ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΨΥΧΗ =-.
 ΤΟ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/06/2003, 17:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το να δίνεις είναι η πιο υψηλή έκφραση του δυναμισμού.
Στην ίδια την πράξη του δοσίματος νιώθω τη δύναμή μου, τον πλούτο, την ικανότητά μου.
Αυτό το αίσθημα της πλουτισμένης ζωτικότητας και του δυναμισμού με γεμίζει χαρά.
Νιώθω τον εαυτό μου να πλημμυρεί, ολοζώντανο να χαρίζει, και για αυτό χαρούμενο.
Το να δίνω μου φέρνει μεγαλύτερη χαρά από το να παίρνω, όχι γιατί είναι αποστέρησή μου, αλλά γιατί στην πράξη της προσφοράς εκφράζεται η ζωντάνια της ζωής.

Έριχ Φρομ


reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2003, 22:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εριχ Φρόμ! Υπέροχος άνθρωπος! Το πρώτο βιβλίο του που διάβασα (τότε λεγόταν "Πειθαρχεία και Ελευθερία").
Δεν υπάρχει πιο όμορφο συναίσθημα γι' αυτόν που "δίνει".
Δεν έχει σημασία και δε πρέπει να περιμένει ανταπόδωση.
Γι' αυτόν που πραγματικά αισθάνεται εκ ψυχής οτι έχει απόθεμα ψυχής να δώσει, να θυμάται οτι του "δόθηκε" απο ψηλά.
Να ξέρει οτι είναι μια καθαρότερη ψυχή με ρότα, τη ρότα τ' ουρανού...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2003, 12:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΓΗ....

ΞΕΡΕΙΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΞΕΧΝΑΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ..
ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΓΩΙΣΤΕΣ ΓΙΆΥΤΟ..
ΖΗΤΑΜΕ.. ΖΗΤΑΜΕ..
ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ, ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ..
ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΟΤΙ Ο ΕΥΑΤΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟΥ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ..
ΚΑΙ ΟΛΑ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ..

ΤΙ ΛΑΘΟΣ...

Το ερμητικά ναρκισσιστικό κλείσιμο στον εαυτό μας μάς στερεί, από την εμπειρία της επικοινωνίας με τ’άλλα ανθρώπινα πλάσματα, και ο ατομισμος μας, αποτελεί δικαιολογία για τη συχνά προκλητική αδιαφορία μας απέναντι στα συναισθήματα των άλλων.
Θελουμε να παρουμε χωρις να δωσουμε..
Αυτο δε γινεται... Απλα δε γινεται...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2003, 23:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

Η ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ ΣΕ ΚΑΤΙ Η ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΥΓΚΡΙΤΗ ΜΕ Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ.

ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΕΧΤΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΟΠΟΤΕ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΚΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΡΡΕΕΙ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.

ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΚΑΙ DESTINY ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΜΟΝΗ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ....


ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2003, 02:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αυτή τη στιγμή είμαι εμπλεκόμενος σε ισχυρό συναισθηματικό πεδίο, είμαι συγκινημένος απο το μεγαλείο της καλοσύνης Του που υπάρχει σε κάποιους ανθρώπους...
Είμαι συγκινημένος απο το οτι είμαι ενας απλός άνθρωπος και έχω όλη την εύνοιά Του ώστε να ζήσω σε άλλο επίπεδο...
Δε μου το λέει κανείς, ωστόσο είναι σα μια φωνή γι' αυτούς που μπορούν να την ακούσουν...
ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣΤΕΡΗ κατάσταση απο τη στιγμή εκείνη που δίχως να φαίνεσαι σε μάτια τρίτων, δίνεις με Αγάπη αυτό που μπορείς ή τολμάς να δώσεις εκεί που σου ζητήθηκε?...
Δε θέλω να αναφέρω προσωπικά αλλά μόνο θα πώ οτι κάποιες φορές οι στιγμές που καλέστηκα και δοκιμάστηκα ήταν μυστηριακές...
Σε ανύποπτο χρόνο παρουσιάστηκε άτομο και απλά μου ζήτησε...δίχως να σκεφτώ...έδωσα...
Μετά, συλογιζόμενος το όλο σκηνικό...είδα οτι ήταν πολύ ασυνήθιστη εκείνη η κατάσταση που μόλις είχα βιώσει και το μόνο που μπόρεσα να σκεφτώ ήταν οτι ανταποκρίθηκα μηχανικά σε ενα αίτημα καλοσύνης...
Αυτό το αίτημα...ποτέ δε θα γνωρίσω αν ήταν απο ψηλά...
Το επόμενο συναίσθημα που ένοιωσα ήταν μια βαθειά συγκινησιακή αίσθηση πληρότητας και καλοσύνης που πλημμύριζε την ψυχή μου...
Μια γλυκειά μέθη που σχεδόν...με έκανε να κλάψω...γιατί δεν άντεχα το φορτίο Του...
'
'
'


~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 02/07/2003 02:33:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

iria
Νέο Μέλος

United Kingdom
19 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2003, 19:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους iria  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
evas filos mou, mou elege: to va diveis gemizei n kardia, to va pairveis gemizouv ta xeria.

I.KΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpalou
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/07/2003, 19:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpalou  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να δινεις...εμεις οι ανθρωποι πολλες φορες δινουμε πολλα περισσοτερα απο αυτα που θα παρουμε ποτε..Και ναι δινουμε και δινουμε και ποτε δεν απελπιζομαστε..και ξυπναμε απο την απογοητευση και ξαναδινουμε και ποτε δεν ζηταμε και αυτο ειναι η αγαπη και αυτο μας προικισε ο θεος να κανουμε -τουλαχιστον αυτους που μονο καλοσυνη εχουν μεσα τους..και τι να το κανεις..ξυπνας , τα εχεις δωσει ολα για τον αλλο και σαν δυο σωματιδια που συναντιθηκαν ,εγιναν ενα και μετα χαθηκαν το ενα στο συν απειρο και το αλλο στο πλιν απειρο , ετσι κι εμεις ...ξαφνικα ολα ξεχαστηκαν.Και ξυπναμε και ψαχνουμε αλλον να δωσουμε.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/07/2003, 16:22:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
iria, mpalou, kαλως ηρθατε...

mpalou καλε-η μου γιατι τοσος πεσιμισμος?
και τι να το κανεις..ξυπνας , τα εχεις δωσει ολα για τον αλλο και σαν δυο σωματιδια που συναντιθηκαν ,εγιναν ενα και μετα χαθηκαν το ενα στο συν απειρο και το αλλο στο πλιν απειρο , ετσι κι εμεις ...ξαφνικα ολα ξεχαστηκαν.Και ξυπναμε και ψαχνουμε αλλον να δωσουμε.......
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Δεν ειμαι εδω για να δωσω συμβουλες ..
Δωσε .. Δωσε .. για να γινεις καλυτερος ανθρωπος..
Οχι.. οχι

Ενα χαμογελο ξερεις τι αξια εχει?
Δωσε ενα χαμογελο.. και θα λαβεις εσωτερικη πληροτητα,..


Ευλογημένος εκείνος που δεν περιμένει τίποτε, γιατί δεν θ’ απογοητευτεί ποτέ.
Α. Πόουπ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/08/2003, 17:01:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Μονάχα όταν δίνεις από τον εαυτό σου , δίνεις πραγματικα"

εκείνος που έχει μαθει να δίνει χωρίς να περιμένει αντάλαγμα απλώς και μόνο επειδή το αισθανεται είναι πραγματικά ευτυχισμένος...
πιστεύω πως κάθε φορα που δίνεις "πραγματικα" και μεσα από την καρδιά σου , γυρίζει πολλαπλάσιο...
είανι αυτό ακριβώς που είπε destiny

quote:
Δωσε ενα χαμογελο.. και θα λαβεις εσωτερικη πληροτητα,..


"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/08/2003, 22:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
(*ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΛΙΓΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....!!!!)Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ..ΒΕΒΑΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΗΚΤΑ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΞ΄ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ ΠΡΟΕΡΧΕΤΑΙ.... Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΝΕΞΟΔΗ (ΗΘΙΚΑ ΚΑΙ ΥΛΙΚΑ) ΘΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑΣ, ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΗ..ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΘΕ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΙΝΟΥΜΕ Η ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ;ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΙΤΕ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟ ΑΝΤΙΔΩΡΟ, Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΠΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗΣ ΒΙΩΣΗΣ; ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΟΗΣΟΥΜΕ, ΩΣ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ,ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΥΤΟ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΑΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 11:05:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αν φύγεις απο κάπου, μην επιστρέψεις να δώσεις λύπη.
Αν δε μπορείς να δώσεις χαρά, φύγε με τη λύπη μέσα σου.
Αν φύγεις απο κάπου, γύρνα να δώσεις χαρά.
Πάρε τη λύπη τους κι άστους με τη χαρά σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 14:44:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας φιλοι μου,καταρχην ενα μπραβο και ενα ευχαριστω σε ολους που μου δινεται για μια ακομη φορα η ευκαιρια να ειμαι στην παρεουλα σας και που μπορω να εκθεσω τις αποψεις μου:))))))
(δινω) λεξη συνηφασμενη με την αγαπη,οταν "περναει" πρωτα απο την καρδια,πριν φτασει στο μυαλο(σκεψη):)
δυστηχως η ευτηχως ολες οι ανθρωπινες σχεσεις εμπεριεχουν μια αμφιδρομη επικοινωνια.
ευτηχως που υπαρχουν οι εξαιρεσεις,ο κοσμος μας,η ελλαδα χρειαζεται οπως σωστα αναφερατε ,το χαμογελο μας.
ενα χαμογελο που δεν θα το δινουμε εκ του ασφαλους,ενα χαμογελο που θα στερειται απο προσωπικες σκοπιμοτητες και ωφελη.
μακαρι να ειμασταν ολοι "το χαμογελο του παιδιου",ο κοσμος μας ποσο διαφορετικος αληθεια θα ηταν?:)
ειναι υπεροχο,θαυμασιο το συναισθημα του να αγαπαμε και να θελουμε να μοιραστουμε αυτο το συναισθημα,γιατι αν ξεχυλιζουμε απο αγαπη,δεν χρειαζεται να παρουμε οτιδηποτε.
ενα ευχαριστω στους ανθρωπους που βρισκονται πισω απο αυτην την πραγματικη αγαπη,αναφερομαι στο "χαμοελο του παιδιου",στους "γιατρους χωρις συνορα",στην "greenpeace" και στους πολλους ανωνυμους εθελοντες που προσπαθουν με τον δικο τους τροπο να κρατανε τις "θερμοπυλες".
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,το φιλαρακι σας ,ο μανος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Destiny
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
291 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/08/2003, 15:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Destiny  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ενα ευχαριστω στους ανθρωπους που βρισκονται πισω απο αυτην την πραγματικη αγαπη,αναφερομαι στο "χαμοελο του παιδιου",στους "γιατρους χωρις συνορα",στην "greenpeace" και στους πολλους ανωνυμους εθελοντες που προσπαθουν με τον δικο τους τροπο να κρατανε τις "θερμοπυλες".
με απεραντο σεβασμο και αγαπη,το φιλαρακι σας ,ο μανος

Καλε μου Μανο...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2003, 04:51:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...να είχε κάποιος ενδοιασμούς να δώσει?...
μα δεν είναι τίποτα δικό του...κι αυτό είναι η χαρά της ζωής
'
'
Δεν είναι τίποτα δικό του κι' αυτό είναι το σπάσιμο των αλυσίδων!...
Κρατάει για να δώσει...
Παίρνει για να γεμίσει και να μοιράσει...
Δείτε τι όμορφα μεταλαμπαδεύεται το Φώς απο κερί σε κερί...
Σε ποιόν ανήκει το Φώς?!...Ποιός θα αρνηθεί να το μοιράσει?!...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/08/2003, 17:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

...να είχε κάποιος ενδοιασμούς να δώσει?...
μα δεν είναι τίποτα δικό του...κι αυτό είναι η χαρά της ζωής
'
'

ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΠΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ. ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗΣ ΣΧΕΣΗΣ.... ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

T-SEEKER
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
524 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/08/2003, 21:54:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους T-SEEKER  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...και το κουρελιάρικο παιδάκι στεκόταν μπροστα του με τρεμάμενο βλέμμα
"Δεν θέλω το κατοστάρικο...
θέλω να μη με προσπεράσεις...
θέλω να με κοιτάξεις στα μάτια...
να με νιωσεις...
να με αγκαλιάσεις...
να μου χαμογελάσεις...
να μου χαρίσεις ένα δάκρυ...
αν μου δώσεις αυτα , θα μου έχεις δώσει τα πάντα"

"Οτιδήποτε μπορεί να συλλάβει και να πιστέψει ο ανθρώπινος νους μπορεί και να το καταφέρει"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 00:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Καποδίστρια,
Τι είναι τα συναισθήματα?
Είναι τα ίχνη όσων βιώσαμε, όσων ζήσαμε...
Τα οποία έριξαν τις μπογιές τους μέσα μας και άφησαν αυτό το κάτι...
Αυτό δεν είναι δικό μας...αν το κρατήσουμε είναι σα να φυλακίζουμε την καρδιά μας...
Αυτό ανήκει σε όλους...
Δίνοντάς το δε χάνουμε κάτι δικό μας...δε πρόσεξες το φώς στα κεριά...
...σε ποιόν ανήκει?...ποιός θα αρνηθεί να το μοιράσει?...
'
'

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 00:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
"Give and though shall receive" ...
και συμπληρωνω εγω (μη χασω...) : ακομα κι αν δεν λαβεις,θα εισαι ευχαριστημενος γιατι ΕΣΥ ΕΔΩΣΕΣ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 00:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
"Δεν θέλω το κατοστάρικο...
θέλω να μη με προσπεράσεις...
θέλω να με κοιτάξεις στα μάτια...
να με νιωσεις...
να με αγκαλιάσεις...
να μου χαμογελάσεις...
να μου χαρίσεις ένα δάκρυ...
αν μου δώσεις αυτα , θα μου έχεις δώσει τα πάντα"


ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΑ !
ΞΕΧΝΑΣ ΟΜΩΣ???
ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΒΡΕ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ
--Κατοστάρικο...-- ???(ΧΙΟΥΜΟΡ Ε ?—ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΟΜΩΣ
ΤΕΤΟΙΑ ΩΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΛΟΓΙΑ--)

MASDIVAL MH XAΣΕΙΣ !!

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ


‘’Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΣΟΦΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΟΥ ΔΙΑΘΕΤΟΥΜΕ’’

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 01:15:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

"Give and though shall receive" ...


"Give and thou shall receive"...συγγνωμη για το ορθογραφικο λαθος.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 17:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
[/quote]
"Give and thou shall receive"...συγγνωμη για το ορθογραφικο λαθος.



[/quote]ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΦΙΛΕ MASVIDAL,ΜΑ ΤΙ ΜΑΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!!Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΤΟΣΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΑΠ' ΑΥΤΕΣ...ΑΝ ΕΛΕΓΕΣ ΛΟΙΠΟΝ "ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠ' ΑΥΤΟ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ..." ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΙΩΔΕΣ!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΔΩΡΟ ΠΑΝΤΑ...ΑΡΚΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ...ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΣ!!ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕΓΑΛΟΨΥΧΟΙ ΚΑΙ ΑΝΥΣΤΕΡΟΒΟΥΛΟΙ, ΟΤΑΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΩΤΟΝ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΑΝΤΙΔΩΡΟ..Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΛΕΙΤΟΡΓΕΙ ΕΤΣΙ. Ο ΑΡΙΣΤΟΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΒΕΙ Σ' ΑΛΛΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ..ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΙΣΤΟΙ..ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ...ΓΙ' ΑΥΤΟ "ΔΩΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ..." ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 17:39:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φίλε Καποδίστρια,
Τι είναι τα συναισθήματα?
Είναι τα ίχνη όσων βιώσαμε, όσων ζήσαμε...
Τα οποία έριξαν τις μπογιές τους μέσα μας και άφησαν αυτό το κάτι...
Αυτό δεν είναι δικό μας...αν το κρατήσουμε είναι σα να φυλακίζουμε την καρδιά μας...
Αυτό ανήκει σε όλους...
Δίνοντάς το δε χάνουμε κάτι δικό μας...δε πρόσεξες το φώς στα κεριά...
...σε ποιόν ανήκει?...ποιός θα αρνηθεί να το μοιράσει?...
'
'

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you


ΦΙΛΕ REPTILE, ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΠΗΓΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΠΟΡΡΟΕΣ ΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ...ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΓΓΙΖΩ...ΡΙΓΩ.. ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΩ...ΑΝΑΣΤΑΤΟΝΟΜΑΙ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΑΡΙΣΩ..ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ..ΔΙΚΑ ΤΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ...ΤΟ ΦΩΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΣΕ ΣΥΝΟΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ.ΑΡΑ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΣΕ ΣΥΝΟΛΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟ ΣΑΦΩΣ.ΜΠΑΙΝΕΙ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΝΙΚΑ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ.ΤΟΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΝΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ,ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΝΙΚΗΣ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ,ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ...ΟΤΑΝ ΔΙΝΩ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ...ΓΙ' ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΛΟΓΟ.... ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ .... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 18:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλτατη kapodistria.Αρκετες φορες εχω δωσει ξεροντας οτι δεν προκειται να λαβω (και δεν μιλαω μονο υλικα αλλα και ψυχικα).Αλλα δεν δινω δεκαρα γι'αυτο.Θα μου πεις "δεν ελαβες απο το ατομο που εδωσες αλλα ελαβες εμμεσως απο αλλου".Ακομα κι αν δεν λαβω ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ,εγω θα δινω συμφωνα με τις δυναμεις μου και ακομη παραπανω. Με βαθυτατη εκτιμηση,Masvidal !!!

Υ.Γ. Και να πω οτι ΔΕΝ ειμαι τελειος.Ισως ειμαι ο πιο ατελης απο ολους.

Edited by - Masvidal on 07/08/2003 18:34:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2003, 18:52:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Φιλτατη kapodistria.Αρκετες φορες εχω δωσει ξεροντας οτι δεν προκειται να λαβω (και δεν μιλαω μονο υλικα αλλα και ψυχικα).Αλλα δεν δινω δεκαρα γι'αυτο.Θα μου πεις "δεν ελαβες απο το ατομο που εδωσες αλλα ελαβες εμμεσως απο αλλου".Ακομα κι αν δεν λαβω ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ,εγω θα δινω συμφωνα με τις δυναμεις μου και ακομη παραπανω. Με βαθυτατη εκτιμηση,Masvidal !!!

Υ.Γ. Και να πω οτι ΔΕΝ ειμαι τελειος.Ισως ειμαι ο πιο ατελης απο ολους.

Edited by - Masvidal on 07/08/2003 18:34:40


ΑΝ ΕΙΠΑ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΕΘΙΞΕ Ή ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ, ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΝΩΜΗ...ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ..ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΔΩΡΟ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ ΜΑΣ;ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ "ΑΛΛΟΥ" ΟΠΩΣ ΛΕΣ ...ΜΠΟΡΕΙ.ΚΑΙ ΝΑΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ "ΕΚΕΙ".. ΦΙΛΕ ΟΜΩΣ,ΠΟΙΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΚΟΜΑ ΚΙ' ΑΝ ΔΕΝ ΛΑΒΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ;ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΔΙΝΩ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ(ΤΙΣ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ)ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΛΑΒΩ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ...ΑΡΑ;ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΜΕ...ΕΣΥ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΑΡΕΘΕΣΕΣ ΤΗΝ ΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΕΤΕΦΡΑΣΑ Ή ΠΑΡΕΦΡΑΣΑ(;), ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ. ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΠΑΝΤΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ..... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 06:10:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πάλι δε συνενοούμαστε καλή μου φίλη Καποδίστρια
Συγνώμη που δε γίνομαι κατανοητός.
Όπως προείπα,
quote:
Τι είναι τα συναισθήματα?
Είναι τα ίχνη όσων βιώσαμε, όσων ζήσαμε...
Τα οποία έριξαν τις μπογιές τους μέσα μας και άφησαν αυτό το κάτι...
Αυτό δεν είναι δικό μας...αν το κρατήσουμε είναι σα να φυλακίζουμε την καρδιά μας...
Αυτό ανήκει σε όλους...
Δίνοντάς το δε χάνουμε κάτι δικό μας...δε πρόσεξες το φώς στα κεριά...
...σε ποιόν ανήκει?...ποιός θα αρνηθεί να το μοιράσει?...

διαγράφω την πορεία των συναισθημάτων που βιώνουμε,
εξηγώ οτι αφήνουν κάποια ίχνη μέσα μας...αυτό το κάτι.
Βεβαίως δεν εννοώ να μοιράζουμε τα συναισθήματά μας, αλλά, πηγαίνοντας παραπέρα, να μοιράζουμε την τελική αίσθηση που βιώνουμε.
Ζώντας και δρώντας θετικά, μόνο θετικό μπορεί να υπάρξει τριγύρω μας...
Αυτό είναι που εννοώ πως πρέπει να δίνουμε, αυτό το Φώς της Αγάπης.
Δε μπορώ να σε προτρέψω να το κάνεις, μπορείς μόνο να το αισθανθείς ως ανάγκη εσύ και μόνον...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 14:08:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα σας φιλοι μου:)
αυθορμητα λεω ναι,αυθορμητα δεν χαλαω χατηρι,αυθορμητα κανω ευτηχισμενους τους γυρω μου,αυθορμητα μονος μενω.
πολλες φορες,(τις περισσοτερες), κανουμε πραγματα διαρκως και διαρκως χωρις να σκεφτουμε τις επιπτωσεις ,χωρις να σκεφτουμε τι αντικτυπο θα εχει,ετσι και η αποφαση του να δινουμε ολο μας το ειναι ,ειναι κατι που πολλοι απο εμας δεν το σκεφτονται,οχι γιατι δεν το αντιλαμβανονται,αλλα γιατι προσφερεις κατευθειαν απο την καρδια και μονο απο την καρδια,απο το μεγαλειο της καλοσυνης,της αγαπης ,παραμεριζοντας προσωπικα ωφελη και αλλου ειδους σκεψεις,επειδης το μυαλο ,δεν εχει θεση στα της καρδιας.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 19:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ζώντας και δρώντας θετικά, μόνο θετικό μπορεί να υπάρξει τριγύρω μας...
Αυτό είναι που εννοώ πως πρέπει να δίνουμε, αυτό το Φώς της Αγάπης.
Δε μπορώ να σε προτρέψω να το κάνεις, μπορείς μόνο να το αισθανθείς ως ανάγκη εσύ και μόνον...

~Γρηγόρης~

Once you were wild, don't let them tame you



ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΣΟΥ ΑΠΟΛΥΤΩΣ...ΚΑΙ ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΦΙΛΕ REPTILE ΠΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ,ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΩ ΘΕΤΙΚΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΒΙΩΣΗΣ ΜΟΥ...Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΑ ΜΠΟΡΩ... ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ.... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2003, 19:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλησπερα σας φιλοι μου:)
αυθορμητα λεω ναι,αυθορμητα δεν χαλαω χατηρι,αυθορμητα κανω ευτηχισμενους τους γυρω μου,αυθορμητα μονος μενω.
πολλες φορες,(τις περισσοτερες), κανουμε πραγματα διαρκως και διαρκως χωρις να σκεφτουμε τις επιπτωσεις ,χωρις να σκεφτουμε τι αντικτυπο θα εχει,ετσι και η αποφαση του να δινουμε ολο μας το ειναι ,ειναι κατι που πολλοι απο εμας δεν το σκεφτονται,οχι γιατι δεν το αντιλαμβανονται,αλλα γιατι προσφερεις κατευθειαν απο την καρδια και μονο απο την καρδια,απο το μεγαλειο της καλοσυνης,της αγαπης ,παραμεριζοντας προσωπικα ωφελη και αλλου ειδους σκεψεις,επειδης το μυαλο ,δεν εχει θεση στα της καρδιας.

με απεραντο σεβασμο και αγαπη,ο μανος σας




ΜΑΝΟ ΝΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΟΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ... ΟΤΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΑΓΑΠΗ...ΚΑΙ Η ΑΓΑΠΗ ΕΙΝΑΙ ΦΩΣ...ΘΑ ΦΩΤΙΖΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ ΕΝΑ ΛΑΜΠΡΟ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΦΩΣ...
ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ .... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

The_Crow
Νέο Μέλος


8 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 11:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους The_Crow  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος The_Crow  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ena apo ta megalitera meionektimata tou anthropou..einai i pleoneksia...OLOI THELOUN MOREEEEEEEEEEEE MOREEEEEEEEE...alloi to kanoun sinidita ...pou simenei oti ginese eidos pros ekmetaleuseis...kai alloi asineidita...giati apla etsi tous exeis methei...kai ante na ksemathoume meta :-)
Ego eimai genika apo tous anthopous...pou dinoun...genikotera..eite psixika...eite ulika..ktl
Den perimeno kaneis na ektimisei kati..apla etsi eimai..kai an merikes fores bgeno ego to thima..analambano k tis euthines.. :-)
Ciao..


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2003, 13:41:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δίνω... γεμίζω με χαρά, μία γλυκιά ζέστη γεμίζει την ψυχή μου!

Κι' όμως... πόσες φορές έχω πει μέσα μου "να, κοίτα... πόσο ΔΙΝΟΥΝ αυτοί οι άνθρωποι! Θέλω και 'γω να γίνω εθελοντής σε αυτό που πιστεύω ότι με γεμίζει περισσότερο.." κι' όμως... βρισκοντας "αφορμές" για την έλλειψη του χρόνου, το αναβάλλω!

Ας αρχίσουμε όλοι να σκεφτόμαστε τι δίνουμε, κάνοντας αυτοκριτική και ίσως μετά (ίσως...) ας κρίνουμε τους γύρω μας...

* Irene *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kapodistria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4652 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/08/2003, 19:51:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δίνω... γεμίζω με χαρά, μία γλυκιά ζέστη γεμίζει την ψυχή μου!

Ας αρχίσουμε όλοι να σκεφτόμαστε τι δίνουμε, κάνοντας αυτοκριτική και ίσως μετά (ίσως...) ας κρίνουμε τους γύρω μας...
~ Love is the only truth ~



ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΣΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ...ΟΤΑΝ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ Ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΑΣ...ΤΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....

ΜΕ ΦΙΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΑΝΤΑ... ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1015625
Maintained by Digital Alchemy