ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 
 Όλα τα Forums
 Περιοδικά - Βιβλία
 Βιβλία της Ντορίν Βιρτού στα ελληνικά
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
 
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Hekatos
Νέο Μέλος

Germany
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 03:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hekatos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η Ντορίν Βιρτού ειναι μια Ψυχοθεραπεύτρια με 4 διπλώματα
της Ψυχολογίας και της Ψυχοθεραπείας. Είναι και ενα γνωστό
Μέντιουμ και εχει επκοινωνία με αγγέλους και ξωτικά.

Ειναι η Ιδρύτρια της Αγγελοθεραπείας και εχει γράψει πολλά
βιβλία για τους αγγέλους και πως μπορούμε να ζητήσουμε βοήθεια απο αυτούς για να γιατρεψουμε την καρδιά μας.

Έχει δημιουργήσει και μαντικές τράπουλες με τα μυνήματα των
αγγέλων και ξωτικώνκαι δείχνει πως κατάφερε η ίδια να εμπιστευτεί
τον θεό και κάνει την ζωή της καλύτερη, να πραγματοποιηθούν ολα
τα όνειρα της και μιλάει για το δικό της τραγικό παρελθόν και την
εξέλιξη της.

Εγώ αγόρασα τα βιβλία αλλα και τις τράπουλες της, και μου
έδωσαν καθοδήγηση, κουράγιο και θάρρος, να παλέψω στην
ζωή μου και να βρω τον δρόμο μου.

http://www.perizitito.gr/authors.php?authorid=62651


Doreen Virtue:

________________________

"Κάνε οτι θέλεις, αλλά μην βλάπτεις κανέναν"

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/08/2008, 04:04:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχω και εγώ το τηλ. ενος πολύ καλού ψυχοθεραπευτή-ψυχίατρου, μάλιστα εργάζεται στο Αιγινητειο που θεωρείται πανεπιστιμιακή κλινική.Οποιος έχει μεταφυσικές ιδέες για νεράιδες και ξώτικά μπορεί να βοηθηθεί!(χα χα χα!)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2008, 02:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Richter αυτό δεν ήταν αστείο

Όποιος έχει τέτοιες ιδέες το καλύτερο που μπορεί να κάνει είναι να προσπαθήσει να τις ερευνήσει με σοβαρότητα και ανοιχτό μυαλό. Δε σημαίνει ούτε ότι έχει δίκιο ή άδικο, ούτε βέβαια ότι χρειάζεται τον γιατρό που προτείνεις...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2008, 10:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω αν έχει άδικο η δίκιο, πάντως γιατρό χρειάζονται πολλοί εδω μέσα!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2008, 12:02:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Richter- Δεν ξέρω αν έχει άδικο η δίκιο, πάντως γιατρό χρειάζονται πολλοί εδω μέσα

Δηλαδή ο δικός σου ρόλος ποιος είναι εδώ μέσα από την στιγμή που δεν υπάρχει ένα θέμα να σου προσφέρει κάτι…

Και το ποιο σημαντικό βέβαια είναι ότι κάθεσαι και σπαταλάς πολύτιμες ώρες διαβάζοντας ανούσια θέματα κατά την άποψη σου…

Μήπως ψάχνεις να βρεις αυτό που υπάρχει μέσα σου… διαβάζοντας τις απόψεις των άλλων (που κατά την άποψη σου θέλουν γιατρό) και απλά δεν θέλεις να το παραδεχτείς….


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2008, 13:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα κοροιδέυω τους καμένους, μια και θίχτήκες μάλλον είσαι ένας απ αυτούς...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2008, 14:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Nα κοροιδέυω τους καμένους, μια και θίχτήκες μάλλον είσαι ένας απ αυτούς...!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2008, 06:29:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Richter:

Δεν ξέρω αν έχει άδικο η δίκιο, πάντως γιατρό χρειάζονται πολλοί εδω μέσα!!!

...

Nα κοροιδέυω τους καμένους, μια και θίχτήκες μάλλον είσαι ένας απ αυτούς...!



Κοίταξε Richter, δεν ξέρω για "καμένους" ή για "άτομα που χρειάζονται γιατρό".

Πάντως "έξυπνοι" μας έχουν επισκεφτεί πολλοί και δεν ευδοκίμησε αυτού του είδους η "εξυπνάδα" στα forums του esoterica, δηλαδή σε έναν χώρο που υποστηρίζει την έρευνα, τον φιλοσοφικό στοχασμό και την ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων.

Αν θέλεις λοιπόν να ευδοκιμήσεις ως μέλος με διάθεση ειλικρινούς έρευνας και να συζήτησης με σεβασμό στους άλλους ανθρώπους που συμμετέχουν, έχει καλώς. Αν θέλεις να προσβάλλεις ανθρώπους, μάλλον θα χρειαστεί να βρεις άλλον χώρο που να φιλοξενεί τέτοιου είδους "αστεία".



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2008, 20:19:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαίως και σέβομαι την άποψη του καθένα. Απλά θεώρησα καθήκον μου με τρόπο σαρκαστικό ειρωνικό όπως θέλετε πέστε τον και με εξουσιοδότηση χωρίς να πάρω απο κανέναν (το ομολογώ αυτο!) να μην πέσει το επίπεδο των ενεργών μελών διαβάζοντας το βιβλίο αυτό που έχει ως απώτερο σκοπό την μεγιστοποίηση κέρδους.Έτσι το σκέφτηκα και το έκρινα καλώς η κακώς(κακώς μάλλον) την συγκεκριμένη χρονική στιγμή.Θα ήθελα λοιπόν να πώ οτί ήταν λάθος μου και να δεχτείτε την δικαιολόγια μου σαν ειλικρινής! Ευχαριστώ πολύ ΜΕ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΣΕΒΑΣΜΟ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2008, 21:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν ξέρω για το βιβλίο η κοπέλα όμως στη φώτο μοιάζει όντως με άγγελο!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2008, 01:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεκτή η συγνώμη Richter

Όσον αφορά αυτά που γράφεις για βιβλία και άλλου είδους προσπάθειες που πρωταρχικό σκοπό έχουν να βγάλουν κέρδος κοροϊδεύοντας τους ανθρώπους και βέβαια έχεις δίκιο. Γι' αυτό το λόγο είναι χρήσιμο να ερευνούμε όλα αυτά τα ζητήματα και να τα συζητούμε ανταλλάσσοντας διαφορετικές απόψεις, ώστε να μπορούμε να κρίνουμε καλύτερα τι θα "καταναλώσουμε"...

Σίγουρα πάντως, για να γίνει μια τέτοιου είδους δημιουργική συζήτηση απαιτείται αλληλοσεβασμός


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

   
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.078125
Maintained by Digital Alchemy