ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πόλεμος στο Ιράκ: Αυτό που δεν θα μας πουν....ποτε...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
neron
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2003, 23:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καταρχήν ΓΕΙΑ σε όλους!

Όλες αυτές τις μέρες ακούμε για την επικείμενη επίθεση στο Ιράκ. Λοιπόν γνωμη μου είναι ότι μας κρύβουν τα πραγματικά αίτια αυτού του πολέμου...

Είναι γνωστό πως στην περιοχή ανάμεσα από τον Τίγρη και τον Εφράτη τοποθετείται, σύμφωνα με την Βίβλο, ο Παράδεισος, που στην σύγρονη έποχή έχει πάρει την μορφή μιας ΟΥΤΟΠΙΑΣ απαλλαγμένης από τα προβλήματα τις σύγχρονης πραγματικότητας.

Νομίζω πως τελικά οι ισχυροί αυτού του δύσμοιρου πλανήτη ξέρουν πολύ περισσότερα από ό,τι λένε και σίγουρα κρύβουν την αλήθεια. Γιατί ένας βομβαρδισμός σίγουρα καταστρέφει ό,τι φένεται, μπορεί όμως να καταστρέψει και πράγματα τα οποία κρύβονται από τα μάτια του πολύ κόσμου, και που μόνο λίγοι μπορούν να διακρίνουν.

Γιατί ο παράδεισος τελικά υπάρχει και βρίσκεται στην περιχή που τον τοποθετούν οι γραφές και οι ειδικοί. Με έναν βομβαρδισμό λοιπόν οι αμερικανοί σκοπεύουν να εξαφανίσουν φυσικά αυτό που μόνο οι ΕΚΛΕΚΤΟΙ γνωρίζουν ότι υπάρχει, άλλα σκοπεύουν επίσης να εξαφανίσουν την ΟΥΤΟΠΙΑ, η οποία είναι η μόνη σωτηρία για τον σύγχρονο άνθρωπο, η μόνη απομάκρυνση από την πεζή πραγματικότητα. Δηλαδή ο άνθρωπος με βάση αυτό που θέλουν οι ισχυροί, δεν θα έχει δικαίωμα ούτε να ονειρεύεται, ούτε να ελπίζει, αφού το ΟΝΕΙΡΟ θα έχει καταστραφεί.

Και αυτό γιατί οι αμερικανοί δεν ανήκουν στην πραγματικότητα σε αυτό τον πλανήτη. Είναι παιδιά κάποιου εξωγήινου πολιτισμού, που όπως φαίνεται, σκοπό έχει να αφανίσει το δικό μας πλανήτη, ή στην καλύτερη περίπτωση να μας κάνει σκλάβους του, για να επιτύχει
(ποιος ξέρει άραγε?) κάποιους ανίερους σκοπούς.

ΜΗΝ ΣΤΕΚΕΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ, ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ.
ΓΙΑΤΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ....

...thank god, we didn't see that blasphemous face!...

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 19:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ε - λλην = Αυτός που ηρθε από ψηλά ...

οπότε το ξεχνάμε οι αμερικάνοι να ειναι κατι τέτοιο (εξωγήινοι)

και δεύτετρον ξέρουμε ολοι πολύ καλά ..οτι οι αμερικάνοι πάνε για τα πετρελαια ..και οχι για να καταστρεψουν τον τελευταιο παράδεισο ..
αλωστε δεν νομίζω να ειδε κανείς ποτέ σαν παράδεισενιο τόπο την ανατολή ...

Αυτά βεβαια ..καθαρά αποψη δική μου ..

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 20:40:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΦΙΛΗ Cat.Ο ΣΚΟΠΟΣ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ.Η ΓΝΩΜΗ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΓΗ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Χρηστος τσιρακιδης
Νέο Μέλος


38 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 21:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Χρηστος τσιρακιδης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΞΟΡΥΞΗΣ ΕΝΟΣ ΒΑΡΕΛΙΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΣΤΟ ΙΡΑΚ ΕΙΝΑΙ 0.5 ΔΟΛΛΑΡΙΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΕΙΝΑΙ 17 ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ 10 ΜΕ 12!ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΜΕ ΤΟ ΙΡΑΚ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΕΧΟΥΝ Η ΚΙΝΑ,Η ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΚΑΙ Η ΓΑΛΛΙΑ.ΠΟΙΕΣ ΧΩΡΕΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ?ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΝΑΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΑΣ ΑΦΟΥ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΤΑΞΗ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ!

ViolatorΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 21:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΟΙΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ ΤΟ ΙΡΑΚ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ?ΕΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΧΩΡΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΟΤΕ ΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΣΑΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΕΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΝ.

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/03/2003, 22:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αλλωστε τώρα που θα αναγκαστούν να καταστρέψουν τους πυραύλους τους οι Ιρακινοί, θα ειναι πολύ ευκολη λεία για τους Αμερικάνους .... και τό πολύ πολύ για να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις ...μπορει να στήσουν καμιά τρομοκρατική ενέργεια του Σαντάμ π.χ. (Ανθρακα σε φακελάκια)

Ετσι για εχουν και δικαιολογία !!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 00:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο πολεμος φυσικα και γινεται για το πετρελαιο. Δεν νονιζω οτι ο παραδεισος ειναι πανω στη ΓΗ φυσικα και αν υπαρχει.
Εαν υπαρχει ισως να ειναι ενα ειδος κοινωνιας καποιων "αλλων" μακρια απο εδω.

Το πετρελειο τελειωνει και οποιος ελεγχει και την ροη της τελευταιας σταγονας θα ειναι κυριαρχος. Αυτο θελουν και οι Αμερικανοι.

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 00:16:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ Χρηστος τσιρακιδης
ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ.
ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΑΥΤΟΣ.

Ο ΦΙΛΟΣ neron ΜΑΣ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ.
ΦΙΛΕ ΜΟΥ neron ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ ΒΙΒΛΙΑ ΑΛΛΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ ΟΙ ΤΟΠΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ.
ΑΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΛΕΞΗ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΕΣ.
ΕΠΙΣΕΙΣ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΣΣΟΠΟΤΑΜΙΑ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΓΕΝΑΡΧΗΣ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ Ο ΑΒΡΑΑΜ ΕΙΤΑΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΟΥΡ.

ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΤΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Τσανάκαλος
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
198 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 18:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι και φίλες...

Συμφωνώ όχι συμφωνώ με τον AVATARGR και με τον φίλτατο Τσιρακίδη.Γιατί δεν έχει απαντήσει ακόμα ο neron;Με συγχωρείται κιόλας αλλά τι βλακείες είναι αυτές περί παραδείσου; Ας λογικευτούμε λίγο γιατί πολύ φιλοσοφία έχει πέσει. Πιθανον ο φίλος μας neron να έχει μπερδέψει 2 διαφορετικά πράγματα. Τον χειροπιαστό κόσμο και τον πνευματικό (δεν ξέρω πως αλλιώς να τον πω)! Αν είναι ρε παιδιά δυνατό...ΈΛΕΟΣ πια! ακούς εκεί παράδεισος! εδώ μιλάνε τα πετρέλαια και οι τιμές τους, πόσο μάλλον η σπανιότητά τους ανά τον κόσμο!Μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Αυτά είχα να πώ.Αμάμ συγχήστηκα πάλι! Το γραψα και λάθος!

Πολλοί φιλούν τα χέρια που θα θελαν να δουν κομμένα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 19:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΕΒΡΑΙΟΙ = ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ.

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΕΡΜΟΣ.

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΣΕΙΣ.

Leonardo

Edited by - Skies tou Fegariou on 03/03/2003 19:07:02Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 20:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Aχ και εγώ τα ελεγα .....αλλα με κοιτάγανε με μισό μάτι !!!!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Loucas
Πλήρες Μέλος

Cyprus
1186 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 21:08:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Loucas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Loucas  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΓΑΤΟΥΛΛΑ, ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΑΝΕ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ?ΠΟΙΟΙ ΣΕ ΒΛΕΠΑΝΕ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ?ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΦΙΛΟΕΒΡΑΙΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΟ<<Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΧΕΙ ΤΟΥΜΠΑΝΟ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΚΡΥΦΟ ΚΑΜΑΡΙ>>?Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΦΕΝΕΤΑΙ.ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ(ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ )

THE TRUTH IS OUT THERE.THE TRUTH IS FRONT OF YOUR EYES.OPEN YOUR EYES TO SEE IT. DON'T STAY BLIND.TRY.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 21:30:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρακάτω υπάρχουν εικόνες που ίσως σοκάρουν μερικούς. Θα σας παρακαλέσω, αν νομίζετε ότι δεν αντέχετε να τις δείτε να μην συνεχίσετε την ανάγνωση του μηνύματος.

Κοιτάξτε μια παραδοσιακή μέθοδο αφαίρεσης του... "καρκίνου"



Ο Skies tou Fegariou είπε:

quote:
ΕΒΡΑΙΟΙ = ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΓΗ.

ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ ΒΡΕΙ ΤΡΟΠΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΕΡΜΟΣ


Αίσχος !!!

Οποιοσδήποτε τέτοιος τρόπος "επίλυσης" των προβλημάτων, οποτεδήποτε, από οποιονδήποτε σε οποιονδήποτε θα πρέπει να καταδικάζεται αυστηρά και τελεσίδικα, από όλους μας. Είναι ντροπή στο όνομα οποιασδήποτε ιδεολογίας να σκοτώνονται με αυτόν τον τρόπο ανθρώπινα όντα που δεν έχουν φταίξει σε τίποτε. Ειδικά τα παιδιά. Είτε αυτοί είναι Εβραίοι, είτε είναι Τούρκοι, είτε Παλαιστίνιοι, είτε Έλληνες, είτε Ιάπωνες, είτε... είτε...

Μπορούμε να είμαστε σκληροί με αυτούς που ενσυνείδητα μας έκαναν κακό. Αλλά με αθώους ανθρώπους που ποτέ δεν γνωρίσαμε, που ποτέ δεν μας έκαναν κακό προσωπικά, πως μπορούμε να είμαστε σκληροί; Δεν έχετε καρδιά; Εσείς είστε σίγουροι ότι θα σκοτώνατε έτσι, από ιδεολογία, αθώους ανθρώπους; Θα κρεμούσατε ένα παιδί, θα πυροβολούσατε μια γυναίκα έτσι χωρίς να σας έχουν κάνει κάτι;

Ακόμη πιο ντροπιαστικό είναι να επικροτείται αυτός ο τρόπος και να δικαιολογείται.

Μετά από τα τελευταία που βλέπω στα διάφορα topics έχω να προτείνω στον Admin να προσθέσει στους κανονισμούς εγγραφής και ανάλογους περιορισμούς. Νομίζω ότι πρέπει να γίνει ξεκάθαρο ότι εμείς τουλάχιστον ως Esoterica δεν πρέπει να αφήσουμε να υποστηρίζεται και να επικροτείται ένα Ολοκαύτωμα, μια γενοκτονία, η ρίψη μιας πυρηνικής βόμβας σε αθώους.

Θα σας παρακαλούσα να μην ρίξετε λάδι στην φωτιά, τώρα. Σκεφτείτε !!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 22:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ TΗOTH....ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ.

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΑΘΩΟΙ.ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΗΝΕΣ.

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΩ ΟΤΙ ΟΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΙΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ.


ΟΥΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΘΕΣΩ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΣΧΕΔΟΝ,ΠΟΥ ΕΛΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΥΡΓΟΥΣ 4.000 ΕΒΡΑΙΟΙ.

ΝΤΡΟΠΗ,ΑΙΣΧΟΣ.ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΝ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ,Α8ΟΑ.

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΣΕΙΣ.

ΚΡΙΜΑ...ΑΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΥΠΟΥΛΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.ΚΡΙΜΑ.

Leonardo

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Alastis
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Brazil
420 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 22:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O thoth παιδια εχει απολυτο δικιο.

Εχει γνωρισει κανεις σας Εβραιο ποτε??? Απο προσωπικη εμπειρια σας μιλαω τωρα, ξερω 2 και ειναι απο τα πιο εξηγημενα ατομα που εχω γνωρισει ποτε μου. Καταπληκτικοι ανθρωποι και αριστοι χαρακτηρες.

Το τι κανουν οι αρχηγοι τους και οι ζαπλουτοι επιχειρηματιες τους ειναι αλλο πραγμα και ναι συμφωνω οτι ειναι καθαρματα αυτοι. Μην γενικευετε ομως το θεμα.

Και το περιστατικο στους δυδιμους πυργους ειναι γεγονος. Αλλα και εμεις αν ειμασταν στη θεση τους και ειχαμε μια τετοια πληροφορια το ιδιο δεν θα καναμε???

...open minds are better minds!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 22:35:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που ο Skies tou Fegariou πήρε τόσο ξεκάθαρη θέση.

Προσέξτε, την ηθική ευθύνη που έχουμε όλοι μας. Μπορεί εμείς να συζητάμε και να διαφωνούμε αλλά να έχουμε μια συγκροτημένη προσωπικότητα και να ξέρουμε να τηρούμε τους κανόνες και τα μέτρα αλλά μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι με διαταραγμένο ψυχικό κόσμο και διαβάζοντας τα μηνύματά μας, να πάρουν ένα όπλο και να "καθαρίσουν" πέντε-έξι "μιάσματα" κατώτερων φυλών.

Νομίζετε ότι επειδή δεν τους διατάξαμε εμείς, είμαστε άμοιροι ευθυνών; ΟΧΙ, είμαστε κι εμείς συνυπεύθυνοι.

Ας διαφωνήσουμε αλλά ας μην αφήσουμε ποτέ, μα πότε, το παράθυρο ανοιχτό στην τυφλή βία και στον φανατισμό. Από τα "παράθυρα" που αφήνουμε εμείς ανοιχτά, οι πολλοί και οι... "ανεύθυνοι", από εκεί είναι που έχουν μπει τα μεγαλύτερα "κακά" στον κόσμο.

Δεν είμαστε ανεύθυνοι !!!

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/03/2003, 23:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ neron ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ???????????????????
ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ....
ΕΣΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ.....

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΕΒΡΑΙΩΝ..

ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ...
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ.....
ΑΣ ΠΟΛΕΜΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΡΙΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cat
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Italy
589 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 00:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος cat  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος cat  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Νομίζω πως οταν εισαι αντιμέτοπος με τετοια φρίκη....τα λόγια περιτεύουν!!!!!

Αλλά παρόλα αυτά δυστυχώς στην ζωή μας εχουμε διαπιστώση οτι μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά ...!!!

"ΚΑΙ μη ΧΕΙΡOΤΕΡΑ να ΛΕΜΕ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 01:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πάλι με τους Εβραίους βρε παιδιά;
Αφείστε τους, έχουν δουλειά με τους Παλαιστηνιους.
Ασχοληθείτε λιγο με τους φίλους Αμερικανους. Τι τραβάει κι αυτός ο λαός για τη σωτηρια του κόσμου απο τον κακό Σανταμ.

"φονιάδες των λαών Αμερικάνοι"
Κοιτα να δείς τι θυμήθηκα τωρα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Skies tou Fegariou
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
306 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 02:48:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Skies tou Fegariou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ CAT...


ΦΙΛΕ ΩΡΙΩΝΑ,ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΗΖΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΕΙ?

ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ ΧΡΗΣΤΙΑΝΙΚΗ ΓΙΟΥΚΓΟΣΛΑΒΙΑ,ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΙΑΠΩΝΙΑ,ΕΓΚΛΗΜΑΤΑ ΕΓΙΝΑΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ 400 ΧΡΟΝΙΑ ΣΚΛΑΒΙΑΣ,ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΒΟΗ8ΗΣΕ ΤΟ 40'.

ΚΑΝΕΙΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΦΕΡΕ "ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ" ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ "ΚΑΚΟΜΗΡΟΥΣ" ΤΟΥΣ ΕΒΡΑΙΟΥΣ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΛΥΠΗΘΟΥΜΕ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ.ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ.


ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΜΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ...ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ "ΑΦΑΝΗΣ" ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΕΣ.

ΘΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΦΙΛΟΣ CAT.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΞΕΡΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΛΩΡΑ.


ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ....

ΦΙΛΙΚΑ

ΑΓΑΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΣΕΙΣ.

Leonardo

Edited by - Skies tou Fegariou on 04/03/2003 02:49:22

Edited by - Skies tou Fegariou on 04/03/2003 02:50:24Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 10:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια σας ξανά.

Στην Χιροσίμα και το Ναγκασάκι σκοτώθηκαν με έναν απάνθρωπο και αποτρόπαιο τρόπο πάνω από 140.000 άνθρωποι. Ξέρετε πόσα ήταν τα ξερά μέσα στα χλωρά; Ελάχιστα, γιατί όλα τα ξερά ήταν στα μέτωπα των πολέμων. Τι να κάνουμε, όμως; Ας πρόσεχαν και αυτοί οι δεκάδες χιλιάδες γέροντες, γυναίκες και παιδιά; Ας έφταιγαν και λίγο !!! Εμείς φταίμε που δεν έφταιγαν; Εμείς φταίμε, που δεν σκότωσαν κανέναν; Αν τους αφήναμε όμως; Ε, βέβαια, θα σκότωναν.

Και οι δεκάδες χιλιάδες Εβραίοι, ομοφυλόφιλοι, αντιφρονούντες, τσιγγάνοι, στο 2ο παγκόσμιο πόλεμο; Πόσο ξερά ήταν; Πόσο ξεροί είναι οι άνθρωποι που τους μαζεύουν ξαφνικά από τα σπίτια τους, τους βάζουν σε ένα στρατόπεδο συγκέντρωσης και μετά τους στέλνουν σε έναν εφιαλτικό θάνατο;

Ο Κλίντον ή ο Μπους θα σας έδιναν συγχαρητήρια. Έχετε αναρωτηθεί ότι αυτές είναι οι απόψεις και των Αμερικανών όταν βομβαρδίζουν την Γιουγκοσλαβία, το Αφγανιστάν και στο μέλλον το Ιράκ; Βέβαια αυτοί έχουν εφεύρει άλλη λέξη για το "χλωρά". Το λένε "παράπλευρες απώλειες" ή... "υπολογίσημες απώλειες"; Τι λέτε να κρατήσουμε αυτήν την ορολογία ή να μείνουμε στο παραδοσιακό... "χλωρά"; Όπως θέλετε. Έτσι κι αλλιώς από την ίδια... ζωώδη, ιδεολογική "χαβούζα" πηγάζουν.

Και να κλείσω με μια παραδοσιακή παροιμία, αφού με μια παροιμία ξεκινήσαμε (για τα... "ξερά" και τα "χλωρά")

Είπε ο βόθρος το κοτέτσι, "πως μυρίζεις έτσι;"

Έχετε καταλάβει το μήνυμα από την ταινία "Minority Report", άραγε;

"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
neron
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/03/2003, 10:43:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους neron  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ και ΧΑΡΑ σε όλους. Συγγνωμη για την αργοπορία για την απάντηση.

Βασικά έχετε όλοι δίκιο, ο πόλεμος γίνεται όντως για τα πετρέλαια. Σίγουρα υπάρχουν απίστευτα συμφέροντα, όπως για παράδειγμά οι πωλήσεις όπλων και οι γεωπολιτική κυριαρχία στην Ασία.

Όμως ρε παιδιά όταν αναφέρομαι στον παράδεισο εννοώ την πραγματικότητα που όλοι μας σε αυτό τον πλανήτη θα μπορούσαμε να είχαμε, αν συμφέροντα όπως αυτά που αναφέρατε δεν φροντίζαν για το αντίθετο. Αυτό τον παράδεισο εννοώ ότι θα βομβαρδίσουν οι Αμερικάνοι και θα τον αφανίσουν, απλά είπα να το δώσω με λίγο μεταφυσικό χρώμα, έτσι για να περνάει η ώρα. Γιατί δεν μπορείτε να αρνηθείτε ότι τελικά το όλο θέμα έχει και μια μεταφυσική χροιά...Σε αυτό το σημείο θέλω να πω ότι όταν αναφέρομαι στους Αμερικάνους δεν εννοώ τον απλό λαό, αλλά τους κρατούντες την εξουσία που είναι και αυτοί που τελικά αποφασίζουν.

Όσον αφορά τους Εβραίους, εκεί η κουβέντα παρεκτράπηκε. Εγώ δεν έχω καμμία σχέση με αυτά πυ γράφτηκαν και αυτά που ίσως πολύ πιστεύουν. Με καλύπτει και συμφωνώ απόλυτα με αυτά που λέει ο thoth, και παραπέμπω στην απάντηση του για όσους έχουν αντίθετη άποψη. thoth ευχαριστώ πολύ.

Αυτά τα λίγα και ευχαριστώ όσους απαντήσαν.

Τα λέμε σύντομα!!!! ΝΑ ΦΡΟΝΤΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ.

...thank god, we didn't see that blasphemous face!...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy