ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Ο Ιερός Πόλεμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 2
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 11:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε αζαέλ, πόλεμος δεν υπάρχει, μονο χαμένοι εγωιστές, που
επιμένουν στον χαμό τους, αν και ο Θεός, φροντίζει για όλα και
τα πάντα ,εν σοφία εποίησεν...
Αλλά, ο ιερός πόλεμος, γινεται μέσα μας...
Μέσα μας, πολεμάμε και βλεπουμε και τον πολεμο των άλλων,αλλά, σιωπούμε....
Γιατί; Υπάρχει περιπτωση, να νικήσει το λάθος;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 12:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Ναι φίλε azael, έλαβα το μήνυμα σου σαν sympan......
Συμφωνούμε...
Νόμιζα, ότι είναι ίδια η αποστολή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
azael
Μέλος 2ης Βαθμίδας


153 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 12:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι φίλε αζαέλ, πόλεμος δεν υπάρχει, μονο χαμένοι εγωιστές, που
επιμένουν στον χαμό τους, αν και ο Θεός, φροντίζει για όλα και
τα πάντα ,εν σοφία εποίησεν...
Αλλά, ο ιερός πόλεμος, γινεται μέσα μας...
Μέσα μας, πολεμάμε και βλεπουμε και τον πολεμο των άλλων,αλλά, σιωπούμε....
Γιατί; Υπάρχει περιπτωση, να νικήσει το λάθος;....

Αν είναι δυνατόν αδελφέ, κοίτα γύρω σου και πες μου, όλοι αυτοί που κοιτάς δεν είναι νικημένοι από το ψέμα? Έχουν εντελώς παραδοθεί. Μα αυτό δεν είναι το άσχημο σε αυτό. Το πιο άσχημο είναι ότι πλέον δεν μπορούν να το δουν.
Μην νομίζεις ότι εγώ που μιλάω, δεν ζω μέσα στο ψέμα, ναι αλλά προσπαθώ να βγω και να το αποφύγω όποτε μπορώ. κάποιες φορές όμως χάνω. και χάνω γιατί έχω πίστη ρηχή! Η πίστη είναι το παν, Η πίστη στο Αγαθό, φέρνει και πάλι ευτυχία μέσα σου. Μόνο από εκεί πηγάζουν τα αγαθά του, η αγάπη, η ηρεμία, διότι αυτά είναι δικές του έννοιες.
Αν δεν είναι έτσι όπως τα λέω, τότε γιατί κανείς, δεν είναι ευτυχισμένος μόνιμα.

Λένε τους ασκητές αδύναμους που άφησαν τα εγκόσμια και αφέθηκαν στην μοναξιά τους. ΑΝ είναι δυνατόν. αυτό είναι η μεγαλύτερη δύναμη που μπορεί να δείξει ο άνθρωπος. Δεν αφέθηκαν στην μοναξιά τους. Αφέθηκαν στον έρωτα του θεού και για αυτό είναι ευτυχισμένοι και για αυτό επίσης δεν μπορούμε να το καταλάβουμε. Επειδή δεν έχουμε γνωρίσει το αγαθό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 12:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η αληθεια ειναι οτι αγαπημενη μου αμαρτια ειναι αυτη της οκνηριας,ξεπερναει και αυτην της αλαζονειας και ισοψηφει μονο μ'αυτη της λαιμαργιας.
Αυτος ειναι και ο μονος λογος που δεν απανταω σε ολα!

Γι'αυτο υπαρχει ο τρεχα και η εΦη!

ΥΓ. Το ηξερα οτι ο πατερας μου ξενοπηδουσε,αλλα οτι δεν προσεχε κιολας απο εσενα το μαθαινω!


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
azael
Μέλος 2ης Βαθμίδας


153 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 12:15:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Ναι φίλε azael, έλαβα το μήνυμα σου σαν sympan......
Συμφωνούμε...
Νόμιζα, ότι είναι ίδια η αποστολή...

Τι εννοείς sympan, όχι δεν είμαι εγώ... το δικό μου μήνυμα το διέγραψα πριν το λάβεις

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 13:33:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Η αληθεια ειναι οτι αγαπημενη μου αμαρτια ειναι αυτη της οκνηριας,ξεπερναει και αυτην της αλαζονειας και ισοψηφει μονο μ'αυτη της λαιμαργιας.
Αυτος ειναι και ο μονος λογος που δεν απανταω σε ολα!

Γι'αυτο υπαρχει ο τρεχα και η εΦη!

ΥΓ. Το ηξερα οτι ο πατερας μου ξενοπηδουσε,αλλα οτι δεν προσεχε κιολας απο εσενα το μαθαινω!


You've got to fight for your right

to fight


Κοίτα Geouxi....είναι εμφανές ότι είσαι συνοδοιπόρος με την σαχλαμάρα ... και σε καλώ να μην προβαίνεις σε συσχετισμούς προσώπων και μάλιστα με τον τρόπο που το κάνεις...ο Βαγγέλης -τον οποίο ανέφερες δεν παύει να είναι ένας οικογενειάρχης άνθρωπος που έχει τις απόψεις του ασφαλώς και καλά κάνει...άσχετα αν δεν συμφωνούμε -δεν είναι και απαραίτητο- οφείλουμε -όπως και κείνος- να αποδίδουμε σεβασμό στο προσωπό του...!!!

Προσωπικά έχω καταλάβει το ρόλο σου εδώ μέσα -δεν θα αναφερθώ τώρα- και εμφαίνεται μέσα απο τις "ταυτίσεις" σου και τα συναισθήματα αγάπης που εμφανίζονται ξαφνικά για κάποιους "αοιδούς" που ως κομήτες εμφανίζονται απο καιρού εις καιρό...!!!

Να έλεγα ότι προσέφερες και κάτι πάει στο καλό...όλο κάτι "εξυπνάδες" συνεχώς αραδιάζεις...Λαέρτικες...!!!

Να σου πώ δε -έτσι για να γνωρίζεις- ότι ο συνδίκτυος τον οποίο με περισσό θράσος και ασέβεια ανέφερες , αν μη τι άλλο είναι ευθύς και υπερασπίζεται με πάθος αυτά που πιστεύει και ουδέποτε προέβη σε "κατινίστικες συμπεριφορές" σαν την δική σου...

Λοιπόν επειδή όλα έχουν τα όριά τους , θα σε παρακαλούσα να μην απευθυνθείς ξανά στο όνομά μου καθ'οιονδήποτε τρόπο...αυτήν την φορά σε παρακαλώ , για τελευταία φορά..ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ???

Άντε να σου στείλω και ένα γελάκι...ακόμα...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 14:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Εχεις δικιο,
ο τρεχα σπευδει μονο σε θεματα του απτονται της θρησκειας και της πνευματικοτητας αντε και σε κανενα ευφυολογημα και ανακαλω!

Για σενα ομως,ουχι με τιποτα και ο λογος ειναι δυο αριθμοι:

4250 Μηνύματα

και

Μέλος Από: 29/06/2009

Μη ξεχνας ποιος εχει προβει σε προσβλητικους χαρακτηρισμους...
σε περιπτωση εκπτωσης της μνημης να σου το ενθυμισω...ουχι εγω συ δε κατα κορον.


quote:
Προσωπικά έχω καταλάβει το ρόλο σου εδώ μέσα -δεν θα αναφερθώ τώρα
Θα σε παρακαλουσα να το κανεις!



You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 15:11:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Εχεις δικιο,
ο τρεχα σπευδει μονο σε θεματα του απτονται της θρησκειας και της πνευματικοτητας αντε και σε κανενα ευφυολογημα και ανακαλω!

Για σενα ομως,ουχι με τιποτα και ο λογος ειναι δυο αριθμοι:

4250 Μηνύματα

και

Μέλος Από: 29/06/2009

Μη ξεχνας ποιος εχει προβει σε προσβλητικους χαρακτηρισμους...
σε περιπτωση εκπτωσης της μνημης να σου το ενθυμισω...ουχι εγω συ δε κατα κορον.


quote:
Προσωπικά έχω καταλάβει το ρόλο σου εδώ μέσα -δεν θα αναφερθώ τώρα
Θα σε παρακαλουσα να το κανεις!



You've got to fight for your right

to fight


Ως προς τον συνδίκτυο ειλικρινά χαίρομαι που ανακάλεσες και ειλικρινά αν μη τι άλλο εμφανίζεις σημάδια μιας κάποιας ευαισθησίας...και ανθρωπιάς..το κρατω στα θετικα...!!!

Όσον αφορά το πρόσωπό μου , θα ήθελα να πώ ότι ουδέποτε το έπαιξα ως το πλέον αγνό πλάσμα...ασφαλώς και έχω τις αδυναμίες μου -αυτές παλεύω , όπως ο καθένας μας εξάλλου...νομίζω- ωστόσο θα σου έλεγα ότι ποτέ δεν ηρξάμην χειρών αδίκων και ουδέποτε πρώτος επιτέθηκα σε άνθρωπο...πάντα δέχθηκα ειρωνικά σχόλια -όπως και στην περίπτωσή σου..πιστεύω ότι θυμάσαι..." ή είδα ότι κάποιοι συνδίκτυοι υφίσταντο άδικες επιθέσεις ή προσπάθειες ευτελισμού τους...και παρενέβην ασφαλώς , πράγμα που θα το κάνω πάντα και στο μέλλον...

Αν δεν σου αρέσει , προσωπικά δεν μπορώ να κάνω κάτι...

Όσο για τα μηνύματα..τι θέμα υπάρχει ακριβώς..
Είναι κάτι που σου δημιουργεί προβλήματα...κάτι που σε ενοχλεί , έχει αυτό να κάνει με την ζωή σου και με σένα..???

Σε ρώτησα εγώ ποτέ , πόσα κιλά κρέας τρώς κάθε βδομάδα ή πόσα κιλά γλυκά...ή που αφιερώνεις τον χρόο σου και είναι κάτι αυτό που με αφορά..???

Δεν σε καταλαβαίνω...τουλάχιστον απο σένα , τέτοια "επιχειρηματολογία" δεν θα την περίμενα....σε είχα για πιο "φευγάτο"* άτομο τουλάχιστον σε επίπεδο ψυχολογικό...

*Με την καλή την έννοια.


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 10/11/2010 15:15:54Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Nightcrawler
troll


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 16:30:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Nightcrawler  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

macedon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7458 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 17:30:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Σκέφτηκες ποτέ να κάνεις λοβοτομή (αν δεν έχεις κάνει ήδη;)

Θα σε απάλασσε από πολλά προβλήματα. Ενδεχομένως να την καλύπτει και το ταμείο σου...

Για δες το.

macedonΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 17:43:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Φίλε azael, πήρα ένα μήνυμα χθες απο καποιον Δημήτρη, με επίθετο, που δεν θέτω...

Πώς ήξερε το ιμέιλ σου
Τα ιμέιλ μέσω φόρουμ γράφουν "ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ.."

Αυτό είναι το πρώτο πράγμα που θα αναρωτιόμουν εγώ(και έχω υπάρξει στη θέση σου)........

azael
Δε γνωρίζω κατα πόσο είναι αξιόπιστη αυτή η πληροφορία περι σκαψίματος και δε νομίζω ότι είναι... ίσως και να εννοούσα άλλα πράγματα ο Σωκράτης μιλώντας για κοίλη γη.

quote:
Λοιπόν αν δεν το πήρες το μήνυμα και θα συμφωνήσω κάπως με αυτό που είπες. Δηλαδή ότι το μυστικό έχει ρίζα κακού, αφού η αλήθεια είναι Φως και τίποτα δεν κρύβει.

Σκέψου βέβαια και το εξης, ότι στα ευαγγέλια δε δίνονται τρόποι ώστε να πετύχει κάποιος τη θέωση("γίνατε τέλειοι ως τελειός εστί ο πατήρ μου"). Μας λέει δηλαδή ΤΙ να κάνουμε, δε μας λέει ΠΩΣ να το κάνουμε.
Θα έλεγα ότι μας κρατάει μυστικά το ευαγγέλιο
Υπάρχει βέβαια η προσευχή... η οποία είναι πράγματι πολύ σημαντική.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 17:44:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Σκέφτηκες ποτέ να κάνεις λοβοτομή (αν δεν έχεις κάνει ήδη;)

Θα σε απάλασσε από πολλά προβλήματα. Ενδεχομένως να την καλύπτει και το ταμείο σου...

Για δες το.

macedon


Καλά , απο που εμφανίζονται όλοι αυτοί..οι "έξαλλοι"..???

Πολύ θυμωμένοι μου φαίνονται...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Γλυκούλης
troll


14 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 18:38:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γλυκούλης  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

geostat
Μέλος 3ης Βαθμίδας


768 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 18:57:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

quote:

Εχεις δικιο,
ο τρεχα σπευδει μονο σε θεματα του απτονται της θρησκειας και της πνευματικοτητας αντε και σε κανενα ευφυολογημα και ανακαλω!

Για σενα ομως,ουχι με τιποτα και ο λογος ειναι δυο αριθμοι:

4250 Μηνύματα

και

Μέλος Από: 29/06/2009

Μη ξεχνας ποιος εχει προβει σε προσβλητικους χαρακτηρισμους...
σε περιπτωση εκπτωσης της μνημης να σου το ενθυμισω...ουχι εγω συ δε κατα κορον.


quote:
Προσωπικά έχω καταλάβει το ρόλο σου εδώ μέσα -δεν θα αναφερθώ τώρα
Θα σε παρακαλουσα να το κανεις!



You've got to fight for your right

to fight


Ως προς τον συνδίκτυο ειλικρινά χαίρομαι που ανακάλεσες και ειλικρινά αν μη τι άλλο εμφανίζεις σημάδια μιας κάποιας ευαισθησίας...και ανθρωπιάς..το κρατω στα θετικα...!!!

Όσον αφορά το πρόσωπό μου , θα ήθελα να πώ ότι ουδέποτε το έπαιξα ως το πλέον αγνό πλάσμα...ασφαλώς και έχω τις αδυναμίες μου -αυτές παλεύω , όπως ο καθένας μας εξάλλου...νομίζω- ωστόσο θα σου έλεγα ότι ποτέ δεν ηρξάμην χειρών αδίκων και ουδέποτε πρώτος επιτέθηκα σε άνθρωπο...πάντα δέχθηκα ειρωνικά σχόλια -όπως και στην περίπτωσή σου..πιστεύω ότι θυμάσαι..." ή είδα ότι κάποιοι συνδίκτυοι υφίσταντο άδικες επιθέσεις ή προσπάθειες ευτελισμού τους...και παρενέβην ασφαλώς , πράγμα που θα το κάνω πάντα και στο μέλλον...

Αν δεν σου αρέσει , προσωπικά δεν μπορώ να κάνω κάτι...

Όσο για τα μηνύματα..τι θέμα υπάρχει ακριβώς..
Είναι κάτι που σου δημιουργεί προβλήματα...κάτι που σε ενοχλεί , έχει αυτό να κάνει με την ζωή σου και με σένα..???

Σε ρώτησα εγώ ποτέ , πόσα κιλά κρέας τρώς κάθε βδομάδα ή πόσα κιλά γλυκά...ή που αφιερώνεις τον χρόο σου και είναι κάτι αυτό που με αφορά..???

Δεν σε καταλαβαίνω...τουλάχιστον απο σένα , τέτοια "επιχειρηματολογία" δεν θα την περίμενα....σε είχα για πιο "φευγάτο"* άτομο τουλάχιστον σε επίπεδο ψυχολογικό...

*Με την καλή την έννοια.


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Edited by - Εαρινός on 10/11/2010 15:15:54


εΦη,μου επεσε λιγο βαρυς ο μουσακας...θα τα πουμε καποια στιγμη ομως.Μαλλον στο ας πλακωθουμε,μην πιανουμε και το χωρο(ας μιλαει για πολεμο)


You've got to fight for your right

to fight
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2010, 21:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Άντε μωρέ χωλομένοι, που βγάλατε κακίες....
Συνέλθετε,άλλο συζητάμε,
δεν υπάρχει λόγος για ....εσωστρέφεια....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 00:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μπορεί η αδυναμία μου να είναι ο γλυκούλης, αλλά και ο Nightcrawler πάλι... γλυκούλης είναι!!!


ΤΟΝ ΠΑΩ ΚΑΙ... ΤΟΥΣ ΔΥΟ!!!


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

D.P.J. 10
Μέλος 3ης Βαθμίδας


481 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 08:38:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους D.P.J. 10  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
macedon
quote:

Σκέφτηκες ποτέ να κάνεις λοβοτομή (αν δεν έχεις κάνει ήδη;)

Θα σε απάλασσε από πολλά προβλήματα. Ενδεχομένως να την καλύπτει και το ταμείο σου...

Για δες το.
macedon


Έχω ακούσει ότι ανάλογα φαινόμενα πιθανόν να οφείλονται στην δυσκοιλιότητα . Ένα καλό κλύσμα λοιπόν και γρήγορα στη σκατιέρα .
Γλυτώνεις και τη φασαρία με τα ταμεία .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Manowar
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:19:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Manowar
Μέλος 1ης Βαθμίδας


52 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2010, 12:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Μεταφορά μηνύματος στη ΓΕΝΙΚΗ "ΣΑΛΑΤΑ" ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ

12/11/2010Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 2 Σελίδες:
  1  2
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy