ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ειδα ενα U.F.O και το φωτογραφισα
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Hahas
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/09/2005, 23:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hahas
Ειχα παει στο tuning show στο ελληνικο (προιν αεροδρομιο) και φευγοντας βλεπω στον ουρανο ενα U.F.O να αιωριτε σχετικα κοντα στο εδαφος ... Τρελαθηκα, αμεσως υπεδιξα το σειμείο στο οποιο εβλεπα το U.F.O στους φιλους μου, οι οποιοι κοιταξαν, και αρχισαν να με κοροιδευουν, διοτι δεν βλεπαν τιποτα, οπως μου διευκρινισαν... εγω δεν εχασα χρονο, εβγαλα την ψηφιακη διεγραψα μερικες φωτογραφιες με αμαξια, και γυρισα τον φακο στο U.F.O...παταω το κουμπι, ακουω το κλικ, και παραλιλα το U.F.O χανεται, δηλαδη εξαφανιζεται, εντελως ξαφνικα... τρομαξα, μηπως δεν είχα προλαβει να το τρβηξω φωτογραφια... ευτυχως το ειχα προλαβει, η εξαφανιστικε επιδη το τραβηξα, δεν ξερω... η εμπιρια μπορω να πω, με τρομαξε και δεν ξερω τι να σκεφτω ακριβως για το θεμα... (δεν ξερω ακριβως πως να δημοσιευσω την φωτογραφια, μπορητε να με βοηθησετε λιγο??)

]----[""|""|""]-----.

H.B.Woodrose
Νέο Μέλος


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 02:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους H.B.Woodrose
www.imageshack.ws
phgaine ekei kai anebase thn kai kanthn link edo.

prosexe omos an thn dhmosieuseis mporei na se apagagoyn oi eksogiinoi..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 03:23:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Hahas σου παραθέτω οδηγίες όπως τις είχα δώσει σε άλλο topic...

quote:
Βέβαια αν θες γράψου σε κάποιο site όπως το http://photobucket.com/ και ύστερα την ανεβάζεις στο forum, την ώρα που γράφεις την απάντηση σου πατάς τις εικόνες από πάνω, αρχικά αυτή του υπερσύνδεσμου (με την γή) και κατόπιν την παραδίπλα με την εικονίτσα, μετά κάνεις paste το link της εικόνας σου.
Πιο απλά θα βγει κάτι τέτοιο [ur1][/ur1][ιmg]http;//photobucket.com/[/ιmg], προσοχή χωρίς κενά όμως, όλα κολλημένα.

Για παράδειγμα αν γράψεις [ur1][/ur1][ιmg]http;//www/.science-explorer.de/bilder/ufo-05.jpg[/ιmg] τότε θα εμφανιστεί το εξής...


Ή αν θες μπες στο προφίλ μου, δες το E-mail μου, στείλε μου την φώτο και την ανεβάζω εγώ.

Edited by - STERM on 26/09/2005 03:33:15Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hahas
Νέο Μέλος

Greece
3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 15:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hahas
[URL=http://imageshack.us][/URL]

]----[""|""|""]-----.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 15:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
ουφφφ...
Τεραστια η photo σου φιλε μου.Τοση ωρα εκανε να φορτωσει.Μη ξεχνας οτι υπαρχουν καποια μελη σε αυτο το site που εχουν απλη συνδεση PSTN..

Παντως πολλα φωτακια ειχε αυτο το οχημα(?)


"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 16:26:04  Εμφάνιση Προφίλ
αν ειναι οντως αληθινη, πραγμα που ειμαι σιγουρος οτι πολλα μελη εδω μεσα μπορουν να μας διαφωτισουν συγχαρητηρια, αν παλι δεν ειναι αληθινη τοτε τι να πω....

Emerson


ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 19:15:07  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Hahas,
Ωραία η φώτο. Θα μπορούσες να μου εξηγήσεις πως είναι δυνατόν οι φίλοι σου να μην μπορούσαν να το δουν;
Με τόσα φώτα που έχει μου φαίνεται λίγακι κουφό να μην το έβλεπαν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 19:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Αγαπητοί φίλοι,
εκ πρώτης άποψης η φωτογραφία μοιάζει να είναι αληθινή και να μην είναι πειραγμένη.
Στο μόνο σημείο που βλέπω κάτι που δεν μοιάζει 100% οκ είναι στην κάτω πλευρά του ufo, ακριβώς στη μέση. Μοιάζουν σαν σπασμένα pixel, αλλά μπορεί πάλι και να είναι όργανο του ufo.
Tωρα γιατί δεν το έβλεπαν οι υπόλοιποι της παρέας, ενώ ο φίλος hahas είχε και το χρόνο να πετάξει φωτο και να φωτογραφίσει...άξιο απορίας.

Φιλικά ΤοξότηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 19:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
στην μεγενθυση που εκανα δεν φαινετε για αληθινη

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 20:13:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
Καλη φωτογραφια,αλλα δεν φαινεται να ειναι 100% γνησια.Τα Pixel γυρω απο το "Ufo" δειχνουν πιο "blured" απο τον noise που υπαρχει στο background. Μπορει να οφειλεται στον χαμηλο φωτισμο,αλλα μπορει να δειχνει και οτι το "Ufo" τροποποιηθηκε σε καποιο προγραμα επεξεργασιας εικονας.Παντως κατω αριστερα στις σκαλες φαινεται ενα ατομο.Φαινεται παραλογο να εχεις παρατηρησει μονο εσυ το φαινομενο,ενω υπαρχει τουλαχιστον 1 ακομα ατομο πιο κοντα του.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lady in Black
Νέο Μέλος


42 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 21:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lady in Black
Kαλησπέρα...
Kαι καλώς όρισες φίλε Hahas...
σίγουρα ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα η φωτογραφία σου, αλλά επέτρεψέ μου να την αμφισβητήσω...

Aνοίγοντάς της ακόμη κι από ένα quick viewer - δεν χρειάζεται καν photoshop πάνω αριστερά φαίνεται πως έχει ξεφύγει στο brush που χρησιμοποιήθηκε για να αντιγραφεί το φόντο μια γραμμή (!)... και δεν χρειάζεται καν καμία τρελή μεγέθυνση είναι εμφανέστατη ακόμη και στο 200%...

Πέραν των blur και noise όπως επεσήμαναν και οι υπόλοιποι φίλοι τα οποία έχουν εμφανείς διαφορές, που άντε και να πούμε όμως ότι είναι οπτικό λόγω του ότι υπάρχει γύρω από τα φώτα...

Kαι μια ακόμη επισήμανση γιατί την άνοιξα και στο photoshop...
οποιαδήποτε πρωτογενής φωτογραφία στην μετατροπή της από RGB -που είναι το jpeg που μας δείχνεις- σε CMYK αλλάζει χρώματα (συνήθως στο πιο σκούρο)... Aντίθετα αν η φωτογραφία είναι επεξεργασμένη σε CMYK και μετά την ξαναγυρίσουμε σε RGB εκεί δεν θα υπάρχει καμία χρωματική διαφορά...

(και για να το πω πιο απλά όταν από συνήθεια η πρώτη κίνηση που έκανα ανοίγοντας τη φωτογραφία ήταν να την γυρίσω σε CMYK τα χρώματά της παρέμειναν ακριβώς ίδια...κάτι το οποίο εγώ προσωπικά δεν έχω ξαναδεί... τουλάχιστον όχι σε φωτογραφίες που δεν έχουν υποστεί καμμία επεξεργασία!)

Mήπως θα ήθελες να μας εξηγήσεις πως αυτό συμβαίνει και στην δική σου?

Πάντα φιλικά
Lady in Black
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 22:10:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
λαμπα φθοριου

----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 22:36:17  Εμφάνιση Προφίλ
looool ,τουλαχιστον κανε καλη δουλεια ,μπαμ κανει οτι ειναι ψευτικο...

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Hfaistos
Μέλος 2ης Βαθμίδας


259 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2005, 23:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Hfaistos
Λοιπον δεν ξερω αν ειναι αληθινη αλλα κατι παρομοιο ειδα και εγω τον Αυγουστο κοντα στην Κοπεχαγη παιδια και σοβαρολογω. Δεν ηθελα να το θεσω ως θεμα γιατι δεν εχω ουτε φωτογραφια ουτε στοιχεια αλλα εκανε μπαμ και δυστυχως την ωρα που το ειδα δεν ειχε κοσμο στην περιοχη εκει που ημουν,

Μοιαζει παρα πολυ μα παρα πολυ τι να πω.

Δεν λεω τιποτα γιατι δεν εχω στοιχεια.

"ΠΟΛΕΜΑ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 00:18:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Μου φαίνεται πως βιάστηκα για να είμαι επιοικής.
Τελικά οι μονταρισμένες εικόνες είναι πολύ της μόδας στο esoterica lool!
Έκανα μια φορά το λάθος να μην την ανοίξω στο Photoshop.
Διαβάζοντας την ένσταση της Lady in Black θέλησα να δω αν ισχύει αυτό περι RGB & CMYK.
Σε εμένα φάνηκε βέβαια διαφορά στα χρώματα, όπως είναι το σύνηθες σε τέτοιες αλλαγές όμως διαπίστωσα , πως αυτό που με είχε ενοχλήσει αρχικά, ήταν ένα κακό ξεφοντάρισμα ή παράλληψη στο blur στην κάτω πλευρά.
Είναι ξεκάθαρα μαϊμού η φωτο...
Να γιατί όλοι οι άλλοι στην παρέα είχαν "στραβωμάρα" haha?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 04:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Εγώ χρησιμοποιώ το Corel Photopaint, το καλύτερο πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας λόγο της πιο ακριβείς και λεπτομερής δυνατότητας των Special Effects π.χ. σε άλλα προγράμματα απλά πατάς μια εντολή σε αντίθεση με το Corel που σου ζητάει παραπάνω οδηγίες-εντολές εκτέλεσης της εντολής, ασχολούμαι με το αντικειμένο πάνω από μια δεκαετία, τα υπόλοιπα προγράμματα είναι πιο διάσημα λόγο καλύτερης διαφήμισης.

Με μια πρώτη ματια και χωρίς να χρησιμοποιήσω το πρόγραμμα, μόνο και μόνο λόγο πείρας διακρίνω χρήση των Blur και Noise Effects.

Hahas χωρίς να θέλω να σε θίξω αλλά πιστεύω πως η Foto είναι Fakε, επίσης μου κάνει εντύπωση πως οι φίλοι σου δεν πρόσεξαν έναν "πολυέλαιο" στον ουρανό.

Edited by - STERM on 27/09/2005 04:17:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 06:52:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis



ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 08:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Anounakis πιστεύω πως η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι προφανές πως είναι ψεύτικη.

Το ΑΤΙΑ είναι πιθανότητα ένα μικρό ομοίωμα.
Οι βράχοι είναι μάλλον πέτρες και όχι βράχοι αλλά και έτσι να μην είναι βλέπουμε πως το έδαφος
που σύρθηκε δεν είναι σκαμένο αλλά χώμα που μάλλον προσθέθηκε αργότερα αφού δεν είναι πιο βαθύ από το γύρω περιβάλλον αλλά
υπερυψωμένο, επίσης στην πορεία του ΑΤΙΑ υπάρχει μια πέτρα που κανονικά θα έπρεπε να έχει μετακινηθεί αφού είναι πιο μέσα από
το "φτερό" του (είναι σε πορεία σύγκρουσης).
Εκτός αυτού δεν θα έπρεπε να έχει το ίδιο χρώμα χώματος και μπροστά του από αυτό που παρέσυρε;

Επίσης φαίνεται να έχει καρφωθεί στο έδαφος, άρα δεν σύρθηκε αλλά πες ότι κάνω λάθος, κοιτάχτε ακριβώς κάτω από τον δίσκο, έχει
συγκεντρωμένο χώμα το οποίο κατά την γνώμη μου προσθέθηκε για να τον στηρίζει σε αυτήν την κλίση.


Edited by - STERM on 27/09/2005 08:39:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:53:19  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο STERM, πολύ καλή ανάλυση!
Να προσθέσω ότι ο εξωγήινος που είναι πεσμένος στο χώμα, βαριά τραυματισμένος, κοιτάζει τον φακό της φωτ.μηχανής και χαμογελάει.
Φίλε Anounakis, τουλάχιστον θα μπορούσες να είχες βάλει έναν πραγματικό εξωγήινο.
Γενικά, είμαι της άποψης ότι αν θέλεις να δουλέψεις τον κόσμο, τουλάχιστον κάνε το καλά.
Ευχαριστώ. Ο επόμενος παρακαλώ....


Υ.Γ. Θα μπορούσαμε να ανοίξουμε ένα θέμα του στυλ "είδα ένα U.F.O., το φωτογράφησα και το μόνταρα σε μια άλλη φωτογραφία" και να βάλουμε δικές μας μούφες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 14:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
Φιλε STERM, μια πληροφορια παραθετω για οσους ασχολουνται με το θεμα, η COREL αναβαθμισε το Photopaint με το Paint Shop αφου αγορασε την JASC και τωρα το διαθετει σαν ενιαιο πακετο με την ονομασια Corel Paint Shop Pro X. Μπορεις να το κατεβασεις και να το δοκιμασεις.Το φερανε στο επιπεδο και τις δυνατοτητες του Photoshop.

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 15:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
quote:
τουλαχιστον κανε καλη δουλεια ,μπαμ κανει οτι ειναι ψευτικο...

Όταν brushάρετε στο Photoshop τουλάχιστον κάντε το καλά ρε παιδιά. Mην είσαστε τσαπατσούληδες. Aχ, αυτά "τα μιμίδια της τσαπατσουλιάς", που λέει και ο Moz

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Mantis Religiosus
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Kenya
135 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 15:37:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis Religiosus
Ενα ακομα απο τα πολλα θαυματα του Photoshop,αλλα με πιο προσεγμενη δουλεια

A SIMPLE EXPLANATION IS ALWAYS CLOSER TO THE TRUTHΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 17:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis
quote:

Anounakis πιστεύω πως η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι προφανές πως είναι ψεύτικη.

Το ΑΤΙΑ είναι πιθανότητα ένα μικρό ομοίωμα.
Οι βράχοι είναι μάλλον πέτρες και όχι βράχοι αλλά και έτσι να μην είναι βλέπουμε πως το έδαφος
που σύρθηκε δεν είναι σκαμένο αλλά χώμα που μάλλον προσθέθηκε αργότερα αφού δεν είναι πιο βαθύ από το γύρω περιβάλλον αλλά
υπερυψωμένο, επίσης στην πορεία του ΑΤΙΑ υπάρχει μια πέτρα που κανονικά θα έπρεπε να έχει μετακινηθεί αφού είναι πιο μέσα από
το "φτερό" του (είναι σε πορεία σύγκρουσης).
Εκτός αυτού δεν θα έπρεπε να έχει το ίδιο χρώμα χώματος και μπροστά του από αυτό που παρέσυρε;

Επίσης φαίνεται να έχει καρφωθεί στο έδαφος, άρα δεν σύρθηκε αλλά πες ότι κάνω λάθος, κοιτάχτε ακριβώς κάτω από τον δίσκο, έχει
συγκεντρωμένο χώμα το οποίο κατά την γνώμη μου προσθέθηκε για να τον στηρίζει σε αυτήν την κλίση.


Edited by - STERM on 27/09/2005 08:39:10


Κάποιοι έχετε χάσει την αίσθηση του χιούμορ...

Μου άρεσε που κάθησες και έκανες και τόση ανάλυση...

Φυσικά και η φώτο είναι ψεύτικη.
Πιο ψεύτικη δεν γίνεται.

Στην πραγματικότητα είναι αληθινή αλλά αυτό που δείχνει είναι ψεύτικο(σκηνοθετημένο).

quote:
Φίλε Anounakis, τουλάχιστον θα μπορούσες να είχες βάλει έναν πραγματικό εξωγήινο.
Γενικά, είμαι της άποψης ότι αν θέλεις να δουλέψεις τον κόσμο, τουλάχιστον κάνε το καλά.
Ευχαριστώ. Ο επόμενος παρακαλώ....

Άλλος ένας χωρις αίσθηση του χιούμορ...

Δεν δουλεύω κανέναν.

Δινω την απαντησή μου σατηρήζοντας με την οφθαλμοφανέστατη Fake photo μου τον Χάχα και την φωτογραφία του.

Next please...



ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
zzz360
Νέο Μέλος

Greece
29 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 18:01:53  Εμφάνιση Προφίλ
Απο τον περιβαλοντα και μονο χωρο (οποιος γνωριζει το αεροδρομιο) καταλαβαινει πως σε καμια περιπτωση η φωτο δεν εχει τραβηχτει απο εκει
εχουμε πηξει στα fake

καθε εμποδιο για καλοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Underground
Μέλος 2ης Βαθμίδας


192 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 18:08:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Anounakis πιστεύω πως η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι προφανές πως είναι ψεύτικη.

Το ΑΤΙΑ είναι πιθανότητα ένα μικρό ομοίωμα.
Οι βράχοι είναι μάλλον πέτρες και όχι βράχοι αλλά και έτσι να μην είναι βλέπουμε πως το έδαφος
που σύρθηκε δεν είναι σκαμένο αλλά χώμα που μάλλον προσθέθηκε αργότερα αφού δεν είναι πιο βαθύ από το γύρω περιβάλλον αλλά
υπερυψωμένο, επίσης στην πορεία του ΑΤΙΑ υπάρχει μια πέτρα που κανονικά θα έπρεπε να έχει μετακινηθεί αφού είναι πιο μέσα από
το "φτερό" του (είναι σε πορεία σύγκρουσης).
Εκτός αυτού δεν θα έπρεπε να έχει το ίδιο χρώμα χώματος και μπροστά του από αυτό που παρέσυρε;

Επίσης φαίνεται να έχει καρφωθεί στο έδαφος, άρα δεν σύρθηκε αλλά πες ότι κάνω λάθος, κοιτάχτε ακριβώς κάτω από τον δίσκο, έχει
συγκεντρωμένο χώμα το οποίο κατά την γνώμη μου προσθέθηκε για να τον στηρίζει σε αυτήν την κλίση.


Edited by - STERM on 27/09/2005 08:39:10


loooool ,τι λες ρε μεγαλε σοβαρα ????? ψευτικο ειναι ?????? αχ μερικοι εχουν παρει πολυ σοβαρα τα πραγματα εδω μεσα . Stay cool man ;)

ΛΥΣΣΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ

Edited by - Underground on 27/09/2005 18:09:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skeptic
Πλήρες Μέλος

Greece
1434 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 18:33:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skeptic
O hahas που πήγε και χάθηκε ρε παιδιά, λέτε να τον απήγαγαν οι εξωγήινοι;

"The only way of discovering the limits of the possible is to venture a little way past them … into the impossible." -- A.Clarke’s Second Law
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

tonis
Μέλος 1ης Βαθμίδας


75 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 19:37:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους tonis
ΡΩΣΙΚΗ ΚΟΣΜΟΣΦΑΙΡΑ ΕΙΝΑΙ.
ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΛΙΑΚΟ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2005, 21:12:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Άλλος ένας χωρις αίσθηση του χιούμορ...

Δεν δουλεύω κανέναν.

Δινω την απαντησή μου σατηρήζοντας με την οφθαλμοφανέστατη Fake photo μου τον Χάχα και την φωτογραφία του.

Next please...


Φίλε Anounakis, μα και'γώ χιούμορ κάνω.
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μιλάω σοβαρά;
Το ότι λέω ότι ο εξωγήινος κοιτάζει τον φακό και χαμογελάει;
Chill out..

Edited by - Chianti on 27/09/2005 21:14:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toxotis
Πλήρες Μέλος

Greece
1256 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 00:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toxotis
Μα που αλλού να χάθηκε ρε παιδιά ο hahas?

Πήγε να κάνει εντατικά στο Photoshop
πάντως δεν μπορείτε να πείτε δικαίωσε το nickname του
χαχανιτά μας μοίρασε με το παραπάνω Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ALOS
Μέλος 3ης Βαθμίδας


754 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 01:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ALOS
Ομαλή παραμόρφωση jpeg. 99.99% Aυθεντικότατη...

Εκείνη την μέρα έκανα όλη την Αττική με το ποδήλατο και πέρασα
και απο το Tuning όταν ξεκινούσε στην αρχή που δεν τους άφηναν
να μπούνε μέσα...Τί κρίμα που δεν το είδα...ήταν ακριβώς απο
πάνω μου...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 06:31:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis
quote:


Φίλε Anounakis, μα και'γώ χιούμορ κάνω.
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι μιλάω σοβαρά;
Το ότι λέω ότι ο εξωγήινος κοιτάζει τον φακό και χαμογελάει;



Πότε πότε φαίνετε χάνω και εγώ την αίσθηση....


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy