ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Η 14η ΝΙΣΑΝ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHS

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:24:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:33:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:35:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:37:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2012, 20:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2012, 21:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2012, 21:55:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαχαχαχα

Εγραψες Lock_Smith!!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2012, 15:24:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ
ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΕΡΜΑΤΑ.

Ο ΦΑΡΑΩ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΤΟΥΘΜΩΣΗΣ Β΄!
ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ ΕΠ ΑΥΤΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΘΥΜΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ
ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΣΑΣ.

ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝΕΒΑΣΑ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΠΗΧΥ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2012, 21:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
MELETHTHS

quote:
ΕΠΕΙΔΗ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑ
ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΕΡΜΑΤΑ.

Α, μπράβο. Για λέγε...

quote:
Ο ΦΑΡΑΩ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΤΟΥΘΜΩΣΗΣ Β΄!

Α στο διάλο! Να δεις που εγώ του το' λεγα του NIKOMAXOY αλλά αυτός δεν το πίστευε. Ούτε ο Lock Smith το πίστευε.

Ακούτε ρε σεις; Αντε τώρα να δούμε τι θα πείτε!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 00:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon
Ακούτε ρε σεις; Αντε τώρα να δούμε τι θα πείτε!

Τι να πούμε?

Κανονικά θα έπρεπε να πούμε: << Επί τοίς παπαρίοις ημών,ποίος ήτο ο Φαραώ της εξόδου >>.

Δεν το λέμε όμως...[κίτρινη κάρτα στο βάθος!!!]


Κι άν ήταν κάποιος άλλος τι σημασία έχει ΜΕΛΕΤΗΤΗ μας?

Και για ποιά έξοδο μιλάς?
Ξέρεις τι μου θυμίζει η έξοδος?

Τον Φαραώ της Αλβανίας Σαλί Μπερίσα.
Μόλις η,υποτελής ελληνική κυβέρνηση,άνοιξε τα σύνορα,ο Μπερίσα άδειασε τις φυλακές της Αλβανίας...!!!

Το ίδιο έκανε και ο Φαραώ της Αιγύπτου.
Εδιωξε τους εγκληματίες βρωμύλους "προπάτορες ημών",αιμομίκτες,φονιάδες,κλέφτες και λωποδύτες Εβραίους,απο την την χώρα του.

Αλήθεια ΜΕΛΕΤΗΤΗ μας,τώρα που μας απέδειξες το κληρονομικό δικαίωμα του Μανωλιού,στον θρόνο του Ισραήλ και αφού ο Μανωλιός μας άφησε χρόνους,οι απόγονοί του δεν έχουν δικαίωμα σε αυτό το θρόνο?

Τα παιδιά,των παιδιών,ώ παιδιά,του Ιησού και της Μαγδαληνής,αυτοί οι Μεροβίγγειοι πρίγκηπες,δεν θα πάρουν την διακυβέρνηση των Εβραίων?

Μη μου πείς ότι αυτο δεν είναι αλήθεια!!
Είναι τόσο αλήθεια,όσο και η ύπαρξη του Ιησού.

Βρε συ...τώρα σε κατάλαβα.!!!
Είσαι πράκτορας των Ιλουμινάτι,της Νέας Τάξης Πραγμάτων.
Βρε τον αθεόφοβο...!
Σε έβαλε βρε ο Γιαχβέ,να αποδείξεις το κληρονομικό δικαίωμα του Ιησού στον θρόνο του Ισραήλ.ώστε να προετοιμάσεις το έδαφος για τους υποτιθέμενους απογόνους τους.
Και ένας εξ αυτών θα προβληθεί και θα ζητήσει τον θρόνο.Θα εγκατασταθεί στον Ναό του Σολομώντα και θα κυβερνήσει τον κόσμο.
Αλλά θα είναι στην πραγματικότητα ο Αντίχριστος!!!

πώ-πώ ΜΕΛΕΤΗΤΗ σχέδιο διαβολικό.

Δεν θα περάσει όμως.
Ο Φοίβος Απόλλων έρχεται.

Εσεται ήμαρ...

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 01:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο ΦΑΡΑΩ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΗΤΑΝ Ο ΤΟΥΘΜΩΣΗΣ Β΄!


Oταν εκαναν την εξοδο οι μεσσολογγιτες,στην αιγυπτο υπηρχαν ακομα φαραω;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 01:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μελετητη,το ι 23 του σικιελιωτη που αναφερεις,ειναι αυτο.Που γραφει για τον μωυση ρε φιλε;

23 Εἶναι δὲ ἔτη φασὶν ἀπὸ Ὀσίριδος καὶ Ἴσιδος ἕως τῆς Ἀλεξάνδρου βασιλείας τοῦ κτίσαντος ἐν Αἰγύπτῳ τὴν ἐπώνυμον αὐτοῦ πόλιν πλείω τῶν μυρίων, ὡς δ´ ἔνιοι γράφουσι, βραχὺ λείποντα τῶν δισμυρίων καὶ τρισχιλίων. τοὺς δὲ λέγοντας ἐν Θήβαις τῆς Βοιωτίας γεγονέναι τὸν θεὸν ἐκ Σεμέλης καὶ Διός φασι σχεδιάζειν. Ὀρφέα γὰρ εἰς Αἴγυπτον παραβαλόντα καὶ μετασχόντα τῆς τελετῆς καὶ τῶν Διονυσιακῶν μυστηρίων μεταλαβεῖν, τοῖς δὲ Καδμείοις φίλον ὄντα καὶ τιμώμενον ὑπ´ αὐτῶν μεταθεῖναι τοῦ θεοῦ τὴν γένεσιν ἐκείνοις χαριζόμενον· τοὺς δ´ ὄχλους τὰ μὲν διὰ τὴν ἄγνοιαν, τὰ δὲ διὰ τὸ βούλεσθαι τὸν θεὸν Ἕλληνα νομίζεσθαι, προσδέξασθαι προσηνῶς τὰς τελετὰς καὶ τὰ μυστήρια. ἀφορμὰς δ´ ἔχειν τὸν Ὀρφέα πρὸς τὴν μετάθεσιν τῆς τοῦ θεοῦ γενέσεώς τε καὶ τελετῆς τοιαύτας. Κάδμον ἐκ Θηβῶν ὄντα τῶν Αἰγυπτίων γεννῆσαι σὺν ἄλλοις τέκνοις καὶ Σεμέλην, ταύτην δὲ ὑφ´ ὅτου δήποτε φθαρεῖσαν ἔγκυον γενέσθαι, καὶ τεκεῖν ἑπτὰ μηνῶν διελθόντων βρέφος τὴν ὄψιν οἷόνπερ οἱ κατ´ Αἴγυπτον τὸν Ὄσιριν γεγονέναι νομίζουσι· ζωογονεῖσθαι δ´ οὐκ εἰωθέναι τὸ τοιοῦτον, εἴτε τῶν θεῶν μὴ βουλομένων εἴτε τῆς φύσεως μὴ συγχωρούσης. Κάδμον δ´ αἰσθόμενον τὸ γεγονός, καὶ χρησμὸν ἔχοντα διατηρεῖν τὰ τῶν πατέρων νόμιμα, χρυσῶσαί τε τὸ βρέφος καὶ τὰς καθηκούσας αὐτῷ ποιήσασθαι θυσίας, ὡς ἐπιφανείας τινὸς κατ´ ἀνθρώπους Ὀσίριδος γεγενημένης. ἀνάψαι δὲ καὶ τὴν γένεσιν εἰς Δία, σεμνύνοντα τὸν Ὄσιριν καὶ τῆς φθαρείσης τὴν διαβολὴν ἀφαιρούμενον· διὸ καὶ παρὰ τοῖς Ἕλλησιν ἐκδοθῆναι λόγον ὡς ἡ Κάδμου Σεμέλη τέτοκεν ἐκ Διὸς Ὄσιριν. ἐν δὲ τοῖς ὕστερον χρόνοις Ὀρφέα, μεγάλην ἔχοντα δόξαν παρὰ τοῖς Ἕλλησιν ἐπὶ μελῳδίᾳ καὶ τελεταῖς καὶ θεολογίαις, ἐπιξενωθῆναι τοῖς Καδμείοις καὶ διαφερόντως ἐν ταῖς Θήβαις τιμηθῆναι. μετεσχηκότα δὲ τῶν παρ´ Αἰγυπτίοις θεολογουμένων μετενεγκεῖν τὴν Ὀσίριδος τοῦ παλαιοῦ γένεσιν ἐπὶ τοὺς νεωτέρους χρόνους, χαριζόμενον δὲ τοῖς Καδμείοις ἐνστήσασθαι καινὴν τελετήν, καθ´ ἣν παραδοῦναι τοῖς μυουμένοις ἐκ Σεμέλης καὶ Διὸς γεγεννῆσθαι τὸν Διόνυσον. τοὺς δ´ ἀνθρώπους τὰ μὲν διὰ τὴν ἄγνοιαν ἐξαπατωμένους, τὰ δὲ διὰ τὴν Ὀρφέως ἀξιοπιστίαν καὶ δόξαν ἐν τοῖς τοιούτοις προσέχοντας, τὸ δὲ μέγιστον ἡδέως προσδεχομένους τὸν θεὸν Ἕλληνα νομιζόμενον, καθάπερ προείρηται, χρήσασθαι ταῖς τελεταῖς. ἔπειτα παραλαβόντων τῶν μυθογράφων καὶ ποιητῶν τὸ γένος, ἐμπεπλῆσθαι τὰ θέατρα, καὶ τοῖς ἐπιγινομένοις ἰσχυρὰν πίστιν καὶ ἀμετάθετον γενέσθαι. Καθόλου δέ φασι τοὺς Ἕλληνας ἐξιδιάζεσθαι τοὺς ἐπιφανεστάτους ἥρωάς τε καὶ θεούς, ἔτι δ´ ἀποικίας τὰς παρ´ ἑαυτῶν.

http://el.wikisource.org/wiki/%CE%99%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%92%CE%B9%CE%B2%CE%BB%CE%B9%CE%BF%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7/%CE%91%27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 02:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να θυμάσαι ένα πράγμα φίλε "Μελετητή".

"Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η αντίσταση γίνεται καθήκον".

quote:
http://caccioppoli.com/Animated%20gifs/Jewish/0006.gif

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 02:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πάμε πάλι

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lock_Smith
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
459 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 02:34:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Λίγοι έλληνες γνωρίζουν οτι οι ισραηλινές δυνάμεις κλέβουν και στη συνέχεια πουλάνε τα όργανα των θυμάτων τους, βλέπεις στο ELLADA έχουμε το ΕΣΡ να ρίχνει πρόστιμα σε όποιο κανάλι προβάλει τη σκληρή αλήθεια.

Για να σωθεί η γούνα τους πολεμήσανε εκατομμύρια άνθρωποι, το ίδιο θα έκανα και εγώ αν ζούσα εκείνη την εποχή, γιατί αυτό ήταν το σωστό.

Τελικά όμως αντί να εκτιμήσουν αυτό που έκανε η ανθρωπότητα για να τους ξελασπώσει, βλέπω το φέρσιμό τους, γίνανε ίδιοι σαν τον θύτη τους.

Αυτό λέγεται σύνδρομο της Στοκχόλμης, για να μαθαίνουν οι νεότεροι, το σύνδρομο αυτό έχει μαζική επιροή και είναι η ταύτηση του θύματος με τον θύτη προκειμένου να επιβιώσει.

Και επαναλαμβάνω:

"Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η αντίσταση γίνεται καθήκον".

Και για το πως μπορούμε να αντισταθούμε στο "Θηρίο", θα ήταν ενδιαφέρον να ανοίξουμε ένα τόπικ και να ανταλάξουμε απόψεις, υπόσχομαι να το ανοίξω στα μέσα της άλλης εβδομάδας.

Ό,τι κλείνει, ανοίγει!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 15:48:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε MELETHTH , ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό και τον τρόπο που συμμετέχεις στo forum . Δίχως κανένα εισαγωγικό σημείωμα , κατεβάζεις από το πουθενά σκαναρισμένες σελίδες από ένα βιβλίο γεμάτο ιστορικές ανακρίβειες , δίχως να κάνης καν τον κόπο να αναφέρης , ούτε τον τίτλο του , ούτε και τον εκδότη του . Ποιος είναι ο σκοπός του θέματος που άνοιξες , και τι θέλεις να αποδείξης με αυτά ; Να μας υποχρεώσης να διαβάσουμε το βιβλίο ; Το ότι έγινε με πανσέληνο η έξοδος των Εβραίων από την Αίγυπτο ; Το ότι έγινε επί Τουθμωσή Β' ; Η κάτι άλλο το οποίο χρήζει περεταίρω συζήτησης και ανάλυσης ;

Άμα είναι έτσι να αρχίσω κι εγώ να ποστάρω τις περιπέτειες του Captain Marvel που είναι περισσότερο διασκεδαστικες από την εβραϊκή μυθολογία .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 17:58:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να περιμένεις τη σειρά σου Σωτήρη...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2012, 21:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα ρε σεις υπεράνω...

Που χαθήκατε από τα δικά μου thread και την πέσατε στον MELETHTHS???

Φίλε μου MELETHTHS προχώρα διότι οι τύποι από επάνω έχουν φέρει τις τελευταίες εβδομάδες ως Ιστορικές Πηγές το Μισύρη, έναν ανώνυμο ντεκορατέρ και μια Αμερικανίδα νοικοκυρά...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 00:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έλα ρε σεις υπεράνω...

Που χαθήκατε από τα δικά μου thread και την πέσατε στον MELETHTHS???

Φίλε μου MELETHTHS προχώρα διότι οι τύποι από επάνω έχουν φέρει τις τελευταίες εβδομάδες ως Ιστορικές Πηγές το Μισύρη, έναν ανώνυμο ντεκορατέρ και μια Αμερικανίδα νοικοκυρά...

Ερευνάτε τας Γραφάς


ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!
οι πηγές μας είναι η λογική μας,την οποία είτε αρέσει,είτε όχι χρησιμοποιούμε στο 100%.

Διευκρίνηση:Μην μπερδέψεις πάλι την λογική με την χρήση του εγκεφάλου σε ποσοστιαίες μονάδες.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 10:10:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΣΚΑΡΤΑΔΟ
Η ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΗ.
ΙΑ΄ ΚΕΦΑΛΑΙΟ , ΕΔΑΦΙΑ 2 ΚΑΙ 3

ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΕΣΥ ΤΟ Ι 23 ;

ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΗ ΑΟΡΑΣΙΑ ΕΧΕΤΕ ;

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 10:28:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΣ ΜΑΚΕΔΩΝΑ , LOCK SMITH KAI NIKOMAXO

ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ 3 ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΩ ΠΑΚΕΤΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΝΑ ΓΛΥΤΩΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΦΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΥΠΩΘΕΙ ΜΕ
ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
ΑΠΟΔΕΙΞΗ
--------
ΟΛΗ Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΗΤΕΥΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ.

ΤΟ ΕΘΝΟΣ ΙΣΡΑΗΛ ΕΧΕΙ ΑΠΟΡΡΙΦΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΑΥΤΟΥ
ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ Ο ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΙΣΡΑΗΛ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ
ΛΑΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΙΗΣΟΥ ΣΑΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΓΗΣ ΚΑΙ ΜΕΣΣΙΑ.
ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΑΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΧΙΛΙΕΤΗΡΙΔΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΣ ΤΟΥ
ΕΠΙ ΤΗΣ ΓΗΣ ΠΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΒΙΒΛΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ
ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.

ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ
ΚΑΙ ΤΟ ΤΑΥΤΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΞΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

ΚΑΤΑΝΑΛΩΝΕΤΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΠΟΔΥΚΝΕΙΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΕ.

ΑΛΛΩΣΤΕ Ο ΠΡΟΦΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΜΙΛΑ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ ΚΑΙ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ
ΠΟΛΕΜΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΤΟΥ ΕΥΦΡΑΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 11:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΕΛΕΤΗΤΗΣ
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΠΡΟΦΗΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ ΕΧΕΙ ΔΙΑΤΥΠΩΘΕΙ ΜΕ
ΤΗΝ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.

Ο προφητικός λόγος στη βίβλο,έχει υποκλαπεί απο άλλα πολύ παλαιότερα κείμενα,όπως η Ελληνική Μυθολογία-ιστορία,τα Σουμεριακά έπη,το πόπολ-Βούχ,και οι ινδικές Βέδδες.

Σε προκαλώ αγαπητέ ΜΕΛΕΤΗΤΗ,να παρουσιάσεις οποιοδήποτε εδάφιο θέλεις απο την Βίβλο και θα σου παραθέσω το αντίστοιχο πρωτότυπο απο την Ελληνική κυρίως μυθολογία-ιστορία.

Φυσικά θα δέχεσαι ότι τα ανωτέρω κείμενα,είναι κατα πολύ παλαιότερα της Βίβλου.

Ετσι επαναλαμβάνω το ερώτημά μου και σε σένα:Είναι ο Πλάτων Μωυσίζων ή ο Μωυσής Πλατωνίζων?

Και για να μην μπερδεψεις την βούρτσα με το...άλλο,τα ονόματα είναι συμβολικά και συμβολίζει ο μέν Πλάτων την ελληνική,ο δε Μωυσής την εβραϊκή-Ιουδαϊκή ιστορία.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PanosT
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1631 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 11:51:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Έλα ρε σεις υπεράνω...

Που χαθήκατε από τα δικά μου thread και την πέσατε στον MELETHTHS???

Φίλε μου MELETHTHS προχώρα διότι οι τύποι από επάνω έχουν φέρει τις τελευταίες εβδομάδες ως Ιστορικές Πηγές το Μισύρη, έναν ανώνυμο ντεκορατέρ και μια Αμερικανίδα νοικοκυρά...

Ερευνάτε τας Γραφάς


ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!!!
οι πηγές μας είναι η λογική μας,την οποία είτε αρέσει,είτε όχι χρησιμοποιούμε στο 100%.

Διευκρίνηση:Μην μπερδέψεις πάλι την λογική με την χρήση του εγκεφάλου σε ποσοστιαίες μονάδες.


Δεν ήμουν εγώ που είχα μπερδευτεί τότε αλλά ούτως ή άλλως και αυτό που λες περί του 100% της λογικής πάλι ΑΚΥΡΟ είναι.

Τα δικά σας ΙΕΡΑΤΕΙΑ (που αγνοείται ακόμα και την ύπαρξή τους αλλά αυτό είναι δικό σας πρόβλημα) σας έχουν πιπιλίσει τα μυαλουδάκια σας με απίστευτες παπάντζες τις οποίες έχετε καταπιεί ΑΜΑΣΗΤΕΣ...

Για τα εν λόγω ιερατεία κάτι πήγε να σας πει ο Doc αλλά δεν πήρατε μυρωδιά.

Σας τα είπε και ο Φουράκης αλλά δεν δείχνετε να καταλαβαίνετε τι συμβαίνει γύρω σας...

ΦΟΥΡΑΚΗΣ Π. ΙΩΑΝΝΗΣ ''ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΙΝΟΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ''
http://www.youtube.com/watch?v=FKlcUBLJUFA

Στο θέμα μας λοιπόν.
Για πες μου φίλε μου ΝΙΚΟΜΑΧΕ σε ποιες ΑΡΧΕΣ στηρίζεται η ΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ?

Απλή ερώτηση. Απάντησέ μου και συνεχίζουμε και στα επόμενα ερωτήματα...

Ερευνάτε τας ΓραφάςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MELETHTHS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1561 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 13:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MELETHTHS  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΣΕΣΩΣΤΡΙ

ΕΑΝ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΗΝ 14η ΝΙΣΑΝ ΠΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΑΡΙΝΗ ΙΣΗΜΕΡΙΑ ,ΕΦΕΤΟΣ ΕΠΕΣΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012 , ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ
ΟΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΓΙΝΑΝ ΔΥΟ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΛΥ
ΜΕΓΑΛΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΤΟΚΩΝ ΤΩΝ ΑΙΓΥΠΤΙΩΝ 14 ΝΙΣΑΝ ΤΟΥ 1490 π.Χ.
ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΕ ΤΟΝ ΦΑΡΑΩ ΤΟΥΘΜΩΣΗ Β΄ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ.

ΚΑΙ ΑΙΩΝΕΣ ΜΕΤΑ Ο ΓΙΑΧΒΕ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΤΟΚΟ ΤΟΥ ΝΑ ΘΑΝΑΤΩΘΕΙ
ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΑΓΟΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ Ο ΑΔΑΜ.
ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΑΙΩΝΙΟΥ ΖΩΗΣ.
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΕΡΔΙΣΕ Ο ΙΗΣΟΥΣ ΘΑ ΤΟ ΕΞΑΣΚΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ
ΑΡΧΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΛΟΓΟ ΣΤΗΝ ΒΙΒΛΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΛΕΤΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΘΕΜΑΤΑ , ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΛΕΤΗ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΛΕΩ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ.
ΟΤΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Η ΠΑΡΑΠΟΜΠΗ.
ΜΠΟΡΕΙ Η ΜΕΛΕΤΗ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΗ ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟΝ ΜΑΚΕΔΩΝΑ
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗ Η ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΒΙΒΛΟ.

Ο ΙΩΣΗΠΟΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΟΥ ΗΡΩΔΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΨΗ ΤΗΣ ΣΕΛΗΝΗΣ.
ΕΚΛΕΙΨΗ ΣΕΛΗΝΗΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ 4π.Χ. ΚΑΙ ΤΟ 1π.Χ.
Το 1π.Χ. ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ
ΟΡΚΟ ΠΙΣΤΕΩΣ ΠΟΥ ΟΚΤΑΒΙΑΝΟΥ ΤΟ 2 π.Χ. ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 36
ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΤΟΥ ΗΡΩΔΗ ΜΕΤΡΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ 37π.Χ. ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ Η ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΡΩΜΑΙΚΩΝ ΛΕΓΕΩΝΩΝ.

ΠΟΛΛΟΙ ΕΡΕΥΝΗΤΕΣ ΑΥΤΑ ΤΑ 36 ΕΤΗ ΤΑ ΜΕΤΡΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 40 ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ
ΤΟ ΔΙΑΤΑΓΜΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΟΡΙΖΕ ΒΑΣΙΛΙΑ ΤΗΣ ΙΟΥΔΑΙΑΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΦΤΑΝΟΥΝ
ΣΤΗΝ ΕΚΛΕΙΨΗ ΤΟΥ 4π.Χ.

ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ 40 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 37 Ο ΗΡΩΔΗΣ ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΚΥΒΕΡΝΟΥΣΕ !

ΤΟ ΟΤΙ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΠΡΩΤΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ
ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΣΑΣ . ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΙΝΕΣΕΤΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΤΟ
ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΑΙ.

ΦΙΛΙΚΑ

MELETHTHSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 14:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε πάνο,είσαι σίγουρος ότι μια λοβοτομή δεν θα σε σώσει?

Δεν καταλαβαίνεις κάτι σημαντικό,με αποτέλεσμα ο εγκέφαλός σου να αποδίδει τα μέγιστα,όσο και ενός τενεκεδένιου κουτιού.[Ερχεται κίτρινη,αλλά αξιζει τον κόπο]

ΕΙΜΑΙ ΑΡΝΗΤΗΣ ΠΑΣΩΝ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ,ΘΕΩΝ,ΙΕΡΑΤΕΙΩΝ,ΦΟΥΡΑΚΗΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟ...ΤΗς...ΤΟΥς!!!

Το αντιλαμβάνεσαι αυτό ή όχι?

Τι μου ποστάρεις συνέχεια για φουράκη,λευκά και μαύρα ιερατεία και τον διάολο με στολή?

Πού στηρίζω την λογική μου?
Μα που αλλού?Στήν λογική!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ
Η λογική λέει:<< Αν είσαι θεός κύριε Γιαχβέ και θέλεις γονυκλισίες και λατρείες και θυσίες,φανερώσου και απαίτησέ τες με την παρουσία σου και μόνο >>.
Αλλά και τότε κύριε Γιαχβέ,δηλαδή και να φανερωθείς,πρέπει να καλύψεις την λογική μου στο 100%,για να σε λατρέψω και να σε πιστέψω.

ΣΕ ΚΑΘΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ ΚΥΡΙΕ ΓΙΑΧΩΒΑ.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 11/04/2012 14:57:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2012, 15:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:


ΕΙΜΑΙ ΑΡΝΗΤΗΣ ΠΑΣΩΝ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΙΩΝ,ΘΕΩΝ,ΙΕΡΑΤΕΙΩΝ,ΦΟΥΡΑΚΗΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟ...ΤΗς...ΤΟΥς!!!


εκτος του Λιακοπουλου

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy