ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 Πιστεύετε ότι τα πνεύματα είναι ακριβώς δίπλα σας αυτή τη στιγμή;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 15:38:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βαμμένο;
Βαμβακούλα; Βανταμ ζαν κλοντ; αυτοί ζούνε.
Βαμπίρ;
Τα κουνούπια πάντως με τιμάνε δεόντως. Πρέπει είναι καλής ποιότητας αίμα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 15:41:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μμμ, μάθαμε τώρα και το βαμπίρ... Βρυκόλακας είναι το σωστό Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mary91
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 16:54:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mary91  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
φιλε log αν και δεν ειμαι καλη στη φυσικη καταλαβα περιπου τι 8ες να πεις! ωστοσο υπαρχει και κατι αλλο που 8ελω να ρωτησω..ειναι αλη8εια αυτο που λενε οτι για κα8ε αν8ρωπο υπαρχει κ ο φυλακας αγγελος του? κ αν ειναι αλη8εια γτ δεν εχουμε την ευκαιρια να τον δουμε εστω για μια φορα στη ζωη μας?κ αφου ειναι φυλακας γτ δεν μας βοη8αει οταν τν εχουμε αναγκη (εστω μονο μια φορα)?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 17:24:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
φιλε log αν και δεν ειμαι καλη στη φυσικη καταλαβα περιπου τι 8ες να πεις! ωστοσο υπαρχει και κατι αλλο που 8ελω να ρωτησω..ειναι αλη8εια αυτο που λενε οτι για κα8ε αν8ρωπο υπαρχει κ ο φυλακας αγγελος του? κ αν ειναι αλη8εια γτ δεν εχουμε την ευκαιρια να τον δουμε εστω για μια φορα στη ζωη μας?κ αφου ειναι φυλακας γτ δεν μας βοη8αει οταν τν εχουμε αναγκη (εστω μονο μια φορα)?
Δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό. Και αν σου έλεγε κάποιος ναι σίγουρα υπάρχει θα τον πίστευες?
Αν υπάρχει θα σε έχει βοηθήσει πολύ περισσότερες φορες απ όσες μπορείς να φανταστείς.

"..The Matrix can't tell you who you are"
Όταν ο άνθρωπος είναι σίγουρος για τον θεό ο θεός αμφιβάλλει για τον άνθρωπο..
Ασυνείδητος πάει να πει απόλυτα ταυτισμένος με τη σκέψη και το συναίσθημα

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 22/01/2010 17:27:36Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 17:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

mary91
ωστοσο υπαρχει και κατι αλλο που 8ελω να ρωτησω..ειναι αλη8εια αυτο που λενε οτι για κα8ε αν8ρωπο υπαρχει κ ο φυλακας αγγελος του? κ αν ειναι αλη8εια γτ δεν εχουμε την ευκαιρια να τον δουμε εστω για μια φορα στη ζωη μας?κ αφου ειναι φυλακας γτ δεν μας βοη8αει οταν τν εχουμε αναγκη (εστω μονο μια φορα)?

Η θρησκεία μας λέει πως όντως υπάρχει για τον κάθε ένα μας και ένας φύλακας άγγελος και το πιστεύω ακράδαντα. Ο άγγελος είναι ένα πνευματικό όν. Για να μπορέσει κάποιος άνθρωπος να τον "δει", πρέπει να έχει φτάσει σε ένα υψηλό πνευματικό επίπεδο. Το υψηλό πνευματικό επίπεδο ευαισθητοποιεί την αντίληψη του ανθρώπου για το τι συμβαίνει γύρω του και έτσι αντιλαμβάνεται και την παρουσία των φυλάκων αγγέλων του, και γενικά κάθε πνευματικού όντος. Άρα το αν θα τον δεις τον φύλακα άγγελό σου, εξαρτάται από εσένα. Αυτός έχει όλη την καλή διάθεση να τον αντιληφθούμε, αλλά η αμαρτίες μας δεν το επιτρέπουν. Μπορεί να μην το αντιλαμβανόμαστε όταν ο φύλακας άγγελός μας δίνει βοήθεια, αλλά ας μην ξεχνάμε πώς μας βοηθάει. Δουλειά του είναι να μας προσφέρει αγάπη και φροντίδα, πέρα από το να υμνεί τον Θεό και να εκτελεί κάθε Του εντολή. Η αγάπη και η φροντίδα του φύλακα άγγελού μας εκφράζεται ασταμάτητα. Μάχεται συνέχεια με τα πονηρά πνεύματα που προσπαθούν να μας βουτήξουν στην αμαρτία. Δεν μπορούμε, όμως, να τους κατηγορούμε κάθε φορά που κάνουμε μια αμαρτία. Πρώτα απ'όλα, πρέπει να πιστέψουμε στην ύπαρξη και τη δύναμή του. Επίσης, πρέπει να έχουμε αυτοσυγκράτηση και θέληση ώστε να ξεπεράσουμε όλους τους πειρασμούς μας. Αν εμείς δε μαχόμαστε ενάντια του πειρασμού, τότε πώς μπορεί να μάχεται ο φύλακας άγγελός μας? Ή μήπως περιμένουμε πως αν κάτσουμε με σταυρωμένα τα χέρια μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία θα φανούμε άγιοι γιατί ο φύλακας άγγελος μας προστατεύει από όλες τις αμαρτίες; Σκοπός του φύλακα άγγελού μας δεν είναι να μας φέρει στον Παράδεισο. Σκοπός του είναι να μας φανερώσει τη σωστή πορεία για τον Παράδεισο. Η επιλογή μας είναι αυτή που θα δώσει το τελικό αποτέλεσμα. Είτε διαλέγουμε το δύσκολο δρόμο της ταπεινότητας στην επίγεια ζωή που θα επιφέρει την αιώνια αγαλίαση, είτε διαλέγουμε μια γεμάτη διασκέδαση και αμαρτία επίγεια ζωή με επακόλουθο στάδιο την αιώνια Κόλαση. Ο φύλακας άγγελος προσπαθεί όσο το δυνατόν περισσότερο να μας βοηθήσει, αλλά δεν μπορεί να μας αλλάξει τη γνώμη μας λόγω της ελεύθερης βούλησής μας. Πρέπει κι εμείς να βοηθήσουμε τον φύλακα άγγελό μας να μας βοηθήσει, με το να έχουμε πλήρη γνώση του δρόμου που ακολουθούμε και να πράττουμε προς το καλύτερο.

Οπότε η απάντηση στα ερωτήματά σου φίλη mary είναι: Ναι, ως ορθόδοξοι χριστιανοί πρέπει να αποδεκτούμε την ύπαρξη του φύλακα άγγελου. Η ευκαιρία να τον δούμε μας δίνεται κάθε στιγμή που περνά, απλά εμείς είμαστε σε πολύ χαμηλό πνευματικό επίπεδο για να καταλάβουμε την παρουσία αυτών των πνευματικών όντων. Και, τέλος, ο φύλακας άγγελος μας βοηθάει κάθε στιγμή που περνάει πολεμώντας με τα πονηρά πνεύματα, αγωνίζεται ασταμάτητα για τη σωτηρίας μας, αλλά για να επιτευχθεί η σωτηρία μας πρέπει κι εμείς να χρησιμοποιήσουμε το αυτεξούσιό μας για να επιλέξουμε την πορεία που μας δείχνει ο φύλακας άγγελος.

ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 19:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν υπάρχει απάντηση σε αυτό. Και αν σου έλεγε κάποιος ναι σίγουρα υπάρχει θα τον πίστευες?
Αν υπάρχει θα σε έχει βοηθήσει πολύ περισσότερες φορες απ όσες μπορείς να φανταστείς.

XAXAX KAI EΛΕΓΑ ΠΟΤΕ ΘΑ ΡΘΕΙ...?

quote:
Βαμμένο;
Βαμβακούλα; Βανταμ ζαν κλοντ; αυτοί ζούνε.
Βαμπίρ;
Τα κουνούπια πάντως με τιμάνε δεόντως. Πρέπει είναι καλής ποιότητας αίμα.

ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ...

quote:
φιλε log αν και δεν ειμαι καλη στη φυσικη καταλαβα περιπου τι 8ες να πεις! ωστοσο υπαρχει και κατι αλλο που 8ελω να ρωτησω..ειναι αλη8εια αυτο που λενε οτι για κα8ε αν8ρωπο υπαρχει κ ο φυλακας αγγελος του? κ αν ειναι αλη8εια γτ δεν εχουμε την ευκαιρια να τον δουμε εστω για μια φορα στη ζωη μας?κ αφου ειναι φυλακας γτ δεν μας βοη8αει οταν τν εχουμε αναγκη (εστω μονο μια φορα)?

ΜΕ ΚΑΛΥΨΕ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ LOQ...
ΕΣΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ..ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ...ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 20:38:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)

quote:
ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΟΥΜΕ...

Το 1933 ένα κοριτσάκι θάφτηκε ζωντανό από τον δολοφόνο της. Καθώς την έθαβε είπε "Toma sota balcu". Αφού διάβασες τώρα αυτό το ξόρκι το βράδυ θα σε επισκεφτεί το κοριτσάκι και θα σε κάνει να ασφυκτιείς όπως ένιωθε το ίδιο. Εάν όμως γράψεις κάπου αλλού αυτό το μήνυμα η καλοσύνη σου θα ανταμοιφθεί.

Edited by - mimosa on 22/01/2010 20:41:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mimosa
Μέλος 3ης Βαθμίδας


773 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/01/2010, 20:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mimosa  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Να παίξω κι εγώ λίγο ε; μου επιτρέπετε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mary91
Νέο Μέλος

Greece
22 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 05:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mary91  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
μαλλον πηρα τις απαντησεις μου!δεν 8α μπορουσα να συμφωνησω περισσσοτερο!ευχαριστω παιδια!! Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/01/2010, 11:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
μαλλον πηρα τις απαντησεις μου!δεν 8α μπορουσα να συμφωνησω περισσσοτερο!ευχαριστω παιδια!!

KOITA AMA ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ..
ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΛΑ.. ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

quote:
Το 1933 ένα κοριτσάκι θάφτηκε ζωντανό από τον δολοφόνο της. Καθώς την έθαβε είπε "Toma sota balcu". Αφού διάβασες τώρα αυτό το ξόρκι το βράδυ θα σε επισκεφτεί το κοριτσάκι και θα σε κάνει να ασφυκτιείς όπως ένιωθε το ίδιο. Εάν όμως γράψεις κάπου αλλού αυτό το μήνυμα η καλοσύνη σου θα ανταμοιφθεί.

YOU KNOW STH..
I DO NOT 'AVE THE HABIT TO READ ALOUD...
MOREOVER...YOU ARE TALKING TO A CHARMED ONE..

quote:
Να παίξω κι εγώ λίγο ε; μου επιτρέπετε;

MMMM...WELL YOU PLAY ALONE..DO IT AS LONG AS YOU WANT..
ACTUALLY..I WASTE MY TIME..AN' I DIDN'T COME HERE FOR THIS REASON..
SO TALK TO YOURSELF...

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

midnightmelody
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2010, 18:14:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnightmelody  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμμ δεν ξερω αν το εχετε ακοθσει αλλα στο Παρισι στην Παναγια των Παρισιων υπαρχουν τρεις κεντρικες εισοδοι....ειναι τεραστιες και στην σειρα η μια διπλα στην αλλη....απο την αριστερη λοιπον εισοδο μπαινεις και βγαινεις απο την δεξια.....λενε πως η μεσαια πορτα δεν εχει ανοιξει ποτε και θα ανοιξει μονο στην δευτερα παρουσια....κανεις δεν ξερει μεχρι σημερα τι εχει μεσα....ειναι αληθεια ειχα παει και οι δυο ακριανες πορτες ηταν μονο ανοιχτες ενω η μεσαια σφραγισμενη εννοω κλειστη.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2010, 18:59:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

midnightmelody

λενε πως η μεσαια πορτα δεν εχει ανοιξει ποτε και θα ανοιξει μονο στην δευτερα παρουσια....κανεις δεν ξερει μεχρι σημερα τι εχει μεσα....


Κι αυτοί που την έφτιαξαν... με κλειστά τα μάτια την έκαναν?
Φίλε/φίλη midnightmelody, μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το γεγονός? Ακούγεται (τουλάχιστον στα δικά μου αυτιά) ενδιαφέρον...


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

midnightmelody
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2010, 20:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnightmelody  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χμμμ εχεις ενα δικιο για τους κατασκευαστες αλλα κανεις δεν ξερει τοτε ημουν μικρουλα και δεν μπορουσα να συνενοηθω για να ρωτησω λεπτομεριες παντως μου ειχε κανει πολυ εντυπωση το γεγονος....ισως οι κατασκευαστες να ορκιστηκαν σιωπη ή γενικα να εδωσαν καποια υποσχεση ή κατι τετοιο δεν ξερω ομως κατι περαιτερω θα το ψαξω ομως λιγο ισως να βρω κατι....αλλα πραγματικα αναρωτιεμαι τι εχει μεσα ομως συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις ισχυει οτι η περιεργεια σκοτωσε την γατα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2010, 21:46:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

χμμμ δεν ξερω αν το εχετε ακοθσει αλλα στο Παρισι στην Παναγια των Παρισιων υπαρχουν τρεις κεντρικες εισοδοι....ειναι τεραστιες και στην σειρα η μια διπλα στην αλλη....απο την αριστερη λοιπον εισοδο μπαινεις και βγαινεις απο την δεξια.....λενε πως η μεσαια πορτα δεν εχει ανοιξει ποτε και θα ανοιξει μονο στην δευτερα παρουσια....κανεις δεν ξερει μεχρι σημερα τι εχει μεσα....ειναι αληθεια ειχα παει και οι δυο ακριανες πορτες ηταν μονο ανοιχτες ενω η μεσαια σφραγισμενη εννοω κλειστη.....

1 λεπτό μου πήρε για να λύσω το "μυστήριο"

http://www.notredamedeparis.fr/Panoramic-views-360o

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

midnightmelody
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2010, 01:37:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnightmelody  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ουαου ειναι φανταστικη...λοιπον ρωτησα για τον μυθο και τελικα λεει πως δεν κρυβει κατι μεσα απλα η πορτα ως ποστα ειναι σφραγισμενη και θα ανοιξει μονο στην δευτερα παρουσια αλλα οχι οτι ειναι καποιο μυστικο δωματιο ή κατι τετοιο μεσα απο οτι ειδα το οικοδομημα ειναι πολυ οργανωμενα χτισμενο....εμενα η απορια που μου δημιουργηθηκε ειναι οτι θα ανειξει σαν πυλες ας πουμε του Παραδεισου ή κατι τετοιο? γιατι που θενα δεν βρηκα σχετικα παρμοιωση ή αναφορα......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2010, 21:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
E MΩΡΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟ..ΘΑ ΤΟ ΠΑΝ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!

CHARMED

Edited by - CHARMED3 on 15/02/2010 21:30:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

midnightmelody
Νέο Μέλος

Greece
14 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2010, 03:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους midnightmelody  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ναι μπορει δεν ξερω....δεν θελω να αμφισβητησω κανεναν και μετα να αισθανομαι οτι τον αδικησα....δεν μπορω να ξερω την ιστορια πιστευω οτι κρυβονται πολλα μυστικα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jackis
Νέο Μέλος

Cyprus
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 11:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΕΓΩ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ. ΗΤΑΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ ΜΙΑΣ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑΚΗΣ ΦΙΛΗΣ ΜΑΣ. ΕΙΧΑΜΕ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΠΟΥ. ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΜΥΡΟΥΛΗΖΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ΜΑΣ. ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΝΑ ΠΑΠΑ ΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΠΝΕΥΜΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΝΙΟΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ.

θΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙς ΣΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 16:56:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΑΡΧΙΣΕ ΚΑΙ ΜΥΡΟΥΛΗΖΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ ΜΑΣ. ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΝΑ ΠΑΠΑ ΤΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟς ΠΕΘΑΝΕΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΠΝΕΥΜΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΜΥΡΙΖΕΙ ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΝΙΟΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ.

MΥΡΟΥΛΗΖΕ????
ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ..???

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/03/2010, 21:58:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

CHARMED3

MΥΡΟΥΛΗΖΕ????
ΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ..???


Και εγώ στην αρχή αυτό αναρωτιόμουν, αλλά μετά από πολύωρη ανάλυση των 2 λεπτών (γιατί αν διαρκούσε περισσότερο θα τα παρατούσα ) κατέληξα πως σημαίνει "μύριζε/βρωμούσε".

Η μυρωδιά δηλαδή είνα το σήμα κατωτεθέν της παρουσίας πνεύματος. Μα άλλωστε έτσι και τα ζώα που χρησιμοποιούν την όσφρηση ανιχνεύουν την "άφιξή" τους.


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/03/2010, 21:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
RE LOQ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..
ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΚΟΡΠΑΣ ΤΟ ΓΕΛΙΟ..
ΧΑΧΑΧΑ!!!

quote:
Και εγώ στην αρχή αυτό αναρωτιόμουν, αλλά μετά από πολύωρη ανάλυση των 2 λεπτών (γιατί αν διαρκούσε περισσότερο θα τα παρατούσα )

ΧΑΧΑΧΑ!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ...!!

quote:
Η μυρωδιά δηλαδή είνα το σήμα κατωτεθέν της παρουσίας πνεύματος. Μα άλλωστε έτσι και τα ζώα που χρησιμοποιούν την όσφρηση ανιχνεύουν την "άφιξή" τους.

ΝΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ...
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΠΝΕΥΜΑ ..
(ΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΛΛΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ..)


ΚΟΙΤΑ jackis ΦΙΛΕ ΜΟΥ ..
Η ΨΥΧΗ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΤΟΥ
ΠΡΟΣΩΠΑ..ΙΣΩΣ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΟΥΝ ΕΠΕΙΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΘΑΝΑΤΟ ΕΝΟΣ
ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΑΤΟΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΗΣΟΥΝ ΔΕΜΕΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ?
ΑΝ ΝΑΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΙΣΩΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ
ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΥΡΙΖΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ..


THE POWER OF THREE
CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jackis
Νέο Μέλος

Cyprus
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2010, 19:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΜΥΡΙΖΕ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ. ΣΥΓΝΩΜΗ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jackis
Νέο Μέλος

Cyprus
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2010, 19:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΟΛΟΙ ΤΟ ΜΥΡΙΖΑΜΕ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jackis
Νέο Μέλος

Cyprus
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2010, 20:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
CHARMED3 ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ; :

(ΑΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΟΥΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΟΛΛΟΥΣΑ ΣΤΗΝ ΜΥΡΩΔΙΑ ..)


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2010, 20:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΚΟΙΤΑ ΕΞΑΑΤΑΤΑΙ ΤΙ ΨΥΧΗ ΘΑ ΗΤΑΝ
ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΠΝΕΥΜΑ ΘΑ ΚΟΙΤΑΖΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΦΟΡΤΩΘΩ ΠΡΙΝ
ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ (ΣΠΑΝΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ)
ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΣΑ...

ΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠO
ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΓΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ..
ΝΑ ΜΑΘΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..
ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΣΙΖΕΣΑΙ EKEI
ΠΧ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΤΑΘΑΝΑΤΙΑ ΖΩΗ

ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕΝΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ
ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ ..
ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..
ΑΣΤΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ..

CHARMED


Edited by - CHARMED3 on 15/03/2010 20:56:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

LQG
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Cyprus
158 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2010, 21:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

RE LOQ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΣΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ..
ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΚΟΡΠΑΣ ΤΟ ΓΕΛΙΟ..
ΧΑΧΑΧΑ!!!

Το κατά δυναμήν (ή δυναμίν, δεν τα πολυγουστάρω τα αρχαία). Το γέλιο είναι ζωή και η ζωή είναι για κλάματα... Τι να κάνουμε...;


quote:

CHARMED3

ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕΝΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ
ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ ..
ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ..
ΑΣΤΟ ΝΑ ΦΥΓΕΙ..


Εδώ φίλε jackis τα πράγματα σοβαρεύουν. Όπως λέει και η φίλη CHARMED3, ξέχασέ το. Με αυτό φυσικά εννοώ να μην το παίρνεις στα σοβαρά λες και είναι το τέλος του κόσμου ή λες και η ζωή σου εξαρτάται απ'αυτό. Δεν εννοώ να κάνεις πλύση εγκεφάλου στον εαυτό σου για να ξεχάσεις τις αναμνήσεις που έχει αφήσει πίσω του το πρόσωπο. Αυτό θα ήταν λάθος. Αλλά μην το κοιτάς ως "Θεέ μου, δεν είναι δυνατόν!" Γιατί αυτό θα το εκμεταλλευτούν άλλοι για να σου αποστραγγίξουν κάθε υπόλειμα αξιοπρέπειας είτε εννοούμε ανθρώπους συμφεροντολόγους, είτε εννοούμε τα πονηρά πνεύματα που επιθυμούν να μας καταστρέψουν. Στη δεύτερη περίπτωση, τα πνεύματα θα προσπαθήσουν να σε ξεγελάσουν "μεταμφιεσμένοι" στο πρόσωπο που έχασες παρασύροντάς σε στην αμαρτία. Εξάλου μην ξεχνάς: Είναι παμπόνηροι...

Πάντα με Χαρά, Ειρήνη, Ευτυχία, Ζωή, Ελπίδα, Κωνσταντίνα, Μαρία, Παναγιώτα, κτλ (χωρίς εννοώ κάποιαν από εδώ μέσα, μην παρεξηγείται )


ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

"Could it be my imagination, the mirror of my fantasy? - A fear-induced hallucination - Or is there no way back from the halo of darkness?"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

CHARMED3
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1914 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2010, 21:34:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους CHARMED3  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Το κατά δυναμήν (ή δυναμίν, δεν τα πολυγουστάρω τα αρχαία). Το γέλιο είναι ζωή και η ζωή είναι για κλάματα... Τι να κάνουμε...;


AXAXXA!! ΣΤΑΜΑΤΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΛΙΑ...
ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΑ ΛΟΓΙΚΟ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ
ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!

quote:
Εδώ φίλε jackis τα πράγματα σοβαρεύουν. Όπως λέει και η φίλη CHARMED3, ξέχασέ το. Με αυτό φυσικά εννοώ να μην το παίρνεις στα σοβαρά λες και είναι το τέλος του κόσμου ή λες και η ζωή σου εξαρτάται απ'αυτό. Δεν εννοώ να κάνεις πλύση εγκεφάλου στον εαυτό σου για να ξεχάσεις τις αναμνήσεις που έχει αφήσει πίσω του το πρόσωπο. Αυτό θα ήταν λάθος. Αλλά μην το κοιτάς ως "Θεέ μου, δεν είναι δυνατόν!" Γιατί αυτό θα το εκμεταλλευτούν άλλοι για να σου αποστραγγίξουν κάθε υπόλειμα αξιοπρέπειας είτε εννοούμε ανθρώπους συμφεροντολόγους, είτε εννοούμε τα πονηρά πνεύματα που επιθυμούν να μας καταστρέψουν. Στη δεύτερη περίπτωση, τα πνεύματα θα προσπαθήσουν να σε ξεγελάσουν "μεταμφιεσμένοι" στο πρόσωπο που έχασες παρασύροντάς σε στην αμαρτία. Εξάλου μην ξεχνάς: Είναι παμπόνηροι...

+ΦΩΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΝ ΩΣ ΠΗΓΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
ΤΗΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΔΕΝ ΤΗ ΛΕΩ..

quote:
Πάντα με Χαρά, Ειρήνη, Ευτυχία, Ζωή, Ελπίδα, Κωνσταντίνα, Μαρία, Παναγιώτα, κτλ (χωρίς εννοώ κάποιαν από εδώ μέσα, μην παρεξηγείται )

ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΤΑ ΓΕΛΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!

CHARMEDΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jackis
Νέο Μέλος

Cyprus
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2010, 16:37:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy