ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο Σωκράτης συναντά τον Ιησού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2010, 16:06:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

!

Έχεις δίκαιο τελικά...η πιο σωστή απάντηση...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 13:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τι να πεις Εαρινέ... Το μυαλό του είναι στην καμπαρντίνα του...
quote:
Ναι αγαπητέ μου Αιολε, το Ένα, αποτλεείται απο τμήματα, όπως εσυ απο οστά,μύες,χέρια ποδια,αλλά,δεν παύεις να εισαι ένα....
Και ποία είναι τα μέρη από τα οποία αποτελείται ο ΕΝΑΣ θεός;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 14:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Τι να πεις Εαρινέ... Το μυαλό του είναι στην καμπαρντίνα του...
quote:
Ναι αγαπητέ μου Αιολε, το Ένα, αποτλεείται απο τμήματα, όπως εσυ απο οστά,μύες,χέρια ποδια,αλλά,δεν παύεις να εισαι ένα....
Και ποία είναι τα μέρη από τα οποία αποτελείται ο ΕΝΑΣ θεός;

Mε την λογική , όλα τα δημιουργήματά του και οι αγγέλοι και οι διαβόλοι και οι τριβόλοι αλλα και οι άνθρωποι!

Δημιούργησε τους αγγέλους και δεν μπόρεσε να τους συγκρατήσει και αυτό που δεν μπόρεσε εκείνος , μας καλεί εμάς να το κάνουμε..

Και παντοδύναμος και πάνσοφος αλλα ταυτόχρονα -εκ των πραγμάτων- αυτό δεν επιβεβαιώθηκε με την ανυπακοή των αγγέλων που ο ίδιος δημιούργησε...και μας προέκυψαν και οι διαβόλοι...

Δηλαδή ... κάνει ότι κάνει και μας καλεί εμάς να βγάλουμε τα κάστανα απο την φωτιά...εδώ οι πρώτοι αποσκιρτήσαντες επηρέασαν -αγγέλοι-ολόκληρη μετέπειτα στρατιά πρώην αγγέλων και συνετάχθησαν μαζί τους αγνοώντας τον και ζητάει απο μας , που στο κάτω κάτω άγγελοι δεν είμαστε να μπορέσουμε να κάνουμε εκείνο που πρώην αγγέλοι δεν κατόρθωσαν...

Αν παρ'ολ'αυτά κάποιος άνθρωπος το κατορθώσει , εκ των πραγμάτων θα πρέπει να είναι πολύ πιο δυνατός απο έναν δαίμονα...οπότε εγώ και σύ που δεν "λογίζουμε" δαιμόνους , είμαστε άγγελοι...

Και μάλιστα Αρχάγγελοι..χαίρε Αρχάγγελε Αίολε...Εαρινέ μαζί..

Εαριν-Αίολοι Άγγελοι...πάμε για απογείωση???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 18:16:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τοχω πει πολλές φορές καλέ μου Αίολε,αν δεν κατέχεις πράγμα, ιντα κάνεις επαέ;
Το Ένα, ειναι όλα,λές αυτό να μην το κάνει Ενα, ακόμη;...Ξέρω, σου βάζω δύσκολα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 19:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Την τράτα λεν Μαρίνα την σκούνα Μαριορή...
Τρια πουλάκια κάθονταν και πλέκανε πουλόβερ...
Από την πόλη έρχομαι
και στην κορφή κανέλλα
θα βγάλω τα παπούτσια μου
να μην βραχεί η ομπρέλα...

Αποκλείεται σου είπα
αποκλείεται σου λέω
στο νερό ν' ανοίξω τρύπα
γιατί κσέρω κι επιπλέω!

Αθάνατη Ελληνική λεβεντιά!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 19:25:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εαρινέ δικός σου!
Μόνον εσύ βγάζεις άκρη!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 19:39:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγω απογοητεύτηκα απο την παρτυ σου πάντως,Αίολε....Ειλικρινά...
Να ...επικοινωνείς με τον Εαρινό, ένα πράγμα....Άλλο ,...πράγμα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 20:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Βρε trexagireve, κοιτάζοντας τα θέματα της Κατηγορίας .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-. έχεις διαφωνήσει σχεδόν με όλους τους συνομιλητές σου και κάτι έχεις να προσάψεις στον καθένα τους.

Ειλικρινά, δεν ξέρω πως το καταφέρνεις αυτό το πράγμα...
Κάνε ένα διάλειμμα, κάνε ένα kit kat.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/02/2010, 22:11:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κανει αγουρίδες,αγαπητέ μου Dying Incubus...Αγουρίδες....
Ο Αίολος, μιλάει για το Ένα,το συζητάμε,κάτι παει να γίνει και μετά αρχίζει τις...βάρκες...Τι να πω;
Διάλλειμα διαφημίσεις....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 14:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ο Αίολος, μιλάει για το Ένα,το συζητάμε,κάτι παει να γίνει και μετά αρχίζει τις...βάρκες...Τι να πω;

Για ποία συζήτηση μιλάς χριστιανέ μου;
Εγραπσα: Και ποία είναι τα μέρη από τα οποία αποτελείται ο ΕΝΑΣ θεός;
...και μου απαντάς: Τοχω πει πολλές φορές καλέ μου Αίολε,αν δεν κατέχεις πράγμα, ιντα κάνεις επαέ;

Που είπες ποία είναι τα μέρη του θεού;
Πως να σε πάρει κανείς σοβαρά ρε μορτάκο;;;
Κσεκίνησε να κάνεις κάτι άλλο: Μπορείς λίγα λόγια και μεστά;
Μπορείς να γράφεις όταν έχεις κάτι ουσιώδες να πεις;
Καλλίτερα είναι να γράφεις 5 φορές την εβδομάδα, παρά να γράφεις 200 φορές την ημέρα λέγοντας χαζομάρες που ουδείς κατανοεί.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 17:33:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδή αγόρι μου Αίολε, αυτό σε πείραξε;Ότι γράφω 200 φορές την εβδομάδα;Έχω .....ρέντα,ρε φιλε,τόσο κακό είναι;Γράφω απο μικρός
και είναι έκφραση για μένα το γράψιμο ή το διάβασμα...
"Τοχω πει πολλές φορές καλέ μου Αίολε,αν δεν κατέχεις πράγμα, ιντα κάνεις επαέ;
Το Ένα, ειναι όλα,λές αυτό να μην το κάνει Ενα, ακόμη;...Ξέρω, σου βάζω δύσκολα..."
Αυτό έγραψα,για να σου πω, ότι απ όσα μέρη κι αν αποτελείται το Ένα, όπως ένα σώμα ανθρώπου, έχει χέρια, πόδια,κεφάλι, έτσι και το Ένα, έχει ολα μές στο σώμα Του..Ειμαστε μέσα στο σώμα του Θεού,δεν το πιστεύεις;..Ότι υπάρχει,είναι εντος του Θεού..
Ψάξε το λίγο...Και μην κανεις κι εσύ τον Βρούτο... Πήξαμε, πια...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 19:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δηλαδή αγόρι μου Αίολε, αυτό σε πείραξε;Ότι γράφω 200 φορές την εβδομάδα;Έχω .....ρέντα,ρε φιλε,τόσο κακό είναι;Γράφω απο μικρός
και είναι έκφραση για μένα το γράψιμο ή το διάβασμα...
"Τοχω πει πολλές φορές καλέ μου Αίολε,αν δεν κατέχεις πράγμα, ιντα κάνεις επαέ;

Δηλαδή κατέεις από γράψιμο;
Δεν ξέρω, trexagireve μου, μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μην πεις...

Από την άλλη, αγαπητέ, κι άλλοι άνθρωποι έχουν ασχοληθεί ενδεχομένως με το γράψιμο εδώ και χρόνια αλλά δεν έχουν πλακωθεί με το μισό φόρουμ.
Καταντάει και γραφικό δηλαδή...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 19:43:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ειμαστε μέσα στο σώμα του Θεού,δεν το πιστεύεις;..Ότι υπάρχει,είναι εντος του Θεού..
Αφού, όπως λες, είμαστε μέρη του θεού, όταν λες "αγαπώ τον θεό", ποίον δηλώνεις ότι αγαπάς στην πραγματικότητα;
Τον εαυτό σου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 22:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όταν λέμε αγαπάς εαυτόν, αγαπητέ Αίολε, προσεγγίζεις μια δυσυπόστατη έννοια...Τον εαυτό μας για τον κόσμο, ή τον αιώνιο εαυτό μας, τον αθάνατο άνθρωπο μέσα μας, εννοείς;
Γιατί, αγαπω την αλήθεια, σημαίνει αγαπω τον εαυτό μου...Αγαπώ οτι μου αρέσει,δεν είναι όφελος,αλλά επιθυμία...Δινω, δεν παιρνω...
Αγαπώντας τον Θεό,αλλά και το πλάσμα Του,τον εαυτο μας,χάνουμε
το μικρό,τον υλικό εαυτό μας και μπαίνουμε σε κείνο το Ένα που λέγαμε πιο πάνω...Αυτό που ειμαστε, αλλά,δεν ειμαστε μόνοι μας,είμαστε τμήματα ενός συνόλου, που κάποτε θα συνειδητοποιήσει αυτή του τη δύναμη και θα ενωθεί...
Αυτό είναι κι ο Θεός..Ένα σύνολο δυνάμεων, ικανοτήτων, εκπορεύσεων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/02/2010, 23:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Όταν λέμε αγαπάς εαυτόν, αγαπητέ Αίολε, προσεγγίζεις μια δυσυπόστατη έννοια...Τον εαυτό μας για τον κόσμο, ή τον αιώνιο εαυτό μας, τον αθάνατο άνθρωπο μέσα μας, εννοείς;
Γιατί, αγαπω την αλήθεια, σημαίνει αγαπω τον εαυτό μου...Αγαπώ οτι μου αρέσει,δεν είναι όφελος,αλλά επιθυμία...Δινω, δεν παιρνω...
Αγαπώντας τον Θεό,αλλά και το πλάσμα Του,τον εαυτο μας,χάνουμε
το μικρό,τον υλικό εαυτό μας και μπαίνουμε σε κείνο το Ένα που λέγαμε πιο πάνω...Αυτό που ειμαστε, αλλά,δεν ειμαστε μόνοι μας,είμαστε τμήματα ενός συνόλου, που κάποτε θα συνειδητοποιήσει αυτή του τη δύναμη και θα ενωθεί...
Αυτό είναι κι ο Θεός..Ένα σύνολο δυνάμεων, ικανοτήτων, εκπορεύσεων...

Πω πω πω .. τι αγόρευση τρεχαπηγαινέλα είναι αυτή??

Ρε Βαγγο , ρε Βαγγελάκι...εσύ ρε αδικείσαι , να σε στείλουμε σε κανα διεθνές φόρουμ αντιστοίχων πνευμάτων σαν και σένα ... χάνεσαι σου λέω εδώ...προχώρα σε θέλει όλη η χώρα...

Ο πάνω ο κάτω και ο πάνω - κάτω που δεν είναι άνω αλλα κάτω αλλα και λίγο παρακάτω...και σαν κοιτάξεις να τον έβρεις κάτω , αυτός θα έχει ανέβει άνω!

Φτού σου μην σε χάσουμε ...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/02/2010, 20:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Αγόρι μου,είπαμε,δεν ζεις χωρίς εμένα,αλλά,απαντάς σε θέσεις μου,χωρίς να σου απευθύνω τον λόγο,κοινως εισαι ανάγωγος, όταν βρίζεις εμένα, που δεν το κάνω,για τον ίδιο λόγο, που σε διακρίνει....Μιλάμε για παράνοια.....
Και φυσικά,χωρίς καμία θέση,πάντα αλλά,σχολιάζοντας τη δική μου...
Αλλά,πές, σε σένα...Όλα επιτρέπονται...Εμείς βρίζουμε, έτσι ειναι αυτά τα πράγματα...
Το ξέρω ότι δεν ειμαστε ίδιοι, ότι έχεις πολύ υψηλό επίπεδο βλακείας,αλλά, γι αυτό και προστατευεσαι...
Ως σπανιο ειδος, προφανώς....
Χαιδεμένο μου!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 16:56:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Αγόρι μου,είπαμε,δεν ζεις χωρίς εμένα,αλλά,απαντάς σε θέσεις μου,χωρίς να σου απευθύνω τον λόγο,κοινως εισαι ανάγωγος, όταν βρίζεις εμένα, που δεν το κάνω,για τον ίδιο λόγο, που σε διακρίνει....Μιλάμε για παράνοια.....
Και φυσικά,χωρίς καμία θέση,πάντα αλλά,σχολιάζοντας τη δική μου...
Αλλά,πές, σε σένα...Όλα επιτρέπονται...Εμείς βρίζουμε, έτσι ειναι αυτά τα πράγματα...
Το ξέρω ότι δεν ειμαστε ίδιοι, ότι έχεις πολύ υψηλό επίπεδο βλακείας,αλλά, γι αυτό και προστατευεσαι...
Ως σπανιο ειδος, προφανώς....
Χαιδεμένο μου!!!!!

Μ'αρέσεις , έτσι είναι όπως τα λές...τι να κάνουμε , είμαι ομορφόπαιδο και με ωραία αύρα -θεική- μ'αγπάνε οι γυναίκες και ως εκ τούτου με μισούν οι άντρες -απο ζήλεια.....σε καταλαβαίνω και σε συμμερίζομαι , μα δεν μπορώ να κάνω κάτι..

Προστατευόμενο είδος σπάνιο...σπανιο πουλί..Εαρινό κελάηδισμα...

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/02/2010, 19:19:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Χαίρομαι που το βλέπεις έτσι φιλε μου..Άλλος στη θέση σου, μπορει να την έβλεπε στραβά με την παρτη του...Η αισιοδοξία σου, σπαει κόκκαλα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ
Πλήρες Μέλος

Greece
1132 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 18:52:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
τρεχαγυρευε:
Όταν λέμε αγαπάς εαυτόν, αγαπητέ Αίολε, προσεγγίζεις μια δυσυπόστατη έννοια...Τον εαυτό μας για τον κόσμο, ή τον αιώνιο εαυτό μας, τον αθάνατο άνθρωπο μέσα μας, εννοείς;
Γιατί, αγαπω την αλήθεια, σημαίνει αγαπω τον εαυτό μου...Αγαπώ οτι μου αρέσει,δεν είναι όφελος,αλλά επιθυμία...Δινω, δεν παιρνω...
Αγαπώντας τον Θεό,αλλά και το πλάσμα Του,τον εαυτο μας,χάνουμε
το μικρό,τον υλικό εαυτό μας και μπαίνουμε σε κείνο το Ένα που λέγαμε πιο πάνω...Αυτό που ειμαστε, αλλά,δεν ειμαστε μόνοι μας,είμαστε τμήματα ενός συνόλου, που κάποτε θα συνειδητοποιήσει αυτή του τη δύναμη και θα ενωθεί...
Αυτό είναι κι ο Θεός..Ένα σύνολο δυνάμεων, ικανοτήτων, εκπορεύσεων..

Εμενα με συγχωρειτε αλλα δεν ...
γειας σας ...
θα τα πουμε στην αλλη μερια ...

ΣΟΦΟΝ ΤΟ ΣΑΦΕΣ

http://originalmakedon.blogspot.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/03/2010, 22:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
ΑΔΙΑΒΑΣΤΟΣ: "Εμενα με συγχωρειτε αλλα δεν ...
γειας σας ...
θα τα πουμε στην αλλη μερια ..."

Άλλος ένας, που βρήκε το ρόλο του ως σχολιαστής και κουτσομπόλης...Δεν είναι πρωτότυπο;.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy