ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Ειδα ενα U.F.O και το φωτογραφισα
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 10:53:07  Εμφάνιση Προφίλ
να ρωτησω κατι ασχετο? τι ειναι αυτο το tuning show που δεν τους αφηνανε κιολας να μπουνε μεσα?

ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 11:36:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Εχουμε πηξει εδω στις fake-ufo φωτογραφιες.
Προφανως ο hahas δε σκεφτηκε μια βασικη παραμετρο, δηλαδη ,οτι δεν ειναι ο μονος με photoshop εδω μεσα.

Παντως δε καταλαβαινω κατι.Γιατι σονυ και καλα τα οχηματα των aliens πρεπει να ειναι ηλιθιοι κυκλικοι ιπταμενοι δισκοι με πιο πολλα φωτακια απο το χριστουγενιατικο δεντρο?
Αν υποθεσουμε οτι εχουν ΤΗΝ τεχνολογια τοτε γιατι να μας αφηνουνε να παρατηρουμε τα οχηματα τους?Στο κατω κατω βαζουν σε κινδυνο και τον εαυτο τους.Φανταστειτε να μπει ενα ΑΤΙΑ πανω απο τη ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ.Τα radar θα βαρεσουν κοκκινο και οι marines θα το βαρεσουν με πυραυλους...
-Προσπαθω τοσα χρονια να σπασω αυτο τον μυθο περι εξωγηινων που κοντρολαρουν τεραστια ιπταμενα πιατα...


"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 12:51:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Προφανως ο hahas δε σκεφτηκε μια βασικη παραμετρο, δηλαδη ,οτι δεν ειναι ο μονος με photoshop εδω μεσα.


Ο Anounakis ομως το σκέφτηκε! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Oannes
Πλήρες Μέλος

Greece
1162 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 13:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Oannes
quote:
Ο Anounakis ομως το σκέφτηκε!

Kάνει παρέα με M.U. Photoshopάδες (*) απ' ότι φαίνεται


(*) Zουν ανάμεσά μας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 16:19:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
quote:
Παντως δε καταλαβαινω κατι.Γιατι σονυ και καλα τα οχηματα των aliens πρεπει να ειναι ηλιθιοι κυκλικοι ιπταμενοι δισκοι με πιο πολλα φωτακια απο το χριστουγενιατικο δεντρο?

Αχ φίλε Zander, δεν τα ξέρεις, δεν τα ξέρεις. Μα φυσικά γιατί στο κάτω μέρος του δίσκου βρίσκεται η περιστρεφόμενη μηχανή αντιβαρύτητας, η οποία του επιτρέπει να αιωρείται και ενώ βρίσκεται σε κατάσταση αιώρησης, να δύναται να αναπτύσει ξαφνικά τεράστιες ταχύτητες προς όποια κατεύθυνση επιθυμούν οι πιλότοι του και να μην μπορεί να τα δει κανείς άλλος, εκτός από το άτομο που επιλέχθηκε από τους εξωγήινους.
Όλοι το ξέρουν ότι τα UFO έχουν λαμπάκια. Τα λαμπάκια είναι μελετημένα έτσι ώστε αυτός που θα δει το UFO, να είναι βέβαιος ότι επρόκειτο για UFO και όχι για κανένα μπαλόνι. Αυτός είναι ο κύριος λόγος. Ο δευτερεύον αφορά τις νυχτερίδες, οι οποίες βλέποντας τα λαμπάκια, μπορούν και το αποφεύγουν και έτσι δεν τις απορροφά η αντιβαρυτική μηχανή. Πρέπει να ξέρεις ότι οι εξωγήινοι, είναι πάνω από όλα οικολόγοι.
Ελπίζω να σε βοήθησα...

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

artaxerxes
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
98 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 16:50:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους artaxerxes  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος artaxerxes
ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!
ΧΩΡΙΣ ΙΧΝΟΣ ΠΛΑΚΑΣ ΤΩΡΑ, ΣΤΙΣ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΚΑΒΟΥΡΙ ΓΙΑ ΜΠΑΝΙΟ
ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΝΟΝΤΑΣ ΒΛΕΠΩ ΕΝΑ ΜΑΚΡΟΣΤΕΝΟ ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΣΑ ΡΟΥΜΠΙΝΙ ΣΚΑΦΟΣ ΜΗΚΟΥΣ 15 ΜΕ 20 ΜΕΤΡΑ
ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΑ 30 ΜΕ 40 ΧΙΛ. ΠΟΔΙΑ ,ΝΑ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΔΥΣΗ ΠΡΟΣ ΑΝΑΤΟΛΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΓΑ, ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΕΜΠΡΟΣ ΤΟΥ ΜΕΡΟΣ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.
ΚΑΘΕ 4-5 ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΦΗΝΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΔΟΣ ΚΥΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΥΣΑΕΡΙΑ ΜΑΛΛΟΝ, ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΑΓΟΝΑ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΚΡΥΒΟΤΑΝ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΤΟΥ,ΜΕΤΑ ΞΑΝΑΕΜΦΑΝΙΖΟΤΑΝ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΧΑΘΗΚΕ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΦΩΤ. ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ MEGAPIXELS KAI ZOOM MΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΔΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΩ..
ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΩΣ, ΜΕ 100% ΣΙΓΟΥΡΙΑ!

<world wide web whacko>Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Zander
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
118 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 16:54:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Zander
Οπως ειναι γνωστο πολλα 'μηχανικα πιατα' εχουν θεαθει στο Αιγαιο(οπως ελεγε και ο κος Φουρακης,οι εξωγηινοι αγαπανε το Αιγαιο..).
Και πιο συγκεκριμμενα πιλοτοι της πολεμικης μας αεροποριας,εν ωρα πτησης,ηταν μαρτυρες σε τετοιο γεγονος.
Τι θα γινει ΑΝ ο πιλοτος δει ενα τετοιο πραμμα στον αερα,συγχιστει και του ριξει καμια πυραυλια?ΜΠΟΥΜΜΜ!!!!!Χιλια κομματια το πιατο.
Αυτο ,δεν το εχουν σκεφτει τα ξενα πλασματα?Αν ναι,τοτε γιατι παιζουν με το λιονταρι?

"Δεν είμαι ήρωας.Οι ήρωες είναι ήδη όλοι νεκροί.Εγώ είμαι απλά ένας επιζώντας..."
General Patton(1945)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Chianti
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Italy
102 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 17:03:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τι θα γινει ΑΝ ο πιλοτος δει ενα τετοιο πραμμα στον αερα,συγχιστει και του ριξει καμια πυραυλια?ΜΠΟΥΜΜΜ!!!!!Χιλια κομματια το πιατο.
Αυτο ,δεν το εχουν σκεφτει τα ξενα πλασματα?Αν ναι,τοτε γιατι παιζουν με το λιονταρι?


Γιατί πολύ πιθανόν το "λιοντάρι" να μην μπορεί να τους κάνει τίποτα. Αλλά και να μπορούσε, έτσι νομίζεις τις ρίχνουν τις πυραυλιές τα αεροπλάνα μας; Φαντάζεσαι τι θα είχε γίνει με τους Τούρκους;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stemix
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
630 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 17:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους stemix
quote:
Οπως ειναι γνωστο πολλα 'μηχανικα πιατα' εχουν θεαθει στο Αιγαιο(οπως ελεγε και ο κος Φουρακης,οι εξωγηινοι αγαπανε το Αιγαιο..).
Και πιο συγκεκριμμενα πιλοτοι της πολεμικης μας αεροποριας,εν ωρα πτησης,ηταν μαρτυρες σε τετοιο γεγονος.
Τι θα γινει ΑΝ ο πιλοτος δει ενα τετοιο πραμμα στον αερα,συγχιστει και του ριξει καμια πυραυλια?ΜΠΟΥΜΜΜ!!!!!Χιλια κομματια το πιατο.
Αυτο ,δεν το εχουν σκεφτει τα ξενα πλασματα?Αν ναι,τοτε γιατι παιζουν με το λιονταρι?

Ε, μα τώρα το σοβάρεψες. Πιστεύεις πως αν είχαν την τεχνολογία για να έρθουν στον πλανήτη μας, θα φοβόνταν τα δικά μας πυραυλάκια;

Edited by - meΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 23:23:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο δευτερεύον αφορά τις νυχτερίδες, οι οποίες βλέποντας τα λαμπάκια, μπορούν και το αποφεύγουν και έτσι δεν τις απορροφά η αντιβαρυτική μηχανή. Πρέπει να ξέρεις ότι οι εξωγήινοι, είναι πάνω από όλα οικολόγοι.


Εν΄τωμεταξύ οι κακομοίρες οι νυχτερίδες απλά δεν βλέπουν.....
Εγώ δεν έκανα αναλύσεις με διάφορα προγράμματα αλλά πολύ γήινο δείχνει το σκάφος...
Πολύ προβολέας πέφτει.... Μπάς και ήταν τίποτα γύφτοι ; καρπούζια;
Κάτι τέτοιο.
Και το κόκκινο το φωτάκι στην κορφή του προς τα αριστερά τι το ήθελαν; Εξωγήινο μπ.......ο μήπως;
Μεγενθύνοντας την φωτογραφία έως και 500% νομίζω ότι βλέπω σαν να είναι κενός στην μέση και βλέπουμε τον ουρανό από εκεί....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Emerson
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
55 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2005, 23:40:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πολύ προβολέας πέφτει.... Μπάς και ήταν τίποτα γύφτοι ; καρπούζια;

Ηταν ο Λαζοπουλος και εκανε εκτακτη εκπομπη Αλ τσαντιρ νιουζ στο νεο στουντιο του αλφα

ΝΒΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 00:16:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Αυτό που μου άρεσε εμένα Anοunakis με την φωτογραφία σου,
ήταν το χαλάκι επάνω αριστερά στο γλυκό το μπλε - που
λέει και η Δέσποινα (η Μιραράκη )

πάντως, η φωτογραφία του φίλου που γελά (hahas) μου έδωσε μια
ιδέα:
Να κάνουμε διαγωνισμό fake φωτογραφίας με UFO.
Τι στο καλό, τόσοι γραφίστες εδώ μέσα!

Μετά, τις πουλάει ο καθένας κατ' επιλογήν στο Λιακόπουλο
ή στον Χαρδαβέλλα για το νέο κύκλο επισοδείων και όποιος
καταφέρει να πουλήσει τη φωτό πιο ακριβά και να ανεβάσει
το δείχτη τηλεθέασης πιο ψηλά (να κάνει τα βιβλία του Λιακό μπεστ σέλλερ
εναλλακτικά)
θα είναι ο νικητής!

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

STERM
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 03:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους STERM
Mantis Religiosus ευχαριστώ δεν τα ήξερα αυτά περί Corel.

Anounakis και Underground sorry τι να κάνω τώρα που δεν το έπιασα.
Εντάξει μην με φάτε κιόλας, εξάλλου ήταν μια foto χωρίς σχόλια και με τόσες μπούρδες που λέγονται εδώ μέσα που να ξέρω αν κάνει πλάκα ή όχι.

Έχω δει και χειρότερες που κάποιοι προσπάθησαν να τις περάσουν για πραγματικές.
Έτσι μπήκα στην διαδικασία αυτή να διευκρινήσω τι βλέπουμε και δεν έκανα κακό σε κανέναν και ούτε πρόσβαλλα κανέναν (νομίζω), ούτε το παίζω έξυπνος, απλώς ΕΙΜΑΙ.

Άραγε ο Hahas τι έγινε;
Έτσι πετάμε μια foto και χανόμαστε, εντάξει σε αποπήραμε όλοι και χωρίς παρεξήγηση αλλά δεν θα ήθελες να μας πεις κάτι;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 06:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 06:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 06:55:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis
Και επειδή τα ΑΤΙΑ δεν έχουν σχήμα πιάτου , πιατέλας ή σουπιέρας
σας αποκαλύπτω για πρώτη φορά σε παγκόσμια αποκλειστικότητα
την μια και μοναδική αληθινή φωταγραφία ΑΤΙΑ που υπάρχει.


ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Jaya
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
127 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 11:20:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Jaya

Παιδιά ξέρω ότι φαίνεται εξωπραγματικό αλλά πιστέψτε με δεν έχω ιδέα από Photoshop!
To U.F.O. στη φωτογραφία είναι 100% αληθινό!!!!!

Όσο για σένα ρε “Hahas”… τι να σου πω…
Έλεος δηλαδή!


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

raival
Νέο Μέλος


43 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2005, 16:31:15  Εμφάνιση Προφίλ
Πάντως το EXIF της φωτογραφίας δείχνει να είναι απείραχτο......
Τουλάχιστον ο φωτισμός της φωτογραφίας ανταποκρίνεται με την ώρα !
Εκτός και πειράχτηκε και αυτό.
Ας το κοιτάξουν οι ποιό ειδικοί και αυτό ...
Για όσους θέλουν να το δούν ανοίγουν την φωτογραφία με το ACDSee πατάνε το κουμπάκι ιδιότητες της φωτογραφίας και πάνε στην καρτέλα EXIFΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Anounakis
Πλήρες Μέλος

Aruba
993 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/09/2005, 06:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Anounakis
quote:

Παιδιά ξέρω ότι φαίνεται εξωπραγματικό αλλά πιστέψτε με δεν έχω ιδέα από Photoshop!
To U.F.O. στη φωτογραφία είναι 100% αληθινό!!!!!

Όσο για σένα ρε “Hahas”… τι να σου πω…
Έλεος δηλαδή!


Όποιος στο φως ζεστάθηκε, είδε κι έζησε στο φως...
όποιος στο φως τυφλώθηκε, αξιώθηκε αιώνιο σκοτάδι...



ουυυυ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
valgraph
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
294 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/10/2005, 01:06:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους valgraph
Pε Xαχα, τουλάχιστον δεν έμπαινες με κάνα άλλο nick name για να βαλεις κάτι τόσο... σοβαρό?... Πριν δούμε τη φώτο κι άρχισε να ...μπάζει...

ValGraphΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Demon_LordGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
139 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/10/2005, 09:50:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Demon_LordGR
sorry φίλε Haha όμως δεν μου φένεται U.F.O. αυτό...
[URL=http://imageshack.us][/URL]Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lancelot
Μέλος 2ης Βαθμίδας


281 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 06:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lancelot
Εγω εχω αλλη αποψη.
Η φωτογραφια ειναι αληθινη απλα ο χαχας την μονταρε λιγο για να σας παραπλανησει και να νομιζετε οτι ειναι ψευτικη!!
Θελει να κρυψει τα ιχνη του και εστειλε το δικο του μηνυμα στους εξωγηινους οτι τους βλεπουμε και ξερουμε γιαυτους!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gogoras
Νέο Μέλος

USA
38 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/10/2005, 21:27:46  Εμφάνιση Προφίλ
Απονεμω στον HAHA τον τιτλο τού UFO με Σκουφο!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2005, 01:58:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Απ'ότι φαίνεται,
το UFO πήρε τον Hahas μαζί του.
Άρα...
ήταν αληθινό!

Η συζήτηση κράτησε αρκετά, ώστε να αναφερθούν όλες οι γνωματεύσεις των ειδικών φωτοσοπολόγων.
Τώρα πια, ήρθε και η ώρα της απενεργοποίησης.


κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy