ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Εξωγήινοι , εχουν καταλάβει την γή ..απ'άκρου σ'άκρη???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2009, 23:24:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δεν μπορώ παρά να αντποδώσω τις φιλοφρονήσεις ...χολωμένε μου Εαρινε....
Και κριτικός τέχνης, μήπως;

Είναι ότι σου αξίζει και ότι προβάλλεις με τα όσα ακατάληπτα και ασυνάρτητα καταθέτεις...

Μέχρι σήμερα ...όλες μα όλες σου οι απαντήσεις είναι αποσπάσματα απο την βίβλο...τα ευαγγέλια και τους ψαλμούς..και όταν αποφάσισες κάποια στιγμή να πείς και κάτι δικό σου..μια μπαρούφα ήταν...εγώ σου φταίω???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2009, 23:31:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρίξε και καμιά ματιά σε κανένα καθρέφτη,...καημένε....
Όσο για μπαρούφες, λέει αυτός που τρέχει να προλάβει να τοποθετηθεί,
όπως κανεις εσύ....Μπαρούφες λέει κάποιος που ειναι με όλους
και με κανέναν, για να δείξει ότι αυτός είναι ο σωστός...
Μπαρούφες λέει κάποιος που δεν έχει θέσεις και σε όλα συμφωνεί....
Κι εσύ,αγορι μου, τόσο καιρό, εκτος απο μπαρούφες, τιποτε άλλο δεν
λές,για να φανείς αρεστός....
Εξωγήινος θέλεις να δειχνείς;Καλά κάνεις,αλλά, μήν περιμένεις να σε πιστέψω, κι ολας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2009, 23:37:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θα στο ξαναπώ...μολονότι το έχω πεί χιλιάδες φορές...δεν έχω τίποτα με τον Χριστιανισμό και τους χριστιανούς..ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει όπου θέλει..όπου θέλει...αρκεί αυτό να τον κάνει χαρούμενο και ευτυχισμένο!

Αυτοδιάθεση και ανεξιθρησκεία..!

Εγώ με την Τρεχαγύρευε σχολή τα έχω...και την ασυνάρτητη σκέψη της!!

Επιτέλους θα μας πείς τι σημαίνει διάλογος και τι αγάπη???

Προηγουμένως πραγματικά μαγεύθηκα απο την σκέψη του Άλεξ...και τώρα μαζί σου "ξενέρωσα"..λυπήσου μας...


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2009, 23:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Θαυμάζω τη ...ριμα του λόγου σου καλέ μου Εαρινέ....Γεμάτη αντιφάσεις...Αυτοδιάθεση και ανεξιθρησκεία, εκτός της Τρεχαγύρευε
σχολής;Τι ...δημοκρατικό!!!!
Και φυσικά για το ξενέρωμα, αληθεια,δεν κοιτάς λίγο τα μηνύματα σου,
θα αρχισουμε να έχουμε τίποτε ...αυτοκτονίες και θα το έχεις κρίμα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 00:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Θαυμάζω τη ...ριμα του λόγου σου καλέ μου Εαρινέ....Γεμάτη αντιφάσεις...Αυτοδιάθεση και ανεξιθρησκεία, εκτός της Τρεχαγύρευε
σχολής;Τι ...δημοκρατικό!!!!
Και φυσικά για το ξενέρωμα, αληθεια,δεν κοιτάς λίγο τα μηνύματα σου,
θα αρχισουμε να έχουμε τίποτε ...αυτοκτονίες και θα το έχεις κρίμα....

Πού είναι οι αντιρρήσεις σου???


Σε ποιό σημείο εστιάζεις το πρόβλημα??

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 00:33:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλό θα ήταν -νομίζω- να βρούμε τρόπο καλής επικοινωνίας...και να διαχωρισθούμε απο παιδικά σύνδρομα και παιδικά καμώματα...τι λές φίλε Ευάγγελε???

Δεν συμφωνούμε αλλα μπορούμε νομίζω να συζητάμε...χωρίς ειρωνίες και κοροιδίες..μπορούμε???

Και χωρίς ταμπέλες...ναί???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 10:44:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συμφωνούμε απόλυτα αγαπητέ μου Εαρινέ..Για διάλογο μπήκα εδώ και
για να μάθω, αιώνιος μαθητής, ον, αλλά, θα ήθελα να είμαστε όλοι
στα καθίσματα του ...λεωφορείου-διαλόγου ώστε να μας πάει όλους
μαζί εκεί που είναι ο προορισμός, δίχως να ενοχλούμε τον ...οδηγό
με κατευθύνσεις....
Ας εμπιστευθούμε μια φορά την αλήθεια κι όχι την άποψη μας...
Έχεις το πνεύμα το καλό,άνθρωποι είμαστε όλοι, ίδιοι, σε πληροφορώ,
ασχέτως συνθηκών....
Απλά, είμαστε,συνήθως, σε διαφορετική φάση, κυριολεκτικά...
Χρειάζεται να μην μας εμποδίζουν κάτι τέτοια, απο το να κερδίσουμε....
Και μόνο με τον διάλογο κερδίζουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 12:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Συμφωνούμε απόλυτα αγαπητέ μου Εαρινέ..Για διάλογο μπήκα εδώ και
για να μάθω, αιώνιος μαθητής, ον, αλλά, θα ήθελα να είμαστε όλοι
στα καθίσματα του ...λεωφορείου-διαλόγου ώστε να μας πάει όλους
μαζί εκεί που είναι ο προορισμός, δίχως να ενοχλούμε τον ...οδηγό
με κατευθύνσεις....
Ας εμπιστευθούμε μια φορά την αλήθεια κι όχι την άποψη μας...
Έχεις το πνεύμα το καλό,άνθρωποι είμαστε όλοι, ίδιοι, σε πληροφορώ,
ασχέτως συνθηκών....
Απλά, είμαστε,συνήθως, σε διαφορετική φάση, κυριολεκτικά...
Χρειάζεται να μην μας εμποδίζουν κάτι τέτοια, απο το να κερδίσουμε....
Και μόνο με τον διάλογο κερδίζουμε...

Πάλι μιλάς γι'αλήθεια...

Επειδή θα ήθελα να βάλουμε ένα πλαίσιο συζητήσεως , πές μου ποιά είναι η αλήθεια ...για να ξέρω και τι εννοείς , όταν χρησιμοποιείς τον όρο...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 14:04:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μιλάω για την άγνωστη αλήθεια,αγαπητε μου Εαρινέ, αυτη που μας λέει, δεν λέμε...Δεν μιλάω για τη δική σου και τη δική μου, όπως εσυ θέλεις να δούμε, αλλά,την ίδια την άπειρη
την αλήθεια, που όσο και να το θέλεις, δεν είναι δική σου...
Οπότε, κόψε τα σάπια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 18:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ενα σχετικο αρθρο:


Τέσσερις αιώνες μετά το Γαλιλαίο
Το Βατικανό κοιτά τους ουρανούς αναζητώντας εξωγήινους


Τέσσερις αιώνες αφότου καταδίκασε σε φυλάκιση τον Γαλιλαίο επειδή υποστήριζε ότι η Γη δεν είναι το κέντρο του Σύμπαντος, το Βατικανό διοργάνωσε επιστημονικό συνέδριο για το ενδεχόμενο ύπαρξης εξωγήινης ζωής και τις συνέπειές της για την Καθολική Εκκλησία.

«Τα ερωτήματα για την προέλευση της ζωής και την ενδεχόμενη ύπαρξη ζωής αλλού στο Σύμπαν είναι ιδιαίτερα κατάλληλα [για την Εκκλησία] και χρήζουν προσεκτικής εξέτασης» δήλωσε ο αιδεσιμότατος Χοσέ Γαβριέλ Φούνες, αστρονόμος και διευθυντής του Παρατηρητηρίου του Βατικανού, το οποίο λειτουργεί έξω από τη Ρώμη από το 1891.

Ο Φούνες παρουσίασε τα αποτελέσματα πενθήμερου συνεδρίου που συγκέντρωσε αστρονόμους, φυσικούς, βιολόγους και άλλους ειδικούς με θέμα την Αστροβιολογία, τη μελέτη της προέλευσης της ζωής και της ύπαρξής της σε άλλους πλανήτες.

Τριάντα επιστήμονες, πολλοί από αυτούς μη καθολικοί, συμμετείχαν στη συνάντηση και εξέτασαν μεταξύ άλλων το ερώτημα «εάν μορφές ζωής με ικανότητα αντίληψης υπάρχουν σε άλλους κόσμους.

Ο Φούνες παραδέχεται ότι το ενδεχόμενο ύπαρξης εξωγήινης ζωής θα είχε «πολλές φιλοσοφικές και θεολογικές συνέπειες», τόνισε όμως ότι οι σύνεδροι εστιάστηκαν σε επιστημονικά και όχι θεολογικά θέματα.

Η στάση της Καθολικής Εκκλησίας έχει αλλάξει σημαντικά από τότε που ο Ιταλός φιλόσοφος Τζιορντάνο Μπρούνο κάηκε στην πυρά ως αιρετικός το 1600 επειδή υποστήριξε, μεταξύ άλλων, ότι ίσως υπάρχουν και άλλοι κατοικήσιμοι κόσμου.

Το 1992, ο Πάπας Ιωάννης Παύλος ο Β' αποφάνθηκε ότι η καταδίκη του Γαλιλαίου το 1633 ήταν ένα μεγάλο λάθος, που προέκυψε από «τραγική, αμοιβαία έλλειψη κατανόησης».

Ο μεγάλος Ιταλός αστρονόμος, φυσικός και φιλόσοφος προκάλεσε την οργή της Εκκλησίας όταν παρουσίασε αστρονομικές παρατηρήσεις που στήριζαν το Ηλιοκεντρικό Σύστημα του Κοπέρνικου.

Από τα μέσα της δεκαετίας του 1990 έως σήμερα, οι αστρονόμοι έχουν ανακαλύψει εκατοντάδες πλανήτες εκτός του Ηλιακού Συστήματος, και πολλοί εκτιμούν ότι η ανακάλυψη εξωγήινων πολιτισμών απέχει μόνο λίγα χρόνια.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από Associated Press
www.in.gr

H Δύναμη ανήκει σ' αυτους που την κατέχουν και σ' αυτούς που την αρπάζουν
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 20:15:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μιλάω για την άγνωστη αλήθεια,αγαπητε μου Εαρινέ, αυτη που μας λέει, δεν λέμε...Δεν μιλάω για τη δική σου και τη δική μου, όπως εσυ θέλεις να δούμε, αλλά,την ίδια την άπειρη
την αλήθεια, που όσο και να το θέλεις, δεν είναι δική σου...
Οπότε, κόψε τα σάπια....

Δηλαδή , για να καταλάβω...

Να μιλάμε λές , για κάτι που δεν γνωστό...

Πώς ακριβώς θα γίνει αυτό???

Δείξε μου τον τρόπο και γώ θα βρώ το δρόμο...ίσως και οι υπόλοιποι κατανοήσουμε αυτό δεν καταφέραμε μέχρι σήμερα!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 21:11:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχουν πολλές πνευματικές έννοιες, αγαπητέ μου Εαρινέ, που ο
άνθρωπος, δεν μπόρεσε να κατανοήσει και χρησιμοποιεί σε πολύ γήινο και υλιστικό επίπεδο...Είναι θέμα...χρόνου...Βλέπεις, η εξέλιξη
του ανθρώπου,στον άνθρωπο του αύριο,είναιτο σημείο, όπου ο άνθρωπος,
θα εννοήσει έννοιες αιώνιες,θα ξεπεράσει φράγματα, που τώρα τον ελέγχουν...
Φράγματα, όπως ο χρόνος, ο φυσικός θάνατος και πολλά άλλα....
Για να γίνει αυτο, ο άνθρωπος πρέπει να περάσει συγκεκριμένες
καταστάσεις,να βιώσει την υπευθυνότητα της κρίσης και να αναγνωρίσει την αλήθεια που γνωριζει,αλλά δεν εφαρμόζει...
Αυτο που δεν είναι γνωστό, λοιπον, ή καλύτερα, κατανοητό, είναι ότι
ο άνθρωπος πρέπει να είναι όλος μια ενότητα..Όλη η ανθρωπότητα, μαζί είναι ένα πολύ δυνατό πνεύμα, που θα φέρει την επόμενη φάση του
ανθρώπου για την τελείωση του...Αυτό πρέπει να γίνει, μεν, αλλά, συνειδητά και κοινή συναινέση όλων...
Αυτό το επίπεδο, πρέπει να πιάσουμε, δίχως βία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 21:32:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υπάρχουν πολλές πνευματικές έννοιες, αγαπητέ μου Εαρινέ, που ο
άνθρωπος, δεν μπόρεσε να κατανοήσει και χρησιμοποιεί σε πολύ γήινο και υλιστικό επίπεδο...Είναι θέμα...χρόνου...Βλέπεις, η εξέλιξη
του ανθρώπου,στον άνθρωπο του αύριο,είναιτο σημείο, όπου ο άνθρωπος,
θα εννοήσει έννοιες αιώνιες,θα ξεπεράσει φράγματα, που τώρα τον ελέγχουν...
Φράγματα, όπως ο χρόνος, ο φυσικός θάνατος και πολλά άλλα....
Για να γίνει αυτο, ο άνθρωπος πρέπει να περάσει συγκεκριμένες
καταστάσεις,να βιώσει την υπευθυνότητα της κρίσης και να αναγνωρίσει την αλήθεια που γνωριζει,αλλά δεν εφαρμόζει...
Αυτο που δεν είναι γνωστό, λοιπον, ή καλύτερα, κατανοητό, είναι ότι
ο άνθρωπος πρέπει να είναι όλος μια ενότητα..Όλη η ανθρωπότητα, μαζί είναι ένα πολύ δυνατό πνεύμα, που θα φέρει την επόμενη φάση του
ανθρώπου για την τελείωση του...Αυτό πρέπει να γίνει, μεν, αλλά, συνειδητά και κοινή συναινέση όλων...
Αυτό το επίπεδο, πρέπει να πιάσουμε, δίχως βία....

Άρα μου λές το εξής:

-Υπάρχει η προσωπική δική μου..

-Υπάρχει η προσωπική δική σου..

-Και η πραγματική αλήθεια..που μόνο εσύ γνωρίζεις και γι'αυτό κιόλας αναφέρεσαι σ'αυτήν..!!!

Άρα δεν εκφέρεις προσωπικές κρίσες και αλήθειες ..αλλα ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...!!!

Σωστά τα λέω...κατάλαβα καλά ή και πάλι δεν εννόησα???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 22:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άστο καλύτερα, βρε Εαρινέ...Θα ξημερώσουμε για να με πείσεις
ότι δεν επικοινωνούμε...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 22:36:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ο σκοπός του σημερινού post φίλοι συνφορουμίτες είναι για να πείσω όλους αυτούς τους φίλους που αμφισβητούν την ύπαρξη U.F.O. και εξωγήινων .
Και εξηγούμαι . Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα βιβλίο του Ανέστη Κεραμυδά , με τον τίτλο «2011-2014 Η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ Ε» . Το τι διάβασα μέσα εκεί , δεν περιγράφεται ! Πού ‘σαι Λιάκουρα να μας δης ! Ενδεικτικά δίνω παρακάτω ενοποιημένα σαν ένα ενιαίο κείμενο τα χαρακτηριστικότερα αποσπάσματα που αναφέρονται στην σταύρωση του Ιησού .

Εκτός τούτων πληροφορήθηκα ακόμα ότι , οι δύο συσταυρωθέντες με το Ιησού ήταν Έλληνες , ο Δέμας από την Κόρινθο και ο Κύστας από την Ήπειρο , και κατά την σταύρωση , κάτω από τον σταυρό μαζί με τους άλλους παραβρισκόντουσαν και οι (Έλληνες) που είχαν πάει να τον ακούσουν , οι οποίοι ήταν απεσταλμένοι από τους Δελφούς . Ακόμα να συνέλθω !

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 23:31:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άστο καλύτερα, βρε Εαρινέ...Θα ξημερώσουμε για να με πείσεις
ότι δεν επικοινωνούμε...


Ούτε αυτό είναι???

Τί άλλο ... έχε μια θέση σταθερή...δεν μπορείς???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 23:36:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άστο καλύτερα, βρε Εαρινέ...Θα ξημερώσουμε για να με πείσεις
ότι δεν επικοινωνούμε...


Αυτό είναι διάλογος..μα καλά σαν άνθρωπος -ενήλικος- δεν μπορείς ποτέ να απαντήσεις...μα ποτέ??

Και μετά , σου φταίω εγώ που επισημαίνω τα "κάντα μας αέρα" που συνέχεια αντί να απαντήσεις λές???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 23:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στο έχω πει εδώ και πολλές μέρες, δεν σε έχω βάλει σε καμία θέση να με ρωτάς...Δεν ξέρω για τα ....κρυπτοασφαλιστικά σου βίτσια,αλλά εγώ
σου έγραψα, μπήκα εδώ για διάλογο...Όταν αρχίσεις και έχεις θέσεις,
ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...Μέχρι τότε, είσαι τέρρα ινγκόγκνιτα και γι αυτό εξουλάτ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2009, 23:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στο έχω πει εδώ και πολλές μέρες, δεν σε έχω βάλει σε καμία θέση να με ρωτάς...Δεν ξέρω για τα ....κρυπτοασφαλιστικά σου βίτσια,αλλά εγώ
σου έγραψα, μπήκα εδώ για διάλογο...Όταν αρχίσεις και έχεις θέσεις,
ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...Μέχρι τότε, είσαι τέρρα ινγκόγκνιτα και γι αυτό εξουλάτ...

Ο τρεχαγύρευε...καμαρώστε τον!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 00:14:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στο έχω πει εδώ και πολλές μέρες, δεν σε έχω βάλει σε καμία θέση να με ρωτάς...Δεν ξέρω για τα ....κρυπτοασφαλιστικά σου βίτσια,αλλά εγώ
σου έγραψα, μπήκα εδώ για διάλογο...Όταν αρχίσεις και έχεις θέσεις,
ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ...Μέχρι τότε, είσαι τέρρα ινγκόγκνιτα και γι αυτό εξουλάτ...

Θέσεις είναι οι ακατάσχετες καταθέσεις απο τα ευαγγέλια..τι θ'ακούσουμε ακόμα και πόσο θα δούμε το ευαγγέλιο να απαντάει για λόγου σου!!!

Εμ!! βέβαια , εσύ η μόνη απάντηση που έχεις είναι η περίφημη..."κάντα μας αέρα.."

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 13:37:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και συ αγαπητέ μου Εαρινέ, κερδιζεις δίκαια τον τιτλο του
....σπασοκλαμπάνια, αφού, με την επιμονή σου, ακόμη, προσπαθείς να βάλεις κι άλλους στο παραμύθι που τρώς και επανέρχεσαι.....
Που βρίσκεσαι παιδί μου;Καταλαβαίνεις ότι δεν ήρθα σπίτι σου και κάνεις ερωτήσεις;
Σύνελθε, έχεις ξεφύγει και δεν θέλεις να το δεις....
Οι θέσεις μου όποιες κι αν είναι είναι θέσεις..Εσύ είσαι ....αντίθετος....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 15:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Και συ αγαπητέ μου Εαρινέ, κερδιζεις δίκαια τον τιτλο του
....σπασοκλαμπάνια, αφού, με την επιμονή σου, ακόμη, προσπαθείς να βάλεις κι άλλους στο παραμύθι που τρώς και επανέρχεσαι.....
Που βρίσκεσαι παιδί μου;Καταλαβαίνεις ότι δεν ήρθα σπίτι σου και κάνεις ερωτήσεις;
Σύνελθε, έχεις ξεφύγει και δεν θέλεις να το δεις....
Οι θέσεις μου όποιες κι αν είναι είναι θέσεις..Εσύ είσαι ....αντίθετος....

Τώρα συνήλθα...βρήκες τον εαυτό σου!!

Έτσι σε θέλω ...να βάζεις όρους ..θα ρωτάς και δεν θ'αφήνεις ποτέ κανέναν να ρωτήσει οτιδήποτε!

Και αν δεν συμφωνούν μ'αυτά που λές..αυτό δείχνει ότι δεν μπορούν να κάνουν διάλογο..

Φάτους όλους...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 18:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κατάλαβα, αγαπητέ μου Εαρινέ...Δεν συνέρχεσαι με τίποτε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 18:33:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Κατάλαβα, αγαπητέ μου Εαρινέ...Δεν συνέρχεσαι με τίποτε...

Πέταξε το πουλάκι , πάει πλέον..!!

Τώρα στην πεζή καθημερινοτητά μας...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 19:02:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τελικά μπορώ να το βροντοφωνάξω...

Ναι ... έχουμε καταληφθεί απο εξωγήινους..!!!

Εμφανίζονται ως άνθρωποι και ζητούν και διάλογο...είναι βέβαια σε πρώιμη κατάσταση και δεν στροφάρουν..αλλα που θα πάει???

Θα φύγουν μάλλον...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 20:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υποψιάζομαι ότι κάτι θέλεις να μας πεις με το τελευταίο σου μήνυμα
αγαπητέ Εαρινέ....Σκέφτεσαι να μας εγκαταλείψεις;
Κουράστηκες; Που θα πας; Σερβίρουμε και τσικολάτα...Κάτσε μέχρι να φύγεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 21:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εξακολουθούν να μην στροφάρουν , χρειάζεται υπομονή!!

Και κουράγιο...θα μείνουν κι'αλλο ως φαίνεται!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 21:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Κάτι κανεις εσύ τώρα φίλε Εαρινέ, σε καταλαβαίνω εγώ..Κουράζεσαι,
ιδρώνεις, αγωνίζεσαι, αγκομαχεις..Στη βιοπάλη...Αλήθεια,αξίζει τον κόπο το ...μεροκόματο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 21:25:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν πρόκειται για ευεργετικό αγώνα και ο οποίος θα συνεισφέρει στην ηρεμία του και ψυχολογική του γαλήνη της ανθρωπότητας..ναι..ασφαλώς..αξίζει και με το παραπάνω!!!

Να αναμένεις το παραπάνω , σε κάθε μπούρδα που θα ξεστομίζεις!!!

soul


soul

Edited by - Εαρινός on 12/11/2009 21:27:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 22:00:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή, καλέ μου Εαρινέ, αν κατάλαβα καλά, εσύ, έχεις την εντύπωση
ότι κάνεις κάτι με τις μπαρούφες που αμολάς;
Αυτο τον ρόλο καραγκιόζη βρήκες να κάνεις παιδί μου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy