ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ζαβαρακατρανέμια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 12:12:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξέρει κανείς το νόημα των στίχων του τραγουδιού Ζαβαρακατρανέμια που έγραψε ο Μαρκόπουλος; Ακουσα ότι έχει σχέση με την Μασονία.

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 13:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και ιδου οι στοιχοι...

Ζαβαρακατρανέμια ίλεως ίλεως
λάμα λάμα νάμα νάμα νέμια
Αλληλούια αλληλούια

Ίλεως ίλεως ίλεως
ίλεως ίλεως νέμια
Ίλεως ίλεως ίλεως ίλεως
λάμα λάμα νάμα νάμα νέμια
Αλληλούια αλληλούια

Ζαβαρακατρανέμια ζαβαρακατρανέμια
Αλληλούια αλληλούια

Ζαβαρακατρανέμια ίλεως ίλεως
λάμα λάμα νάμα νάμα νέμια
Αλληλούια αλληλούια
Αλληλούια αλληλούια

Συνδεση ????

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ghost
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
278 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 14:06:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ghost  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Ghost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΗΛΑΔΗ? ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ "ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ"???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 15:13:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ξέρει κανείς το νόημα των στίχων του τραγουδιού Ζαβαρακατρανέμια που έγραψε ο Μαρκόπουλος; Ακουσα ότι έχει σχέση με την Μασονία.

Ιλεος, Ιλεος...!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 15:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αμαλίτσα, γιατί ειρωνεύεσαι?
μπορεί και να έχουν σχέση...

ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΣ!!!
(Ντένης)

εξάλλου,
εξαρτάται τι θέλει να φάει κανείς!

και στο κάτω-κάτω
γελάσαμε και σήμερα!

άντε, και γω τώρα λέω να...
πάω γιά τον ύπνο!

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mara
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
735 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 15:42:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mara  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Mara  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε Αμαλιακη πεστο οπως το λεμε εμεις οι απλοι αμυητοι γιατι εχεις το φοβο να σου βαλουν καμια ταμπελιτσα

ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ!!!!!

Βεβαια αν καποιος παρει το λεξικο και κοιταξει μια μια τις λεξεις μπορει να βρει πολλα κρυφα μυνηματα και ιδιως μεταφυσικης βασισμενα ομως σε αυστηρες αρχες της αλχημειας.
Ο Μαρκοπουλος ειχε ολη την καλη διαθεση να μεταδωσει την "γνωση" που ανακαλυψε ( εξου και το Αλληλουια! Το εκφωνησε οταν ειδε το ΦΩΣ!) αλλα μαλλον ειχε προβλημα στην μεταδοτικοτητα του και εκει δικαιολογητε το υφος των στοιχων!!!

Εμπρος λοιπον ολοι μαζι να ανακαλυψουμε ποια αλλα τραγουδια εχουν τοσα κρυφα μυνηματα συνδεδεμενα με οτιδηποτε μυστικιστικο μπορουμε να σκεφτουμε

Αμαλια ελα κοπελα μου και εμεις να πιαστουμε χερι χερι και στην συνεχεια με μια φωνη να φωναξουμε

ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ

And I keep on wondering....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ιωάννα της Λοραίνης
Νέο Μέλος

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 17:10:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ιωάννα της Λοραίνης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μήπως ο στίχος

ίλεως, ίλεως, ίλεως

έχει καμμία σχέση με το "ιλί ιλί λαμά σαβαχθανί" που φώναζε ο Ιλίας ανεβαίνοντας στους ουρανούς, ή μήπως έχει σχέση με τον ίλι-γγο, το αίσθημα ζάλης που ένιωσα όταν άκουσα το τραγούδι, να παίρνει αύτή την ερμηνεία που έδωσε ο φίλος?

Αν είναι να κάνεις κάτι σήμερα μην το αφήνεις για αύριο, γιατί αν είναι ωραίο, το ξανακάνεις κι αύριο.

Edited by - Ιωάννα της Λοραίνης on 04/06/2003 17:11:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

bladerunner
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
391 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 19:15:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους bladerunner  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τη φράση "ιλί ιλί λαμά σαβαχθανί" δεν την είπε ο Χριστός πάνω στο σταυρό; Και σήμαινε Κύριε, Κύριε γιατί με εγκατέλειψες. Απλά το αναφέρω...

-------------------------
They buy your dreams, so they can sell your soul,
is it any wonder we've last contol?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 19:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το συγκεκριμένο θέμα το είπε ένας τηλεθεατής σε μία εκπομπή του Σπύρου Καρατζαφέρη και μου κίνησε την περιέργεια. Αν κάποιος ξέρει τι σημαίνουν οι στίχοι ας το γράψει.

Edited by - Wolffaced on 05/06/2003 11:10:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2003, 23:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τη φράση "ιλί ιλί λαμά σαβαχθανί" δεν την είπε ο Χριστός πάνω στο σταυρό; Και σήμαινε Κύριε, Κύριε γιατί με εγκατέλειψες. Απλά το αναφέρω...


...κι έλεγα: που το άκουσα, που το άκουσα...

(συγνώμη ρε παιδιά, κάποιες φορές μπαίνει ο κερατούκλης μέσα μου...)

Ιλεως, Ιλεως...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 00:13:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μήπως ο στίχος

ίλεως, ίλεως, ίλεως

έχει καμμία σχέση με το "ιλί ιλί λαμά σαβαχθανί" που φώναζε ο Ιλίας ανεβαίνοντας στους ουρανούς



"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 00:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ .....

ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ΕΛΕΟΣ ......

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

** ΦΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΦΩΣ**
** ΕΑΝ ΝΙΟΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ**

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Piratis
Νέο Μέλος


12 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 01:18:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Piratis  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Piratis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το τραγούδι αυτό αναφέρεται στον Χριστό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 09:12:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν παμε να "ψυριστουμε" και να κοιταζουμε τον αφαλο μας σε αλλο τοπικ θα ειναι ποιο χρησιμο..
αντε πουλακια μου ελεως..

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 11:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά είμαι ο μόνος που βρίσκω τα λόγια περίεργα; Όλοι δηλαδή εσείς τα βρίσκετε φυσιολογικά;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

drumx13
Πλήρες Μέλος

Greece
1049 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 12:15:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους drumx13  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ξερεις Wolffaced στην τελευταια EUROΒΥΖΙΟΝ που πηγε και η δικη μας η Μαντω (ασχετο)....
...παιχτηκε ενα τραγουδι σε ανυπαρκτη γλωσα απο βελγους καλητεχνες ...
Θα ηταν πολυ κουφο μια μερα να προσπαθησει καποιος να το μεταφρασει ή να το ερνηνευσει...
Απλουστατα γιατι δεν σημαινει τιποτα ...
Αν ο καλητεχνης ηθελε να πει "κατι" θα το ελεγε
Ο μαρκοπουλος τουλαχιστον δεν ειναι καποιος που θα ελεγε "κατι" και θα περνουσε στον βροντο ή δεν θα του εδινε κανεις σημασια.
Κατα συνεπεια παρε το τραγουδι ...Χαλλαρα....

love for what is comming and forgivness for the past...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 14:28:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξερεις Wolffaced στην τελευταια EUROΒΥΖΙΟΝ που πηγε και η δικη μας η Μαντω (ασχετο)....
...παιχτηκε ενα τραγουδι σε ανυπαρκτη γλωσα απο βελγους καλητεχνες ...

θα εννοείς βέβαια το διαβόητο εκείνο τραγούδι που αναφέρεται συμβολικά στην ομάδα Ε...

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 14:51:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Mήπως και το τραγούδι Ντούμπου Ντούμπου Ζά Ντούμπου Ζίτσου (Γ.Μαρίνος) έχει και αυτό κάποια κρυφά μηνύματα απο την ομάδα -Ε- την Μασονία και τους Εβραίους της Αφρικής;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

thoth
Ιδρυτικό Μέλος ESOTERICA.gr

Greece
3130 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 16:04:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους thoth  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ζερβά-κατ(ου)ρά-ανέμια ή Ζαβά ρε κατ(ου)ρά ανέμια. Μήπως;

Plane, θα σε μαλώσω πάλι. Ξέχασες το θρυλικό αποκρυφιστικό τραγούδι του... Χάρυ Κλυν

Ο γκα γκα γκα γκου γκι γκι
Γκα γκα ρλου γκι γκι γκα γκα.
Αού γκι γκι γκι, αου γκι γκι
γκα γκα ρλου γκι γκι γκα.

Ρε παιδιά, ήμαρτον!!!


"ΕΝ ΤΟ ΠΑΝ"

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
κώστας
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
295 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 16:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους κώστας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
το βρήκα
quote:
Ζερβά-κατ(ου)ρά-ανέμια ή Ζαβά ρε κατ(ου)ρά ανέμια. Μήπως;

Αυτό είναι αναγραμματισμός του "Ερμής Τρισμέγιστος - ότι (υπάρχει) πάνω και κάτω"
...και το
quote:
Ο γκα γκα γκα γκου γκι γκι
Γκα γκα ρλου γκι γκι γκα γκα.
Αού γκι γκι γκι, αου γκι γκι
γκα γκα ρλου γκι γκι γκα.
αν αποκρυπτογραφηθεί κατάλληλλα δίνει τις ακριβείς συνισταμένες κάτω περίπου από τη Σφίγγα της Αιγύπτου εκεί που ο Τρισμέγιστος έκρυψε τα βιβλία με τη χαμένη σοφία του κόσμου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

plane
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Canada
224 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 16:45:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους plane  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
A βρε thoth μόλις έτρωγα και μου βγήκε το φαί απο την μύτη.Που το θυμήθηκες αυτό το...... αποκρυφιστικότατο τραγούδι.
Πάμε όλοι μαζι:Ο γκα γκα γκα γκου γκι γκι Γκα γκα ρλου γκι γκι γκα γκα.Αού γκι γκι γκι, αου γκι γκι γκα γκα ρλου γκι γκι γκα.Ντούμπου Ντούμπου Ζά Ντούμπου Ζίτσου Ζαβαρακατρανέμια ίλεως ίλεως Σε Re-mix DJ kitsos

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 23:37:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και ντρουγκου ντρουγκου ντρουγκου ντρουν
τα κεφάλια μας βροντούν!

Πάμε παιδιά!
Ολοι μαζί!

αυτή...που τα κατάφερε!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΩΡΙΩΝΑΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
213 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2003, 23:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ma.gos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 00:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ma.gos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ma.gos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ O Μ.... O ΕΛΛΗΝΑΣ!!!!!!!!!
ΡΕ ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!

ΜΑ.ΓΟΣ SPEAKING

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

il410
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 00:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους il410  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

ΤΕΤΟΙ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!!! ΕΙΧΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 00:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
αγαπητοί φίλοι!

όποιος μπορεί να φέρει κάποιο στοιχείο που να βοηθά στο ερώτημα του Wolffaced, παρακαλώ να το κάνει και γρήγορα!!!
(θετικό ή αρνητικό)

είναι άδικο να κοροιδεύουμε χωρίς επιχειρήματα!!!

αν πάλι δεν βρεθεί κάτι τέτοιο, νομίζω ότι το να σνομπάρουμε κάποιου την αθώα απορία είναι λίγο ανώριμο!
(και βάζω και τον εαυτό μου μπροστά γιατί το έκανα...)

ας πούμε απλά τη γνώμη μας:

quote:
Ξέρει κανείς το νόημα των στίχων του τραγουδιού Ζαβαρακατρανέμια που έγραψε ο Μαρκόπουλος; Ακουσα ότι έχει σχέση με την Μασονία.

ΟΧΙ!

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ma.gos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 01:07:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ma.gos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ma.gos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΛΙΓΑΚΙ ΘΕΤΙΚΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΝΑΗ ΑΝΖΗΤΗΣΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ. ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ. ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΤΟΝ WOLFFACED ΝΑ ΝΕΥΡΙΑΖΕΙ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΤΙΒΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΓΑΙ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΑΛΛΗΛΟΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΥΠΟΣΥΝΕΙΔΗΤΟ ΜΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΝ ΓΙΝΟΜΑΙ ΣΚΛΗΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΑ FOROYM ΤΟΥ ESOTERICA ΚΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ CHATROOM ΑΠΟΧΩΡΩ. ΣΥΓΝΩΜΗ ΛΙΛΙΘ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟ Η' ΜΗΠΩΣ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ.....

Henry David Thoreau.
"I went to the woods because I wanted to
live deliberately. I wanted to live deep
and suck out all the marrow of life."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

λίλιθ
Πρώην Συνεργάτης

Greece
1945 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 11:35:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους λίλιθ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλέ μου μάγε,
φυσικά και γελάω, πάντα!

και αν διαβάσεις καλά-καλά το μήνυμά μου, και το...αποσυμβολίσεις θα δεις και μόνος σου ότι είναι ταυτόχρονα και σοβαρό και αστείο!

λιλιθ -η πρωτη γυνέκα

click ^
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Wolffaced
Μέλος 3ης Βαθμίδας

n/a
638 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 15:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν παμε να "ψυριστουμε" και να κοιταζουμε τον αφαλο μας σε αλλο τοπικ θα ειναι ποιο χρησιμο..
αντε πουλακια μου ελεως..

quote:
Mήπως και το τραγούδι Ντούμπου Ντούμπου Ζά Ντούμπου Ζίτσου (Γ.Μαρίνος) έχει και αυτό κάποια κρυφά μηνύματα απο την ομάδα -Ε- την Μασονία και τους Εβραίους της Αφρικής;

quote:
ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΕΕΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

quote:
Ο ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ O Μ.... O ΕΛΛΗΝΑΣ!!!!!!!!!
ΡΕ ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!!ΜΑ.ΓΟΣ SPEAKING

quote:
ΤΕΤΟΙ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!!! ΕΙΧΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!


Αυτό που θα ήθελα να πω εγώ είναι πως αυτό το θέμα δεν ανήκει στο forum <<μεταξύ τυριού και αχλαδιού>>. Αν θέλετε χαβαλέ και κανιβαλιστικό χιούμορ να πάτε εκεί. Μπορείτε να γράφετε μέχρι και αρνητικές απόψεις αλλά δεν μπορείτε να γελοιοποίητε ένα θέμα. Αν το θέμα δεν σας αρέσει να μην γράφετε σε αυτό. Εγώ όταν ένα θέμα δεν μου αρέσει δεν το αγγίζω. Εκτός βέβαια και αν είστε τόσο αργόσχολοι που ασχολείστε και με θέματα που δεν σας αρέσουν.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ma.gos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
107 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 19:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ma.gos  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος ma.gos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕΣ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΜΑΣ, ΜΟΥ ΣΕ QUOTE ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΟΤΙ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡ ΠΟΥ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΡΚΑΣΤΙΚΟ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΑ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΤΟΜΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΑΥΤΟ.

ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΙΟΥΜΟΡ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΑΡΕΞΗΓΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ Η' ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΠΙΔΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΤΟΥ ESOTERICA. ΕΥΕΛΠΙΣΤΩ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΑΝΩΤΕΡΑ "ΣΤΕΛΕΧΗ" ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΝΑ ΣΚΑΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΟ ΧΕΙΛΑΚΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΣΤΕΙΟ.. ΟΧΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΔΕΥΤΕΡΑ ΟΤΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ "ΓΕΛΙΑ". ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΛΑΦΡΑ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟΚΑΛΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΥΣ.

ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΝΩ ΣΑΝ ΚΟΠΛΙΜΕΝΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ "ΓΡΗΓΟΡΟΣΧΟΛΟΣ" ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΟΤΑΝ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ SITE,ΤΟ FOROYM ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΣΤΙΣ 2 Η ΩΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΙΝΟΥΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΔΙΝΕ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΓΟΣΧΟΛΟΥΣ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΟΙΚΟΔΟΜΗΜΑ ΤΟΥ ESOTERICA ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΒΕΛΗ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ. ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΑΙΩΝΑ ΣΕ ΑΡΙΘΜΟ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΑΠΩΔΩΣΕΙΣ ΜΕ ΧΑΡΑ.

ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΟΛΟΙ ΒΡΗΚΑΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΑ ΤΗ ΣΟΒΑΡΟΦΑΝΕΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΙΕΡΗ ΣΥΝΟΔΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑ ΣΤΑ ΡΑΣΑ ΤΩΝ ΠΑΠΑΔΩΝ. ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΥΤΟΣΑΡΚΑΣΜΟ.

ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΣΧΟΛΙΟ ΜΗΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΥ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ Μ.. ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ.... ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΩΡΘΩΣΩ ΜΙΑ ΖΗΜΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΛΟΓΩ ΜΙΑΣ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΚΑΛΗ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΣΕ ΕΝΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΒΟΛΕΣ..

ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΟΤΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ESOTERICA ΤΥΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ. ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ.

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΕΡΝΕΣ ΕΝΑ 0 ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ. ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΑΥΤΟ; ΝΑ ΠΛΑΝΙΕΣΑΙ (ΟΧΙ ΞΕΓΕΛΙΕΣΑΙ) ΣΤΙΣ ΑΒΥΣΣΟΥΣ ΤΙΣ ΨΥΧΗΣ ΣΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΝΟΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΟΒΙΒΑΣΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΔΡΟΜΟ. ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΦΑΝΤΑΣΟΜΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΓΝΩΣΕΙΣ,ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ESOTERICA ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ. ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΠΑΝΤΟΥ ΣΥΝΟΜΟΣΙΑ" ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΨΥΧΟΣΥΝΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΟΡΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΥ ΑΚΡΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.

ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΡΑΨΑ ΠΟΛΛΑ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕΒΟΜΑΙ ΤΟ FOROYM ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΥΛΗΣΩ "ΠΝΕΥΜΑ" ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΣΟΥ. ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΛΙΘΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΙΩΣΗ ΤΩΝ ΑΡΝΗΤΙΚΩΝ ΕΝΡΓΕΙΩΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΑΣ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..

Henry David Thoreau.
"I went to the woods because I wanted to
live deliberately. I wanted to live deep
and suck out all the marrow of life."

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΤΜΑ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

India
6464 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2003, 22:03:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΤΜΑ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://www.difono.gr/home.html

Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ + ΜΕΣΑ ΣΤΟ CD ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΩΣ
"ΖΑΒΑΡΑ-ΚΑΤΡΑ-ΝΕΜΙΑ"...ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΟΝ ΛΑΙΝ....

ΠΑΝΤΩΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΒΡΙΣΚΩ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΦΑΝΕΡΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ Ο ΣΤΙΧΟΥΡΓΟΣ...



Let there be Light!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1401367
Maintained by Digital Alchemy