ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Νεα ατομα νεα γνωση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Ha des
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2016, 01:52:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αναζητούμε την αληθινή φύση μας,την πραγματικοτητα και καλλιεργούμε το πνευμα ενας στοχος για αρκετους σκοπους όποια εχει την αναγκη ξερει τι να κανει ευχαριστω για την προσοχή σας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2016, 02:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι'ν τούτος βρε?

Θηλυκά μαζεύει?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ha des
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2016, 02:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι'ν τούτος βρε?

Θηλυκά μαζεύει?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.



Θα σας παρακαλουσα να σεβαστείτε το ποστ που εκανα σαν καλος ελληνας και δεν μαζεύω θηλυκά για συνουσίες και οτι μπορει να περασει απο το μυαλο σας ...ευχαριστω για την παρεμβαση σας αλλα δεν ηταν αναγκη καλη ΣΑΣ συνεχεια

Edited by - Ha des on 27/02/2016 02:21:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2016, 02:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ha des

Αυτό:

quote:
Αναζητούμε την αληθινή φύση μας,την πραγματικοτητα και καλλιεργούμε το πνευμα ενας στοχος για αρκετους σκοπους όποια εχει την αναγκη ξερει τι να κανει ευχαριστω για την προσοχή σας

δεν είναι θεματοθεσία.

Εξήγησέ μας, τί εννοείς. Ποιοί είσαστε εσείς που αναζητάτε, ποιά είναι η αληθινή φύση σας, πού αναφέρονται ο ένας στόχος και οι αρκετοί σκοποί, ποιές είναι οι "όποιες που έχουν την ανάγκη", ποιά είναι η ανάγκη αυτή, τί είναι αυτό που ξέρουν πως πρέπει να κάνουν.

Βασικά, κόψε τη μαστούρα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ha des
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2016, 02:50:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ha des

Αυτό:

quote:
Αναζητούμε την αληθινή φύση μας,την πραγματικοτητα και καλλιεργούμε το πνευμα ενας στοχος για αρκετους σκοπους όποια εχει την αναγκη ξερει τι να κανει ευχαριστω για την προσοχή σας

δεν είναι θεματοθεσία.

Εξήγησέ μας, τί εννοείς. Ποιοί είσαστε εσείς που αναζητάτε, ποιά είναι η αληθινή φύση σας, πού αναφέρονται ο ένας στόχος και οι αρκετοί σκοποί, ποιές είναι οι "όποιες που έχουν την ανάγκη", ποιά είναι η ανάγκη αυτή, τί είναι αυτό που ξέρουν πως πρέπει να κάνουν.

Βασικά, κόψε τη μαστούρα.

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.



Η μαγεία της γενικευμένης εκφράσεις είναι μέρος της καθημερινοτητας μου μαρεσουν η αφηρημένες έννοιες επισης μαρεσει ο καθε αναγνώστης η αναγνωστρια να βγαζει το δικο του/της αποψη ...Εμεις ειμαστε το νεο ρευμα, η αληθινη φυση μας ειναι το πνευμα μας και ο στοχος μας ειναι να γινουμε καλυτερη ανθρωποι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DSM
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5140 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2016, 03:00:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ha des

Μαζί σου είμαι κι εγώ. Μη στραβώνεις. Να κόψεις τη μαστούρα όμως, έ?

There is no Dark Side of the Moon really. In fact it is all Dark.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2016, 10:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Eva & Duane nuage crap

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2016, 13:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μου μαρεσουν η αφηρημένες έννοιες επισης μαρεσει ο καθε αναγνώστης η αναγνωστρια να βγαζει το δικο του/της αποψη
Αν ο καθείς καταλαβαίνει άλλα αντ' άλλων, πως θα συνεννοείστε βρε;
Με νεύματα;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/02/2016, 16:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Ha des, καλώς ήλθες στα Forums του Esoterica.
Σου εύχομαι να έχεις καλή συνέχεια!

Διαβάζοντας το εισαγωγικό σου μήνυμα δεν μπόρεσα να καταλάβω για τι πράγμα ακριβώς θα ήθελες να συζητήσουμε.
Μπορείς να γίνεις πιο λεπτομερής και να κάνεις μια περισσότερο εκτενή εισαγωγή στο θέμα σου ώστε να μπορέσει να ξεκινήσει ο διάλογος κι η ανταλλαγή απόψεων με τους όποιους ενδιαφερόμενους;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/03/2016, 18:32:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Διαβάζοντας το εισαγωγικό σου μήνυμα δεν μπόρεσα να καταλάβω για τι πράγμα ακριβώς θα ήθελες να συζητήσουμε.

Μπορείς να γίνεις πιο λεπτομερής και να κάνεις μια περισσότερο εκτενή εισαγωγή στο θέμα σου ώστε να μπορέσει να ξεκινήσει ο διάλογος κι η ανταλλαγή απόψεων με τους όποιους ενδιαφερόμενους;



Να μάθει ο κάβουρας καινούρια πορπατηξιά?

Μάλλον δύσκολο το κόβω D.I...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΗΧΩ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


223 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/03/2016, 09:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι απόγνωση έχει πέσει. Έφτασε ο κόσμος να θέλει να μιλήσει και δεν ξέρει τι θέλει να πει. Κενό, πολύ κενό. Κενό και πάλι κενό

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/03/2016, 18:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Διαβάζοντας το εισαγωγικό σου μήνυμα δεν μπόρεσα να καταλάβω για τι πράγμα ακριβώς θα ήθελες να συζητήσουμε.

Μπορείς να γίνεις πιο λεπτομερής και να κάνεις μια περισσότερο εκτενή εισαγωγή στο θέμα σου ώστε να μπορέσει να ξεκινήσει ο διάλογος κι η ανταλλαγή απόψεων με τους όποιους ενδιαφερόμενους;



Να μάθει ο κάβουρας καινούρια πορπατηξιά?

Μάλλον δύσκολο το κόβω D.I...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "


Μωρέ δεν έχεις άδικο.
Αλλά τι θέλει να πει ο ποιητής;



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ha des
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2016, 23:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι απόγνωση έχει πέσει. Έφτασε ο κόσμος να θέλει να μιλήσει και δεν ξέρει τι θέλει να πει. Κενό, πολύ κενό. Κενό και πάλι κενό




Κενο ειναι οταν μπαίνεις στον κόπο να χαρακτηρισεις κατι το οποίο δεν καταλαβαίνεις εσυ και ολο οσοι δεν μπορουν να βαλουν το μυαλουδακι τους να λειτουργήσει...στα μαθηματικα για παραδειγμα πρεπει μονο σου να βρεις την λυση ετσι και εδω ...κριμα κριμα και πάλη κριμα που μπήκες στο κοπο να με σχολιασεις με τετοιον τροπο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2016, 11:17:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μου μαρεσουν η αφηρημένες έννοιες επισης μαρεσει ο καθε αναγνώστης η αναγνωστρια να βγαζει το δικο του/της αποψη

ΗΧΩ: "Τι απόγνωση έχει πέσει. Έφτασε ο κόσμος να θέλει να μιλήσει και δεν ξέρει τι θέλει να πει. Κενό, πολύ κενό. Κενό και πάλι κενό"
quote:
Κενο ειναι οταν μπαίνεις στον κόπο να χαρακτηρισεις κατι το οποίο δεν καταλαβαίνεις εσυ και ολο οσοι δεν μπορουν να βαλουν το μυαλουδακι τους να λειτουργήσει..
Αποφάσισε...

Edited by - Αίολος on 16/03/2016 11:22:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2016, 11:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Κενο ειναι οταν μπαίνεις στον κόπο" να μιλάς χωρίς να ξέρεις τι θέλεις να πεις!

..όχι, δεν μας δουλεύει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ha des
Νέο Μέλος

Greece
9 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/03/2016, 13:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Κενο ειναι οταν μπαίνεις στον κόπο" να μιλάς χωρίς να ξέρεις τι θέλεις να πεις!

..όχι, δεν μας δουλεύει!



Δεν εχω λογο να το κανω πίστευε οτι θες ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2016, 12:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά μετά από τόσα χρόνια βλέπω ότι το Σουρεάλ παραμένει !
Έχει μια γλύκα αυτός ο τρόπος επικοινωνίας, διασκεδάζει, ξεκουράζει από τις καθημερινές εντάσεις. Προσωπικά τέτοιου είδους συζητήσεις τις θεωρώ αναγκαίες ως μέσον αποσυμπίεσης !

Ας εναρμονιστούμε λοιπόν με το αρχικό μήνυμα και ας ρωτήσουμε τον φίλτατο Ha des να μας μεταφέρει τα πρώτα ψήγματα σκέψης περί της αληθινής μας φύσης, ας τον αφήσουμε να μας αναλύσει την πραγματικότητα ως αυτός την αντιλαμβάνεται, και ας τον ρωτήσουμε για το βέλτιστο τρόπο καλλιέργειας του πνεύματος μας !

Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2016, 14:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς όρισες,
Μεγάλε ΠαλαιέΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2016, 18:21:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Καλώς όρισες,
Μεγάλε Παλαιέ

Καλώς σας βρήκα !

(πρέπει να ξαναθυμηθώ html)

Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Πύρινος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2287 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2016, 20:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ενημερώνω φίλε Ramoglou οτι ο εσωτερισμός έχει πέσει κάπως στο εσωτέρικα
αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με τα πράγματα που έχουν πραγματική αξία στη ζωή
οπότε ασχολούμαστε κυρίως με την πολιτική
μεταναστευτικό και δε συμμαζεύεται

Εδώ πάντως οι χριστιανομαχίες, καλά κρατούν, αν και οι μεγάλες φιγούρες π.χ. Macedon, Schwabe φαίνεται να έχουν αποσυρθεί απ' την ενεργό δράση
προσωπικά μου λείπουν
τουλάχιστον ο πρώτος
ημουν περίεργος πώς θα έβλεπε τώρα πράγματα

..Και γενικώς πάντα χάιρομαι να βλέπω.. παλιά πρόσωπα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ramoglou
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2211 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2016, 19:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Πύρινος ο εσωτερισμός δεν ήταν ποτέ για "λαϊκή" κατανάλωση, οπότε λογικό και εν μέσω δύσκολων χρόνων να έχει "πέσει".

Εδώ θα είμαστε και όλο και κάτι "εσωτερικό" θα βρίσκουμε !!

Και μένα είναι χαρά μου να είμαι κοντά με ανθρώπους που αναζητούν, έστω και το μηδαμινό

Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2016, 02:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...
Εδώ πάντως οι χριστιανομαχίες, καλά κρατούν, αν και οι μεγάλες φιγούρες π.χ. Macedon, Schwabe φαίνεται να έχουν αποσυρθεί απ' την ενεργό δράση
προσωπικά μου λείπουν
τουλάχιστον ο πρώτος
ημουν περίεργος πώς θα έβλεπε τώρα πράγματα

..Και γενικώς πάντα χάιρομαι να βλέπω.. παλιά πρόσωπα!


Σιγά μην αποσύρθηκε... Διαβάζει τακτικά τα σχόλια αλλά δεν έχει καθόλου χρόνο για να ασχολείται όπως ασχολούνταν... Πιστεύει να το διορθώσει σύντομα...

Τις καλημέρες μου

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2016, 08:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon

Είσαι ακόμη στο μακρυνό L.A?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2016, 10:54:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα... Στο Evosmo Town of Thessaloniki...

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2016, 11:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Σε ενημερώνω φίλε Ramoglou οτι ο εσωτερισμός έχει πέσει κάπως στο εσωτέρικα....

περίπου όπως και η πτώση της Σελήνης, όλο πέφτει πέφτει, αλλά ποτέ δεν πέφτει....
έτσι και το επίπεδο του Εσωτέρικα την τελευταία δεκαετία και βάλε...


quote:
αποφασίσαμε να ασχοληθούμε με τα πράγματα που έχουν πραγματική αξία στη ζωή
οπότε ασχολούμαστε κυρίως με την πολιτική
μεταναστευτικό και δε συμμαζεύεται

Το "πραγματική αξία", χρειάζεται και κάποιο σύστημα αναφοράς.
Αξία για ποιον, αξία σε τί, ως προς τί, κλπ.
Αστο αυτό προς το παρόν.

Η πολιτική και το μεταναστευτικό μπορεί να φαίνονται ως πιο 'πεζά',
όμως πρώτον, μας έχουν γ@μήσει και τον εξωτερικό και τον εσωτερικό κόσμο, και δεύτερον, αν με το γενικότερο όρο "εσωτερικά" εννοούμε κάθε διανοητική, φιλοσοφική, κριτική διεργασία τότε προφανώς αν 'εσωτεριζόμασταν' όλοι κάπως περισσότερο, και κυρίως οι λαμβάνοντες και εκτελούντες αποφάσεις που αφορούν όλους, στο όποιο επίπεδο, τότε τα πράγματα γενικώς θα ήτο καλυτερα,
αλλά ....ΔΕΝ....

quote:
Αγαπητέ Πύρινος ο εσωτερισμός δεν ήταν ποτέ για "λαϊκή" κατανάλωση, οπότε λογικό και εν μέσω δύσκολων χρόνων να έχει "πέσει".

Το μόνο που έχει πέσει είναι η διάθεση και ο χρόνος των ανθρώπων,
γιατί μάλλον σε τέτοιους καιρούς, το "εσωτερίζειν" φαντάζει ίσως (κακώς) ως μια περιττή πολυτέλεια.

Από την άλλη, ας μην ξεχνάμε όμως ότι η κρίση και η ένδεια, γίνονται καμιά φορά οι μαμές του "φιλοσοφείν"....

quote:
Σιγά μην αποσύρθηκε... Διαβάζει τακτικά τα σχόλια αλλά δεν έχει καθόλου χρόνο για να ασχολείται όπως ασχολούνταν... Πιστεύει να το διορθώσει σύντομα...

Τις καλημέρες μου


Καλώστονε τον πατριώτη

Βασικά, κανείς δεν αποσύρεται από το Εσωτέρικα.

Γράφοντας ή μη, όλοι οι διατελέσαντες δημολογούντες διά του παρόντος και επί του παρόντος,
ένα βλέφαρο το ρίχνουν και σ'αυτόν το μαχαλά πού και πού....


quote:
Μπα... Στο Evosmo Town of Thessaloniki...

Εντός ή εκτός του "HotSpot" ???


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AitheroVamon
Διαχειριστής

Greece
3627 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2016, 16:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Welcome back macedon

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2016, 00:13:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
macedon
Σιγά μην αποσύρθηκε... Διαβάζει τακτικά τα σχόλια αλλά δεν έχει καθόλου χρόνο για να ασχολείται όπως ασχολούνταν... Πιστεύει να το διορθώσει σύντομα...

Τις καλημέρες μου



Δέξου και τα δικά μου καλωσορίσματα macedon. Χαίρομαι που είσαι καλά και μας διαβάζεις.
Μόνο σπεύσε την επάνοδό σου, γιατί έχω μείνει σχεδόν μόνος μου να αντιμετωπίζω τους Ρωμαίους. Ευτυχώς που τώρα έχουμε τους βήτα διαλογής.

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Συνοδινός.1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


336 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2016, 11:57:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μόνο σπεύσε την επάνοδό σου, γιατί έχω μείνει σχεδόν μόνος μου να αντιμετωπίζω τους Ρωμαίους. Ευτυχώς που τώρα έχουμε τους βήτα διαλογής.

Σε έχουμε αφήσει σχεδόν μόνο να αντιμετωπίζεις τους Ρωμαίους sesostri, ακριβώς γιατί αυτοί είναι βήτα και γάμα διαλογής και θεωρούμε ότι είσαι υπεραρκετός. Εάν τώρα, έρθουν κατά λάθος και Ρωμαίοι τύπου "πρώτης διαλογής" ενδεχομένως να κατεβάσουμε και τον Νικόμαχο για να σε ξεκουράζει!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Heretic
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3148 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/04/2016, 12:11:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν οι χριστιανοαπολογητές Ρωμαίοι και οι υπόλοιποι. Για τους πρώτους Sesostris είσαι υπέρ αρκετός. Για τους υπόλοιπους αν πεις ότι αναλαμβάνουμε πλήρη καθήκοντα, χρειάζονται βάρδιες και εκπαίδευση ψυχοθεραπευτή, την οποία και δεν νομίζω ότι έχουμε. Συχνά μερικές φάπες είναι αρκετές για επαναφορά της κατάστασης σε ομαλή λειτουργία, σπανίως όμως ωφελούν τον ίδιο τον Ρωμαίο. Γι' αυτό συνιστώ πολλές φορές να αφήσουν τον "εσωτερισμό" κατά μέρος, έστω και προσωρινά, να πάνε να κοιταχτούν, μόλις δε πάρουν το πιστοποιητικό υγείας, τότε συνεχίζουν το έργο του "μύστη".

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2016, 11:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Συχνά μερικές φάπες είναι αρκετές για επαναφορά της κατάστασης σε ομαλή λειτουργία, σπανίως όμως ωφελούν τον ίδιο τον Ρωμαίο.

Heretic, αυτό θα ήτο ασφαλώς ένας ευσεβής πόθος, και ευγενές ζητούμενο,
αλλά ας αρκεστούμε στο πρώτο σκέλος περί της επαναφοράς της ομαλής κατάστασης.

Δεν μπορούμε να διορθώσουμε ούτε τα άτομα, ούτε τον κόσμο,
αυτό είναι πραγματικά ΔονΚιχωτικό,
αλλά το να περιορίσουμε την επήρειά τους, τη μετάδοση και τον επιπολασμό της σαχλαμάρας, της ανευθυνότητας, της βλακείας και της ηλιθιότητας ιδίως δε αυτών που έχουν και επικίνδυνες προεκτάσεις πέραν της γραφικής των συνιστώσας,
νομίζω είναι το μόνο που ίσως μπορούμε να πετύχουμε ως ρεαλιστικό στόχο.

Κανείς δεν διορθώνεται αν δεν το θέλει ο ίδιος,
και κανείς δεν "σώζεται" αν δεν θέλει να σωθεί.

Αυτό είναι βασικός universal-Law
και σε όλες τις περιπτώσεις διόρθωσης και σωσίματος από την Ιατρική μέχρι τη Φιλοσοφία (πρέπει να) υπάρχει συγκατάβαση του υποκειμένου, αλλιώς δουλειά δεν γίνεται.


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2016, 16:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλώς τον macedon!
Εύχομαι να βρεις σύντομα τον χρόνο να είσαι κοντά μας και πάλι!



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy