ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ελληνικη μυθολογια περι προελευσης του ανθρωπου.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/12/2010, 23:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ανοιγω αυτο το θεμα,για να συγκεντρωθουν οι παρα πολες αναφορες στην αρχαια ελληνικη γραμματεια,σχετικα με τη προελευση του ανθρωπου.Πιστευω πως μονο ετσι θα βρουμε μια ακρη για την αληθεια σε αυτο το θεμα.
Εγω ηδη εχω υποψην μου πολλα κειμενα και θα αρχισω σιγα-σιγα να τα παραθετω,ωστε να αξιολογηθουν με τα σημερινα συμπερασματα της επιστημης.
αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2011, 19:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ονομάζομαι Βασίλης Λυκιαρδοπουλος, δηλώνω ερευνητής-συγγραφέας ,πρωτάρης στο φόρουμ και θα ήθελα να καταθέσω ,στην κριτική σας, μια θεωρία μου,για την ιστορία του πλανήτη ΓΗ και του ανθρώπου.
Το γνωστο συμπαν κατοικειται από ανθρωπους σαν εμας,η μονη μας διαφορα είναι πως αυτοι είναι αθανατοι και ταξιδευουν στο συμπαν εδώ και δισεκατομμύρια χρονια.Αρχοντες του συμπαντος είναι οι Ελληνες Αθανατοι ,οντοτητες με ονοματα όπως,ΔΙΑΣ-ΑΘΗΝΑ-ΕΡΜΗΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ κ.α., που κατοικουν στο γαλαξια ΕΛΛΑΔΑ. Ασχολουνται με τον εποικισμο ολων των γαλαξιων με τον γενετικο κωδικα που οι ιδιοι κατασκευασαν ,την Ελληνικη διπλη νανοελικα,γνωστη σε εμας ως [D.N.A.].Υπευθυνος για τον εποικισμο του γαλαξια μας [ΑΡΓΟΥ] είναι η οντοτητα ΜΕΝΤΟΡΑΣ η [ΘΕΑ ΑΘΗΝΑ].Ο εποικισμος του γαλαξια μας βρισκεται ,την στιγμη που γραφονται αυτές οι γραμμες, στη μεση της προσπαθειας.Ο μισος γαλαξιας εχει ήδη εποικηθεί.
Η ιστορια μας αρχιζει πριν από παρα πολλα γηινα χρονια,με την ανθρωπινη παρουσια ακομη απουσα από τον πλανητη ΓΗ,ο γαλαξιας μας [ΑΡΓΟΣ] ενεπλακει σε νικηφορο πολεμο με τον γειτονικο του γαλαξια [ΤΡΙΑ[3].
Μετα το νικηφόρο αποτέλεσμα των φίλων του ΑΡΓΕΙΩΝ, ο άρχοντας του σύμπαντος ΔΙΑΣ,ενθουσιασμενος από το αποτελεσμα,για να τους ευχαριστήσει ,τους έδωσε σαν δώρο ακατοίκητους πλανήτες του γαλαξία για εκμετάλλευση.
Στη γειτονια της ΓΗΣ,βρισκομαστε στον υποβραχιονα ΩΡΙΩΝΑ του ΑΡΓΟΥΣ,κυριαρχουν οι γειτονες μας ΑΧΑΙΟΙ.Σ’αυτους δωρισε την ΓΗ,ο ΔΙΑΣ μαζι με την ΑΘΗΝΑ,για εκμεταλλευση για μια περιοδο [100] Μεγαλων Ενιαυτων,δηλαδη [2.592.000 εκ. Γηινων χρονων].Για οσους δεν ετυχε να γνωριζουν,ενας Μεγαλος Ενιαυτος αντιστοιχει σε [25.920 χρονια].Ενας Μεγαλος Ενιαυτος διαιρειται σε [12] εποχες [τα γνωστα Ζωδια].Καθε εποχη διαρκει [2.160] χρονια [12Χ2160=25.920].Οταν οι [100 Μεγαλοι Ενιαυτοι τελειωσαν] πριν [4331 χρονια] ακριβως,όταν δηλαδη η εποχη του ΤΑΥΡΟΥ συναντησε την εποχη του ΚΡΙΟΥ για εκατοστη φορα,[11 χρονια του Υδροχοου +2160 χρονια των Ιχθυων + 2160 χρονια του Κριου=4331],οι Ελληνες Αθανατοι και αρχοντες του συμπαντος,ζητησαν από τους Αχαιους να επιστρεψουν τον πλανητη,γνωστο στον υπολοιπο γαλαξια ως [ΙΘΑΚΗ] σε μας γνωστος ως ΓΗ.Οι ΑΧΑΙΟΙ που ειχαν συμμαχισει με τον Ελληνα Αθανατο Ποσειδωνα,αρνηθηκαν να δωσουν πισω τον πλανητη και ο πολεμος φαινοταν σαν η μονη λυση.Τοτε ο ΔΙΑΣ αποφασισε να στειλει στη ΓΗ την κορη του ΑΘΗΝΑ,υπευθυνη εποικισμου του γαλαξια ΑΡΓΟΣ με την Ελληνικη διπλη νανοελικα,για να διαπραγματευθει με τους Αχαιους και τον Ποσειδωνα την παράδοση του πλανητη στους Ελληνες Αθανατους.
Η Αθηνα εφθασε στον πλανητη ΓΗ το [1] της εποχης του Κριου.Οι διαπραγματευσεις με τους Αχαιους και τον Ποσειδωνα κατεληξαν σε μια συμφωνια,που η ουσια της είναι γνωστη ,όχι όμως και ολες οι λεπτομερειες της.Η ουσια της συμφωνιας δινει το δικαιωμα στην Αθηνα να δημιουργησει ένα νέο γενετικο κωδικα που θα εχει σαν αποτελεσμα ,συγκεκριμενο ανθρωπο με συγκεκριμενες ικανοτητες και συγκεκριμενα εμποδια στην εξελιξη του,ο οποιος μεσα σε ένα ευλογο χρονικο διαστημα θα πρεπει να κατορθωσει να γινει αθανατος,να κατασκευασει αστροπλοιο και να ταξιδεψει στο γαλαξια ΑΡΓΟ να συναντησει τους δημιουργους του.Ο χρονος που δωθηκε στο νέο δημιουργημα [Δωριεις] είναι [5400 χρονια] η εναρξη της αντιστροφης μετρησης είναι το [1240 π.χ.] η [1080 της εποχης του Κριου].Η αποτυχια των απογονων των Δωριεων να φθασουν στο στοχο τους θα εχει σαν αποτελεσμα την παραχωρηση του πλανητη ΓΗ πισω στους Αχαιους.Αυτη είναι με δυο λογια η ιστορια του πλανητη ΓΗ και του ανθρωπου που κατοικει πανω του σημερα.
Καλη και δημιουργικη εποχη του Υδροχοου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2011, 19:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mονο εσυ μας ελειπες εδω μεσα.Ψωμι δεν ειχαμε τυρι μας ηρθε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2011, 23:04:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Η ουσια της συμφωνιας δινει το δικαιωμα στην Αθηνα να δημιουργησει ένα νέο γενετικο κωδικα που θα εχει σαν αποτελεσμα ,συγκεκριμενο ανθρωπο με συγκεκριμενες ικανοτητες και συγκεκριμενα εμποδια στην εξελιξη του…

Επιτέλους βρήκαμε τον υπαίτιο για την κατάσταση που βρισκόμαστε σήμερα ως χώρα..
Η Αθηνά ευθύνεται γι΄ αυτή την κατηφόρα που έχουμε πάρει και δεν μπορούμε να σηκώσουμε κεφάλι επάνω (εξελιχτούμε) με όλα αυτά τα μέτρα…
Τουλάχιστον άμα μας πάρουν πίσω οι Αχαιοί θα δούμε καμιά άσπρη μέρα…

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/01/2011, 23:31:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mα τι λές βρε Σωτήρη..???
Θα το δεχθούμε εμείς οι Μανιάτες αυτό???
Θα πέσουν κουμπουριές σου λέω...για συμμαζευτείτε..

Ακούς εκεί οι Αχαιοί...ΟΙ ΠΑΤΡΙΝΟΙ ΔΗΛΑΔΗ...Ε???
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 00:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πρέπει να κινηθούμε γρήγορα, να βρούμε τρόπο να κατοχυρώσουμε τα νόμιμα ήδη δικαιώματά μας, εδαφικά και άλλα, στο σύμπαν.
Πρέπει πολύ γρήγορα αδέρφια, γιατί θα πλακώσει ο Πάγκαλος πρώτος, θα μας αφήσει τα ψίχουλα και μετά θα μας την μπει και από πάνω:"Μαζί τα φάγαμε"
Μόνο που εγώ θα είμαι πάλι ξεβράκωτος εν αντιθέσει με τον κύριο έχοντα και κατέχοντα.

Πως μπορούμε αγαπητέ αμοθεν, να έρθουμε σε άμεση επαφή με τους αδελφούς μας εκεί πάνω? ....γρήγορα! πριν τους μυριστούν οι της "Βουλής των Ελλήνων"

Sabaton - Coat of Arms

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 00:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμοθεν υπαρχουν ψυχοειδικοι στο φορουμ,μηπως να...

α,ρε ακατονομαστε,εδω σε θελω.

Τι θα του πεις αυτουνου?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 02:10:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ θέλω να μου βρει εκεί πάνω, ένα μεγάλο σπίτι σαν πύργος, με κήπο, μπάρμπεκιου και με θέα την Αφροδίτη....για ευνόητους λόγους!...δεν μπορεί! όλο και κάποιες καλές γνωριμίες θα έχει.....Νικόμαχε μην τον προγκάς γιατί εάν πάρω το σπίτι θα είσαι από τους πρώτους που θα καλέσω!

Η μπαλάντα του κυρ μέντιου Νίκος Ξυλούρης

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:19:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Συγχαρητήρια παλληκαρια,μου φτιάξατε την μερα.Η αντίδραση σας ήταν αυτή που ακριβώς περιμενα,υγιης,αυθορμητη,ειλικρινης,και χιουμοριστικη.Μπραβο,οποια άλλη απάντηση θα μ’εβαζε σε σκέψεις.
Ας έρθουμε στα σοβαρά τωρα,εχετε κατά νου κάποια δική σας θεωρια,να την καταθέσετε στην κριτική ,μαζί με τις πηγές σας,ώστε να γελάσω κι’εγω;;;
Το γέλιο ξέρετε είναι,αποδεδειγμενα,θεραπευτικο μέσο.
Πλάκα κάνω ,χαλαρωστε,αν καταθέσετε όμως τις όποιες θεωρίες σας,μπορουμε να κάνουμε δημιουργική αντιπαράθεση και όλο και κάτι θετικό θα προκύψει για την σωστή πληροφόρηση ημών και των νέο Ελλήνων.
Αν πάλι τίποτα δεν σας έπεισε ως τωρα,θα συνεχίσω με την άδεια σας την ιστορία μου.
Καλή και δημιουργική εποχή του ΥΔΡΟΧΟΟΥ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 17:31:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βεβαιως να συνεχισεις.
Εχει ενδιαφερον.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Tomte
troll


5 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 22:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Tomte  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 9/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/01/2011, 23:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ένα πουλάκι μου είπε ότι την άνοιξη θα σκάσει το κανόνι!
Ελπίζω να ήταν ο τρυποκάρυδος.
Αυτά είναι τα νέα μου.

Η μπαλάντα του κυρ μέντιου Νίκος Ξυλούρης

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 10:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skartados
quote:
Ανοιγω αυτο το θεμα,για να συγκεντρωθουν οι παρα πολες αναφορες στην αρχαια ελληνικη γραμματεια,σχετικα με τη προελευση του ανθρωπου.Πιστευω πως μονο ετσι θα βρουμε μια ακρη για την αληθεια σε αυτο το θεμα.
Εγω ηδη εχω υποψην μου πολλα κειμενα και θα αρχισω σιγα-σιγα να τα παραθετω,ωστε να αξιολογηθουν με τα σημερινα συμπερασματα της επιστημης.

Ανοίγεις ενα θέμα σχετικό με την προέλευση του ανθρώπου ενστερνιζόμενος την Ελληνική και οχι μόνον γραμματεία.

Σου απαντά ο ``αμοθεν`` προσπαθώντας να επεξηγήσει τις αρχαίες αναφορές οχι κατά γράμμα τουλάχιστον σε οτι αφορά τη δημιουργία του θνητού γένους και τον πιάνεις απο τα μούτρα .
Δεν μπορώ να σας καταλάβω επι τέλους
Ο άνθρωπος βγάζει ενα πόρισμα με όλα αυτά που εχει διαβάσει και ακούσει Τι αντιδράτε με αυτόν τον φαιδρό τρόπο οταν ανοίγεται μια λακούβα και πέφτει κάποιος μέσα.
Τι γελάτε αφού εσείς ανοίξατε τη λακούβα για να πέσει κάποιος μέσα.
Τι αλλο περιμένετε να ακούσετε σε ενα τέτοιο θέμα που ανοίξατε και συμμετέχετε σε ενα θέμα που αφορά τη δημιουργία του ανθρώπινου γένους σύμφωνα με τις αρχαίες αναφορές οταν αυτές αναφέρουν οτι τον άνθρωπο τον δημιούργησαν αυτοί... οι θεοί..
Ελεος λοιπόν ρε παιδιά , έλεος.
Αφήστε λοιπόν τον άνθρωπο να συνεχίσει και να τον ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου που βασίζεται σε αυτά που λέει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Trimurti
troll


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 11:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Trimurti  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
________________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟ - 09/01/2011
________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 11:58:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι, θα πω το πουλάκι τρυποκάρυδο!

ΕΝΑ ΤΟ ΧΕΛΙΔΟΝΙ ΜΙΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΗ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑΝΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 18:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όποιος πραγματικά θέλει να καταλάβει την ιστορία του πλανήτη μας,πρεπει να χωρίσει την ιστορία της ΓΗΣ σε τρεις[3] εποχες.Την εποχή που δεκάδες εξωγήινες αποστολές βρισκόταν πάνω στον πλανητη,εξαντλωντας τις πλουτοπαραγωγικές πηγές του πλανήτη και κάνοντας γεννητικά πειράματα στην πανίδα και την χλωρίδα του,η εποχή αυτή κράτησε [2.592.000] εκ.χρονια και τελείωσε πριν [4331] χρονια.Στην εποχη που οι Αχαιοι διατάχτηκαν ν’αποχωρισουν και ο ΜΕΝΤΗΣ με τους συμμάχους των Ελλήνων Αθανάτων έμειναν μόνοι στον πλανήτη και αφού επιτέλεσαν το έργο τους για [1080] χρόνια της εποχής του Κριου,εγκατελειψαν και αυτοί με την σειρά τους τον πλανήτη και άφησαν τους προγόνους μας Δωριείς μόνους .Οι ΔΩΡΙΕΙΣ είναι το δώρο των Ελλήνων Αθανάτων στον πλανήτη ΓΗ.Αν υπάρχει περιούσιος λαός αυτός δεν είναι άλλος από τους απογόνους των Δωριέων στον πλανήτη ΓΗ.Οσοι δηλαδή ζουν στην πατρική γη και μιλούν την Ελληνική γλωσσά ,σύμφωνα πάντα με τον ΜΕΝΤΗ.Οταν συνέβη αυτό ήταν το [1240 π.χ.].Και τέλος την εποχή που ο ΜΕΝΤΗΣ επέστρεψε στη ΓΗ μετά [400] χρόνια απουσιας.Τα Ομηρικά έπη εμφανίστηκαν από το πουθενά [840 π.χ.] ταυτόχρονα με την επιστροφή του ΜΕΝΤΗ από τον γαλαξία[σύμφωνα με τους ειδήμονες δεν είχαμε ακόμη «ανακαλύψει» την Ελληνική γλώσσα!!!] και τα χρυσά χρόνια της Ελληνικής ιστορίας ακλούθησαν.
Θα πούμε δυο λόγια για τις εποχές αυτές , για την πρώτη δεν γνωρίζουμε και πολλά πράγματα παρά μόνο ότι η αρχαιολογική σκαπάνη μας πληροφορει.Ενα είναι σίγουρο οι ΑΧΑΙΟΙ με αρχηγό τον άρχοντα του ΣΕΙΡΙΟΥ δημιούργησαν δεκάδες κοινωνίες όπου τα μελή των αποστολών τους έπαιζαν τον ρόλο του «θεου».Ολοι οι άνθρωποι που δημιουργούσαν ήταν μειωμένου η δεύτερης κατηγορίας γενετικού κώδικα ώστε το σκηνικό που είχαν στήσει να «τρέχει» χωρίς προβλήματα γι’αυτους.Τετοιες κοινωνίες ήταν οι Ασσυριοι,οι Βαβυλωνιοι,οι Σουμεριοι,οι Αιγύπτιοι κ.α.π. Οι Ελληνες Αθανατοι ,φυσικα και ειχαν παρατηρητη στον πλανητη,τον ΜΙΝΩΑ στην Κρητη.Ο γεωγραφικός χώρος των Αθανάτων στον πλανήτη μας είναι τα γεωγραφικά όρια της σημερινής Ελλαδας,τυχαιο;;; ορατά και από το διάστημα, αν ξέρεις τι ψάχνεις να βρεις,παρατηρηστε τον χάρτη της Γήινης Ελλαδας,όπως την αποκαλεί ο ΜΕΝΤΗΣ και πέστε μου αν βλέπετε δυο [33] η δυο [ΕΕ] και θα σας εξηγήσω τι σημαινουν.ΟΙ Έλληνες Αθάνατοι ,ταπεινοί όπως παντα,εχουν επιλέξει το μικρότερο κομμάτι ΓΗΣ για την παρουσία τους στον πλανήτη.
Όταν ο Μεντης έμεινε μόνος στον πλανητη,αμεσως έδωσε εντολές στην ΚΑΛΥΨΩ και την ιατρική της ομάδα να ξεκινήσει την κατασκευή του γενετικού κώδικα που είχε συμφωνηθει.Οι εργασίες ξεκίνησαν στη Φαιστό της Κρήτης όπου βρισκόταν τα εργαστήρια των Ελλήνων Αθανάτων.
Μετά από [700] χρόνια πειραμάτων, το [700 της εποχής του ΚΡΙΟΥ η 1620 π.χ.] ο πρώτος σύγχρονος άνθρωπος κάνει την εμφάνιση του,ο ΜΥΚΗΝΑΙΟΣ,εμφανιζεται από το πουθενά στο ιστορικό προσκηνιο,μετα από ένα απρόσμενο και τεραστίων διαστάσεων, φυσικό;;; γεγονός που του επέτρεψε να κυριαρχήσει στο χώρο της Μεσογείου χωρίς ουσιαστικά να δώσει μια μαχη.Το ηφαίστειο της Σαντορίνης εξεραγει και αφανισε τους Μινωες και τους Κυκλαδιτες.Μετα [380] χρόνια κυριαρχίας των Μυκηναίων σε όλη την Μεσόγειο και όχι μόνο και ενώ βρισκόταν στο απόγειο της δύναμης τους,εξαφανιζονται όπως ειχαν εμφανιστεί!!! Σαν κάποιος να τους κατάργησε εν μια νυκτι.Αλλο ένα μυστηριο της αρχαιοτητας.Το [1240 π.χ η 1080 της εποχής του ΚΡΙΟΥ] ο Μεντης κτίζει τους [9] δόμους στην Πελοπόννησο μαζί με την πύλη των Λεοντων,περνει μαζί του [500] νέους [20] χρόνων του νέου γενετικού κώδικα ,των Δωριέων και φεύγει για τον γαλαξία Αργο.
Για να σιγουρευτεί πως οι Δωριείς θα επικρατήσουν των συνθηκών της εποχής και των αντιπάλων τους,εκτος από την καταστροφή των Μυκηναιων,εφοδιαζει τους Δωριείς με σιδερένια όπλα αντί χάλκινα που χρησιμοποιούσαν όλοι οι αλλοι,και αεριοποιεί στην κυριολεξία όλη την Πελοποννησο.Οτα οι Δωριεις εφθασαν στην Πελοποννησο δεν κυκλοφορουσε όχι ανθρωπος αλλα ουτε γαιδαρος.Το συμπερασμα αυτό από συγχρονες μελετες.[1240π.χ.]
Ακολουθουν οι [4] μαυροι αιωνες για την Ελληνικη Ιστορια.Πραγματικα μεταξυ 1240 π.χ και 840 π.χ. δεν εχουμε τιποτα σημαντικο να δειξουμε.Νομιζω πως ονομαστηκε Γεωμετρικη Περιοδος.
Μετα [400] χρονια ο ΜΕΝΤΗΣ με τους [500] Δωριεις επιστρεφει.Τα Ομηρικα Επη κανουν την εμφανιση τους και η χρυσοι αιωνες της Ελληνικης ιστοριας ακολουθουν.
Καλη και δημιουργικη εποχη του ΥΔΡΟΧΟΟΥ
ΜΗΔΕΝ ΑΓΑΝ ΘΕΙΟΝ =306 =ΓΑΛΑΞΙΑΣ
ΕΡΜΗΝΕΙΑ-στο γαλαξια πιστευουν πως το να εισαι ταπεινος είναι θειο δωρο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 18:27:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμοθεν,καλησπέρα για όσα ανέφερες
σχετικά με τους Αργείους και Αχαιούς,μια ερώτηση.

Όταν οι Ηρακλειδείς κατέλαβαν το Άργος,ο Τισσαμενός
(απόγονος του Ορέστη,βασιλιάς του Άργους)
και αρκετοί αργείοι έφυγαν και πήγαν στην Αχαΐα.
εκεί έμειναν και εκεί συνέχισαν,με επιτυχία
να υπάρχουν.
Μπορείς να με ξεμπερδέψεις λίγο με το ποιοί ήσαν
τελικώς οι Αχαιοί ( οι του Τισσαμενού) ή κάποιοι άλλοι
που δεν είχαν σχέση κληρονομική με τους Αργείους;

ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 22:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε αμοθεν

δεν εχω σκοπο να ειρωνευτω αυτα που γραφεις και κακως το εκανα πριν.

Θελω με σοβαροτητα δυο απαντησεις απο την σκοπια σου και την θεωρηση σου.

Ελαβε χωραν ο πολεμος Ελληνων-Ατλαντων?και αν ναι, ποτε?

Εκεινο το δημοσιευμα περι διαστημικης αρμαδας 5 τεραστιων σκαφων που
ερχεται,αληθευει?και αν ναι,ποιοι ειναι?

Ελπιζω να απαντησεις.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/01/2011, 23:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
.Τα Ομηρικά έπη εμφανίστηκαν από το πουθενά [840 π.χ.] ταυτόχρονα με την επιστροφή του ΜΕΝΤΗ από τον γαλαξία[σύμφωνα με τους ειδήμονες δεν είχαμε ακόμη «ανακαλύψει» την Ελληνική γλώσσα!!!]

Ρε φιλε,σε κανενα ασανσερ ησουν κλεισμενος τα τελευταια 50 χρονια;Ποιος λεει τετοιο πραγμα;

quote:
Μετά από [700] χρόνια πειραμάτων, το [700 της εποχής του ΚΡΙΟΥ η 1620 π.χ.] ο πρώτος σύγχρονος άνθρωπος κάνει την εμφάνιση του,ο ΜΥΚΗΝΑΙΟΣ,εμφανιζεται από το πουθενά στο ιστορικό προσκηνιο,

Πριν το 1620 δηλαδη,δεν υπηρχαν συχρονοι ανθρωποι.Σωστος ο παιχτης.
quote:
Καλη και δημιουργικη εποχη του ΥΔΡΟΧΟΟΥ


Επισης,και καλο τριημερο(δευτερα-τριτη-τεταρτη).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2011, 12:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε αμοθεν η kapodistria o skartados και εγω εχουμε υποβαλλει 4
ερωτηματα.
Θα ειχες την καλωσυνη να απαντησεις?
Πρεπει να γινει και διαλογος.
Ο μονολογος ειναι ανευ ουσιας.Ανεβαζεις ενα θεμα,αν μη τι αλλο,τρανταχτο.
Βοηθα μας να καταλαβουμε.Δεν ειμαστε δογματικοι αλλα ελευθερας βοσκης
Σκεψης εννοω.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αμοθεν
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
516 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2011, 19:27:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Νικομαχε,με παρεξηγησες,και διαλογο επιθυμω και ερωτησεις πασης φυσεως επιθυμω,ειδικα όταν είναι πανω στο θεμα που αναλυω.Αλλα και εξω από το θεμα μου να είναι δεν εχω κανενα προβλημα να καταθετω στο φορουμ,ότι γνωριζω.
Ισως βοηθησω λιγο τα πραγματα δηλωνοντας την πηγη οσων καταθετω.Η πηγη μου είναι το Ομηρικο Επος ΟΔΥΣΣΕΙΑ.Για να ειμαι πιο ακριβης η αποκωδικοποιηση της ΟΔΥΣΣΕΙΑΣ και συγκεκριμενα η πρωτη ραψωδια.Εχω καταφερει να αποκωδικοποιησω τον Ομηρο και μπορω να το αποδειξω,οσα εχω περιγραψει και οσα θα περιγραψω πιστευω πως θ’αλλαξουν τη ζωη αρκετων από εμας.
Απαντησεις ,πρωτα για την ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ,οσα αναφερεις στην ερωτηση σου δεν τα γνωριζω ουτε τα καταλαβαινω,ισως τα συναντησω στις άλλες ραψωδιες της Οδυσσειας.Αν διαβασες προσεκτικα οσα εχω καταθεσει πρεπει να ξερεις ηδη τα εξης,αυτό που εμεις ονομαζουμε γαλαξια, εχει ονομα,οι υπολοιποι κατοικοι του γαλαξια τον αποκαλουν [ΑΡΓΟ].Αρα ολοι οσοι κατοικουν στον γαλαξια [ΑΡΓΟ] ονομαζονται ΑΡΓΕΙΟΙ.Ο γαλαξιας είναι τεραστιος εχει και «γειτονιες» ,σε μια από τις «γειτονιες» του, οι κατοικοι μιας ομαδας πλανητων ονομαζονται ΑΧΑΙΟΙ.Επικεφαλης αυτης της ομαδας πλανητων είναι ο αρχοντας του ΣΕΙΡΙΟΥ. Η «γειτονια αυτή βρισκεται στον υποβραχιονα του ΑΡΓΟΥ ,ΩΡΙΩΝΑ.Η ΓΗ μας είναι μερος αυτης της «γειτονιας»,αρα εχουμε τρεις ονομασιες ειμαστε ,ΓΗΙΝΟΙ –ΑΧΑΙΟΙ και ΑΡΓΕΙΟΙ.Ο ΟΜΗΡΟΣ αναφερει και τους ΔΑΝΑΟΥΣ αλλα και αυτοι αποτελουν μια γειτονια του ΑΡΓΟΥΣ,αρα είναι και ΑΡΓΕΙΟΙ.Για να τα καταλαβεις όλα καλλιτερα πρεπει να χωρισεις τις εποχες που οι «θεοι» είναι παροντες στη ΓΗ από τις εποχες που εχουν αποχωρισει από τον πλανητη.Πιο συγκεκριμενα ακομη, μην μπερδευεις τα πριν το [1240 π.χ.] με ότι συνεβη μετα την ημερομηνια αυτή.Την Μεταπτωση των Ισημεριων την γνωριζεις;;;
ΝΙΚΟΜΑΧΕ.-Ο ΟΜΗΡΟΣ αναφερει τον ΑΤΛΑΝΤΑ σαν πατερα της Καλυψως,τιποτα όμως για καποια μαχη μεταξυ Ελληνων Αθανατων και ΑΤΛΑΝΤΩΝ.Η αποψη μου είναι πως αν κατι τετοιο συνεβη εχει να κανει με το πολύ βαθυ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ παρελθον και όχι με τον πλανητη ΓΗ .Στη ΓΗ συμφωνα με τον Ομηρο δεν συνεβη τιποτα απολυτως,οσοι από τους ΑΧΑΙΟΥΣ αρνηθηκαν να εγκαταλειψουν τον πλανητη ΓΗ τιμωρηθηκαν από τον ΕΡΜΗ στην επιστροφη στους πλανητες τους.
Σε ότι αφορα την δευτερη ερωτηση σου,πιστευω πως είναι άλλη μια ιστορια τυπου [2012] αρα παραμυθι.Απο αυτά που λεει ο ΟΜΗΡΟΣ,εως το τελος της εποχης του ΥΔΡΟΧΟΟΥ ,για ακομη [2149] χρονια δηλαδη,κανεις από τον γαλαξια ΑΡΓΟ,δεν επιτρεπεται ουτε να επικοινωνησει με τον πλανητη μας.Αυτη είναι η συμφωνια. Το μεγεθος των σκαφων το αναφερει και ο ΟΜΗΡΟΣ,αυτά που λεγονται [πλοια-Μητερες] εχουν μηκος [27] χιλιομετρα.Σε κάθε περιπτωση δεν γνωριζω ποιος τους ειδε και από πού λεει πως ερχονται,μαθε πως όλα τα ταξιδια από και προς τον γαλαξια ΑΡΓΟ γινονται μεσω των [ΟΥΡΑΝΙΩΝ ΠΟΤΑΜΩΝ] αυτό που γνωρισαμε σαν «σκουληκοτρυπα».Το Ηλιακο συστημα μας διαθετει ένα τετοιο [ΟΥΡΑΝΙΟ ΠΟΤΑΜΟ],γι’αυτό η ΓΗ μας είναι τοσο ποθητη,γιατι οποιος ελεγχει την ΓΗ ελεγχει και την ΑΣΤΡΟΠΥΛΗ με τον ΟΥΡΑΝΙΟ ΠΟΤΑΜΟ.Η αστροπυλη,σε προλαβα,βρισκεται στον πλανητη ΑΡΗ.Αρα αν εχουν μπει στο Ηλιακο συστημα είναι ζητημα ημερων για να μην πω ωρων να εμφανιστουν και σε τροχια γυρω από τη ΓΗ.Επειδη όμως κατι τετοιο δεν είναι σε τροχια,προκειται για παραμυθι.
ΣΚΑΡΤΑΔΟΣ.-Σου απαντω με τρεις ερωτησεις,
Α]Ποιος λεει κατι άλλο;;; και ποιο είναι αυτό το κατι άλλο;;;
Β].-Υπηρχαν;;; και εφ’οσον υπηρχαν ονομασε τους.
Γ].- Και καλα κρασια…………
Θα ηθελα να σας ρωτησω αν ξερετε τι σημαινουν οι απαντησεις των ,Tomte –trimurti ,για να καταλαβω και εγω,τι σημαινει [μεταφορα μηνυματος σε δεσμευμενο χωρο];;;
Καλη και δημιουργικη εποχη του ΥΔΡΟΧΟΟΥ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2011, 20:50:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tomte, trimurti,Τουτανγαμών κτλ κτλ κτλ, είναι το ίδιο πρόσωπο πάντα, ένα τρολ που μπαίνει αρκετό καιρό και λέει διάφορα..
Οι συντονιστές λοιπόν μεταφέρουν τα μηνύματά του σε δεσμευμένο χώρο.

Αν και κάτι μου λέει πως τώρα τελευταία προσπαθεί να συζητήσει ανοίγοντας και θέματα μάλιστα... αλλά ίσως να είναι και η ιδέα μου....

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/01/2011, 23:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[quote]
Tomte, trimurti,Τουτανγαμών κτλ κτλ κτλ, είναι το ίδιο πρόσωπο πάντα, ένα τρολ που μπαίνει αρκετό καιρό και λέει διάφορα..
Οι συντονιστές λοιπόν μεταφέρουν τα μηνύματά του σε δεσμευμένο χώρο.

Αν και κάτι μου λέει πως τώρα τελευταία προσπαθεί να συζητήσει ανοίγοντας και θέματα μάλιστα... αλλά ίσως να είναι και η ιδέα μου....

===================

Δεν ειναι καθολου ιδεα σου,πραγματικοτητα ειναι,αλλα επειδη ο καθενας
μεχρι αποδειξεως του εναντιον,ειναι αθωος,οφειλουμε να ακολουθησουμε σωστη γραμμη,συνομιλιας και φιλα προσκειμενοι.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.
Σουρης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat-12
troll


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 09:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geostat-12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 11/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat-12
troll


20 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 09:59:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους geostat-12  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος σε δεσμευμένο χώρο - 11/1/2011Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 15:29:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΣΚΑΡΤΑΔΕ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΣΟΥ.
ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΡΤΥ ΕΔΩ.

Ο ΦΙΛΟΣ ΑΜΟΘΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΗΣ ΕΛΟΧΕΙΜΙΚΗΣ.
ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ , ΤΟΥ ΓΙΑΧΒΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ.

Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ.

ΘΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΩΝ
ΠΟΥ ΔΕΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΤΗΣ PRAVDA.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 15:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 15:37:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 15:41:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 15:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/01/2011, 15:56:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy