ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/11/2003, 08:19:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
Τελευταία διάβασα το υπέροχο βιβλίο <<ΧΕΡΙΑ ΟΛΟ ΦΩΣ>> της BARBARA ANN BRENNAN. Εκδόσεις ΕΣΟΠΤΡΟΝ.
Λίγα λόγια για την συγγραφέα:
Η Barbara Brennan είναι εν ενεργεία θεραπεύτρια, ψυχοθεραπεύτρια και επιστήμων. Για μεγάλο χρονικό διάστημα ήταν ερευνήτρια της ΝΑΣΑ στο
Κέντρο Διαστημικών Πτήσεων του Goddard αφού τελείωσε το Master της στη Φυσική της Ατμόσφαιρας, στο πανεπιστήμιο του Wisconsin. Τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια διεξήγαγε μελέτες και εργάστηκε πάνω στα ανθρώπινα ενεργειακά πεδιά όπου και ασχολήθηκε σε ερευνητικά προγράματα διαφόρων πανεπιστημίων της Αμερικής.

Η Brennan δίνει μια άλλη διάσταση στη θεραπεία του ανθρώπου μέσω των ενεργειακών πεδίων (τσάκρας), (έδρες) και την προβαλλόμενη αύρα από ετούτα. Μας φανερώνει μια νέα ιατρική που νομίζω θα αντικαταστήσει στο εγγύς μέλλον την έως τώρα γνωστή ιατρική, αφού μόνο θετικά αποτελέσματα απορρέουν από τα μακρόχρονα πειράματά της.
Η μέθοδος που ακολουθεί είναι σε ένα μεγάλος μέρος της, η περισσότερο σε εμάς γνωστή, ώς η θεραπεία με τις παλάμες των χεριών. Όπου βέβαια αφήνει κατά πολύ πίσω την μέχρι τώρα παραδοσιακή ετούτη θεραπευτική. Περνώντας στη εσωτερική θεραπεία μέσω της ανάλυσης και επέμβασης στο ανθρώπινο ενεργειακό πεδιό!
Μπορώ να πω ότι μιάζει λίγο με την αρχαία Ινδική ιατρική που πραγματώνεται μέσω των έσω ενεργειακών καναλιών και του Ηλιακού πλέγματος, μα όμως ούτε και ετούτη είναι.
Θα ήθελα εάν γνωρίζετε κάτι από ετούτη την νέα επιστήμη της ιατρικής ή και ακόμα εάν έχετε διαβάσει το βιβλίο να το συζητήσουμε.
Σας χαιρετώ.


reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/11/2003, 14:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ενδιαφέρον θέμα, διάβασες τη σκέψη μου (ή εγώ τη δική σου)
'
Human energy fields?

The human energy field in Relation to
Science, Consciousness, and Health

Detecting the human energy field

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 29/11/2003 14:56:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/11/2003, 07:01:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ενδιαφέρον θέμα, διάβασες τη σκέψη μου (ή εγώ τη δική σου)
'
Human energy fields?

The human energy field in Relation to
Science, Consciousness, and Health

Detecting the human energy field



Σας χαιρετώ.
Καλέ μου φίλε σε χαιρετώ και καλώς ήρθες στο topic.
Όλα μπορεί να συμβούν, γνωρίζοντας, πως τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά, όσο φαινομενικά και επιφανειακά δείχνουν...Μπορεί και εσύ να μου υπόβαλες την σκέψη.

Τα site που μας έδωσες είναι όντως κατατοπιστικά, μα το βιβλίο δείνει βήμα-βήμα όλη την εικόνα της ενέργειας που θεραπεύει στην "καρδιά" του όποιου προβλήματος. Προσωπικά με συγκλόνισε η αποψη της θεραπείας αυτής.

Ξέρεις, εργάζομαι σ' ένα μεγάλο νοσοκομείο της Αττικής, τον πόνο και τα δηλητήρια, "φάρμακα δήθεν" που βλέπω εκεί να αποτελειώνουν τους ήδη τρωτούς οργανισμούς, με κάνει να πιστεύω πως ξημερώνει μια νέα εποχή για την θεραπεία. Αν φυσικά την αφήσουν τα μεγάλα συμφέροντα να προχωρήσει.
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 07:27:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
...Επιτέλους βρήκα το θέμα...
Ξέρεις στη "Θεραπεία" δε μπαίνω και "έφαγα" τον τόπο να το βρώ
'
έχεις απόλυτο δίκιο σε ό,τι αναφορικά ισχυρίζεσαι για τα φάρμακα.
Προσωπικά φάρμακα δε παίρνω ποτέ. Είμαι ικανός να κάθομαι να υποφέρω αν δεν υπάρχει άλλη λύση αλλά φάρμακα δε παίρνω.
’ρχισα να ψάχνω γύρω απο αυτό το θέμα και λίγο πριν κάνω ποστ για νέο θέμα, είδα το θέμα σου, πατώντας στα ενεργά θέματα.
Ο άνθρωπος φίλε μου έχει να μάθει πάρα πολλά απο το βιοενεργητικό του πεδίο.
Μια πρώτη συμβουλή όχι δική μου αλλά του Ιπποκράτη, είναι:
Η τροφή σου είναι το φάρμακό σου και το φάρμακό σου η τροφή σου...
Πω πω! 7:28 πήγε, καλή σου μέρα.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 01/12/2003 07:29:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/12/2003, 09:36:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γρηγόρη σε χαιρετώ.
Φίλη είμαι καλέ μου και όχι φίλος....αν και στη συζήτηση, η ταυτότητα των φύλλων, δεν παίζει και πολύ σπουδαίο ρόλο...

Πιστεύω, ότι: Όλοι οι πόνοι οφείλονται στην πλάνη της χωριτικότητας, η οποιά γεννά φόβο και αυτοαπόρριψη, που τελικά προκαλεί την όποια αρρώστια.

Και γράφει η Brennan: <<Δεδομένου ότι τα τσάκρας χρησιμεύουν στο να δίνουν ζωή στο σώμα, συνδέονται άμεσα με οποιοδήποτε παθολογικό φαινόμενο...Καθεμιά από τις πέντε αισθήσεις συνδέεται με ένα τσάκρα. Τα τσάκρας έχουν τρεις κύριες λειτουργίες στο όλον του αυρικού σώματος.

1.) Τη ζωογόνηση κάθε αυρικού σώματος και, κατ' ακολουθίαν, του φυσικού.

2.) Να επιτύχουν την ανάπτυξη διαφόρων όψεων της αυτοσυνειδητότητας. Κάθε τσάκρα συνδέεται με μια συγκεκριμένη ψυχολογική λειτουργία, όπου εργάζονται με τις ψυχολογικές επιπτώσεις του ανοίγματος του αυρικού σώματος στα αιθερικά, συναισθηματικά και νοητικά σώματα.

3.) Να μεταδώσουν ενέργεια μεταξύ των αυρικών επιπέδων. Κάθε αυρικό επίπεδο έχει το δικό του συγκρότημα των επτά κυρίων τσάκρας, που το καθένα βρίσκεται στη ίδια θέση στο φυσικό σώμα. Δεδομένου ότι κάθε διάδοχο στρώμα υπάρχει σε όλο και αυξημένες οκτάβες συχνότητας...

...Με την χρήση της ΥΑΑ (Υψηλή Αισθητηκή Αντίληψη) ο θεραπευτής μπορεί να διακρίνει ποια από τις πολλές ολιστικές μεθόδους θεραπείας θα αποδώσει καλύτερα σε κάθε ασθενή, με την παρατήρηση της επιπτωσής της στην αύρα του. Συνιστώντας την επικέντρωση του αρρώστου στις πιο αποτελεσματικές γι' αυτόν μεθόδους, η θεραπεία θα επιταχυνθει.
Κατα την διαδικασία της χειροθεσίας πολλοί θεραπευτές είναι σε θέση να διαλέγουν σε ποιό σώμα θα εργαστουν. >>

Ετούτα για την ώρα φίλε μου και δυστυχώς σήμερα, δεν υπάρχει η ύψηστη αξία της ιατρική, εκτός βέβαια της χειρουργικής, παρά μόνο η φαρμακολογία!
Σήμερα φίλε μου, πολύ εύκολα μία απλή νοσοκόμα, σαν παράδειγμα, με τα ανάλογα φάρμακα-φαρμάκια, να φέρει την ίαση, ανοίγοντας όμως τον δρόμο προς νέες ασθένειες!!!
Σε χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 02:10:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Zezmperg, έχω διαβάσει το βιβλίο της ΑΝΝ BRENNAN και μου άρεσε πολύ αν και να σου πω την αλήθεια με κούρασε σε πολλές στιγμής η πολυ επιστημονική της γλώσσα.

Ωστόσο αυτό που κράτησα εγώ απο το βιβλίο είναι η διάγνωση με το εκρεμές και οι ιδιότητες των τσάκαρας μαζί με την θεραπεία τους. Πραγματικά αυτή και ο Γιούρι Γκέλερ είναι πολύ δυνατοί θεραπευτές.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 02:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βλέπεις, ακόμα δε μας βάλανε χαρακτηριστικά εικονίδια ώστε να γμωρίζουμε το φύλλο του άλλου...ωχ, σκύψε γρήγορα τώρα, κάνει περιπολία ο Admin, μη μας ακούσει...
...
Εντάξει, έφυγε τώρα...
Λοιπόν, τι λέγαμε, ναι, έτσι είναι ζούμε σε επίπεδο μεσαίωνα απο άποψη αντιμετώπισης ή/και πρόληψης διαφόρων ασθενειών ή δυσλειτουργιών του ανθρώπινου σώματος.
Ας μιλήσω για μένα αν είναι να κατηγορήσω κάποιον, επι παραδείγματι, προσέχω τι θα φάνε τα ζώα μου και δε φροντίζω τι θα φάω εγώ.
Δε χρειάζεται να φτάσουμε τα 45-55 χρόνια ζωής ώστε να μας τύχει κάτι άσχημο στην υγεία μας και να αρχίσουμε να προσέχουμε -και απάλι όμως, μάλλον θα τα καλύπτουμε με φάρμακα, δίχως να καταπολεμούμε την αιτία αλλά προσπαθώντας ασκόπως να δράσουμε στο αποτέλεσμα της όποιας ασθένειας.
Δε χρειάζεται λοιπόν να περιμένουμε να μας συμβεί κάτι άσχημο στην υγεία μας.
Η καλή υγεία είναι κάτι που κερδίζεται βήμα-βήμα, αν θέλεις πόντο-πόντο.
Ας πω όμως και του στραβού το δίκιο, όλα θαρείς συνηγορούν στο να μη προσέχουμε, να μη φροντίζουμε την υγεία μας όσο θα έπρεπε.
Η σύγχρονη(?) κοινωνία με τους τρελλούς ρυθμούς της και την πανταχού παρούσα μόλυνση σε κάθε επίπεδο, ηχητική, περιβαλοντική, πρωτογενής, βιομηχανική...όλα αυτά συν την καταστροφική και άκρως μολυσματική ζωή που ζούμε, δυστυχώς αφήνουν ελάχιστα περιθώρια σε κάποιον να ασχοληθεί πραγματικά με το κτίσιμο της βιοσωματικής του άμυνας.
Ενδιαφέροντα όλα αυτά για τα τσάκρας, αλλά να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις, κατά πόσο έχει εξακριβωθεί όλο αυτό για τα τσάκρας.
Επίσης αν μου επιτρέπεις μια μικρή διόρθωση που μπορεί να έγινε απο την ταχύτητα των γραφομένων.
Είναι (Υψηλή Αισθητηριακή Αντίληψη).
Λοιπόν, καλη σου μέρα.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 08:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Καλησπέρα Zezmperg, έχω διαβάσει το βιβλίο της ΑΝΝ BRENNAN και μου άρεσε πολύ αν και να σου πω την αλήθεια με κούρασε σε πολλές στιγμής η πολυ επιστημονική της γλώσσα.

Ωστόσο αυτό που κράτησα εγώ απο το βιβλίο είναι η διάγνωση με το εκρεμές και οι ιδιότητες των τσάκαρας μαζί με την θεραπεία τους. Πραγματικά αυτή και ο Γιούρι Γκέλερ είναι πολύ δυνατοί θεραπευτές.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ



Καλώς ήρθες Μορφέα στην παρέα μας.
Ναι και αν θυμάσαι στην σελίδα 311, για την περίπτωση της θεραπείας του συκωτιού του Ντέϊβιντ, που λέει πόσο χρήσιμο είναι το εκκρεμές στην ποσότητα του "φαρμάκου"...
Έτσι είναι, σιγά-σιγά αλλά σταθερά ο νοήμον άνθρωπος, ανακαλύπτει και υιοθετεί την επιστήμη της ψυχής σε πολλούς τομείς της ζωής του, όπως και με την θεραπεία.

Καλέ μου Μορφέα, έδωσα ετούτο το βιβλίο της Brennan συνειδητά, (γνωρίζοντας την δυσκολία στην ανάγνωση από τους πολλούς επιστημονικούς όρους που έχει), για τον κύριο λόγο, ότι υπάρχει πλούσια εικονογραφία από τον μεγάλο εσωτεριστή καλλιτέχνη, καθηγητή των καλών τεχνών στο PRATT της Νέας Υόρκης ζωγράφο, και γλύπτη JOSEPH A. SMITH.
Ακόμα θα βοηθήσει πάρα πολλούς αναζητητές του εσωτερισμού και που δεν ενδιαφέρονται για την αυτή θεραπεία, με το να γνωρίσουν τα τσάκρας, την αύρα, τους χρωματισμούς τους και την ενέργεια, με σωστό και σοφό τρόπο απ' την εικονογραφία του J. Smith.

Εύχομαι ακόμα καλέ μου φίλε να ανέλθεις στην μεγάλη βαθμίδα των διδασκάλων του Φωτός και να γίνεις πολύ καλός γνώστης της Ιωχρούν Φλώγας και Johrei. Έχουμε ανάγκη από συνειδητούς ΑΣΚΛΗΠΙΟΥΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ όπου η ιατρική σήμερα βρίθει από μετριότητες.
Σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/12/2003, 10:00:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σας χαιρετώ.
quote:

Βλέπεις, ακόμα δε μας βάλανε χαρακτηριστικά εικονίδια ώστε να γμωρίζουμε το φύλλο του άλλου...


Χαιρετώ και εσένα Γρηγόρη. Αλήθεια, γιατί δεν εισηγείσαι στο Esoterica.gr, και άντε να δούμε πόσοι θα βάλουν την φωτογραφία τους μετά; Εγώ πάντως την αφεντομουστουνάρα μου δεν σας την δείχνω. Έτσι για το μυστήριο της υπόθεσης.....
Α καλά, για χαρακτηριστικά εικονίδια έγραψες, συγνώμη....
quote:

ωχ, σκύψε γρήγορα τώρα, κάνει περιπολία ο Admin, μη μας ακούσει...
...
Εντάξει, έφυγε τώρα...


Βρε δεν μου λες, εκείνο το ζουζουνάκι που περιφέρετε στα topic, μήπως είναι πράκτορας του Admin ή αυτοπροσώπως, ο καλός μας δημιουργός του Esoterica;
Α,πα,πα,πα, λες να μας φακελώσουν;;;;;;;;;
quote:

Λοιπόν, τι λέγαμε, ναι, έτσι είναι ζούμε σε επίπεδο μεσαίωνα απο άποψη αντιμετώπισης ή/και πρόληψης διαφόρων ασθενειών ή δυσλειτουργιών του ανθρώπινου σώματος.
Ας μιλήσω για μένα αν είναι να κατηγορήσω κάποιον, επι παραδείγματι, προσέχω τι θα φάνε τα ζώα μου και δε φροντίζω τι θα φάω εγώ.
Δε χρειάζεται να φτάσουμε τα 45-55 χρόνια ζωής ώστε να μας τύχει κάτι άσχημο στην υγεία μας και να αρχίσουμε να προσέχουμε -και απάλι όμως, μάλλον θα τα καλύπτουμε με φάρμακα, δίχως να καταπολεμούμε την αιτία αλλά προσπαθώντας ασκόπως να δράσουμε στο αποτέλεσμα της όποιας ασθένειας.
Δε χρειάζεται λοιπόν να περιμένουμε να μας συμβεί κάτι άσχημο στην υγεία μας.
Η καλή υγεία είναι κάτι που κερδίζεται βήμα-βήμα, αν θέλεις πόντο-πόντο.
Ας πω όμως και του στραβού το δίκιο, όλα θαρείς συνηγορούν στο να μη προσέχουμε, να μη φροντίζουμε την υγεία μας όσο θα έπρεπε.
Η σύγχρονη(?) κοινωνία με τους τρελλούς ρυθμούς της και την πανταχού παρούσα μόλυνση σε κάθε επίπεδο, ηχητική, περιβαλοντική, πρωτογενής, βιομηχανική...όλα αυτά συν την καταστροφική και άκρως μολυσματική ζωή που ζούμε, δυστυχώς αφήνουν ελάχιστα περιθώρια σε κάποιον να ασχοληθεί πραγματικά με το κτίσιμο της βιοσωματικής του άμυνας.
Ενδιαφέροντα όλα αυτά για τα τσάκρας, αλλά να σε ρωτήσω αν γνωρίζεις, κατά πόσο έχει εξακριβωθεί όλο αυτό για τα τσάκρας.


Μου αρέσουν οι βαθύτερες ανησυχίες σου για την σύχρονη ζωή.
Όμως καλέ μου φίλε, τα ελάχιστα περιθώρια, που γράφεις πιο πάνω, σε πληροφορώ ότι είναι πολλά. Φτάνει εμείς, να συνειδητοποιήσουμε πως η "καταναλωτική" μανία μας είναι απλά μία πλάνη, που οδεύει σε άγνωστα αρνιτηκά αποτελέσματα προς το αβέβαιο μέλλων!
Η βιομηχανική επανάσταση του 19ου αιώνα έγινε για την καλυτέρευση της ανθρώπινης ζωής. Μετά διακρίναμε τον εύκολο πλουτισμό και στο ρυθμό, του όλου και μεγαλύτερου κέρδους, χάσαμε τις μοναδικές ισορροπίες της αληθινής ζωής.
Τώρα, ο άνθρωπος βλέποντας τα βιομηχανικά του καταστροφικά επιτεύγατα, αναγνωρίζει το λάθος. Δίχως όμως, συνειδητά να παραιτείται από τα βιομηχανικά "αγαθά", όπου όλο και πιο πολύ εθίζεται!!!
Έχω ακούσει τρομερά πράγματα από ανθρώπους της οικολογίας. Σαν παράδειγμα: Θα αγοράσει καινούργια ρούχα, καινούργια παπούτσια κάθε δύο μήνες, θα αλλάξει το αμάξι του κάθε 5 χρόνια, αλλά παρακολουθεί και τα σεμινάρια της οικολογίας μακρόχρονα....
Θα μπορούσα να γράψω τόσα πολλά για τις ανησυχίες και των φόβο όλων μας, μα νομίζω πως πρέπει να αποκτήσουμε συνείδηση πρώτα και μετά να εφαρμόσουμε σαν τρόπο ζωής, στην καθημερινή ποιότητα της, που αναζητούμε από την ζωή.

Τώρα για τα τσάκρας που με ρωτάς.
Είναι γνωστό ότι η ύλη είναι, στην ουσία της μόνο ενέργεια. Ηράκλειτος, Αϊνστάιν και άλλοι. Το ανθρώπινο σώμα λοιπόν, που αποτελείται από ενέργεια-ύλη θα πρέπει φυσικά, να έχει και τους ανάλογους ρυθμιστές της ενέργειας για να επέρχεται η σωστή λειτουργία του. Ετούτους τους ρυθμιστές, στην Ανατολή τους ονομάζουν τσάκρας, ενώ στην Δύση, ενεργειακά κέντρα ή πνευματικές έδρες.
Από αρχαιοτάτων χρόνων, ο άνθρωπος έχει ανακαλύψει τα ενεργειακά κέντρα ή τσάκρας και εργάζεται επάνω τους σε διάφορους τομείς, όπως είναι ετούτος και της θεραπείας.
Ο δικός μας Ασκληπιός με τις Ιέρειες και τους Ιερείς του, στα ονομαστά Ασκληπιεία, εργαζόντουσαν και την τέχνη χειροθεσίας. Κάτι ανάλογο με την θεραπεία στο ενεργειακό πεδίο των τσάκρας που μας φέρνει η ιατρική της Brennan.

quote:

Επίσης αν μου επιτρέπεις μια μικρή διόρθωση που μπορεί να έγινε απο την ταχύτητα των γραφομένων.
Είναι (Υψηλή Αισθητηριακή Αντίληψη).


Όχι καλέ μου Γρηγόρη δεν έγινε λάθος, είναι ακρίβώς ετούτος ο "ιατρικός" όρος της Υ.Α.Α., (Υψηλή Αισθητική Αντίληψη).
Λέμε, διαισθάνομαι και όχι "διαισθ(ητιριά)νομαι".....Φαντάζομαι πως ο όρος γεννήθηκε από την διαίσθηση και που χριάζεται ο θεραπευτής για να εργαστεί επάνω στον ασθενή.
Με τούτα.
Φιλικά σε χαιρετώ
Σας χαιρετώ.


[/quote]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 00:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ,ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΜΕΣΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ.ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΕΛΕΙΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΡΑΩ ΓΑΝΤΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΑΙ ΛΕΥΚΟ ΧΡΩΜΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2003, 07:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ.ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ,ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΜΕΣΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ.ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΦΕΛΕΙΑ.ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΦΟΡΑΩ ΓΑΝΤΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΚΑΙ ΛΕΥΚΟ ΧΡΩΜΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.



Χαιρετώ και σένα καλέ μου φίλε Matrx.
Προσωπικά νομίζω πως δεν μποτούμε να δούμε την αύρα σε μια απλή φωτογραφία. Εκτός εάν χρησιμοποιήσουμε ειδικό φίλμ, κάτι ανάλογο με την επιστημονική μέθοδο "Creelgia" ή για κάποιο μεταφυσικό λόγο να απεικονισθεί το φαινόμενο της αύρας σε μιά απλή φωτογραφία.

Βάση του βιβλίου της Brennan η αύρα που είδες στα χέρια σου, έδειχνε υγιή κατάσταση στην ρυθμιστική ενέργεια του σώματος και του εγκεφάλου από το τσάκρας του Ιερού Οστού.
Σε χαιρετώ φιλικά Matrx.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 01:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ZEZMPERG ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 27.ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ.ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΑΥΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ;

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 01:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή zezmperg,
Συμφωνώ με όλα όσα αναφέρεις για οικολογία και την πραγματική της σημασία που -δυστυχώς- πολλοί βλέπουν σα μόδα.
Όσων αφορά για τα τσάκρας, η θεραπεία μέσω ενεργειακού πεδίου, που είναι και ο τίτλος του θέματος, επιτυγχάνεται μέσω της βιοενέργειας απο το ανθρώπινο σώμα?
Δηλ. με κάποιο τρόπο, ο θεραπευτής μαθαίνει να συγκεντρώνει και να κατευθύνει αυτή την ενέργεια που υπάρχει σε κάθε άνθρωπο, προς τα χέρια του ώστε να θεραπεύσει? Κάτι ανάλογο με τις θεραπευτικές ικανότητες του Ιησού?

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 02:42:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

αγαπητή zezmperg σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.

quote:

Εύχομαι ακόμα καλέ μου φίλε να ανέλθεις στην μεγάλη βαθμίδα των διδασκάλων του Φωτός και να γίνεις πολύ καλός γνώστης της Ιωχρούν Φλώγας και Johrei. Έχουμε ανάγκη από συνειδητούς ΑΣΚΛΗΠΙΟΥΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ όπου η ιατρική σήμερα βρίθει από μετριότητες.
Σε χαιρετώ.

Θα ήθελα να προσθέσω οτι το βιβλίο της ΑΝΝ BRENNAN είναι πολύ βοηθητικό ως προς την κατανόηση του προβλήματος του ασθενή - ατόμου ειδικά όταν γίνεται χρήση ενέργειας. Η επεξήγηση των λειτουργιών των τσάκρας είναι πραγματικά καταπληκτική και ουσιαστικά η επιστημονική εξήγηση και τεκμηρίωση όλων όσων λέει σε κάνει να τα πιστεύεις χωρίς αμφιβολία.


quote:

Όσων αφορά για τα τσάκρας, η θεραπεία μέσω ενεργειακού πεδίου, που είναι και ο τίτλος του θέματος, επιτυγχάνεται μέσω της βιοενέργειας απο το ανθρώπινο σώμα

Φίλε Reptile η θεραπεία του ενεργειακού πεδίου επιτυγχάνεται στην πραγματικότητα με πάρα πολλους τρόπους. Επιτυγχάνεται και με Βιοενέργεια αλλά και με άλλου είδους ενέργειες, όπως επίσης με ευθυγράμιση των ενεργειακών τροχών (Chakras) και επαναφορά της φυσιολογικής τους λειτουργίας όπως και επίσης με την χρωματοθεραπεία. Πέρα όμως απο αυτές τι θεραπείες πρέπει να ξέρεις οτι ένα προβληματικό ενεργειακό πεδίο είναι απλά η εξωτερική αντανάκλαση αυτού που είναι μέσα μας.

Πιστεύω οτι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει κάποιος για να θεραπεύσει το ενεργειακό του πεδίο είναι η μελέτη του ίδιου του του εαυτού που στους περισότερους απο εμάς είναι άγνωστος και αφού κλείσουμε τις "τρύπες" που έχουμε μέσα μας θα κλείσουμε και τις τρύπες που είναι έξω μας (αν και το ενεργειακό πεδίο είναι επέκταση του εαυτού μας)

Σίγουρα πάντως η μέθοδος της Ανν Μπρένναν είναι πάρα πολύ χρήσιμο καιέίναι ένα Lifetime book.

quote:

Κάτι ανάλογο με τις θεραπευτικές ικανότητες του Ιησού?

Ο Ιησούς απο οτι ξέρω φίλε Γρηγόρη δεν έκανε Βιοενέργεια αλλά γινόταν αγωγός της απόλυτης κοσμικής ενέργειας του ηλιακού μας λόγου. Ο Ιησούς δεν ισχυρήστικε ποτέ οτι θεράπευε ο ίδιος αλλά έλεγε πάντα οτι "η πίστη σου σε έσωσε" άρα γινόταν αγωγός την στιγμή που έπρεπε για το άτομο που έπρεπε ώστε να περάσει αυτή η Θεική ενέργεια. Και φυσικά το ενεργειακό πεδίο του Χριστού μιας κι αυτό είναι το θέμα εκτεινόταν σε χιλιάδες χιλιόμετρα και ήδη μόνο η επαφή με το ενεργειακό Του πεδίο ήταν θεραπευτική.


quote:

Αυτό που κάνουμε δεν το καταλαβαίνουν ποτε, ή το επαινούν ή το κατηγορούν μόνο.

Πολύ καλό Zezmperg

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 02:44:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με συγχωρείτε για το λάθος, δεν έχω καταλάβει ακόμα πως λειτουργεί το quote

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 02:46:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΗ ZEMPRERG ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ,ΣΤΟΜΑΧΟΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 45 ΗΜΕΡΕΣ.ΟΤΑΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΑ ΑΤΟΜΟ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΜΕΤΑ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΕΝΑ ΚΥΜΑ ΓΛΥΚΙΑΣ ΖΕΣΤΗΣ ΝΑ ΑΠΛΩΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΩ ΒΑΘΕΙΑ ΑΦΟΥ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΕΞΥΠΝΟΣ.ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΤΡΕΛΟ ΕΙΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 06:42:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

ΦΙΛΗ ZEMPRERG ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΣ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ,ΣΤΟΜΑΧΟΠΟΝΟ ΚΑΙ ΠΥΡΕΤΟ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 45 ΗΜΕΡΕΣ.ΟΤΑΝ ΡΩΤΟΥΣΑ ΤΑ ΑΤΟΜΟ ΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΜΕΤΑ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΟΥΣΕ ΕΝΑ ΚΥΜΑ ΓΛΥΚΙΑΣ ΖΕΣΤΗΣ ΝΑ ΑΠΛΩΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΑΓΑΠΗΤΕ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΩ ΒΑΘΕΙΑ ΑΦΟΥ ΚΛΕΙΣΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΕΞΥΠΝΟΣ.ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ.ΤΩΡΑ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΤΡΕΛΟ ΕΙΣΤΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.



Καλέ μου φίλε Γίωργο-Matrx σε χαιρετώ.

Χρησιμοποιείς τα χέρια σου για διάφορους σωματικούς πόνους!
Πάρα πολύ καλό φίλε μου και όχι τρελό, όπως γράφεις πως θα σε πούμε.
Μόνο καλέ μου φίλε θα ήθελα να γνωρίσω, που έμαθες ετούτη την τεχνική και πως;
Είναι όντως ένα σπουδαίο χάρισμα εάν υφίσταται από μόνο του. Δηλαδή εάν αισθάνθηκες κάποια στιγμή, πως διαθέτεις τούτη τη ψυχοθεραπευτική ικανότητα χωρίς την βοήθεια βιβλίων κ.τ.λ....
Θα σε βοηθούσε πολύ το βιβλίο της Brennan <<ΧΕΡΙΑ ΟΛΟ ΦΩΣ>>, αλλά ακόμα και ο φίλος Μορφέας γνωρίζει πολλά να σου πει και να σου υποδείξει διάφορες σχολές, για το πως θα βελτιώσεις την τεχνική ετούτη που σίγουρα θα πρέπει να την προσέξεις πολύ, σαν θείο δώρο!!!
Επικοινώνησε καλέ μου με τον Φίλο Μορφέα, είτε από εδώ, είτε να του στείλεις κάποιο e-mail.

(Συγνώμη Μορφέα για την πρωτοβουλία που έλαβα, μα το θέμα εφάπτεται στις γνώσεις σου, ευχαριστώ.)
Φιλικά σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 07:12:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Αγαπητή zezmperg,
Συμφωνώ με όλα όσα αναφέρεις για οικολογία και την πραγματική της σημασία που -δυστυχώς- πολλοί βλέπουν σα μόδα.
Όσων αφορά για τα τσάκρας, η θεραπεία μέσω ενεργειακού πεδίου, που είναι και ο τίτλος του θέματος, επιτυγχάνεται μέσω της βιοενέργειας απο το ανθρώπινο σώμα?
Δηλ. με κάποιο τρόπο, ο θεραπευτής μαθαίνει να συγκεντρώνει και να κατευθύνει αυτή την ενέργεια που υπάρχει σε κάθε άνθρωπο, προς τα χέρια του ώστε να θεραπεύσει? Κάτι ανάλογο με τις θεραπευτικές ικανότητες του Ιησού?


Καλέ μου φίλε Γρηγόρη σε χαιρετώ.
Πραγματικά με κάλυψε ο καλός φίλος Μatrx στο θέμα Της θεραπευτικής ιδιότητας του Ιησού Χριστού. Μόνο που ήθελα να σημειώσω εδώ, πως ο Ιησούς δεν ήρθε για να θεραπεύσει σώματα, αλλά ψυχές.
Κανένας Μεγάλος Διδάσκαλος δεν ήρθε κοντά μας για να θαυματοποιήσει, ουτωσόστε να μαζέψει πιστούς ή μαθητές και να κάνει θρησκείες!
Ήρθε να φέρει την ψυχική απελευθέρωση, όπως τουλάχιστον μας διδάσκουν οι Αγιες χριστιανικές γραφές.

Η βιοενέργεια είναι ένα μικρό μέρος στη θεραπευτική διαδρομή της Brennan.
Χρησιμοποιεί ο θεραπευτής την μελέτη της Αυρας μέσω της (Υ.Α.Α.) κατόπιν με ψυχολογική υποστήριξη και την ανάλογη θεραπευτική διαδρομή επέρχεται η ίαση στον ασθενή. ’ξιον παρατήρησης δε, είναι ότι ο ασθενής αλλάζει και τον τρόπο ζωής του, γνωρίζοντας τούτη την μορφή θεραπείας. Φυσικά Γρηγόρη μιλάμε και για πολλές ανίατες καταστάσεις....
Φιλικά σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 07:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σας χαιρετώ.
quote:

Θα ήθελα να προσθέσω οτι το βιβλίο της ΑΝΝ BRENNAN είναι πολύ βοηθητικό ως προς την κατανόηση του προβλήματος του ασθενή - ατόμου ειδικά όταν γίνεται χρήση ενέργειας. Η επεξήγηση των λειτουργιών των τσάκρας είναι πραγματικά καταπληκτική και ουσιαστικά η επιστημονική εξήγηση και τεκμηρίωση όλων όσων λέει σε κάνει να τα πιστεύεις χωρίς αμφιβολία.


Και ακόμα να προσθέσω λίγο πιο πεζά καλέ μου φίλε Μορφέα, πως δεν χωρούν αμφιβολίες στο έργο της Brennan, αλλά ούτε και πίστη.
1.) Εκπαιδεύει θεραπευτές για τη Ν.Α.Σ.Α.
2.) Γυριζεί τις πανεπιστημιακές ιατρικές σχολές στην Αμερική, (ενώ και η επιστημονική κοινότητα της Ευρώπης έχει δήξει μεγάλο ενδιαφέρον για το έργο της), δίνοντας διαλέξεις και μαθήματα.
3.) Για να κλείσεις ένα προσωπικό ραντεβού μαζί της, θα χρειασθει περίπου δύο χρόνια να σταθείς στις λίστες αναμονής...


quote:

Φίλε Reptile η θεραπεία του ενεργειακού πεδίου επιτυγχάνεται στην πραγματικότητα με πάρα πολλους τρόπους. Επιτυγχάνεται και με Βιοενέργεια αλλά και με άλλου είδους ενέργειες, όπως επίσης με ευθυγράμιση των ενεργειακών τροχών (Chakras) και επαναφορά της φυσιολογικής τους λειτουργίας όπως και επίσης με την χρωματοθεραπεία. Πέρα όμως απο αυτές τι θεραπείες πρέπει να ξέρεις οτι ένα προβληματικό ενεργειακό πεδίο είναι απλά η εξωτερική αντανάκλαση αυτού που είναι μέσα μας.

Πιστεύω οτι το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνει κάποιος για να θεραπεύσει το ενεργειακό του πεδίο είναι η μελέτη του ίδιου του του εαυτού που στους περισότερους απο εμάς είναι άγνωστος και αφού κλείσουμε τις "τρύπες" που έχουμε μέσα μας θα κλείσουμε και τις τρύπες που είναι έξω μας (αν και το ενεργειακό πεδίο είναι επέκταση του εαυτού μας)

Σίγουρα πάντως η μέθοδος της Ανν Μπρένναν είναι πάρα πολύ χρήσιμο καιέίναι ένα Lifetime book.



Πολύ σοφά και σωστά καλέ μου φίλε Μορφέα.
quote:

Αυτό που κάνουμε δεν το καταλαβαίνουν ποτε, ή το επαινούν ή το κατηγορούν μόνο.

Πολύ καλό Zezmperg



Δεν είναι δικό μου το ρητό. Του Φ.ΝΙΤΣΕ.
Φιλικά σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ.

Υ.Γ.
Καλέ μου Νορφέα, όταν θέλεις να απαντήσεις με παραπομπή και να απομονώσεις κάποιο κείμενο για να απαντήσεις.
Επιλέγεις το κείμενο που σε ενδιαφέρει στην αρχή, με όλα τα στοιχεία στα Αγγλικά [quote] και την κλείνεις πάλι με [/quοte].
Φιλικά σας χαιρετώ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2003, 23:48:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα σας, καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ zezmperg εσένα reptile για την τεχνική βοήθεια.
quote:
(Συγνώμη Μορφέα για την πρωτοβουλία που έλαβα, μα το θέμα εφάπτεται στις γνώσεις σου, ευχαριστώ.)

Ευχαρίστησή μου να βοηθήσω σε ό,τι μπορώ!

Αγαπητή Zezmperg έχεις διαβάσει καθόλου Lobsang Ramba ή Deepak Chopra? Ο Ramba έλεγε σε ένα απο τα βιβλία του οτι ακόμα και η σχιζοφρένεια θεραπεύεται εαν μπορούσε να γίνει ένα ισχυρό ηλεκτροσόκ στο πεδίο του. Μπορεί να αληθεύει αυτό;

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 00:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΡΦΕΑ ΚΑΙ ZEMPRERG EMAΘA THN TEXNIKH AYTH,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΒΕΛΤΙΩΣΗΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ,ΑΝΑΣΑΙΝΩ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΚΥΛΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 03:07:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Μόνο που ήθελα να σημειώσω εδώ, πως ο Ιησούς δεν ήρθε για να θεραπεύσει σώματα, αλλά ψυχές.
Κανένας Μεγάλος Διδάσκαλος δεν ήρθε κοντά μας για να θαυματοποιήσει, ουτωσόστε να μαζέψει πιστούς ή μαθητές και να κάνει θρησκείες!
Ήρθε να φέρει την ψυχική απελευθέρωση, όπως τουλάχιστον μας διδάσκουν οι Αγιες χριστιανικές γραφές.

Αγαπητή zezmperg, Ο Ιησούς υπήρξε ΦΩΣ. Το φέρων ΦΩΣ του Μεγάλου Πνεύματος ή Θεού ή Δημιουργού. Αυτό ποτέ μου δε το αμφισβήτησα-τουλάχιστον εγώ. Δεν αναφέρομαι όμως στη θρησκευτική πλευρά του ζητήματος αλλά στην πρακτική (βιοενεργοθεραπεία) με όποιους τρόπους αυτή επιτυγχάνεται.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 04:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Αγαπητή zezmperg, Ο Ιησούς υπήρξε ΦΩΣ. Το φέρων ΦΩΣ του Μεγάλου Πνεύματος ή Θεού ή Δημιουργού. Αυτό ποτέ μου δε το αμφισβήτησα-τουλάχιστον εγώ. Δεν αναφέρομαι όμως στη θρησκευτική πλευρά του ζητήματος αλλά στην πρακτική (βιοενεργοθεραπεία) με όποιους τρόπους αυτή επιτυγχάνεται.


Καλέ μου φίλε Γρηγόρη σε χαιρετώ.
Σωστά Ο Ιησούς υπήρξε, αλλά και η διαδασκαλία του ακόμα υπάχει για κάποιους που την ακολουθούν για να περάσουν σε άλλους πνευματικούς κόσμους...
Συγνώμη εάν δεν κατάλαβα την ερωτησή σου και επανέρχομαι στο θέμα μας.

Η θεραπεία που πειραματίσθηκε η Brennan και που έχει δώσει μόνο θετικά αποτελέσματα και μας κάνει να "μιλούμε" για την ιατρική του μέλλοντος. Είναι μια σειρά από μεθόδους εσωτερικής αλλά και μεταφυσικής αρχαίας και νέας ιατρικής. Σε τούτες βασίζετε ο θεραπευτής όπου πρώτα όμως θα πρέπει να είναι καλώς γνώστης στη χρήση της Υ.Α.Α.
Ουσιαστικά δεν είναι περίπλοκη η θεραπεία μέσω της ιατρικής της και έχει τούτες τις βασικές αρχές:
1.) Στη μελέτη της αύρας για να βρεθεί που ακριβώς υπάρχει το μπλοκάρισμα της ενέργειας των αυρικών σωμάτων και των τσάκρας στο σώμα του ασθενούς και έφερε έτσι την ασθένεια.
2.) Στην ψυχολογική θεραπεία και υποστήριξη του ασθενούς συνεχώς εώς την τελική ίαση.
3.) Στην σωστή επιλογή της θεραπείας που μπορεί να γίνει και με "ανορθόδοξα" μέσα, για τήν σημερινή ιατρική. ( Π.χ.Σε μιά θεραπεία χρησιμοποίησαν, ελάχιστη ποσότητα χλωρίνης, όπου επέφερε την ίαση σε μιά σοβαρή πάθηση του συκωτιού! )
4.) Στην "είσοδο" του ασθενούς, στους κανόνες της φυσικής εσωτερικότητας για την σωστή λειτουργία των τσάκρας με την ανάπτυξη της αυτοσυνειδητότητας.
5.) Στην ζωογόνηση των αυρικών σωμάτων, που μπορει να γίνει και με την βιοενέργεια της χειροθεσίας από τον θεραπευτή, όπου θα μεταδώσει ενέργεια για την σωστή λειτουργία των αυρικών σωμάτων.

Σου τα έγραψα όσο απλά μπορούσα (και ίσως έτσι να μείωσα την αξία της αυτής θεραπείας, αλλά δεν μπορούσα κάπως αλλιώς να σου εξηγήσω.) Διότι εάν σου αντέγραφα κάποια κομμάτια από το βιβλίο δεν θα μας χωρούσαν πέντε topic στις εξηγήσεις και επεξηγήσεις.....
Σε χαιρετώ.

Υ.Γ.
1.)Σε προηγούμενη απάντηση έγραψα πως σου απάντησε ο Matrx, ενώ την απάντηση την έδωσε ο Μορφέας.
Ζητώ λοιπόν συγνώμη και από τους τρεις σας για το μπέρδεμα.

2.)Εάν μπορούσες να διάβαζες το βιβλίο της Brennan, είναι ότι το πιο καλύτερο για την σύχρονη θεραπεία μα και θα καταλάβεις πολλά για τα αυρικά σώματα, τα τσάκρας και την λειτουργία τους που έχουν να κάνουν και με την εσωτερική διαδρομή.
Φιλικά σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 04:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε χαιρετώ φίλη zezmperg,
Don't worry, το κατάλαβα οτι εννοούσες Μορφέα όταν έγραφες mtrx
...Λοιπόν, θα το ψάξω το βιβλίο...
Αύριο κιόλας, θα περάσω απο ένα δισκάδικο να παραλάβω κάποια cd που είχα παραγγείλει και θα ρωτήσω εκεί έξω στον μικροπωλητή μήπως το έχει.
Θα περάσω Χριστούγεννα "Όλο Φως"...διαβάζοντάς το(-ελπίζω)
Νά' σαι καλά.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame you

Edited by - reptilesalonica on 05/12/2003 04:39:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 04:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Σας χαιρετώ.
quote:

Αγαπητή Zezmperg έχεις διαβάσει καθόλου Lobsang Ramba ή Deepak Chopra? Ο Ramba έλεγε σε ένα απο τα βιβλία του οτι ακόμα και η σχιζοφρένεια θεραπεύεται εαν μπορούσε να γίνει ένα ισχυρό ηλεκτροσόκ στο πεδίο του. Μπορεί να αληθεύει αυτό;


Καλέ μου φίλε Μορφέα σε χαιρετώ.
Ναι έχω διαβάσει Ramba, χωρίς φυσικά να υιοθετώ πολλά απο εκείνα που έγραψε, καθώς και ένα βιβλίο Chopra.
Για την σχιζοφρένεια δεν το θυμάμαι που το έγραφε, αλλά νομίζω πως είναι σωστό για την θεραπεία τουλάχιστον στα πρώτα στάδια της νόσου, έτσι που το διαβάζω στο μήνυμά σου. Ακόμα επειδή γνωρίζουμε σήμερα, με τις τελευταίες ανακαλύψεις, τι λείπει από τον οργανισμό, ποιά ουσία και το κέντρο αυτό του εγκεφάλου δεν λειτουργεί σωστά. Δέχομαι πως η θέραπεία Brennan θα κάνει ότι το καλύτερο για την θεραπεία της "θείας νόσου" και ίσως μια τελική ίαση. Εκτός βέβαια, εάν ο ασθενής έχει χρόνιο πρόβλημα σχιζοφρένειας όπου και θα έχει υποβληθεί σε μια σειρά από ηλεκτροσόκ, (συχνή προσωρινή διαδεδομένη θεραπεία τα περασμένα χρόνια στην ψυχιατρική). Τότε και επειδή θα έχουμε μερική νέκρωση σε μέρος του εγκεφάλου, από τα πολλά βολτ, ίσως να μην έχουμε την ολική θεραπεία, αλλά μια μόνιμη καλυτέρευση του 60% της παθήσεως.
Φιλικά σε χαιρετώ
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 05:54:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΡΦΕΑ ΚΑΙ ZEMPRERG EMAΘA THN TEXNIKH AYTH,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΒΕΛΤΙΩΣΗΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ,ΑΝΑΣΑΙΝΩ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΚΥΛΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΑ.



Καλέ μου φίλε Matrx σε χαιρετώ.
Ναι όλοι οι άνθρωποι έχουν ετούτες τις θεραπευτικές ικανότητες αν τις διδαχθούν σωστά.
ΑΛΛΑ καλέ μου φίλε, δεν είναι τόσο ΑΠΛΑ τα πράγματα με την θεραπευτική μέθοδο αυτή, όσο μας τα αναφέρεις, ΠΡΟΣΕΞΕ.

Πρόσεξε πάρα πολύ καλέ μου Matrx. Διότι έχουμε να κάνουμε με ενέργειες εσωτερικές "πνευματικές" και είναι πολύ εύκολο, εάν δεν έχουμε την απαιτούμενη επιστημονική κατάρτηση, να προκύψουν λάθοι για την υγεία του θεραπευτού που αναγκαστικά θα σεισσωρεύσει επάνω του αρκετή από την μπλοκαρισμένει ενέργεια, (αρνητική), του ασθενούς για να την υποβάλη σε καθαρμό. Αφού δεν θα γνωρίζει από που να αντλήσει την χρειαζούμενη ενέργεια για την ίαση....
Δεν μπορώ να ξέρω τι σας δίδαξαν στο σεμινάριο. Μα είναι συμαντικό να γνωρίζει ο θεραπευτής από που αντλεί την ενέργεια που στέλνει στον ασθενή και πως να την διοχετεύσει στο σημείο του πόνου!
Αν δεν γνωρίζει ο θεραπευτής τις πηγές ενεργείας του, τότε έχουμε το άσχημο φαινόμενο: Ο Θεραπευτής να γίνεται ο δέκτης της αρνητικής ενέργειας που απορρέει από τον ασθενή και μέσω της δικής του ενέργειας, να μεταβάλλεται η αρνητική σε θετική, για να επιστραφεί υγιής πλέων, η πρώην αρνητική ενέργεια, στον ασθενή.
Ετούτη η θεραπευτική μέθοδος χειροθεσίας δεν μπορεί να μαθευτεί σε ένα μικρό χρονικό διάστημα, ενός μόνου σεμιναρίου! Θα πρέπει να γνωρίσει ο θεραπευτής πάρα πολλά, όπως διατροφη, χαλάρωση, και τον τρόπο προφύλαξης του εαυτού του, (σαν ένα είδος ασπίδας) για την μη συσσώρευση της αρνητικής ενέργειας επάνω του.
’κου δεν είναι τόσο απλά με την θεραπεία της βιοενέργειας μέσω της χειροθεσίας, με το να κλείνουμε τα μάτια και να φανταζόμαστε την ενέργεια να κυλάει από τα χέρια μας!!!
ΠΡΟΣΕΞΕ ΠΟΛΥ.
Με τούτα σε χαιρετώ καλέ μου φίλε.
Φιλικά σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 08:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΩΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟΡΟΦΟΥΣΣΑ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΘΕΤΙΚΗ.ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΣΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΥΧΑΙΕΣ.ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΜΕΝΕΣ,ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΣΒΗΣΟΥΝ.ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΞΑ ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΔΙΩΧΝΑ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΥΤΟΣ ΣΚΟΝΤΑΨΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΟΡΑΤΟ ΟΝ ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΜΟΥ ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 18:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

ΑΓΑΠΗΤΗ ΦΙΛΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΩΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟΡΟΦΟΥΣΣΑ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΘΕΝΗ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΘΕΤΙΚΗ.ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΣΕ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΥΧΑΙΕΣ.ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΜΕΝΕΣ,ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΣΒΗΣΟΥΝ.ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΞΑ ΕΝΑΝ ΑΓΝΩΣΤΟ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΔΙΩΧΝΑ ΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΥΤΟΣ ΣΚΟΝΤΑΨΕ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΟΡΑΤΟ ΟΝ ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΣΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΜΟΥ ΣΕ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕ ΤΟ ΠΟΤΟ ΤΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΝΙΓΕΤΑΙ.


Χαιρετώ και σένα καλέ μου φίλε Matrx.
Και τώρα τι πρέπει να σου πω, μετά από όλα ετούτα που μας γράφεις;
Πάντως όχι και εις ανώτερα!!!
Φυσικά έχουμε και τον καλό μας φίλο Μορφέα, ευτυχώς δηλαδή, όπου πιστεύω πως κάτι θα κάνει για τούτο το μεγάλο κατ΄εμέ, πρόβλημα με την συσσωρευμένη επάνω σου ενέργεια.
Μέχρι να βρεις έναν καλύτερο τρόπο "θεραπείας", σε παρακαλώ μην κάνεις τίποτα. Σίγουρα θα πρέπει να πίνεις πορτοκαλάδες, να τρως σπανάκι, φακές και πολλά φρέσκα φρούτα. Μακριά από γλυκά και πολύ ζάχαρη. Ακόμα να ελαττώσεις το κρέας και τα οινοπνευματώδη ποτά.
Πρόσεξε καλέ μου Γιώργο γιατι ετούτα δεν είναι παιχνίδι.
Φιλικά σε χαιρετώ
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2003, 18:37:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας χαιρετώ.
quote:

Σε χαιρετώ φίλη zezmperg,
Don't worry, το κατάλαβα οτι εννοούσες Μορφέα όταν έγραφες mtrx
...Λοιπόν, θα το ψάξω το βιβλίο...
Αύριο κιόλας, θα περάσω απο ένα δισκάδικο να παραλάβω κάποια cd που είχα παραγγείλει και θα ρωτήσω εκεί έξω στον μικροπωλητή μήπως το έχει.
Θα περάσω Χριστούγεννα "Όλο Φως"...διαβάζοντάς το(-ελπίζω)
Νά' σαι καλά.


Σε χαιρετώ Γρηγόρη.
Αν δεν είμαι και δεν γίνομαι αδιάκριτη, μπορείς να μου πεις, τη μουσική ακούς;
Σε χαιρετώ.
Σας χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

reptilesalonica
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1849 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2003, 20:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους reptilesalonica  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δε γίνεσαι αδιάκριτη, αγαπητή.
Θα σου απαντήσω με προσωπικό μήνυμα γιατί δεν αφορά το θέμα.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame youΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2003, 00:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δε γίνεσαι αδιάκριτη, αγαπητή.
Θα σου απαντήσω με προσωπικό μήνυμα γιατί δεν αφορά το θέμα.

~Γρηγόρης~
Once you were wild, don't let them tame you



Φίλε Γρηγόρη σε ευχαριστώ για το προσωπικό μήνυμα.
Σε χαιρετώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy