ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ =-.
 ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΠΕΔΙΟΥ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2003, 12:26:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγχαρητήρια για το πολύ ενδιαφέρον θέμα!
Οι κακές συνήθειες πληρώνονται (δεν μπαίνω ποτέ στη ΘΕΡΑΠΕΙΑ και στο ΑΧΛΑΔΟΤΥΡΟ) αλλά ευτυχώς που υπάρχουν καλοί φίλοι να με ενημερώνουν για τέτοια όμορφα θέματα.
Τέλος πάντων κάλιο αργά παρά ποτέ...

Αυτό που θα ήθελα να προσθέσω είναι ότι έχει δίκιο ο reptilesalonica για τον όρο Υπερ Αισθητηριακή Αντίληψη(ΕSP)... αν και αδόκιμος δυστυχώς αγαπητή zezmperg αυτός έχει επικρατήσει... ειλικρινά δεν ξέρω για ποιό λόγο...

Τώρα πάνω σε αυτό που είπατε ότι όλοι έχουμε την ικανότητα να θεραπεύουμε θέλω να πω ότι μάλλον είναι λάθος έκφραση... Μάλλον (είπα μάλλον μην πέσετε να με φάτε) δεν έχουν όλοι την ικανότητα αυτή ή για να είμαι πιο ακριβής άλλοι την έχουν εντονότερα από άλλους, ή άλλοι την έχουν χωρίς να προσπαθήσουν να την αναπτύξουν... Εχω προσωπική πείρα επί του θέματος αν και είμαι παντελώς "αδιάβαστη" πάνω σε αυτό. Σε μια σειρά βιβλίων της TIME LIFE στην αγγλική (καμμία σχέση με το Lifetime book της φίλης zezmperg...αλλά τι σύμπτωση(?) κι αυτή!) είχα διαβάσει έναν τρόπο για να ανακαλύψει κανείς αν έχει αυτή την ικανότητα:
1.) Τρίβετε πολύ καλά-δυνατά τα χέρια σας μεταξύ τους για περίπου 1 λεπτό (σα να τα σαπουνίζετε...)
2.) Τοποθετείτε τις παλάμες σας στραμένες ώστε να βλέπει η μια την άλλη και ανοιχτές σε απόσταστη περίπου ενός μέτρου.
3). Προσπαθείτε σιγά σιγά να φέρετε κοντά την μια παλάμη με την άλλη.
Νοιώθετε κάτι?
Τι?
Σε ποιό σημείο (απόσταση)το νοιώθετε?
Κάντε αυτό το τεστ και επιστρέφω με απαντήσεις και περισσότερες λεπτομέρειες. Δε λέω περισσότερα για να είναι πιο αντικειμενικό το τεστ. Εστιάστε την προσοχή σας στα χέρια και αν νοιώσετε κάτι καταγράψτε το.
Περιμένω απαντήσεις από όλους τους συμμετέχοντες και θα πω περισσότερα...
Καλή σας μέρα φίλοι μου


"Τάδε έφη Avallon"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 01:40:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΡΦΕΑ ΚΑΙ ZEMPRERG EMAΘA THN TEXNIKH AYTH,ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΧΑΛΑΡΩΣΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΒΕΛΤΙΩΣΗΣ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΦΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ,ΑΝΑΣΑΙΝΩ ΒΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΝΑ ΚΥΛΑΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.

Απο την μέθοδο Silva δεν είναι αυτό; Εκεί μου είχαν μάθει κι εμένα κάτι παρόμοιο το οποίο βέβαια το έκανα μερικές μόνο φορές και με έπιαναν πόνοι στο σώμα μου. Μετά άρχισα να βάζω προστασίες αλλά η αλήθεια είναι οτι και πάλι διακινδυνεύεις πολύ. Εαν είναι αυτό που λέω κάνεις μια βαθιά αναπνοή και κρατάς την ανάσα σου έτσι και κινείς και τα χέρια σου πολύ γρήγορα οραματιζόμενος την ενέργεια να κατεβαίνει και να επουλώνει το προβληματικό σημείο.

Φίλε Matrx σίγουρα θα σου πρότεινα να μην συνεχίσεις αυτήν την θεραπεία τουλάχισατον σε άλλους. Ευτυχώς ή δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν θεραπείες και θεραπείς και μερικές απο αυτές φτάνουν ακόμα και σε μυστικιστικές τελετουργίες με επικλίσεις πνευμάτων κ.λ.π. που είναι άκρως επικίνδυνες. Εαν θέλεις δοκίμασε βιοενέργεια αν και πάλι και αυτή μπορεί να αποβεί επικίνδυνη όταν κάνεις σε τρίτο. Πάντως είναι πολύ πιο ασφαλής και πιο δυνατή.
Για να αποφορτιστείς πάντως απο αρνητικές ενέργειες υπάρχουν πολλοί τρόποι. Ένας τρόπος είναι απλά να βγάλεις τα παπούτσια και να πατήσεις ξυπόλυτος στο χώμα οραματιζόμενος οτι όλη η αρνητική ενέργεια πηγαίνει στην μητέρα Γη.

Επίσης ένας απο τους δυνατότερους καθαρισμούς είναι ο εξής:

Φαντάζεσαι οτι βρίσκεσαι σε μια χρυσή πυραμίδα η οποία όμως έχει ανοικτή κορυφή. Στις 4 πλευρές τοποθετείς νοητικά τον Αρχάγγελο Ραφαήλ, Ουριήλ, Γαβριήλ και Ζακχιήλ ενώ στην κορυφή φαντάζεσαι τον Αρχάγγελο Μιχαήλ, αρχάγγελο της κάθαρσης. Φαντάσου λοιπόν να κατεβαίνει μια στήλη φωτός απο την κορυφή της πυραμίδας να μπαίνει μέσα σου και να βγάζει όλες τις βρωμιές πηγαίνωντας προς τον πηρύνα της γης. Σύντομα θα αρχίσεις να αισθάνεσαι πολύ καλά.

Παρακαλώ όμως όσους διαβάζουν αυτόν τον τρόπο καθαρισμού, να τον χρησιμοποίούν εάν θέλουν αλλά με σύνεση και απόλυτο σεβασμό διότι οι δυνάμεις και οι οντότητες που επικαλείται είναι πάρα πολύ ισχυρές. Η άσκοπη χρήση ή κατάχρηση τους δημιουργεί καρμικά προβλήματα.

Ευχαριστώ πολύ!

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2003, 01:51:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Νοιώθετε κάτι?
Τι?
Σε ποιό σημείο (απόσταση)το νοιώθετε?

Καλησπέρα Avallon, αυτό που αισθάνθηκα εγώ είναι σαν να υπάρχει μια στήλη ελαστικής ενέργειας μεταξύ των παλαμιών, και μάλιστα απο το κέντρο τους και τα σκροδάχτυλα. Φέρνοντας τα χέρια πιο κοντά ή πιο μακριά το αισθάνεσαι να βάζει αντίσταση στην αρχή αλλά τελικά κάνει την κίνηση που θέλεις. Μάλιστα όταν άνεβοκατεβάω το ένα χέρι απέναντι στο άλλο αυτή η ενεργειακή "τσίχλα" παίρνει το ανάλογο σχήμα.
Α, και επίσης φαίνεται να υπάρχει ένα πάρε - δώσε μέσα σε αυτήν την στήλη απο το κέντρο της μιας παλάμης στην άλλη.
Αυτά.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

matrx
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/12/2003, 03:25:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους matrx  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΡΦΕΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ.ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ.ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΩ ΠΟΝΟΥΣ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΟΝΟ ΒΙΟΕΝΕΡΓΕΙΑ.ΦΙΛΕ ΜΟΡΦΕΑ Η ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΤΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΑΓΓΕΛΩΝ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ Π ΕΩΣ ΤΟ ΩΜΕΓΑ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Μορφέας
Πλήρες Μέλος


856 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/12/2003, 01:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Μορφέας  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπέρα Matrx, τι να σου πω, υπάρχουν χιλιάδες ονόματα αγγέλων, αναλόγως με το ποιά απο τα 9 τάγματα ανήκουν, δεν έχω ιδέα όσον αφορά τα ονματά τους.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zezmperg
Πλήρες Μέλος

Greece
983 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2004, 13:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zezmperg  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
Νοιώθετε κάτι?
Τι?
Σε ποιό σημείο (απόσταση)το νοιώθετε?

Καλησπέρα Avallon, αυτό που αισθάνθηκα εγώ είναι σαν να υπάρχει μια στήλη ελαστικής ενέργειας μεταξύ των παλαμιών, και μάλιστα απο το κέντρο τους και τα σκροδάχτυλα. Φέρνοντας τα χέρια πιο κοντά ή πιο μακριά το αισθάνεσαι να βάζει αντίσταση στην αρχή αλλά τελικά κάνει την κίνηση που θέλεις. Μάλιστα όταν άνεβοκατεβάω το ένα χέρι απέναντι στο άλλο αυτή η ενεργειακή "τσίχλα" παίρνει το ανάλογο σχήμα.
Α, και επίσης φαίνεται να υπάρχει ένα πάρε - δώσε μέσα σε αυτήν την στήλη απο το κέντρο της μιας παλάμης στην άλλη.
Αυτά.

ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ




Φιλεναδίτσα Avallon δεν μας απάντησες.........
Περιμένουμε..........
Φιλάκια.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marios Siakantaris
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 16:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
σχετικά με την θεράπεια brennan που αναρωτιέσαι φίλε μου πλέον υπάρχει και στην αθήνα. απο φέτος δλδ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2011, 23:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σε ποιούς "απευθύνεται" φίλε μου αυτή η θεραπεία , εννοώ για ποιές περιπτώσεις ασθενειών και πως αυτό επιτυγχάνεται???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Giannis Aliki
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2016, 19:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδια καλησπερα! βλεπω οτι εχουν περασει πολλα χρονια απο τη συζητηση σας, αλλα ψαχνω απεγνωσμένα το βιβλιο της Barbara Brennan "Το Φως Της Ζωης" και δε μπορω να τα βρω πουθενα.

Ξερει καποιος κατι να μου προτεινει;

Αν καποιος το εχει και μπορει να το διαθεσει με αμοιβη να το βγαλουμε φωτοτυπιες ή αν μπορει να το φωτοτυπησει και να μας το στειλει εναντι αμοιβης θα σας ημασταν υποχρεοι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2016, 19:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)


Στα Ελληνικά εξαντλημένο το κόβω, αν και θα το ξέρετε μάλλον ήδη αυτό.


Aν σάς κάνει όμως στα αγγλικά ιδού το βιβλίο ολόκληρο:

http://t2mh.com/inspiring/Barbara%20Brennan%20Light%20Emerging%20-%20Journey%20of%20Personal%20Healing.pdfΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
9.301758E-02
Maintained by Digital Alchemy