ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! (χωροχρονικό παράξενο γεγονός)
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
orionboy
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2004, 23:23:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους orionboy  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για μένα η σχετικότητα του χωροχρόνου είναι καταλυτική στην υπόθεση:
Θα μπορούσα να πώ σχηματικά ότι δεν υπάρχει το πριν το τώρα και το μετά. Μόνο διαδοχικά "τώρα" που συμβαίνουν για τον καθένα σε μια δεδομένη στιγμή σε ένα πολυδιάστατο φυσικό κόσμο. Κάθε στιγμή που περνάει ένα καινούργιο στιγμιότυπο αυτού του κόσμου διαμορφώνεται. Αλλά μια αλλοίωση στο κατά τα άλλα τελειο αυτό σύστημα διαστάσεων θα μπορούσε να δώσει την αίσθηση ακανόνιστης διαδοχής συμβάντων. Το ερώτημα στην υπόθεση είναι τότε τί είναι αυτό που προκάλεσε την αλλοίωση. Για έναν ορθολογιστή ένα φυσικό φαινόμενο. Για έναν οπαδό του εσωτερισμού ίσως μια προσωπική άγνωστης φύσεως έκληση ενέργειας από τον ίδιο τον ενδιαφερόμενο.
Φανταστείτε δηλαδή ότι επρόκειτο το άτομο αυτό ΑΝ ζούσε "σωστά" τη διαδοχή των συμβάντων να αντιλαμβανόταν κάτι κακό. Κάτι που θα μπορούσε να λειτουργήσει αρνητικά για τον μέλλον του ή ακόμα να τον βάλει και σε αδιέξοδο δρόμο. (σαν ένα πρόγραμμα υπολογιστή που πρόκειται να περιελθει σε κατάσταση αιώνιας αυτοεπανάληψης και τερματίζεται ή επανεκκινείται αυτόματα αναγνωρίζοντας τί πρόκειται να συμβεί). Τότε ένας εσωτερικός μηχανισμός αυτοπροστασίας ενεργοποιείται και προκαλεί μια ασυνέχεια στο χωροχρόνο (τον σχετικό για το άτομο πάντα) και πηγαίνει "παρακάτω".

Για έναν οπαδό του Matrix πάλι... ο αρχιτέκτονας είναι υπεύθυνος (η διπλή γάτα στο Μatrix I!.

Αυτά είναι επιστημονικά αναπόδεικτα. Οπότε μη με πυροβολήσετε!.
Απλά τις σκέψεις μου καταθέτω.
Ευχαριστώ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2004, 00:25:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γειά σας.

Πολύ ενδιαφέρον το περιστατικό που μας περιέγραψες φίλε mpota.
Παρεπιπτόντως, που εξαφανίστηκες; Βλέπω ότι από προχθές που ανέφερες την ιστορία σου δεν ξαναέγραψες. Εύχομαι να μην έπεσες πάλι σε χωροχρονικό κενό

Πολλά τα ερωτήματα που έχουν θέσει οι φίλοι οι οποίοι γράφουν στο τόπικ και η απάντηση κάποιων από αυτά, θα βοηθήσει φαντάζομαι αρκετά στη διασαφήνιση του μυστηριώδους αυτού περιστατικού. Εγώ θα σε ρωτούσα σχετικά με το φίλο σου, πόσο καλά τον ξέρεις; Υπάρχει η περίπτωση να έχει ανακατευτεί αυτός καθόλου στην παράξενη αυτή υπόθεση; Η είναι πέραν κάθε υποψίας;

Επίσης, οι προτροπές κάποιων μελών για υπνωτισμό, είναι μία καλή λύση, θα έπρεπε ωστόσο να προσέξεις πολύ σε ποιον θα απευθυνθείς γιαυτό. Κατά τη γνώμη μου, το άτομο που θα ασχοληθεί, καλό θα ήταν να έχει και κάποια εμπειρία σχετική με την ψυχολογία (ως ιατρική επιστήμη), γιατί δεν είναι βέβαιο αν αυτό που έπαθες είναι ένα ανεξήγητο γεγονός σαν αυτά που συμβαίνουν στα x-files, ή μία κατάσταση ψυχιατρικής φύσεως, όπως αμνησία ή εμφάνιση μίας διπλής προσωπικότητας η οποία μπορεί να χρησιμοποιούσε τη δική σου μνήμη για το χρονικό διάστημα που έχεις χάσει. Ειδικά στην τελευταία περίπτωση (του ψυχολογικού αιτίου σχετικά με το γεγονός), καλό θα ήταν να μην αφήσεις το περιστατικό αυτό στην τύχη.

Μία τελευταία ερώτηση θα ήθελα να σου κάνω:
Πως ήρθες σε επαφή με το ESOTERICA;
Αποτελεί ο διαδικτυακός αυτός τόπος, αντικείμενο των ενδιαφερόντων σου; Η ο λόγος που ήρθες στις συζητήσεις μας είναι το περιστατικό αυτό; Και τέλος, πως ερμηνεύεις εσύ αυτό το οποίο σου συνέβη;

αυτή...που τα κατάφερε!κάνε κλικ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 10:08:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα παιδια! Μποτα, πολυ παραξενο αυτο που σου συνεβει..Πιστευω οτι μεσα απ τις συζητησεις μας θα βγει μια ακρη..Μου εχει συμβει κατι παρομοιο αλλα οχι σε τετοιο βαθμο οπως με το δικο σου.Θελετε να σας το αναφερω σαν μια παρενθεση η'οχι?
Πολυ ενδιαφερον το τοπικ μποτα.
Να περνατε καλα!

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SIMONA
Μέλος 2ης Βαθμίδας


370 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 10:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SIMONA  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
EIMAΣΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
ΠΕΣ ΜΑΣ...................

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2004, 11:26:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλτατε Elfish Dimos να μας πεις την ιστορια σου μας ενδιαφερει, εισαι πολυ ευγενικος που μας ρωτας αν θελουμε να ακουσουμε αλλα δεν ειναι απαρέτιτο καλα θα κανεις να μιραζεσαι μαζι μασ τις αποψεις σου ελευθερα.
Αυτο το forum θα καταλαυεις οτι ειναι ποιο δημοκρατικο και απο την Αρχαια Αθήνα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nefertity
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
95 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2004, 19:16:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nefertity  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΓΑΠΗΤΕ MPOTA,KI EΓΩ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΝ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΗ, ΕΜΕΙΝΑ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ.ΣΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΕΚΔΟΧΕΣ:1.ΝΑ ΕΠΑΘΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΙΘΑΝΗ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΗ ΒΛΑΒΗ, ΟΠΩΣ ΑΜΝΗΣΙΑ 2.ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΑΠΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΕΞΩΓΗΙΝΑ ΟΝΤΑ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΜΒΑΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΠΙΔΡΑΣΕΙΣ Ή ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΕΖΗΣΕΣ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΩΝ 8 ΗΜΕΡΩΝ???

Υ.Γ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΧΡΕΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΕ ΜΥΝΗΜΑ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 00:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι καλή μου,δεν χρεώνεσαι επιπλέον με κάθε μήνυμα.
Ισχύει το ίδιο με την χρονοχρέωση στο ίντερνετ.
Παραδείγματος χάρην όταν επισκέφτεσαι ιστοσελίδες κλπ.
Αυτό δηλ,το αντίτιμο που πληρώνουμε στον Οτε,μαζί με τον λογαριασμό
του τηλεφώνου.
Τίποτε παραπάνω

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Crystal_tear
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
250 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 15:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Crystal_tear  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητή Nefertity,

Μπορείς σε παρακαλώ να μου πείς τι ειναι αυτο που σε κάνει να απορίπτεις τις υπολιπες εκδοχες? Δεν το ρωτάω για να σε ανφισβιτισω αλλα γιατι νομιζω οτι για να απορίπτεις κατι δεν το κανεις χωρεις λογο.

Φίλικα Νίκος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 21:56:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ας με συγχωρέσει ο admin , αλλά ..

Από της 7 του μήνα έχει εξαφανιστεί ο φίλος μας ….
Χμμμμ ….
Σήμερα έχουμε 14 ,άρα ,
Αν πάρουμε ως σταθερά και δεδομένη την 8ημερη σχέση του
με τον χωροχρόνο …
επομένως
νέα του θα έχουμε από αύριο 15 (κι αν ) ……

« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alma libre
Νέο Μέλος

Bulgaria
6 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2004, 22:31:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alma libre  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φιλε Mpota, ισως αυτο που επαθες να εξειγηται και λογικα. Πρεπει να ξερεις οτι υπαρχουν πολλες αιτιες ικανες να προκαλλεσουν συμαντικο κενο μνημης το οποιο ειναι πολυ μεγαλυτερο ακομα και απο το δικο σου. Για παραδειγμα ενα εντονο σοκ, μια διαταραχη της κυκλοφοριας του αιματος στον εγκεφαλο, καποια ουσια απο το γυρω περιβαλλον που μπορει αθελα μας να εισπνευσουμε η και να απορροφηθει διαμεσου του δερματος μας ειναι ικανα να διαταραξουν την φυσιολογικη λειτουργια του κεντρικου νευρικου συστηματος οπου εδραζονται ολα τα κεντρα που ελεγχουν τις σωματικες αλλα και τις πνευματικες μας λειτουργιες. Ισως λοιπον να ηταν καλυτερα να παρεις τη γνωμη καποιου ειδικου πριν καταληξεις σε βιαστηκα συμπαιρασματα. Ευχομαι πραγματικα να βρεις την ακρη.

apΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2004, 18:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλησπερα παιδια.Ελπιζω να ειστε μια χαρα.Εμενα μου χει συμβει στη ζωη μου ενα περιστατικο 2 φορες.Πρωτη φορα ηταν οταν πηγαινα δημοτικο και η δευτερη πριν μια βδομαδα περιπου.Λοιπον..Ξυπναω κατα τις 8.00 το πρωι για να παω σχολη,αλλα ειχα μια παραξενη διαθεση.Δεν ημουν ετσι επειδη ειχα σχολη η' επειδη νυσταζα αλλα ηταν κατι το οποιο δεν περιγραφεται κ ευκολα.Τελοςπαντων,περνανε οι ωρες και κατα τις 3.00 φτανω σπιτι.Αφου βαζω να φαω,καθομαι να κανω κανα τσιγαρακι βαζοντας να παιζει chill out μουσικουλα.Δεν περνανε λιγα λεπτα αφοτου τελειωσα το τσιγαρο βαζω το ξυπνητηρι να χτυπησει στις 6.00 για να φυγω για δουλεια και πεφτω για υπνο.Μεχρι τοτε ηταν ολα καλα με εξαιρεση την περιεργη διαθεση η' ατμοσφαιρα αν θελετε να το πειτε.Μετα απο εναν κενο υπνο χωρις ονειρα ανοιγω τα ματια μου.Το βλεμα μου καρφωνεται στην μπαλκονοπορτα και το πρωτο που σκεφτομαι ειναι οτι θ'αργησω στην σχολη!(Εξω ηταν λες και ξημερωνε.Αυτο το αχνο σκουρο μπλε)
Με πιανει πανικος κυριολεκτικα.Σηκωνομαι ντυνομαι γρηγορα,παω να φτιαξω τα καρφακια μου(το μαλλι μου εννοω)οσο πιο γρηγορα μπορω και την κανω!(Ουτε ξυπνητηρι ακουσα ουτε τιποτα.Ουτε ειχα στο μυαλο οτι επρεπε να παω για δουλεια!τιποτα τιποτα)Φευγω ο καλος σου και καθως βγαινω απ την πολυκατοικια ψιλοεμεινα.Ο δρομος ηταν μποτιλιαρισμενος και γενικα εβλεπα μια εικονα που ποτε δεν την ειχα δει σε πρωινη βαση ετσι.Και στα καπακια το σοκ μου ρχεται οταν βλεπω (η΄ μαλλον οταν συνηδειτοποιο οτι εχω και ενα κινητο)την ωρα στο κινητο μου.. 18.20! Πραγματικα εκεινη την στιγμη γυρισα χρονια πισω και θυμηθηκα την πρωτη φορα που το χα παθει.Περιεργο ετσι? Το αναφερα σ αυτο το τοπικ επειδη και αυτο που επαθε ο φιλος ο μποτα εχει να κανει με τον χρονο.Πιστευω οτι και αυτο που επαθα εγω εχει να κανει με τον χρονο.Τα συμπερασματα και οι αποψεις δικα σας.Θα σας απαντησω σε οτι δεν καταλαβατε η'σε οποια απορια εχετε μ αυτο που μου συνεβη.Σας ευχαριστω που μ ακουσατε. Να περνατε καλα!

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2004, 01:19:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλά αυτό συμβαίνει επί καθημερινής βάσης.
Όταν είμαι κουρασμένη και κοιμάμαι βαριά,χάνω την αίσθηση του χρόνου.
Ξυπνάω είναι απόγευμα και νομίζω ότι ξημέρωσε ήδη.(Άσε δηλ. που μπερδεύω και τις μέρες.Ξυπνάω και ενώ είναι τετάρτη νομίζω πως είναι Παρασκευή,θα το ήθελα πολύ βλέπετε,να τέλειωνε άλλη μια κουραστική βδομάδα!)
Συχνό επίσης και σε μαθητές,μετά τον μεσημεριανό τους ύπνο.
Αν και δεν έχει σχέση νομίζω με ότι συζητάμε εδώ για τον χρόνο.
Αλλά με τα παιχνίδια του μυαλού μας,καθώς κοιμόμαστε.
Α,παρεπιπτώντος,εμείς γράφουμε, και συνεχίζουμε, αλλά η mpota που χάθηκε?(μπας και από μπότα τίνει να γίνει αρβύλα?)
Ελπίζω να είναι καλά και να μη του συνέβη τίποτα.
Σωστός ο Ανδρέας Αίγιο!
Για μας από την εξαφάνισή του από το forums ως τώρα πέρασαν 9 μέρες,εε, γι'αυτόν θα έχουν πέρασει μόλις λίγα λεπτάκια!


<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 12:47:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Kαλημερα σας. Ελευθερια σε εμενα εχει γινει μονο 2 φορες και γι αυτο μου φαινεται παραξενο και ανεξηγητο..Δεν ειπα οτι κοιμηθηκα δευτερα και ξυπνησα στην εποχη των μαγιας αλλα ουτε οτι ξυπνησα μετα απο 5 εγκεφαλικα σοκ..Αυτο που μου συνεβη εχει να κανει με το χρονο και με τις εγκεφαλικες δυνατοτητες.Αλλα χρονος ειναι κατι γενικο και οχι μονο μ αυτα που σου ανεφερα παραπανω.Απλα ειπα μια εμπειρια μου που την εζησα με την δικη μου κλιμακα αγωνιας και περιεργειας.Και το ξαναλεω.Δεν εζησα κατι υπερφυσικο ουτε κατι ανεξηγητο.Πιστευω οτι εκει που σταματαει η φυσικη ακολουθει η μετα φυσικη.Οποτε πρεπει προυπαρχει και κατι φυσικο.Αν δεν ειναι για το τοπικ η συζητηση μου ανετα μπορω να μην ξαναστειλω εδω. Με εκτιμηση και αγαπη..Ενα ξωτικο

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 12:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια διορθωση. Στην πρωτη σειρα του προηγουμενου μηνυματος παρελειψα το 'οχι' πριν την λεξη ανεξηγητο.'Περιεργο και οχι ανεξηγητο'.

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Flor
Νέο Μέλος


33 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Flor  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημέρα !! έχω καιρό να γράψω αν και διαβάζω αρκετά !!
Περιμένω με αγωνία να μάθω την εξέλιξη ......
Σκέφτομαι όμως πολλές φορές πως όπως τώρα μήπως ορισμένοι παίζουν ,
κοροϊδεύουν , λένε ψέματα ....
Για τον φίλο που έχει εξαφανιστεί δεν τον πολυπιστεύω πάντως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλε Elfish Dimos,νομίζω στο τελευταίο μήνυμά σου έγινες περισσότερο κατανοητός.
Απλά εγώ έδωσα και μια άλλη εξήγηση,αυτή με τα παιχνίδια του μυαλού.
Δεν σημαίνει πως αυτή είναι και η σωστή!
Ποιος μπορεί να το πει με σιγουριά?
quote:
Οποτε πρεπει προυπαρχει και κατι φυσικο.Αν δεν ειναι για το τοπικ η συζητηση μου ανετα μπορω να μην ξαναστειλω εδω. Με εκτιμηση και αγαπη..Ενα ξωτικο

Εδώ φίλε μου,απλά παραθέτουμε σκέψεις,απόψεις,κάνουμε αναζητήσεις,και μέσα από αυτό το πρίσμα,κάθε σκέψη και άποψη είναι καλοδεχούμενη.
Το περιστατικό που ανέφερες για τον ύπνο,μου συμβαίνει συχνά πυκνά.
Τόσο που έχασα το μέτρημα προ καιρού.
Έτσι το θεώρησα κάτι πολύ λογικό.
Το τελευταίο σου μήνυμα με έκανε να αναρωτηθώ για τη δική μου ορθότητα της σκέψης....Και να προβληματιστώ.

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Elfish Dimos
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
50 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 13:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Elfish Dimos  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ελευθερια δεν θελω να πω για την ορθοτητα της σκεψης σου και ουτε να προβληματιστεις για την ορθοτητα σου απ αυτα που ειπε καποιος τυχαιος εδω μεσα που στη προκειμενη περιπτωση ειμαι γω.Απ τις αποψεις σου που εχω διαβασει και σε αλλα τοπικ εισαι πολυ power και προσγειωμενη σε διαφορα θεματα.. Με εκτιμηση..'Το Ξωτικο'

Keep nature alive..Mother earth will revenge...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ελευθερία
Πλήρες Μέλος

Laos
825 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2004, 14:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κανείς δεν είναι τυχαίος φίλε μου,και κάθε άποψη μετράει και είναι σεβαστή.
Για την ορθότητα της σκέψης μου εννοούσα στο συγκεκριμμένο θέμα.
Και όχι γενικά.
Ξέρεις καμμιά φορά,συνηθίζουμε κάτι τόσο πολύ που δεν του δίνουμε την ανάλογη σημασία.Ειδικά αν αυτό έχει γίνει ,καθημερινή ρουτίνα.
Αναρωτήθηκα λοιπόν, μέσα από την απάντησή σου,μήπως έβγαλα(για το θέμα πάντα)βιαστικά συμπεράσματα.
Ευχαριστώ για τα καλά και ενθαρυντικά σου λόγια.
Να'σαι καλά!

<<Διότι η άγνοια φέρνει αλόγιστο θάρρος, ενώ η γνώση δισταγμό>>

Edited by - Ελευθερία on 17/02/2004 14:28:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 00:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Φίλοι μου , απο τις 7-2-04 που ο mpotas άνοιξε αυτό το τόπικ όλοι μας εκθέσαμε τις απόψεις και τις απορίες μας , όλοι πλήν του ιδίου του mpota , ο οποίος εδω και 10 ημέρες που γίνεται συζήτηση επάνω στο θέμα του τηρεί σιγή ιχθύος .
Εχω άδικο λοιπόν να αναρωτιέμαι , τι να έγινε ο mpotas βρε παιδιά ;;;; Να έπεσε πάλι σε καμία άλλη διάσταση ; μήπως σε κανένα κενό του χωροχρόνου ; ή να πεσαμε εμείς θύματα δουλέματος του mpota ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

andreas aigio
Μέλος 1ης Βαθμίδας


99 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2004, 01:46:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους andreas aigio  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το θεμα θα μπει απο μονο του στο "χρονοντουλαπο"
του esoterika ....
αρκει να μην ασχολουμαστε αλλο ...

« Κι όμως … γυρίζει »Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jim213
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
59 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 14:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jim213  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΑΕΙ Ο ΜΠΟΤΑΣ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΠΑΛΙ

οι αναμαρτητοι βλεπουν το συμπαν ασπροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

MagicalDog
Μέλος 1ης Βαθμίδας

France
75 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2004, 14:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους MagicalDog  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
as to doume logika ligo k as skeftoume an eimastan emeis sthn 8esh tou kiriou k xanomastan ksafnika 8 meres den 8a mas anazhtouse kaneis???symperasma diko mou h mas douleyh omadikos xontra h exei Megalo problimaaaa

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1386719
Maintained by Digital Alchemy