ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Καλή θητεία Dying Incubus!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Michael Design
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uganda
186 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2010, 19:29:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Michael Design  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι φίλε Dying Incubus θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς αυτό που πας να κάνεις... ίσως εδώ http://www.antirrisies.gr/ να βρεις κάποιους καλούς λόγους για να μην το κάνεις. Ότι κ' αν κάνεις πάντως να είσαι καλά...

•Πρέπει να είσαι η αλλαγή που εύχεσαι να δεις στον κόσμο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero _banned
Διεγραμμένος Λογαριασμός


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/05/2010, 22:43:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους libero _banned  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εγώ πάλι θα ‘λεγα από τους αντιρρησίες συνείδησης, εκτός από σχετική αναγραφή στην ταυτότητα, να αφαιρείται το δικαίωμα ψήφου, αλλά και η ελληνική υπηκοότητα για τόσο διάστημα, όσο χρειάζεται ένας αλλοδαπός για να τα πάρει από την στιγμή που έρχεται στην Ελλάδα.

Κι αυτό γιατί η Ελλάδα, αυτά τα 131.957 τετραγωνικά χιλιόμετρα, κερδήθηκαν με αυτοθυσία και όχι με πορείες, παρτάκια και ιδεολογίες του κ@λου.

Ακούς εκεί..
Παγκόσμια ημέρα αντιρρησιών συνείδησης.

[Απόσπασμα από τον παραπάνω σύνδεσμο:]

Ταυτόχρονα, επισημαίνει ότι οποιαδήποτε μείωση της διάρκειας της εναλλακτικής υπηρεσίας δεν επαρκεί από μόνη της για να αρθεί ο σημερινός τιμωρητικός χαρακτήρας του σημαντικού αυτού θεσμού, αν αυτή δεν συνοδεύεται από ριζικές αλλαγές του ισχύοντος θεσμικού πλαισίου, σύμφωνα με τις επιταγές διεθνών οργανισμών και με τα ισχύοντα στις περισσότερες έννομες τάξεις της ευρωπαϊκής ηπείρου

Αναρωτιέμαι, η προσφυγή κάθε τόσο σε ευρωπαικά και διεθνή δικαστήρια για επίλυση προσωπικών ζητημάτων, δεν μειώνει την δημοκρατία μας? Δεν αναγνωρίζεται και ενθαρρύνεται ουσιαστικά, η παγκόσμια κυβέρνηση?

Φαντάζομαι, αυτοί που προσφεύγουν στα διεθνή και ευρωπαϊκά δικαστήρια ή επικαλούνται διάφορους διεθνής οργανισμούς, είναι ταυτόχρονα και υπέρ μιας οικουμενικής κυβέρνησης.


Ubi Dubium, Ibi Libertas
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 00:34:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
εμαθε κανης που πηγε τελικα ο φανταρος μας,,,,,,,,,,και καλος τον tsakitsan

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 01:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Τον tsakitsan;
Δηλαδή;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 13:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Στρατιώτης Πεζικού Dying_Incubus, 2010 Β' ΕΣΣΟ παρουσιάζομαι.

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους σας για τις ευχές σας και για τα καλά σας λόγια, με κάνουν να νιώθω και πολύ όμορφα και σίγουρα είναι σημαντικό να διαπιστώνω ότι ίσως λείψω σε κάποιους ανθρώπους οι οποίοι θα λείψουν και σε εμένα.

Σήμερα τελειώνει η άδεια ορκομωσίας που είχα και σε λίγες ώρες θα πάρω τον δρόμο της επιστροφής για το στρατόπεδο για να συνεχίσω την εκπαίδευση μου.
Τα πράγματα είναι μια χαρά, ήδη πέρασε μισός μήνας από τη μέρα που μπήκα οπότε η 9μηνη θητεία δεν είναι τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα.
Στο κάτω - κάτω, τόσο κάνει μια γυναίκα για να φέρει ένα παιδί στον κόσμο οπότε κι εμείς οι άνδρες μπορούμε να αντέξουμε αυτές τις "διακοπές".

Όπως αναφέρθηκε και σε κάποια προηγούμενα μηνύματα, ένας άνδρας στον Στρατό μπορεί να μάθει κάποια βασικά πράγματα για μια στρατιωτική εκπαίδευση, μπορεί να σκεφτεί και να ανακαλύψει αρκετά πράγματα για τον ίδιο του τον εαυτό και τους ανθρώπους γύρω του, να επανεκτιμήσει την αξία κάποιων πραγμάτων και να κάνει κάποιους νέους φίλους.
Ειδικά το τελευταίο είναι πολύ σημαντικό και το γεγονός ότι και κάποιοι άνθρωποι βιώνουν την αλλαγή - με διάφορους τρόπους εν γένει - που νιώθεις εσύ να συντελείται στον εαυτό σου κυρίως, σε βοηθάει να έρθεις πιο κοντά μαζί τους και να κρατήσεις αναμνήσεις για πολλά πολλά χρόνια.

Από πλευράς μου, θα προσπαθήσω όσο μπορώ να βρίσκομαι κοντά στις Συζητήσεις οι οποίες εδώ και χρόνια αποτελούν ένα μέρος της ζωής μου το οποίο είναι και σημαντικό κι ωφέλιμο για εμένα τον ίδιο ως άνθρωπο.

Να είστε όλοι καλά έως την επόμενη φορά που θα τα ξαναπούμε και να έχετε εποικοδομητικές συζητήσεις.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 15:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Στρατιώτης Πεζικού Dying_Incubus, 2010 Β' ΕΣΣΟ παρουσιάζομαι.


In anticipation of my resurrection...



Α! ρε μαύρε Μαμελούκε..απόγονε του Κάμελ...κάτσε προσοχή ρε "στραβάδι"..άντε γιατί θα σε πήξω..που πήρες κιόλας και άδεια και μήτε σε είδαμε ..μήτε σε απαντήσαμε...!

Eloοοοοοοο....


soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 18:57:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
βρε φανταρε σε ποιο κρατος εινε το πεζικο εγω τπηρετισα εκτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2010, 18:58:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
amalia kenoyrio melos eine o tsakitsan,,,,,,,,,,,αυτον καλοσωρισα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 01:09:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Όντως, υπάρχει ένας νέος λογαριασμός που ανοίχτηκε και έχει το username "tsakitsan". Δεν έχει γράψει όμως κανένα μήνυμα ούτε αλλού ούτε και στο παρόν θέμα.
Μου φαίνεται περίεργο το συγκεκριμένο επιλεκτικό καλωσόρισμα, γι' αυτό και σε ρωτάω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

libero banned
Διεγραμμένος Λογαριασμός


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 12:42:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
___________________________________________________________
Μεταφορά μηνύματος στη
ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ
26/5/2010

___________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 13:36:39  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
θα περασει ζαχαρη! μια χαρα!


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
europaios2
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5735 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 14:43:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους europaios2  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Tώρα διάβασα το θέμα, καλή θητεία και από μένα,..... ούτε που θα καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός!


Υ.Γ. Κωστάκη, χρόνια πολλά έστω και καθυστερημένα!

"Ο πιο σοφός άνθρωπος μπρος στο Θεό θα φανεί πίθηκος και στη σοφία και στην ομορφιά και σ' όλα τ' άλλα."(Ηράκλειτος).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pandi
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2067 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 14:52:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
LIMBERO καποιος πρεπει να μας προσεχη χα.χα. καλα κανεις Amallia εισε και πρωτη

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2010, 21:49:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Όπως αναφέρθηκε και σε κάποια προηγούμενα μηνύματα, ένας άνδρας στον Στρατό μπορεί να μάθει κάποια βασικά πράγματα για μια στρατιωτική εκπαίδευση, μπορεί να σκεφτεί και να ανακαλύψει αρκετά πράγματα για τον ίδιο του τον εαυτό και τους ανθρώπους γύρω του, να επανεκτιμήσει την αξία κάποιων πραγμάτων και να κάνει κάποιους νέους φίλους.
Ειδικά το τελευταίο είναι πολύ σημαντικό και το γεγονός ότι και κάποιοι άνθρωποι βιώνουν την αλλαγή - με διάφορους τρόπους εν γένει - που νιώθεις εσύ να συντελείται στον εαυτό σου κυρίως, σε βοηθάει να έρθεις πιο κοντά μαζί τους και να κρατήσεις αναμνήσεις για πολλά πολλά χρόνια.
Πολύ περίπλοκο το κάνεις ρε Γιώργη!
Να θυμάσαι ότι εμείς τ' αγοράκια, έχουμε μια μοναδική ευκαιρία στην ζωή μας, να συμβιώσουμε χωρίς θηλυκά. Αλλος κόσμος...
Το πρώτο βράδυ στην Τρίπολη, μόλις βίωσα την μαυρίλα, μία σκέπση είχε κολλήσει στο κσερό μου: Δεν υπάρχει περίπτωση να να καθίσω στον στρατο 28 μήνες. Θα την κοπανήσω.

Εκατσα 26 και όποτε θυμάμαι εκείνη την περίοδο, την αναπολώ μ' ευχαρίστηση. Ηταν η μοναδική ξέγνοιαστη περίοδος στην ζωή μου.

Καλά να περάσεις φιλαράκο!
...και μην αφήσεις τους μονιμάδες να σου κάνουν τα νεύρα φιδέ!
Να τους τα κάνεις εσύ πρώτα...


Τι ταχύτητα ήταν αυτή ρε παιδιά;;;
Μπράβο!

Edited by - Αίολος on 26/05/2010 21:51:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dimitra296 311
Νέο Μέλος

Greece
10 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2010, 16:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Καλή θητεία κι από μένα το... "στραβάδι" του φόρουμ!

Όσον αφορά το στρατό πάντως,έχω να πω ότι ουδεμία σχέση έχει με το παρελθόν.

Ο πατέρας μου υπηρέτησε 32 μήνες και δε θέλει ούτε να το θυμάται (ίσως έφταιξε και μια εμπειρία που είχε με ένα ΑΤΙΑ στην Έδεσσα,και τον είχαν πάρει για παλαβό -έφαγε και 5 μέρες κράτηση γιατί νόμιζαν ότι τον είχε πάρει ο ύπνος στη σκοπιά και έβλεπε χαζομάρες) .


Ο άντρας μου από την άλλη,παρουσιάστηκε πριν από 3 χρόνια,υπηρέτησε 9 μήνες (προστάτης και πολύτεκνος) ,είπε ότι ευχαρίστως θα το ξανάκανε.

Ο αδερφός μου τέλος,παρουσιάστηκε στον Αυλώνα πριν 15 μέρες και έχει βαρεθεί να κάθεται.Τρεις φορές τη βδομάδα εξοδούχος και αυτό είναι το δεύτερο ΠΣΚ που είναι στο σπίτι.

Και μια συμβουλή που έδωσαν όλοι στον αδερφό μου πριν φύγει:
"Να λες <<ναι>> και θα περάσεις καλά"

Άντε,καλή θητεία!

Δήμητρα,το στραβάδι.

Όποιος νομίζει ότι κρέμομαι από τα κακάλια του,ας τα κόψει να πέσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy