ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! (χωροχρονικό παράξενο γεγονός)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mpota
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 18:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpota  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά χαρά παιδιά.
Αυτό που μου συνέβει είναι πραγματικά απίστευτο.
Μέχρι κι εγώ δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς έγινε.
Λοιπον ξεκινάω.

Πριν μερικές μέρες και ενώ καθόμουν στο σαλόνι και παρακολουθούσα
τηλεόραση με ένα φιλαράκι μου, σε μια φάση πηγαίνω να πλυθώ (λερώθηκα με τη σοκολάτα). Όταν κοίταξα στον καθρέφτη είδα τα γένια μου μεγάλα παρ'όλο που ξυρίστηκα το πρώι. Εγώ κόλλησα και δεν μπορούσα να το πιστέψω. Επιστρέφω στο σαλόνι, ο φίλος μου δεν ήταν εκεί, η τηλεόραση ήταν ανοιχτή στο ίδιο κανάλι (δεν έδειχνε την ιδια εκπομπή), και γενικά ήταν όλα όπως πρώτα εκτός φυσικά από τα γένια και τον φίλο μου που έλειπε! Αμέσως τον παίρνω τηλέφωνο και τον ρωτάω που είναι. Μου απαντάει ότι έχει να με δει μια εβδομάδα! Τον ρωτάω τι έγινε την τελευταία φορά με είδε και μου είπε οτι αφού ήπιαμε τον καφέ σπίτι μου και τελειωσε η εκπομπή που βλέπαμε έφυγε γιατί είχε μια δουλειά. Τον ρώτησα αν θυμάται να πήγα στην τουαλέτα να πλυθώ από την σοκολάτα και μου απάντησε οτι το θυμόταν. Μετά ρώτησα τι έγινε και μου είπε απλά οτι επέστρεψα στο σαλόνι και καθήσαμε μέχρι να φύγει. Από τότε έχει να με δει λέει!
Κοιτάω το ημερολόγιο και βλέπω οτι είχαν περάσει 8 μέρες. Και όλα αυτά μέσα σε 2 λεπτά.

Τι να πώ... Πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο. Δεν περιμένω να με πιστέψετε αλλά είναι αλήθεια. Δεν θυμάμαι τίποτα! Η βοήθειά σας μου είναι πολύτιμη. Ευχαριστώ.

Flawless
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
264 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 18:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flawless  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Have you seen fightclub?

Fight club.....you know brad pit etc big fights and insomnia?


Love is True.
Rest are all illusions.
Illusions to find our purpose.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mpota
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 19:04:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpota  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι Flawless δεν έτυχε, έχει καμια σχέση μ'αυτό;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 19:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

Πράγματι απίστευτο αυτό που συνέβη.
Ωστόσο αληθινό!
Εν πρώτης θα σου έλεγα να το κοιτάξεις από ιατρικής άποψης.
Μήπως σου συνέβη κάτι.
πχ κώμα που μετά να συνήλθες.
8 μέρες είναι αρκετές.
Δεν σε αναζήτησε κανείς?
Για ρώτησε και άλλους φίλους ή γνωστούς.
Τί άλλο να υποθέσω?
Ότι έχασες 8 ολόκληρες μέρες,χρονικά?
Ως και απαγωγές από εξωγήινους ακούγονται κατά καιρούς.(Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αληθινά αυτά τα περιστατικά).Δεν αμφισβητώ ωστόσο το δικό σου.Έχω μείνει κυριολεκτικά με ανοιχτό το στόμα.
Το σημαντικότερο πάντως είναι να κάνεις κάποιες εξετάσεις.
Μπορεί να νόμισες ότι πέρασαν λίγα λέπτα,αλλά να μην ήταν 'ετσι.


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mpota
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 19:19:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mpota  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελευθερία κατ'αρχήν ευχαριστώ που με πιστευεις.

Δεν έχω πάει σε κάποιο γιατρό για εξετάσεις. Όσο για το αν με αναζήτησε κανείς, ένα είναι σίγουρο. Παραλίγο να χάσω την δουλειά μου.
Γενικά οι συνάδελφοι μου και κάποιο γνωστοί μου που με ρώτησαν που είχα εξαφανιστεί χώρις να δώσω σημείο ζωής, δεν ήξερα τι να τους απαντήσω. Δεν θα τους έλεγα με τίποτα την αλήθεια. Τελικά τα μπάλωσα κάπως... δεν θέλω να πω περισσότερα. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω που είμουν 8 μέρες. Για το κώμα που λες δεν νομίζω αφού ο φίλος μου λέει οτι γύρισα απο την τουαλέτα, τελειώσαμε τον καφέ και μετά έφυγε. Εγώ γιατί δεν το θυμάμαι;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

katia
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
629 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 19:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους katia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΕΝΟ ΜΝΗΜΗΣ.ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΚ ΕΝΤΟΝΟ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ.ΜΕΧΡΙ 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ.ΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΝΗΜΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 19:31:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για το κώμα που λες δεν νομίζω αφού ο φίλος μου λέει οτι γύρισα απο την τουαλέτα, τελειώσαμε τον καφέ και μετά έφυγε. Εγώ γιατί δεν το θυμάμαι;

Για να σου πω την αλήθεια,αυτό με παραξένευσε κι εμένα περισσότερο από όλα τα άλλα.
Αν και έχω ακούσει,'εχω μάλιστα και προσωπική εμπειρία,πως στην αμνησία,από οποιοδήποτε λόγο,γίνεται να μη θυμάσαι κάποια μόνο γεγονότα,αλλά να θυμάσαι άλλα πολύ καλά.
Μου συνέβη μετά από χτυπημα στο κεφάλι,όταν ήμουν παιδί.
Παρατήρησες κάτι άλλο?
Πονοκέφαλο,τάση προς έμετο?
Αλλά θα μου πεις τώρα, μετά από 8 μέρες,αυτά τα συμπτώματα θα είχαν περάσει.
Επιμένω να το κοιτάξεις πρώτα ιατρικά,και αν αποκλεισθεί αυτό το ενδεχόμενο,τότε πράγματι θα είναι παράξενο!
quote:
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΧΡΟΝΟ.ΜΕΧΡΙ 2 ΩΡΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ

Θα συμφωνήσω με την Κάτια.
Για λίγες ώρες έχω ακούσει κι εγώ.Αλλά για 8 ολόκληρες μέρες..
Πάντως δεν χρειάζεται να ανησυχείς ιδιαίτερα ή να πανικοβληθείς.
Θα τη βρούμε την άκρη.Πού θα πάει!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

olyon
Νέο Μέλος

Bolivia
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 20:27:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους olyon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΙΑ ΗΤΑΝ Η ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑΤΕ? ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΝΟΩ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2004, 23:06:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα μπορουσα να σε πιστεψω φιλε αν μπορεσεις να μου εξηγησεις πως γινεται αφου ειχαν περασει 8 μερες και μεγαλωσαν τα γενια σου οταν πηγες στην τουαλετα πως το θυμοταν αυτο ο φιλος σου(αφου ειχαν περασει οι 8 μερες)? μηπως εφυγες απο την τουαλετα? ευχαριστω χαρων

σαταρρΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Glorfindel
Μέλος 2ης Βαθμίδας


385 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 00:43:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Glorfindel  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ!

ΦΙΛΕ MPOTA ΝΑ ΕΥΧΕΣΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ...

ΕΠΕΙΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΛΟΚΑΡΕΣ ΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΣΟΥ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΚ,ΣΥΜΒΑΝ Η ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΤΥΧΟΝ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΟΥΣΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΗΜΕΡΕΣ...

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΛΟΙ ΙΣΧΥΡΙΖΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΑΝΟΙΞΑΝ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΤΟΥΣ,ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΠΙΕΣΤΗΚΕ Η ΑΚΟΜΑ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΕ ΑΛΛΟ ΧΡΟΝΟ...ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ "ΟΣΟ ΕΛΕΙΠΕΣ"....
ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝ ΣΕ ΕΠΑΙΡΝΑΝ ΤΗΛ.ΗΡΘΑΝ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΤΟ ΚΟΥΔΟΥΝΙ ΣΟΥ Η ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...


ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΕΞΗΓΗΤΑ,ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΑΡΑΓΕ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ....ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΡΙΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 8 ΗΜΕΡΕΣ;


ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ...

ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ..ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ 8 ΗΜΕΡΕΣ...ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ 8 ΗΜΕΡΕΣ...
ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ 8 ΗΜΕΡΩΝ ΕΓΙΝΑΝ ΠΟΛΛΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ..ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΓΕΓΟΝΟΣ,ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ...ΕΣΥ ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΖΗΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ 8 ΗΜΕΡΕΣ;

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Rebecca
Νέο Μέλος


39 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 01:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Rebecca  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ Μ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ

ΕΙΧΑ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΕΝΑ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ. ΕΨΑΧΝΕ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ(ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ)
ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ(ΟΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΡΙΝ ΧΑΘΕΙ)ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΦΥΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΛΕΓΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΤΙ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ
ΘΑ ΠΙΣΤΕΥΕ ΤΙ ΑΠΛΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ.

ΑΛΛΑ 8 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΔΕΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΥΠΝΩΤΙΣΤΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΝΑΔΡΟΜΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ 8 ΜΕΡΕΣ.

ΦΙΛΙΚΑ Rebecca

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 01:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..... ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΝΗΜΗΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ... ΕΝΑΣ ΥΠΝΟΤΙΣΜΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ίσως ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 01:53:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ..... ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΧΩΡΟΧΡΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΕΝΟ ΜΝΗΜΗΣ ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ... ΕΝΑΣ ΥΠΝΟΤΙΣΜΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ίσως ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 02:42:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Γενικά οι συνάδελφοι μου και κάποιο γνωστοί μου που με ρώτησαν που είχα εξαφανιστεί χώρις να δώσω σημείο ζωής, δεν ήξερα τι να τους απαντήσω. Δεν θα τους έλεγα με τίποτα την αλήθεια.

Και πως να την πεις..
Πάντως παιδιά,αυτό είναι το καλό με το forum.
Όταν αποφάσισα να γίνω μέλος,αυτός ήταν ένας λόγος.
Πού να καθίσεις και να πεις σε γνωστούς και φίλους κάτι που είναι παράξενο?
Όμως έχουμε την ανάγκη να το πούμε κάπου...
Φίλε Μπότα, εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι ακόμα.
Πώς ήταν η ψυχολογική σου κατάσταση πριν συμβεί αυτό?
Ένιωθες μήπως πιεσμένος,ήθελες να ξεφύγεις από δουλειές,φίλους,συνεργάτες κλπ?
Μην λάβεις τις ερωτήσεις μου,ως αμφισβήτηση.
Το ότι σου συνέβη εγώ το πιστεύω.
Το γιατί συνέβη δεν ξέρω.


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lady_moon
Νέο Μέλος

Greece
7 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 10:39:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lady_moon  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Merry Meet,

Θα συμφωνήσω και εγώ με τον φίλο μας Warface ότι με τον υπνωτισμό θα ξεκαθαρίσεις το κενό που έχεις αυτές τις 8 μέρες.Αλλα χρειάζετε προσοχή σε ποιο άτομο θα απευθυνθείς.


BLESSED BEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Warface
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
247 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 15:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Warface  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΥΠΝΟΤΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ "ΜΟΥΦΕΣ"...

ΦΙΛΙΚΑ ΑΓΓΕΛΟΣ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

indigo16
Νέο Μέλος

Greece
4 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 16:40:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους indigo16  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε μου,αν πραγματικά σου συνέβη κατι τέτοιο που εγώ το πιστέω τοτε μπορούμε να πούμε οχι οτι έπεσες σε κώμα δι\ότι αυτή θα ήταν χαζή εξήγηση αλλα οτι πέρασες σε χρονοτρύπα και βρέθυκες 8 μέρες μετά στο ίδιο μέρος.Δέν είναι τίποτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Beholder
Νέο Μέλος

Greece
18 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 17:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Beholder  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Beholder  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

πέρασες σε χρονοτρύπα και βρέθυκες 8 μέρες μετά στο ίδιο μέρος.Δέν είναι τίποτα.


ώρες ώρες είναι απίθανα αυτά που λέτε...
Δεν είναι τίποτα μωρέ...Εγώ το παθαίνω κάθε μέρα....!

Αναζητώντας την αλήθειαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 18:40:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γεια χαρά αγαπητοί φίλοι,

Συμφωνώ απόλυτα με τον Beholder, δεν ξέρω όμως κατά πόσο αυτό μπορεί να συμβαίνει κάθε μέρα γιατί δεν αντιλαμβάνομαι το σκοπό που εξυπηρετεί , τέλος πάντων δεν είναι αυτό το θέμα μας.
Δε νομίζω πω έπεσαι σε κώμα γιατί θα το καταλάβαινε από κάποια σημάδια που προφανώς θα του προκαλούσε η πτώση στο πάτωμα του μπάνιου αφού όταν θα έπεφτε θα έχανε τις αισθήσεις του.
Είναι ακριβός αυτό που λέει ο Beholder, υπάρχει και άλλο παρόμοιο ΤΟΠΙΚ με τίτλο “έχασα ένα τέταρτο από τη ζωή μου” δεν έχω χρόνο να το ψαχθώ οποίος ενδιαφέρετε ας κάνει μια αναζήτηση.

Φιλικά C.t


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 19:08:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φιλε μου,αν πραγματικά σου συνέβη κατι τέτοιο που εγώ το πιστέω τοτε μπορούμε να πούμε οχι οτι έπεσες σε κώμα δι\ότι αυτή θα ήταν χαζή εξήγηση αλλα οτι πέρασες σε χρονοτρύπα και βρέθυκες 8 μέρες μετά στο ίδιο μέρος.Δέν είναι τίποτα.



Βιαστικό συμπέρασμα,και λιγάκι αφελές.
Έχουν δίκιο οι προλαλήσαντες(Beholder και Crystal_tear).
Κάθε μέρα όλο και κάποιος θα πέφτει σε μια τρύπα?
Τώρα στο σαλόνι του θα είναι,θα στο μπάνιο,στο αμάξι του,ποιος ξέρει.
Τρύπιος κόσμος!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pappous_manowar
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2004, 21:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pappous_manowar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Poios 8a mou danisei mia maurh trupa?
eseis 8a trelanete kai tous episthmones

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 00:03:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
FILOI MOY KAT ARXHN ZHTW SYGNWMH GIA TA GREEKLISH , ALLA KATI EPA8E O YPOLOGISTHS MOY KAI DEN GRAFEI ELLHNIKA .
FILE mpota PRAGMATI H ISTORIA SOY FANTAZEI API8ANH OMWS EGW PROSWPIKA SE PISTEYW , OPWS PISTEYW OTI EXOYN DIKIO OI katia KAI Warface POY LENE OTI H PERIPETEIA SOY PREPEI NA EXH SXESH ME TON XWROXRONO KAI MALLON 8A EXEIS PESEI SE KENO XRONOY .
OMWS 8ELW NA MOY LYSEIS AN MPOREIS KAI MIA APORIA .
KATA THN DIARKEIA AYTOY TOY KENOY TWN OKTW HMERWN DEN SE ANAZHTHSE KANENAS APO TOYS SYGKENEIS , TOYS FILOYS H TOYS SYNADELFOYS SOY ;
EMA8ES TIPOTA GIA AYTO TO XRONIKO DIASTHMA POY KYRIOLEKTIKA LEIPEI APO THN ZWH SOY ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

_
Μέλος 2ης Βαθμίδας

USA
379 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 02:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους _  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Για το κώμα που λες δεν νομίζω αφού ο φίλος μου λέει οτι γύρισα απο την τουαλέτα, τελειώσαμε τον καφέ και μετά έφυγε. Εγώ γιατί δεν το θυμάμαι;

Καταρχήν, εξέτασε εάν λοιπή οτιδήποτε από το σπίτι σου, εάν όλα είναι στην θέση τους, και 2 εξέτασε το, δίπλα από ιατρικής πλευράς, μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο στο περίπου.

Έχω πάθει να βρεθώ σε άλλο χρόνο και σε άλλο τόπο ύστερα από ατύχημα. (1-2 ώρες ο τόπος αρκετά ποιο μακριά)

Μήπως υπάρχει κανένας αρμόδιος να παρέμβει??

Πράγματι πολύ παράξενο, εμπιστέψου το πρώτα στον πιο έμπιστο σου φίλο, και κανόνισε ημερήσια επαφή μαζί του, πες σε κάποιον να δράσει αναλόγως εάν δεν έχει σημεία ζωής σου.

Κάτω ΠάυλαςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

coperrolo
Μέλος 2ης Βαθμίδας


191 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 05:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους coperrolo  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι ανάλογο μου συμβαίνει στο esoterica.gr... μπαίνω να δω τι παίζεται, αποφασίζω να γράψω σε κανα-δυο topic και εκεί που λέω "καλά είναι μισή ωρίτσα" έφυγε το 3ωρο... (2:30 ήταν όταν για τελευταία φορά είδα την ώρα...γαμ*το!)
Ορισμένες φορές η ασφαλέστερη καταγραφή χρόνου είναι το κατά πόσο είναι γεμάτο το τασάκι και για άλλη μια φορά είναι τίγκα.
Καλυνύχτα σας

My Karma ran over your Dogma
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 12:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι αρκετά απλό αυτο που συνέβει στο φίλτατο mpota, το αναφέρει εμεσα ο Beholder αλλα νομίζω οτι δεν εγινε απολιτα κατανοητο. Φανταστιται το χοροχρόνο σαν ενα μεγάλο τεντομενο πανί, αν αυτο καπου για καποιον παρουσιασει μια καμψη προς τα επανω , αν δηλαδη δημιουργισει ενα "ορος" καθιστερει για αυτον , ο οποιος βρισκεται πανω στο σημειο του χωροχρονου που δημηουργιθικε το ορος ο χωροχρονος δηλαδη ζει 2 φωορες αυτο που οι αλοι ζουν μια, αν παλι συνβει το αναποδω στο πανι του χοροχρόνου αν δηλαδη δημιουργιθεί μια "κυκλαδα" ειναι σαν να κανεις βουτία στο κενο του χωροχρονου, ολοι δηλδη περπαταν πανω σε μια ευθία την ωρα που εσυ βρικεσαι ακριβος απο κατω τους, οταν και εσυ διασχεσεις την κυλαδα σου τοτε επανερχεσαι στο χωροχρόνο και συνεχιζεις την ευθια σου πορια σου.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Protector
Μέλος 1ης Βαθμίδας


64 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 13:06:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Protector  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Πολύ ενδιαφέρον η ιστορία σου και εφόσον είσαι και νέος χρήστης λογικό είναι να υπάρχουν κάποιες αμφισβητήσεις. Εγώ θα σταθώ σε δύο σημεία:

1) Λες ότι κοίταξες κάποιο ημερολόγιο, το ημερολόγιο ήταν ηλεκτρονικό άρα είχε προχωρήσει αυτόματα ή ήταν κάποιο ημερολόγιο τοίχου η βιβλιαράκι στο οποίο κάποιος χειροκίνητα είχε αλλάξει τις σελίδες η είχε σημειώσει τις περασμένες ημέρες?
2) Αφού λες πως τα γένια σου είχανε μεγαλώσει αυτό σημαίνει ότι δεν μεταπήδησες σε κάποιο άλλο σημείο του χρόνου η να έπαιξες με τον χωροχρόνο που διατυπώθηκε πιο πάνω αλλά ότι έζησες αυτές τις 8 ημέρες και ότι η απώλεια μνήμης που έχεις τώρα είναι από πριν κοιταχτείς στον καθρέφτη. (Επειδή αν ο οργανισμός πήδηξε συμπιεσμένα 8 ημέρες σε 2 λεπτά και λειτούργησε έτσι ώστε να μεγαλώσουν τα γένια τότε θα είχε και ανάγκες όπως να τραφεί η να πιει νερό άρα τα αποτελέσματα θα ήταν άσχημα)

Τέλος έχω και άλλη μία απορία, το κινητό σου είχε κλείσει από μπαταρία η ήταν ανοιχτό (άρα το φόρτιζες γιατί 8 ημέρες δεν αντέχει κανένα!)?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 13:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα συμφωνήσω αρχικά με τον Κάτω Παύλα.
quote:
Πράγματι πολύ παράξενο, εμπιστέψου το πρώτα στον πιο έμπιστο σου φίλο, και κανόνισε ημερήσια επαφή μαζί του, πες σε κάποιον να δράσει αναλόγως εάν δεν έχει σημεία ζωής σου.



Αυτό φίλε μου,να το κάνεις οπωσδήποτε!Για το δικό σου καλό.
quote:
Αφού λες πως τα γένια σου είχανε μεγαλώσει αυτό σημαίνει ότι δεν μεταπήδησες σε κάποιο άλλο σημείο του χρόνου η να έπαιξες με τον χωροχρόνο που διατυπώθηκε πιο πάνω αλλά ότι έζησες αυτές τις 8 ημέρες και ότι η απώλεια μνήμης που έχεις τώρα είναι από πριν κοιταχτείς στον καθρέφτη. (Επειδή αν ο οργανισμός πήδηξε συμπιεσμένα 8 ημέρες σε 2 λεπτά και λειτούργησε έτσι ώστε να μεγαλώσουν τα γένια τότε θα είχε και ανάγκες όπως να τραφεί η να πιει νερό άρα τα αποτελέσματα θα ήταν άσχημα)


Το ίδιο ετοιμαζόμουν να γράψω.
Αλλιώς δεν θα μεγάλωναν ούτε τα γένια.
Ο οργανισμός σου,άντε και να άντεχε χωρίς νερό 8 μέρες,
όταν επανήλθες,λογικά θα έπρεπε να νιώθεις άσχημα.
Κουρασμένος ίσως.
Ένιωσες κάτι?

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 15:57:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου,

Δεν θέλω να πάρω «αρνητική θέση» στο θέμα, αλλά είναι λιγάκι «προχωρημένο / υπερβολικό» για ‘μένα… Δεν ξέρω αλλά έχω μεγάλες επιφυλάξεις.

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 16:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Απαράδετο!
Ξεχασαμαι όλη οτι ο φίλος του mpota τον ήταν μαζί του στο σημειο που "ο mpota" μας λεει οτι ξεκιναει το κενο την μνημης του, αυτο αυτο συμένει οτι ο "mpota" , το σωμα του συγουρα, ηταν παρον στο χοροχρόνο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 17:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Poios 8a mou danisei mia maurh trupa?
eseis 8a trelanete kai tous episthmones

pappous_manowar, ένα μόνον "πραγματάκι": ΠΡΟΣΟΧΗ! ... στο τι γράφεις, πως το γράφεις και πως αναφέρεσαι στους ανθρώπους που αναφέρεσαι! Εάν δεν σε ενδιαφέρει κάποιο Θέμα ή ολόκληρη η Θεματολογία των Forums δεν σε υποχρεώνει κάποιος να συμμετάσχεις!

-------------------------
"Ζήτησε από τη γη, τον
αέρα και από το νερό, τα
μυστικά που κρατούν για
σένα"

-------------------------Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pappous_manowar
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 22:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pappous_manowar  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν εχω κανενα προβλημα με αυτο, απλα λεγονται καποια πραγματα που υποβαθμιζουν το forum περισσοτερο απο οσο νομιζεις οτι το υποβαθμιζω εγώ;).

+Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy