιώσω καμία ιδιαίτερη ανάγκη για γλυκό.
Οπότε την σοκολάτα δεν την τιμώ και πάρα πολύ συχνά αλλά όποτε θέλω να φάω λίγη, προτιμώ τη λευκή.

Πιο εκλεπτυσμένη γεύση και πιο απολαυστική!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 11:23:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμμ.. κομμάτια σοκολάτας σε κέικ …

Ωχ πάλι η υπογλυκαιμία με έπιασε…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 17:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια Special BLACK FORREST ή Σοκολατινα με Λευκη Σοκολατα


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 17:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αν και τα μερεντοειδη δεν ειναι ακριβως σοκολατα (αλλα πραλινα φουντουκιου), μου αρεσει πολυ καλυτερα η NUTELLA


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/03/2008, 20:31:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμμμμμμ!!!! Θα βουτήξουμε λοιπόν στο αμάρτημα του πάθους για σοκολάτα

Ας αναφέρω κι εγώ τις προτιμήσεις μου από αυτόν τον πειρασμό


Από τις πιο αγαπημένες μου η μαύρη του Παυλίδη!!!


This is LACTA...το πιο γλυκό κομμάτι της ζωής μας!...μετά τον άνθρωπο της ζωής μας φυσικά


Τώρα θα μου πείτε "βρε ολόκληρη γαϊδούρα happy hippo τρως"; Τι να κάνω αφού μ'αρέσουν;


"Μας κακομαθαίνετε κύριε πρέσβη..."Αν και δεν νομίζω ότι στις δεξιώσεις τους προσφέρουν κάτι τέτοιο...θα φάω δυο τρία με τη μία όπου τα πετύχω


Κι εγώ λάτρης της nutella είμαι και όχι της merenda...φυσικά πάντα μ'αρέσει μέσα σε κρέπα...χωρίς τον σκίουρο

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 00:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)




συν ολα οσα είδα παραπάνω...

Edited by - nst on 18/03/2008 00:26:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 01:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κρεπάλες και ατασθαλίες!

Ο Agnostic μου φαίνεται με κάλυψε....(εκτός από τα Maltises που δεν τα μπορώ)

1) ΙΟΝ η απόλυτη σοκολάτα

2) Nutella μιας και μερέντα δεν μπορώ να βρω εδώ

3) Μια σοκολάτα που έσπαγε στην μέση Break νομίζω την λέγανε έχω βρει την γερμανική αντίστοιχη, ειδικά αυτή με τα φουντούκια ήταν αρκετά δυνατή.

4) Godiva όλες οι ποικιλίες και οι συνδυασμοί

5) Amano Ocumare η καλύτερη dark της αμερικής

Αυτά...

quote:
Μια Special BLACK FORREST ή Σοκολατινα με Λευκη Σοκολατα

Δεν παίζεσαι!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 03:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ferrero Rocher βλέπουν τα ματάκια μου πιο πάνω και σκανδαλίζομαι! Τα είχα ξεχάσει εντελώς!

Αυτή η Kinder Happy Hippo μου ήταν άγνωστη. Φαίνεται συμπαθητική οπτικά. Θα την αναζητήσω για να δω αν είναι συμπαθητική και γευστικά

Η λευκή σοκολάτα είναι πράγματι αρκετά γευστική, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να φάω πολύ. Με λιγώνει!

Ας ομολογήσω και μια αμαρτία μου τώρα ή μάλλον "διαστροφή"! Μικρός μου άρεσε να τρώω σκέτο το...
Αυτό ήταν ας το πούμε ένα πρώιμο αγαπημενο μου "σοκολατοειδές", μια παλιά "αγάπη"

Ας χτυπήσω μια Kinder τώρα γιατί με τις κυριολεκτικά γλυκές και σοκολατένιες απαντήσεις σας μ'έπιασε λιγούρα!

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 18/03/2008 03:18:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 08:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η λευκή σοκολάτα είναι πράγματι αρκετά γευστική, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να φάω πολύ. Με λιγώνει!

Σε μεγάλη ποσότητα με λιγώνει κι εμένα.
Αλλά μισή λευκή Break θέλω να την φάω μια στο τόσο ή λίγη Toblerone.
Ξέχασα επίσης να αναφέρω ότι από τις υπόλοιπες σοκολάτες μου αρέσει αρκετά η Crunch, αν κι έχω να φάω πολύ καιρό.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 10:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Agnostic τα happy hippo κυκλοφορούν σε 2 γεύσεις, η μία με λευκή κρέμα και η άλλη με την κρέμα σοκολάτας που έδειξα στην φωτογραφία, και οι δύο είναι το ίδιο ευχάριστες σαν γεύσεις, αν και προτιμώ περισσότερο αυτή που παρουσίασα στην εικόνα

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 10:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολυ καλες σοκολατες και οι ION BREAK ιδιαιτερα αυτη με τις σταφιδες και ξηρους καρπους - αυτη με τη μωβ συσκευασια - (οταν ειμουν στο νηπιαγωγειο, καθε μερα ετρωγα απο μια) αλλα και η αντιστοιχη της με λευκη σοκολατα!

ξερετε τι εχουν ανακαλυψει? οτι η σοκολατα, καταπολεμαει την τεριδονα και την πλακα! δηλαδη, παρολο που εχουν ζαχαρη, η ιδια η σοκολατα την διωχνει...


ΟΠΟΤΕ, φατε αφοβα


ακομα, πολυ ωραιες σοκολατες του Παυλιδη, οι γεμιστες (κερασι, φραουλα, καραμελα και μπανανα)


προς φιλη κεραυνο: η NUTELLA απολαμβανεται και σκετη, με ενα κουταλακι (οπως το παγωτο) ή πανω σε μια μπανανα (ή μηλο ή φραουλες)


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
snoopy
Πλήρες Μέλος

Algeria
1042 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 14:34:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους snoopy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σοκολάτα ΙΟΝ αμυγδάλου

ΒREAK ... κατα προτίμηση αμυγδάλου

και CRUNCH

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2008, 17:51:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
προς φιλη κεραυνο: η NUTELLA απολαμβανεται και σκετη, με ενα κουταλακι (οπως το παγωτο) ή πανω σε μια μπανανα (ή μηλο ή φραουλες)

Ενδιαφέρουσα συμβουλή φίλε Predator θα την δοκιμάσω

Επίσης στα Häagen-Dazs το fondue που έχουν είναι είναι απίστευτη εμπειρία, λιωμένη σοκολάτα που βουτάς μέσα μπάλες παγωτού, brownies, και φρούτα.

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/03/2008, 01:50:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Agnostic:

Ας ομολογήσω και μια αμαρτία μου τώρα ή μάλλον "διαστροφή"! Μικρός μου άρεσε να τρώω σκέτο το...



Εμ, ώστε έτσι εξηγείται!!!...
...(το θέμα για τις σοκολάτες )


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

loukritia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
595 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/03/2008, 13:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους loukritia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τί θέμα θίξατε τώρα;;
Σοκολάτα;;; Τρελή αδυναμία!
Είμαι ικανή να μην φάω τίποτα όλη μέρα και να
τρέφομαι μόνο με σοκολατοειδή!

Πολύ δύσκολο να περιοριστώ μόνο σε 5-6, αλλά θα
αναφερθώ σ'αυτά που μου 'ρχονται τώρα στο μυαλό

LACTA αθάνατη (αμυγδάλου κατά προτίμηση)

3 bit για άλλη γεύση

Στα ferrero rocher θα συμφωνήσω - μπορώ να φάω άπειρα απ'αυτά τα φημάδια

Η σοκολάτα πάει απίστευτα με φράουλα...

Αν η γέμιση στο εκλέρ είναι από μερέντα κι όχι μους, δεν παίζεται!

Για το τελευταίο δεν βρίσκω φωτογραφία, αλλά έχετε φάει αυτά
τα πτι-μπερ Παπαδοπούλου που έχουν σοκολάτα και πάνω και κάτω και μέσα; Απίστευτα...

Γιαμ... Ας μου μαζέψει τώρα κάποιος τα σάλια

Απορώ πώς υπάρχουν άνθρωποι που δεν τους αρέσουν τα γλυκά, κι ιδιαίτερα η σοκολάτα!

Η αίσθηση που σου αφήνει όταν γλιστράει στο λαιμό, δεν παλεύεται

Κάντε οικονομία στο νερό:
πλυθείτε μαζί μ'έναν φίλο!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2008, 08:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μπορει να τους προκαλει αλεργια, μπορει ο οργανισμος τους να μην αντεχει τη γευση της σοκολατας... ξερω φιλους που αηδιαζουν και μονο που την βλεπουν ή την μυριζουν!


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2008, 03:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
1.Σοκολάτα Lacta γάλακτος

2.Σοκολάτα Παυλίδη με γέμιση φράουλα

3.Σοκολάτα Παυλίδη με γέμιση λικέρ κεράσι

4.Mars

5.Derby

+ 1 γρανίτα σοκολάτας!

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2008, 17:44:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
medtech,
Καλώς τηνα την πέρδικα...
Που γύριζες κοκόνα μου τόσο καιρό;;;;
Ελπίζω μόνο να ήταν ομορφούλης και γλυκούλης...

Λοιπόν εγώ δεν έχω καμία προτίμηση σε σοκαλατοειδές...
Τα τρώω όλα... Με την ίδια αγάπη και λατρεία...
Αρκεί να είναι σοκολάτα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/03/2008, 19:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι δύσκολη η επιλογή καθώς μου αρέσουν όλα τα γλυκά θα προσπαθήσω να
Κάνω ένα top 5
1)Σοκολάτα Παυλίδη με γέμιση μπανάνα.
2)break με άσπρη σοκολάτα και σταφίδες
3)3 bit
4)mars
5)Μπισκότα γεμιστά παπαδοπουλου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Kyanos_Drakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2008, 06:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kyanos_Drakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή φάση... μπορώ να πω άψογη!!

Λοιπόν:
1)Μερέντα (το κουτάκι του Κιλου με το κουτάλι της σούπας!, να μείνει και τίποτα για αύριο!),(επίσης
προτείνω να πάρετε αράβικες πίτες τις μεγάλες, στο ΑΒ έχουν και να κάνετε ένα γρήγορο
κρεποειδές, αν έχει και ανανά μέσα, επίσης στα ΑΒ θα βρείτε, σούπερ!!)
2)Σοκολάτα γάλακτος ΙΟΝ ((ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ)) σε τεράστιες ποσότητες με συνοδεία γαλλικού καφέ... μάμα μια!
3)Σοκολατάκια τρούφα της Μαίρης με μέλι παρακαλώ όχι ζάχαρη!! (δοκιμάστε να φτιάξετε!!)
4)Μιλκ Σέϊκ Σοκολάτα-Βανίλια (μην ζητήσετε να σας το φτιάξουν στα MacDonalds, παλιά είχα
τσακωθεί πολλές φορές!!! Βασικά μην πάτε καθόλου εκεί!)
5)Derby για πιο γρήγορα σνάκ που πιστεύω έχει την ίδια αξία με την πράσινη σοκοφρέτα!! (έκλεψα λίγο!)

Και ταρατατα... +1 και νο1 είναι το μπακλαβαδάκι Ιωαννίνων απο των Νούσια
(μόνο από εκεί-ναι είναι στα Γιάννινα),
με γέμιση Σοκολάτας και ... κλείστε τα μάτια σας και φανταστείτε!!
Βέβαια αν πάτε στο Νούσια σας προτείνω να πάρετε ένα κιλό απο όλες
τις γεύσεις για εσάς μόνο. Που αν δοκιμάσετε, χαχα, αυτό θα κάνετε!


ο Κισσός... αναρριχάται
"Όταν δεις κάτι κακό σε κάποιον άλλο, γύρισε και εξέτασε πολύ προσεκτικά τον εαυτό σου" Κομφούκιος
www.myspace.com/okissosΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2008, 11:08:17  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλή φάση... μπορώ να πω άψογη!!

Λοιπόν:
1)Μερέντα (το κουτάκι του Κιλου με το κουτάλι της σούπας!, να μείνει και τίποτα για αύριο!),(επίσης
προτείνω να πάρετε αράβικες πίτες τις μεγάλες, στο ΑΒ έχουν και να κάνετε ένα γρήγορο
κρεποειδές, αν έχει και ανανά μέσα, επίσης στα ΑΒ θα βρείτε, σούπερ!!)


ο Κισσός... αναρριχάται
"Όταν δεις κάτι κακό σε κάποιον άλλο, γύρισε και εξέτασε πολύ προσεκτικά τον εαυτό σου" Κομφούκιος
www.myspace.com/okissos


Και γιατι δεν περνουμε το 5ακιλο απο το ΜΑΚRO ??? (αυτο για "επαγγελματικη" χρηση )


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Kyanos_Drakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
76 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2008, 06:46:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Kyanos_Drakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΧΑχα!!
Δεν το είχα πάρει χαμπάρι!!
θα σπεύσω!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2008, 08:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα σε όλους

Προσοχή στις δόσεις, παιδιά μου, γιατί προβλέπω τα κάθε λογής Bodyline να κάνουν αίτηση εισαγωγής στο Χρηματιστήριο, δίνοντάς σας και δωρεάν μετοχές στην προεγγραφή ως επίτιμους χορηγούς - δωρητές...χαχαχαχα
Σοκολατοειδή... μμμ... για να σκεφτώ (ναι, το κάνω ΚΑΙ αυτό!!)... χωρίς σειρά προτεραιότητας :
Εκλέρ
Τρούφες
Σουφλέ σοκολάτας
Nutella (γιατί όχι;)
Μία ειδική συνταγή που μου έμαθαν με κουβερτούρα, βούτυρο, αυγά, αλεύρι και βανίλια σε συγκεκριμένη ποσόστωση. Μοιάζει με σουφλέ, αλλά είναι πιο ρευστό... επικίνδυνο για τη σιλουέτα σας!!!

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2008, 12:25:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η σοκολατα τελικα ειναι το καλυτερο αναλγητικο.

Εχει αποδειχθει οτι καταπολεμα την τεριδωνα (οσο περιεργο και αν φαινεται) και σε κανονικες ποσοτητες, μπορει να βοηθησει σε αρκετες περιπτωσεις (οπως καρδια και αγγεια)


"Say HELLO to My Little Friend"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy