ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 ΕΡΩΤΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2006, 13:54:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπαρχει μεγαλη πιεση και -υποσυνειδητη- πλυση εγκεφαλου απο τα Μ.Μ.Ε και ειδικα στα νεα κοριτσια, οτι δηλαδη κοινωνικα αποδεκτος ειναι ενας συγκεκριμενος τυπος αντρα,που ειναι πλουσιος,ομορφος στην εμφανιση,με γυμνασμενο σωμα και το -απαραιτητο- γρηγορο αυτοκινητο η μηχανη....Δηλαδη ενας τυπος αντρα που βασιζει την προσωπικοτητα και τη γοητεια του στο χρημα και στην εμφανιση.

Τι μετραει για εσας,τι ειναι αυτο που θα σας οδηγησει στο γαμο;Τι ζητατε αντρες και γυναικες-απο μια ερωτικη σχεση;Αγαπη,τρυφεροτητα,ειλικρινεια,καλοσυνη,διαθεση προσφορας για το συντροφο μας,ωριμοτητα,συνεπεια στα λογια και στις πραξεις;


Λιγο πολυ οι περισσοτεροι λενε πως τους ενδιαφερει ο χαρακτηρας και λιγοτερο η εμφανιση.Ειναι ετσι ομως,τι πιστευετε;

Μετραει για εσας το επαγγελμα του ατομου με το οποιο θελετε να συναψεται ερωτικη σχεση;Παιζει για εσας ρολο το μορφωτικο επιπεδο του;

Στην σημερινη εποχη εχουμε αυξηση των διαζυγιων.Οι ερωτικες σχεσεις διαλυονται γρηγορα.Γιατι συμβαινει αυτο;


ΕΠΑΨΑΝ ΠΙΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ; ΣΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΟΝΟΓΑΜΙΑΣ;

ΑΡΘΡΟ ΑΠΟ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ

Σημαντική κρίση περνάει τα τελευταία χρόνια στη χώρα μας ο θεσμός του γάμου. Τα διαζύγια που εκδόθηκαν την τελευταία δεκαετία αυξήθηκαν κατά 87,2% ενώ βρίσκονται σταθερά πάνω από το 14% των γάμων. Ιδιαίτερα το 2000 ήταν η χειρότερη χρονιά όλων των εποχών αφού τα διαζύγια στην Ελλάδα έφτασαν τα 11.309.
Σύμφωνα με έρευνα που δημοσιεύει σήμερα η εφημερίδα "Το Έθνος", οι αλλαγές στις σχέσεις των δύο φύλων, οι αλλαγές στην επαγγελματική και οικονομική θέση των γυναικών αλλά και η απροθυμία των ζευγαριών να διατηρήσουν μία σχέση η οποία δεν τους γεμίζει είναι οι βασικές αιτίες για τους γάμους που διαλύονται.
Όπως προκύπτει από στοιχεία της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας, το 1980 το ποσοστό των διαζυγίων ξεπέρασε για πρώτη φορά το 10% ενώ τα προηγούμενα 20 χρόνια δεν είχε ξεπεράσει το 6%. Εκείνος ο χρόνος ήταν, επίσης, ο πρώτος στον οποίο τα διαζύγια ξεπέρασαν τα 6.000 κάτω από τα οποία η Ελλάδα δεν είχε πέσει τα τελευταία 20 χρόνια.
Μέχρι τότε πάντως οι γάμοι ήταν εξαιρετικά σταθεροί, λόγω των κοινωνικών και οικονομικών συνθηκών της εποχής. Είναι χαρακτηριστικό ότι κατά τη διάρκεια της δεκαετίας του 1960 ο αριθμός διαζυγίων δεν ξεπέρασε τα 3.505 τον χρόνο, ενώ τη χειρότερη χρονιά της δεκαετίας του 1970, το 1979, έφτασαν τα 4.716.
Η δεκαετία 1986 - 1996 ήταν αυτή που προκάλεσε τον μεγαλύτερο προβληματισμό. Το 1995 ήταν η πρώτη χρονιά στην οποία τα διαζύγια ξεπέρασαν τα 10.000 με το ποσοστό τους να φτάνει στο 17,18%.
Τα στοιχεία του 2000 αποκαλύπτουν ότι η ευρύτερη περιοχή της πρωτεύουσας ευνοεί τα διαζύγια.
Τα 6.642 από τα 11.309 εκδόθηκαν στην Αθήνα και τον Πειραιά.
Αντίθετα, στην επαρχία, όπου οι παραδόσεις είναι ακόμη ισχυρές ο αριθμός των διαζυγίων είναι μικρότερος.

Edited by - VIKING on 09/08/2006 13:57:40

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2006, 17:04:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μεγαλη κουβεντα ανοιγεις..

παντως μπορει να ειναι ετσι οπως τα λες οσο αφορα την πλευρα των κοριτσιων, οτι δηλ θελουν να παντρευτουν αυτο το μοντελο ανθρωπου που ειπες (το μεγαλυτερο ποσοστο των κοριτσιων μιλαμε)..

αλλα και οι αντρες δε νομιζω οτι ειναι στα αμεσα σχεδια τους να παντρευτουν, και αν θελησουν να παντρευτουν θα ειναι μετα τα 35..

στους 10 ελευθερους 30αρηδες που θα συναντησεις οι 8 θα θελουν κατι εφημερο, ο ενας θα ειναι με αλλες προτιμησεις (πχ ομοφυλοφιλος)και ο δεκατος θα ειναι παιδι της μαμας... (και παλι ημουν πολυ επιεικης)

σιγουρα και οι γυναικες εχουν μεγαλο μεριδιο ευθυνης, ισως το μεγαλυτερο..

παντως τα πραγματα εχουν δυσκολεψει παρα πολυ...πολυ μοναξια βρε παιδια..κανενας δε κανει λιγο πισω, ολοι τραβανε το σκοινι ε.. και λογικο ειναι να σπασει..

το τι ζηταω εγω θα σου το πω αυριο γιατι σχολαω τωρα και ειναι πολλαααα αυτα που θελω..οποτε θα νυχτωσουμε.!!! χαχαχα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2006, 17:07:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην σημερινη εποχη εχουμε αυξηση των διαζυγιων.Οι ερωτικες σχεσεις διαλυονται γρηγορα.Γιατι συμβαινει αυτο;


Εύκολη η απάντηση. Λόγω των κοινωνικών αλλαγων όσον αφορά τις σχέσεις των δύο φύλων.
Όπως άκουσα κι από ένα σοφό παππού:<<Αν τη ζορίσεις ελάχιστα τη γυναίκα σήμερα, πάει σούφυγε. Τότε πού θα πήγαινε;>> !

Γενικότερα κάποιες αρχές ή και κάποια ταμπού αν θέλετε, κατέπεσαν, οπότε ας μην μας εκπλήσουν τα πολλά διαζύγια σήμερα.

quote:
ΕΠΑΨΑΝ ΠΙΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ; ΣΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΙΚΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΟΝΟΓΑΜΙΑΣ;

Εννοείται ότι οι ανθρωποι δεν πιστεύουν πια στο γάμο. Αν δεν υπήρχε και η έντονη διάθεση των γυναικών να ντυθούν νυφούλες, θα είχε καταργηθεί, ειδικά ο θρησκευτικός.

Προσωπικά θεωρώ ότι η χρησιμότητα του γάμου περιορίζεται στην προστασία των νεοσσών, αλλά κι αυτή σε πάμπολλες περιπτώσεις τσαλαπατάται.

quote:
Λιγο πολυ οι περισσοτεροι λενε πως τους ενδιαφερει ο χαρακτηρας και λιγοτερο η εμφανιση.Ειναι ετσι ομως,τι πιστευετε;

Ανάλογα την περίπτωση. Πάντως μια καλή εμφάνιση που συνοδεύεται από έναν αδύναμο- κουτό χαρακτήρα σε έναν άνδρα σίγουρα απωθεί. (εκτός αν πρόκειται για επώνυμο ίσως;). Τα κορίτσια όμως θα απαντήσουν καλύτερα.

quote:
Υπαρχει μεγαλη πιεση και -υποσυνειδητη- πλυση εγκεφαλου απο τα Μ.Μ.Ε και ειδικα στα νεα κοριτσια, οτι δηλαδη κοινωνικα αποδεκτος ειναι ενας συγκεκριμενος τυπος αντρα,που ειναι πλουσιος,ομορφος στην εμφανιση,με γυμνασμενο σωμα και το -απαραιτητο- γρηγορο αυτοκινητο η μηχανη....Δηλαδη ενας τυπος αντρα που βασιζει την προσωπικοτητα και τη γοητεια του στο χρημα και στην εμφανιση.

Για μια μεγάλη πλειοψηφία νέων φαντασμένων και κακοαναθρεμμένων (όχι μόνο από τα ΜΜΕ, αλλά και από το σπίτι) ελληνίδων, έτσι είναι. Ας δούμε μόνο το πόσες 20χρονες τρέχουν πίσω από παντρεμένους ή χωρισμένους 45άρηδες, ή το πως επιλέγονται για γκόμενοι διάφορα ρηχά άτομα, επειδή απλά ακολουθούν τις επιταγές της μόδας.
Όχι όμως ότι και τα αγόρια πάνε πίσω. Τα ίδια, αν όχι και χειρότερα, χάλια έχουν κι αυτά.

Πάντως ο ισχυρός χαρακτήρας πάντα μετράει, ενώ αρκετών οι επιλογές διαφέρουν. Γενικά από όλα έχει ο μπαξές, απλά ας στηλιτευθούν επιτέλους και κάποιες βλακώδεις συμπεριφορές, που μας υποβαθμίζουν και μας κάνουν υποχείρια στα χέρια άλλων.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2006, 21:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα πω την γνωμη μου για τα διαζυγια
φταιει οτι οι σημερινοι νεοι φευγουν απο το πατρικο τους για να μπουν στο δικο τους σπιτι μετα τον γαμο

μην εχοντας ζησει μονοι τους δεν εχουν γνωση της δυσκολιας
που εχει καποιος στην συντηρηση στεγης

οι περισοτεροι δεν συνυσφερουν στα εξοδα του σπιτιου
(με αποτελεσμα να μην εχουν νιωσει την πιεση της πληρωμης ενοικιου η αλλων λογαργιασμων)
και ο μισθος που περνουν ξοδευεται σε προσωπικα τους εξοδα

οι μεν αντρες εχουν μαθει να τα εχουν ολα στα χερια απο την μητερα τους
οι δε γυναικες εχουν μαθει να μην κανουν τιποτα γιατι υπαρχει η μανα που θα κανει ολες τις δουλειες στο σπιτι

ετσι οταν παντρευτουν αρχιζουν προβληματα
ο μισθος δεν φτανει για τα εξοδα του σπιτιου και για τα εξοδα που εκαναν μεχρι τωρα και αρχιζουν οι συγκρουσεις

μετα εχουμ το προβλημα του ποιος θα κανειτις δουλεις του σπιτιου

ο αντρας δεν διατηθετε να συμετεχει στην ολη διαδηκασια καθαρισμου γιατι οπως του εμαθε η μαμα αυτος ειναι αντρας

η δε γυναικα αποκλυετε τωρα να πιασει ξεσκονοπανο γιατι η δικη της μαμα την μεγαλωσε με την αποψη οτι ειναι μια πριγκηπισα και δεν την αφηνε να κανει δουλειες του σπιτου

τωρα η επιλογη συντροφου γινετε απο τους μεν αντρες που εχουν σαν προτυπο την σεξοβομβα που θα ειναι τρελα ερωτευμενη μαζι τους
και απο τις γυναικες το προτυπο τους ειναι ο γοης που ειναι και φραγκατος

οι ρολοι αυτοι μπορουν ανετα να παιχτουν οταν τα μονα εξοδα που εχουν ειναι τα εξοδα ενδυσης και καφε/ποτου

αυτα τα λιγα

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

another star
Μέλος 3ης Βαθμίδας


518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2006, 09:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους another star  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Στην σημερινη εποχη εχουμε αυξηση των διαζυγιων.Οι ερωτικες σχεσεις διαλυονται γρηγορα.Γιατι συμβαινει αυτο;

Οπως και παλιότερα έτσι και τώρα ο καθένας εχει την προσωπικότητά του. Η διαφορά είναι με παλιότερα όμως ότι οι περισσότερες γυναίκες δεν δούλευαν, δεν είχαν το δικό τους πορτοφολι. Οπότε αντε φεύγαν, που θα πηγαίναν. Λογικότατο. Τώρα πλέον σου λέω, δουλεύω, μεγαλώνω το παιδί μόνη μου, εκείνος στη κοσμάρα του. Γιατί τον ανέχομαι? και τελειώνει εκεί η υπόθεση. Και όλα αυτά τα λέω από προσωπική μου εμπειρία. Εκτός αυτού παλαιότερα υπήρχε η ρετσινιά της ζωντοχήρας. Ενώ τώρα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα.

quote:
κοινωνικα αποδεκτος ειναι ενας συγκεκριμενος τυπος αντρα,που ειναι πλουσιος,ομορφος στην εμφανιση,με γυμνασμενο σωμα και το -απαραιτητο- γρηγορο αυτοκινητο η μηχανη....Δηλαδη ενας τυπος αντρα που βασιζει την προσωπικοτητα και τη γοητεια του στο χρημα και στην εμφανιση.

χμ.... εδώ βγαίνουν τα αποθημένα της μαμάς και όχι μόνο τα ΜΜΕ. Όταν είμαστε ακόμα κοριτσάκια, τα παραμύθια που διαβάζουμε είναι με ένα πριγκιπόπουλο που σώζει την αγαπημένη του από το κακό με το άλογό του. Κοινώς με έναν πλούσιο παίδαρο με αυτοκίνητο ή μηχανή. Πες μου τώρα πως μπορούμε να κοιτάξουμε εμείς διαφορετική εμφάνιση. Οπότε ψάχνεις για κάτι ανάλογο σαν τα παραμύθια που σου μάθανε. Εκτός αυτού όμως η μαμά όταν είμαστε μικρές μας ποτίζει το μυαλό και μας λέει συνήθως "να βρεις έναν που είναι ωραίος και έχει λεφτά. Όχι σαν εμένα με τον πατέρα σου που παιδευόμαστε. Εσύ να κοιτάξεις αυτά". Και αμα δεν σου το λένε άμεσα, σου το λένε έμεσα.

quote:
Αγαπη,τρυφεροτητα,ειλικρινεια,καλοσυνη,διαθεση προσφορας για το συντροφο μας,ωριμοτητα,συνεπεια στα λογια και στις πραξεις

εδώ πάλι ειναι περίεργα τα πράγματα. Αν είσαι 20-25 συνήθως είσαι στη ροματσάδα, και μια χαρά είναι όλα αυτά. Όταν μεγαλώσεις και αναλαμβάνεις ευθύνες και βλέπεις πως είναι η ζωή εκεί είναι πολύ διαφορετικά. Εκεί μπορεί να ρίχνεις το βάρος σε άλλα. Όπως το χρήμα. Λες "τώρα σιγά, ας μου πληρώνει τους λογαριασμούς, ας είναι και εντάξει στον κόσμο και από κει και πέρα ας κάνει ότι θέλει". Ωριμότητα. Ποια ωριμότητα? άσε, όσο για το συγκεκριμένο, επιτρέψτε μου να έχω την χειρότερη για αρκετούς άντρες της ζωής μου.

Φυσικά όλα τα παραπάνω δεν αφορούν τους πάντες, απλά πιστεύω ένα μεγάλο ποσοστό ανδρών και γυναικών που εγώ συνάντησα μέχρι τώρα.


**Είναι η καρδιά φωτιά και χιόνι, γυρίζει μόνη, να βρει Θεό**
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2006, 11:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι μετραει για εσας,τι ειναι αυτο που θα σας οδηγησει στο γαμο;Τι ζητατε αντρες και γυναικες-απο μια ερωτικη σχεση;Αγαπη,τρυφεροτητα,ειλικρινεια,καλοσυνη,διαθεση προσφορας για το συντροφο μας,ωριμοτητα,συνεπεια στα λογια και στις πραξεις;
Λιγο πολυ οι περισσοτεροι λενε πως τους ενδιαφερει ο χαρακτηρας και λιγοτερο η εμφανιση.Ειναι ετσι ομως,τι πιστευετε;
Μετραει για εσας το επαγγελμα του ατομου με το οποιο θελετε να συναψεται ερωτικη σχεση;Παιζει για εσας ρολο το μορφωτικο επιπεδο του;

Βασικο ορος νομιζω ειναι οτι, οτι ζηταμε να μας δωσει ο αλλος θα πρεπει να το δινουμε και εμεις...

Αυτο που θα ηθελα εγω ειναι..
Εναν ανθρωπο, εργατικο,(αλλωστε και γω εχω 2 δουλειες,οποτε ενας τεμπελακος, αποκλειεται) να ξερει τι σημαινει δουλεια,αυτοδημιουργητος (ωστε να ξερω οτι, οτι κακο και αν μας συμβει θα μπορει να ειναι εκει και να ανταπεξελθει), να με νοιαζεται, να με αγαπαει, να με προσεχει.

Να ξερει τι θελει, και να συμπιπτουν τα θελω μας..και τα ονειρα μας.Να περναω καλα μαζι του, στην καθημερινοτητα, και ας μην κανουμε φοβερα πραγματα..Το σεξ ειναι παρα πολυ σημαντικο, να μην ειναι μονοφαγας, να νοιαζεται για την ευχαριστηση του αλλου..

Να εχει διαθεση για τη ζωη, φυσικα οχι οταν εχει γυρισει κατακοπος απο τη δουλεια, αλλα ενα σβκ να παμε εκδρομη ή να βγουμε να φαμε κτλ.΄

Να είναι περηφανος,δραστηριος και εξυπνος, οχι υπερβολικα, να ειναι στο ιδιο επιπεδο με μενα και αντε ισως λιγο εξυπνοτερος για να μη χανετε το ενδιαφερον..

Να μην ειναι γκρινιαρης, ζηλιαρης, (υπερβολικο βαθμο).Να μπορουμε να συννενοηθουμε..Να μη λεω μαυρο και να καταλαβαινει γκρι..

Να κατανοει οτι δουλευω πολλες ωρες και να μη γκρινιαζει γιαυτο..Ουτε να νιωθει οτι τον παραμελω επειδη δουλευω..

Θελω να εχει αποψη, και οχι οποτε τον ρωταω τι θα κανουμε ή που θα παμε να μου λεει τη θεικη ατακα "οτι θες αγαπη μου"μπλιαχ τα νευρα μου..Εχω σκυλακι, δε θελω αλλο..

Να ειναι φιλοζωος.

Να θελει πολλα παιδια.

Τελος η εξωτερικη εμφανιση, επειδη εγω εχω λιγο καπως περιεργο γουστο δε μου αρεσουν οι στυλ μοντελου,τους θεωρω πολυ κουκλες..
Προτιμω κατι ποιο ανθρωπινο, με την κοιλιτσα του ενδεχομενως, τα μπουτακια του κτλ..Γενικα να εχει ο ανθρωπος, οχι χοντρος, αλλα σε καμια περιπτωση αδυνατος...Να γινετε αισθητος διπλα σου..Τσιγκουνιες θα κανουμε?
Τωρα σοβαρα, δε νομιζω οτι υπαρχει καποιο στανταρ στυλ εξωτερικης εμφανισης για μενα, ολα εχουν να κανουν με τη χημεια, τη στιγμη, το πως θα σε κοιταξει, πως θα σου μιλησει, και πως θα σου φερθει...
Αν ενας κουκλος δε μπορει να δει περα απο τη μυτη του και μιλαει μονο για τον εαυτο του, δε θα κανει την ιδια εντυπωση με εναν μετριο που θα σου κανει χωρο για να τον πλησιασεις και να τον γνωρισεις..Η ζεστασια ειναι πολυ σημαντικη..

αυτα λιγο πολυ, σιγουρα ξεχασα και αλλα..
Ειμαι σιγουρη οτι δεν υπαρχει αυτος ο ανθρωπος, και ξερω οτι ζηταω πολλα για την σημερινη κοινωνια..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2006, 12:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα σε όλους, μεγάλο το θέμα των σχέσεων μεταξύ των ανθρώπων και πιστεύω δεν χωρίζεται στο τι θέλουν οι γυναίκες από τους άντρες ή οι άντρες από τις γυναίκες ή οι γυναίκες από τις γυναίκες και οι άντρες από τους άντρες. είναι τι ζητάμε από τον σύντροφό μας γενικά.
εγώ πιστεύω ότι παίζει πολύ εγωισμός σε όλες τις σχέσεις (πρωσοπικές, φιλικές, επαγγελματικές κλπ) ο οποίος δεν αφήνει την ανάπτυξη και διατήρισή τους.
γενικά οι άνθρωποι διακατέχονται από το φόβο του "μην τα δώσω όλα μη με θεωρήσουν δεδομένη/ο" "προσοχή μην με καβαλήσει ο άλλος" και άλλα τέτοια όμορφα. δίνουμε μεγάλη σημασία στο τι θα πάρουμε και όχι στο τι θα μοιραστούμε! πολλοί βάζουμε "δεδομένα" και ψάχνουμε να τα βρούμε χωρίς να λαβάνουμε υπ' όψιν μας ότι δύσκολα σήμερα οι άνθρωποι δείχνουν αυτό που πραγματικά είναι.
εγώ πρωσοπικά δεν μ' αρέσει να "παίζω εκ του ασφαλού". πιστεύω πολύ στη χημεία που υπάρχει μεταξύ δύο ανθρώπων. κάθε φορά που μου έκανε κλικ κάποιος, απλά το προχώραγα χωρίς να ορίζω πορεία του στυλ "αυτός είναι για γάμο" "αυτός είναι για γκόμενος" "αυτός για χαβαλέ" κλπ.
απλά τα δίνω όλα και όπου μας βγάλει! σίγουρα αν κάτι στην πορεία δεν κολλάει φεύγω. το βασικό είναι να τα δίνεις όλα χωρίς την ανασφάλεια μήπως πάρεις λιγότερα. το "κρατάω και κάτι για μένα" το θεωρώ χάλια και παιδιάστικο!!!
όταν ένας άνθρωπος είναι καλά με τον εαυτό του, μπορεί να περάσει καλά με την πάρτη του, ξέρει τις αδυναμίες και τις αρετές του τότε μπορεί και να συμβιώσει μα κάποιον άλλον, να καταλάβει ότι όλοι έχουμε τις ιδιαιτερότητές μας και ότι χωρίς συμβιβασμό (με μέτρο πάντα) χωριό δεν γίνεται.
να ξεκαθαρίσω ότι είμαι 10 χρόνια με τον άντρα μου (4 χρόνια παντρεμένοι) και όταν γνωριστήκαμε αυτός είχε σοβαρό πρόβλημα εξάρτησης. όλοι όσοι μας γνώριζαν και ειδικά οι δικοί μου γνωστοί και φίλοι δεν πίστευαν πως πρωχώρισα μια τέτοια σχέση που είχε όλες τις λάθος προδιαγραφές (χωρίς δουλειά, με σοβαρά προβλήματα που τον κατάτασαν σε κατηγορία μη εμπιστοσύνης κλπ). οι προδιαγραφές μπορεί ήταν λάθος άλλά ο άνθρωπος ήταν ο σωστός. το ένστικτό μου και η χημεία που υπήρχε μεταξύ μας (όχι μόνο σεξουαλική αλλά και εγκεφαλική) ήταν αυτό που με έκανε να δω πίσω από τα προβλήματα και να δω αυτό που μπορούσε να "αναστηθεί" μέσα από το μαύρο της ζωής του.
για να μην σας ζαλήσω άλλο μετά από πάρα πολύ δύσκολες καταστάσεις, άπειρες ώρες θεραπείας και προσπάθειας τελικά ο αγαπημένος μου είναι "καθαρός" τα τελευταία 7 χρόνια και περνάμε σούπερ. οι γύρω ακόμα αναρωτιούνται πως τα καταφέραμε (ακόμα υπάρχει η δυσπηστία στο βλέμμα τους) και μας έχουν σαν την εξαίρεση που επιβεβαιόνει τον κανόνα πως ένας γάμος για να πετύχει πρέπει να έχει όλες τις σωστές προϋποθέσεις!!!
παιδιά μάθετε τον εαυτό σας, συμφιλιωθείτε με αυτόν και μόνο τότε θα είστε έτοιμη να ακούσετε την σοφή αυτή φωνούλα από μέσα που σας φωνάζει και σας δείχνει τον δρόμο!! μόνο όταν αγαπάμε τον εαυτό μας μπορούμε να αγαπήσουμε τους άλλους. μην περιμένετε η ευτηχία να σας δωθεί δώρο από κάποιον άλλον. πρέπει να είστε ήδη ευτηχισμένοι και απλά να μοιράστείται την ευτηχία αυτή με άλλους!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 11:44:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα σας.Ευχαριστω για την συμμετοχη σας.

θα ηθελα να πω το εξης.Εχω την αισθηση οτι αρκετες γυναικες στην σημερινη εποχη παντρευονται απο ανασφαλεια.Η ομορφια ειναι εφημερη εχει ημερομηνια ληξης. Κι αυτη η ημερομηνια,ειναι ο ενας μεγαλος φοβος των γυναικων. Τοτε θα παψουν να ειναι ελκυστικες, ομορφες, κανεις δε θα τις φλερταρει κ.λ.π και φοβουνται πως ο συντροφος τους θα τους εγκαταλειψει κατι που με το γαμο φανταζει πιο δυσκολο.Και σκεφτονται πρεπει οπωσδηποτε να παντρευτω γιατι οταν π.χ θα φτασω τα 40 κανεις δεν θα με θελει.

Ο δευτερος λογος που ειναι ο πιο σημαντικος ειναι το να αποκτησουν παιδια.Γνωριζουμε οτι εχει καποιους κινδυνους το να γεννησει μια γυναικα μετα τα 35 η 40 περιπου.Αν δεν το αποφασισει μεχρι τοτε, εχασε το τρενο.Αρα την πιανει υστερια.Κι ενας απ' τους λογους που οι γυναικες θελουν να κανουν πολλα παιδια, ειναι ο φοβος της μοναξιας.Εχουμε καποιες φορες και το απαραδεκτο φαινομενο να χωριζουν οι γυναικες οταν αποκτανε παιδια γιατι ο λογος που παντρευτηκαν ηταν για να αποκτησουν παιδια και οχι επειδη αγαπουσαν τους αντρες τους.

Δυστυχως εχουμε περιπτωσεις γυναικων που λυπαμαι που θα το πω αλλα τις χαρακτηριζω εγκληματιες,εγωκεντρικες υπαρξεις που ειναι για λυπηση που κανουν παιδια μετα τα 50 ακομη και στην ηλικια των 64 για λογους ανασφαλειας.Και το αποτελεσμα πολλες φορες ειναι το παιδι να γεννιεται με διανοητικα προβληματα λογω των κινδυνων αποκτησης παιδιων μετα τα 35,40 περιπου.Αυτες λοιπον οι γυναικες δεν σκεφτονται οτι οταν το παιδι τους θα ειναι π.χ 15 ετων, αυτη θα κοντευει τα 80 και οτι πιθανον να πεθανει και ετσι το παιδι να μεγαλωσει χωρις μανα.Ουτε σκεφτεται οτι το παιδι της πιθανον να γεννηθει με προβληματα υγειας.


"Before I got married, I had six theories about bringing up children. Now I have six children and no theories."
John Wilmot

" Can you imagine a world without men? No crime and lots of fat women"
Nicole Hollander

Edited by - VIKING on 16/08/2006 11:44:50

Edited by - VIKING on 16/08/2006 11:45:39

Edited by - VIKING on 16/08/2006 11:50:28

Edited by - VIKING on 16/08/2006 11:51:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/08/2006, 12:57:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εχεις πολυ δικιο VIKING σε αυτα που λες..

πιστεψε με, ποιο πολυ στεναχωρει τις γυναικες το ενδεχομενο να μην τεκνοποιησουν, παρα το να μην παντρευτουν...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 10:19:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε παιδιά τοσό πολύ έχετε πληγωθεί από τις γυναίκές;
φίλε viking σε πληροφωρώ ότι η κάψα της γυναίκας για γάμο και αποκατάσταση έχει παλιώσει προ πολλού! δυστηχώς ή ευτηχώς οι γυναίκες πια ψάχνουν την κοινωνική τους καταξίωση μέσω της επαγγελματικής τους ανόδου. δεν βλέπουν πια τον άντρα-σύζηγο ως τον σωτήρα τους αλλά προσπαθούν να πετύχουν επαγγελματικά ότι και αν σημαίνει αυτό. γι'αυτό άλλωστε και τις πιάνει ξαφνικά το άγχος για το πέρασμα του χρόνου και της μη έγκαιρης τεκνοποίεισής. φυσικά όλο αυτό το σκηνικό δικαιολογείται εν μέρει από την ανασφάλεια που νιώθουν απέναντι στους άντρες. σήμερα η γυναίκα, όπως και ο άντρας, νιώθουν μεγάλη έλληψη εμπιστοσύνης για τους συντρόφους τους. έτσι σαν δεικλίδα ασφαλείας βλέπουν την επαγγελματική τους αποκατάσταση και την οικονομική "αποκατάσταση". το έχω ξαναπεί: έχουμε απομακρυνθεί τόσο οι άνθρωποι μεταξύ μας που είναι δύσκολο να συμβιώσουμε. μην πυροβολείται λοιπόν τις γυναίκες γιατί καμία μας δεν ξυπνησε ένα ωραίο πρωί και είπε "αχ τι όμορφη που είναι η ζωή μου με τον αγαπημένο μου πριγκηπόπουλο αλλά έτσι για αλλαγή ας την γα**σω τρέχοντας για δουλειά, αφήνοντας τα παιδιά μου σε γιαγιάδες, παιδικούς σταθμούς κλπ, και γενικά ας γίνω χίλια κομμάτια μεταξύ σπιτιού δουλειάς και μη ξεχνάμε του τέλειου και λατρευτού μας σωτήρα!!!" κακά τα ψέμματα, η γυναίκα για να παντρευτεί θέλει ασφάλεια και σιγουριά. είναι ένα ένστικτο δωσμένο από τη φύση. εαν μια γυναίκα δεν νιώθει σιγουριά δεν θα παντρευτεί και δεν θα κάνει παιδιά!
επίσης λές πως πολλές φορές οι γυναίκες παντρεύονται βιαστικά μόνο για την απόκτηση παιδιών και μετά χωρίζουν. κάπου έχεις δίκιο, όμως όχι απόλυτο. ναι κάποιες μπορεί να παντρεύονται "βιαστικά" γιατι νιώθουν ότι χάνουν το τρένο, αλλά καμοιά τους με απότερο σκοπό να χωρίσει. απλά βλέπουν ότι η βιαστική επιλογή συντρόφου δεν ήταν η σωστή. όσων αφορά τις άλλες τις εγωίστριες των ανω των 50 χρόνων που τεκνοποιούν, μην ξεχνάς πως δίπλα τους έχουν έναν εξίσου εγωιστή σύζηγο!!! και μην παραμυθιάζεσαι ότι λόγω μεγάλης ηλικίας τα παιδιά αυτά βγαίνουν με προβλήματα, γιατί λόγω εξωσωματικής όλα αυτά προλαμβάνονται.
προς θεού παιδιά δεν λέω πως όλες οι γυναίκες είναι τέλειες. υπάρχουν αρκετές που ταιριάζουν στο προφίλ που περιγράφεις viking, δεν είναι όμως η πλειοψηφία. θα ήθελα να ακούσω την άποψή σου για τους άντρες. πως νομίζεις ότι βλέπουν αυτοί τον γάμο; ξέρεις υπάρχουν διάφορες κατηγόριες και για την πάρτη σας "μαμάκηδες, καλοπαιρασάκιδες, ευθηνόφοβοι, βολεψάκιδες κλπ"
αυτά τα ολίγα, συγχωρέστε μου τα λίγα (χι, χι) ορθογραφικά λάθη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 12:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλημερα Γωγω και Μαρα.

quote:

όσων αφορά τις άλλες τις εγωίστριες των ανω των 50 χρόνων που τεκνοποιούν, μην ξεχνάς πως δίπλα τους έχουν έναν εξίσου εγωιστή σύζηγο!!! και μην παραμυθιάζεσαι ότι λόγω μεγάλης ηλικίας τα παιδιά αυτά βγαίνουν με προβλήματα, γιατί λόγω εξωσωματικής όλα αυτά προλαμβάνονται.

Ναι αλλα οπως ειπα και πριν υπαρχει ενα αλλο προβλημα.Οταν θα φτασει το παιδι της τα 15 η μανα του θα ειναι ηλικιωμενη και οι πιθανοτητες να πεθανει θα ειναι πολυ μεγαλυτερες λογω γηρανσης και εγκυμονει ο κινδυνος να μεγαλωσει το παιδι χωρις μανα.Αυτο δεν ειναι κατι που πρεπει να λαμβανεται υποψη;Πιστεψε με Μαρα εχω συναντησει περιπτωσεις γυναικων που απεκτησαν παιδια μετα τα 50 και διαπιστωσα οτι ειναι απιστευτα εγωκεντρικα ατομα που για να καλυψουν την ανασφαλεια τους γεννανε σε μεγαλη ηλικια ενω βεβαια εχουν ηδη ενα παιδι που το εκαναν σε μικροτερη ηλικια και το οποιο πλεον δεν ζει με την μανα του.


quote:
θα ήθελα να ακούσω την άποψή σου για τους άντρες. πως νομίζεις ότι βλέπουν αυτοί τον γάμο; ξέρεις υπάρχουν διάφορες κατηγόριες και για την πάρτη σας "μαμάκηδες, καλοπαιρασάκιδες, ευθηνόφοβοι, βολεψάκιδες κλπ"
αυτά τα ολίγα, συγχωρέστε μου τα λίγα (χι, χι) ορθογραφικά λάθη.

Δυστυχως υπαρχουν και αρκετοι αντρες καλοπαιρασακιδες οπως τους λες που το μονο που τους απασχολει ειναι να βολευτουν χωρις καμια θυσια και για αυτο παντρευονται για να φορτωθουν ολες οι ευθυνες στην γυναικα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Guantanamera
Μέλος 1ης Βαθμίδας


83 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/08/2006, 21:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Guantanamera  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Οπως και παλιότερα έτσι και τώρα ο καθένας εχει την προσωπικότητά του. Η διαφορά είναι με παλιότερα όμως ότι οι περισσότερες γυναίκες δεν δούλευαν, δεν είχαν το δικό τους πορτοφολι. Οπότε αντε φεύγαν, που θα πηγαίναν. Λογικότατο. Τώρα πλέον σου λέω, δουλεύω, μεγαλώνω το παιδί μόνη μου, εκείνος στη κοσμάρα του. Γιατί τον ανέχομαι? και τελειώνει εκεί η υπόθεση. Και όλα αυτά τα λέω από προσωπική μου εμπειρία. Εκτός αυτού παλαιότερα υπήρχε η ρετσινιά της ζωντοχήρας. Ενώ τώρα είναι λίγο διαφορετικά τα πράγματα.

Όλα καλά για την πάρτη μας, απλά δεν γνωρίζω αν αυτή η λύση δημιουργεί τις προϋποθέσεις για τη σωστή ανάπτυξη του παιδιού ή έχει κάποιες παρενέργειες. Πρέπει να σκεφτόμαστε και τους επόμενους, έτσι δεν είναι;

Gwgw, μάλλον ψάχνεις (και το εκφράζεις με πολλά λόγια) αυτό που μου φαίνεται ότι ψάχνει η πλειοψηφία των γυναικών: Έναν άντρα ελαφρώς εγκληματικής προσωπικότητας, που όμως θα είναι μεγαλόψυχος την κρίσιμη στιγμή!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2006, 10:14:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Gwgw, μάλλον ψάχνεις (και το εκφράζεις με πολλά λόγια) αυτό που μου φαίνεται ότι ψάχνει η πλειοψηφία των γυναικών: Έναν άντρα ελαφρώς εγκληματικής προσωπικότητας, που όμως θα είναι μεγαλόψυχος την κρίσιμη στιγμή!!

το μεγαλοψυχος μου αρεσε...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2006, 12:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερούδια σε όλους.
viking με παρεξήγησες. ούτε εγώ συμφωνώ να γίνονται παιδιά σε ηλικίες μεγάλες. γι' αυτό έχει προβλέψει άλωστε και η φύση. σίγουρα είναι αφύσικο να μεγαλώνεις ένα παιδί το οποίο θα μπορούσε να ήταν εγγόνι σου!! ΄προσπαθώ όμως να μην είμαι απόλυτη. ίσως κάποιες περιπτώσεις να είναι "επιτυχημένες". να μεγαλώσουν ευτηχισμένα παιδάκια και να τους δώσουν τα εφόδια που θα χρειαστούν για να γίνουν από νωρίς ανεξάρτητα.

πάντως θα ήθελα να άκουγα πιο πρωσοπικές εμπειρίες όσων αφορά τις δυσκολίες στις σχέσεις για να μην βάζουμε γενικές ταμπέλες "οι γυναίκες αυτό" "οι άντρες το άλλο" κλπ. πιστεύω πως όταν αντιμετωπίζουμε ένα πρόβλημα ή μια δυσκολία, όταν το βλέπουμε σαν ένα περιστατικό κάθε φορά (έστω και αν αυτό επαναλαμβάνετε) αυτό δείχνει το πραγματικό του μέγεθος. όταν όμως το βάζουμε σε μια γενικότητα τότε παίρνει υπερβολικές διαστάσεις, θεωρούμε ότι είναι κατεστημένο άρα σχεδόν αδύνατον να επιλυθεί.

θα ήθελα να διάβαζα ποια ήταν η χειρότερή σας εμπειρία σε μια σχέση και πως την αντιμετωπίσατε. και για να είμαι δίκαιη θα αρχίσω με την δική μου ιστορία.

στην προηγούμενη σοβαρή σχέση που είχα (4 χρόνια - αρραβώνας) συνάντησα και την μεγαλήτερη απογοήτευση. με έναν άνθρωπο που είμουνα τρελλά ερωτευμένη και ενώ οδεύαμε για γάμο ανακαλύπτω την ξανθιά της υπόθεσης. εντελώς τυχαία (γιατί όπως ξέρετε ουδέν κρυφόν από τον ήλιο) έμαθα πως ο αγαπημένος μου διατηρούσε παράλληλη σχέση με κάποια άλλη κοπέλα.
ήταν το τελευταίο πράγμα που μπορούσα να φανταστώ! όμως όπως πάντα στις δυσκολίες η ψυχραιμία ήταν αυτή που οδήγησε τις πράξεις μου. την ίδια μέρα τον αντιμετώπισα, χωρίς φωνές, κλάματα κλπ και του ανακοίνωσα ότι "τέλος" η σχέση. ΄και σαν σχέση ενοούσα γάμους κλπ. από εκεί και πέρα συνέχισα με "ομοιοπαθητικη" . συνέχιζα να τον συναντώ κατά διαστήματα, παραμείναμε φίλοι και συζητάγαμε τα πρωσοπικά μας για κανα χρόνο περίπου, ενώ περιστασιακά κοιμόμασταν και μαζί. σιγά σιγά τον ξεπέρασα εντελώς και σε αυτό βοήθησε ο νέος έρωτας που μου χτύπησε την πόρτα.
πολλές φορές κοιτάζοντας πίσω βλέπω ότι ενώ είχα σημάδια για το ότι η σχέση μας αν πρωχορούσε θα είχε προβλήματα, και αυτό λόγω του ιδιόρυθμου χαρακτήρα του πρώην μου, παρόλα αυτά ποτέ δεν είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο της απιστίας. αγαπιόμασταν πολυ με αυτό το παιδί και μου κόστισε που χωρίσαμε γι' αυτόν τον λόγο αλλά κρίνοντας τώρα από το αποτέλεσμα, (έχω έναν υπέροχο σύζηγο που τον λατρεύω ) πιστεύω ότι όλα όσα έγιναν ήταν για καλό.
αυτά τα λίγα από μένα, φιλάκια σε όλους.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2006, 18:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

θα ήθελα να διάβαζα ποια ήταν η χειρότερή σας εμπειρία σε μια σχέση και πως την αντιμετωπίσατε. και για να είμαι δίκαιη θα αρχίσω με την δική μου ιστορία.


Καλησπερα σε ολους.Ας πω και εγω τον καημο μου πινοντας ενα ποτηρακι κρασακι.

Πριν περιπου 4 χρονια ειχα συναψει μια σχεση με μια μικροτερη σε ηλικια απο μενα.Αυτην ηταν 21 εγω ημουν 27.Στην αρχη λοιπον οπως λιγο πολυ ολες οι σχεσεις τα πραγματα πηγαιναν καλα.Η σχεση μας κρατησε 2 χρονια ωσπου μια μερα ανακαλυψα οτι ειχε σχεση με ενα αλλον που ηταν στην ηλικια της.Αλλα αυτος ειχε λεφτα,καλο αμαξι,θαμωνας γνωστων club που εγω τα σιχαινομαι αυτα.Αυτα θελουν οι περισσοτερες χαζοκοπελιτσες σε αυτην την ηλικια αλλα και οι 30χρονες και πανω,ετσι νομιζω.

Σοκ μεγαλο.Ηταν φανερο αυτη η κοπελα ηταν μια κακομαθημενη και αχαριστη κοπελα που με ξεγελασε.Η αληθεια ειναι οτι αυτο που με οδηγησε στο να συναψω σχεση μαζι της ηταν η ομορφια της και οχι ο χαρακτηρας της.Ειχε κακο χαρακτηρα και δεν ειχαμε και κοινα ενδιαφεροντα.Αντε τωρα να κατσεις να μιλησεις μαζι της για πολιτικοινωνικα,φιλοσοφικα θεματα.

Δεν πρεπει να εμπιστευεσαι τελικα τις γυναικες και ειδικοτερα τις μικροτερες στην ηλικια.
Απο τοτε δεν εχω ξανασυναψει καποια σχεση και ουτε επιθυμω.

Κλεινοντας θα ηθελα να ρωτησω παιζει για σας ρολο το επαγγελμα του ατομου με το οποιο θελετε να συναψετε σχεση,γενικα το μορφωτικο του επιπεδο.

Edited by - VIKING on 18/08/2006 19:04:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2006, 19:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
λοιπον θα ηθελα να δωσετε βαθμολογια στηον τελειο συντροφο που φανταζεστε
α)για μονιμη σχεση
β)για σχεση μιας νυχτας

θα πρεπει να δωσετε βαθμο απο το 1 μεχρι το 20
στις εξης κατηγοριες

1)εμφανιση
2)χαρακτηρας
3)ερωτικη συμπεριφορα

το συνολο δεν πρεπει να υπερβενει τους 47 βαθμους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 18/08/2006 19:29:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/08/2006, 22:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως τον φιλο τον Γηγενη.Πολυ χαιρομαι που επεστρεψες.

quote:

λοιπον θα ηθελα να δωσετε βαθμολογια στηον τελειο συντροφο που φανταζεστε
α)για μονιμη σχεση
β)για σχεση μιας νυχτας

θα πρεπει να δωσετε βαθμο απο το 1 μεχρι το 20
στις εξης κατηγοριες

1)εμφανιση
2)χαρακτηρας
3)ερωτικη συμπεριφορα

το συνολο δεν πρεπει να υπερβενει τους 47 βαθμους

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 18/08/2006 19:29:31


Λοιπον για μια μονιμη σχεση δινω...

Εμφανιση 12
Χαρακτηρας 20
Ερωτικη συμπεριφορα 15

Εσυ Γηγενη τι δινεις.


Edited by - VIKING on 18/08/2006 22:30:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 09:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λυπαμαι viking μου για την εμπειρια σου, αλλα δε νομιζω οτι θα επρεπε να ειναι τοσο καταλυτικη αυτη η εμπειρια, ωστε να συνεχιζεις να εισαι μονος..

quote:

Κλεινοντας θα ηθελα να ρωτησω παιζει για σας ρολο το επαγγελμα του ατομου με το οποιο θελετε να συναψετε σχεση,γενικα το μορφωτικο του επιπεδο.

Φυσικα και παιζει πολυ μεγαλο ρολο η δουλεια του ατομου.Για μενα ειναι απαραιτητο ο αλλος να εργαζετε και να μη τα περιμενει ολα ετοιμα..Οσο για τα ειδη της δουλειας, εκει δεν εχω κανενα προβλημα, ολα τα επαγγελματα ειναι καλοδεχουμενα, αρκει ο αντρας να ειναι πολυμηχανος, και δραστηριος..Βεβαια τωρα τελευταια εχω αρχισει να εκτιμω τα λαικα επαγγελματα... Κρεωπώλης, Μαναβης, Οικοδομος, κλτ..Μη γελασετε..Υπαρχει λογος σοβαρος..

Οσο αφορα το μορφωτικο επιπεδο, ειναι λογικο οτι για να παει καλα μια σχεση, εε.. καλο ειναι να εχουν περιπου ιδιο μορφωτικο επιπεδο ωστε να μπορουν να συννενοηθουν..Αν πρεπει ο ενας απο τους δυο να εξηγησει κατι 50 φορες για να το καταλαβει ο αλλος.. ε τι κανουμε, μια του κλεφτη, δυο του κλεφτη..και αντιο..

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 09:29:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλως ήρθες πάλι gigeni..Αν και με εκνευριζες τα μαλλα..μπορω να πω οτι η απουσια σου εγινε αισθητη..

quote:

λοιπον θα ηθελα να δωσετε βαθμολογια στηον τελειο συντροφο που φανταζεστε
α)για μονιμη σχεση
β)για σχεση μιας νυχτας
θα πρεπει να δωσετε βαθμο απο το 1 μεχρι το 20
στις εξης κατηγοριες
1)εμφανιση
2)χαρακτηρας
3)ερωτικη συμπεριφορα
το συνολο δεν πρεπει να υπερβενει τους 47 βαθμους

α)μονιμη σχέση
1)εμφανιση 11
2)χαρακτηρας 18
3)ερωτικη συμπεριφορα 14

β)για σχεση μιας νυχτας
1)εμφανιση 17
2)χαρακτηρας 10
3)ερωτικη συμπεριφορα 20


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
angi
Πλήρες Μέλος

Greece
1191 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 10:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους angi  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
α) μονιμη σχεση:
1) εμφανιση 15,66666
2) χαρακτηρας 15,66666
3) ερωτικη συμπεριφορα 15,66666

β) για σχεση μιας νυχτας:
1) εμφανιση 18,5
2) χαρακτηρας 10
3) ερωτικη συμπεριφορα 18,5

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 10:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημέρα παιδάκια,
σήμερα θα βάλω τις φωνές (πάντα με αγάπη και γιατί πιστεύω πως μόνο έτσι θα ακούσει κάποια πράγματα και θα ταρακουνηθεί) στο φίλο viking γιατί με έστειλε με την ιστορία του!!!
βρε viking αυτά που λές τα ακούς; αυτά που γράφεις τα διαβάζεις; τόσο καιρό μας έχεις πρήξει με το ότι οι γυναίκες κοιτάνε μόνο το πόσο πλούσιος είναι κάποιος, τι θέση έχει και μπλα μπλα μπλα και άλλα τέτοια όμορφα στυλ Ξανθόπουλου. εμείς να συμπαρασταθούμε να συμφωνήσουμε και να αναλύσουμε γιατί οι γυναίκες είναι τόσο σκληρές και άκαρδες
και μετά μας πετάς τη βόμβα!!! "ξέρετε εγώ ήμουν με μια κοπέλα για 2 χρόνια μόνο και μόνο επειδή ήταν ο μ ο ρ φ η κατά τα άλλα σκατοχαρακτήρας, ανεγκέφαλη κλπ κλπ και τελικά η άκαρδη με παράτησε για έναν πλούσιο γιατί έτσι είναι όλες οι γυναίκες, δεν εκτιμάνε τη μόρφωση και τη φιλοσοφία κλαψ κλαψ"
καλά ρε φίλε και σου φταίει το κοριτσάκι που εσύ λειτουργείς με τον κάτω εγκέφαλο;;;; απ' ότι καταλαβαίνω αυτή έδειχνε ότι ακριβώς ήταν εντάξει δεν διαφήμισε ότι της αρέσουν τα διπλά ταμπλό αλλά μάλλον θα έπρεπε να το περιμένεις.
σταμάτα την κλάψα, ξεκόλα γιατί δεν επιτρέπετε σε έναν άντρα στην ηλικία σου, υποτίθεται φιλοσοφιμένο και έξυπνο, να κάθετε και να κλαίει τη μοίρα του γιατί ένα κοριτσάκι που στην ουσία ήταν καλό μόνο για να το βλέπεις (αντε και να του κάνεις και κάποια πονηρά) και δεν ήταν η κοιμωμένη πριγκιπέσσα!!!
πω πω παιδιά τρελαίνομαι όσο σκέφτομαι ότι το έναυσμα γι'αυτήν την κουβέντα είναι αυτή η ιστορία
anyway που λένε και τα αμερκανάκια.
συγνώμη που σου τα χώνω έτσι αλλά ρε viking έλεος!! βγες απ' τη μιζέρια σου, άνοιξε τα αυτάκια και όχι μόνο τα ματάκια σου και αφουγκράσου τις γυναίκες που υπάρχουν γύρω σου. μπορεί να μην είναι όλες κουκλάρες (ρίξε λίγο τα στάνταρντ σου) αλλά σίγουρα υπάρχουν κάποιες που θα σου κεντρίσουν το ενδιαφέρον.
όσων αφορά το επάγγελμα δεν δίνω δυάρα! κατά διαστήματα τα είχα με οικοδόμο, με ασφαλιστή, με ιδιωτικό υπάλληλο, με μουσικό και τελικά παντρεύτηκα έναν πρώην πρεζάκια και περνάω σούπερ
το παν είναι να τεριάζουν τα χνώτα σου με τον άλλον (που λέγαν οι παλιοί). μην ξεχνάτε πως τα ετερόνημα έλκονται αλλά τα ομόνημα περνάνε καλήτερα μαζί!!!
φιλάκιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 11:17:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
άντε ξέχασα να βαθμολογήσω στην κλίμακα gigeni
λοιπόν
α) για μόνιμη σχέση
εμφάνιση 16 (τι να κάνω βρε παιδιά, δεν αντέχω τους χοντρούλιδες και
τους τριχωτούλιδες.)
χαρακτήρας 17 (απεχθάνομαι τον εγωισμό, την ξεροκεφαλιά και την κακία)
ερωτική συμπεριφορά 16 (είμαι πιο πολύ εγκεφαλικός χαρακτήρας αλλά μην
ξεχνιόμαστε κιόλας)

β) για μια βραδυά
εμφάνιση 18 (τουλάχιστον)
χαρακτήρας 15 (βάζουμε λίγο νερό στο κρασί μας, δεν θα τον παντρευτούμε κιόλας)
ερωτική συμπεριφορά 18 τουλάχιστον (γι' αυτό δεν τον θέλουμε άλλωστε;)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 13:56:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ντακεσεν που λενε και οι φιλοι μας οι γερμανοι για το καλοσωρισμα παιδια

βρε παιδια 47 συνολο ειπαμε η maraT μου εχει δωσει στην μια κατηγορια 49 και 51 στην αλλη

βρε κουκλα μου πρεπει να βγαλεις 2 απο την μια κατηγορια και 4 απ οτην αλλη

οσο για την αγαπητη μου γωγω
παλι θα την εκνευρησω
πρεπει να βαλεις αλλους 4 βαθμους στην μονιμη σχεση εκτος και αν εισαι ευτηχισμενη με αυτην την βαθμολογια

τελος για τον βιγκινκ
δωσε την βαθμολογια και για μιας νυχτας σχεση βρε

η δικη μου

α)μονιμη
εμφανιση 13
χαρακτηρας 18
ερωτικη συμπεριφορα 16

β)μιας νυχτας
εμφανιση 19-20
χαρακτηρας 7-8
ερωτικη συμπεριφορα 19-20

ξερω οτι για την μια νυχτα εχω βαλει πολυ ψηλα τον πηχη του χαρακτηρα αλλα αυτος ο βλακας που θελει τους βαθμους εχει βαλει οριο το 20


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 14:08:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
θα βάλω τις φωνές (πάντα με αγάπη και γιατί πιστεύω πως μόνο έτσι θα ακούσει κάποια πράγματα και θα ταρακουνηθεί) στο φίλο viking γιατί με έστειλε με την ιστορία του!!!



quote:
καλά ρε φίλε και σου φταίει το κοριτσάκι που εσύ λειτουργείς με τον κάτω εγκέφαλο;;;;

Δεν λειτουργω με τον κατω εγκεφαλο αλλα λειτουργησα τοτε ετσι.Ολοι κανουμε λαθη και τα λαθη πληρωνονται.Σε πολλους εχει συμβει να παρασυρθουν απο την ομορφια καποιας η καποιου.


quote:
πω πω παιδιά τρελαίνομαι όσο σκέφτομαι ότι το έναυσμα γι'αυτήν την κουβέντα είναι αυτή η ιστορία

Απο που που εβγαλες φιλη Μαρα αυτο το βιαστικο συμπερασμα;

Εσυ δεν ζητησες να σου πουμε τις χειροτερες εμπειριες μας που αφορουν ερωτικες σχεσεις,εχω λαθος;

Ταδε εφη Μαρα

quote:

θα ήθελα να διάβαζα ποια ήταν η χειρότερή σας εμπειρία σε μια σχέση και πως την αντιμετωπίσατε. και για να είμαι δίκαιη θα αρχίσω με την δική μου ιστορία.

quote:
βγες απ' τη μιζέρια σου, άνοιξε τα αυτάκια και όχι μόνο τα ματάκια σου και αφουγκράσου τις γυναίκες που υπάρχουν γύρω σου.μπορεί να μην είναι όλες κουκλάρες (ρίξε λίγο τα στάνταρντ σου) αλλά σίγουρα υπάρχουν κάποιες που θα σου κεντρίσουν το ενδιαφέρον.

ΟΧΙ ΟΧΙ ντεν θελω ντεν θελω,θελω ομορφη


Edited by - VIKING on 19/08/2006 14:13:37

Edited by - VIKING on 19/08/2006 14:42:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

VIKING
Πλήρες Μέλος

Germany
1034 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 14:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους VIKING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

τελος για τον βιγκινκ
δωσε την βαθμολογια και για μιας νυχτας σχεση βρε

gigenis εφτασα...δινω λοιπον και για σχεση μιας βραδιας.

Εμφανιση 23
Χαρακτηρας 0
Ερωτικη συμπεριφορα 24


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 14:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
είδες τι μου έχεις κάνει viking; από την ταραχή μου ξέχασα και να μετράω και δίνω λάθος μετρήσεις στον gigeni!!!!
πάμε από την αρχή

μόνιμη σχέση

εμφάνιση 15
χαρακτήρας 17
σεξουαλικότητα 15

μιας βραδυάς χαρά

εμφάνιση 15
χαρακτήρας 14
σεξουαλικότητα 18

μην σας παραξενεύει η τυχόν διαφορά από την προηγούμενη απάντηση μου. ετσι είμαι εγώ, δίδυμος και έχω το δικαίωμα να αλλάζω γνώμες

viking γουστάρω πολύ τον μπέμπη που κλαίει.
μη μου προσάπτεις βιαστηκά συμπεράσματα γιατί δουλεύω πάντα μεθοδικά και με λογική όπως:
1.στέλνεις μύνημα λέγοντας πως οι γυναίκες ζητάνε πλούτη, ομορφιά κλπ
2.μας αναλύεις την ιστορία σου με την κοπέλα που ζήταγε τα παραπάνω και μετά την οποία δεν έχεις ξανακάνει σχέση
ΑΡΑ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ: Η ΆΠΟΨΗ ΠΕΡΙ ΕΓΩΙΣΤΡΙΩΝ, ΥΛΙΣΤΡΙΩΝ ΚΛΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ. (ίσως όχι μόνο από αυτό αλλά σίγουρα έπαιξε τον καθοριστικό ρόλο)

βρε χρυσό μου εγώ δεν σου είπα να βρεις καμοιά άσχημη, όμορφη βρες και κούκλα ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΟΜΟΡΦΗ

Μ'αρέσει το χιουμορ σου!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 15:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

οσο για την αγαπητη μου γωγω
παλι θα την εκνευρησω
πρεπει να βαλεις αλλους 4 βαθμους στην μονιμη σχεση εκτος και αν εισαι ευτηχισμενη με αυτην την βαθμολογια

βρε τρελλαμενο!! στο μνμ λες να μην υπερβαινει, οχι να ειναι ισο και ομοιο...

εδω με αυτα δε μπορουμε να βρουμε..που να τα ανεβασω κιολλας..αστα ετσι καλα ειναι...

τελικά κανενα συμπερασμα βγαινει απο ολο αυτο???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 15:13:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

βρε τρελλαμενο!! στο μνμ λες να μην υπερβαινει, οχι να ειναι ισο και ομοιο...

εδω με αυτα δε μπορουμε να βρουμε..που να τα ανεβασω κιολλας..αστα ετσι καλα ειναι...

τελικά κανενα συμπερασμα βγαινει απο ολο αυτο???


δυο συμπερασματα
1)εισαι ολιγαρκης
2)δεν με εχεις γνωρισει απο κοντα

quote:
Εμφανιση 23
Χαρακτηρας 0
Ερωτικη συμπεριφορα 24


βρε παλιο κλεφτη βρε δολοπλοκε φτου σου φτου σου

quote:
μην σας παραξενεύει η τυχόν διαφορά από την προηγούμενη απάντηση μου. ετσι είμαι εγώ, δίδυμος και έχω το δικαίωμα να αλλάζω γνώμες

λογο επαφης μου με διδυμακι
μημπως σκεφτεσαι να εχεις και τους δυο μαζι;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι του

Edited by - gigenis on 19/08/2006 15:15:06Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 15:21:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δυο συμπερασματα
1)εισαι ολιγαρκης
2)δεν με εχεις γνωρισει απο κοντα

καλα επαθα πλακα τωρα
οντως έτσι ειναι ...

ωρε μηπως εισαι μαγος??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/08/2006, 17:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
δεν θυμασε που αλαξαμε μεταξυ μας προηγουμενες ζωες;;;;;

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

GWGW
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
430 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2006, 10:00:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους GWGW  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

δεν θυμασε που αλαξαμε μεταξυ μας προηγουμενες ζωες;;;;;

ξεχνιουνται αυτα...???

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy