ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 ο άγιος που χάιδευε καλογεράκια
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 17:26:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για τον φίλο zip:
how far jerusalem,before the
heart breaks down,
there are kings among us
we stand among them, there in London town....
They are the victims of the night,
they find realities, for them, for you for me....
MAGNUMΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 21:42:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όχι ότι αλλάζει και πολλά. αλλά μιας και έχει να κάνει με την υπόθεση ωφείλω να το παραθέσω :

"O Γιάννης Μπουσιούκας βρέθηκε χωρίς να το γνωρίζει στη λίστα των κατηγόρων του Ηγουμένου,που εσείς ως τρωκτικό,βιαστήκατε να δικάσετε.Ο ίδιος λέει:«Το όνομά μου υπάρχει ανάμεσα σ’ εκείνους στους οποίους φέρεται να έχει ασελγήσει ο γέροντας.Η μόνη διαφορά είναι ότι εγώ δεν το γνωρίζω! Με λίγα λόγια, έχει ασελγήσει πάνω μου ο γέροντας χωρίς να το ξέρω. Τη Δευτέρα μίλησα μ’ έναν άνθρωπο και μου είπε ότι βρίσκεται το όνομά μου στα θύματα. Πρόκειται για απίστευτα πράγματα» είπε και πρόσθεσε: «Εγώ έμεινα στη μονή επί τρία συναπτά έτη. Ολο αυτό το διάστημα δεν υπέπεσε στην αντίληψή μου να συμβαίνει κάτι το περίεργο. Αντιθέτως, διαπίστωσα ότι ο πατέρας είναι ένας άγιος. Είναι ένας άνθρωπος με όλη τη σημασία που μπορεί να έχει η λέξη αυτή».

http://troktiko.blogspot.com/2009/03/blog-post_1605.htmlΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 22:04:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το λοιπόν, χθες το βράδυ, στο Δ' Τελωνείο Εξαγωγής, στην Κεντρική Λαχαγορά της Σαλόνικας, κατατέθει διασάφηση οριστικής εξαγωγής με αποστολέα / εξαγωγέα - ποιον βρε ; - την ΙΕΡΑ ΜΟΝΗ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ, ΚΑΡΥΕΣ, ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ. Δεν γνωρίζω με ποιο από τα 3 ΑΦΜ της μονής έγινε - δεν το θυμάμαι δηλ. - όμως γνωρίζω (γιατί είδα το παραστατικό με τα ίδια μου τα μάτια) τι αφορούσε. Η εξαγωγή λοιπόν αφορούσε οδική μεταφορά 1,000 kgr θυμιάματος, αξίας 25,000 euros και ο προορισμός του εμπορεύματος ήταν ένα μοναστήρι στην Ρωσία. Το τιμολόγιο εξαγωγής είχε σφραγίδα της Μονής και την υπογραφή "Εφραίμ μοναχός".

Προς τιμήν τους οι υπάλληλοι του Τελωνείου, μπλοκάρισαν την διαδικασία εκφράζοντας αμφιβολίες για την εμπορική δραστηριότητα του Βατοπαιδίου και μέχρι την ώρα που έφυγα εγώ από το Τελωνείο, η διαδικασία της εξαγωγής δεν είχε ολοκληρωθεί. Δεν ξέρω τι απέγινε αργότερα.


Ξέρεις zip, οι καιροί είναι περίεργοι και τα μοναστήρια δεν κάνουν μόνο το "έργο" για το οποίο υπάρχουν....
Ειδικά οι επαφές ελληνικών και ρωσικών μοναστηριών έχουν ζουμί, όπως και παρασκήνιο. Κάποια στιγμή ίσως μαθευτεί ο ρόλος τους, κάποια στιγμή ίσως αποκαλυφθεί και η ζημιά...
Κάποια στιγμή ίσως νοιώσουμε και μαλάκες γι'αυτά που λέμε τώρα...
Μπορεί και να μην γίνει τίποτα βέβαια, μπορεί και να μην συμβαίνει τίποτα.
Ένα παζλ είναο μπροστά μας, πολλές φορές τα κομμάτια μπαίνουν λάθος και αργούμε να το καταλάβουμε...

Ανάλογα πάντως από την (πολιτική) σκοπιά που το εξετάζει ο καθένας.
Υπάρχουν και συντρόφια με "ουράνια τόξα" που δεν πολυνοιάζονται ξέρεις...

Και μην ακούσω καμμία μαλακία ότι παίρνω το μέρος της εκκλησίας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2009, 23:33:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα φίλε μου KERRY KING, όποιος πει έστω και μια καλή
κουβέντα για την εκκλησία, είναι άμεσα τουλάχιστον ...συνένοχος,
σε ότι κατηγορείται η εκκλησία...
Είναι ελληνικό σπόρ,δεν το ξέρεις;
Αυτό δε που λές, για άτομο που απορρίπτει την υπόθεση με τον ηγούμενο,που κάτι θα υπήρχε, για να φτάσει εκεί το θέμα, τι να πω;
Στην Ελλάδα,αλλά και στην εποχή μας, όλα παίζονται..Όλα γίνονται
και κάποιοι αρνούνται ότι όλα είναι καθοδηγούμενα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2009, 00:06:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
όποιος πει έστω και μια καλή
κουβέντα για την εκκλησία, είναι άμεσα τουλάχιστον ...συνένοχος,

Όχι αγαπητέ, δεν είναι έτσι ούτε εδώ μέσα ούτε εκεί έξω...

Συνένοχος θεωρείται κάποιος που προσπαθεί να δικαιολογήσει αυτά που κάνουν οι ξεδιάντροποι εκπρόσωποι της εκκλησίας, κόντρα σε κάθε λογική και σε κάθε ηθική, όπως εσύ και οι υπόλοιποι χριστιανόπληκτοι, εδώ μέσα.

Το μόνο που έχεις, εσύ ας πούμε, ξεκάθαρα στηλιτεύσει, είναι η μισθοδοσία των παπάδων κι αυτό επειδή είσαι με το παλαιό ημερολόγιο.

Όταν κάποιος αναφέρεται στις ρεμούλες και στα έκτροπα των παπάδων, μας λέτε ότι αυτά τα κάνουν όλοι, ότι είναι κι αυτοί άνθρωποι, ότι δεν λέμε για όλους και στοχεύουμε στο ιερατείο και λοιπές τέτοιες μπούρδες, αντί να καταδικάσετε, πρώτοι εσείς, αυτές τις ενέργειες, που στο κάτω κάτω, σας προσβάλλουν και άμεσα ως πιστούς τους.

Προσωπικά έχω διαχωρίσει κάποιους ιερείς του κατώτατου κλήρου πάρα πολλές φορές, όπως έχουν κάνει και άλλοι συνομιλητές, αλλά ο θρησκευτικός φανατισμός δεν σας αφήνει να το δείτε και να παραδεχθείτε.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2009, 11:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Γιατί ρε φίλε Γιάπετ, δέχομαι μόνο την μισθοδοσία
και δη επειδή είμαι παλιοημεολογίτης και θέλω να πληρώνονται
κι οι δικοί μου, όπως έχεις γράψει, άλλη φορά;Εσύ τα λές αυτά...
Χωρις διαστρέβλωση και συκοφάντηση,όμως, δεν γίνεται;Δεν μπορείς να
κάνεις απλά διάλογο;
Ο νόμος του Θεού, για την εκκλησία, τον πιστό και τον ιερέα,
είναι σαφής..Η εκκλησία εκ Θεού άρχεται,δεν έχει ανάγκη, φροντιζει
γι αυτήν ο Θεός, ο πιστός εφόσον πιστεύει,πρέπει να
μάθει την υπομονή και την αγάπη και ο ιερέας, να είναι τύπος Χριστού,όπως πολλοί άγιοι και ιεράρχες και απλοί κληρικοί της
εκκλησίας, που ήταν ταπεινοί, λιτοί και δούλευαν για να συντηρηθούν... Έτσι τους ξέρω κι έτσι τουςθέλω, φίλε μου....Δεν
είναι επαγγελματίες για να κοτάνε επαγγελματικά και εργασιακά
διακιώματα...Μπήκαν στην εκκλησία και απέθαναν ως άνθρωποι...

Είμαι απο τους τύπους, που δεν σηκώνουν αλλαγή, ούτε κεραίος...
Τόσο δύσκολο σου ειναι να το δεχτείς;Ή φοβάσαι ότι θα "δώσεις"
πόντους σε χριστιανό και εμμέσως στον χριστιανισμό; Πολύ
φανατικός, δείχνεις έτσι φιλαράκι...Δεν είσαι εσύ τέλειος κι εγώ
θεόστραβος...Όλοι είμαστε κοντά το ίδιο, λόγω ιδίου αρχής και απλά, αντί να κοιτάξουμε να γίνουμε καλύτεροι, κοιτάμε να γίνουμε χειρότεροι,ο ένας απέναντι στον άλλο, με την όποια δικαιολογία...
Κανείς δεν είναι άνθρωπος έτσι και η πίστη, πρέπει να αποδεικνύεται,
να αφορά σε εφαρμογή της αγάπης του Χριστού, μεταξύ ημών...
Όλα τα άλλα είναι το ίδιο όπως μέχρι τώρα...Οι άνθρωποι, μπορεί να
έχουμε πολιτισμό, αλλά μόνο στα πράγματα της ύλης..Στο πνεύμα και
στην ψυχή, είμαστε πρωτόγονοι..Και δεν κάνουμε τιποτε για να αλλάξει...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2009, 13:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
Γιατί ρε φίλε Γιάπετ, δέχομαι μόνο την μισθοδοσία
και δη επειδή είμαι παλιοημεολογίτης και θέλω να πληρώνονται
κι οι δικοί μου, όπως έχεις γράψει, άλλη φορά;

Είπα κάτι συγκεκριμένο και το εξέλαβες ως αφορμή για κήρυγμα, ως συνήθως.

Απ' τις θέσεις σου προκύπτει ότι το μόνο μεμπτό που βλέπεις στην εκκλησία είναι η υπαλληλική ιδιότητα των παπάδων.
Δεν έχω δεί μήνυμά σου να καταδικάζει ενέργειες ιερωμένων, όπως για παράδειγμα, το Βατοπέδι, αντίθετα συντάσσεσαι με τις δικαιολογίες των υπόλοιπων, σαν αυτές που έγραψα στο προηγούμενο μήνυμά μου.

quote:
Ο νόμος του Θεού, για την εκκλησία, τον πιστό και τον ιερέα,
είναι σαφής..


Και ποιά είναι η γνώμη σου για την εφαρμογή αυτού του νόμου, απ' τους ιερείς;

Γράψε την, ξεκάθαρα, να την καταλάβω.

Δικαιολογίες τύπου "άνθρωποι είναι κι αυτοί" ή υπάρχουν και κακοί", είναι ηλίθιες, με βάση αυτά που εσύ ο ίδιος γράφεις πιο κάτω:
"...ο ιερέας, να είναι τύπος Χριστού..."
"Έτσι τους ξέρω κι έτσι τουςθέλω, φίλε μου....Δεν
είναι επαγγελματίες για να κοτάνε επαγγελματικά και εργασιακά
διακιώματα...Μπήκαν στην εκκλησία και απέθαναν ως άνθρωποι..."

Και βέβαια γνωρίζεις ότι δεν έχω ένσταση γι' αυτούς, είναι κλέφτες, ανώμαλοι, απατεώνες και τεμπέληδες, αλλά για την επίσημη εκκλησία που τους αφήνει να αλωνίζουν, και που όταν η πολιτεία τους πιάσει, προκλητικά και αδιαφορώντας για θεό και ανθρώπους, τους σκεπάζει με τα ράσα της.

Για τα υπόλοιπα που γράφεις, προτείνω να τα κάνεις, εκτός από ισχυρισμούς, κριτήρια...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2009, 00:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexagireve
Ο νόμος του Θεού, για την εκκλησία, τον πιστό και τον ιερέα,
είναι σαφής..Η εκκλησία εκ Θεού άρχεται,δεν έχει ανάγκη, φροντιζει
γι αυτήν ο Θεός, ο πιστός εφόσον πιστεύει,πρέπει να
μάθει την υπομονή και την αγάπη και ο ιερέας, να είναι τύπος Χριστού,όπως πολλοί άγιοι και ιεράρχες και απλοί κληρικοί της
εκκλησίας, που ήταν ταπεινοί, λιτοί και δούλευαν για να συντηρηθούν... Έτσι τους ξέρω κι έτσι τουςθέλω, φίλε μου....Δεν
είναι επαγγελματίες για να κοτάνε επαγγελματικά και εργασιακά
διακιώματα...

Άσχετα με αυτά που ισχυρίζεσαι φίλε trexagireve , η εκκλησία έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός μεγάλου οίκου εμπορίου , που εμπορεύεται τα πάντα , ελπίδα , παράδεισο ( παλιότερα εξέδιδε και συγχωροχάρτια ) , οστά , μουμιοποιημένα πτώματα , φετίχ αντικείμενα , θαύματα , οικόπεδα , αρχαιότητες , λιβάνια , κομποσκοίνια , βουλευτικές και πανεπιστημιακές έδρες και ότι άλλο μπορεί να αυξήση έμμεσα ή άμεσα τα αμύθητα πλούτη της .

quote:
trexagireve
Ο νόμος του Θεού, για την εκκλησία, τον πιστό και τον ιερέα,
είναι σαφής..Η εκκλησία εκ Θεού άρχεται,δεν έχει ανάγκη, φροντιζει
γι αυτήν ο Θεός, ο πιστός εφόσον πιστεύει,πρέπει να
μάθει την υπομονή και την αγάπη και ο ιερέας, να είναι τύπος Χριστού,όπως πολλοί άγιοι και ιεράρχες και απλοί κληρικοί της
εκκλησίας, που ήταν ταπεινοί, λιτοί και δούλευαν για να συντηρηθούν... Έτσι τους ξέρω κι έτσι τουςθέλω, φίλε μου....Δεν
είναι επαγγελματίες για να κοτάνε επαγγελματικά και εργασιακά
διακιώματα...

Άσχετα με αυτά που ισχυρίζεσαι φίλε trexagireve , η εκκλησία έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός μεγάλου οίκου εμπορίου , που εμπορεύεται τα πάντα , ελπίδα , παράδεισο ( παλιότερα εξέδιδε και συγχωροχάρτια ) , οστά , μουμιοποιημένα πτώματα , φετίχ αντικείμενα , θαύματα , οικόπεδα , αρχαιότητες , λιβάνια , κομποσκοίνια , βουλευτικές και πανεπιστημιακές έδρες και ότι άλλο μπορεί να αυξήση έμμεσα ή άμεσα τα αμύθητα πλούτη της .

Τώρα μάλιστα εις την EUROPE το εκεί παπαδαριό πρωτοπορεί πουλώντας και αγιασμένο εμφιαλωμένο νερό , σε λίγο δεν αποκλείεται να δης και εδώ στα ράφια των super markets και εμφιαλωμένο νερό αγίου όρους .


*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2009, 09:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ξέρεις zip, οι καιροί είναι περίεργοι και τα μοναστήρια δεν κάνουν μόνο το "έργο" για το οποίο υπάρχουν....

Κακώς, πολύ κακώς. Αλλά δεν φταίνε οι καιροί γι' αυτό. Εμείς φταίμε ... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2009, 09:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου sesostris, έναν τέτοιο οίκο εμπορίου διέλυσε
αγανακτισμένος ο Χριστός, στον ναό του Σολωμόντα...Οπότε,
ξέρεις πως βλέπει η θρησκεία μου κάτι τέτοιο...Οι άνθρωποι,
όπως έχουμε πει πολλακις, παραμένουν άνθρωποι...
Αγαπητέ μου Γιάπετ είπες κάτι ....συκοφαντημένο κι όχι
συγκεκριμένο, για αρχή...Και συνεχίζεις, ενώ ξέρεις ότι έχω
και καταδικάζω τέτοιες ενέργειες, είτες απο Βατοπεδινούς, είτε
απο οποιοδήποτε μοναχό ή κληρικό, εκπρόσωπο του Θεού, που δεν
είναι έτσι...
Η επισημη εκκλησία και το κράτος,αλληλουποστηριζόμενοι κάνουν
την δουλειά τους, που δεν θέλουν οι άνθρωποι κι ούτε ο Θεός,
αφού απλά κλέβουν και νομιμοποιούν την κλοπή και την εκκλησιαστική
περιουσία...Είμαι εναντίον τους εκ πεποιθήσεων...Λοιπόν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2009, 19:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ξέρεις πως βλέπει η θρησκεία μου κάτι τέτοιο...Οι άνθρωποι,
όπως έχουμε πει πολλακις, παραμένουν άνθρωποι...

Πάντα θα υπάρχουν δολοφόνοι.. πάντα κλέφτες.. πάντα παιδεραστές.. πάντα συκοφάντες του ιντερνετ.. ο καθένας ο,τι μπορει..

http://www.youtube.com/watch?v=V1smgz-px1Q&feature=related
And if someone were being a "sheep" by mindlessly following the flock of worldly desires, then again, we must be the wolves
http://www.youtube.com/watch?v=3E4icx7U8Cg
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mi_Ki
Μέλος 2ης Βαθμίδας


257 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2009, 19:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mi_Ki  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
οίκος εμπορίου, ε? μην ξεχνάτε: ο πελάτης έχει πάντα δίκιο!

οι παρόντες (και η αγαπημένη τους θρησκεία) εξαιρούνται.

στους εξόχως διαμαρτυρόμενους θα γίνει έκπτωση 30%.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2009, 19:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
τρεχα....

quote:
καταδικάζω τέτοιες ενέργειες, είτες απο Βατοπεδινούς, είτε
απο οποιοδήποτε μοναχό ή κληρικό, εκπρόσωπο του Θεού, που δεν
είναι έτσι...

Κι εσύ γνωρίζεις ότι όλοι μιλάμε για τις εξαιρέσεις που υπάρχουν στον κατώτερο κλήρο, οι οποίες δυστυχώς, είναι ελάχιστες.

Όλοι μιλούν γι' αυτούς που δεν πιστεύουν σ΄αυτό που, υποτίθεται ότι, αντιπροσωπεύουν, κάτι που φαίνεται απ' τις ενέργειές τους, τις οποίες κι εσύ, κατά καιρούς, προσπαθείς να καλύψεις. Σ' αυτό αναφερόμουν και δεν έχω καμμία όρεξη και κανένα λόγο να σε συκοφαντήσω, όπως διατείνεσαι.

Χαίρομαι πάντως που τώρα τοποθετήσαι απέναντι απ' τους απατεώνες ρασοφόρους.

quote:
Η επισημη εκκλησία και το κράτος,αλληλουποστηριζόμενοι κάνουν
την δουλειά τους, που δεν θέλουν οι άνθρωποι κι ούτε ο Θεός,
αφού απλά κλέβουν και νομιμοποιούν την κλοπή και την εκκλησιαστική
περιουσία...

Αυτό λένε κι αυτοί που διαφωνείς μαζί τους...

quote:
Είμαι εναντίον τους εκ πεποιθήσεων...

Κι εγώ...

quote:
Λοιπόν;

Τι λοιπόν;

Δεν έχει λοιπόν... Λες το αυτονόητο!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2009, 21:00:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τα ποσοστά που παίζουν στο πόσοι κληρικοί είναι σήμερα
έτσι, δεν έχω αντίρρηση να είναι όσα λές, πάνω απο 50 %,
αλλά αυτό το έχω υπόψην, δεν λέει τίποτε...Έχει γραφτεί οτι
οι κληρικοί των έσχατων καιρών θα είναι ασεβέστεροι των πιστών
και θα υπηρετούν το χρήμα,την κοιλιά τους και φίλαυτοι, κίναιδοι
και λοιπά΄...Δεν διαφωνούμε...
Δεν διαφωνώ με όποιον λέει το σωστό, φίλε μου και το ξέρεις...
Μου αρέσει το σωστό, το νοιώθω σαν ζωή, γι αυτό και σιχαίνομαι
αυτούς τους βρωμιάρηδες ψευτοκληρικούς που αντι να δινουν καλό παράδειγμα στους πιστούς, τους κολάζουν με τα πάθη τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.09375
Maintained by Digital Alchemy