ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= Η ΣΟΦΙΑ =-.
 Νόμος της έλξης και καρμα..
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 5
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:35:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Ισοβιτης

Έμπαση περιπτώσει, όπως προανέφερα για μένα είναι αδύνατο μόνο με την δυνατή θέληση να πραγματοποιηθούν επιθυμίες μας. Είναι όμως εφικτό με προσπάθεια και πίστη να πραγματοποιήσεις όνειρα, αλλά αυτή η μέθοδος είναι λίγο κοπιαστική.

Θα μπορούσαμε με κάποιο άλλο τρόπο πιο ξεκούραστο να πραγματοποιήσουμε όνειρα?


Εννοείς, με οποιονδήποτε άλλο τρόπο ; Για πες ένα όνειρό σου που θέλεις να πραγματοποιηθεί ...


Edited by - zip on 11/07/2011 10:36:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Λεφτα παντως δεν μπορεις να βγαλεις ξεκουραστα και χωρις κοπο....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gianipseftis

Η έλξη που πιθανόν να εντοπίζεται, είναι η επιβεβαίωση της προσαρμογής, της επιλογής, και των δεδομένων της στιγμής και συγκυρίας.


Σωστό. Έτσι γίνεται αντιληπτή από τους ανθρώπους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TinaGR

Λεφτα παντως δεν μπορεις να βγαλεις ξεκουραστα και χωρις κοπο....


Πως δεν μπορείς ... ; Μπορείς. Κάνε μια ληστεία* ...

*γι' αυτό ρώτησα πριν : με οποιονδήποτε τρόπο ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
O Νομος της ελξης πιστευω εχει να κανει με αγνα συναισθηματα και οχι με πραξεις και συναισθηματα που αποσκοπουν στο να κανουν κακο σε καποιον αλλο...Ετσι δεν ειναι??

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Λεφτα παντως δεν μπορεις να βγαλεις ξεκουραστα και χωρις κοπο....




Σωστά, ακόμη και η απάτη και η κλεψιά, απαιτεί σκέψη, σχέδιο, και κάποιο σχετικό κόπο, αν δεν θέλεις να σε πιάσουν αμέσως.
Η λαμογιά είναι τέχνη, και όχι μόνο.
Στις μέρες μας, είναι επιστήμη. Διδάσκεται και στα πανεπιστήμια.
Όλα τα golden boys έχουν και μεταπτυχιακά.
Δεν είναι εύκολη δουλειά.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:53:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TinaGR

O Νομος της ελξης πιστευω εχει να κανει με αγνα συναισθηματα και οχι με πραξεις και συναισθηματα που αποσκοπουν στο να κανουν κακο σε καποιον αλλο...Ετσι δεν ειναι??


quote:
zip

Ο Νόμος της Έλξης λειτουργεί υπό 2 βασικές προϋποθέσεις : α) Να γνωρίζεις τι θέλεις, να ξέρεις δηλ. τι θέλεις και β) Αυτό που θέλεις, να το θέλεις εσύ και να το θέλεις πραγματικά.


Αν λοιπόν δεν θέλεις να κάνεις κακό σε κάποιον άλλον (π.χ μια ληστεία για να αποκτήσεις τα χρήματα και να πας στις Μαλδίβες), τότε πολύ απλά ... δεν θα πας με αυτόν τον τρόπο στις Μαλδίβες. Πιθανόν να πας με κάποιον άλλον τρόπο ... Διαλέγεις και παίρνεις ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
χαχαχα πραγματικα αν το καλοεξετασεις....ολα τα λαμογια ζουν χλιδατες ζωες και ολοι οι υπολοιποι που πολεμουν με το σταυρο στο χερι,εκτος απο χρεη εχουν κ ενα σωρο προβληματα υγειας που τους βασανιζουν....

Δεν υπαρχει θεια δικη τελικα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gianipseftis

Σωστά, ακόμη και η απάτη και η κλεψιά, απαιτεί σκέψη, σχέδιο, και κάποιο σχετικό κόπο, αν δεν θέλεις να σε πιάσουν αμέσως. Η λαμογιά είναι τέχνη, και όχι μόνο. Στις μέρες μας, είναι επιστήμη. Διδάσκεται και στα πανεπιστήμια. Όλα τα golden boys έχουν και μεταπτυχιακά. Δεν είναι εύκολη δουλειά.


A, καλά, εσύ το πήγες κατ' ευθείαν στα golden boys. Δηλ. θες πολλά λεφτά ... εγώ μιλάω για μια απλή ληστεία, ληστοκάμματο δηλ. Ε, δεν θέλει και πολύ κόπο, σε χρόνο dt γίνεται ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 10:59:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δηλαδη φιλε Zip θες να πεις οτι και μια ληστεια να εκανα για να παω 1 μηνα στις Μαλδιβες δεν θα ταν κ ασχημη ιδεα...Στην τελικη ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΑΛΔΙΒΕΣ ειτε ληστευοντας ειτε δουλευοντας απο το πρωι μεχρι το βραδυ...το αποτελεσμα μετραει και οχι ο τροπος...πραγμα που σημαινει πως ο φιλος
giannispseutis καλα μας τα λεει πιο πανω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 11:08:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Δηλαδη φιλε Zip θες να πεις οτι και μια ληστεια να εκανα για να παω 1 μηνα στις Μαλδιβες δεν θα ταν κ ασχημη ιδεα...[ Σου είπα : εξαρτάται τι θέλεις πραγματικά ... ] Στην τελικη ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΑΛΔΙΒΕΣ [ Ακριβώς ! ] ειτε ληστευοντας ειτε δουλευοντας απο το πρωι μεχρι το βραδυ...το αποτελεσμα μετραει και οχι ο τροπος...[ Αυτό είναι άλλο θέμα ] πραγμα που σημαινει πως ο φιλος giannispseutis καλα μας τα λεει πιο πανω... [ Ναι, καλά τα λέει ]

Πίσω από μια επιθυμία (ένα directory π.χ) κρύβονται δεκάδες άλλες επιθυμίες (πολλά sub-directories δηλ.), άλλα σύννομα και ηθικά με κάποιους υποκειμενικούς κώδικες, άλλα όχι. Αν κάποιος θέλει πραγματικά να κάνει κάτι, θα πρέπει να εξετάσει προσεχτικά όλα αυτά τα sub-directories και να διαλέξει σε ποιο απ' αυτά θα ενδώσει ή όχι. Υπάρχουν πολλοί τρόποι να πετύχει κανείς κάτι. "Καλοί" τρόποι & "κακοί" τρόποι. Σου είπα : διαλέγεις και παίρνεις ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 11:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Και εδω ερχεται το καρμα......Οταν επιλεγουμε λοιπον κακους τροπους ισως αυτη τη ζωη να περασουμε καλα αλλα στην επομενη ζωη μας θα εχουμε ενα χρεος να ξεπληρωσουμε,την κακια μας πραξη...οπως στρωσαμε θα κοιμηθουμε..
Οπως σε προηγουμενο ποστ μου που αναφερθηκα στο βιβλιο του Βαις Μπραιαν''Ιδια ψυχη πολλα σωματα'',οπου ενας ασθενης του συγγραφεα δεν μπορουσε με τπτ να βγαλει λεφτα απο την επιχειρηση του οτι κα αν εκανε...και σε μια υπνωση ανακαλυψε οτι την προηγουμενη ζωη του ηταν πολυ πλουσιος αλλα ειχε πατησει επι πτωματων...και ειχε τωρα ενα καρμα να ξεπληρωσει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 11:19:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Υπάρχει μια επιθυμία π.χ ας πάρουμε αυτό που λες : "Θέλω να πάω Μαλδίβες". Τα ερωτήματα είναι : "Το θες εσύ ; Το θες πραγματικά ;" Το αν το θες "πραγματικά", εξαρτάται ΚΑΙ από το "πόσο πολύ το θες ;", δηλ. είσαι έτοιμη να κάνεις τα πάντα* για να πραγματοποιήσεις αυτήν την επιθυμία σου ;. Αν η απάντηση σ' αυτήν την ερώτησή σου είναι "ναι", τότε ο νόμος της έλξης, θα σου φέρει μέσα σ' αυτό το "τα πάντα"* που απάντησες καταφατικά και "καλούς" τρόπους αλλά και "κακούς" τρόπους. Εσύ θα επιλέξεις τι θέλεις ... Ο νόμος της έλξης δεν διαχωρίζει "καλό τρόπο" και "κακό τρόπο" για να ικανοποιηθεί μια επιθυμία. Θα έλξει, θα "τραβήξει" δηλ. κάποιον τρόπο και από το τσουβάλι του Σατανά και από το τσουβάλι του Θεού. Εσύ απλά επιλέγεις ... από ποιο τσουβάλι θα χρησιμοποιήσεις τον τρόπο ...

quote:
TinaGR

Και εδω ερχεται το καρμα......Οταν επιλεγουμε λοιπον κακους τροπους ισως αυτη τη ζωη να περασουμε καλα αλλα στην επομενη ζωη μας θα εχουμε ενα χρεος να ξεπληρωσουμε,την κακια μας πραξη...οπως στρωσαμε θα κοιμηθουμε..


Ναι, κάπως έτσι δουλεύει το πράγμα. Αν επιλέγεις συνέχεια από το τσουβάλι του Σατανά, τότε φορτώνεις το δικό σου τσουβάλι με άσχημα πράγματα. Για να μπορέσεις να ισορροπήσεις, θα πρέπει με κάποιον τρόπο να ξεπληρώσεις και την άλλη πλευρά ...


Edited by - zip on 11/07/2011 11:26:42Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

TinaGR
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
117 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 11:24:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Υπάρχει μια επιθυμία π.χ ας πάρουμε αυτό που λες : "Θέλω να πάω Μαλδίβες". Τα ερωτήματα είναι : "Το θες εσύ ; Το θες πραγματικά ;" Το αν το θες "πραγματικά", εξαρτάται ΚΑΙ από το "πόσο πολύ το θες ;", δηλ. είσαι έτοιμη να κάνεις τα πάντα* για να πραγματοποιήσεις αυτήν την επιθυμία σου ;. Αν η απάντηση σ' αυτήν την ερώτησή σου είναι "ναι", τότε ο νόμος της έλξης, θα σου φέρει μέσα σ' αυτό το "τα πάντα"* που απάντησες καταφατικά και "καλούς" τρόπους αλλά και "κακούς" τρόπους. Εσύ θα επιλέξεις τι θέλεις ... Ο νόμος της έλξης δεν διαχωρίζει "καλό τρόπο" και "κακό τρόπο" για να ικανοποιηθεί μια επιθυμία. Θα έλξει, θα "τραβήξει" δηλ. κάποιον τρόπο και από το τσουβάλι του Σατανά και από το τσουβάλι του Θεού. Εσύ απλά επιλέγεις ... από ποιο τσουβάλι θα χρησιμοποιήσεις τον τρόπο ...
Συνηθως το τσουβαλι του σατανα ειναι πολυ καλυτερο απο το αλλο....γι αυτο ολοι αυτοι που ειναι ζαμπλουτοι ανηκουν στην κατηγορια λαμογια κλπ που λεγαμε πιο πανω...τεσπα..


Edited by - zip on 11/07/2011 11:21:49


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 11:28:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
TinaGR

Συνηθως το τσουβαλι του σατανα ειναι πολυ καλυτερο απο το αλλο....γι αυτο ολοι αυτοι που ειναι ζαμπλουτοι ανηκουν στην κατηγορια λαμογια κλπ που λεγαμε πιο πανω...τεσπα..


E, 'ντάξει, σχετικό είναι αυτό. Εξαρτάται τι εννοείς με την φράση ... "πολύ καλύτερο".

Edited by - zip on 11/07/2011 11:28:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ισοβιτης
Νέο Μέλος


10 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 11:56:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Παρόλο που ανήκω στον “απλό κόσμο” (όπως αναφέρει και ο φίλος zip) ήταν απολύτως κατανοητό ότι την επιθυμία την προσδιορίζεις ως συναίσθημα και ως στόχο το όνειρο (τον πλούσιο άντρα του παραδείγματος). Απλά το ονόμασα δυνατή θέληση για να δώσω περισσότερο ένταση στο συναίσθημα επιθυμία.

Όσο για τις Μαλβίδες σου εύχομαι ολόψυχα να πας και να περάσεις και καλά!!

quote:
quote:

Ισοβιτης
Έμπαση περιπτώσει, όπως προανέφερα για μένα είναι αδύνατο μόνο με την δυνατή θέληση να πραγματοποιηθούν επιθυμίες μας. Είναι όμως εφικτό με προσπάθεια και πίστη να πραγματοποιήσεις όνειρα, αλλά αυτή η μέθοδος είναι λίγο κοπιαστική.
Θα μπορούσαμε με κάποιο άλλο τρόπο πιο ξεκούραστο να πραγματοποιήσουμε όνειρα?

Εννοείς, με οποιονδήποτε άλλο τρόπο ; Για πες ένα όνειρό σου που θέλεις να πραγματοποιηθεί ...

Δεν διευκρινίζω, ερώτηση κάνω και ναι εννοώ με οποιωνδήποτε άλλο τρόπο.
Ένα Όνειρο μου είναι να ταξιδέψω έξω από την ατμόσφαιρα της γη.
(Μη πάρεις το Όνειρο μου ως παράδειγμα για να μου δείξεις την αιτία που αμφιβάλλω για τον "νόμο της έλξης")

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 12:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zip

A, καλά, εσύ το πήγες κατ' ευθείαν στα golden boys. Δηλ. θες πολλά λεφτά ... εγώ μιλάω για μια απλή ληστεία, ληστοκάμματο δηλ. Ε, δεν θέλει και πολύ κόπο, σε χρόνο dt γίνεται ...


Αν θες να κάνεις την πιασάρικη λαμογιά , και να κυκλοφορείς ασίκης, με το κεφάλι ψηλά, και ταυτόχρονα να είσαι και τιμώμενο πρόσωπο στην κοινωνία σου, χρειάζονται σπουδές και μεταπτυχιακά φίλε μου.

Αυτά βέβαια στις μέρες μας που οι καιροί είναι δύσκολοι.
Παλαιότερα – στην κατοχή ας πούμε – οι μαυραγορίτες ήταν οι περισσότεροι αναλφάβητοι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 14:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
http://vz.iminent.com/vz/9b57c4b5-50a9-40de-88af-61ae456b44eb/1/fish-chase.gif


Προσοχή!!
Η θάλασσα των Μαλβιδων εχει κινδύνους!

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ
ΑΠΟ ΜΕΣΑ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zip
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


4814 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 15:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zip  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
gianipseftis

Αν θες να κάνεις την πιασάρικη λαμογιά , και να κυκλοφορείς ασίκης, με το κεφάλι ψηλά, και ταυτόχρονα να είσαι και τιμώμενο πρόσωπο στην κοινωνία σου, χρειάζονται σπουδές και μεταπτυχιακά φίλε μου.


Ναι, συμφωνώ σ' αυτό. + των άλλων πως πρέπει να το 'χεις και λίγο μέσα σου. Προσωπικά, εγώ σε τέτοιες "πιασάρικες λαμογιές" είμαι ολίγον τι ... χέστης. Οπότε ... καταλαβαίνεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 15:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
Δεν διευκρινίζω, ερώτηση κάνω και ναι εννοώ με οποιωνδήποτε άλλο τρόπο.
Ένα Όνειρο μου είναι να ταξιδέψω έξω από την ατμόσφαιρα της γη.

Δεν αποκλείεται στο μέλλον ο άνθρωπος να μπορεί να πραγματοποιήσει ένα παρόμοιο όνειρο με το δικό σου, πριν λίγα χρόνια έλεγαν να πουληθούν οικόπεδα στην Σελήνη (ίσως και να πουλήθηκαν κάποια, δεν ξέρω).
Από την άλλη βέβαια έχουμε φερθεί τόσο "υπεύθυνα κι ώριμα και με σεβασμό" απέναντι στον πλανήτη μας και στα διάφορα συστήματα που τον απαρτίζουν που είναι σίγουρο ότι μια μελλοντική πιθανή εποίκηση θα ακολουθούσε το ίδιο μοτίβο από την πλευρά του ανθρώπου...

quote:
Αυτά βέβαια στις μέρες μας που οι καιροί είναι δύσκολοι.
Παλαιότερα – στην κατοχή ας πούμε – οι μαυραγορίτες ήταν οι περισσότεροι αναλφάβητοι.

Έτσι είναι, φίλε gianipseftis!
Ο κάθε κλάδος έχει να αντιμετωπίσει την κρίση του και την ανταγωνιστικότητα....


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2011, 19:45:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
zyp

Ναι, συμφωνώ σ' αυτό. + των άλλων πως πρέπει να το 'χεις και λίγο μέσα σου. Προσωπικά, εγώ σε τέτοιες "πιασάρικες λαμογιές" είμαι ολίγον τι ... χέστης. Οπότε ... καταλαβαίνεις.



Εγώ να δεις φίλε μου.
Θα είχα λύσει το πρόβλημα της ζωής της δικής μου και των παιδιών μου, αν εκμεταλλευόμουν κάποιες ευκαιρίες με …ανορθόδοξο για την συνείδησή μου τρόπο.

Έχω την αίσθηση πως λαμογιά και συνείδηση λειτουργούν ανταγωνιστικά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antonisgreve
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2011, 00:18:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonisgreve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλημερα.....μια ερωτηση,ασχετη με το θεμα.....ξερει κανεισ ποσοι νομοι υπαρχουν;;;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2011, 01:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

καλημερα.....μια ερωτηση,ασχετη με το θεμα.....ξερει κανεισ ποσοι νομοι υπαρχουν;;;

...όσες και παράνομες πράξεις!!! Αν εννοείς τούς ποινικούς.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stiv
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2964 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2011, 01:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος stiv  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Δεν νομιζω να αναφερεται στους ποινικους νομους,κατι αλλο εννοει

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2011, 09:32:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
καλημερα.....μια ερωτηση,ασχετη με το θεμα.....ξερει κανεισ ποσοι νομοι υπαρχουν;;;

Σύμφωνα με όσα γνωρίζω, η Ελλάδα είναι χωρισμένη σε 51 γεωγραφικά διαμερίσματα (νομούς),
συν την περιοχή του Αγίου όρους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

antonisgreve
Νέο Μέλος


49 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2011, 15:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους antonisgreve  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
καλησπερα και παλι.....εγω φταιω γιατι δεν εκανα σωστα την ερωτηση.....ποσοι φυσικοι νομοι υπαρχουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 13:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Η απάντηση στο ερώτημά σου βρίσκεται στον αλχημιστή του Κοέλιο ότι αν θες κάτι πραγματικά μπορεί το σύμπαν να συνωμοτίσει για να το πε τυχεις. Αυτό συμβαίνει και σε μένα. Θέλω κάτι πολύ και προσεύχομαι να γίνει αλλά παράλληλα προσεύχεται και ο σύντροφός μου για να υπάρχει διπλή προσευχή έτσι ώστε να εισακουστούμε καλύτερα. Τα όνειρα όμως και οι φιλοδοξίες μας πολλές φορές είναι επιφανειακές επιθυμίες ή δεν συμπεριλαμβάνονται στο πεπρωμένο μας. Ο θεός θα τις κάνει πραγματικότητα όποτε κι αν το ορίζει. Πολλές επιθυμίες βλέπεις πραγματοποιούνται πολύ εύκολα και άλλες πολλές δύσκολα ή καθόλου. Εγώ πιστεύω πως υπάρχει λόγος που γίνεται αυτό. Αυτό το όνειρο που έθεσες ως παράδειγμα δεν ισχύει γιατί αν το άτομο ψάχνει κάτι και προσανατολίζεται μονόπλευρα δεν δίδει την ευκαιρία στον εαυτό της να βαδίσει το δρόμο που της ορίζει η μοίρα της. Γι' αυτό δεν θα πρέπει να έχει μέτρα και σταθμά αλλά θα πρέπει να βαδίζει όποιο δρόμο της παρουσιάζεται για να ξέρει ότι έχει περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας. Από νόμους και όχι νομούς όπως εσφαλμένα σου απάντησαν παραπάνω ξέρω το νόμο της σχετικότητας, τον ειδικό και γενικό. Τους νόμους του Νεύτωνα και τους νόμους της Παγκόσμιας Έλξης. Ελπίζω να σε ικανοποίησε η απάντησή μου.


Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2011, 19:35:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:
mystery flower
Από νόμους και όχι νομούς όπως εσφαλμένα σου απάντησαν παραπάνω ξέρω το νόμο της σχετικότητας, τον ειδικό και γενικό.

Αχ αγαπητή μου,επιτέλους να και κάποιος που θα μπορέσει να μου εξηγήσει τον ειδικό νόμο της σχετικότητας.Και τον γενικό νόμο,αν έχεις την καλωσύνη.

quote:
mystery flower
Τους νόμους του Νεύτωνα και τους νόμους της Παγκόσμιας Έλξης.

Και αυτο αν μπορούσες καλή μου,να καταλάβω την διαφορά.
Αλλο πράγμα οι νόμοι του Νεύτωνος και άλλο οι της Παγκόσμιας έλξης.Ποιός είναι ο συνδετικός κρίκος?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.

Edited by - ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ on 05/12/2011 19:36:35Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mystery flower
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
204 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 10:30:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
Το μέλος ρώτησε ποιοι είναι οι φυσικοί νόμοι. Τους ανέφερα απλώς. Δεν είπα πουθενά ότι συνδέονται. Τους νόμους της σχετικότητας δεν μπορώ να σου τους εξηγήσω εγώ έχει πολλά άρθρα στο internet αν σε ενδιαφέρουν πραγματικά διάβασε κάποιο από αυτά. Καλή σου μέρα.

Ταξίδι στο άγνωστοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2011, 12:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση με Παραπομπή (Quote)
quote:

Το μέλος ρώτησε ποιοι είναι οι φυσικοί νόμοι. Τους ανέφερα απλώς. Δεν είπα πουθενά ότι συνδέονται. Τους νόμους της σχετικότητας δεν μπορώ να σου τους εξηγήσω εγώ έχει πολλά άρθρα στο internet αν σε ενδιαφέρουν πραγματικά διάβασε κάποιο από αυτά. Καλή σου μέρα.

Ταξίδι στο άγνωστο


Μα κοίταξα!!!
Δεν βρίσκω πουθενά νόμους!
Μόνο κάτι θεωρίες βρίσκω,αλλά όχι νόμους.
Για αυτο σε ρωτώ.Γιατι παρεξηγείσαι?
Εσυ δεν μίλησες για νόμους?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 5 Σελίδες:
  1  2  3  4  5
 
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο Θέμα
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.125
Maintained by Digital Alchemy