ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Skull & Bones, Vote for Republicrats!!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 3
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 15:41:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ηχητικό απόσπασμα από την τελετή μύησης (initiation ceremony) της μασονικού τύπου στοάς Skull & Bones (κρανίο και οστά)
Η πιο ισχυρή secret society (μυστική εταιρία) του πανεπιστημίου Yale.
Απολαύστε το!


Oi 322 πειρατές από το... Γειλ!

Click to download:

Skull & Bones clip.mp3


..Και φαντασθείτε τώρα τον πανίβλακα τον Βush Jr. μαζί με Bush Sr. και John Kerry να ουρλιάζουν ετσι όλοι μαζί B L O O D bloood ... more bloooood!!!! Death equals Death!
Γιατί απλά είναι όλοι μέλη τους!

H πλάκα είναι οτι καλούνε τους "αμύητους" ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ (barbarians)!!!! (δηλ ακόμα πιο ακραίοι από τους μασόνους που μας λένε απλά.. βέβηλους - profanes)

Βάρβαροι εμείς ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟΙ OI MAO ΓΚΑΟΥ ΖΟΥΛΟΥ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ που τους αφήνουν να πάρουν και τις ηγετικές θέσεις οι ηλίθιοι...

Και πες μου τώρα φίλε μου...
ΘΕΛΟΥΝ ΑΜΕΣΗ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΣ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ;;;

Τελικά δεν είναι και τόσο περίεργο που τα πράγματα πάνε απ'το κακό στο χειρότερο με δαύτους στα ηνία...

VOTE FOR REPUBLICRATS!

ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΑΥΡΙΣΤΕ ΤΟΥΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΕ 3rd CANDIDATE

αλλιώς...


...

υποστείτε τις συνέπειες...


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantism

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2004, 23:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

BLOOOOOOOOOOOOOOOOD!!!!!!!!!


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 20:44:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια παλια φωτο με το Bush να ποζαρει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2004, 20:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μια παλια φωτο με το Bush να ποζαρει.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 02:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skeptic δες αυτο [ShockWave Inside]

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 12:18:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

skeptic δες αυτο [ShockWave Inside]

TI EINAI ΑΥΤΟ;;;
ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ:

The page cannot be displayed

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sagaviper
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Cyprus
733 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 15:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατεβασανε το σαιτ κατω ξαφνικα.Σου βαζω αλλο λινκ.

http://i.euniverse.com/funpages/cms_content/5809/presidential_horror_show.swf

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 16:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συγνώμη αλλά ακούγεται και μια γυναικεία φωνή? Είναι δυνατόν σε μία τέτοια "λέσχη" να είναι μέλη και γυναίκες? Μήπως δεν είναι γυναικεία φωνή και κάνω λάθος?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 20:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συγνώμη αλλά ακούγεται και μια γυναικεία φωνή? Είναι δυνατόν σε μία τέτοια "λέσχη" να είναι μέλη και γυναίκες? Μήπως δεν είναι γυναικεία φωνή και κάνω λάθος?

Αγαπητή Ειρήνη,

Έχεις δίκιο ακούγεται κάπου μέσα στο τελετουργικό και μια γυναικεία φωνή (ή μάλλον καλύτερα στριγκλιά!). Αυτή πολύ πιθανόν να είναι κάποιες από τις γυναίκες που χρησιμοποιούν στις διεστραμμένες τελετές τους. (ή ίσως και άνδρες που ουρλιάζουν σαν γυναίκες!)
Σίγουρα πάντως είναι αυστηρά "Men's CLUB". 15 νέοι επιλεγμένοι άνδρες φοιτητές του Yale κάθε χρόνο και περί τα 800 ενεργά και εξουσιαστικά δικτυωμένα μέλη στις ΗΠΑ αυτή τη στιγμή που μιλάμε...
Επίσης ακούγεται (ευτυχώς δεν είχα την ατυχία να είμαι παρόν όποτε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω) ότι κατά την τελετή μύησης οι νέοι αναγκάζονται να μπουν και να κλειστούν μέσα σε φέρετρο για αρκετό διάστημα όπου εκβιάζονται να ουρλιάξουν δυνατά την πιο έντονη σεξουαλική τους φαντασίωση και να... αυνανιστούν, την ώρα που οι «παλιοί» ντυμένοι με σκοτεινές μαύρες κάπες και μάσκες ουρλιάζουν και επιδοκιμάζουν!!! (για τις στολές υπάρχει ένα σχετικό video. Επιπλέον: σου θυμίζει καμία ταινία του Kubrick μήπως;)
Επίσης πολύ πιθανόν να επιδίδονται και σε ομοφυλοφιλικά και άλλης φύσεως ανώμαλα σεξουαλικά όργια αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω παρά μόνον έμμεσα από τα σεξουαλικά σκάνδαλα της "ελιτ" που βλέπουμε μερικές φόρες να "σκανε" στα ΜΜΕ...
Γενικώς είναι προφανές ότι οι αρρωστημένοι αυτοί τύποι (οι οποίοι αργότερα καταλαμβάνουν κρίσιμες θέσεις εξουσίας στο αμερικάνικο κατεστημένο) έχουν τρέλα και διαστροφή με τα κρανία , τα οστά, τα φέρετρα, το αίμα, τον θάνατο, την απόλυτη εξουσία και γενικώς ότι αρρωστημένο και παλαβό μπορείς να φανταστείς και ...να μην φανταστείς!
Η κεντρική στοά τους στο Yale ονομάζετε The tomb = O Τάφος!

Τι άλλο να πει κανείς...


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2004, 22:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Κατεβασανε το σαιτ κατω ξαφνικα.

Εμένα μου ανοίγει κανονικά. Λέτε να παίζει ρόλο ότι πέρασα από την ΔΦΓ στο πανεπιστήμιο;

quote:
Επίσης ακούγεται (ευτυχώς δεν είχα την ατυχία να είμαι παρόν όποτε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω) ότι κατά την τελετή μύησης οι νέοι αναγκάζονται να μπουν και να κλειστούν μέσα σε φέρετρο για αρκετό διάστημα όπου εκβιάζονται να ουρλιάξουν δυνατά την πιο έντονη σεξουαλική τους φαντασίωση και να... αυνανιστούν, την ώρα που οι «παλιοί» ντυμένοι με σκοτεινές μαύρες κάπες και μάσκες ουρλιάζουν και επιδοκιμάζουν!!! (για τις στολές υπάρχει ένα σχετικό video. Επιπλέον: σου θυμίζει καμία ταινία του Kubrick μήπως;)
Επίσης πολύ πιθανόν να επιδίδονται και σε ομοφυλοφιλικά και άλλης φύσεως ανώμαλα σεξουαλικά όργια αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω παρά μόνον έμμεσα από τα σεξουαλικά σκάνδαλα της "ελιτ" που βλέπουμε μερικές φόρες να "σκανε" στα ΜΜΕ...

Ευτυχώς που δεν επιβεβαιώνονται όλα αυτά...


3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


69 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 01:37:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
skeptic ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ. ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ.
ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΟΛΙΑ ΛΕΣ skeptic
quote:
Επίσης πολύ πιθανόν να επιδίδονται και σε ομοφυλοφιλικά και άλλης φύσεως ανώμαλα σεξουαλικά όργια αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω παρά μόνον έμμεσα από τα σεξουαλικά σκάνδαλα της "ελιτ" που βλέπουμε μερικές φόρες να "σκανε" στα ΜΜΕ...
ΠΩΣ ΕΒΓΑΛΕΣ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΕΡΙ ΑΝΩΜΑΛΩΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΝ ΟΡΓΙΩΝ ? ΟΤΑΝ ΣΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΑΝΔΑΛΑ ΕΙΝΑΙ Skull & Bones ?
ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΣΟΥ ? ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΣΟΝΟΥΣ ΣΑΝ ΑΛΑΤΟΠΙΠΕΡΟ .


ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 11:37:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟ

Και αυτό το καλύτερο πιστεύεις ότι θα έρθει όσο σε κυβερνάνε αποκρυφιστικές μυστικές εταιρίες και παγκόσμιοι οργανισμοί των υπερπλουσίων όπως Μασονικές υπερστοές, Skull&Bones, Bohemian Grove, Illuminati, CFR, bilderberg, Trilateral;
Εγώ προσωπικά δεν το νομίζω ότι μας αγαπάνε και τόσο πολύ...
Δεν είμαστε τίποτε άλλο από απλά νούμερα γι’αυτούς. Δεν μας βλέπουν ως αυτόνομες προσωπικότητες τον καθέναν μας. Ως ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ. Έχουν «εκπαιδευτεί» από τα ανώτερα αφεντικά τους να μας βλέπουν ως νούμερα, ως όχλο, ως ΜΑΖΑ (barbarians, profanes, bohemian grove human sacrifices…)
…την στιγμή άλλωστε που σκότωσαν(θυσίασαν) και 4000 πολίτες του δυτικού κόσμου προσφάτως μόνο και μόνο για να επιταχύνουν τη Νεα Τάξη Πραγμάτων τους καταλαβαίνεις περί τίνος πρόκειται…
(ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΤΗ ΝΕΑ ΤΑΞΗ ΤΟΥΣ! ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!)

Για τους περισσότερους χαμηλόβαθμους μασόνους δεν έχω τίποτα μαζί τους. Έχουν ενταχθεί στο κύκλωμα της μασονίας για τους δικούς λόγους ο καθένας. (άλλοι γουστάρουν τον αποκρυφισμό, άλλοι θέλουν να αναδειχθούν μέσω της αλληλοϋποστήριξης της μασονίας κλπ)

Για μένα είναι θύματα του συστήματος...και πολλές φορές τους χρησιμοποιούνε ως απλά πιόνια τα ανώτερα αφεντικά τους όπως και το μασονικό σύστημα που έχουν δημιουργήσει και αρκετές φορές ενάντια στο συμφέρον της πατρίδος τους...

Καλό για αυτούς (και για όλους) θα είναι να αποχωρήσουν, να διαλύσουν το βρωμομάγαζο της εβραιο-αγγλοσαξονικής ελιτ και να γίνουν και αυτοί αδογμάτιστοι άνθρωποι ελεύθεροι και αυτόνομοι ερευνητές και φιλόσοφοι (όπως και οι αρχαίοι μας μεγάλοι φιλόσοφοι)...
Και μόνο αυτό να μπορούσε να γίνει και θα έβλεπες τρομερές αλλαγές και κλυδωνισμούς στο σύστημα τους φίλε μου.

Και πάνω απ’όλα ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ούτε blood και τάφους και φέρετρα και είδωλα κουκουβάγιας ούτε νεκροκεφαλές και οστά και άλλα άρρωστα πράγματα ούτε δουλική υποταγή στην πυραμιδοειδή ιεραρχία και το χρήμα τους ούτε τίποτα..

Αυτό που δεν μπορούν να μας πάρουν με τίποτα είναι Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ και το ΠΝΕΥΜΑ ΜΑΣ εκτός και αν τους το δώσουμε εμείς οι ίδιοι...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 12:56:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εικόνες απο τελετή μύησης των Bonesmen. Σας θυμίζει λίγο μήπως κάποια ταινία του Kubrick

Και το αντίστοιχο videoclip (χρειάζεται τον RealPlayer www.real.com)

http://www.thememoryhole.org/skullandbones-video.ram

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 14:06:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Για τους περισσότερους χαμηλόβαθμους μασόνους δεν έχω τίποτα μαζί τους. Έχουν ενταχθεί στο κύκλωμα της μασονίας για τους δικούς λόγους ο καθένας. (άλλοι γουστάρουν τον αποκρυφισμό, άλλοι θέλουν να αναδειχθούν μέσω της αλληλοϋποστήριξης της μασονίας κλπ)

Για μένα είναι θύματα του συστήματος...και πολλές φορές τους χρησιμοποιούνε ως απλά πιόνια τα ανώτερα αφεντικά τους όπως και το μασονικό σύστημα που έχουν δημιουργήσει και αρκετές φορές ενάντια στο συμφέρον της πατρίδος τους...


Είναι παράλογο να ισχυρίζεσαι ότι όλοι εθελοτυφλούν ή είναι θύματα εκτός από εσένα και αυτό αποδεικνύεται από την επόμενη δήλωσή σου η οποία δε συμφωνεί με την προηγούμενη:

quote:
Αυτό που δεν μπορούν να μας πάρουν με τίποτα είναι Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ και το ΠΝΕΥΜΑ ΜΑΣ εκτός και αν τους το δώσουμε εμείς οι ίδιοι...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 14:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλώσεις του bonesman George W. Bush Sr. περι του αξιαγάπητου(μέχρι κεραυνοβόλου έρωτα δηλαδή) προέδρου Reagan, σκεφτόμενος ίσως την τελευταία τελετή των skull&bones την προηγούμενη νύχτα...

Απολαύστε το:

http://www.jrskelton.com/bush_skull_and_bones.WMV


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 15:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είναι παράλογο να ισχυρίζεσαι ότι όλοι εθελοτυφλούν ή είναι θύματα εκτός από εσένα και αυτό αποδεικνύεται από την επόμενη δήλωσή σου η οποία δε συμφωνεί με την προηγούμενη:


Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό σε παρακαλώ; Που έχω λάθος;

Εσύ Zadok αν έχεις ενταχθεί στο κατασκευασμένο εβραιο-αγγλοσαξονικής προέλευσης μασονικό σύστημα (Δεν το ξέρω, λέω ΑΝ) δογματίζεις και παπαγαλίζεις αυτά που σου αφήνουν να μάθεις τα ανώτερα αφεντικά σου.
Θυμάσαι που σου έλεγα ότι λειτουργούν με την τακτική “ότι χρειάζεται να μάθεις”;
Εξυπηρετείς έτσι χωρίς να το καταλαβαίνεις ένα γρανάζι του πυραμιδοειδούς συστήματος που έχουν κατασκευάσει και μάλιστα σημαντικό θα έλεγα… H μασονία δεν είναι όπως οι μάρτυρες του Ιεχωβα για παράδειγμα. Η μασονία είναι οργάνωση που απευθύνεται κυρίως στην πλουτοκρατία και στην εξουσία.

Σε εμένα που βρίσκεις το πρόβλημα;
Επειδή είμαι ανένταχτος και αδογμάτιστος και προσπαθώ να σπάσω το απόρρητο και όλη αυτή την ύπουλη και ύποπτη μυστικότητα τους; Αυτό σε ενοχλεί;;; Γιατί θες συνέχεια να τους απενοχοποιείς όταν υπάρχει πληθώρα αποδείξεων για το αντίθετο. Και η καλύτερη απόδειξη;; Δες τον κόσμο γύρω σου! Σου αρέσει(;) σε ικανοποιεί αυτό που πάνε να κάνουν; Οι “αρχές” (ή η έλλειψη) αυτών που πάνε να επιβάλουν;

Τώρα τελευταία η μασονία (και άλλες παράπλευρες οργανώσεις τους) ανοίγεται στο κοινό και όχι τυχαία βέβαια.... (βλ. whitewashing, απενοχοποίηση)

ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ ΣΚΛΑΒΟΙ που λέμε....

Ακόμα και το Βρετανικό Ναυτικό πρόσφατα δέχτηκε και και αναγνώρισε επίσημα τον πρώτο δηλωμένο Σατανιστή (της εκκλησίας του Σατανά του A.Lavey) στις τάξεις του!

Σου φαίνονται φυσιολογικά και σωστά όλα αυτά που συμβαίνουν;
εγώ ή ο κάθε αδογμάτιστος ερευνητής είναι το πρόβλημά σου;

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 16:29:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εικόνες απο τελετή μύησης των Bonesmen. Σας θυμίζει λίγο μήπως κάποια ταινία του Kubrick

Εντελώς..! Απίστευτη.... "ομοιότητα"!

Μια "αγαθή" ερώτηση: Ποιος ο λόγος να φορούν μεταξύ τους μάσκες?

* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 22:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Εσύ Zadok αν έχεις ενταχθεί στο κατασκευασμένο εβραιο-αγγλοσαξονικής προέλευσης μασονικό σύστημα (Δεν το ξέρω, λέω ΑΝ) δογματίζεις και παπαγαλίζεις αυτά που σου αφήνουν να μάθεις τα ανώτερα αφεντικά σου.
Θυμάσαι που σου έλεγα ότι λειτουργούν με την τακτική “ότι χρειάζεται να μάθεις”;
Εξυπηρετείς έτσι χωρίς να το καταλαβαίνεις ένα γρανάζι του πυραμιδοειδούς συστήματος που έχουν κατασκευάσει και μάλιστα σημαντικό θα έλεγα… H μασονία δεν είναι όπως οι μάρτυρες του Ιεχωβα για παράδειγμα. Η μασονία είναι οργάνωση που απευθύνεται κυρίως στην πλουτοκρατία και στην εξουσία.

Είσαι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΙΔΕΟΣ σε τί αναφέρεσαι, καθώς και σε ποιόν απευθύνεσαι!

Κι επειδή με τα "ΑΝ ..." σου έχεις κατασκευάσει άπειρα νοητικά κατασκευάσματα, τα οποία είναι τόσο σαθρά, όσο οι χάρτινοι πύργοι από τραπουλόχαρτα, αλλά τα οποία έχεις κάθε δικαίωμα να πιστεύεις και να τα θεωρείς πραγματικότητα... απλά χαμογελώ.

quote:
Επειδή είμαι ανένταχτος και αδογμάτιστος και προσπαθώ να σπάσω το απόρρητο και όλη αυτή την ύπουλη και ύποπτη μυστικότητα τους; Αυτό σε ενοχλεί;;; Γιατί θες συνέχεια να τους απενοχοποιείς όταν υπάρχει πληθώρα αποδείξεων για το αντίθετο.

Το πώς έχεις επιλέξει να διαθέτεις εσύ τον εαυτό σου, δε με ενοχλεί καθόλου και δε δικαιούμαι να με ενοχλεί.

Αυτό που με ενοχλεί, είναι το γεγονός ότι απεμπολείς αυτό το δικαίωμα από όλους τους άλλους και τους "βαφτίζεις" όπως θέλεις, για χάριν της "εικονικής" (κατά την άποψίν μου) πραγματικότητάς σου.
Όλοι οι υπόλοιποι λοιπόν, είναι κατ' εσέ: συμφεροντολόγοι ή θύματα.

Ε, όχι, αγαπητέ μου. Δεν είσαι ο μόνος ελεύθερος νους και όσοι διαφωνούν μαζί σου πρέπει να εντάσσονται αυτόματα στους εχθρούς του ανθρώπου.
Αν εσύ βλέπεις μόνο δίπολα στη ζωή σου, δε σημαίνει ότι είναι όντως έτσι η ζωή.

Απενοχοποιώ ότι κρίνω ότι πραγματικά χρίζει απενοχοποιήσεως.
Ποιός ανόητος σου είπε ότι πρέπει να δώσεις την ψυχή, το νου σου και τις ελευθερίες σου, για να ενταχθείς κάπου;
Το χωριό του παππού μου έχει ένα σύλλογο συγχωριανών στην Αθήνα. Λες να προσπαθούν κι αυτοί να στερήσουν τις ελευθερίες απ' όσους εντάσσονται στο σύλλογο;

Και μην σπεύσεις να μου γράψεις ότι η μασονία είναι κάτι πολύ σοβαρότερο και δεν ξέρω τί λέω...
Είναι όντως σοβαρότερο, αλλά δεν έχει καμμία σχέση με τα όσα "φαντάζεσαι" εσύ...
Και ξέρεις πώς αποδεικνύεται αυτό;
Είναι δυνατόν, άνθρωπέ μου, να ξέρεις εσύ τί πιστεύει πραγματικά και υποστηρίζει (όπως ισχυρίζεσαι) η Μασονία και να μην το έχει υποψιαστεί ποτέ κανένας από τα εκατομμύρια μέλη, τα οποία έχει η οργάνωση ανά τον κόσμο; Όλοι αυτοί είναι δούλοι και εθελοτυφλούντες και εσύ, ο οποίος δεν έχεις ιδέα, ξέρεις περισσότερα και πάνω απ' όλα ξέρεις το μυστικό των ανώτερων βαθμών, το οποίο οι φτωχοί χαμηλόβαθμοι δε θα μάθουν ποτέ;
Πόσες μέρες να γελάω, sceptic;

Αποδείξεις δεν έχεις και εμένα προσωπικά μου το έχεις "αποδείξει" αυτό. Σοφιστείες επικαλείσαι. Αυτή είναι η άποψή μου.

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


69 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 23:38:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΒΛΕΠΩ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ.
ΒΛΕΠΩ skeptic ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ ΣΟΥ.
ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ Skull & Bones ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ <εκβιάζονται να ουρλιάξουν δυνατά την πιο έντονη σεξουαλική τους φαντασίωση και να... αυνανιστούν, την ώρα που οι «παλιοί» ντυμένοι με σκοτεινές μαύρες κάπες και μάσκες ουρλιάζουν και επιδοκιμάζουν!!! >
ΛΕΣ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ <να επιδίδονται και σε ομοφυλοφιλικά και άλλης φύσεως ανώμαλα σεξουαλικά όργια αλλά δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω παρά μόνον έμμεσα >
ΕΧΕΙΣ ΑΠΤΕΣ ΑΠΟΔΙΞΕΙΣ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.
ΠΙΘΑΝΟΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ. ΜΕ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΟΒΑΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.
ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΜΠΡΑΞΩ.

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/10/2004, 23:41:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εντελώς..! Απίστευτη.... "ομοιότητα"!
Μια "αγαθή" ερώτηση: Ποιος ο λόγος να φορούν μεταξύ τους μάσκες?


Μια απλή απάντηση καταρχας.. Δεν ξέρω ακριβώς, αλλά σίγουρα είναι παράξενο και αρρωστημένο! Ευτυχώς δεν είμαι μέλος τους. Αν ήμουν άλλωστε θα είχα ορκιστεί μέχρι θανάτου να φυλάξω τα μυστικά τους οπότε και δεν θα μιλούσα εδώ...

Αυτό που μπορώ να υποθέσω από την έρευνα που έχω κάνει στις διάφορες μυστικές εταιρίες και από τα στοιχεία που έχουν διαρρεύσει κατά καιρούς έχει να κάνει με το ότι είναι και αυτός ένας από τους τρόπους (μαζί με τα κρανία με αίμα, τα κλειστά μάτια, τις μάσκες, τις ρόμπες, τα φέρετρα, τα ουρλιαχτά κλπ)που προσπαθούνε να πετύχουν μια κατάσταση αγωνίας, φόβου και τρόμου στον νεοεισερχόμενο (πρώην βάρβαρο). Ότι αυτοί έχουν τον πάνω έλεγχο και ότι θα πρέπει να δηλώσει υποταγή στην ανώτερη ιεραρχία που "βλέπει τα πάντα". Τον μετατρέπουν έτσι σε "άδειο δοχείο" που μετά θα το γεμίσουν με ότι αρρωστημένη μισάνθρωπη ιδεολογία μπορείς να φανταστείς και να μην φανταστείς! (χειραγώγηση). Είναι και αυτό μέρος από την τελετή μύησης. Βασικά μια αρρωστημένη και παράλογη κατάσταση...
Σταδιακά ο νεοεισερχόμενος (πρώην βάρβαρος) εκπαιδεύεται στις "αρχές" της πυραμιδοειδούς κατά βαθμίδες δομής εξουσίας και δένεται με την αδερφότητα με όρκους αίματος για την τήρηση των μυστικών της.
(δηλαδή αν μιλήσεις σε σφάξαμε! χρήσιμο εξουσιαστικό τρικ δεν βρίσκεις; )
Επίσης χρησιμοποιούν την αλληλοϋποστήριξη για να αναδειχθούν και δικτυωθούν στα ανώτερα κλιμάκια της εξουσίας(στην πυραμίδα) όπως και για να γλιτώνουν πολλές φορές από εγκληματικές και άλλες μαφιόζικες ενέργειες που διαπράττουν(βλ. έλεγχος της ανώτερης δικαστικής εξουσίας)
Κατά τις πληροφορίες που έχω η μασονικού τύπου στοά "skull & bones" είναι και αυτή ένα από τα παρακλάδια των διεθνών μασονικών υπερστοών. Ανήκει κατά πάσα πιθανότητα στη "δεξιά" ή "ρατσιστικής" απόχρωσης μασονία. (βλέπε επίσης WASP KKK κλπ...)
Κύριος σκοπός της είναι η ανήθικη εκπαίδευση και ανάδειξη στο αμερικανικo κατεστημένο "ηγετών" κατά παραγγελία, πειθήνιων χειραγωγημένων οργάνων των Illuminati* και της παγκόσμιας φασιστικής κυβέρνησης τους ως τελικού στόχου τους.
Αφού πάρουν πρώτα την "κατάλληλη" ακαδημαϊκή εκπαίδευση από το Yale ακολουθεί και η απαραίτητη πλύση εγκεφάλου των επιλεγμένων 15 νέων μελών μέσα στα φέρετρα του τάφου του Yale.
Μέχρι στιγμής η συγκεκριμένη παραμασονική στοά έχει πετύχει να εκλέξει 2 προέδρους των ΗΠΑ και πάνε τώρα για 3ο (john kerry)...
(βέβαια αν αναλογιστεί κανείς ποιος πραγματικά ελέγχει σήμερα τον λευκό οίκο ανοχής αυτό δεν μπορεί να εκληφθεί και ως φοβερά σημαντική επιτυχία τους...)

Για τον kubrick και την τελευταία ταινία του "μάτια ερμητικά κλειστά" δεν ισχυρίζομαι ότι ο kubrick υπήρξε μέλος τους. (το πιθανότερο όχι αφού δεν τον είδα σε κάποια επίσημη λίστα μελών τους). Απλά ο άνθρωπος αυτός έχει ζήσει και δει πολλά περίεργα πράγματα που συμβαίνουν στην Αμερική (και αλλού) και προσπάθησε έτσι να περάσει αλληγορικά το μήνυμα του για το πώς ζει και συμπεριφέρεται η παγκόσμια ελίτ... (όπως και άλλοι δημιουργοί όπως πχ ο Carpenter, με το «they live» κλπ)

Άλλωστε η τέχνη πάντα προσπαθεί να μιμηθεί την ζωή.
και..
Η ζωή έχει πάντα περισσότερο φαντασία από τα όνειρα μας (Χ. Κολόμβος)

*Illuminati(οι πεφωτισμένοι, μετφ. αυτοί που κατέχουν τη γνώση): Μια κλειστή κλίκα υπερπλούσιων δυναστειών (13 στον αριθμό σύμφωνα με τις πληροφορίες που έχω) οι οποίοι εργάζονται πάντα παρασκηνιακά, κατέχουν και ελέγχουν τις διάφορες μασονικές φιλοσοφικές και θεοσοφικές υπερστοές (+/- ΑΟΑ, ΟΤΟ, MTM κλπ) με ειδικούς βαθμούς πολύ ανώτερους από τον 33ο (επίσης έχουν ιδρύσει και ελέγχουν τις CFR, roundtable, trilateral & bilderberg, κλπ πανίσχυρες πολιτικές λέσχες & CIA,DIA NSA MI6 MI5 mossad κ.α. μυστικές υπηρεσίες), και έχουν τη δυνατότητα καθώς βρίσκονται στην κορυφή της πυραμίδας να επιβλέπουν τα πάντα από κάτω (ως πανεπόπτης οφθαλμός).
Δηλαδή γνωρίζουν τι ακριβώς "παίζετε" στον πλανήτη όπως επίσης κατέχουν την πραγματική μυστική γνώση (αληθινή ανθρώπινη ιστορία και προϊστορία καθώς και άλλες ευαίσθητες πληροφορίες)
Στις κατώτερες βαθμίδες και στοές διοχετεύουν μέρος της μυστικής γνώσης υπό μορφή δόγματος διεστραμμένο με ψέματα και αλληγορίες όπως και άλλες ελεγχόμενες πληροφορίες (γι’αυτό και φαίνονται ως ξεχωριστοί από την υπόλοιπη πυραμίδα) έτσι ώστε όλα τα μασονικά και άλλα δογματικά παρακλάδια και οργανώσεις τους δουλεύουν σταδιακά και υποσυνείδητα για αυτούς προς τον τελικό ή άλλους επιμέρους στόχους τους....

Τέλος μια άλλη (μεταφυσική όμως ερμηνεία) για τον πανεπόπτη οφθαλμό την ανώτερη ιεραρχία και τους πεφωτισμένους (ως ξεχωριστός ακρογωνιαίος λίθος χωρισμένος από την πυραμίδα ως έκφραση του υλικού κόσμου και της πυραμιδοειδούς μορφής της φασιστικής κοσμικής εξουσίας) είναι ότι πρόκειται για τον εωσφόρο και τα δαιμονικά τάγματα του, που διοχετεύουν τις εντολές τους στα διάφορα σατανιστικά στρώματα της εγκόσμιας εξουσιαστικής ελιτ (εξού και το βιβλικό: Ο «θεός» αυτού του κόσμου είναι ο σατανάς).

Το πιο ισχυρό σημάδι τους το έχουν αφήσει πάνω στο 1$ USD federal reserve note αφού πέρασε ο απόλυτος έλεγχος της αμερικάνικης οικονομίας στα χέρια τους στις αρχές του 20ου αιώνα με την Federal Reserve (μόνο “federal” δεν είναι)...
Αυτό το σύμβολο της πυραμίδας με τον ακρογωνιαίο λίθο ως πανεπόπτη οφθαλμό αποτελεί μια από τις κεντρικές σημαίες τους μπορώ να πω (θα το βρείτε επίσης σε μνημεία τους, λογότυπα πανίσχυρων εταιριών τους, σύμβολο μυστικών υπηρεσιών τους και αλλού...)

Ο αποσυμβολισμός του 1$ θα μπορούσε από μόνος του να πάρει ένα ολόκληρο topic! (είναι πραγματικά γεμάτο με αποκρυφιστικο συμβολισμό των Illuminati. Πραγματικά βρίθει από τον αριθμό 13 και άλλα απόκρυφα και αγαπημένα σύμβολα τους!!!)
Το ελληνικό μασονικό 500αρικο ήταν τέλος ένα ακόμα παράδειγμα αποκρυφιστικού και πανηγυρικού συμβολισμού σε χαρτονόμισμα ως έλεγχο της οικονομίας αλλά σε αρκετά χαμηλότερη διαβάθμιση και επίπεδο... (μην το πάρουν και πολύ πάνω τους οι έλληνες μασόνοι υποτακτικοί τους...)

ΥΓ. Ο χάρδας σήμερα έχει αφιέρωμα στις διάφορες καταστροφικές σέκτες και δόγματα (που έχουν οδηγήσει σε μαζικές αυτοκτονίες ταλαίπωρα θύματα τους) οι οποίες έχουν δυστυχώς διεισδύσει και στην χώρα μας πάντα με την αμέριστη υποστήριξη από την ανώτερη πολιτική και δικαστική εξουσία.... αρκετά ενδιαφέρον....


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 00:43:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Symbolo Dollariou Kai Euro : Consp Theories...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 00:45:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δυστυχώς, ο Παπαχελάς στο MEGA έχει ένα πολύ πιο σοβαρό θέμα...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 00:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O bonesman George W. Bush Jr δίνοντας το απόλυτα... αθώο καλοκάγαθο και .. χριστιανικό IIcornuto sign...

”Welcome to the Matrix”

***

Απο τη σατανική βίβλο:


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 00:52:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ευτυχώς που δεν έχεις ιδέα από σατανισμό sceptic!!

Κι επειδή είμαι σίγουρη ότι τις εικονίτσες από τη "σατανική βίβλο" τις βρήκες στο Διαδίκτυο, χαμογελώ ξανά...

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 00:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O bonesman John Kerry και το σατανικό αντεστραμμένο πεντάγραμμο στο επίσημο λογότυπο της καμπάνιας του:

Ο Παπαχελάς;;; Εννοείς αυτός ο εκπρόσωπος τύπου της αμερικανικής πρεσβείας που μόλις γύρισε ως προσκεκλημένος της λέσχης bilderberg τη χρονιά που έγινε στην Ουάσινγκτον, (1 μήνα ακριβώς πριν συλληφθεί ένα μέρος της 17Ν) κάθισε και έγραψε βιβλίο όπου κατηγορούσε την αριστερά ως υπεύθυνη για την δημιουργία της τρομοκρατικής οργάνωσης 17Ν και απομυθοποιούσε σε δηλώσεις του την λέσχη bielderberg (χωρίς φυσικά να αναφέρεται σε λεπτομέρειες) ;;;

Α ΚΑΛΑΑΑΑ... ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΗΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ...................


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 01:07:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ευτυχώς που δεν έχεις ιδέα από σατανισμό sceptic!!


Οκ ξέρω, είναι καλός ο σατανισμός εντάξει με έπεισες!
Βρε δεν ντρέπεστε λεω εγώ....

Anton Lavey: ιδρυτής της επίσημης εκκλησίας του ΣΑΤΑΝΑ δίνοντας πάλι το II cornuto με το αριστερό του χέρι(της καρδιάς)...


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zadok
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Kiribati
4489 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 01:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zadok  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος Zadok  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οκ ξέρω, είναι καλός ο σατανισμός εντάξει με έπεισες!
Βρε δεν ντρέπεστε λεω εγώ....

Ε, ψιτ, γατούλη ()... Μήπως έχεις "ξεφύγει" λίγο;

Για πρόσεχε πώς γράφεις, γιατί αν εσύ δεν ξέρεις τί σου γίνεται, δε σου επιτρέπεται να θίγεις τους άλλους.

quote:
Α ΚΑΛΑΑΑΑ... ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΠΗΓΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΩΝ...................

Συγγνώμη, εσύ που βρίσκεις τα φοβερά "επιχειρήματα", τα οποία μας εκθέτεις εδώ;
Δεν ξεψαχνίζεις τους "εχθρούς"

Δε μας τα λες καλάάά......

3 Άλφα

"Virtus Junxit Mors Non Separabit" (Whom virtue unites, death will not separate)

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AVATARGR
Πρώην Συνεργάτης

Greece
4317 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 14:14:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ.

ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΟΜΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΜΠΛΕΞΕΣ ΑΚΟΜΑ (ΕΚΤΟΣ ΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΣΟΝΟΥΣ) ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΣΟΥΠΑ ΚΑΛΗ....

ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ....

ΟΙ Illuminati, ΘΕΟΣΟΦΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ, ΣΑΤΑΝΙΣΤΕΣ, ΡΟΔΟΣΤΑΥΡΟΙ,ΛΕΣΧΗ bielderberg...
ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΛΟΙΠΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ***CIA,DIA NSA MI6 MI5 mossad κ.α. μυστικές υπηρεσίες...***

ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΝΕΡΟΜΥΛΟ ΤΗΣ ΑΛΛΟΠΡΟΣΑΛΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΔΕΝ ΡΙΧΝΩ ΝΕΡΟ....

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.


ΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΜΗΝ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΠΙΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 20:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Με εσάς που έχω μπλέξει εδώ τι άλλο θα μπορούσα να περιμένω......
από ύβρεις...
Να χαίρεστε τις "αρχές σας" και τον "ανθρωπισμό σας"....

Το να μου λες , "Δεν έχεις ιδέα skeptic από σατανισμό", όπως αντίστοιχα πριν από λίγο μου έλεγες "Δεν ξέρεις τίποτα εσύ skeptic από μασονία" μου είναι πολύ απλό να σχηματίσω την εξίσωση που έχεις σχηματίσει υποσυνείδητα στο μυαλό σου:

Σατανισμός = Μασονία

Εσύ που τα ξέρεις ΟΛΑ αυτά τόσο καλά λοιπόν εξισώνεις κατα κάποιο τρόπο τις "αξίες" των δύο αυτών δογμάτων από μόνη σου, τι άλλο να προσθέσω...
Ευχαριστώ για την συμμετοχή σου.

Το πανίσχυρο σύμβολο των Illuminati η πυραμίδα των απανταχού εωσφοριστών με τον ακρογωνιαίο λίθο υπό απόκρυφη εδώ μορφή ως πανεπόπτη οφθαλμό, και ολόκληρη σε μορφή κρυστάλλου (βλ. θεοσοφική μασονία) στην ίδια τη βιτρίνα του esoterica.gr!
Ελπίζω απλά να τοποθετήθηκε εδώ από απλή άγνοια ή έτσι για εφέ...

........
Πως θες να επικεντρωθώ και εσύ φίλε μου στο topic όταν μόλις αναφέρω την μασονικού τύπου μυστική εταιρία skull&bones ως παρακλάδι υπερμασονικών στοών (που είναι!!! σιγά μη μου τη βγάλουν και λέσχη οινοφίλων στο τέλος!!!) και δημιούργημα των illuminati (συγκεκριμένα των Russels και Tafts) πετάγονται εδώ μερικοί λες και τους τσίμπησε καμία μύγα και αρχίζουν τα δικά τους και τον αποπροσανατολισμό από το συγκεκριμένο ζήτημα... Προφανώς μερικοί ενοχλούνται αρκετά όταν θίγονται μερικά βαθιά ριζωμένα σε αυτούς εμφυτευμένα δόγματα και πιστεύω.
Δεν τολμούν να είναι αδογμάτιστοι ερευνητές. Να αμφισβητήσουν τα ίδια τους τα πιστεύω. Είναι πνευματικά «δειλοί»!

Και κάτι άλλο, εφόσον αυτοί ΟΙ ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ που πετάγονται συνέχεια και ξέρουν ΤΟΣΑΑΑ πολλά τελοσπάντων γιατί δεν μας τα λένε και εμάς τους.. βαρβάρους να διαφωτιστούμε;;;

Έχω όμως αρκετά επιπλέον στοιχεία για τους φασίστες και σατανιστές bonesmen Bushes, Kerry & άλλους (όπως και για το πόσο «καλά παίδια» είναι) και θα συνεχίσω.....

Δεν μεταφέρω κανένα δόγμα εδώ ψάχνοντας για προσήλυτους !

Μπορείτε να απορρίψετε τα πάντα, (αλλά μόνο με στοιχεία και όχι με συνθήματα και κραυγές)

Κάντε τη δική σας αδογμάτιστη έρευνα και βγάλτε τα ψεύτικα!....


...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 22:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο Bonesman George W. Bush Sr. σε μια ...τρυφερή οικογενειακή στιγμή κρατώντας ταυτόχρονα το πανίσχυρο σύμβολο των illuminati στα χέρια του...
μα πιο άλλο από την πυραμίδα με τον ακρογωνιαίο λίθο ως πανεπόπτη οφθαλμό...

Λίγο αργότερα (1991) δεκάδες χιλιάδες ιρακινοί άρχισαν πρώτοι να πληρώνουν με τη ζωή τους τα επίσημα εγκαίνια (δημόσια δήλωση από τον bonesman GWB Sr.) της νέας τάξης πραγμάτων τους.......

New World Order ή Novus Ordo Seclorum

...Just a skeptic... Skepticism > best drug against obscurantismΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


69 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/10/2004, 22:29:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΜΑΡΤΟΒΟΡΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΘΑ ΠΑΡΑΒΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΣΕ ΑΛΛΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΟΥ.
ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο skeptic ΑΡΧΙΣΕ ΤΗΝ ΛΑΣΠΗ. ΒΓΗΚΑ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ. *****ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΑΝΤΙΠΑΛΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΒΛΕΠΩ ΠΡΟΚΑΤΑΛΗΨΗ.
ΒΛΕΠΩ skeptic ΠΩΣ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΚΑΤΕΨΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΜΙΑΛΟ ΣΟΥ.**** ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ?

ΕΛΠΙΖΩ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΛΙΤΕΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 3 Σελίδες:
  1  2  3
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1721191
Maintained by Digital Alchemy