ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Εξωγήινοι , εχουν καταλάβει την γή ..απ'άκρου σ'άκρη???
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 4
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 22:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδή, καλέ μου Εαρινέ, αν κατάλαβα καλά, εσύ, έχεις την εντύπωση
ότι κάνεις κάτι με τις μπαρούφες που αμολάς;
Αυτο τον ρόλο καραγκιόζη βρήκες να κάνεις παιδί μου;

Είμαι ο καθρέπτης σου Ευάγγελε...βλέπεις έναν καραγκιόζη...μια θλιβερή ανάμνηση της μίζερης σκέψης και ύπαρξής σου..δές πιο καλά..το προσωπό σου είναι..!

Μην το παλέύεις ...τραυματίζεσαι με κάθε λέξη και κάθε προσπαθειά σου να αρθρώσεις..!!

Απλά δέξου το..αυτός είσαι και τόσο μπορείς!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2009, 23:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Εαρινέ, είσαι όντως,καθρέφτης,αλλά απο τους
....παραμορφωτικούς, ξέρεις, εκείνους στα τσίρκα, που αλλοιώνουν τις εικόνες...Σου αρέσει;....
Εσύ σε ποιό δουλεύεις; Στο Μεντράνο μήπως;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 00:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου Εαρινέ, είσαι όντως,καθρέφτης,αλλά απο τους
....παραμορφωτικούς, ξέρεις, εκείνους στα τσίρκα, που αλλοιώνουν τις εικόνες...Σου αρέσει;....
Εσύ σε ποιό δουλεύεις; Στο Μεντράνο μήπως;

Πηγαίνεις συχνά εκεί ε???

Ε!! ΒΈΒΑΙΑ , που αλλού θα πήγαινες..εκεί είναι ο φυσικός σου χώρος!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 01:42:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινός

quote:
Ε!! ΒΈΒΑΙΑ , που αλλού θα πήγαινες..εκεί είναι ο φυσικός σου χώρος!!!

Και πού να τον δεις με τα παρδαλά ρούχα και την κόκκινη μύτη! Αξεπέραστος!

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 09:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σας.....ανακαλώ στην τάξη !
Και επί του θέματος . Η Καθολική Εκκλησία , πάντα πιο μπροστά από την Ορθόδοξη , μελετά ήδη το θέμα-ταμπού της πιθανής ύπαρξης εξωγήϊνου πολιτισμού. Σου λέει πρέπει να βρώ κάτι να απαντήσω σε επικίνδυνες και δυσάρεστες ερωτήσεις των πιστών που όσο .... πιστοί και άν είναι μπορεί να αρχίσουν να ψιλολακίζουν ένας - ένας.....
Προβλέπω οι αλληγορίες , οι συμβολισμοί , οι μεταφορές και οι ερμηνείες - λάστιχο επί θεμάτων θρησκείας , να αυξάνονται με γεωμετρική πρόοδο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 09:36:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αρχικά, Μακεδών, δεν μιλούσε για σένα ο Εαρινός, αλλά για μένα...
Φίλε Εαρινέ, έρχομαι και σε επισκέπτομαι, είναι αλήθεια, αλλά, γιατι να είναι προσδιοριστικό για μένα;...Μια καλη πράξη σαν χριστιανός κανω, να μην αισθάνεσαι μόνος σου...Πειράζει;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 10:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
trexa
Αρχικά, Μακεδών, δεν μιλούσε για σένα ο Εαρινός, αλλά για μένα...



Στους δύο τρίτος δεν χωρεί!

Στο τέλος θα σε αγαπήσει Εαρινέ

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 10:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αρχικά, Μακεδών, δεν μιλούσε για σένα ο Εαρινός, αλλά για μένα...
Φίλε Εαρινέ, έρχομαι και σε επισκέπτομαι, είναι αλήθεια, αλλά, γιατι να είναι προσδιοριστικό για μένα;...Μια καλη πράξη σαν χριστιανός κανω, να μην αισθάνεσαι μόνος σου...Πειράζει;

soul

Kαθόλου , να συναντιέσθε στα τσίρκο..που αλλού θα βρείτε καλύτερα..εκεί ειναι το μέρος που αναταλλάσετε απόψεις..με την φύση και τα δημιουργηματά της!!!

Πάντως προσωπικά δεν απευθύνομαι σε σένα , με την ιδιότητα του χριστιανού , μιας και δεν έχεις καμμιά σχέση -θα το κλείσουν σύντομα το κατάστημα , αν έχουν μέλη σαν και σένα- αλλα με την ιδιότητα που δικαιωματκά πλέον και με μεγάλο αγώνα έχεις κατοχυρώσει...αυτήν του άσχετου και ασυνάρτητου λόγου!!!

Πάντως αν επιμένεις να κάνουμε διάλογο...ας διαλογισθούμε επί της μόνης αληθείας ..την οποία μόνο εσύ γνωρίζεις!!!

Edited by - Εαρινός on 13/11/2009 10:34:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 10:45:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
trexa
Αρχικά, Μακεδών, δεν μιλούσε για σένα ο Εαρινός, αλλά για μένα...



Στους δύο τρίτος δεν χωρεί!

Στο τέλος θα σε αγαπήσει Εαρινέ

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ




Μ'Αγαπάει ήδη ως αληθινός χριστιανός..

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 11:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε βρε Εαρινέ που θέλεις να κάνουμε και διάλογο για την
αλήθεια..Τι σχέση έχεις εσύ με αυτήν;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 12:33:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Άντε βρε Εαρινέ που θέλεις να κάνουμε και διάλογο για την
αλήθεια..Τι σχέση έχεις εσύ με αυτήν;....


Καμμιά φίλε μου...θα ήθελες να μας πείς τι ακριβώς είναι η αλήθεια και όχι βέβαια με θρησκευτικούς όρους αλλα με όρους γραμματικής ή και ακόμα επιστημονικούς??

Το σημαντικό είναι ότι , άσχετα αν οι κανόνες είναι καλοί ή κακοί στο φώς μιας λογικής ηθικής ...

-Καταγράφονται ως αλήθειες..ναι ή όχι???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 13:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να σου κάνω βρε Εαρινέ, αφού θέλεις να μιλήσουμε σοβάρα
κι όχι τρελίτσες, να το κάνουμε....
Η μερικότητα αντίληψης της αλήθειας, φίλε μου,εμφανίζει ως ανάγκη
τον διάλογο, μιας και η γνώση της αλήθειας,όπως, πιστεύω ανήκει στο σύνολο, άρα, μόνο όλοι μαζί μπορούμε να την αποδειξουμε και αντιληφθούμε, αφού αποτελεί ενέχυρο όλων μας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 14:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι να σου κάνω βρε Εαρινέ, αφού θέλεις να μιλήσουμε σοβάρα
κι όχι τρελίτσες, να το κάνουμε....
Η μερικότητα αντίληψης της αλήθειας, φίλε μου,εμφανίζει ως ανάγκη
τον διάλογο, μιας και η γνώση της αλήθειας,όπως, πιστεύω ανήκει στο σύνολο, άρα, μόνο όλοι μαζί μπορούμε να την αποδειξουμε και αντιληφθούμε, αφού αποτελεί ενέχυρο όλων μας...

Ωραία λοιπόν , καταγράφηκε η ανωτέρω κατατεθείσα πίστη σου!

Δεν έχει σημασία , αν συμφωνώ ή όχι αλλα εν πάσει περιπτώσει , είναι μια δική σου θέση και απόλυτα σεβαστή!

Με δεδομένο όμως αυτό που ανέφερες , ότι δηλαδή η γνώση της αλήθειας ανήκει στο σύνολο και μάλιστα όπως αναφέρεις αποτελεί ενέχυρο όλων μας...πώς ακριβώς γίνεται να περιορίζεται στην δική σου πίστη , αφήνοντας απ'εξω όλους τους άλλους που συγκροτούν το σύνολο και όπου όπως αναφέρεις εκεί βρίσκεται το σύνολο της αληθείας???

Βλέπεις ότι σου απάντησα με όμορφο τρόπο , ακολουθώντας σε...

Αναμένω και εξ'ίσου αντίστοιχη συμπεριφορά και στην επόμενη απαντησή σου και θα δείς ότι θα κάνουμε διάλογο...ως σύνολο της μερικής αληθείας που εκφράζει ο καθένας και που συνθέτει την συνολική αλήθεια!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 15:37:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έλα μωρέ Εαρινέ,που πας να χαλάσεις το όλο κλίμα του...διαλόγου
και θέλεις να κάνουμε σοβαρή συζήτηση...
Το όλο πρόβλημα που θέτεις, απαντάται απο ένα δεδομένο που εσύ αμφισβητείς..:Ότι εγώ γνωρίζω τη μερικότητα μου,την ανάγκη των άλλων,
γι αυτό και επικαλούμαι τον διάλογο, όταν εσύ, αλλά και πολλοί άλλοι, ονομάζετε τον εαυτό σας εκφραστή του σύνολου και εκφραστή άλλων και όλων...Εγώ προσέχω πάρα πολύ αυτό το πράγμα:Να μην εκθέτω άλλους, ή μη μόνον εμένα με ότι λέω....Όπως και να θυμάμαι τα όρια....Γιατί δεν γνωρίζουμε παρά πέρα...
Η αλήθεια, για να σου δώσω εν ολίγοις να καταλάβεις,δεν είναι ακόμα γνωστή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 16:00:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έλα μωρέ Εαρινέ,που πας να χαλάσεις το όλο κλίμα του...διαλόγου
και θέλεις να κάνουμε σοβαρή συζήτηση...
Το όλο πρόβλημα που θέτεις, απαντάται απο ένα δεδομένο που εσύ αμφισβητείς..:Ότι εγώ γνωρίζω τη μερικότητα μου,την ανάγκη των άλλων,
γι αυτό και επικαλούμαι τον διάλογο, όταν εσύ, αλλά και πολλοί άλλοι, ονομάζετε τον εαυτό σας εκφραστή του σύνολου και εκφραστή άλλων και όλων...

Τουλάχιστον εγώ και στο διάστημα που είμαι εδώ , ουδέποτε και σε κανέναν συνδίκτυο δεν διεπίστωσα τέτοιες πίστεις , ότι δηλαδή έχουν την αίσθηση κάποιοι ή κάποιος πως είναι εκφραστές του συνόλου...και όσον αφορά εμένα , ουδέποτε υπαινίχθην κάτι τέτοιο..ουδέποτε!!


====================================================================

Εγώ προσέχω πάρα πολύ αυτό το πράγμα:Να μην εκθέτω άλλους, ή μη μόνον εμένα με ότι λέω....Όπως και να θυμάμαι τα όρια....Γιατί δεν γνωρίζουμε παρά πέρα...
Η αλήθεια, για να σου δώσω εν ολίγοις να καταλάβεις,δεν είναι ακόμα γνωστή...


Μ'αφήνεις άναυδο...ειλικρινά!

Για πρώτη φορά , συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και διαπιστώνεται ότι υπάρχουν κοινοί δρόμοι συμπόρευσης και ας διαφέρουμε σε επιμέρους πράγματα!

"Η αλήθεια για να σου δώσω εν ολίγοις να καταλάβεις , δεν είναι ακόμα γνωστή"...δεν το πιστεύω , ότι είναι δική σου τοποθέτηση...με τίποτα!

Ειλικρινά δεν ξέρω πως να σε χειρισθώ...παραδίνομαι!!!


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 18:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ μου Εαρινέ....Μπορείς να παψεις να αναμεταδίδεις τα μηνύματα
μου,γιατί οι υπόλοιποι τα διαβάζουν κα μόνοι τους..Αληθεια, υπάρχει
κάποια λεπτομέρεια, που φαίνεται με τη ...σμίκρυνση;
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι μικραίνεις τα κείμενα μου...
Θέλεις να πεις κάτι με αυτό;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 19:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ μου Εαρινέ....Μπορείς να παψεις να αναμεταδίδεις τα μηνύματα
μου,γιατί οι υπόλοιποι τα διαβάζουν κα μόνοι τους..Αληθεια, υπάρχει
κάποια λεπτομέρεια, που φαίνεται με τη ...σμίκρυνση;
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι μικραίνεις τα κείμενα μου...
Θέλεις να πεις κάτι με αυτό;

Ρε Ευάγγελε..πραγματικά είσαι ενδιαφέρουσα περίπτωση!

Στείλε μου , έναν κατάλογο με τι ακριβώς σε πειράζει και θα τον ακολουθήσω!

Μπά παναθεμά σε..ρε θα μπορέσουμε να το ηρεμήσουμε το πράμα ή σου αρέσει το τουμπερλέκι???


Δεν λέω ..έχει την γοητεία του!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 20:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγαπητέ Εαρινέ,...εννοείται ότι κανω πλάκα...Και βέβαια
πλέον, μπορούμε να συζητήσουμε...Ξεπεράσαμε τις ....αρχικές τυπικότητες....
Λοιπόν, περί αλήθειας, όλοι έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλο, γιατί είμαστε κομμάτια ενός χάρτη, που μόνο όταν ενωθούν, θα δείξουν
το θησαυρό, ή αλλοιώς αλήθεια....Την αλήθεια, που λέμε εμείς οι θνητοί, υποκείμενοι της, όντες, όμως...Πρέπει να την ψάχνουμε φιλαράκι, γιατί αλλοιώς, θα μείνουμε εδώ κάτω....Υποκείμενοι αυτής της αλήθειας που ζητάμε, όχι για να ξεπεράσουμε, αλλά γι να λατέψουμε,αν και το πρώτο πρέπει, ως θεοί, δίχως όρια...
Ενώ μπορούμε παραπάνω, ότι κι αν είναι το παραπάνω...
Παραπανω να ειναι, ανάλογο του ανθρώπου και δεν θα τα χαλάσουμε....
Δεν το λέω για σένα, εννοώ ότι όλοι οι άνθρωποι, προσπαθούμε, χωρίς να το καταλάβουμε, να ....μειώσουμε, πιστεύω, την αξία του ανθρώπου, την αξία του την ίδια, λόγω των ελλειπών γνώσεων μας....
Πρέπει, όλοι μαζι να συκγεντρώσουμε την γνώση, όχι των κειμένων, αλλά του ανθρώπου και να γίνουμε ένα...Όλη η ανθρωπότητα, πρέπει να
ενωθεί, ώστε να γινουμε ένα πολυσύνθετο σύνολο που να καλύπτει απόλυτα την έννοια άνθρωπος....Έκαστος, στη θέση που είναι, απο τη φύση του..Σε ένα τέλειο αρμονικό σύνολο, μέσα απο υποενότητες...
Πολλά μπορούμε να κάνουμε, αν μπορέσουμε να δουμε ότι πρέπει να ειμαστε όλοι μαζί, όχι με το ζόρι, αλλά εκουσίως, ώστε να πληρώσουμε την έννοια άνθρωπος....
Ίσως τότε η αλήθεια, να έχει άλλες διαστάσεις....
.....Αυτά.....
..Μην μου πάθεις και τίποτε, με το απότομο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2009, 23:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Εαρινέ,...εννοείται ότι κανω πλάκα...Και βέβαια
πλέον, μπορούμε να συζητήσουμε...Ξεπεράσαμε τις ....αρχικές τυπικότητες....
Λοιπόν, περί αλήθειας, όλοι έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλο, γιατί είμαστε κομμάτια ενός χάρτη, που μόνο όταν ενωθούν, θα δείξουν
το θησαυρό, ή αλλοιώς αλήθεια....Την αλήθεια, που λέμε εμείς οι θνητοί, υποκείμενοι της, όντες, όμως...Πρέπει να την ψάχνουμε φιλαράκι, γιατί αλλοιώς, θα μείνουμε εδώ κάτω....Υποκείμενοι αυτής της αλήθειας που ζητάμε, όχι για να ξεπεράσουμε, αλλά γι να λατέψουμε,αν και το πρώτο πρέπει, ως θεοί, δίχως όρια...
Ενώ μπορούμε παραπάνω, ότι κι αν είναι το παραπάνω...
Παραπανω να ειναι, ανάλογο του ανθρώπου και δεν θα τα χαλάσουμε....
Δεν το λέω για σένα, εννοώ ότι όλοι οι άνθρωποι, προσπαθούμε, χωρίς να το καταλάβουμε, να ....μειώσουμε, πιστεύω, την αξία του ανθρώπου, την αξία του την ίδια, λόγω των ελλειπών γνώσεων μας....
Πρέπει, όλοι μαζι να συκγεντρώσουμε την γνώση, όχι των κειμένων, αλλά του ανθρώπου και να γίνουμε ένα...Όλη η ανθρωπότητα, πρέπει να
ενωθεί, ώστε να γινουμε ένα πολυσύνθετο σύνολο που να καλύπτει απόλυτα την έννοια άνθρωπος....Έκαστος, στη θέση που είναι, απο τη φύση του..Σε ένα τέλειο αρμονικό σύνολο, μέσα απο υποενότητες...
Πολλά μπορούμε να κάνουμε, αν μπορέσουμε να δουμε ότι πρέπει να ειμαστε όλοι μαζί, όχι με το ζόρι, αλλά εκουσίως, ώστε να πληρώσουμε την έννοια άνθρωπος....
Ίσως τότε η αλήθεια, να έχει άλλες διαστάσεις....
.....Αυτά.....
..Μην μου πάθεις και τίποτε, με το απότομο...


Τι να μην πάθω που έμεινα...κεραυνός με χτύπησε!

Τι να πώ???

Συνφωνώ ...ουδεμία αντίρρηση!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 23:49:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγαπητέ Εαρινέ,...εννοείται ότι κανω πλάκα...Και βέβαια
πλέον, μπορούμε να συζητήσουμε...Ξεπεράσαμε τις ....αρχικές τυπικότητες....
Λοιπόν, περί αλήθειας, όλοι έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλο, γιατί είμαστε κομμάτια ενός χάρτη, που μόνο όταν ενωθούν, θα δείξουν
το θησαυρό, ή αλλοιώς αλήθεια....Την αλήθεια, που λέμε εμείς οι θνητοί, υποκείμενοι της, όντες, όμως...Πρέπει να την ψάχνουμε φιλαράκι, γιατί αλλοιώς, θα μείνουμε εδώ κάτω....Υποκείμενοι αυτής της αλήθειας που ζητάμε, όχι για να ξεπεράσουμε, αλλά γι να λατέψουμε,αν και το πρώτο πρέπει, ως θεοί, δίχως όρια...
Ενώ μπορούμε παραπάνω, ότι κι αν είναι το παραπάνω...
Παραπανω να ειναι, ανάλογο του ανθρώπου και δεν θα τα χαλάσουμε....
Δεν το λέω για σένα, εννοώ ότι όλοι οι άνθρωποι, προσπαθούμε, χωρίς να το καταλάβουμε, να ....μειώσουμε, πιστεύω, την αξία του ανθρώπου, την αξία του την ίδια, λόγω των ελλειπών γνώσεων μας....
Πρέπει, όλοι μαζι να συκγεντρώσουμε την γνώση, όχι των κειμένων, αλλά του ανθρώπου και να γίνουμε ένα...Όλη η ανθρωπότητα, πρέπει να
ενωθεί, ώστε να γινουμε ένα πολυσύνθετο σύνολο που να καλύπτει απόλυτα την έννοια άνθρωπος....Έκαστος, στη θέση που είναι, απο τη φύση του..Σε ένα τέλειο αρμονικό σύνολο, μέσα απο υποενότητες...
Πολλά μπορούμε να κάνουμε, αν μπορέσουμε να δουμε ότι πρέπει να ειμαστε όλοι μαζί, όχι με το ζόρι, αλλά εκουσίως, ώστε να πληρώσουμε την έννοια άνθρωπος....
Ίσως τότε η αλήθεια, να έχει άλλες διαστάσεις....
.....Αυτά.....
..Μην μου πάθεις και τίποτε, με το απότομο...

Για ολίγες ώρες αναρρωτιόμουν ...διάβασα καλά??

Έμεινα...

Αλλά ευτυχώς , τα πράγματα δεν ήταν καθόλου έτσι..έκλαμψη ήταν!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2009, 23:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε κακόμοιρε Εαρινέ, μόνο με το κακό χαίρεσαι;
"Αλλά ευτυχώς , τα πράγματα δεν ήταν καθόλου έτσι..έκλαμψη ήταν!!"
Έτσι ακριβώς, ειπα κι εγώ!!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 14:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Βρε κακόμοιρε Εαρινέ, μόνο με το κακό χαίρεσαι;
"Αλλά ευτυχώς , τα πράγματα δεν ήταν καθόλου έτσι..έκλαμψη ήταν!!"
Έτσι ακριβώς, ειπα κι εγώ!!!!



Η κακομοιριά είσαι σύ προσωποποιημένη και σε ακολουθεί όπου κι'αν πάς!!

Θα μιλήσεις εσύ για το κακό???

Το κακό είσαι σύ , ο ίδιος...μου θυμίζεις τον μεθυσμένο που οδηγούσε αντίθετα στην Συγγρού και κάποια στιγμή , ακούει απο το ράδιο...... ....:"Προσοχή..προσοχή ...ΈΝΑ αυτοκίνητο κατευθύνεται αντίθετα απο το ρεύμα κίνησης.."

Kαι κείνος λέει:"Τι ένας λέτε μωρέ...χιλιάδες είναι!!"

Βλάκα-Τρεχαγύρευε...μιάς και είναι κοπλιμάν!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 18:33:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μα ήμουν σίγουρος ότι μόνο αυτό μπορείς ταλαίπωρε Εαρινε...Βλέπεις,
σε ολόκληρο φόρουμ σε ...στράβωσε η ...ομορφιά μου, για τα άλλα αδιαφορείς....
Τι καψούρα είναι αυτη πια;Να αρχίσει να ανησυχεί η γυναίκα μου;
Δεν θα έχουμε τιποτε σκηνές ελληνικής ταινίας του ΄50; Είναι τρέ μπανάλ,,,Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 20:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Μα ήμουν σίγουρος ότι μόνο αυτό μπορείς ταλαίπωρε Εαρινε...Βλέπεις,
σε ολόκληρο φόρουμ σε ...στράβωσε η ...ομορφιά μου, για τα άλλα αδιαφορείς....
Τι καψούρα είναι αυτη πια;Να αρχίσει να ανησυχεί η γυναίκα μου;
Δεν θα έχουμε τιποτε σκηνές ελληνικής ταινίας του ΄50; Είναι τρέ μπανάλ,,,

Μα αγορίνα μου ...διαβεβαιωμένα είσαι μακράν όλων των άλλων ...όσο για την γυναίκα σου -την καλησπέρα μου- και τα παιδιά σου , δεν σου χρωστάνε τίποτα να τ'αναφέρεις και να τους εμπλέκεις...αρκετά τραβάνε με την εκεί παρουσία σου...μην τους βάζεις και σε άλλα βάσανα!!

Λυπήσου τους..!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/11/2009, 21:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είναι πολύ ευτυχσμένοι Εαρινέ,βλεπεις με ξέρουνε, ζούμε πολύ ωραία, με αρκετές ιδιαιτερότητες, ενώ, εσύ δεν με ξέρεις
και γι αυτό και σε καταλαβαίνω....
Αλλά, για το τι μιλάω,ή θα μιλάω, ακόμη έχουμε
δημοκρατία, άσε να την χαιρόμαστε...Μην μας τη στερείς απο τώρα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 12:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Είναι πολύ ευτυχσμένοι Εαρινέ,βλεπεις με ξέρουνε, ζούμε πολύ ωραία, με αρκετές ιδιαιτερότητες, ενώ, εσύ δεν με ξέρεις
και γι αυτό και σε καταλαβαίνω....
Αλλά, για το τι μιλάω,ή θα μιλάω, ακόμη έχουμε
δημοκρατία, άσε να την χαιρόμαστε...Μην μας τη στερείς απο τώρα....

Δεν σου στερώ , ούτε θέλω να σου στερήσω οτιδήποτε!

Τους χαρακτηρισμούς άφησε και τις νουθεσίες..αυτό λέω!

Πρόσεξε!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 13:53:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Έχεις χοντρό πρόβλημα τελικά..Για σένα μιλάμε, όχι για μένα..Το καταλαβαίνε αυτό ο αθεράπευτος εγωισμός σου;Εσύ δεν αφήνεις
κανέναν να γράψει κα ενοχλείς...Μπορείς να το δεις καμιά φορά;
Γίνεσαι ενοχλητικός...Για τους άλλους..Δεν αφήνεις άλλον να πει άποψη, ζεις μόο για την κόντρα μαζί μου κι είσαι βαρετός γι αυτόυς....Πρέπει να σε κράξουνε, όλοι, δεν γινεται αλλοιώς;
Εγώ σε απολαμβάνω...Τέρας ....εγωισμού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 14:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Έχεις χοντρό πρόβλημα τελικά..Για σένα μιλάμε, όχι για μένα..Το καταλαβαίνε αυτό ο αθεράπευτος εγωισμός σου;Εσύ δεν αφήνεις
κανέναν να γράψει κα ενοχλείς...Μπορείς να το δεις καμιά φορά;
Γίνεσαι ενοχλητικός...Για τους άλλους..Δεν αφήνεις άλλον να πει άποψη, ζεις μόο για την κόντρα μαζί μου κι είσαι βαρετός γι αυτόυς....Πρέπει να σε κράξουνε, όλοι, δεν γινεται αλλοιώς;
Εγώ σε απολαμβάνω...Τέρας ....εγωισμού...

Επαναλαμβάνω...

Καταθέτεις τις απόψεις σου και αφήνεις τις κρίσεις και τις νουθεσίες!!

Αντιληπτό ή δυσκολεύεσαι να το κάνεις??

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 14:32:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εσύ, όμως, λέω,καταλαβαίνεις τι κάνεις, ή απλά σε διακατέχει πάθος
εναντίον μου; Αυτό, το βλέπουμε όλοι, ξέρεις, το καταλαβαίνουν κι οι άλλοι.Και μπορεί ο εγωισμός σου να μην το βλέπει,αλλά,οι άλλοι το βλέπουν και δεν το μοιράζονται μαζί σου.....
Αυτό θέλω να ....δεις κι εσύ...
Εδω καί λίγες μέρες, έχεις ξεφύγει.....Ότι κι αν λές, ότι δικαιολογία κι αν προβάλεις.....Σύνελθε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/11/2009, 14:47:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εσύ, όμως, λέω,καταλαβαίνεις τι κάνεις, ή απλά σε διακατέχει πάθος
εναντίον μου; Αυτό, το βλέπουμε όλοι, ξέρεις, το καταλαβαίνουν κι οι άλλοι.Και μπορεί ο εγωισμός σου να μην το βλέπει,αλλά,οι άλλοι το βλέπουν και δεν το μοιράζονται μαζί σου.....
Αυτό θέλω να ....δεις κι εσύ...
Εδω καί λίγες μέρες, έχεις ξεφύγει.....Ότι κι αν λές, ότι δικαιολογία κι αν προβάλεις.....Σύνελθε....

Όταν θα πάρεις το μαθημά σου και θα καταθέτεις τις απόψεις σου, σαν καλό παιδί και θα σέβεσαι , χωρίς να κριτικάρεις και να νουθετείς ...τότε θα συνέλθω τρέχα!!!

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 4 Σελίδες:
  1  2  3  4
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy