ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Θεάσεις UFO στη Λακωνία.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2008, 10:10:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μαρτυρίες κατοίκων του Γυθείου Λακωνίας αναφέρουν, ότι παρουσιάσθηκαν πρίν απο λίγες μέρες, φωτεινά αντικέιμενα στον ουρανό, ενα εκ των οποίων προσγειώθηκε. Το περίεργο είναι ότι την συγκεκριμένη χρονική στιγμή εκδηλώθηκε γενική διακοπή του ηλεκτρικού ρεύματος.
Λεπτομέρειες και φωτογραφίες στην διεύθυνση http://www.apela.gr/28-3.html


_____________________________________________________________
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Θεάσεις UFO στήν Λακωνία.
ΣΕ Θεάσεις UFO στη Λακωνία.
13/05/2008
_____________________________________________________________

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2008, 13:05:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχουν ενδιαφέρον τέτοιες θεάσεις papadothomakos αλλα πίστευε ότι
Θα έπρεπε να ανοίξεις το topic στο παράξενο που ταιριάζει καλυτέρα
Και θα είχε και παραπάνω συμμέτοχες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2008, 23:16:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βέβαια το καλύτερο από όλα είναι τα τελευταία ερωτήματα……

quote:
Και το ερώτημα που μας μένει είναι...
• Η νομαρχία τι κάνει για την προστασία των Λακώνων από τους εξωγήινους;
• Μήπως ο Νομάρχης μας Κωνσταντίνος Φούρκας τα έχει βρει με τον αρχηγό τους και γι' αυτό δεν κάνει δηλώσεις;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 07:45:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ Θεάσεις UFO στήν Λακωνία. ΣΕ Θεάσεις UFO στη Λακωνία.






==========================================================






Το θέμα θα μεταφερθεί σύντομα στην Κατηγορία .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-. από την Κατηγορία Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
όπου ανοίχθηκε αρχικά.

quote:
Βέβαια το καλύτερο από όλα είναι τα τελευταία ερωτήματα……


quote:
Και το ερώτημα που μας μένει είναι...
• Η νομαρχία τι κάνει για την προστασία των Λακώνων από τους εξωγήινους;
• Μήπως ο Νομάρχης μας Κωνσταντίνος Φούρκας τα έχει βρει με τον αρχηγό τους και γι' αυτό δεν κάνει δηλώσεις;

Φίλε elo, στην αρχή κι εμένα μου φάνηκαν αυτά τα δύο σημεία ως τα καλύτερα.
Στην συνέχεια όμως μπήκα στην διαδικασία να σκεφτώ για ποιό λόγο γράφτηκαν και το νόημα που μπορεί να έχουν, μιας κι απευθύνονται και στους ανθρώπους που μένουν στο νομό Λακωνίας...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 07:59:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Dying incubus, συμφωνώ που πονηρεύεσε για κάτι,και ας μην ξέρω τι είναι αυτό. Πρέπει τα πράγματα να τα ψάχνουμε βαθύτερα. Δεν υπάρχουν μόνο τα "παραμύθια" των ΑΤΙΑ, αλλά τι κρύβεται απο πίσω.
Από φίλο παρόντα την περίοδο που αναφέρετα, έμαθα ότι το σίγουρο είναι ότι υπήρξε διακοπή ρεύματος, και δεν είναι ευκολόπιστος. Ισως ήταν σύμπτωση, για ο΄σους πιστεύουν στίς συμπτώσεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 11:34:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ papadothomakos, απλώς αναρωτιέμαι για όλα τα πιθανά αίτια για το γεγονός ότι γράφτηκαν τα δύο αυτά σημεία.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 12:16:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε elo, στην αρχή κι εμένα μου φάνηκαν αυτά τα δύο σημεία ως τα καλύτερα.
Στην συνέχεια όμως μπήκα στην διαδικασία να σκεφτώ για ποιό λόγο γράφτηκαν και το νόημα που μπορεί να έχουν, μιας κι απευθύνονται και στους ανθρώπους που μένουν στο νομό Λακωνίας...



Είναι περίεργη αυτή η αναφορα δηλαδή τι θα μπορούσε να κάνει η νομαρχία ?μήπως
Και σε αλλα μέρη που γίνονται θεάσεις παίρνουν τίποτα μετρα ?και τι μετρα να πάρουν?.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FeeLMorE
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 12:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FeeLMorE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)






quote:
Και το ερώτημα που μας μένει είναι...
• Η νομαρχία τι κάνει για την προστασία των Λακώνων από τους εξωγήινους;
• Μήπως ο Νομάρχης μας Κωνσταντίνος Φούρκας τα έχει βρει με τον αρχηγό τους και γι' αυτό δεν κάνει δηλώσεις;
[/quote]


Οντως τι μπορει να ενοουσαν με αυτο?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 18:18:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ειμαι ενθερμος υποστηρικτης στο οτι μας εχουν επισκεφτει αλλα νομιζω οτι η συγκεκριμενη ιστορια χανει σε πολλα σημεια,
το βασικοτερο, ακουγοντας την συνεντευξη απο διαφορους κατοικους, αναφερθηκε οτι το ατια ηταν πανω απο την πολη για 4 ωρες, κανενας μα κανενας δεν το πηρε με βιντεο η απλη φωτο , εστω και βραδυ! , δηλαδη ενα ολοκληρο χωριο βλεπει ατια και κανενας δεν καταγραφει το γεγονος?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FeeLMorE
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/05/2008, 21:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FeeLMorE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ειμαι ενθερμος υποστηρικτης στο οτι μας εχουν επισκεφτει αλλα νομιζω οτι η συγκεκριμενη ιστορια χανει σε πολλα σημεια,
το βασικοτερο, ακουγοντας την συνεντευξη απο διαφορους κατοικους, αναφερθηκε οτι το ατια ηταν πανω απο την πολη για 4 ωρες, κανενας μα κανενας δεν το πηρε με βιντεο η απλη φωτο , εστω και βραδυ! , δηλαδη ενα ολοκληρο χωριο βλεπει ατια και κανενας δεν καταγραφει το γεγονος?



Εχεις απολυτο δικιο,τουλαχιστον ενας δεν θα ειχε ενα κινητο με βιντεο η μια καμερα να καταγραψει το γεγονος,τοσες ωρες ηταν πανω απο το χωριο το ατια,εκτος αν εχουν βγαλει καποιο βιντεακι και δεν το εχουν διξει ακομα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 10:27:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η είδηση μπορεί βεβαίως και να αμφισβιτηθεί από κάποιους, δεν μπορεί όμως να απαξιώνεται. Νοιώθω διασταυρώνοντας τις πληροφορίες, ότι υπήρξε μία απαξίωση, ακόμη και απο τα ηλεκτρονικά ΜΜΕ. Σε κάποιο forum μάλιστα οι κάτοικοι του Γυθείου μεταξύ σοβαρού και αστείου παρουσιάζονται μαστουρομένοι.!!!
Οπως και η μεγάλη προβολή έτσι και η μεγάλη απαξίωση, δεν είναι τόσο αθώα.
Οσο για αποδείξεις, σε μιά επαρχιακή πόλη οπως τό Γύθειο, τό βράδυ εκτός τουριστικής σαιζόν, δέν κυκλοφορούν τόσοι άνθρωποι και δέν έχουν και την κατάρτηση ίσως να ντοκουμεντάρουν τό θέμα.
Αυτά σαν ένα μικρό αντίλογο για να βρεθούμε απέναντι στό θέμα με κάποι σχετικό μέτρο.
Οσο για τις αναφορες στον Νομάρχη, μάλλον απο αντιπολιτευτική σάτιρα γράφτηκαν, Ενώ το όλο θέμα παρουσίασθηκε αστεία, απο φόβο μη γίνουν οι παρουσιαστές του γραφικοί....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 12:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γενικά στην Ελλάδα υπάρχει απαξίωση σε τέτοιες ειδήσεις απ τα ΜΜΕ που είναι
Περίεργη η δεν μεταδίδουν καθόλου τέτοιες ειδήσεις η τη γελοιοποιούν βάζοντας
Μουσικουλες παράξενες και σκηνές απ τον ΕΤ.

quote:
ειμαι ενθερμος υποστηρικτης στο οτι μας εχουν επισκεφτει αλλα νομιζω οτι η συγκεκριμενη ιστορια χανει σε πολλα σημεια,
το βασικοτερο, ακουγοντας την συνεντευξη απο διαφορους κατοικους, αναφερθηκε οτι το ατια ηταν πανω απο την πολη για 4 ωρες, κανενας μα κανενας δεν το πηρε με βιντεο η απλη φωτο , εστω και βραδυ! , δηλαδη ενα ολοκληρο χωριο βλεπει ατια και κανενας δεν καταγραφει το γεγονος?


quote:
Οσο για αποδείξεις, σε μιά επαρχιακή πόλη οπως τό Γύθειο, τό βράδυ εκτός τουριστικής σαιζόν, δέν κυκλοφορούν τόσοι άνθρωποι και δέν έχουν και την κατάρτηση ίσως να ντοκουμεντάρουν τό θέμα.


Είναι λογική ερώτηση εξηγείται εν μέρη απ την απάντηση του papadothomakos Βεβαία δεν αποκλείεται κάποιος να το έχει τραβήξει και απλα να μην το
Έχει δώσει σε κάποιο ΜΜΕ ο κάθε άνθρωπος έχει το χαρακτήρα του πχ
Αν ποτέ τύχαινα σε παρόμοιο περιστατικό και τραβαγα με την κάμερα μου ένα ΑΤΙΑ
Δεν θα έτρεχα στα κανάλια και στις εφημερίδες θα το κρατούσα στο αρχείο μου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 18:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οπως και να εχει,
μακαρι να ηταν οντως ατια και ας μην το μαθουμε ποτε

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IRIS 2012
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 23:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IRIS 2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα,την Δευτερα 12/5/2008 και ωρα 3:15 περιπου και ενω ειμαι στο γυμναστηριο κανοντας διαδρομο εχω μπροστα μου ενα παραθυρο αρκετα μεγαλο απο το οποιο εχω αρκετα μεγαλη θεα εμφανισθει ενα Α.τ.ι.Α σε σχημα πουρο σε μαυρο -γκρι χρωμα και επειτα απο λιγο σαν να εκανε μια στροφη προς το βαθος αλλαξε χρωμα εγινε ασπρο σε σχημα σφαιρας και χαθηκε με ταχυτητα !!το συγκεκριμενο Α.τ.ι.α το ειδαν και οι διπλανοι μου αφου τους παροτρυνα να γυρισουν και να δουν τι εβλεπα.

ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IRIS 2012
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/05/2008, 23:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους IRIS 2012  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζητω συγγνωμη παιδια το συμβαν εγινε λιγο εξω απο την Θεσσαλονικη στην περιοχη της περαιας

ΑΝΔΡΟΜΕΔΙΑΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2008, 07:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"η τη γελοιοποιούν " προφητική η θέση σου, ρίξτε μιά ματιά, το θέμα γελειοποιείται απο αυτούς που το παρουσίασαν απο τους πρώτους.
http://www.apela.gr/26-10.html
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
FeeLMorE
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2008, 13:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FeeLMorE  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηταν θεμα χρονου να γελιοποιηθει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/05/2008, 13:53:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι κλασική η αντίδραση των ΜΜΕ στην Ελλάδα σε τέτοια θέματα .
Οποτε μέσα σε ένα τέτοιο κλίμα είναι δύσκολο κάποιος που έχει τραβήξει ένα βίντεο
Να το πάει σε κάποιο ΜΜΕ .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2008, 08:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκ του αποτελέσματος, πρέπει να λάβουμε υπ΄όψιν μας ότι ίσως ήταν και στημένο, μετά απο καποιες συμπτώσεις, για μαρκετινικούς λόγους.
Είναι και αυτό πιθανό!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2008, 08:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκ του αποτελέσματος, πρέπει να λάβουμε υπ΄όψιν μας ότι ίσως ήταν και στημένο, μετά απο καποιες συμπτώσεις, για μαρκετινικούς λόγους.
Είναι και αυτό πιθανό!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2008, 08:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εκ του αποτελέσματος, πρέπει να λάβουμε υπ΄όψιν μας ότι ίσως ήταν και στημένο, μετά απο καποιες συμπτώσεις, για μαρκετινικούς λόγους.
Είναι και αυτό πιθανό!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/05/2008, 11:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κοιτά απ τη στιγμή που δεν ήμασταν μπροστά βίντεο δεν υπάρχει δεν μπορεί να αποκλειστεί Τίποτα όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτα μπορεί να μην έγινε τίποτα
Μπορεί και να έγινε .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/05/2008, 23:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπον.Αν αυτο γινοταν πριν 20 χρονια,ΙΣΩΣ το πιστευαμε.Αλλα σημερα,με τοση τεχνολογια (κινητα τηλεφωνα,βιντεοκαμερες) ουτε ενα βιντεακι ;!!! 4 ωρες ;;;
Μηπως,λεω μηπως,υπαρχει καποια ...."συμπτωση" με την κυκλοφορια του βιβλιου του Πητ Παπαδακου περι εξωγηινων;
Τι μπορει να κανει κανει ο ανθρωπος.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 08:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εφ όσον ίσχύει το παραπάνω, οι πιθανότητες για διαφήμηση είναι αυξημένες στο έπακρο.
Το παράξενο είναι ότι παρά την θελησή μου, ή επιφύλαξή μου δημοσιεύτηκε τρέις φορές (ο δαίμων του forum???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 13:29:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Λοιπον.Αν αυτο γινοταν πριν 20 χρονια,ΙΣΩΣ το πιστευαμε.Αλλα σημερα,με τοση τεχνολογια (κινητα τηλεφωνα,βιντεοκαμερες) ουτε ενα βιντεακι ;!!! 4 ωρες ;;;
Μηπως,λεω μηπως,υπαρχει καποια ...."συμπτωση" με την κυκλοφορια του βιβλιου του Πητ Παπαδακου περι εξωγηινων;
Τι μπορει να κανει κανει ο ανθρωπος.......

Δεν πρέπει να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα αν θέλουμε να δούμε τι πραγματικά
Συναιβει ο χρόνος θα δείξει απλα τα πράγματα πολύ πιθανό να υπάρχει και κάποιο βίντεο .
Όλα είναι πιθανά .


quote:
Το παράξενο είναι ότι παρά την θελησή μου, ή επιφύλαξή μου δημοσιεύτηκε τρέις φορές (ο δαίμων του forum???

Εξωγήινοι .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/05/2008, 23:55:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι papadothomakos , FeeLMorE , Emerson και IRIS 2012 , καλώς ήλθατε στα Forums του ESOTERICA και καλή παραμονή .
Αυτό το Σαββατοκύριακο και για τέσσερις πέντε μέρες θα κατεβώ στη Μάνη , οπότε ίσως έχω πληροφορίες από πρώτο χέρι για το UFO .

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

aerikon
Νέο Μέλος

Greece
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/05/2008, 15:13:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους aerikon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα προσωπικά όλη η ιστορία ακούγεται σαν promotion για το Γύθειο

Edited by - aerikon on 22/05/2008 15:15:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2008, 08:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καί αυτή η άποψη έχει αρκετές πιθανότητες.
Θέλω όμως να προσθέσω δύο στοιχεία, στο πλαίσιο της άποψης ότι δεν πρέπει το μυαλό μας να κατευθύνεται σε εξωγήινους.
Εχω μεγαλώσει στην ευρύτερη περιοχή, τα τελευταία χρόνια συμπυκνώνοντας τις εμπειρίες μου, διαπιστώνω όλο και εντονότερα, πως όταν βρίσκομαι σε κάποιο τόπο στην περιοχή, έξω απο τίς πόλεις, νοιώθω κάτι απροσδιόριστο.
Δεν μπορώ να το εξηγήσω περισσότερο είναι αντίληψη. Το ορατό είναι ότι υπάρχει στό περιβάλλον, ένα φόντο φωτεινότητας, πίσω απο τό φώς της μέρας.
Δικοί μου άνθρωποι, έχουν εμπειρίες νεραιδών, παλιότερα, και στις μέρες μας κινούμενων φώτων αργά τό βράδυ.
Τα παραπάνω συνδέω και με την σπηλιά του Αδη, την πύλη για τον κάτω κόσμο που κατέβηκε ο Ηρακλής.
Κρατάω όμως και επιφυλάξεις, μήπως οι αισθήσεις μου είναι κατευθυνόμενες, επειδή πρόκειται για την ιδιαίτερη μου παρτίδα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2008, 10:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ papadothomakos, αν έχεις μεγαλώσει σε κάποια πόλη είναι πιθανόν όταν βρίσκεσαι έξω από αυτές να νιώθεις κάτι το απροσδιόριστο επειδή ίσως να έχει να κάνει με το ότι έχεις συνηθίσει έναν άλλον τρόπο ζωής, έχεις κάποιες παραστάσεις από την πόλη, περνάς περισσότερες ώρες σ' αυτήν κλπ.

quote:
Τα παραπάνω συνδέω και με την σπηλιά του Αδη, την πύλη για τον κάτω κόσμο που κατέβηκε ο Ηρακλής.

Η οποία είναι και πανέμορφη!
Πέρα από αυτό, ακόμη κι η αίσθηση ότι κάποτε υπήρχε η πεποίθηση πως αυτή η σπηλιά που σε οδηγεί στον κόσμο των νεκρών, είναι ικανή να σε κάνει να νιώσεις δέος ή κάποιο έντονο συναίσθημα το οποίο όμως να μη μπορείς να προσδιορίσεις.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2008, 12:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
papadothomakos Αφού είσαι από εκεί λογικά έχεις και καλύτερη εικόνα για το περιστατικό
Τι συζητιέται εκεί από τους ντόπιους ?έχεις υπόψη κάποιους που ήταν μάρτυρες
Του περιστατικού ?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
papadothomakos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
52 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/05/2008, 14:33:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους papadothomakos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεννήθηκα, και πέρασα την πρώτη δεκαετία της ζωής μου εκεί. Έκτοτε ομως είμαι επισκέπτης δύο τρείς το πολύ φορές το χρόνο.
Με ελάχιστους, όσους μίλησα, που όμως δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι, θεωρούν το περιστατικό απάτη σε μεγάλο ποσοστό, αλλά χωρίς να το αποδεικνύουν.
Τι να σκεφτείς, ντόπιοι είναι άπειροι σε τέτοια θέματα, είναι και το τιθα πεί ο κόσμος.
Κάτι άλλο που μπορεί κάτι να σημαίνει είναι ότι μετά δυο μέρες απο την είδηση, καταγράφηκε σεισμική δόνιση πάνω από 5 ριχτερ στό Ταίναρο.
Σύντομα θα έχω περισσότερα στοιχεία, προκειται ένας φίλος να επισκεφθεί την περιοχή, και επειδή είναι "σχετικός" θα έχω μία αντικειμενική άποψη

Edited by - papadothomakos on 23/05/2008 14:44:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1708984
Maintained by Digital Alchemy