ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Aeon of Horus
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 8
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 20:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΥΓ: Αθεε, είσαι μεγάλο καρφί. Μόλις έμαθες ότι το έσκασε κάποιος από το Δαφνί, αμέσως να το καρφώσεις ότι βρίσκεται εδώ. Σα δε ντρέπεσαι... Αρτέμη Μάτσα...

με παρεξήγησες,εγώ ράδιο άκουγα εκείνη την ώρα και απλά μου έκανε εντύπωση η είδηση που άκουσα έτσι το ανέφερα

και κοίτα τώρα τι κάνει η πουτ%^& η ζωή

http://tsitinis.gr/docs/index2.html
http://www.animus.com.gr/

σύμφωνα με το δεύτερο μέρος του ονόματος του δραπέτη είναι ή καμπινές ή όντως τρελός και διαφημίζει το κέντρο γιαχού που ζει

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 20:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lupus

quote:
εφόσον θα μιλάω μόνος μου στο επόμενο θα αναπτύξω ...

Καλώς. Κάτσε ένα λεπτό να πάρω το ποτό και τα φυστίκια μου.

quote:
μιάς και σας ενοχλεί η εσχατολογία

Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί καμία εσχατολογία όπως δεν με ενοχλεί και η λοβοτομή αυτών που ασχολούνται μ'αυτήν ... αντίθετα, με διασκεδάζουν. Οπως με διασκεδάζουν και οι παπαριές του τύπου "οι άθεοι είναι παγανιστές" που δείχνουν αν μη τι άλλο εγκέφαλο τύπου έμενταλ (αυτόν με τις τρύπες).

Το μόνο που με απασχολεί είναι το ερώτημα του γιαπετ αν η τρέλα είναι κολλητική. Κι επειδή εσύ φαίνεσαι για σκαστός από το Δαφνί ... όσο να'ναι μια ανησυχία την έχω.


macedon

_______________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ

17/01/2010
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 20:56:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Είδες αγαπητέ Lupus Animus, τι ευγενικά άτομα, που έχουμε στο φόρουμ; Αμέσως να σε...στολίσουν, να σε ειρωνευτούν, να σε διαπομπεύσουν....Μην ανησυχείς, δεν είναι τόσο κακοί...ψαρωτικά είναι...Κατά βάθος, είναι καλά παιδιά...
Τελικά, ο εγωισμός μας, είναι που μας χωρίζει απο την αλήθεια;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εμένα δεν με διασκεδάζει τίποτα όσο οι καμμένοι ηλίθοι όπως εσείς. Μου αρέσει και ο μέγας gay Αλέκος επίσης, άντε τώρα να παίξετε το πουλάκι σας καθηστεριμένα παιδάκια. :)

http://lupusanimus.blogspot.com/

_______________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ

17/01/2010
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:15:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν χρειάζονται οι προσωπικές απόψεις, για τους άλλους Lupus Animus...Πειράχτηκες, αλλά,υπομονή,υπαρχει τακτικη, που πρέπει να
κατανοήσεις...Κι όλα μετά, είναι εύκολα...
Με ύβρεις,πάντως, δεν κερδιζει κανείς τίποτε...Ούτε λέει τίποτε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:15:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
είναι που μας χωρίζει απο την αλήθεια;

Είναι θέμα ΕΝτροπίας. Η εντροπία μειώνετε σε αυτούς τους οποίους καταπίνει η μηχανή, καθώς αυξάνουν τους μηχανισμούς-κάρμα και την σαπίλα
για αυτό καλό είναι να ευνουχιστούν(και πάλι) για το καλο τους, γιατι η αμεσως επομενη λυση ειναι η ευθανασία και η αποτέφρωση για να μην μολυνθούν τα σκουλίκια στην περίτπωση που τους θάψουν. :)


http://lupusanimus.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:16:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπα, εσείς είσαστε πειραγμένοι, εγω μια χαρά σας γράφω στα @@ μου. :)

http://lupusanimus.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:26:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εντροπία ειναι:

http://users.sch.gr/kassetas/ed0ASEP0007.htm

Κατά τη διαγραφή ενός κύκλου κατά τον οποίο οι μεταβολές είναι αντιστρεπτές – όπως ο κύκλος Carnot – η συνολική
μεταβολή της εντροπίας - η μεταβολή της δηλαδή κατά τη «συμπλήρωση του κύκλου - είναι μηδέν. Μπορούμε να γράφουμε ΔS = 0

http://users.sch.gr/kassetas/0%20000%200aCycles1.htm

Απέδειξε ότι στην απόδοση των μηχανών υπάρχει ένα όριο
Το οποίο είναι αξεπέραστο όχι για λόγους τεχνολογίας
Αλλά διότι σχετίζεται με τη λειτουργία του Σύμπαντος

ΙΔΑΝΙΚΗ μηχανή,
δηλαδή μια μηχανή – μοντέλο που λειτουργεί χωρίς τριβές
και «δεν κυκλοφορεί στα δρομάκια της Πραγματικότητας»

ΙΔΑΝΙΚΟ ΑΕΡΙΟ,
ένα μοντέλο δηλαδή αερίου που υπακούει απόλυτα στην καταστατική εξίσωση
και δεν υπάρχει στην Πραγματικότητα

ΑΝΤΙΣΤΡΕΠΤΕΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ
φαινόμενα δηλαδή μοντέλα
που δεν συμβαίνουν στην Πραγματικότητα
και ο ΚΥΚΛΟΣ CARNOT, έχει τη μεγαλύτερη απόδοση
από οποιαδήποτε άλλη μηχανή με αυτά τα προσόντα.

---

Επανάληψη μήτηρ μαθήσεως(αν και δεν έχω καμία ελπίδα για τα δίποδα του είδους)

In alchemy, the Ouroboros is a purifying sigil. Swiss psychologist Carl Jung saw the Ouroboros as an archetype and the basic mandala of alchemy. Jung also defined the relationship of the Ouroboros to alchemy:

The alchemists, who in their own way knew more about the nature of the individuation process than we moderns do, expressed this paradox through the symbol of the Ouroboros, the snake that eats its own tail. The Ouroboros has been said to have a meaning of infinity or wholeness. In the age-old image of the Ouroboros lies the thought of
devouring oneself and turning oneself into a circulatory process, for it was clear to the more astute alchemists that the prima materia of the art was man himself. The Ouroboros is a dramatic symbol for the integration and assimilation of the opposite, i.e. of the shadow. This 'feed-back' process is at the same time a symbol of immortality, since it is said of the Ouroboros that he slays himself and brings himself to life, fertilizes himself and gives birth to himself. He symbolizes the One, who proceeds from the clash of opposites, and he
therefore constitutes the secret of the prima materia which [...] unquestionably stems from man's unconscious.

Κατά τη διαγραφή ενός κύκλου κατά τον οποίο οι μεταβολές είναι αντιστρεπτές – όπως ο κύκλος Carnot – η συνολική
μεταβολή της εντροπίας - η μεταβολή της δηλαδή κατά τη «συμπλήρωση του κύκλου - είναι μηδέν. Μπορούμε να γράφουμε ΔS = 0

Some quotes from
http://www.fmbr.org/cosmiclaw/1nothingness.htm

Robert Frost has a line, “Home is the place where they have to take you in.” Well, home is your inner quiet center. It is the source of strength, of joy, of health, of creativity, of wisdom, of self-knowledge. It is the place where we are face to face with the immanent, the greatest experience of life. The ancient Hebrews had a word for it, ‘t’shuvah,’ meaning the moment that you raise the thought of returning home. From that moment everything is different!

When we are centered in that quiet empty place, our perceptions are clearest, our hang-ups are diminished and true essences come into focus. Our expressions flow more smoothly. Our creations are most flawless. We experience actionless action, effortless effort. We become willing agents of the Universe in its infinite power and direction.

This empty place is called in the Sanskrit wisdom texts Nirvana and Sunyata. But this empty place is not so quiet after all. Quantum mechanics shows that every point in the vacuum possesses an infinite amount of energy, unmanifest, unformed energy. This universe exploded out of it, and will again, and has done so many times.

This quiet center (any quiet center is the quiet center) is the place of infinite potential. Our modern word ‘power’ comes from the concept of potential. In contrast, we have the concept of kinetic energy. In potentia everything is possible. In the state of maximum kinetic states nothing else is possible, at that moment.

Emptiness is where we encounter the ritam bhara pragyam, the domain of eternal form. This is a Vedic concept, corresponding to Plato’s field of ideals, Jung’s archetypes, and DeChardin’s noosphere. Timeless forms of aesthetics, ethics, logic, mathematics, and humanity reside here. ‘This world,’ by contrast, is in a restless flux of ever-changing forms and polarities, recognized by Jung in his concept of enantiodromia, the tendency of things to abruptly reverse themselves.

The pinnacle of Vedic thought is the idea that your innermost self (Atman, ever more subtle, ever contracting) is the identical to the entire universe (Brahman, ever expanding, cosmic). We are one, one with everything. To approach the universe, understand it, play with it, produce effects through your pure center. Life becomes active and joyful. Just be centered, then you become nothing / everything.

Zen epitomizes this power of emptiness by the koan, “Even a good thing is not as good as nothing.”

http://www.youtube.com/watch?v=dLrMVous0Ac&hl=el

quotes by maharishi mahesh yogi:

“Get to nothingness, which is one’s own consciousness, and then you find everything.

“To remove poverty, we go one further step, which consists to be deprived of any material.”

“Aim at this high absolute self sufficiency, devoid of any scarcity.

“At the source of the material life, the vacuum state of the unmanifest field of nothingness, emptiness, we find wealth, power, knowledge and bliss. One just thinks and the desire gets accomplished immediately.

“We experience inner Affluence, Totality, then, practically, all possibilities is open to our awareness.

“It is not wealth that we aim at, but the source of wealth, the state of affluence, self sufficiency and invincibility. There we find everything : Total Knowledge, the Devatas, Total Brahm. The flow and the non-flow is there, nothing and everything is there.

“This is the real richness.”

http://www.youtube.com/watch?v=ljGiYAZcnPg

http://www.youtube.com/watch?v=WdywQKrSVbw

http://lupusanimus.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lupus Animus

quote:
Εμένα δεν με διασκεδάζει τίποτα όσο οι καμμένοι ηλίθοι όπως εσείς

Χαιρόμαστε που σου φαινόμαστε χρήσιμοι...
Μπορεί όταν οι καινούριοι θεοί... έρθουν στα πράματα να πεις μια καλή κουβέντα, μιας και είσαι αντιπρόσωπός τους, στο πλανητικό μας σύστημα...

quote:
Μου αρέσει και ο μέγας gay Αλέκος επίσης, άντε τώρα να παίξετε το πουλάκι σας καθηστεριμένα παιδάκια. :)

Κάτι έχω ακούσει, ότι και ο Τζέκινς το... πήγαινε το γράμμα, ξέρεις τίποτε γι' αυτό;;;

quote:
για αυτό καλό είναι να ευνουχιστούν(και πάλι) για το καλο τους,

Πα...πα...πα... Πονάει αυτό;;;

quote:
Μπα, εσείς είσαστε πειραγμένοι, εγω μια χαρά σας γράφω στα @@ μου. :)

Το ότι είμαστε πειραγμένοι δεν μας πειράζει, αλλά αυτό το στρίμωγμα στα @@ σου, δεν αντέχεται με τίποτε.

Να μιλήσω στο Φουστάνο για προσθετική;;
Έτσι για ν' αναπνεύσουμε λίγο....

Υ. Γ. Ενημερώνω τους συνομιλητές ότι στο εξής εγώ είμαι με τον... αρχάγγελο Lupus Animus.

Ολέ...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:36:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παιδάκι μου δεν σου εχει εξηγήσει η μανούλα σου οτι δεν κάνει καλό να παίζεις το πουλάκι σου σε δημόσιο μέρος;

Να αποδείξετε για ακόμα μια φορά οτι είσαστε γελοίοι και μαλάκες;

Μα το μαλάκας και το γελοίος ειναι συνώνυμο του Έλληνας, μην παιδεύεστε άδικα. ;)

http://lupusanimus.blogspot.com/

_______________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ

17/01/2010
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:38:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και να φανταστείτε ότι πριν από λίγες ημέρες πίστευα πως δεν υπάρχουν χειρότερα...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 21:52:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Lupus Animus

quote:
Παιδάκι μου δεν σου εχει εξηγήσει η μανούλα σου οτι δεν κάνει καλό να παίζεις το πουλάκι σου σε δημόσιο μέρος;


Να αποδείξετε για ακόμα μια φορά οτι είσαστε γελοίοι και μαλάκες;

Μα το μαλάκας και το γελοίος ειναι συνώνυμο του Έλληνας, μην παιδεύεστε άδικα. ;)


Βοήθησέ με δάσκαλε να μπω στον ίσιο δρόμο που χάραξε ο αβράξας και ο Aiwaz metazon...

Μεσολάβησε στους ουρανούς σου ώστε να δούμε όλοι την αλήθεια, να έρθει ένα τρίγωνο, ένα τετράγωνο, κάτι τέλος πάντων, να μας δείξει τη λεωφόρο που δεν οδηγεί στην άβυσσο αλλά στην... Ανάβυσσο, που έχει και θάλασσα...


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 22:31:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Παιδάκι μου δεν σου εχει εξηγήσει η μανούλα σου οτι δεν κάνει καλό να παίζεις το πουλάκι σου σε δημόσιο μέρος;

Να αποδείξετε για ακόμα μια φορά οτι είσαστε γελοίοι και μαλάκες;

Μα το μαλάκας και το γελοίος ειναι συνώνυμο του Έλληνας, μην παιδεύεστε άδικα. ;)

http://lupusanimus.blogspot.com/


Προσωπικά φίλε μου , το να με αποκαλείς μ@@@@α εμπεριέχει και μια ασφάλεια -ως όρος- διότι πιο κάτω δεν πάει...με την έννοια του ότι ..έπιασα πάτο...οπότε προς τα κάτω δεν έχει άλλο..η μόνη ματιά και στόχος είναι το "προς τα πάνω"...

Πάντως αν είμαι και γελοίος και μ@@@@ς ταυτόχρονα είναι επίτευγμα και μπορώ να πώ και "δυναμική" ...και αυτό διότι ταυτόχρονα με την μ@@@@ία να γελάς κιόλας είναι ...όπως και να το κάνουμε δύσκολο...θέλει τσαγανό...και έμπνευση ρε παιδί μου , το φαντάζεσαι εκεί που είσαι "αναστενάρης" να βάζεις και τα γέλια..παραπέμπει σε ιδαιτερότητα και προσωπικά σ'ευχαριστώ για το "κοπλιμάν"..!

Εσύ απο πού είσαι φίλε μου...απο ποιό μέρος αυτού του κόσμου , όπου η μ@@@@α και η γελοιότητα δεν άρχει...?

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 22:59:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
έτσι όπως βρίζει τους έλληνες σίγουρα κανένα μπασταρδάκι από κανένα στρατιώτη έλληνα θα είναι γιατί οι έλληνες είναι γνωστό ότι έχουν μαμήσει όλη την οικουμένη και το έχει απωθημένο ο μπιντές του λύκου
εδώ που τα λέμε μπορεί ναι είναι και κανένα δικό μου αν είναι γύρο στα 20

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan Allen

_______________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ

17/01/2010
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 23:01:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Sesostris:
Κάποιοι φαίνεται καλέ μου φίλε , είδαν ότι τα θρησκομάγαζα είναι καλή επένδυση και έσπευσαν να ανοίξουν καινούργιο

Και τι φοβάστε εσείς οι παγανιστές ...μήπως προλάβουν και σας πιάσουν το μέρος?

quote:
Sesostris:
Αρκετά μαντριά έχουμε φίλε μου και δεν μας χρειάζονται άλλα . Αυτό που χρειάζεται ο κόσμος σήμερα είναι σωστή παιδεία και γνώση , και όχι θρησκεία

Ε! και λίγο παγανισμός δε βλάπτει.....μην είσαι μετριόφρων....

quote:
Sesostris:
Γιατί μόνο με την παιδεία και την γνώση μπορείς να αντισταθής στα διάφορα διεθνή διευθυντήρια που φιλοδοξούν να καθορίσουν τις τύχες της ανθρωπότητας .

Βρε Sesostris, κοντεύεις να αλλάξεις κόσμο και ακόμη δεν έχεις πάρει χαμπάρι? ...... για ποια παιδοία μιλάς? γι' αυτήν που ήδη έχει καθοριστεί από αυτούς που κινούν τις μαριονέτες?.....λες η συμπάθειά σου η Ρεπούση να μην ήταν μία από τις μαριονέτες?
Αν ρίξεις μια ματιά στα βιβλία της πρώτης Γυμνασίου για παράδειγμα, θα δεις ότι κάνουν ότι μπορούν για να μισήσουν τα παιδιά τα γράμματα.

Γιατί νομίζεις ότι γονάτισαν την Ελλάδα.....για να βάλουν χέρι μόνο στους φυσικούς της πόρους?

Δε ξέρω την εθνικότητα του κυρίου, αλλά αν μελετήσεις λίγο αυτά που μας φέρνει θα δεις όχι μόνο το λόγο αλλά και την αιτία.....το θέμα είναι έχεις την παιδεία? ή κόπτεσαι γι' αυτήν των άλλων επειδή εσένα σου λείπει?


quote:
Lupus Animus:
Μπα, εσείς είσαστε πειραγμένοι, εγω μια χαρά σας γράφω στα @@ μου. :)
......άντε τώρα να παίξετε το πουλάκι σας καθηστεριμένα παιδάκια.

Αυτά τα ενστερνίζονται και ο Αlister Crowley με τον Γιουγκ?

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).


Edited by - europaios2 on 14/01/2010 23:05:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 23:04:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
άθεος:
έτσι όπως βρίζει τους έλληνες σίγουρα κανένα μπασταρδάκι από κανένα στρατιώτη έλληνα θα είναι γιατί οι έλληνες είναι γνωστό ότι έχουν μαμήσει όλη την οικουμένη και το έχει απωθημένο ο μπιντές του λύκου
εδώ που τα λέμε μπορεί ναι είναι και κανένα δικό μου αν είναι γύρο στα 20

Αυτά λες και δικαιώνεις τον ύπνο σου......

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 23:31:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
άθεος:
έτσι όπως βρίζει τους έλληνες σίγουρα κανένα μπασταρδάκι από κανένα στρατιώτη έλληνα θα είναι γιατί οι έλληνες είναι γνωστό ότι έχουν μαμήσει όλη την οικουμένη και το έχει απωθημένο ο μπιντές του λύκου
εδώ που τα λέμε μπορεί ναι είναι και κανένα δικό μου αν είναι γύρο στα 20

Αυτά λες και δικαιώνεις τον ύπνο σου......


για έλληνες μιλάω όχι για χριστιανούς

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 23:46:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
αθεος:
για έλληνες μιλάω όχι για χριστιανούς

Xαίρομαι που έσπευσες να με επιβεβαιώσεις...

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 23:49:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
αθεος:
για έλληνες μιλάω όχι για χριστιανούς

Xαίρομαι που έσπευσες να με επιβεβαιώσεις...



μη φοβάσαι δεν σε είπε κανείς έλληνα

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2010, 23:59:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
άθεος:
μη φοβάσαι δεν σε είπε κανείς έλληνα

Αν νομίζεις ότι ο Έλληνας είναι κάτι σαν κι εσένα..... δε διαφέρεις σε τίποτα με το μπάσταρδο που κοροϊδεύεις!!!!!

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 00:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:
άθεος:
μη φοβάσαι δεν σε είπε κανείς έλληνα

Αν νομίζεις ότι ο Έλληνας είναι κάτι σαν κι εσένα..... δε διαφέρεις σε τίποτα με το μπάσταρδο που κοροϊδεύεις!!!!!


το σίγουρο είναι ότι ο έλληνας ούτε τούρκικο φέσι θέλει ούτε λέει ότι κάναμε λάθος που κάναμε αντάρτικο στους γερμανούς

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 01:10:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν κατάλαβα, πάντως πρώτη φορά βλέπω μαζεμένες όλες τις θεότητες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 01:32:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λόγω της κρίσης τις έχουν προσφορά, όπως τις πίτσες. Μία συν μία δώρο.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ar_ia
Πλήρες Μέλος

Greece
824 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 09:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ar_ia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορώ να παραγγείλω η περιμένουμε και άλλους Θεούς?

===================
Η Τεχνητή Νοημοσύνη Δεν Μπορεί να Νικήσει την Φυσική Ηλιθιότητα!!
------------------------
Μεγάλα Μαύρα Ράσα
Active Member
http://www.youtube.com/watch?v=q-shgwZdtS4


ΑΜΗΝ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 09:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Συνεχίστε Έλληνες

Το μαλάκας είναι το συλλογικό σας επίθετο, μην κουράζεστε άδικα.

http://lupusanimus.blogspot.com/

_______________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ

17/01/2010
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 10:01:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ρε παιδιά, sorry αν σας το χαλάω, αλλά, όλοι ξέρουμε ότι πρόκειται για μια θεότητα, ένα αντιπαλο αι στερατιές των, ταονόματα,μπορεί να κρύβουν νοήματα,γιατι δεν τα ....συνθέτουμε να δούμε τι βγαίνει;
...Και δεν εννοώ να τα κάνουμε τραγούδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 10:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν, ο "Έλληνας" αυτό που χρειάζεται για να προκόψει ειναι ευνουχισμό και στην ανάγκη στείρωση, δεν χρειάζεται άλλη παιδία.

Όπου λαλούν πολλά κοκόρια, αργεί να ξημερώσει.

Και στη ζωή προξενεί πολύ μεγάλο κακό το ότι ενώ οι περισσότεροι είναι ανόητοι, νομίζουν ότι είναι μυαλωμένοι. Σωκράτης

Πάρτε φόρα.


Edited by - Lupus Animus on 15/01/2010 10:34:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 10:29:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Αυτά τα ενστερνίζονται και ο Αlister Crowley με τον Γιουγκ

Όχι αυτά είναι δικά μου, εγώ είμαι ειδίκος στην συμπλεγματική αποχαύνωση των καημένων των Ελλήνων και στην κωλονοσκόπηση του HellAss.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=hellass


http://lupusanimus.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Lupus Animus
Μέλος 2ης Βαθμίδας


202 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 10:55:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Lupus Animus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν είναι Έλληνες οι Χριστιανοί και είναι οι άθεοι και όλοι οι ανώμαλοι, σας είπανε οτι είσαστε Έλληνες καημένοι τουρκόσποροι απόγονοι του καραγκιόζη και χέστηκε η φοράδα στο αλόνι.

''Το θρήσκευμα, η φυλή, η γλώσσα δεν δύνανται να θεωρηθούν ως βέβαιαι ενδείξεις εθνικότητας. Ο μοναδικός αλάνθαστος παράγων είναι η εσκεμμένη θέλησις των ατόμων, όπως καθορίσουν την τύχη των και αποφασίσουν εις ποίαν εθνικήν οικογένεια επιθυμούν να ανήκουν''
Ε. Βενιζέλος

Οι νεοέλληνες νεοπαπαριστές πίθηκοι αλλά και άθεοι και αλλα σκουπίδια
προσδίδουν θέσφατες και άχρονες ιδιότητες στο έθνος, αυτο το πράγμα εκτός απο αρχαιοκαπηλεία ειναι και αρρώστια, όταν πχ βλέπεις συμπλεγματικούς εθνικιστές που αντιλαμβάνονται το έθνος έξω απο τα όρια της εσκεμμένης θέλησης των ατόμων.

Το τραγικό για τους "Έλληνες" είναι οτι κατά 90%+ είναι απόγονοι
δούλων, καθώς όταν ήρθαν οι Χριστιανοί το 60% ήταν άψυχοι δούλοι,
που τους είχαν σαν σκυλιά και τους έβαζαν κολάρα στο λαιμό και
ήταν αναπόφευκτο να ασπαστούν την νεα θρησκεία.


http://lupusanimus.blogspot.com/

_______________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ
ΛΟΓΩ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ

17/01/2010
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2010, 11:36:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
άθεος:
το σίγουρο είναι ότι ο έλληνας ούτε τούρκικο φέσι θέλει ούτε λέει ότι κάναμε λάθος που κάναμε αντάρτικο στους γερμανούς

Το κυριότερο χαρακτηριστικό γνώρισμα του Έλληνα είναι η αρετή και η παιδεία, ενώ του βάρβαρου και του μπάσταρδου η κακοήθεια και η συκοφαντία.....κι απ' ότι βλέπω τα έχεις σε αφθονία.

quote:
Lupus Animus:
Για να λέμε τα πράγματα όπως έχουν, ο "Έλληνας" αυτό που χρειάζεται για να προκόψει ειναι ευνουχισμό και στην ανάγκη στείρωση, δεν χρειάζεται άλλη παιδία

Σήμερα οι περισσότεροι Έλληνες δεν έχουν παιδεία, αλλά παιδοία, και αυτό είναι το πρόβλημα.....το μεγαλύτερο βέβαια είναι πως όπως πάει η δουλειά, σε λίγα χρόνια δυστυχώς δε θα έχουμε ως λαός παρά μόνο παιδοία κάτι σαν τον άθεο δηλαδή.....κι ότι ήθελε προκύψει....και μιας και η ιστορία επαναλαμβάνεται δεν αποκλείεται να ξαναέρθει καμιά άλλη σκλαβιά....η οποία να είναι και η οριστική.

quote:
Lupus Animus:
Όχι αυτά είναι δικά μου, εγώ είμαι ειδίκος στην συμπλεγματική αποχαύνωση των καημένων των Ελλήνων και στην κωλονοσκόπηση του HellAss.

Δεν έχεις κι άδικο.....καταλαβαίνεις τίποτα άθεε?...αν πεις ναι....θα πηδήξω απ' το ισόγειο!!!!


quote:
Lupus Animus:
Δεν είναι Έλληνες οι Χριστιανοί και είναι οι άθεοι και όλοι οι ανώμαλοι, σας είπανε οτι είσαστε Έλληνες καημένοι τουρκόσποροι απόγονοι του καραγκιόζη και χέστηκε η φοράδα στο αλόνι.

''Το θρήσκευμα, η φυλή, η γλώσσα δεν δύνανται να θεωρηθούν ως βέβαιαι ενδείξεις εθνικότητας. Ο μοναδικός αλάνθαστος παράγων είναι η εσκεμμένη θέλησις των ατόμων, όπως καθορίσουν την τύχη των και αποφασίσουν εις ποίαν εθνικήν οικογένεια επιθυμούν να ανήκουν''
Ε. Βενιζέλος

Οι νεοέλληνες νεοπαπαριστές πίθηκοι αλλά και άθεοι και αλλα σκουπίδια
προσδίδουν θέσφατες και άχρονες ιδιότητες στο έθνος, αυτο το πράγμα εκτός απο αρχαιοκαπηλεία ειναι και αρρώστια, όταν πχ βλέπεις συμπλεγματικούς εθνικιστές που αντιλαμβάνονται το έθνος έξω απο τα όρια της εσκεμμένης θέλησης των ατόμων.

Το τραγικό για τους "Έλληνες" είναι οτι κατά 90%+ είναι απόγονοι
δούλων, καθώς όταν ήρθαν οι Χριστιανοί το 60% ήταν άψυχοι δούλοι,
που τους είχαν σαν σκυλιά και τους έβαζαν κολάρα στο λαιμό και
ήταν αναπόφευκτο να ασπαστούν την νεα θρησκεία.



Οι Έλληνες δυστυχώς μόνοι μας βγάλαμε τα μάτια μας, μην ξεχνάς ότι οι Ρωμαίοι ούτε ακάλεστοι ήρθαν στην Ελλάδα, ούτε συνάντησαν μόνο εχθρούς! αλλά και πολλούς συμμάχους Έλληνες, που τους έβλεπαν ως απελευθερωτές από το έκτρωμα που δημιούργησαν οι επίγονοι του Μ. Αλεξάνδρου....
Και κοίτα σήμερα για παράδειγμα τον νεοέλληνα άθεο.... έχει βγάλει "λέει" έξω τη τσουτσού του κι έχει γεμίσει τον κόσμο μπάσταρδα .... το ότι ο ίδιος όμως παλεύει να καμαρώσει ως μπάσταρδος, χαμπάρι δεν το έχει πάρει!!


"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 8 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy