ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Τελικά ποια είναι η αλήθεια? Είναι όλα κρυμμένα βαθειά στο υποσυνείδητο μας ή τα ζούμε αληθινα?
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
ge0rgia_gh
Νέο Μέλος

Cyprus
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2008, 16:03:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ge0rgia_gh
Καλησπέρα! Σαν καινούργιο μέλος έχω βρεί απίθανες τις εμπειρίες διαφόρων μελών, και πραγματικά σ' όλο μου το κορμί ένιωσα ένα ρίγος και μια ανατριχίλα..
Έχουνε συμβεί και στη δικιά μου οικογένεια αρκετά παράξενα και ανεξήγητα φαινόμενα που πραγματικά έχουνε αλλάξει τις ζωές μας..
Κατάγομαι απ 'την Κύπρο και μένω σε μια πενταόροφη πολοικατικία.

Πριν περίπου 2 χρόνια μια γειτόνισσα μου έπασχε απο Καρκίνο και σύντομα θα πέθαινε. Τις επιπτώσεις που έχει αυτή η αρρώστια πιστέυω πως τις γνωρίζουμε όλοι μας γιατί τουλάχιστον οι μισοί απο εμάς είχανε ενα τέτοιο δυσάρεστο συμβάν στην οικογένεια τους ή στο φιλικό περιβάλλον.
Είχε πολλούς πόνους, και έλεγε συχνά πως δεν τους άντεχε και παρακαλούσε την κοπέλλα που την πρόσεχε (η καταγωγή της απο τις Φιλιππίνες) να τις δώσει χάπια για να αυτοκτονίσει. Συχνά επίσης έλεγε πως ήθελε να μιλήσει με τον πνευματικό της γιατί ένιωθε μέσα της κάτι δαιμονικό.
Λίγες μέρες αργότερα καθώς ήμουν στο σχολείο παίρνω ένα μήνυμα απο τη μητέρα μου ότι η γυναίκα αυτή αυτοκτόνησε, πέφτωντας κάτω απ'την πολυκατοικία.

Μας ήρθε σαν φλας στα μάτια και μας σόκκαρε με όλη τη σημασία της λέξης.
Στο σπίτι και γενικότερα σε όλη την πολυκατοικία υπήρχε τρόμος και φόβος. Στο μπάνιο δεν μπέναμε μόνοι, ούτε και στο σπίτι μέναμε μόνοι. Όπως και οι αδερλφές μου δεν κοιμόντουσαν στο δωμάτιο τους που είναι απ'την πλευρά της πτώσης. Τέλοσπαντων, για να μην πολυλογώ, υπήρχε και ακόμα υπάρχει σε μικρότερο βαθμό όμως αυτός ο φόβος στις καρδίες όλων μας.

1ο Περιστατικό:
Μια μέρα η θεία μου, η οποία και αυτή είναι ένοικος της πολυκατοικίας και καθαρίστρια αυτής, κάλεσε τη μητέρα μου για να της κάνει παρέα να καθαρίσει την πολυκατοικία γιατί φοβότανε μόνη. Δεν είχαν περάσει ούτε 40 μέρες απο το θάνατο της γυναίκας εκείνης.
Καθώς καθαρίζανε μαζί τη σκάλα, ακούσανε ξαφνηκά μια φωνή αλλοιωμένη και πολύ παράξενη σαν να ακουγότανε απο χαλασμένο ραδιόφωνο. Αμέσως στάθηκαν και οι δύο προσοχή και κοίταξαν τρομαγμένες η μια την άλλη στα μάτια και είπαν "άκουσες αυτό που άκουσα? Με το 3 να πούμε και οι 2 αυτό που ακούσαμε" και είπανε και οι 2 μαζί "Λένιααα...". Έτσι λένε τη μητέρα μου.


2ο Περιστατικό:
Καθόμασταν στην κουζίνα εγώ και η μικρότερη μου αδερφή και βλέπαμε τηλεόραση, στο διπλανό δωμάτιο η μητέρα μου με την επίσης μικρότερη μου αδελφή και φτιάχνανε τα μαλλιά τους.
Η εξωτερική πόρτα τοπυ σπιτιού ήταν ανοικτή το ίδιο και της παραπάνο θείας μου, η οποία μένει στο απέναντι διαμέρισμα. Ξαφνηκά ακούμε τη φωνή της θείας μου να φωνάζει τη μητέρα μου με τ'όνομα της. Ακούσαμε και γώ και η αδερφή μου την φωνή της θείας μου. Στο διπλανό δωμάτιο η αδελφή μου λέει στη μαμά μου, "Μαμά σου φωνάζει η νονά μου", φώναξα και γώ "Θεία έλα μέσα".. Η θεία μου πουθένα και έτσι νομίζαμε πως έφυγε. Πήγαμε δίπλα στο σπίτι της και τη ρωτήσαμε αν φώναξε και η απάντηση ήταν "όχι, δεν σε φώναξα".. Τρομάξαμε τόσο πολύ.. Είχαμε ακούσει και οι 3 μας να την φωνάζει, ωστόσο ποτέ δεν καταλάβαμε τι είχε γίνει εκείνη τη μέρα.Η θεία μου σε καμοία περίπτωση δεν θα μας έλεγε ψέματα γιατί είναι άτομο εμπιστοσύνης.

3ο Περιστατικό:
Πριν από λίγους μήνες η μεγαλύτερη μου αδελφή βγήκε έξω με κάτι φίλους. Στην επιστροφή την κατέβασαν και έφυγαν. Εγώ είμουν σπίτι και κοιμόμουν. Ξαφνηκά εκείνη τη στιγμή άνοιξα τα μάτια σαν κάτι να ένιωσα. Μετά από λίγο μπαίνει λαχανιασμένη η αδελφή μου σπίτι και άρχισε να φωνάζει "Μαμά...." ήρθε στο δωμάτιο και η φωνή της έτρεμε και πολύ τρομαγμένα μου είπε "Καθώς ανέβαινα για το ανσανσέρ άκουσα μια φωνή να μου φωνάζει περίεργα απο το σημείο που έπεσε η γυναία εκείνη "Τζούλια.....".
Κατατρομαγμένη δεν μπόρεσε να κοιμηθεί μόνη και ξαπλώσαμε στο ίδιο κρεβάτι.


Είχανε συμβεί τόσα πολλά ακόμη, σε διάφορους ενοίκους της πολυκατοικίας. Τόσα παράξενα και ανεξήγητα φαινόμενα. Σαν κάτι να στοίχιωσε με τον θάνατο της, σαν να γεννήθηκε μια κατάρα. Να αναφέρω ακόμη μια περίπτωση, λίγες μέρες μετά το θάνατο της το ανσανσερ σταματούσε στον όροφο όπου έμενε εκείνη η γυναίκα χωρίς κάποιος να το καλέσει. και ήταν όλα σκοτεινά και τόσο τρομακτικά. Ακουγόντουσαν βήματα στις σκάλες χωρίς κανείς να ήταν εκεί. Το μόνο σίγουρο είναι ότι με το θάνατο της σκόρπισε τον πανικό και όλα αυτά ποτέ δεν είχαν ξαναγίνει πρίν απ' το θάνατο της.

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 10:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή ge0rgia_gh, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια κι εποικοδομητικές συζητήσεις.

Σχετικά με τις "παράξενες" κι ανεξήγητες εμπειρίες που επιθυμούν να καταθέσουν τα μέλη των Forums υπάρχει ήδη κάποιο σχετικό παλιότερο θέμα το οποίο μπορεί να τις φιλοξενήσει.
Αυτό βοηθάει στο να έχουμε όλες τις απόψεις και τις εμπειρίες συγκεντρωμένες σε ένα θέμα κι όχι διάσπαρτες σε περισσότερα.

Οπότε μπορείς να κάνεις copy - paste αυτό το μήνυμα που έγραψες σ' αυτό το θέμα και να μπεις στο θέμα που θα σου παραθέσω παρακάτω ώστε να το γράψεις εκεί.

Το σχετικό λοιπόν θέμα που μπορεί να φιλοξενήσει τη μαρτυρία σου είναι το (κλίκαρε στον παρακάτω τίτλο για να μπεις κατευθείαν):

Παράξενες Ιστορίες...

Η παρούσα συζήτηση λοιπόν θα απενεργοποιηθεί σύντομα εφόσον μπορεί να συνεχιστεί στην προτεινόμενη.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ge0rgia_gh
Νέο Μέλος

Cyprus
42 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2008, 15:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ge0rgia_gh
Σαν καινούργιο μέλος ήθελα να γράψω και γω μια απ'τισ δικές μου εμπειρίες και εειδή πρώτη φορά είχα επισκεφθεί το side δεν ήξερα πως μπορούσα να το κάνω και έτσι αντι αποστολή απάντησης πάτησα "νέο θέμα" και μετά πρόσεξα τι έκανα και δεν ήξερα πωσ μπορούσα να το διαγράψω! Τώρα είναι εντάξει, το μετάφερα!!

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη!!

Φιλικά ΓεωργίαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2008, 04:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
ge0rgia_gh όπως φαίνεται, δεν άργησες να εγκλιματιστείς στα forums

Εφόσον έγραψες την ιστορία σου στο θέμα που σε παρέπεμψε ο Dying_Incubus και ήδη υπάρχει σχετική συζήτηση εκεί, το παρόν θέμα μπορεί πλέον να απενεργοποιηθεί.

Καλή συνέχεια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy