ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2008
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 10:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Επειδή το 2012 αργεί ακόμα, βρήκα σε ένα blog το παρακάτω απόσπασμα και είπα να το ποστάρω για να ζωντανέψουμε λιγάκι στο esoterica μιας και τελευταία μόνο τα θρησκευτικά θέματα έχουν κινητικότητα :

Blossom’s most recent book “The Bridge” documents the messages channeled to her by the Cosmic Beings known as The Federation of Light. In her most recent encounters with them they have announced that one of their craft will appear in our skies on October 14th 2008 for a period of three days in such a way as to prove to us the existence of other life forms in the Universe. The Federation of Light stress that they come in LOVE to help us and our planet move to a new Higher Vibration of Love. They have asked Blossom to get this message out to as many people as possible…


http://www.youtube.com/watch?v=eAThhjU5CRA

TO LEADERS, GOVERNORS, POLITICIANS AND ALL PEOPLE OF EARTH ….

We wish it to be understood that on the 14th day of your month of October in the year 2008 a craft of great size shall be visible within your skies. It shall be in the south of your hemisphere and it shall scan over many of your states.

We give to you the name of Alabama.

It has been decided that we shall remain within your atmosphere for the minimum of three of your twenty four hour periods.

During this time there will be much commotion upon your earth plane. Your highest authorities will be intruding into ‘our’ atmospherics that surround our ship. This ‘security field’ is necessary for us, as there shall take place a ‘farce’ from those in your world who shall try to deny that we come in LOVE.

KNOW OF THIS

WE COME TO ASSIST YOUR WORLD.

WE DO NOT COME TO TAKE OVER.

WE DO NOT COME TO DESTRUCT.

WE COME TO GIVE YOU HOPE.

We are beings from other planets, who for many eons of your time have been preparing for these days ahead.

We ask each soul that reads of these words to accept in their heart the Truth that lies within. For in that place there is the knowing that this is to take place.

There shall be many who deny. There shall be many who dismiss.

There shall be those who KNOW of this TRUTH.

Which ever you may be … let this be understood.

IT SHALL TAKE PLACE.

We give you the opportunity to capture on screen this particular ship. There shall be no contact in the form that those of your planet would like. For this initial presentation, we shall simply be presenting our ship to you.

We say to you … That shall certainly be enough to comprehend initially.

All kinds of methods shall be carried out in order to try and penetrate through our security barrier, but they shall be to no avail.

Until we can PROVE to you that we come in LOVE, we will not allow the fullness of our visits to be uncovered.

KNOW OF THIS …

THIS IS THE BEGINNING … NOT THE END

Your governments and your media will try to disguise us. This will fail. All avenues have been covered by us.

Your media will have no choice but to portray the TRUTH for it shall be there for all to see.

Friends of earth. Do not be afraid. We beseech you to TRUST that we come to bring the downfall of those who have misintentions for the well being of your planet.

If we do not intervene now … as has been planned for eons of your earth time … then we fear it would be too late.

WE ASK YOU TO ACCEPT US IN LOVE.

FOR THAT IS WHY WE COME.

The sayings that your world have been aware of via your movie screens etc were not merely make believe. We have been planting and watering seeds of Truth on your planet in preparation for these days.

FOR INDEED

WE COME IN PEACE.

Fill your souls with TRUST in that knowledge.

We are your brothers and sisters from other places.

Our technology is far advanced. There are those in high places of ruling that KNOW full well of this. Therefore they know that there would be little point trying to ‘pretend’ that they need weapons to destroy us.

On this day that we appear, we ask you to listen only to your hearts and NOT to the words of those who shall be in great fear of losing their power.

For too long your world has lived under a cloud that most of you have been unaware of. If you were to KNOW the Truths of what has been hidden from you, you would be appalled and in great disbelief.

It is time for your souls to be allowed to be who they are.

The veil is to be removed.

BE OF JOY.

IT IS A TIME FOR THAT.

YOU SHALL KNOW OF THIS AS YOUR HEART ACCEPTS THE TRUE REASON FOR OUR VISIT.

TO BRING YOU AN UNDERSTANDING OF LOVE. KNOW THIS.

We choose to leave it at that.

Be vigilant. Keep your eyes to the skies.

Keep LOVE in your heart.

WE … THE FEDERATION OF LIGHT … SIGN OFF, GIVING YOU ENCOURAGEMENT AND HOPE AS WE BEGIN THE ASCENSION INTO THE NEW WORLD.

Each one of you has chosen to be here for this ascension. Choose now whether your human form will …

Accept it through LOVE Or Reject it through FEAR.

May the Highest aspect of your soul fill you with Light as you move bravely forward.

Gratitude to each one as they assist us in the cause.

—————————————————————–

A note from Blossom.
I am aware that Alabama is NOT in the Southern Hemisphere. I queried this to the Federation and was told … ‘In days of old, it used to be’. If anyone can find information on this, I would be most grateful if you could contact me via my website.

It has also been suggested that ‘Alabama’ maybe the name of a craft.

On researching it appears that Alabama has a NASA space centre. .

It required great courage to send this out. I hope this allows you the courage within yourselves to continue on your own personal search for YOUR TRUTH.

may it fill you with much
LOVE LIGHT LAUGHTER & GOLDEN RAYS
Blossom Goodchild

Original Source: http://www.blossomgoodchild.com

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 10:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με λίγα λόγια, σε τρεις περίπου εβδομάδες θα παιχτεί σκηνικό τύπου Indipendence Day όπου ένα εξωγήινο σκάφος θα αρράξει για τρεις μέρες προκειμένου να πειστούν όλοι πλέον για την ύπαρξή τους...

Δεν χρειάζεται να χαλάμε τις καρδιές μας για την σοβαρότητα ή μη του όλου θέματος, όπως λένε και οι γέροντες "ο καιρός γαρ εγγυής" οπότε το κρατάμε το θέμα μέχρι τότε και στις 15/10 κάνουμε ταμείο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 11:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
KERRY KING Θα συμφωνήσω Μαζί σου άλλωστε η ημερομηνία είναι κοντά στις 15 τα ξανάλεμε .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 11:39:55  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μ' αρεσει που το στειλανε μεσω "blogg"... ε ρε ατομα!


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 12:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λοιπόν,
Σε περίπτωση που έρθει, μας κερνάνε καφέ (της παρηγοριάς)...
Σε περίπτωση που ΔΕΝ έρθει, τότε κερνάω καφέ εγώ για τους μπινελικώσουμε ομαδικά τους φαντασμένους...
Με λίγα λόγια ψοφάω να κεράσω καφέ στους άμεσα εμπλεκόμενους... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 12:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μ' αρεσει που το στειλανε μεσω "blogg"... ε ρε ατομα!

Εγώ το βρήκα σε blog και κατά σύμπτωση υπάρχει και στο blog που παραπέμπει το θέμα για τα "σκάφη στην Κρήτη".

Από τα λίγα που πρόλαβα να καταλάβω, η Blossom Goodchild είναι κάποια ενδοιάμεσος που επικοινωνεί με εξωγήινους. Υπάρχει και σχετικό site στο τέλος του κειμένου που παρέθεσα.

Δεν έκανα σχετική αναζήτηση πρωτού ανοίξω το θέμα, μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν έχε4ι γίνει σχετική αναφορά εδώ μέσα. Πλάκα θα έχει να δούμε ξαφνικά κανέναν Χαρδαβέλλα να κάνει σχετική εκπομπή και να την έχει και καλεσμένη την εν λόγω κυρά (θα με λέτε γέροντα μετά γιατί θα έχω προφητικό χάρισμα )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 12:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε περίπτωση που ΔΕΝ έρθει, τότε κερνάω καφέ εγώ για τους μπινελικώσουμε ομαδικά τους φαντασμένους...
Με λίγα λόγια ψοφάω να κεράσω καφέ στους άμεσα εμπλεκόμενους...

Πεθαίνω να δω e-mail σου στο site της !!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 10:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Από τα λίγα που πρόλαβα να καταλάβω, η Blossom Goodchild είναι κάποια ενδοιάμεσος που επικοινωνεί με εξωγήινους. Υπάρχει και σχετικό site στο τέλος του κειμένου που παρέθεσα.

Δεν έκανα σχετική αναζήτηση πρωτού ανοίξω το θέμα, μου κάνει εντύπωση πάντως που δεν έχε4ι γίνει σχετική αναφορά εδώ μέσα. Πλάκα θα έχει να δούμε ξαφνικά κανέναν Χαρδαβέλλα να κάνει σχετική εκπομπή και να την έχει και καλεσμένη την εν λόγω κυρά (θα με λέτε γέροντα μετά γιατί θα έχω προφητικό χάρισμα )


χαχαχα. Γίνεται ένας ψιλοχαμός στο internet και στα σχετικά φόρα με την κυρία και την προφητεία/ανακοίνωσή της. Προσωπικά περιμένω τον oannhsea να κανονίσει τον καφέ για τις 15! (θέλω και γλυκάκι!)

Προχτές άκουσα και τους webbot boys στο coast to coast (ραδιοφωνική εκπομπή) όπου έκαναν διάφορες προβλέψεις, ειδικότερα πάνω στα οικονομικά βέβαια. Αυτοί μιλούν για γεγονότα που ξεκινούν στις 7 οκτωβρίου.
http://www.youtube.com/watch?v=8JfufxHZB7U

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-


Edited by - Ostria on 23/09/2008 10:08:46Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 10:50:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναρωτιέμαι τι τζίρους κάνει η επιχείρηση της κυραBlossom....
Βιβλία, cd..... σας θυμίζει κάτι μήπως ???

Απλά, θα πρότεινα αρχής γενομένης της εν λόγω κυρίας, να φτιάξουμε μια βάση με όλες τις σχετικές απάτες (για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεότεροι).

Εκτός και βγούμε μαλάκες και σκάσουνε μύτη τίποτα κολοσιαία σκάφη στις 14/10 και μετά άντε να δούμε τι θα λέμε....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 11:25:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δες το απο την αλλη πλευρα!

ποσοι εχουν βγει και εχουν πει οτι θα "ερθουν", οπως τους εχουν "ενημερωσει"???


σιγουρα πανω απο εκατομυριο... οποτε παντα να εχεις την "υποψια" οτι δεν θα γινει


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Open Mind
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4983 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 12:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τέτοιες ιστορίες θα πρέπει να κάνουν περισσότερο επιφυλακτικούς όσους πέφτουν
Στην παγίδα και τις πιστεύουν καθώς συνεχεία παρουσιάζονται καινούργιες
Προσωπικά δεν θυμάμαι καμια περίπτωση που να έχει δοθεί ημερομηνία για κάτι
Που θα συμβεί και να έχει γίνει .
Το καλο της υπόθεσης είναι ότι πρόκειται για κοντινή ημερομηνία και έτσι δεν χρειάζεται
Να περιμένουμε χρονια όπως πχ το 2000 που από μικρός που ήμουν θυμάμαι συζητάγανε
Γι αυτό και το δήθεν τέλος του κόσμου η το 2012 που είναι τώρα της μόδας και μετά
Μόλις φύγει το 2012 θα βρουν άλλο έτος κτλ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 14:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Προσωπικά δεν θυμάμαι καμια περίπτωση που να έχει δοθεί ημερομηνία για κάτι
Που θα συμβεί και να έχει γίνει .

Μέγα λάθος! Μάλλον σου διαφεύγει η "αντι-προφητεία" του Περονόσπορου στο θέμα με τις προφητείες των αγίων νο1.

έγραψε λοιπόν στις 28/11/2005
Εγώ προβλέπω λοιπόν σεισμό στα κύθηρα μέσα στον επόμενο μήνα εντάσεως 6.7 ρίχτερ. Αυτή την δουλειά θα κάνουμε????
Δεν είμαστε καζαμίας εδώ μέσα, λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.

και στις 08/01/2006 έγινε ένας μεγάλος σεισμός στα Κύθηρα. Μπορεί να του ξέφυγαν μερικές μέρες, αλλά είναι ό,τι πιό κοντά σε πετυχημένη προφητεία που έχω ακούσει μέχρι τώρα!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 14:18:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Τι θυμήθηκες κι εσύ τώρα Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 16:47:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
χαχαχα. Γίνεται ένας ψιλοχαμός στο internet και στα σχετικά φόρα με την κυρία και την προφητεία/ανακοίνωσή της. Προσωπικά περιμένω τον oannhsea να κανονίσει τον καφέ για τις 15! (θέλω και γλυκάκι!)

Ότι θέλει η καλλιτέχνης...
Έτσι και αλλιώς έχω εσωτερικές πληροφορίες ότι δεν πρόκειται να γίνει κάτι...
quote:
Εκτός και βγούμε μαλάκες και σκάσουνε μύτη τίποτα κολοσιαία σκάφη στις 14/10 και μετά άντε να δούμε τι θα λέμε....

Και μόνο για την ασέβεια σου προς την λογική και την μεγαλοσοφία μου, θα παραστείς και εσύ στην καφεποσία...
Όπως και ο OPEN που τόσο καιρό τώρα δεν έχει προσέξει πως τις πληροφορίες που έχω, μου τις δίνουν εξωγήινοι...

quote:
Πεθαίνω να δω e-mail σου στο site της !!!

Και για πες μου τι πρέπει να γράφει;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 17:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Και μόνο για την ασέβεια σου προς την λογική και την μεγαλοσοφία μου, θα παραστείς και εσύ στην καφεποσία...

Αφού δεν κάθεται αλλιώς η φάση, έστω και έτσι
Καφέ δεν πίνω, φρόντισε να υπάρχει και ενναλακτικό ρόφημα

quote:
Πεθαίνω να δω e-mail σου στο site της !!!
----------------------------------------------------
Και για πες μου τι πρέπει να γράφει;;;

Μα γι'αυτό πεθαίνω να το δω, επειδή φαντάζομαι τι θα ήθελες να γράψεις θα ήθελα να το δω και αποτυπωμένο Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

keraynos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2611 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 18:03:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους keraynos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άσχετο! Δεν μπορώ να καταλάβω κάτι, πως γίνεται οι περισσότερες θεάσεις UFO να γίνονται στις ΗΠΑ, μήπως και οι "εξωγήινοι" κατάλαβαν ότι είναι "αμερικανάκια" και τους δουλεύουν;
Η κυρία αυτή θέλησε να αυξήσει την επισκεψιμότητα στο blog της και είπε να βάλει κάτι πιασάρικο, φυσικά σε λίγες μέρες θα αποδειχτεί ότι είχε καλπάζουσα φαντασία, αλλά κάπως έτσι δεν την έχουν πατήσει κάποιοι από μας(μεταξύ τους και εγώ, τι βλάκας που είμαι ώρες ώρες) με έναν αστικό θρύλο που τον αναμασάνε χρόνια;
"Στις 27 Αυγούστου 2008 και ώρα 12.30, ο ‘Aρης θα πλησιάσει στη Γη πιο κοντά απ’ ό,τι οποιαδήποτε άλλη στιγμή στα τελευταία 59.540 χρόνια - τότε, ο ‘Ανθρωπος του Neanderthal είχε ακόμα μπροστά του άλλα 25.000 χρόνια ύπαρξης. Την ημερομηνία αυτή, ο ‘Aρης θα φαίνεται λαμπρότερος στον ουρανό και μεγαλύτερος στο τηλεσκόπιο από κάθε άλλη φορά στο διάβα των τελευταίων 600 αιώνων.Επομένως όσοι μπορείτε παρατηρήστε το μοναδικό αυτό φαινόμενο το οποίο δεν πρόκειται να ξανασυμβεί πριν απο το 2287."
Αυτή ήταν η φετινή έκδοση του αστικού θρύλου, εγώ την πάτησα πρόπερσι, ταξίδευα με το καράβι από το Ηράκλειο για Πειραιά και στις 12 την νύχτα βγήκα ψηλά στο τελευταίο κατάστρωμα με οπλισμένη την φωτογραφική μου να τραβήξω το "υπερθέαμα"(τον Άρη ίδιο μέγεθος με την Σελήνη,έτσι το είχαν παρουσιάσει ότι θα είναι), το μόνο που κατάφερα ήταν να ξεπαγιάσω(και ήταν και καλοκαίρι) και να χάσω και την ωραία θεσούλα που είχα στο σαλόνι.
Μην σκεφτεί κανείς να περιμένει τα γκρίζα ανθρωπάκια με καμιά κάμερα Οκτώβρης θα ναι, και το κρύο θα είναι από μόνο του αποτρεπτικό από τέτοιες παρακολουθήσεις!

Wolf
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kostakis
Πλήρες Μέλος

Greece
944 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2008, 19:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kostakis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σε όλους

quote:
Μέγα λάθος! Μάλλον σου διαφεύγει η "αντι-προφητεία" του Περονόσπορου στο θέμα με τις προφητείες των αγίων νο1.

έγραψε λοιπόν στις 28/11/2005
Εγώ προβλέπω λοιπόν σεισμό στα κύθηρα μέσα στον επόμενο μήνα εντάσεως 6.7 ρίχτερ. Αυτή την δουλειά θα κάνουμε????
Δεν είμαστε καζαμίας εδώ μέσα, λίγη σοβαρότητα δεν βλάπτει.

και στις 08/01/2006 έγινε ένας μεγάλος σεισμός στα Κύθηρα. Μπορεί να του ξέφυγαν μερικές μέρες, αλλά είναι ό,τι πιό κοντά σε πετυχημένη προφητεία που έχω ακούσει μέχρι τώρα!


Φίλη ostria, θες προφητεία σεισμού; πάρε να χεις μία "προφητεία αλά Κωστάκης" σε άλλο forum (άμα θέλετε, καταθέτω και το link)

"Δημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 14, 2008 7:37 am

Καλημέρα σε όλους

Παρότι δε μου δώθηκε καμία απάντηση στα δύο προηγούμενα post μου, θα επιμείνω λίγο ακόμα.
Φίλε .... , αναφέρεσαι τόσο σε επιστολή ......, όσο και σε διαρροές από την πλευρά του περί σεισμικού γεγονότος πλέον των 7R. Αντίστοιχο ερώτημα του είχα διατυπώσει και εγώ σε προσωπική μας επικοινωνία, κρίνοντας από τα διαγράμματα (πριν "κατεβάσει" το site του) μέχρι τις 29/01. Προσωπικά, με καθαρά στατιστική προσέγγιση και χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις του αντικειμένου τοποθετούσα την πιθανότητα σεισμικού γεγονότος μέχρι τις αρχές Μαρτίου με ένα μέγεθος πέριξ των 6,7R.
Θα ήθελες να μου πεις από που μαθαίνεις τις συγκεκριμένες πληροφορίες, ειδικά για τον εν λόγω ερευνητή; επίσης, θα σου ήταν εύκολο να δώσεις κάποια Links για όσα αναφέρεις, ούτως ώστε να διευκολύνεις και τις δικές μας αναζητήσεις;

Φιλικά
Κωστάκης"

Ο σεισμός έγινε 3-4 ώρες μετά στα νότια της Μεσσηνίας και είχε ένταση 6,7R. ΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ; και ναι, όσο και να σου φαίνεται απίστευτο, εγώ το είχα γράψει.
Λες να συμμετάσχω πιο ενεργά στο θέμα με τις προφητείες; εδώ παραλίγο να βγω αληθινός για το Χρηματιστήριο, αλλά δεν έφτασε τις 6.500 μονάδες, πάντως υψηλό επταετίας έκανε!
Προφήτης...

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2008, 10:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λες να συμμετάσχω πιο ενεργά στο θέμα με τις προφητείες; εδώ παραλίγο να βγω αληθινός για το Χρηματιστήριο, αλλά δεν έφτασε τις 6.500 μονάδες, πάντως υψηλό επταετίας έκανε!
Προφήτης...

Φιλικά
Κωστάκης

Εν οίδα ότι ουδέν είδα!



και μολις το εκανε, "ξεφουσκωσε" και παλι, οπως τοτε


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
null_n_void
Μέλος 2ης Βαθμίδας


158 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2008, 11:48:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους null_n_void  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω παλι εμαθα οτι η πληροφορια αυτη ειναι σωστη, αλλα εκτος απο τους επισκεπτες θα μας φερουν και 4400 αγνοουμενους....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hurricane21
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
147 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2008, 23:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hurricane21  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω εχω μια απορια ποσο μεγαλο θα ειναι αυτο το σκαφος και θα φαινεται απο ολοκληρο τον πλανητη?
τουλ δεν θα χρειαστει να περιμενουμε καιρο για να μαθουμε...

στις 15 οκτωβρη ολοι τα κεφαλια πανω λοιπον για τηην αναζητηση του εξωγηινου υπερ-σκαφους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2008, 10:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εγω που τοτε θα ειμαι στην Χιο, θα το δω??


μην λεμε τρελες...


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2008, 16:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

εγω που τοτε θα ειμαι στην Χιο, θα το δω??


μην λεμε τρελες...


Και βέβαια θα το δεις! Οι πληροφορίες μου λένε ότι έρχεται να φορτώσει μαστίχα!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2008, 17:13:13  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
να τους δωσω αμα ειναι και λιγο λικερ Μαστιχας, να ρθουνε να γινουνε "κουρουμπελο"


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 09:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε ταλαίπωροι και εδώ με αυτό ασχολείστε;;;;

Όπως είπε και η Όστρια τούτο το νέο είναι στο επίκεντρο των συζητήσεων στα φόρα αλά εσωτέρικα του εξωτερικού. (καλό το παιχνίδι με τις λέξεις ε;)

Βασικά να πούμε που λέει και ο Ψάλτης, αυτά τα διαδίδει μία Αυστραλέζα ονόματι Blossom Goodchild (άντε να την πάρεις στα σοβαρά με αυτό το nickname......)που έχει επικοινωνία με αυτά τα εξωγήινα όντα.

http://10-14-08.blogspot.com/

"The days are drawing ever closer to your visit. I’d bake a cake in your honour but I have absolutely NO culinary skills! I await your next report and as far as I can gather … so does most of the world. (Gulp!)"

Όπως καταλαβαίνει κανείς από το παραπάνω απόσπασμα το blog έχει άπειρο γέλιο

Ειδικά το counter που μετράει τις μέρες και τα λεπτά από το Final Countdown.

Priceless!!!!!!!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 11:32:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Που χάθηκες βρε A. Kircher !!!

quote:
Βρε ταλαίπωροι και εδώ με αυτό ασχολείστε;;;;

Μας προσβάλετε κύριε πρέσβη μας....

΄Οπως βλέπεις, σε αντίθεση με τον χαμό σε άλλα sites εμείς εδώ ίσα που ασχοληθήκαμε με το εν λόγω θέμα. Χαβαλές να γίνεται....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 11:59:11  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμεις ειμαστε πιο "ανοιχτομυαλοι"... το πηραμε σαν αστειο!


και φυσικα, δεν ειμαστε και τοσο αφελης ωστε να πεσουμε στην παγιδα του "χαμου" οπως σε αλλα sites


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Rankett
Μέλος 2ης Βαθμίδας


410 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 15:39:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
A. Kircher
Βρε ταλαίπωροι και εδώ με αυτό ασχολείστε;;;;

Όπως είπε και η Όστρια τούτο το νέο είναι στο επίκεντρο των συζητήσεων στα φόρα αλά εσωτέρικα του εξωτερικού. (καλό το παιχνίδι με τις λέξεις ε;)



Δεν ξέρω τι λένε παραέξω, ούτε και έχω χρόνο να ασχοληθώ, υπάρχει όμως κάτι που με ενδιαφέρει πραγματικά γύρω από αυτή την ημερομηνία: θα παρουσιαστούν τελικά την Τρίτη 14 Οκτ. τα καινούργια Macbooks βασισμένα στη φημολογούμενη νέα τεχνική κατασκευής που ακούει στο κωδικό όνομα "brick"; Θα δούμε, μια εβδομάδα έμεινε.

ΥΓ. Ο καθένας με τον πόνο του... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 19:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οταν θα ερθει εκεινη η μερα, να μαστε εδω να τα λεμε και να γελαμε περισσοτερο


H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 20:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kerry,
είχα κάποια τρεχάματα, τώρα όμως ελπίζω πως θα μπαίνω πιο συχνά.

Λοιπόν παίδες για να δείτε τι διαστάσεις έχει πάρει αυτή η μπαρούφα.

Εδώ και κάμποσες μέρες, το google earth έχει κάποια προβλήματα με τα σύννεφα στον καιρό. Εκεί λοιπόν που είναι τα σύννεφα βλέπεις κάποιο μπάλωμα από γαλάζιο ουρανό, γιατί μάλλον ο δορυφόρος δεν είχε στοιχεία για το συγκεκριμένο κομμάτι λόγω κάποιας βλάβης.

Τώρα το μπάλωμα είναι πάνω στο Βόρειο Πόλο, αν έχετε το Goggle Earth βάλτε το να το δείτε.

Ε τι ήταν να γίνει αυτό, λυσσάξανε να πιστεύουνε πως αυτό είναι το διαστημόπλοιο που θα εμφανιστεί στις 14.

Το youtube έχει γεμίσει από βίντεο και δεν συμμαζεύεται.

http://www.youtube.com/watch?v=Szupw5fwp6A

Απίστευτη βλακεία......

Και μετά λέμε να βγει ο Ομπάμα μπας και βελτιωθούν λίγο τα πράγματα.

Αμ πως! κατα τον Χατζηχρήστο!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 01:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να παρει,θα εχω δουλεια στις 14..
Δεν το αναβαλλουν,να ερθουν στις 28;Να πουμε και ξανα το "οχι";
Λυσσαξαν ολοι να ερθει η συντελεια του κοσμου..Γρουσουζικα πλασματαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 01:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Α ξέχασα....ένα ακόμα σημείο,

η Νάσα αναβάλει την εκτόξευση του Atlantis που ήταν προκαθορισμένη για τις 14 Οκτωβρίου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1865234
Maintained by Digital Alchemy